Nawigacja

 • Inscenizacja „Dziadów” A. Mickiewicza

  3 i 4 lutego 2015 r. świetlica naszego gimnazjum zamieniła się w scenę teatralną, na której wystąpili uczniowie kl. 2b gimnazjum z inscenizacją „Dziadów cz. II” A. Mickiewicza. Scenografia przypominała cmentarną kaplicę, w której centralne miejsce zajmował stół zastawiony pokarmem, świecami i krzyżami. Obok stał paschał i brzozowy krzyż, na filarach zaś wisiały wianki z jodłowych gałązek. Ściany, pokryte brązowym lnianym płótnem, ozdobione były ikonami Chrystusa, wiankami i amuletami, pogańskimi wisiorkami i breloczkami. Nad wszystkim górowały czarne krzyże, przywodzące na myśl Golgotę. W tym tajemniczym miejscu niespodziewanie pojawiły  się duchy, towarzyszyła im muzyka Tribal metal – Spirit war. Duchy zniknęły, a na scenę weszli wieśniacy i rozpoczęła się spirytualna uroczystość. Prowadził ją Guślarz, rolę którego zagrała Julka Biela. Aniołkami byli: Asia Światłoń i Dawid Rym, Widmem Pana – Zuza Powroźnik, zaś Zosię zagrała Dominika Zajda. Inscenizacja łączyła Mickiewiczowski tekst z muzyką, śpiewem i tańcem, były także efekty świetlne.
  Gimnazjaliści wystąpili dwukrotnie – raz przed rodzicami, drugi raz – kolegami z gimnazjum. Oklaski widowni były podziękowaniem za ich kilkumiesięczną pracę oraz dowodem na sukces.(M. K.)
  Zdjęcia w Albumie - tutaj.  Film - tutaj

 • Konkurs gminny - "Ja to wiem"

  Pod tym właśnie hasłem, 5 lutego 2015 roku, w Gimnazjum w Rudniku odbył się  Gminny Konkurs Interdyscyplinarny dla uczniów klas VI szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Konkurs miał charakter indywidualny. W pierwszej części uczniowie wykazywali się umiejętnością wykonywania prostych doświadczeń oraz odpowiadali na dwa wylosowane przez siebie pytania dotyczące wiedzy ogólnej. Następnie rozwiązywali test i krzyżówkę. Pytania konkursowe obejmowały treści z zakresu matematyki, historii, języka polskiego, przyrody, plastyki oraz wiedzy ogólnej. Najwięcej emocji budziła część praktyczna. Uczniowie z dużym zaangażowaniem odkrywali istnienie napięcia powierzchniowego, rozdzielali mieszaniny niejednorodne, montowali obwody elektryczne, samodzielnie wykonywali preparaty mikroskopowe, pompowali balonik przy użyciu octu i sody oczyszczonej. W czasie oczekiwania na wyniki konkursu, uczniowie klasy III Gimnazjum w Rudniku, wykonali kilka doświadczeń pokazowych z dziedziny chemii i fizyki.
  Wyniki konkursu:
  I miejsce –   Przemysław Repeć        Szkoła Podstawowych w Sułkowicach;
  II miejsce –  Dawid Domas     Szkoła Podstawowa w Sułkowicach;
  III miejsce – Łukasz Szymański        Szkoła Podstawowa w Rudniku.

  Gratulujemy! (JP) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Góra Grosza

  W bieżącym roku szkolnym 2014/2015 nasz Zespół wziął udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji było zebranie środków na pomoc dzieciom i młodzieży wychowującym się w domach dziecka oraz placówkach opiekuńczo - wychowawczych. Uczniowie naszych placówek nie pozostali obojętni na krzywdę swoich rówieśników i hojnie wpłacali monety o nominałach od 1 gr do 5 zł. Największą kwotę zebrała klasa II b Szkoły Podstawowej z wychowawczynią p. A. Koziołek 240 ,00 zł. Opiekunami akcji były p. Małgorzata Dymek Kurowska,  p. A. Szlachetka i p. Jolanta Pękala.
  Wyniki zbiórki przedstawiają się następująco:
  Przedszkole Samorządowe  - liczba monet: 11 465 - 272,5 zł.
  Szkoła Podstawowa –  liczba monet: 21 277 - 745,67 zł.
  Gimnazjum – liczba monet: 21 468 - 610 zł.
  Ogółem zebrano 54 210 monet, na kwotę 1628, 17 zł.

  Dziękujemy Wychowawcom, Uczniom i Rodzicom za włączenie się do akcji i pomoc okazaną dzieciom potrzebującym finansowego wsparcia.

 • Bezpieczne ferie 2015

  W dniu 27.01.2015r. uczniowie klas 1 – 6 szkoły podstawowej (208 uczniów) uczestniczyli w spotkaniu ze starszym aspirantem Pawłem Rucińskim z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach.

  W klasach 1 – 3 pan policjant w związku ze zbliżającymi się feriami przedstawił uczniom prezentację multimedialną  pt. ,,Bezpieczne ferie 2015’’. Dzieci aktywnie uczestniczyły w projekcji, zadawały pytania. Zebrane wiadomości pozwolą dzieciom bezpiecznie spędzić wolny czas. Dalszy ciąg spotkania dotyczył zagadnienia ,,Cyberprzemocy’’, który był tematem przewodnim w klasach 4-6. Uczniowie zapoznali się z definicją cyberprzemocy.  Aspirant przedstawił  formy przemocy i działania, które mogą zagrażać uczniom w sieci. Dzieci dowiedziały się jak reagować i gdzie zwracać się o pomoc w sytuacjach problemowych. Uczniowie żywo reagowali na krótkie filmy z cyklu ,,Owce w sieci’’. Bajkowe scenki wprowadziły dzieci w świat  cyberprzemocy. Uczniowie omówili każdy filmik, a pan policjant podsumowywał poruszany problem. Zdjęcia - tutaj.

 • Spotkanie autorskie po raz drugi

  16. 01. 15 odbyły się w naszej szkole trzy   spotkania z panem Andrzejem Markiem Grabowskim, autorem wielu książek dla dzieci, scenariuszy filmowych, twórcą znanych programów telewizyjnych, jak  np. Ciuchcia, Fasola, Budzik .
  W spotkaniach z „tatą Kulfona” uczestniczyli   najmłodsi – przedszkolaki oraz uczniowie klas 1 – 3. Powitanie Gościa było niecodzienne, bowiem Pan Andrzej ukrył się za sceną, a na sali słychać było tylko miauczenie kota. Zapanowała cisza. Zdezorientowane dzieci patrzyły jedne na drugich, szukając winowajcy. Tymczasem niespodziewanie, z ukrycia wyszedł pan Tik – Tak. Rozległ się gromki śmiech i oklaski. I tak już pozostało do końca spotkania – wesoło, zabawnie, czasem głośno.


  Nasz Gość odkrywał przed małymi słuchaczami świat swoich książek. W ciekawy sposób przedstawił  niezwykłe przygody siedmioletniego kapitana Jędrusia i kompanii piratów. Nie zabrakło także Kota Budzika, potworów Bezkajku i Szefuncia oraz, oczywiście, Kulfona. Bajkowe postacie co chwilę wyskakiwały z kolorowego czarodziejskiego kufra, by znaleźć się na rękach dzieci, które, jak za kiwnięciem czarodziejskiej różdżki, przeistaczały się w bohaterów i zaczynały śmiesznie mówić, podrygiwać, podskakiwać. Było naprawdę wesoło.
  Kukiełki na rękach dzieci stały się dla naszego Gościa także okazją do omówienia budowy i rodzaju teatralnych lalek oraz sposobu ich animacji. Na zakończenie spotkania zabrzmiała piosenka o Kulfonie, która wszystkich poderwała do wspólnej zabawy.
  Radość dzieci i ich olbrzymie zaangażowanie w poznawanie   literatury w proponowanej  formie przekonują o konieczności organizacji  tego rodzaju spotkań. Bezpośredni kontakt dzieci z autorem i wspólna   rozmowa   o ulubionych  bohaterach sprzyjają głębokim dziecięcym doznaniom,  które pozostaną w pamięci. (M.K.)
  Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • V Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek w Sułkowicach

  Już po raz piąty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek  Kultury w Sułkowicach. Naszą szkołę w kategorii chór/zespoły reprezentował chór z Gimnazjum. W kategorii solista reprezentowała uczennica Gimnazjum z klasy IIIb Edyta Sikora. Chór zaprezentował kolędę ”Anioł mówił do chłopaków”, zdobywając III miejsce, a Edyta Sikora wyróżnienie za utwór  ”Uciekali”. Gratulujemy!!!  Chór i solistkę przygotował i prowadził podczas przeglądu  nauczyciel muzyki Ireneusz Przała.

 • Cała Polska Czyta Dzieciom

  Kolejny już raz powitaliśmy w grudniu zaproszonych gości na imprezie czytelniczej  ,,Cała Polska Czyta Dzieciom”, lecz po raz pierwszy akcja ta zorganizowana została w Przedszkolu przez panie Annę Cyrek, Jolantę Hudaszek i Agnieszkę Polewkę. Impreza odbyła się w auli gimnazjum, zamienionej w krainę bajek, w której zagościły kaczki z Kaczogrodu. Hasłem przewodnim były bowiem „Kacze opowieści” czytane przez naszych miłych gości. Zapoznali oni bliżej młodszych i nieco starszych słuchaczy z lubianymi przez wszystkich bohaterami: Kaczorem Donaldem, Wujkiem Sknerusem, siostrzeńcami Hyziem, Dyziem i Zyziem. W związku z tak zabawnym i ciekawym tematem oraz próbą zainteresowania niezwykle wymagających małych słuchaczy, zaprosiliśmy księdza kanonika Aleksandra Zemłę – stałego gościa akcji, panią Wiktorię Kozieł – byłą nauczycielkę naszej szkoły,  panią Ewelinę Róg – mamę Kamilka, a także pana Zbigniewa Polewkę – tatę Krzysia.

  Lektorzy przenieśli nas do wesołego Kaczogrodu czytając czarownym głosem następujące przygody: „Wyprawa skautów”, „Pali się”, „Pomocnicy babci kaczki” i „Gwiazdkowa niespodzianka”. Podbili serca dzieci pięknym, wyrazistym czytaniem, o czym świadczyły zasłuchane i zachwycone miny przedszkolaków. Dużą atrakcją okazało się  przedstawienie „Kaczka dziwaczka” przygotowane przez uczennice klasy 2a gimnazjum pod opieką pani Bogusławy Szczurek, czego wyrazem były gromkie brawa jakimi nagrodziły występujących Kotki, Misie, Kotki, Krasnoludki, Żabki i Pszczółki. Chcąc urozmaicić dzieciom udział w akcji zaprosiliśmy wszystkich uczestników imprezy: lektorów, dzieci, uczniów, nauczycielki, pana dyrektora Mirosława Pękalę oraz panią dyrektor Małgorzatę Koźlak do wspólnej zabawy. Wszyscy z dużym zaangażowaniem tańczyli i śpiewali piosenki „Stary dziadek farmę miał”, a także „Kaczuszki”.
  Na zakończenie imprezy pojawił się jeszcze jeden ,,tajemniczy gość”, który z ukrycia przysłuchiwał się bajkom - kaczka której właścicielką jest pani Marta Szymoniak. Kaczka okazała się wyjątkową atrakcją dnia. Dzieci były zachwycone co zostało uwiecznione na wspólnych zdjęciach. 

  Bardzo dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, którzy uświetnili swoim udziałem naszą imprezę czytelniczą. Dziękujemy również pani Łucji Król za przygotowanie pięknych upominków dla naszych lektorów. (AP) Zdjęcia w Albumie - tutaj, film - tutaj.

 • Anioły, Aniołki Bożonarodzeniowe

  Uczniowie  klas I – III Szkoły Podstawowej wzięli udział w VII edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego  ,,Anioły, Aniołki Bożonarodzeniowe”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Jaworniku pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice oraz Starosty Powiatu Myślenickiego. Na konkurs wpłynęło 161 prac z dziewiętnastu Szkół Podstawowych. Konkursowe prace wykonane zostały w dwóch kategoriach plastycznych: forma przestrzenna- zawieszka (aniołek z masy solnej), forma płaska- witraż. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom roli anioła w obchodzonych świętach Bożego Narodzenia, rozbudzenie zainteresowań artystycznych oraz wymiana doświadczeń plastycznych.
  Jury w składzie: Anna Mirek, Jan Koczwara, Renata Marzec, Barbara Kmiecik i ks. Mariusz Grzechynka w kategorii – forma przestrzenna przyznało
  I miejsce uczennicy naszej szkoły – Patrycji Piechocie z klasy IIa.
  Wyróżnienie otrzymał Jan Zachariasz z klasy IIa. W kategorii forma płaska wyróżnienia z naszej szkoły otrzymali: Zuzanna Góralik z klasy IIa oraz Wiktoria Klimczyk z klasy IIb. Serdecznie gratulujemy! Alicja Kuchta

 • Adwentowa nadzieja A.D. 2014

  Wraz z rozpoczęciem nowego okresu roku liturgicznego -  adwentu, czasu przygotowania do świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas 1b i 2b gimnazjum i 6 szkoły podstawowej na lekcji religii z panem Katechetą podjęli się przygotowania i dekorowania serduszek piernikowych. Był to miły akcent w oczekiwaniu na święta, jak również przyjemność dla uczniów. Mogli się oni ze sobą zintegrować, wzajemnie popracować w grupie, a także cieszyć się owocami swojej pracy. Po udekorowaniu ciasteczek uczniowie poczęstowali swoich nauczycieli słodkościami. Mamy nadzieje, że ten miły akcent świąteczny w niedługim czasie wpiszę się w tradycję naszej szkoły. (DC). Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • GMINNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

  Już po raz piąty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej, którego organizatorem jest Zespół Placówek Oświatowych w Krzywaczce. Tegoroczna edycja odbyła się 21 listopada pod hasłem  ,,Warszawa się broni, walka trwa: o wolność, honor, o kraj!”. Nawiązywała do wydarzeń sprzed 70 lat i poświęcona była Powstaniu Warszawskiemu. I miejsce w kategorii solista młodzieżowy zdobyła uczennica naszego gimnazjum- Edyta Sikora, w kategorii solista dziecięcy II miejsce zajęła -  Jessika Leśniak. Więcej - tutaj. (IP)

 • Baw się razem z nami

  Dnia 25.11.2014r. w Szkole Podstawowej w Harbutowicach odbył się Gminny Konkurs Sportowy „ Baw się razem z nami”. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów ze Szkoły Podstawowej: Julia Postawa z klasy Ic, Karolina Róg z klasy IIa, Maja Legutko z klasy IIIb , Michał Doniec z klasy Ic , Filip Ślusarz z klasy IIb i Dominik Kozieł z klasy IIIa. Po zawziętych bojach nasza wspaniała drużyna zdobyła I MIEJSCE  w turnieju!!! Gratulujemy naszym małym sportowcom! Puchar, medale, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Burmistrza Gminy Sułkowice wręczyła Pani Dyrektor Małgorzata Kisielewska. /Agnieszka Koziołek/

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

  ,,Miś bawi, uczy, wychowuje” - to hasło przewodnie tegorocznych obchodów Święta Pluszowego Misia w naszej szkole. Z tej okazji we wtorek 25 listopada dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki. Tego bowiem dnia obchodzony jest od 2002 roku Światowy Dzień Pluszowego Misia, jedno z najbardziej sympatycznych i radosnych świąt w roku. Miś pozostaje wciąż najważniejszą zabawką dziecka, a więc małe, średnie a nawet bardzo duże misie towarzyszyły przedszkolakom przez cały, pełen atrakcji i niespodzianek, dzień. O to, aby dzieciaki świetnie się bawiły, a jednocześnie poprzez zabawę uczyły, zadbały wychowawczynie przedszkola i nauczyciel bibliotekarz.


  Poranne zajęcia w przedszkolu upłynęły dzieciom na wspólnych zabawach, których głównym bohaterem pozostawał oczywiście miś. Następnie przybyły do auli gimnazjum, aby w bajkowym otoczeniu Stumilowego Lasu obejrzeć przedstawienie ,,Dobre Maniery w Stumilowym Lesie”  i wziąć udział w urodzinowym przyjęciu Kubusia Puchatka. Okazało się, że nawet najmłodsze przedszkolaki nie miały problemu z rozpoznaniem głównych bohaterów ,,Kubusia Puchatka”. Chętnie więc odpowiadały na zagadki i z wielkim zaciekawieniem słuchały tego, co mają im do powiedzenia bajkowe postaci. Przyjaciele ze Stumilowego Lasu, w które wcieliły się uczennice aktywu bibliotecznego z klasy VI, uczyły zasad dobrego wychowania. Dzieci wzięły sobie głęboko do serca sugestywnie i obrazowo przekazane porady przyjaciół Kubusia Puchatka dotyczące savior vivre i zapewniały, że od tej pory na pewno przestrzegać będą dobrych manier i zasad zgodnej zabawy. Po przedstawieniu nadszedł czas zabaw, gier i konkursów, które poprowadziła p. Agnieszka Kaleta. Ochoczo przyłączyli się do nich również Kubuś Puchatek, Krzyś, Tygrysek, Osiołek, Prosiaczek i Kangurzyca.

  Także w bibliotece szkolnej zagościły misie. Zajęły miejsca w odświętnie udekorowanej czytelni  ,,zachęcając” uczniów do czytania książek.

  Misiowy dzień sprawił wszystkim ogromną radość, dlatego też w przyszłym roku z pewnością znów zaprosimy do naszej szkoły pluszowe przytulanki. Film z przedstawienia  - tutaj, zdjęcia w albumie przedszkola - tutaj cz. 1 i cz. 2

  Organizatorzy: Agnieszka Kaleta, Bogusława Szczurek

 • „Zemsta” w iTeatrze

  W piątek (28 XI 14) oglądaliśmy „Zemstę”. Spektakl transmitowany  był z  Teatru im. S.  Żeromskiego w Kielcach w ramach projektu „Internetowy teatr TVP dla szkół”. Komedia Aleksandra Fredry bawi i uczy od ponad 160 lat, więc i dla naszych gimnazjalistów była źródłem humoru i lekcją o sąsiedzkiej niezgodzie, o ludzkiej naiwności, przebiegłości, o zemście i  miłości. Fredrowski język, kostiumy i świetna gra aktorów pozwoliły wprowadzić uczniów w klimat epoki i sprawić, że lektura na nowo ożyła. (M.K.)

 • Spotkania z muzyką

  24.11.2014 r. gościli w naszej szkole „wysłannicy Inków”, czyli „Trio Kurakas” - zespół muzyczny z Łódzkiego Biura Koncertowego „Wirtuoz”, który zabrał uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum w muzyczną podróż po krajach Ameryki Południowej i Środkowej. Zespół tworzą trzej znakomici muzycy: Mirko Fernandez Snachez, Rafael Alfaro Alvarado (rdzenni Peruwiańczycy) oraz Polak - Maciej Malec - wirtuoz gry na puzonie.  Artyści zagrali i zaśpiewali szlagiery muzyki latynoskiej: La Curaracha, Guantanamera, La Bamba, Macarena. Podczas koncertu uczniowie zostali też pokrótce zapoznani z tradycją, kulturą, obyczajami mieszkańców Boliwii, Peru, Ekwadoru, Meksyku, byli zapraszani przez muzyków do aktywnego udziału w występie na scenie – gry na charakterystycznych dla ludów Ameryki Łacińskiej instrumentach, takich jak: zamponias, chajchas, charango, bongosy czy fletnia Pana. Wspólne zabawy, konkursy z nagrodami, podrygiwania w rytmie największych przebojów muzyki latynoskiej, były świetną okazją do dobrej zabawy oraz niezapomnianym wrażeniem artystycznym. (A./Ch.) Zdjęcia w Albumie - tutaj

 • Konkursy przedmiotowe

  16.11.2014

  Zakończyły się etapy szkolne konkursów przedmiotowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Obecnie kolejno są publikowane listy uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego z poszczególnych konkursów.  Gratulujemy awansów. Szczegóły w zakładce "Osiągnięcia" - tutaj.

 • Pasowanie na uczniów

  6 listopada 2014 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów”. Uczniowie z klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci wszystkich klas pierwszych zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym.

  Pięknie zatańczony polonez przez pierwszaków został nagrodzony burzą oklasków. Znajomość przepisów ruchu drogowego, zaśpiewane piosenki, recytowane wiersze, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

  Po zakończonej części artystycznej pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania p. dyrektor Mirosław Pękala dokonał ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. Następnie p. dyrektor  życzył pierwszoklasistom sukcesów w nauce, a koledzy i koleżanki z klas drugich wręczyli im drobne upominki.
  Na zakończenie uroczystości przybyli w licznym gronie rodzice zorganizowali dzieciom „słodki” poczęstunek.
  Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.
  Zdjęcia w Albumie - tutaj.(ZG)

 • GRECJA

  W maju 2015 planujemy zorganizować dla uczniów gimnazjum wycieczkę do Grecji. Szczegóły tutaj - Grecja 2015.pdf

 • Ćwiczenia pod okiem wolontariuszy stowarzyszenia Malta

  W piątek, 14 XI 2014 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty na temat udzielania pierwszej pomocy, w których uczestniczyli uczniowie klasy 6  szkoły podstawowej i klas pierwszych gimnazjum. Wykład i ćwiczenia prowadzili ratownicy ze Stowarzyszenia Maltańskiej Służby Medycznej. 
  Na początku ratownicy opowiedzieli o organizacji, której są członkami. Następnie wytłumaczyli,   na czym polega „pierwsza pomoc”  oraz przypomnieli, co trzeba zrobić, aby bezpiecznie udzielić pomocy. W końcu przyszedł czas, aby uczniowie pod czujnym okiem specjalistów rozpoczęli ćwiczenia w udzielaniu pomocy. Początkowo wspólnie z ratownikami odgrywali scenki przedstawiające sytuacje, w których jedna z osób zemdlała, a pozostałe osoby musiały upewnić się, czy osoba poszkodowana oddycha, ułożyć ją w pozycji bocznej oraz zadzwonić na pogotowie.

   

  Każda scenka była omówiona, przeanalizowane zostały błędy kolegów, wyciągnięto wnioski i przedstawiano już „właściwą” wersję scenki. W drugiej części warsztatów ratownicy pokazali, jak prawidłowo udzielić pomocy, kiedy osoba ma atak padaczki, krwotok z nosa, jest porażona prądem, zakrztusi się albo złamie rękę.  Uczniowie z zainteresowaniem słuchali, a następnie brali udział w ćwiczeniach. Trenowali unieruchomienie złamanej ręki przy użyciu chusty, układali osobę  w pozycji bocznej oraz przeprowadzali reanimację na manekinie. 
  W naszej szkole lekcje pierwszej pomocy są często organizowane, dlatego uczniowie wiedzą już, jak zareagować w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, a ćwiczenia są doskonałą formą utrwalenia tej cennej wiedzy. (EMILKA MAŁOTA) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Narodowe Święto Niepodległości

  Kocham Cię, Polsko!

  Dnia 7 listopada 2014 roku, uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku uczcili 96. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W akademii wystąpili uczniowie klas drugich gimnazjum, którzy z wielkim zaangażowaniem poprowadzili widzów przez niełatwą historię naszego państwa - od czasu rozbiorów po dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzi aktorzy wcielili się w role uczniów zwiedzających salę muzealną, poświęconą ostatnim latom państwowości polskiej. Z obrazów muzealnej sali wyłaniały się postaci historyczne, które pokazywały uczniom, jak ważna jest przeszłość. Opowieści starszego mężczyzny i jego żony oraz nobliwej damy były przeplatane prezentacjami, pieśniami patriotycznymi w wykonaniu szkolnego chóru oraz pięknymi wierszami. Na koniec uczniowie zaśpiewali piosenkę "Kocham Cię Polsko", która była hasłem przewodnim akademii. (E.Tajs-Drąg)  Zdjęcia w Albumie - tutaj.

   

 • Sprawni jak żołnierze

    7 listopada reprezentacja naszego Gimnazjum w składzie Rafał Grabowski, Michał Dragosz i Kamil Kaperek wygrała organizowane przez Zespół Szkól Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach zawody "Bieg na orientację - Sprawni jak żołnierze". Uczestnicy musieli się sprawdzić w siedmiu dyscyplinach sprawnościowych, między innymi: rzut do celu, rzut granatem, skok w dal z miejsca czy rzut kłodą na odległość.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
  Rudnik, ul. Szkolna 55
  32-440 Sułkowice
 • 012 2732018
  fax:012 2732018
  telefony wewnętrzne:
  sekretariat 20
  pedagog 24
  kuchnia 25

Galeria zdjęć