Nawigacja

Partners

Wtorek 20.02.2018

Statistics

liczba odwiedzin: 1604524

Witamy na naszej stronie

Aktualności

 • 6 lutego 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku odbyła się IV edycja Gminnego Konkursu Interdyscyplinarnego z zakresu przedmiotów przyrodniczych „Ja to wiem”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów, zachęcanie ich do pogłębiania wiedzy i umiejętności dotyczących nauk przyrodniczych. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VII szkoły podstawowej z terenu naszej gminy. Konkurs miał charakter indywidualny. W pierwszej części uczniowie wykazywali się umiejętnością wykonywania i interpretowania prostych doświadczeń z zakresu fizyki i chemii. Następnie rozwiązywali test i krzyżówkę. Pytania konkursowe obejmowały treści z zakresu biologii, chemii i fizyki. Najwięcej emocji budziła część praktyczna. Uczniowie z dużym zaangażowaniem odkrywali istnienie napięcia powierzchniowego, rozdzielali mieszaniny niejednorodne, montowali obwody elektryczne. W czasie oczekiwania na wyniki konkursu, uczniowie klasy III Gimnazjum w Rudniku, wykonali kilka doświadczeń pokazowych z dziedziny fizyki i chemii. Nagrody ufundował i wręczył uczniom Burmistrz Gminy Sułkowice, Pan Piotr Pułka. Zdjęcia w Albumie - tutaj. (JP)
  Wyniki konkursu:
  I miejsce –
  Konrad Wilk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sułkowicach;
  II miejsce –
  Adam Dzidek ze Szkoły Podstawowej w  Rudniku;
  III miejsce –
  Łukasz Hudaszek ze Szkoły Podstawowej w Rudniku.

  Gratulujemy!

 • Na stronie Gminy Sułkowice pojawiła się relacja z niecodziennego Dnia Babci w naszym przedszkolu, oglądaj - tutaj.

 • Prawdziwą ucztą muzyczną dla uczniów naszej placówki są koncerty muzyków Łódzkiego Biura Koncertowego  „Wirtuoz” - Bogdana Grada oraz Marka Kubisiaka. Tegoroczny występ tego niezwykłego duetu odbył się 23. 01. 2018r. pod nazwą: „Musica del Mondo”. Artyści dużo podróżują po całym świecie, a ich pasją jest kolekcjonowanie instrumentów muzycznych, dlatego na scenie zaprezentowali brzmienie przywiezionych z odległych zakątków oryginalnych instrumentów dętych m. in. fletów: brazylijskiego, gwiżdżącego, barokowego, Fletni Pana, fletu poprzecznego oraz syntezatorów.  W wykonaniu artystów usłyszeliśmy muzykę celtycką,  motyw Wiosny z Czterech pór roku A.Vivaldiego, tarantelę – muzykę charakterystyczną dla włoskich wesel oraz  Walc F. Szopena w bosa nowie. W drugiej części koncertu muzycy zapoznali młodych melomanów z instrumentami strunowymi; charakterystycznym dla Grecji – buzuki, Brazylii – charango, czy  Rosji – bałałajka. Publiczność miała także okazję poznać ciekawe historię wiążące się z prezentowanymi instrumentami i wysłuchać informacji na temat ich budowy oraz techniki wydobywania z nich dźwięków, ale także zatańczyć do wszystkim znanej melodii Grek Zorba.

 • Dnia 31.01.2018 r. Szkole Podstawowej w Krzywaczce odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Celem konkursu było doskonalenie znajomości języka angielskiego oraz motywowanie uczniów do jego nauki. Swoje możliwości językowe sprawdzali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w  Krzywaczce, Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach, Szkoły Podstawowej w Biertowicach oraz naszej Szkoły. Po zaciętej rywalizacji nasze uczennice udowodniły, że są prawdziwymi entuzjastkami języka angielskiego. I miejsce wywalczyła Sandra Komperda z klasy VI A, III miejsce zajęła Patrycja Blak również z klasy VI A. Gratulujemy! (MA)

 • Wspólnie z Radą Rodziców, Radą Pedagogiczną zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku dla Naszego Zespołu. Środki pozyskujemy we współpracy z Małopolskim Stowarzyszeniem Pomocy Szkole.
  Jednocześnie zapewniamy, że przekazane przez Państwa pieniądze w całości zostaną wykorzystane na wsparcie działalności edukacyjnej, kulturalnej i sportowej naszych uczniów. Prosimy o przekazanie informacji o naszej akcji w śród swoich rodzin, znajomych. Szczegóły w zakładce Informacje/1 procent - tutaj.
  Dyrektor Zespołu - Mirosław Pękala

 •   Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas, który można wykorzystać, aby zrobić i doświadczyć czegoś wyjątkowego. Kierując się przesłaniem – „Człowiek wart jest tyle, ile potrafi dać z siebie innym ludziom”, nasza społeczność uczniowska po raz kolejny włączyła się w akcję: „Podziel się paczką od Świętego Mikołaja” Organizatorzy akcji: świetlica szkolna, Wspólnota Charytatywna, SK PCK i pedagogowie szkolni postarali się, by sprawić wiele radości chorym dzieciom z Rudnika. Dzięki ofiarności darczyńców zostały przygotowane paczki ze słodyczami, maskotkami, grami i książeczkami.
     Zebrano również kwotę 900 zł., którą wraz z paczką przekazano Lenie Cholewie jako wsparcie funduszu zagranicznej operacji. Lenka przybyła do naszej szkoły wraz z tatą i braciszkiem, aby zobaczyć jasełka.
   
  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję i udowodnili, że jesteśmy zdolni do pięknych gestów i życzliwości. (D. Mielecka)

 •     Jezus przyszedł na ziemię, po to, by czynić dobro wszystkim ludziom. Wskazywał na właściwe postępowanie wobec bliźniego, dobre uczynki, które prowadzą do zbawienia. Wartości te zawarte są w wielu baśniach i bajkach, które uczą, że dobro zawsze zwycięża nad złem.
      
  Taka była główna myśl przewodnia jasełek, które odbyły się 22 grudnia 2017 r. w sali gimnastycznej, gdzie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i przedszkolaki. Jasełka przygotowane zostały przez uczniów świetlicy szkolnej pod opieką pani Doroty Mieleckiej oraz pani Anny Cyrek, zaś nad oprawą muzyczną czuwał pan Ireneusz Przała.
      
  Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, aniołów i bohaterów bajek, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Widzowie mogli przenieść się w czasy narodzin Jezusa w Betlejem oraz w świat lubianych i dobrze znanych wszystkim postaci z bajek i baśni. Do stajenki przybyli: dziewczynka z zapałkami, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Pinokio, Smerfetka, Calineczka, rybak ze złotą rybką, sierotka Marysia, Pszczółka Maja.  Każda z nich, wraz z podarunkami, przyniosła cenne i pouczające wskazówki dotyczące dobrego zachowania, uczciwego postępowania czy szacunku i miłości wobec bliskich.

 •     W dniu 15.12.2017 r. naszą szkołę odwiedziła młodzież z Myślenic, działająca w Służbie Maltańskiej. Trzygodzinne warsztaty adresowane były do uczniów klasy drugiej, klas szóstych i uczniów oddziału świetlicy szkolnej pod opieką pani Doroty Ostafin. W części pierwszej odbyła się prelekcja dotycząca ogólnych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, sposobów pomocy poszkodowanym w wielu sytuacjach życiowych oraz własnego bezpieczeństwa, które jest priorytetem każdorazowej akcji ratunkowej. Pokaz czynności ratowniczych dotyczył min. nagłego zasłabnięcia, skaleczenia i krwotoku, zadławienia oraz złamań i skręceń kończyn. W części praktycznej, uczniowie podzieleni na grupy, ćwiczyli tzw ‘’łańcuch przeżycia’’, poznając w ten sposób podstawowe zabiegi resuscytacyjne. Każdy z uczniów, miał okazję sprawdzić na fantomie prawidłowe uciskii wdechy ratownicze, ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz dowiedzieć się, którą stroną folii ratowniczej NRC należy okryć poszkodowanego. Właściwe kompletowanie apteczki oraz użycie defibrylatora AED, stanowiło dodatkową motywację do angażowania się w akcję pomocy drugiemu człowiekowi – akcję skuteczną, ratującą zdrowie i życie.
       Dziękujemy Służbie Maltańskiej za poświecony czas, zaangażowanie, za mnóstwo przekazanej wiedzy. Nabyte umiejętności uczniów naszej szkoły, przyczynią się do podniesienia świadomości zdrowotnej oraz empatii i uwrażliwienia na potrzeby innych.    (JZ, AB) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Zaczarowane świąteczne melodie sprawiły, że 14 grudnia br. poczuliśmy magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia, w naszej szkolnej świetlicy zorganizowany został konkurs kolęd i pastorałek.

   Na scenie w świetlicowym konkursie kolęd i pastorałek wystąpili soliści i duety. Wykonali znane utwory  takiej jak Cicha noc, Dzisiaj w Betlejem czy Świeć gwiazdeczko.

  Każdy z uczestników dołożył  wszelkich starań, aby jak najlepiej zaprezentować się przed szanownym  jury w składzie: pan Ireneusz Przała, pani Agnieszka Przała i pani Julia Biela. Był to dla nas wspaniały czas, pełen emocji i radości. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych występów. (D.O)  Wyniki konkursu - tutaj. Zdjęcia w Albumie - tutaj.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
  Rudnik, ul. Szkolna 55
  32-440 Sułkowice
 • 012 2732018
  fax:012 2732018
  telefony wewnętrzne:
  sekretariat 20
  pedagog 24
  kuchnia 25

Galeria zdjęć