Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
Strona główna
 • „ PIKNIK RODZINNY” – 2014 r. w Przedszkolu Samorządowym w Rudniku

  Już po raz piąty odbył się Piknik Rodzinny organizowany  przez Przedszkole Samorządowe w Rudniku. W tym roku  współorganizatorami imprezy były także klasy I Szkoły Podstawowej w Rudniku.
  Po wielu deszczowych dniach, w sobotę 24 maja 2014r., zaświeciło słońce, napawając radością uczestników, a przede wszystkim ciesząc organizatorów i wszystkich rodziców, którzy ochoczo, od wczesnego rana, pomagali w przygotowaniach do imprezy.
  Pierwszym punktem programu były występy artystyczne przedszkolaków i uczniów klas pierwszych, które oczywiście cieszyły się ogromnym zainteresowaniem rodziców. Popisy naszych wychowanków mieli okazję oglądać zaproszeni goście – między innymi Pan burmistrz Piotr Pułka i Pani sołtys Zofia Góralik.
  Po części oficjalnej nastąpiła część zabawowo – rekreacyjna, w której można było wziąć udział w rodzinnym konkursie z nagrodami lub w loterii fantowej. Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz zabawek używanych, zjeżdżalnia i samochodziki dla dzieci. Nie brakowało też chętnych do robienia wielkich baniek mydlanych i rysowania kolorową kredą na płycie boiska. Jednak najbardziej obleganym miejscem było stanowisko malowania twarzy, gdzie nasze gimnazjalistki wykazywały się inwencją twórczą.

  Zmęczeni uczestnicy mogli posilić się kiełbaską z grilla, którego wytrwale doglądali nasi ojcowie. A jeśli ktoś miał ochotę na słodkie „co nieco”, mógł skosztować wypieków naszych mam i babć, polecanych przez Panie z Koła Gospodyń „Kalina” z Rudnika. Dla ochłody były też pyszne lody oraz „prysznic” w czasie pokazu umiejętności gaśniczych strażaków z OSP z Rudnika.
  Przy wesołej zabawie i dobrym towarzystwie czas szybko biegnie, a „wszystko, co dobre…” i niestety nasz kolejny piknik też dobiegł końca.

  Dzięki ogromnemu wsparciu Rodziców, zarówno przy zdobywaniu fantów, poszukiwaniu sponsorów, jak i przy nieocenionej pomocy w czynnościach porządkowych i technicznych – możemy zaliczyć tegoroczny piknik do kolejnej udanej imprezy. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy nie odmawiają nam pomocy, udziału i życzliwości. Dzięki Nim możemy realizować główny cel pikniku rodzinnego – wspólną zabawę dzieci ze swoimi rodzicami.

  PS  Dwie godziny po zakończeniu pikniku przyszła burza z piorunami i ulewą.

  I jak tu nie wierzyć w siły wyższe?  Małgorzata Dymek /K/ Zdjęcia w Albumie - tutaj.

    

 • Komunikat w sprawie filii szkoły muzycznej w Sułkowicach

  W związku z krążącymi po gminie informacjami i pytaniami zainteresowanych rodziców nt. zapisów prowadzonych w GOK w Sułkowicach do filii szkoły muzycznej informujemy, że:
  1) w naszej gminie nie powstała dotąd żadna szkoła muzyczna ani żadna filia tego typu;
  2) Urząd Miejski nie ma nic wspólnego z zapisami prowadzonymi do tej rzekomej filii.
  Rodzice mogą oczywiście zapisywać do niej swoje dzieci, ale robią to na własną odpowiedzialność. Gmina Sułkowice zamierza utworzyć gminną szkołę muzyczną I stopnia, ale działalność rozpocznie ona od września 2015 r. (rok szkolny 2015/2016). Rozalia Oliwa - Zastępca Burmistrza Gminy Sułkowice

 • „14.Małopolska Parada Smoków 2014. Wielki Kolbergowski zlot smoków w Krakowie.”

  Organizatorem i pomysłodawcą Wielkiej Parady Smoków, imprezy plenerowej o międzynarodowym zasięgu i ogromnej popularności, przyciągającej do Krakowa rzesze turystów i miłośników smoków, jest Teatr Groteska. W tym roku Kraków już po raz czternasty zamienił się w najprawdziwsze miasto smoków.

  Dnia 01.06.2014 r. w piękny, słoneczny poranek wybraliśmy się i my na smoczą wyprawę. Tego dnia smoki naprawdę opanowały Kraków. Ulicami miasta posuwał się pochód dużych i małych, skaczących, ziejących ogniem i machających ogromnymi skrzydłami   sympatycznych smoczych stworów.   Mieliśmy   swojego potwora  - smoczycę Anilamę. Była duża, piękna i zabawna, każdy chciał ją prowadzić.

  Pochodowi towarzyszyli przebierańcy, bębniarze, muzycy i tancerze. Było głośno i radośnie.  Byliśmy pod wrażeniem. Mijaliśmy stare, ciekawe kamienice, przechodziliśmy obok Wawelu, Kościoła św. Piotra i Pawła, Kościoła Mariackiego oraz słynnych Sukiennic, podziwialiśmy pomnik Adama Mickiewicza. Wszystkie dzieci biorące udział w Paradzie Smoków zostały obdarowane przez Teatr Groteska wieloma upominkami – otrzymały pięknie wydane książki, smocze koszulki oraz wiele smakołyków. Nasze szkoła otrzymała także dyplom z serdecznymi podziękowaniami od Teatru Groteska za udział w 14. Małopolskiej Paradzie Smoków. Dzieci uśmiechnięte, pełne wrażeń wróciły z rodzicami do swoich domów. Zdjęcia w Albumie - tutaj. /Agnieszka Koziołek/

 • "Człowiek częścią natury"

       Pod tym właśnie  hasłem, 6 czerwca 2014 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach,  zorganizowany został VI Gminny Turniej  Ekologiczny, w którym startowały drużyny  naszej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Więcej - tutaj.

 • GMINNY KONKURS WIEDZY O PATRONIE

  5 czerwca w Zespole Placówek Oświatowych w Krzywaczce odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Patronie "Święta Królowa na tronie polskim" dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Przystąpiło do niego 20 uczniów z pięciu szkół podstawowych naszej gminy. Uczniowie naszej szkoły Emilia Małota i Grzegorz Żmija zdobyli III miejsce. Podczas konkursu musieli zmierzyć się z testem wiedzy składającym się z 53 pytań, w czym okazali się najlepsi, a także poleceniami do mapy oraz grą dydaktyczną Bingo w oparciu o wyznaczoną literaturę dotyczącą życia i działalności Królowej Jadwigi. Dodatkowo ocenie podlegała wykonana wcześniej praca plastyczna, przedstawiająca portret Królowej Jadwigi. Emilii i Grzegorzowi gratulujemy! (E.Tajs-Drąg)

 • Au rewoir, Paris!

    Od 11 do 16 maja młodzież naszego gimnazjum  uczestniczyła w wycieczce do Francji. Podróż luksusowym autokarem biura turystycznego Beskid Tour, które współuczestniczyło w organizacji wycieczki, nie była męcząca, prawie 1600 kilometrów, pokonaliśmy bez trudu.
      Pierwszy dzień naszej wycieczki miło spędziliśmy w autokarze, z okien obserwując osobliwości czeskiego krajobrazu, landów niemieckich i francuskich regionów. Pod wieczór przybyliśmy do Strasburga i tu zakwaterowaliśmy się na jedną noc. Poszukiwania wi-fi w hotelu Formuła 1 zmusiły niektórych uczniów do podjęcia rozmowy z recepcjonistą i tym samym usprawnienia kompetencji językowych w zakresie języka angielskiego. Rozmowy zakończyły się sukcesem.


      Drugi dzień, zgodnie z programem wycieczki, przeznaczyliśmy na zwiedzanie stolicy Alzacji -  Strasburga. Gotycka katedra Najświętszej Marii Panny, stylem przypominająca paryską Notre Dame, kościół św. Piotra, piękna dzielnica Petite France, a przede wszystkim siedziba Parlamentu Europejskiego i Rady Europy,  stanowiły najważniejsze punkty drugiego dnia wycieczki. Niezapomnianym był także obiad składający się z pięciu gorących dań w restauracji u Chińczyka, bardzo miłego pana, który na pożegnanie każdemu z nas podał rękę. Późnym popołudniem udaliśmy się w sześciogodzinną podróż do Paryża
    Dwa dni na zwiedzanie stolicy Francji to za mało, by w pełni doświadczyć przeżyć w odkrywaniu tego, co stanowi o historycznym i kulturowym dorobku wielu  narodów, zwłaszcza francuskiego . Udało   nam się jednak zobaczyć bardzo wiele, a każdą wolną chwilę pan Marian, pilot wycieczki, wykorzystywał, by naszą wiedzę uzupełnić rzeczowymi informacjami. Zwiedziliśmy najważniejsze zabytki Paryża: Katedrę Notre Dame, Luwr, Wersal, Bazylikę Sacre Coeur, Łuk Triumfalny, ale były też punkty bardziej rozrywkowe, jak: nocny rejs po Sekwanie, wyjazd na najwyższy punkt widokowy Wieży Eiffla czy spacer alejami Champs – Elysees i oglądanie najnowocześniejszych modeli w salonach  niektórych koncernów samochodowych.
    Piąty dzień pobytu w Paryżu to czas zabawy w parku rozrywki Disneyland i spotkanie z bohaterami disnejowskich bajek. Największą atrakcją  były dla nas kolejki typu rollercastery, a wśród nich „rakieta”.  Czteroosobowe wagoniki rakiety, a  w nich my, mknęły z niewyobrażalną prędkością i wywijały prawdziwe piruety.  Zakręt w lewo, zakręt w prawo, nagły zwrot, gwałtowny spadek w dół bądź lot w górę i spirala. Nawet żołądki nasze nie miały czasu dać znać o sobie. Po zakończeniu tej przejażdżki jedni mieli naprawdę dość, a inni stanęli w ogonku, by jeszcze   raz przeżyć cudowny lot w przestrzeń kosmiczną. Rekordzista 15 razy stawał w kolejce.
    Opuszczaliśmy Paryż bogatsi w wiedzę i doświadczenia. Część wrażeń zarejestrowaliśmy na zdjęciach i filmach, niektórzy zawarli nowe przyjaźnie. Do wspomnień z przyjemnością będziemy wracać.  Zdjęcia w Albumie
  - tutaj. (Małgorzata Koźlak)

 • Duży sukces w Ogólnopolskim Konkursie Astronomicznym „Astrolabium”.

  26 marca 2014 r. odbyła się II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Astronomicznego „Astrolabium”. Organizatorem konkursu jest Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, pod patronatem Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagielońskiego oraz Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ w Krakowie. W konkursie wzięli udział uczniowie z całej Polski w trzech kategoriach: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoła Ponadgimnazjalna. Nasz Zespół reprezentowały dwie osoby w kategorii Gimnazjum: Kacper Moskal z klasy 1a, który uzyskał 5 miejsce oraz Edyta Sikora z klasy 2a - 21 miejsce. Celem Konkursu jest propagowanie nauk ścisłych. Ma on przybliżyć wiedzę na temat astronomii, której przedmiotem badań są ciała niebieskie, ich rozkład i ruchy w przestrzeni, pochodzenie, budowa oraz ewolucja, a także Wszechświat jako całość. Uczestnictwo w konkursie pozwoliło pogłębić uczniom wiedzę a także wpłynęło na rozwój nowej pasji w młodym człowieku. (IW)

 • PIKNIK RODZINNY

  24 maja po raz piąty wspólnie bawiliśmy się na PIKNIKU RODZINNYM. Zdjęcia w albumie  - tutaj

 • DZIEŃ ZIEMI

  Fotograficzna relacja z obchodów DNIA ZIEMI w naszej szkole - tutaj.

 • Święto Narodowe Trzeciego Maja

  Dnia 30 kwietnia 2014r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas I i II gimnazjum oraz klas II i V szkoły podstawowej pod kierunkiem pani mgr Wiesławy Kozik i mgr Barbary Machnik. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod przewodnictwem pana mgr Ireneusza Przały.

  Zadbano o odpowiednią scenografię, wyeksponowano symbole narodowe Polski, zawieszono reprodukcję obrazu Jana Matejki upamiętniającą wydarzenie z 1791 roku oraz portret króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Oprócz śpiewu pieśni patriotycznych, recytacji wierszy, widownia obejrzała prezentację multimedialną ze zdjęciami i faktami z historii oraz krótką scenkę teatralną z królem i posłami w roli głównej.

  Apel zakończył swoimi słowami pan dyrektor mgr Mirosław Pękala, kierując podziękowania  do osób zaangażowanych w przygotowanie akademii. (B. Machnik  W. Kozik). Zdjęcia -tutaj.

 • DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  29 kwietnia uczniowie klas 1–3 szkoły podstawowej mieli okazję, już po raz drugi, uczestniczyć w obchodach Dnia Języka Angielskiego. W przygotowaniu tegorocznej imprezy  brały udział, w ramach projektu edukacyjnego, uczennice kl. 2a gimnazjum – Emilia Strugalska, Natalia Bobek, Kamila Stokłosa i Patrycja Bobek.

  Najmłodsi adepci języka angielskiego zostali zaproszeni do odbycia niecodziennej wycieczki po Wielkiej Brytanii. Kolejne etapy podróży zapowiadały konferansjerki – Kasia Falc i Kamila Rywotycka z 2b, które sprawdziły się w tej roli naprawdę doskonale.  Na temat kultury, tradycji, elementów geografii czy życia codziennego mieszkańców kraju uczniowie dowiedzieli się sporo z prezentacji multimedialnej, którą obejrzeli  z dużym zaciekawieniem. „Gościli” też w domu typowej angielskiej rodziny podczas oglądania scenki zaprezentowanej przez starsze koleżanki: Klaudię Pierog, Izę Oskwarek i Monikę Światłoń z 2b.

  Z pełną powagą, stojąc na baczność, wysłuchali także brytyjskiego hymnu. O tym, że Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii podzielone jest na cztery krainy opowiedziały im, w oparciu o samodzielnie wykonane plakaty, uczennice gimnazjum.  Dzieci zaciekawiła opowieść koleżanek  o szkockim potworze z Loch Ness, poznały poza tym składniki  tradycyjnego, kalorycznego angielskiego śniadania, mogły podziwiać atrakcje walijskiego parku, jak również poznać najpiękniejsze zakątki Irlandii Północnej. Wszystkie dzieci  z radością i dużym zaangażowaniem włączały się do wspólnego śpiewania popularnych angielskich piosenek, a teksty, zabawnie i bez skrępowania, ilustrowały ruchem. Dopełnieniem całości była scenografia. W jej przygotowaniu uczestniczył Filip Profic z 1ag, który wykonał plakat londyńskiego Big Bena, autorką napisów była zaś Gabrysia Mazurkiewicz z 6a. Jak uważnymi słuchaczami i widzami byli młodsi uczniowie można się  było przekonać na podstawie przeprowadzonego quizu o Wielkiej Brytanii.  Żadne pytanie nie sprawiało im bowiem trudności, wręcz prześcigali się w udzielaniu odpowiedzi. Na koniec uczniowie udali się do swoich klas, by z przygotowanych wcześniej komponentów wykonać flagi Wielkiej Brytanii i składających się na nią krain, a także ich roślinne symbole. Następnie, ze śpiewem  na ustach, udekorowani kwiatami i pomachując w rękach flagami, wszyscy przemaszerowali krótką trasą po Rudniku, by w ten sposób zakończyć obchody Dnia Języka Angielskiego.

  Zabawa była naprawdę przednia. Gimnazjalistki doskonale radziły sobie w roli przewodniczek po Wielkiej Brytanii, a uśmiech na twarzach dzieci był dla nich bardzo motywujący. Ta niecodzienna lekcja języka angielskiego niewątpliwie dostarczyła uczestnikom bogatej wiedzy na temat Wielkiej Brytanii, przyniosła też mnóstwo wrażeń i na pewno zachęci uczniów do dalszej przygody z angielskim. (A. Bień, B. Machnik). Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • SUKCES UCZNIÓW KLAS IV W GMINNYM KONKURSIE „AS MATEMATYCZNY”

  15 kwietnia br. w naszej szkole odbył się etap gminny konkursu „As matematyczny” w kategorii klas IV. Naszą szkołę reprezentowali:  Paulina Chlipała z kl. IV b oraz Rafał Żmija z kl. IV a. Każda szkoła podstawowa z naszej gminy wytypowała dwóch uczniów, wyłonionych w etapie szkolnym tego konkursu, który odbył się 18 lutego.
  Konkurs otworzył dyrektor szkoły p. Mirosław Pękala. Życzył uczniom sukcesu i wykazania się wiedzą.
  Podczas trwania konkursu uczniowie zmierzyli się z 24 zadaniami o zróżnicowanym stopniu trudności. Były wśród nich zadania logiczne, porównywanie ilorazowe i różnicowe, skala i plan, obliczanie upływu czasu. Wszystkie zadania wymagały dużej wiedzy z zakresu matematyki oraz skupienia i logicznego myślenia.

  Najlepiej rozwiązała zadania konkursowe Paulina Chlipała, zdobywając 45 punktów na 48 możliwych do zdobycia i tym samym wygrała konkurs. Na drugim miejscu z 43 punktami uplasował się Rafał Żmija.
  Dyrektor szkoły wręczył laureatom i uczestnikom piękne nagrody książkowe z matematyki, ufundowane przez Burmistrza Gminy Sułkowice p. Piotra Pułkę. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali  upominki i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców. Nauczyciele przygotowujący uczniów otrzymali dyplomy z podziękowaniem. (Ewa Bugajska). Zdjęcia - http://zporudnik.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=128

 • Krakowski teatr „Inspiracja”

  Dnia 24 kwietnia 2014 roku uczniowie klas I-III   obejrzeli teatrzyk pt.”Kolczasta przyjaźń” przygotowany przez aktorów teatru „Inspiracja”. Było to  widowisko  traktujące o tolerancji i przyjaźni. Bohaterem był  Jeżyk, którego  uważano  za "dziwoląga", którego ośmieszano i wyśmiewano, z którym nikt nie chciał się zaprzyjaźnić.   Jednak okazało się, że ta „kolczasta postać” posiada sporo umiejętności i zalet, a otoczenie może się od niego wiele nauczyć.   Trzeba tylko samemu  przezwyciężyć uprzedzenia i dać szansę na tę przyjaźń.  Tak zrobił Tygrysek, który był w tarapatach, bo nie umiał wydostać się z lasu. Zaprzyjaźnił się z Jeżem, aby ten pomógł mu odnaleźć drogę. Na początku nie była to przyjaźń bezinteresowna, ale Tygrysek zrozumiał, wartość przyjaźni i że „prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”. Ale spotkanie z Tygryskiem było owocne także dla samego Jeżyka, który stał się mniej „kolczasty” i poprawił relacje z otoczeniem.

  Teatrzyk był bardzo pouczający, podejmował wiele bardzo ważnych zagadnień związanych z prawidłowym rozwojem dziecka i budowaniem właściwych relacji w grupie. Przede wszystkim   poruszał problem tolerancji wobec inności. W przypadku naszych uczniów dotyczył pozornie "błahej" odmienności w wyglądzie czy ubiorze, która nierzadko staje się przyczyną   wyśmiewania, dyskryminacji, a nawet  wykluczenia z grupy. Program   poruszał również problem  akceptacji wobec niepełnosprawnych kolegów, uczył   komunikowania się i współdziałania, pokazywał, jak rozwiązywać konflikty w grupie. Postać Jeżyka zaś promowała treści zawierające elementy racjonalnego odżywiania i higieny osobistej.

  Oprócz walorów edukacyjnych program był doskonałą zabawą dla dzieci, które z dużym zainteresowaniem śledziły to, co działo się na scenie i żywo reagowały na perypetie bohaterów. Zdjęcia - tutaj. (MK)

 • Zgłębiamy tajniki genetyki

  Pod tym właśnie hasłem, 15 kwietnia 2014 roku, w Gimnazjum w Sułkowicach zorganizowany został  Gminny Konkurs Biologiczny. Naszą szkołę reprezentowali: Monika Kurowska kl. II b,  Radek Cichosz  kl. II b, Maciek Łapczyński  kl. II b, Wojtek Koziołek  kl. III a.
  Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test i krzyżówkę gdzie musieli wykazać się ogromną wiedzą z zakresu genetyki.
  W drugiej części reprezentanci drużyn przedstawiali przygotowane wcześniej prezentacje multimedialne pt. „GMO – znaczenie dla człowieka” oraz modele DNA.  
  Uczniowie naszego gimnazjum zajęli I miejsce. Gratulujemy! (JP)

 • EGZAMIN GIMNAZJALNY

  W dniach 23-25 kwietnia 2014 uczniowie trzeciej klasy gimnazjum przystąpią do egzaminu gimnazjalnego. W tych dniach klasy pierwsze i drugie gimnazjum mają dni wolne. Uczniowie szkoły podstawowej mają lekcje ze zmienionym planem, z którym można zapoznać się tutaj - plan lekcji 23-25 IV 2014. POWODZENIA!

 • Rekrutacja do przedszkola

  Informuję, że wszystkie dzieci zgłoszone w rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2014/15 zostały przyjęte. Przypominam, że zgodnie z oświadczeniem zawartym we wniosku rodzic zobowiązany jest do podpisania umowy na korzystanie z przedszkola w terminie od 11 do 25 sierpnia 2014 r. Niepodpisanie   umowy w terminie będzie traktowane jako rezygnacja z przedszkola. Dyrektor ZPO w Rudniku - Mirosław Pękala

 • Gminny Konkurs Piosenki Szkolnej „ Piosenka z przesłaniem”

  W dniu 20 marca 2014r. w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku odbył się Gminny Konkurs Piosenki Szkolnej pt. „ Piosenka z przesłaniem”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Rudniku pod patronatem Burmistrza Gminy Sułkowice. Do konkursu przystąpiło 26 dzieci z niżej wymienionych placówek oświatowych Gminy Sułkowice: Szkoła Podstawowa w Harbutowicach, Szkoła Podstawowa w Krzywaczce, Szkoła Podstawowa w Biertowicach, Szkoła Podstawowa w Rudniku. Konkurs odbył się w dwóch grupach wiekowych: a) klasy I, b) klasy II i III, w kategoriach: soliści i grupy. W tym dniu od rana w szkole panowały wielkie emocje. Z uśmiechem na twarzy, dzieci przystąpiły do konkursu. Tematyka piosenek była poruszająca. Każdy utwór niósł głębokie przesłanie. Dzieci śpiewając hity znanych artystów, zachęcały do pomocy ludziom potrzebującym, ochrony środowiska, do refleksji nad swoim życiem, postępowaniem. Mali wykonawcy śpiewali przeboje z ogromnym zaangażowaniem, prezentując wysoki poziom ich wykonania. Występy uczestników oceniało Jury w składzie: Pani Barbara Szatan, Pani Bogusława Szczurek oraz Pan Ireneusz Przała. Laureaci  otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodycze ufundowane przez Burmistrza Gminy Sułkowice oraz Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku, które je wręczył.
  Wyniki konkursu - tutaj. Zdjęcia w Albumie - tutaj.
  Koordynująca przebieg konkursu - Agnieszka Koziołek.

 • Spotkanie z Wiesławem Drabikiem

  W piątek, 28 marca, gościł w naszej szkole jeden z najchętniej czytanych współczesnych polskich pisarzy literatury dziecięcej – Wiesław Drabik. Spotkał się z przedszkolakami, a potem uczniami klas 1 -3 . W trakcie tych spotkań pisarz opowiadał dzieciom, jak powstaje książka, jak zaczęła się jego przygoda z pisaniem, ale przede wszystkim zachęcał dzieci do obcowania z literaturą. Czynił to w sposób lekki, humorystyczny i zabawny. Od pierwszej chwili porwał słuchaczy w wir zagadek, rymowanek i bajek. Nagradzał naklejkami, zakładkami do książek, a najczęściej odpowiadających obdarowywał książeczkami. Recytował fragmenty swoich bajek i zachęcał dzieci do odgadywania rymów. Było bardzo głośno i wesoło, każdy chciał wykrzyczeć rymujące się zakończenie wersu. Wiele zabawy dostarczyło wspólne układanie zakończenia opowiedzianej historii.

  Każde zakończenie zaproponowane przez dzieci pan Drabik wykorzystywał, by zachwycić kolejnym dowcipnym rymem. Sala raz po raz wybuchała gromkim śmiechem. Przedszkolaki zachwyciły znajomością bajek oraz piękną recytacją wierszy Drabika, Brzechwy i Tuwima. Na końcu spotkania każdy mógł zakupić książeczkę z autografem gościa.
  Duże zaangażowanie dzieci i ich prawdziwe oddanie się literackiej zabawie przekonują o potrzebie organizowania tego rodzaju spotkań. Osobisty kontakt z autorem głębiej zapadnie w pamięć dziecka i sprawi, że chętniej sięgnie ono po książkę. Taki cel przyświecał organizatorce spotkania. (M.K.)
  Zdjęcia w Albumie -tutaj.

 • 1 procent

  Szanowni Państwo

  Wspólnie z Radą Rodziców, Radą Pedagogiczną zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku dla Naszego Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku. W ciągu czterech lat tą drogą pozyskaliśmy 9265,54 zł. Środki te w całości, decyzją Rady Rodziców,zostały przeznaczone na zakup nowoczesnych środków audiowizualnych: 2 projektorów (sala nr 4  w Szkole Podstawowej i sala nr 40 w Gimnazjum) oraz 2 tablic interaktywnych (sale nr 5 i 31 w Szkole Podstawowej). Więcej danych (między innymi do pobrania program ułatwiający  rozliczenia PIT -ów za 2013 r.) w  zakładce Informacje - tutaj. Mirosław Pękala

 • Pierwszy dzień wiosny

  21 marca powitaliśmy wiosnę, a pożegnaliśmy zimę. Zdjęcia w Albumie - tutaj.

   

   

strona: