Nawigacja

Partners

Poniedziałek 01.05.2017

Statistics

liczba odwiedzin: 1333650

Witamy na naszej stronie

Wiadomości

 •    11 kwietnia 2017 r. w ZPO w Rudniku odbył się etap gminny konkursu Święta Siostra Faustyna Kowalska i Boże Miłosierdzie. W rozgrywkach udział wzięli przedstawiciele Szkół Podstawowych z Biertowic, Sułkowic, Krzywaczki i Rudnika. Uczniowie musieli zmierzyć się z 10 różnymi konkurencjami, które związane były z życiem i posłannictwem Apostołki Miłosierdzia, jak również z miejscem kultu Bożego Miłosierdzia- jakim są krakowskie Łagiewniki. Uczniowie szkół mieli m.in. do ułożenia puzzle przedstawiające Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach, czy też wykonać różaniec do Koronki do Miłosierdzia Bożego.
     Wśród zaproszonych gości na konkurs byli: ks. kanonik Aleksander Zemła, ks. Sławomir Kowalski- wizytator katechetyczny dla rejonu myślenickiego, jak również Pan Burmistrz Piotr Pułka.
     Każdy kto podjął się trudu udziału w konkursie jest zwycięzcą! Wśród 16 uczniów, którzy w dwuosobowych zespołach
  walczyli,

 • O swojej poezji ksiądz Jan od biedronki, poeta ludzi i Boga mówił: ,,Jestem księdzem szczęśliwym, więc i wiersze moje nie mogą być nieszczęśliwe… Moje wiersze pogodnie patrzą na świat, chwalą Pana Boga, mówią o miłości, nadziei. Wyrażają ludzkie uczucia, które są bliskie wszystkim”. Te słowa zainspirowały organizatorki konkursu: p. Bogusławę Szczurek i p. Dorotę Mielecką do zorganizowania konkursu recytatorskiego pt. ,,Jan Twardowski – poeta humoru i nadziei”. Poezja księdza Twardowskiego łączy humor z powagą, z pozoru błahym, drobnym rzeczom i sprawom, nadaje charakter większego wymiaru; uczy zachwytu nad tym,  co widzialne i niewidzialne, a nade wszystko uczy miłości do ludzi.
  Uczestnicy konkursu – uczniowie klas IV-VI – z bogatego dorobku poetyckiego Jana Twardowskiego, wybrali wiersze, które są im bliskie i nabierają ważnego, właściwego dla ich wieku znaczenia. Recytatorzy oddali niepowtarzalny klimat i charakter jego poezji. Mówili o człowieku i Bogu, o wielkich drzewach i małych biedronkach, o tym, że kochamy wciąż za mało i stale za późno… Do zmagań konkursowych przystąpiło 16 uczniów, którzy swoją interpretacją dostarczyli widowni wielu wzruszeń. Jury pod przewodnictwem zaproszonej kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Myślenicach p. Krystyny Łętochy przyznało następujące miejsca:

 • Zakończyły się zmagania uczniów uczestniczących w konkursach organizowanych przez Malopolskiego Kuratora Oświaty. Największy sukces osiągnęli: Grzegorz Żmija - laureat Małopolskiego  Konkursu z Fizyki (opiekun Iwona Wojtycza) i Emilia Małota laureatka Małopolskiego Konkursu Biologicznego (opiekun Jolanta Pękala). Dodatkowymi nagrodami dla tych uczniów jest zwolnienie z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego oraz wolny wstęp do dowolnej szkoły średniej. Więcej informacji - tutaj.

 • ,,Wiosna, wiosna, ach to Ty” – ten znany fragment piosenki Marka Grechuty, stał się motywem przewodnim akcji powitania tej przepięknej pory roku w naszej szkole. Uroczystość przygotowali członkowie RSU SP pod kierunkiem opiekuna – p. Agnieszki Szlachetki i bibliotekarki p. Bogusławy Szczurek. Rozbudzenie wrażliwości na piękno przyrody, stworzenie sytuacji sprzyjających kształtowaniu pozytywnych relacji między uczestnikami spotkania, integrowanie społeczności szkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie - to najważniejsze cele przyświecające organizacji tej akcji. Uroczystość, w formie turnieju wiosennego, poprowadziły członkinie Samorządu Uczniowskiego: Klaudia Szczurek oraz Olga Piwowarska. Zagadki o tematyce wiosennej były pierwszym zadaniem dla zastępców przewodniczących klas. W drugiej konkurencji przedstawiciele klas recytowali wylosowany wiersz, a jury oceniało ich zdolności recytatorskie. Najwięcej radości przysporzyła uczniom kolejna konkurencja, polegająca na stworzeniu z wylosowanych i przygotowanych części garderoby najpiękniejszej ,,Pani Wiosny”. W tym zadaniu dzieci wykazały się dużą kreatywnością i poczuciem humoru. Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe, a dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wspólnych grach zabawach. Tegorocznymi zwycięzcami imprezy została klasa VIa. (A. Szlachetka, B. Szczurek).  Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 •    Dnia 21 marca 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku odbyły się dwa spektakle profilaktyczne wystawione przez Teatr Moralitet.
     Pierwsze przedstawienie pt.: „Tysiąc lajków” poruszało problem przemocy i agresji w sieci oraz ukazywało rolę rodziny, przyjaciół, priorytetów oraz relacji młodych ludzi z najbliższymi. Było ono skierowane do uczniów klas 4 – 6 szkoły podstawowej.
     Sympatyczne przedstawienie pełne humoru, ale i skłaniające do głębokich przemyśleń - co jest w życiu najważniejsze? Kult pieniądza, władzy i pięknego wizerunku w dzisiejszych czasach przesłania wartości duchowe, a zaburzone relacje z rówieśnikami i rodziną rzutują na całokształt życia.|
    Czasy wszechobecnej elektroniki zmieniły świat przemocy i agresji w świat cyberprzemocy. W poczuciu anonimowości i bezkarności łatwo jest znaleźć przypadkową ofiarę i zniszczyć jej życie. Łatwo jest leczyć się z własnych kompleksów ośmieszając innych. Słowa jednak ranią i przemoc może się nasilić.
     Drugi spektakl pt.: „Siódma pieczęć” ukierunkowany był na przeciwdziałanie uzależnieniom: alkoholowi, nikotynie, dopalaczom i narkotykom. Był on skierowany do gimnazjalistów.
     Przygotowane przedstawienie za pomocą zderzenia dwóch rzeczywistości przedstawiało uczniom wartość życia i zdrowia. Tytułowa Siódma pieczęć z Apokalipsy św. Jana to metafora walki dobra ze złem.
     Z alkoholem, narkotykami, tytoniem młodzież, jak i dzieci spotykają się bardzo często. Edukacja i działania profilaktyczne skierowane na uświadamianie szkodliwości używek, dają młodzieży możliwość prawidłowego rozwoju i normalnego życia.
     Zajęcia przebiegły w przyjaznej atmosferze, z aktywnym udziałem uczniów. Po każdym spektaklu odbyła się krótka część warsztatowa, podczas której uczniowie mogli wyrazić swoje odczucia, opinie na temat bohaterów. Cyrek, A. Przała /pedagodzy szkolni/
  Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Wspólnie z Radą Rodziców, Radą Pedagogiczną zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku dla Naszych Szkół. Środki pozyskujemy we współpracy z Małopolskim Stowarzyszeniem Pomocy Szkole.
  Jednocześnie zapewniamy, że przekazane przez Państwa pieniądze w całości zostaną wykorzystane na wsparcie działalności edukacyjnej, kulturalnej i sportowej naszych uczniów. Prosimy o przekazanie informacji o naszej akcji w śród swoich rodzin, znajomych. Szczegóły w zakładce Informacje/1 procent.
  Dyrektor Zespołu - Mirosław Pękala

 • W dniu 07.03.2017 r. po raz kolejny w naszym przedszkolu odbyła się akcja "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM". Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem "PODWODNY ŚWIAT", i jak hasło mówi nie mogło na naszej dekoracji zabraknąć rybek, muszelek, latarni morskiej, statku, rekina,  Arielki - bohaterki jednej z czytanych ksiązek, oraz ośmiornic z balonów. Więcej z zakładce Przedszkola - tutaj.

 • W dniu 9 marca 2017 r. odbył się Turniej Strzelecki w ZSZiO w Sułkowicach. Naszą Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Wojciech Maślanka,  Hubert Szlachetka i Jan Ślęczka wszyscy z klasy 2a gimnazjum.
  Nasi uczniowie zdobyli 1 miejsce drużynowo, a Hubert Szlachetka zdobył 1 miejsce indywidualnie.
  Otrzymali dyplomy, złote medale i puchar. (AC) Zdjęcia w Albumie - tutaj. GRATULUJEMY!

 • W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w środę 22 lutego 2017 r. uczniom klas I – III szkoły podstawowej odczytane zostały fragmenty humorystycznej powieści Joanny Olech pt. „Pompon w rodzinie Fisiów”.  W rolę lektorów wcielili się uczniowie gimnazjum, członkowie szkolnego kółka teatralnego. Spotkanie uświetnił pokaz multimedialny ilustrujący zabawne, szalone, niezwykle oryginalne, a czasem nawet i niebezpieczne przygody głównego bohatera, którym jest … smok, nieoczekiwanie pojawiający się w zwyczajnie funkcjonującej rodzinie państwa Fisiów (już samo nazwisko wywołało wśród słuchaczy wybuchy śmiechu). Pompon pojawia się przez odpływ z umywalki i nastręcza jego opiekunom – rodzeństwu Malwinie i Gniewoszowi, sporo kłopotów. Uczniowie nie tylko z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o wygenerowanych przez Pompona problemach całej rodziny, ale również obejrzeli humorystyczną scenkę o tym, że nauczyć się korzystać z dobrodziejstw komputera można w każdym wieku. Zobaczyli także układy choreograficzne do piosenek m.in. „Idziemy do zoo” oraz aktywnie uczestniczyli w zabawach ruchowych, przygotowanych przez uczniów klasy III a, doświadczając tym samym wielu różnorodnych wrażeń.

 • Pod tym właśnie hasłem, 24  lutego 2017 roku, w Gimnazjum w Sułkowicach zorganizowany został  IV Gminny Konkurs Biologiczny. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny  w składzie: Drużyna I - Emilia Małota kl. IIIa, Zuzanna Szatan kl. IIIa,  Grzegorz Żmija kl. IIIb, Drużyna II - Izabela Hudaszek, Katarzyna Kaperek, Katarzyna Oliwa, Hubert Szlachetka – wszyscy z klasy IIa.  
  Konkurs przebiegał w kilku etapach. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test, w którym musieli wykazać się ogromną wiedzą z zakresu budowy i roli układów krwionośnego i oddechowego oraz znajomością przyczyn i sposobów zapobiegania chorobom takim jak miażdżyca, zawał serca, arytmia, choroba wieńcowa. W drugiej części, reprezentanci drużyn, przedstawiali przygotowane wcześniej prezentacje multimedialne na temat wymienionych wyżej chorób oraz modele tętnic i żył. Na koniec odbył się quiz dotyczący znajomości omawianych chorób.

  Drużyna I wygrała konkurs, a drużyna II zajęła III miejsce.
  Dodatkowo Grzegorz Żmija rozwiązał test najlepiej spośród wszystkich uczestników konkursu.
   Gratulujemy sukcesu! (JP)

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
  Rudnik, ul. Szkolna 55
  32-440 Sułkowice
 • 012 2732018
  fax:012 2732018
  telefony wewnętrzne:
  sekretariat 20
  pedagog 24
  kuchnia 25

Galeria zdjęć