Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
Strona główna
 • EGZAMIN GIMNAZJALNY

  W dniach 23-25 kwietnia 2014 uczniowie trzeciej klasy gimnazjum przystąpią do egzaminu gimnazjalnego. W tych dniach klasy pierwsze i drugie gimnazjum mają dni wolne. Uczniowie szkoły podstawowej mają lekcje ze zmienionym planem, z którym można zapoznać się tutaj - plan lekcji 23-25 IV 2014. POWODZENIA!

 • Rekrutacja do przedszkola

  Informuję, że wszystkie dzieci zgłoszone w rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2014/15 zostały przyjęte. Przypominam, że zgodnie z oświadczeniem zawartym we wniosku rodzic zobowiązany jest do podpisania umowy na korzystanie z przedszkola w terminie od 11 do 25 sierpnia 2014 r. Niepodpisanie   umowy w terminie będzie traktowane jako rezygnacja z przedszkola. Dyrektor ZPO w Rudniku - Mirosław Pękala

 • Gminny Konkurs Piosenki Szkolnej „ Piosenka z przesłaniem”

  W dniu 20 marca 2014r. w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku odbył się Gminny Konkurs Piosenki Szkolnej pt. „ Piosenka z przesłaniem”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Rudniku pod patronatem Burmistrza Gminy Sułkowice. Do konkursu przystąpiło 26 dzieci z niżej wymienionych placówek oświatowych Gminy Sułkowice: Szkoła Podstawowa w Harbutowicach, Szkoła Podstawowa w Krzywaczce, Szkoła Podstawowa w Biertowicach, Szkoła Podstawowa w Rudniku. Konkurs odbył się w dwóch grupach wiekowych: a) klasy I, b) klasy II i III, w kategoriach: soliści i grupy. W tym dniu od rana w szkole panowały wielkie emocje. Z uśmiechem na twarzy, dzieci przystąpiły do konkursu. Tematyka piosenek była poruszająca. Każdy utwór niósł głębokie przesłanie. Dzieci śpiewając hity znanych artystów, zachęcały do pomocy ludziom potrzebującym, ochrony środowiska, do refleksji nad swoim życiem, postępowaniem. Mali wykonawcy śpiewali przeboje z ogromnym zaangażowaniem, prezentując wysoki poziom ich wykonania. Występy uczestników oceniało Jury w składzie: Pani Barbara Szatan, Pani Bogusława Szczurek oraz Pan Ireneusz Przała. Laureaci  otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodycze ufundowane przez Burmistrza Gminy Sułkowice oraz Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku, które je wręczył.
  Wyniki konkursu - tutaj. Zdjęcia w Albumie - tutaj.
  Koordynująca przebieg konkursu - Agnieszka Koziołek.

 • Spotkanie z Wiesławem Drabikiem

  W piątek, 28 marca, gościł w naszej szkole jeden z najchętniej czytanych współczesnych polskich pisarzy literatury dziecięcej – Wiesław Drabik. Spotkał się z przedszkolakami, a potem uczniami klas 1 -3 . W trakcie tych spotkań pisarz opowiadał dzieciom, jak powstaje książka, jak zaczęła się jego przygoda z pisaniem, ale przede wszystkim zachęcał dzieci do obcowania z literaturą. Czynił to w sposób lekki, humorystyczny i zabawny. Od pierwszej chwili porwał słuchaczy w wir zagadek, rymowanek i bajek. Nagradzał naklejkami, zakładkami do książek, a najczęściej odpowiadających obdarowywał książeczkami. Recytował fragmenty swoich bajek i zachęcał dzieci do odgadywania rymów. Było bardzo głośno i wesoło, każdy chciał wykrzyczeć rymujące się zakończenie wersu. Wiele zabawy dostarczyło wspólne układanie zakończenia opowiedzianej historii.

  Każde zakończenie zaproponowane przez dzieci pan Drabik wykorzystywał, by zachwycić kolejnym dowcipnym rymem. Sala raz po raz wybuchała gromkim śmiechem. Przedszkolaki zachwyciły znajomością bajek oraz piękną recytacją wierszy Drabika, Brzechwy i Tuwima. Na końcu spotkania każdy mógł zakupić książeczkę z autografem gościa.
  Duże zaangażowanie dzieci i ich prawdziwe oddanie się literackiej zabawie przekonują o potrzebie organizowania tego rodzaju spotkań. Osobisty kontakt z autorem głębiej zapadnie w pamięć dziecka i sprawi, że chętniej sięgnie ono po książkę. Taki cel przyświecał organizatorce spotkania. (M.K.)
  Zdjęcia w Albumie -tutaj.

 • 1 procent

  Szanowni Państwo

  Wspólnie z Radą Rodziców, Radą Pedagogiczną zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku dla Naszego Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku. W ciągu czterech lat tą drogą pozyskaliśmy 9265,54 zł. Środki te w całości, decyzją Rady Rodziców,zostały przeznaczone na zakup nowoczesnych środków audiowizualnych: 2 projektorów (sala nr 4  w Szkole Podstawowej i sala nr 40 w Gimnazjum) oraz 2 tablic interaktywnych (sale nr 5 i 31 w Szkole Podstawowej). Więcej danych (między innymi do pobrania program ułatwiający  rozliczenia PIT -ów za 2013 r.) w  zakładce Informacje - tutaj. Mirosław Pękala

 • Pierwszy dzień wiosny

  21 marca powitaliśmy wiosnę, a pożegnaliśmy zimę. Zdjęcia w Albumie - tutaj.

   

   

 • Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2014/2015


  Nabór do przedszkola jest prowadzony od 3 do 31 marca 2014 r. Informacje, formularz wniosku -  tutaj.

 • Pasowanie na czytelnika – luty 2014r.

  We wtorek 25 lutego 2014r. odświętnie ubrani pierwszoklasiści obejrzeli w auli naszej szkoły przedstawienie w wykonaniu uczniów z klasy piątej pt. ,,Kłótnia wróżek”. Bajkowa inscenizacja wprowadziła uczniów w zaczarowany świat bajek i baśni i miała na celu zachęcić przyszłych czytelników do częstego sięgania po książkę z biblioteki szkolnej. Nasi szkolni aktorzy wcielili się w znane i lubiane bajkowe postacie. Tego dnia Dziewczynka z zapałkami  żaliła się dzieciom, że jest jej smutno i zimno, Jaś i Małgosia  opowiedzieli, kogo spotkali w lesie i jak skończyła się ich przygoda, Czerwony Kapturek chwalił się, jak troszczy się o swoją chorą babcię, Królowa Śniegu zdradziła uczniom, jakie miała zamiary względem Kaja i dlaczego nic z tych planów nie wyszło, a Śpiąca Królewna  tupała nóżką niezadowolona, że czarownica rzuciła na nią czar i musi spać lat sto… . Wróżki co prawda próbowały udaremnić postaciom z bajek zaprezentowanie się dzieciom, ale dzielne Skrzaty przejęły odważnie pałeczkę i same poprowadziły imprezę, zadając równocześnie  dzieciom w trakcie inscenizacji pytania dotyczące znajomości bajek. Znacząca rola przypadła też  Książce, która pouczała przyszłych czytelników, jak należy się z nią obchodzić.

  Uatrakcyjnieniem uroczystości był niewątpliwie również występ wokalny Gabrysi Szuby i Dominiki Zajdy oraz popis wokalno-taneczny Sylwestra Bylicy z klasy IIIag, którzy ,,śpiewająco”  wychwalali zalety książki oraz zachęcali uczniów klas pierwszych do wypożyczania książek.  Na zakończenie widowisko taneczne zaprezentowały uczennice z klasy Ibg – członkinie aktywu bibliotecznego. Po przedstawieniu przyszedł czas na finał – pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Przejęci pierwszoklasiści powtarzali słowa przyrzeczenia, po których pan dyrektor Mirosław Pękala pogratulował uczniom oficjalnego przyjęcia w poczet czytelników biblioteki oraz zachęcał ich do czytania, wymieniając korzyści, jakie płyną z czytania. Następnie najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej udali się do biblioteki szkolnej, aby po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyć wybraną przez siebie książkę z biblioteki szkolnej. Bibliotece szkolnej przybyło 36 nowych czytelników, których gorąco zachęcamy do częstego korzystania ze zbiorów naszej biblioteki. Film z uroczystości w  zakładce Filmy - tutaj.

 • Gminny Konkurs Plastyczny

   Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego dla Przedszkoli pt. „KARTKA Z KALENDARZA” znajdują się w zakładce Przedszkole - TUTAJ

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  1 LUTY to szczególny dzień w naszym przedszkolu. W tym  dniu wszystkie grupy przedszkolne zaprosiły Babcie i Dziadków do obejrzenia przygotowanych z okazji ich święta programów artystycznych. Goście przybyli punktualnie i zajęli przygotowane miejsca na sali gimnastycznej, z niecierpliwością czekając na rozpoczęcie występów. Swoją miłość i wdzięczność do zaproszonych gości przedszkolacy wyrazili poprzez piękne piosenki, tańce i poruszające wiersze. Babcie i Dziadkowie z dumą i wzruszeniem patrzyli na swoje wnuczęta, które dużo wysiłku włożyły w przygotowanie uroczystości. Dzieci wykonały własnoręcznie upominki, które zostały wręczone gościom po występie. Uwieńczeniem całej imprezy był słodki poczęstunek przygotowany z tej okazji przez Rodziców. Pełne serdeczności i humoru spotkanie dostarczyło wszystkim niezapomnianych emocji i wrażeń.

  Bo przecież, nie ma to jak Babcia i Dziadek:
  Babcia, od przytulania
  Dziadek, od słodkości
  Babcia, z którą można porozmawiać, pooglądać zdjęcia
  Dziadek, który ma tyle cierpliwości
  Babcia, która ma zawsze czas
  Dziadek, który opowie o dawnych czasach, zabawkach, zwyczajach
  Babcia, która przeczyta bajkę
  Dziadek, która potrafi zrobić łuk i lalkę….

  Za to wszystko dziękowały wnuczęta.(A.K.) Zdjęcia -tutaj.

 • KONKURSY PRZEDMIOTOWE

  Zakończyły się etapy rejonowe konkursów przedmiotowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty, w których wzięło udział 25 uczniów naszej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Awans do etapu wojewódzkiego uzyskali: ze Szkoły Podstawowej - Grzegorz Żmija - Konkurs matematyczny i Konkurs przyrodniczy, z Gimnazjum: Katarzyna Hudaszek - Konkurs z fizyki, Joanna Liszka - Konkurs z fizyki i Konkurs z historii, Radosław Cichosz - Konkurs biologiczny. Szczegóły - tutaj.

 • Obchodów Roku Tuwima w naszej szkole ciąg dalszy

  W połowie grudnia miały miejsce w naszej szkole dwa kolejne konkursy przeprowadzone w ramach obchodów Roku Tuwima. Uczniowie klas czwartych  przybliżyli  poezję Juliana Tuwima w konkursie recytatorskim pt. „Julian Tuwim – poeta dziecięcej radości”. Młodzi artyści zaprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich, a interpretacja słowna i ruchowa utworów  w ich wykonaniu, a także dobór rekwizytów i strojów, w których wystąpili, zachwyciła wszystkich i wywoływała gromkie brawa wśród słuchaczy.Młodzi recytatorzy wygłaszali swoje wiersze na tle  niezwykle efektownej dekoracji obrazującej  Tuwimowską „Lokomotywę”, a wykonanej przez nauczycielkę religii, panią Dorotę Mielecką. Dekoracja wzbudziła szczególne zainteresowanie i zarazem podziw wśród najmłodszej publiczności, którą byli uczniowie klas II – III.  Dzieci rozpoznawały w wagonikach bohaterów wiersza, wyszeptując pod nosem kolejne wersy „Lokomotywy”.

  Uczniowie klasy piątej zostali natomiast zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie ortograficznym pt. ,,Ortograficzne wędrówki z Tuwimem”. Piątoklasiści  zmierzyli się z bardzo trudnym tekstem dyktanda pt. „Książka mojego dzieciństwa”, w którym czyhało na nich mnóstwo pułapek ortograficznych. Dziewięcioro najlepszych uczestników zmagało się następnie w drugim etapie z zawiłościami polskiej pisowni, rozwiązując zagadki i zadania opracowane na podstawie poezji Tuwima, w których również roiło się od trudności ortograficznych. 

  Zwieńczeniem przedsięwzięć związanych z uczczeniem Roku Tuwima w naszej szkole był uroczysty apel, podczas którego Pan Dyrektor wręczył laureatom konkursów organizowanych w ramach obchodów Roku Tuwimowskiego nagrody książkowe oraz dyplomy.

  Wspólne świętowanie Roku Tuwima pozwoliło przybliżyć uczniom życie i twórczość poety, dostarczyło też wszystkim wielu przeżyć estetycznych i, co najważniejsze, przyniosło dzieciom sporo radości. (A. Bień, B. Szczurek). Szczegóły - tutaj. Zdjęcia w albumie - tutaj.

 • Bóg stał się Dzieckiem…

    20 grudnia 2013 to ostatni dzień nauki w starym roku kalendarzowym. Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku zarówno ci najmłodsi- przedszkolaki, jak również uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wraz ze swoimi nauczycielami i wychowawcami zgromadzili się na sali gimnastycznej, by oglądnąć jasełka- sztukę Moje małe Betlejem.

    W tradycję wpisało się, że tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie i grono nauczycieli pochyla się nad największą tajemnicą Miłości- jaką jest Boże Narodzenie. Na nowo zachwycamy się wielkim darem, jakim było przyjście Jezusa na ziemię w Betlejem.  Tegoroczne jasełka były zaproszeniem, by zastanowić się,  czym dla każdego człowieka jest narodzenie się Jezusa. Sztuka Moje małe Betlejem przygotowana w czterech scenach, które toczyły się w piekle, niebie, domu rodzinnym, a także ukazały najważniejsze wydarzenie- Bóg stał się dzieckiem, została przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

    Radość uczniów, a szczególnie tych najmniejszych – przedszkolaków była nieoceniona. Każdy, kto oglądnął  Moje małe Betlejem, uczniowie, jak i nauczyciele mogli zastanowić się nad tym, co jest najważniejsze  w świętach Bożego Narodzenia; czy cała „otoczka”, która jest wokół świąt organizowana, czy może spotkanie z rodziną… Nie można zapomnieć, jak podkreślili uczniowie, że trzeba  być dobrym cały rok, a nie tylko podczas świąt. Biorąc do ręki biały opłatek, mamy się dzielić miłością, wiarą, nadzieją i w tym wszystkim co dobre i piękne.

    Na koniec sztuki   Moje małe Betlejem katecheta p. Dawid Czaicki złożył serdeczne i płynące z serca życzenia wszystkim obecnym uczniom, nauczycielom, pracownikom ZPO w Rudniku. Trzeba też wspomnieć, że całe przedstawienie nie odbyłoby się, gdyby nie pełne i z serca płynące zaangażowanie uczniów szkoły, jak również nauczycieli: p. Anny Chmury, p. Agaty Berneckiej, p. Ireneusza Przały, jak i niezastąpionych, służących zawsze życzliwością panów konserwatorów: p. Jasia i p. Sławka. Na zakończenie spotkania głos zabrał dyrektor szkoły p. Mirosław Pękala.  (Dawid Czaicki). Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Najserdeczniejsze życzenia
  szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia
  oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów
  w nadchodzącym roku
  życzy społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku
  .

 • Malowanie bombek choinkowych

  Dnia 11 grudnia 2013 roku uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Rudniku wzięli udział w warsztatach plastycznych pt.: „Malowanie bombek choinkowych”.

  Animatorki podzieliły wszystkich uczestników na 4 zespoły, składające się z 20 – 25 osób. Dzieci usiadły przy sześcioosobowych stolikach, na których czekały już przygotowane przybory do zdobienia bombek tj. farby, różnokolorowy brokat itp.

  Wprowadzeniu do zajęć służyła przedstawiona prezentacja multimedialna na temat historii bombki choinkowej, jej zdobienia oraz tradycji drzewka bożonarodzeniowego. Kolejnym etapem zajęć była samodzielna praca polegająca na dekoracji bombek według własnego pomysłu. Tak przygotowane bombki choinkowe zostały poddane suszeniu, a potem zabrane przez dzieci do domów. Następnie uczniowie wspólnie wykonali dużą papierową choinkę klasową, którą przyozdobili własnoręcznie przygotowanymi papierowymi ozdobami.

  Podsumowaniem przeprowadzonych zajęć był konkurs dla najbardziej uważnych dzieci. Zajęcia każdej z grup trwały około 1,5 godziny. W ich trakcie uczniowie bardzo uważnie słuchali nowych informacji, chętnie uczestniczyli w zajęciach praktycznych, posłusznie wykonywali polecenia animatorek dobrze się przy tym bawiąc.

  Na podstawie przeprowadzonych z uczniami rozmów, można zauważyć, że ta nieco odmienna forma zajęć dydaktycznych, bardzo się im spodobała, a przyswojona wiedza i nabyte umiejętności chętnie zostaną przez nich wykorzystane w sytuacjach życia codziennego. (org. W. Kozik) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Cała Polska czyta dzieciom

  5. edycja naszej akcji  zgromadziła nie tylko uczniów klas 1 – 3, ale także 3. oddział przedszkolaków przybyłych wraz z rodzicami. Hol na drugim piętrze szkoły wypełniony był po brzegi małymi słuchaczami. Czytać dla takiej publiczności to prawdziwe wyzwanie. Podjęli się go Ksiądz Kanonik Aleksander Zemła, który po raz piąty był z nami, pan Zbigniew Polewka  oraz rodzice uczniów z klasy pierwszej,  panie: Anna Cyrek i Agnieszka Żmija. Organizatorki   składają  Lektorom serdeczne podziękowania. Ich pomoc w akcji promującej  literaturę wśród najmłodszych jest wyrazem rozumienia roli książki w wychowaniu i przygotowywaniu  dzieci  do kultury.


  Tematem tegorocznej akcji były „Smerfne opowieści”, teksty cieszące się nie tylko wśród najmłodszych  nieustanną popularnością. Któż nie zna Ciamajdy czy Ważniaka, Marudy, Lalusia czy  Śpiocha?  A  Gargamel  i Klakier? Razem z tymi bohaterami mały widz przeżywał  niesamowite przygody, za to widz większy, bardziej dojrzały,  oprócz przygód widział jeszcze postawy ludzi, różne typy zachowań i nieraz utożsamiał się z nimi; był lalusiem, pracusiem, łasuchem. Na tym polega uniwersalizm tych książek i ich nieśmiertelność.
  Tego wieczora literatura   przybierała różne formy.   Obok  słowa czytanego  były inscenizacje, piosenki, był  taniec. Występowały przedszkolaki. Ich układ taneczny przygotowywany przez panią Beatę Maksimek wywołał wielki aplauz i zasłużył na bis. Pozostałe występy przygotowywali gimnazjaliści: Kasia Falc, Kasia Papież, Iza Oskwarek, Radek Cichosz, Maciek Łapczyński z kl. 2b, Julka Chmura z kl. 2a oraz Marcelina Żak z kl. 1a. W układzie tanecznym wystąpili chłopcy: Krzysztof Syrek, Grzesiek Szymoniak, Paweł Światłoń z kl. 1a  oraz Sławek Kania, Kamil Przała, Szymek Stopa z kl. 1b.   Trzymiesięczna praca uczniów zaowocowała pięknymi występami nagradzanymi brawami i  radością dzieci.
  Na uwagę zasługuje scenografia. Scena zamieniona w krainę smerfów a nad nią góruje tonący w mrocznej przestrzeni zamek odwiecznego wroga niebieskich ludzików, Gargamela. Taka scenografia przemawiała do wyobraźni dzieci i pozwalała im głębiej przeżywać czytane teksty. Literacki wieczór, tradycyjnie,  kończyły fajerwerki. Małgorzata Koźlak
  . Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • OTWARCIE GIMNAZJUM

  Na ten dzień czekaliśmy 3 lata! I wreszcie nadszedł upragniony 8 grudnia – oficjalne otwarcie Gimnazjum im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Rudniku. W mroźne, ale słoneczne przedpołudnie, mieszkańcy wsi, władze samorządowe gminy, radni, dyrekcja, sołectwo, uczniowie i nauczyciele wzięli udział w mszy św. poprzedzającej oficjalne obchody uroczystości otwarcia nowo wybudowanej szkoły.

  Ksiądz bp Damian Miskus, który przewodniczył mszy, poświęcił obiekt i wraz z innymi osobistościami: burmistrzem Piotrem Pułką, jego zastępczynią Rozalią Oliwą, przewodniczącym Rady Miejskiej Wiesławem Moroniem, dyrektorem Mirosławem Pękalą oraz Józefem Pająkiem - przewodniczącym Komitetu na rzecz przywrócenia gimnazjum w Rudniku, dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi. Gimnazjum zostało oficjalnie otwarte w obecności uczniów, dyrekcji, grona pedagogicznego oraz licznie zgromadzonych gości.

  Po okolicznościowych przemówieniach, uczniowie przygotowani przez pana Bogusława Kozioła, przedstawili program artystyczny, w którym przybliżyli historię szkoły. Nie zabrakło pięknych poetyckich tekstów, nastrojowych pieśni zaśpiewanych tradycyjnie przez chór ani humoru szkolnego zaprezentowanego w postaci scenek rodzajowych.

  Zaproszeni goście podobnie jak mieszkańcy Rudnika, mieli możliwość zwiedzania obiektu oraz wpisania się do Księgi Pamiątkowej. Dyrektor Placówek Oświatowych, pan Mirosław Pękala pełniący rolę gospodarza uroczystości, zaprosił licznie przybyłych gości na obiad oraz kawę i ciasto. Spotkanie to miało już charakter towarzyskich rozmów prowadzonych w miłej atmosferze.

  Oddany do użytku budynek gimnazjum jest spełnieniem oczekiwań jego pomysłodawców, inwestorów, wykonawców projektu, a przede wszystkim  nauczycieli i uczniów. Trzy lata były dla nas trudnym okresem wiążącym się z wieloma niedogodnościami. Bywały chwile zwątpienia, ale na szczęście już o nich nie pamiętamy. Dzisiaj jesteśmy dumni, że mamy w Rudniku tak piękną, nowoczesną szkołę, która jest spełnieniem naszych marzeń. Szczęśliwi, że nasi uczniowie mogą uczyć się w komfortowych warunkach, z fantastycznie wyposażonymi pracowniami. Jesteśmy bardzo wdzięczni tym wszystkim, bez których zaangażowania ta szkoła nigdy by nie powstała. Dziękujemy raz jeszcze za trud i poświęcenie oraz wiarę w sens i celowość wybudowania Gimnazjum w Rudniku. Mamy nadzieję, że wkrótce obok pięknie prezentującego się skrzydła gimnazjum, wyrośnie równie okazały budynek hali  sportowo – widowiskowej, której projekt już istnieje. Wszak w miarę jedzenia apetyt rośnie... (A.Ch.) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • ROK TUWIMA W NASZEJ SZKOLE

  Kto z nas nie uległ czarowi pełnego magii i humoru świata, który stworzył w swoich wierszach Julian Tuwim? Kto nie stękał  srogo przy wyciąganiu rzepki i nie bawił się przednie, sapiąc jak lokomotywa? Do dziś  utwory Juliana Tuwima wzruszają i bawią kolejne pokolenia czytelników.

  Rok 2013 został ogłoszony przez Sejm Rokiem Tuwima, przypada w nim bowiem rocznica śmierci poety i stulecie  jego debiutu. Z tej okazji biblioteka szkolna i Rada Samorządu Uczniowskiego SP zaplanowały różnorakie inicjatywy popularyzujące twórczość tego wybitnego poety.

  Za nami już dwa konkursy zorganizowane w ramach obchodów Roku Tuwimowskiego w naszej szkole. Uczniowie klas III zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie plastycznym inspirowanym wierszami poety. Jury miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców, gdyż prace konkursowe  były ciekawe, pomysłowe i wykonane różnorodnymi technikami. Nagrodzone zostały prace następujących uczniów:

  Anny Piątek z kl. IIIb - I miejsce,

  Dominika Nędzy z kl. IIIb - II miejsce,

  Jakuba Jończyka z  kl. IIIb - III miejsce,

  Aleksandry Filarskiej z kl. IIIb – wyróżnienie,

  Roksany Szczurek z kl. IIIb – wyróżnienie.

  Wszystkie prace zostały wyeksponowane w holu drugiego piętra szkoły i stanowiły atrakcyjne dopełnienie dekoracji przygotowanej na konkurs wiedzy.

  „Julian Tuwim – czarodziej słów” - pod takim hasłem odbył się konkurs czytelniczy adresowany tym razem do uczniów klas II.  Jego pierwszy etap polegał na indywidualnym rozwiązaniu testu sprawdzającego znajomość wybranych wierszy Juliana Tuwima. Następnie ośmioro najlepszych uczestników zmagało się z różnorodnymi zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę na temat życia i twórczości poety.

  Dzieci wykazały się znakomitą znajomością treści wierszy i życiorysu Juliana Tuwima, umiejętnie też wykorzystały  swoją wiedzę podczas odgadywania zagadek pantomimicznych, kojarzenia rekwizytu z wierszem czy układania puzzli. Najlepsze okazały się uczennice:

  Patrycja Blak z kl. IIa - I miejsce,

  Emilia Piechota z kl. IIb - II miejsce,

  Maja Legutko z kl. IIb - III miejsce.

  Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy, a laureatom składamy serdeczne  gratulacje.

  (B. Szczurek, A. Bień). Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Konkursy przedmiotowe

  Zakończyły się etapy szkolne konkursów przedmiotowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Łącznie 25 uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum będzie reprezentować nasze szkoły na etapie rejonowym. Gratulujemy awansów. Szczegóły w zakładce "Osiągnięcia" - tutaj.

 • Ślubowanie uczniów klasy I

    W dniu 07.11.2013r.  odbyło się Ślubowanie uczniów klasy I. W uroczystości tej uczestniczyli uczniowie klasy I, II wraz z wychowawczyniami, uczniowie klasy IV oraz V, którzy swoją obecnością uświetnili program artystyczny, Dyrekcja oraz rodzice uczniów klasy I.

    W części artystycznej pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności. Wykazali się wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny, znajomością zasad prawidłowego funkcjonowania      w grupie rówieśniczej, bezpieczeństwa na drodze oraz w życiu codziennym. Zaprezentowali także swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Po udanym występie, nagrodzonym ogromnymi brawami, nastąpiło pasowanie na ucznia. Wielką kredką pasowania na ucznia dokonał Pan Dyrektor Mirosław Pękala, który skierował wiele ciepłych słów do uczniów, życząc im owocnej i przyjemnej nauki w naszej szkole. Dyrektor wręczył pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy, potwierdzające uczestnictwo w ślubowaniu. W oczach rodziców widać było radość i dumę ze swoich pociech.

    Uroczystość zakończyła się integracyjnym spotkaniem przy kawie i słodkościach przygotowanych przez rodziców. Po uroczystości wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do swoich domów. (AK) Zdjęcia w albumie - tutaj.

strona: