Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
Strona główna
 • PIKNIK RODZINNY 2013

  W  sobotę  18.05.2013 r.  na  boisku  szkolnym  od  rana trwały przygotowania do rozpoczęcia imprezy. Nauczycielki, personel i Rodzice pracowali bardzo wytrwale. Najpierw wystąpiły dzieci przedszkolne: I grupa „Misie” z dyskotekowym  tańcem, II grupa „Krasnoludki” z piosenką : Mamo, tato baw się z nami”, grupa III „Kotki” z tańcami: „Zasiali górale” oraz „Simmama Kaa” i grupa IV przygotowała wiersze i piosenkę „Zielona wiosna”. Potem uczniowie z klas I-III przedstawili skecze i taniec „ Grozik ”. Rozśpiewane i roztańczone dzieci wywołały uśmiech i owacje licznie zebranych rodziców. W zorganizowanym punkcie pomocy ratownik medyczny pan Marian Judasz zaprezentował sposoby udzielania pierwszej pomocy, a pani pielęgniarka Halina Kwinta chętnym mierzyła ciśnienie. Można było zjeść też pyszne ciasto pieczone przez rodziców i gimnazjalistów, smażoną kiełbaskę oraz wziąć udział w loterii fantowej. Był też punkt malowania twarzy i malowania figurek gipsowych. Potem wystąpili animatorzy z konkursami. Atrakcją były też: dmuchana zjeżdżalnia, samochodziki, wata cukrowa, popcorn, bańki mydlane. Na naszą imprezę przybyli też strażacy, można było oglądać sprzęt do gaszenia pożarów oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dodatkowym powodem do radości była wspaniała pogoda, która pozwoliła na przeprowadzenie zabaw na świeżym powietrzu. Serdeczne podziękowania dla Rodziców za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie pikniku. M.D./S/ Zdjęcia w albumie - tutaj.

 • PIKNIK RODZINNY

  Ze względów bezpieczeństwa oraz zgodnie z celem imprezy dzieci przychodzą na piknik pod opieką rodziców. Dyrektor ZPO w Rudniku M. Pękala.

 • Przedszkolaki w internetowym teatrze

  W ramach projektu „Internetowy teatr TVP dla szkół” przedszkolaki ze starszych grup i uczniowie  klas pierwszych obejrzeli, w dniu 21.05.2013r., spektakl „Królowa Śniegu” na motywach baśni H.Ch. Andersena. Transmisję spektaklu na żywo przeprowadziła Telewizja Polska z Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Twórcy widowiska przenieśli widzów w baśniową krainę, wykorzystując współczesną muzykę i efekty specjalne, np.: płynącą wodę, padający śnieg, bańki mydlane i laserowe świetlne miecze. Przedszkolaki po raz pierwszy zetknęły się z tego typu prezentacją baśni. I choć nie należała ona do najłatwiejszych, dzielnie dotrwały do końca przedstawienia. Każda forma przekazu żywego słowa wywiera ogromny wpływ na wyobraźnię młodego człowieka, rozwija go emocjonalnie, więc i to spotkanie z internetowym teatrem nie przejdzie z pewnością bez echa. Dodatkowo dzieci utrwaliły zasady właściwego zachowana się w teatrze, nie wyłączając stosownego stroju. (M. D.K). Zdjęcia tutaj.

 • Na Olimpie

  Niesłabnące od kilku lat zainteresowanie literaturą starożytnej Grecji znalazło potwierdzenie w tegorocznym konkursie mitologicznym, który odbył się 06.05.2013r. Wzięło w nim udział aż dziesięć trzyosobowych drużyn z klas piątych i szóstych. Uczniowie wykonali atrybuty greckich bogów,  motywy graficzne własnych zespołów, wypełnili test sprawdzający znajomość mitów ujętych w literaturze konkursowej, krzyżówki.

  Następnie przystąpili do głównego, wysoko punktowanego zadania, polegającego na przedstawieniu dowolną techniką teatralną wybranego mitu lub jego fragmentu. Kreatywność i pomysłowość uczniów naśladujących  znanych z mitologii bogów, herosów oraz mitycznych potworów, przeszła najśmielsze oczekiwania. Już w roku ubiegłym uczniowie dali próbkę scenicznych umiejętności, ale w tym roku poziom prezentowanych inscenizacji, pantomim zdawał się być jeszcze wyższy. Nie zabrakło mitycznych Ikarów, Dedali,  Syzyfów, Heraklesów. Uczniowie nie zapomnieli o bogach Olimpu i podziemia. Wierność epoce oddawali kostiumami. Największą popularnością cieszyły się prześcieradła mające przypominać starożytne chitony, w które obleczeni byli młodzi aktorzy. Przygotowali także bardzo oryginalne, wykonane z dużą starannością rekwizyty: maski m. in. Minotaura, skrzydła mitycznych lotników, dłuta, narzędzia walki; topory, łuki, miecze, które niewątpliwie uatrakcyjniały występy kolejnych drużyn. Niektórzy zdecydowali się wykorzystać w swoich występach gotowe podkłady muzyczne nawiązujące stylistyką do brzmień starożytnej Grecji, inni stawiali na własne umiejętności wokalne, jedna z drużyn zaprezentowała nawet taniec własnej choreografii. Zarówno uczniowie uczestniczący w zmaganiach konkursowych jak i ci, którzy obserwowali poczynania swoich kolegów na scenie, czerpali z tych chwil wiele przyjemności. Była bowiem zabawa, radość, emocje towarzyszące współzawodnictwu, doping i aplauz. Dopiero w ostatniej konkurencji, w której uczniowie odpowiadali na pytania za 2 i 5 pkt, udało się  wyłonić zwycięzców. Poziom konkursu był wysoki, atmosfera sprzyjała zdrowej rywalizacji. Jury w składzie : Ewa Tajs, Agata Bień, Bogusława Szczurek przyznało:

  I miejsce – Moskal Kacper, Syrek Krzysztof, Żak Marcelina – kl. VIb    

  II miejsce ex aequo – Biela Julia, Kania Angelika, Zajda Dominika – kl. VIa

            Rywotycka Anna,  Stasiełuk Błażej, Żmija Grzegorz – kl. Vb

  III miejsce – Gatlik Maciej, Małota Emilia, Szatan Zuzanna – kl. Va

      Organizatorki konkursu: Anna Chmura, Bogusława Szczurek

  Zdjęcia w Albumie – tutaj.

   

 • Gminny Konkurs Piosenki

  Dnia 29 kwietnia 2013 r. nasza szkoła była organizatorem Gminnego Konkursu Piosenki Szkolnej „Raz na ludowo”. Celem konkursu była: popularyzacja piosenki ludowej, promocja dziecięcej twórczości artystycznej, poszukiwanie młodych talentów, dostarczanie doznań artystycznych. Do konkursu przystąpili uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Biertowicach, Szkoły Podstawowej w Krzywaczce i Szkoły Podstawowejw Rudniku. Więcej tutaj.

 • Dzień Języka Angielskiego

  23 kwietnia uczniowie klas I– III Szkoły Podstawowej obchodzili Dzień Języka Angielskiego. Dzięki uprzejmości Komendanta OSP w Rudniku młodsze dzieci naszej szkoły zgromadziły się w Domu Kultury, by wziąć udział w rozmaitych konkursach przygotowanych na tę okazję przez organizatora. Reprezentanci poszczególnych klas, dopingowani przez rówieśników okrzykami w języku angielskim, rywalizowali ze sobą w trzech konkurencjach.

  Najpierw uczniowie przedstawili historię, zwyczaje i ciekawostki związane z wybranym państwem anglojęzycznym, następnie zaprezentowali wykonane na zajęciach plastycznych flagi i plakaty reklamujące dany kraj. Oprócz tego mieli możliwość wykazania się umiejętnościami i wiedzą z języka angielskiego. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się, zarówno wśród uczestników,  jak i widzów, różne  konkurencje sportowe.

   Entuzjazm i zaangażowanie dzieci w przygotowanie do obchodów Dnia Języka Angielskiego, także poziom wiedzy, który zaprezentowały, wykonując przydzielone zadania, wreszcie pozytywne emocje towarzyszące im podczas konkursów utwierdziły organizatora w przekonaniu, że poznawanie języka poprzez zabawę, współpracę i rywalizację z kolegami z pewnością zachęci uczniów do dalszej  nauki i sprawi, że będzie to dla nich przyjemne doświadczenie. (A. B.) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Międzynarodowy etap konkursu programistycznego „Baltie 2013”

  Baltie to nowe podejście do nauki programowania. W 2013 roku w rozgrywkach wzięło udział 3486 uczniów ze szkół  z czterech państw – Słowacji, Białorusi, Czech oraz Polski. W tym roku możemy pochwalić się liczebną przewagą uczniów z Polski (w konkursie wzięło udział 2425 uczniów, przed 3 laty to było tylko 73 uczniów). To oznacza, że konkurs programistyczny Baltie spotkał się w Polsce z ogromnym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i rodziców. Więcej.

   

 • Święto 3-go Maja

  222 lata temu miało miejsce wydarzenie niezwykłe, jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klas VI z p. E. Bugajską i p. M. Bylicą przygotowali akademię, w której przypomnieli, że w 1791 roku w wyniku obrad Sejmu Czteroletniego uchwalono pierwszą w Europie i po amerykańskiej drugą na świecie Konstytucję. Było to wielkie święto radości wszystkich Polaków, a uczniowie podkreślili ten fakt rapując w równym rytmie zawarte w Konstytucji postanowienia.

  Ten oryginalny przekaz niełatwych dla młodych odbiorców treści, spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem. Nie zabrakło także tradycyjnych pieśni patriotycznych: „Witaj majowa jutrzenko”, „Wiwat maj, Trzeci Maj” w wykonaniu chóru szkolnego, czy też pięknie zaśpiewanej przez Dominikę Zajdę „Dumki na dwa serca”. Na zakończenie akademii prawdziwie rześkim powiewem majowej jutrzenki, był występ uczniów klasy II a, którzy w naturalny i niewyreżyserowany sposób, z dziecięcą prostotą i autentycznością swobodnego zachowania na scenie, zaśpiewali utwór grupy muzycznej Skaldowie - „Wiosna”. (A.Ch.) Zdjęcia z akademii w "Albumie" - tutaj.

 • Wyniki rekrutacji do przedszkola

  W zakładce przedszkole znajduje się lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do Przedszkola Samorządowego w Rudniku na rok szkolny 2013/14 - tutaj.

 • Nasi uczniowie odkryli trzy planetoidy!

  Osiem planetoid odkryli polscy uczniowie biorący udział w Międzynarodowej Kampanii Poszukiwania Planetoid. Kampania ta jest organizowana przez International Asteroid Search Collaboration oraz program edukacyjny Hands-On Universe. Obecna kampania trwała w okresie od 10 marca do 14 kwietnia i wzięło w niej udział 12 szkół z Polski, nasza szkoła współpracowała podczas kampanii z Gimnazjum w Sierpcu. Obserwacje prowadziliśmy, używając  teleskopu PanStarrs na Hawajach, który ma średnicę 1,8 metra i dysponuje kamerą CCD z 1,4 miliardami pikseli. Nasze gimnazjalistki: Joanna Liszka, Karolina Piwowarczyk, Natalia Profic, Agnieszka Rydz, Edyta Kozieł, Gabriela Flaga odkryły 3 planetoidy, które, na czas wyznaczania ich orbit i szybkości, otrzymały  tymczasowe nazwy: 2013 EM48, 2013 EJ48, 2013 EG78.  Przywilejem odkrywców jest wybór nazw dla odkrytych przez siebie planetoid.  Kolejnym krokiem będzie zatem nazwanie obiektów. (I.W.)

 • Internetowy Teatr TVP

  W dniu 19 kwietnia 2013r. mogliśmy po raz kolejny  w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla szkół obejrzeć bardzo ciekawe przedstawienie pt. „Dziadek do orzechów” transmitowane z Kieleckiego Teatru Tańca. Tym razem sztuka wyrażona została przez taniec. To niezwykle barwne widowisko przeniesione zostało we współczesne czasy dzięki tańcu dżezowemu, elementom tańca klasycznego i współczesnego. Przedstawienie przygotowane zostało z wielkim rozmachem. Piękna choreografia, stroje oraz świetnie przygotowani technicznie aktorzy, prezentujący niezwykłe umiejętności baletowe, sprawiły, że opowieść o małej Klarze i jej wyimaginowanym świecie była wspaniałą ucztą  duchową dla każdego ucznia i nauczyciela. (A. Ch.)

 • Dni wolne

  Przypominam, że zgodnie z Kalendarzem roku szkolnego  Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku dni 24 i 25 kwietnia oraz 2  maja są dniami wolnymi dla uczniów szkoły podstawowej, a dni  23 - 25 kwietnia (kl. I i II) oraz 2  maja dla gimnazjum. Wolne w dniach 23 - 25 kwietnia wynika z organizacji egzaminu gimnazjalnego.

  W każdym z tych dni szkoła pracuje i zapewnia opiekę uczniom jej potrzebującym. Dyrektor Zespołu.

 • Najlepsi w konkursie "Dbając o przyrodę i o środowisko dbam o własne i innych zdrowie"

  Pod tym właśnie  hasłem, 17 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach,  zorganizowany został V Gminny Turniej  Ekologiczny, w którym startowała drużyna  naszego  gimnazjum w składzie: Joanna Liszka  kl. II b  Wojciech Koziołek  kl. II a,  Radosław Cichosz  kl. I b oraz drużyna szkoły podstawowej w składzie: Emilia Małota, Anna Rywotycka, Grzegorz Żmija. Turniej odbywał się w dwóch kategoriach – w kategorii indywidualnej i drużynowej. W etapie indywidualnym najlepszy okazał się Wojtek Koziołek, III miejsce zajął Grzegorz Żmija. Po wielu konkurencjach, drużyna gimnazjum zajęła miejsce I, a drużyna szkoły podstawowej miejsce III. Więcej tutaj.

 • SUKCES UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH W GMINNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM!

  16 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej w Sułkowicach odbył się etap gminny konkursu "Matematyczny As". Przystąpiło do niego 13 uczniów z czterech szkół podstawowych naszej gminy. Zostali oni wyłonieni w etapie szkolnym konkursu. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie  SP w Sułkowicach (5 osób), z pozostałych szkół wzięło udział po 3 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Moskal i Przemysław Szczepaniak-obydwaj z kl.6b oraz Szymon Stopa z kl.6a. Pierwsze równorzędne miejsce zajęli: Kacper Moskal i Przemek Szczepaniak pozostawiając w tyle pozostałych uczestnikówWięcej tutaj

 • Teatr lalek

  W dniu 11.04.2013 r. uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej brali udział w przedstawieniu kukiełkowym  pt. „ Nowe szaty króla” na podstawie baśni H. Ch. Andersena „Nowe szaty cesarza”. Po raz pierwszy mieli okazję obejrzeć w warunkach szkolnych spektakl przygotowany przez profesjonalnych aktorów grających lalkami. Pełne skupienia twarze śledzące z ciekawością losy bohaterów oraz cisza panująca na sali, świadczyły o dużym zainteresowaniu przedstawieniem.

  Wszystkie kukły wykorzystane w spektaklu wykonane były z dużą starannością i dbałością o zaspokojenie  gustów estetycznych młodych odbiorców, podobnie jak zmieniająca się w trakcie przedstawienia scenografia. Największy aplauz i niepohamowane salwy śmiechu, wywołała kukła prezentująca nagiego króla, majestatycznie kroczącego w rzekomo wyjątkowych, specjalnie skrojonych dla niego szatach. Po zakończeniu inscenizacji, uczniowie zachęcani przez  prowadzącego spotkanie aktora, odgadywali przesłanie wynikające z baśni, a następnie powtarzali z nieskrywaną radością słowa piosenki „Ta bajka jest po to, by się rozprawić z ludzką głupotą”. Na zakończenie spotkania dowiedzieli się także, jakie typy  lalek wykorzystuje się w teatrze, jak i z czego się je wykonuje oraz jak długo trwają prace nad przygotowaniem przedstawienia. Tak więc przygoda z teatrem oprócz walorów artystycznych, miała także wymiar dydaktyczny. (A. Chmura). Zdjęcia tutaj.

 • „WIOSNA BUDZI KOLORAMI”

  Wyniki  Gminnego Konkursu Plastycznego dla przedszkolaków - tutaj.

   

   

 • 1 procent

  Szanowni Państwo

  Wspólnie z Radą Rodziców, Radą Pedagogiczną zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku dla Naszego Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku.  Więcej danych w  zakładce Informacje - tutaj.

 • Pełnych spokoju i radości Świąt Wielkanocnych,
  dobrego wypoczynku w rodzinnym gronie
  oraz optymizmu, energii i nadziei na lepszą przyszłość

         życzy Dyrekcja ZPO w Rudniku.

   

  Propozycje  dekoracji na Wielkanocny stół wykonane przez gimnazjalistów -tutaj.

 • Etap Wojewódzki - Małopolski Baltie 2013

  Uczniowie gimnazjum: Robert Pierog kl. 2a i  Adrian Chlipała kl. 2a  zostali Laureatami Małopolskiego Konkursu Informatycznego Baltie 2013, którego celem jest wyłanianie i rozwijanie talentów informatycznych.Więcej tutaj. (I.W)

 • Sukces w Konkursie Biologicznym.

  Uczeń klasy 2a gimnazjum  Wojciech Koziołek  uzyskał tytuł LAUREATA Małopolskiego Konkursu Biologicznego. Sukces ten oznacza dodatkowo dla Wojtka: zwolnienie z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego z równoczesnym przyznaniem maksimum punktów oraz wolny wstęp do wybranej szkoły średniej. (J.P.) Gratulujemy!

strona: