Nawigacja

Partners

Piątek 20.10.2017

Statistics

liczba odwiedzin: 1480938

Witamy na naszej stronie

Aktualności

 • W dniu 12. 10. 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku odbyły się Gminne Zawody Tenisa Stołowego pod patronatem Burmistrza Gminy Sułkowice. Zawody rozgrywane były w systemie indywidualnym i drużynowym. Szczegóły, wyniki- tutaj. AB

 •   12 października obchodziliśmy  w naszej szkole uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Ten dzień jest szczególny w pracy każdego nauczyciela, to moment, w którym zapominamy o trudach codziennej pracy. W tym dniu najważniejszy jest uśmiech naszych uczniów, miły gest i wówczas pojawia się myśl: ”że jednak  ta praca ma sens, ogromny sens!” Ale to także święto wszystkich pracowników szkoły, bez których nie mogłaby ona istnieć. Pod opieką pań: Doroty Ostafin i Jadwigi Zajdy, uczniowie przygotowali akademię, w której pokazali swoje duże zdolności artystyczne. Odtworzyli - słowem, gestem i piosenką - klimat szkolnego  życia. Program artystyczny stanowił niewątpliwie najpiękniejszy bukiet życzeń dla nauczycieli, u wielu wywołał serdeczny uśmiech. Wysiłek i trud aktorów, został nagrodzony gromkimi brawami publiczności.

     Pan dyrektor przypomniał, że Dzień Edukacji Narodowej, który w Polsce przypada na 14 października, to święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
     Następnie podziękował nauczycielom i pracownikom obsługi za trud i zaangażowanie wkładane każdego dnia w edukację i wychowanie młodego pokolenia oraz nagrodził tych, którzy w ubiegłym roku szkolnym wyróżnili się szczególnie w pracy dydaktyczno – wychowawczej.(D.O.)  Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • KAŻDY Z NAS JEST DOBRYM MATERIAŁEM NA ŚWIĘTEGO

    W tym roku szkolnym, 31 października odbędzie się po raz pierwszy ORSZAK ŚWIĘTYCH. Jego celem jest zachęcenie Uczniów do odkrywania bogactwa świętych i błogosławionych Kościoła, którzy są dla nas wzorem postępowania, bycia dobrym oraz uczą nas jak przezwyciężać problemy dnia codziennego.
    Tegoroczny ORSZAK ŚWIĘTYCH odbędzie się pod hasłem Każdy z nas jest dobrym materiałem na świętego. Ta inicjatywa w tym roku jest skierowana jest do klas I-IV Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Rudniku.  
    Już dziś zachęcamy dzieci, aby z pomocą Rodziców czy Dziadków przygotowali strój swojego ulubionego świętego, w którym wystąpi w Orszaku. Warto zwrócić uwagę na oryginalność stroju, aby on nawiązywał w symbolice do charakteru danego błogosławionego czy świętego. Istotnym elementem stroju niech będzie atrybut danego świętego.
    Po ORSZAKU ŚWIĘTYCH w szkole odbędzie się konkursu na najoryginalniejszy strój (nie będą oceniane stroje z wypożyczalni).
    Szczegółowy plan orszaku świętych zostanie podany na stronie internetowej Szkoły w terminie późniejszym.   Wszystkich uczniów klas I - IV Serdecznie zapraszamy do pomocy w przygotowaniach i do udziału w I ORSZAKU ŚWIĘTYCH.
  katecheta - Dawid Czaicki, Dyrektor ZPO w Rudniku - Mirosław Pękala

 • Rodzice zainteresowani zapisaniem swoich dzieci na płatne kursy j. agielskiego w naszej szkole proszeni są o skontaktowanie się ze szkołą McGregor w Myślenicach (tel. 12 372 28 95) do 9 października 2017 r. Zajęcia bedą organizowane w godzinach popołudniowych, po 16.00. Szczegóły tutaj: Jezyk angielski McGregor - oferta.pdf

 • Noc Naukowców już na stałe wpisała się w kalendarz imprez naszej szkoły i cieszy się wśród uczniów dużym zainteresowaniem. 29 września wybraliśmy się do Krakowa, aby przekonać się, że chemia, fizyka czy biologia pełne są zadziwiających zjawisk. Mieliśmy okazję odwiedzić niedostępne na co dzień laboratoria i wziąć udział w popularno-naukowych pokazach, eksperymentach i wykładach. Dużo emocji budziły pokazy zatytułowane „Triki Fizyki - Magia czy Fizyka?” podczas, których obserwowaliśmy m.in. zachowanie suchego lodu, szukaliśmy odpowiedzi na pytanie kiedy ogień nie parzy, czy jakiej wielkiej siły potrzeba, aby zgnieść dużą butlę. Odwiedziliśmy również Centrum Cyklotronowe Bronowice, jedno z siedmiu miejsc w Europie, gdzie prowadzona jest protonowa terapia nowotworowa. Oglądaliśmy Stanowiska Terapii Oka, Stanowiska Gantry, Stanowiska Tomografu Komputerowego wraz ze stanowiskami pozycjonowania pacjenta. Poznaliśmy również niezwykłe stany skupienia materii, jakimi są ciekłe kryształy, zobaczyliśmy aparaturę badawczą, stwarzającą możliwości analizy mikroobszarów. Na Uniwersytecie Rolniczym mieliśmy okazję zaznajomić się z pasożytami człowieka, a chętni mogli wykonać zastrzyk, założyć szwy skórne czy wykonać  endoskopię zwiadowczą (pokaz na fantomie zwierzęcia). Noc Naukowców okazała się cennym doświadczeniem i pozwoliła poznać tajemniczy i na co dzień niedostępny świat naukowców. Na własnej skórze przekonaliśmy się, że nauka może być fascynująca. Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 •    15 września 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 78 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Uroczystość obejrzeli uczniowie klas 4 – 7 szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych.
      Program artystyczny został przygotowany przez uczniów klasy 7a pod kierunkiem pani Małgorzaty Norek i pani Agnieszki Przały. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.
      Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, wiersze, prezentacje multimedialne. Utwory muzyczne, które pojawiły się podczas uroczystości, wykonał chór szkolny pod kierunkiem pana Ireneusza Przały.
  Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała oraz wysłuchała tej szczególnej lekcji historii. Uroczystość zakończyła się krótkim podsumowaniem przedstawionych wiadomości. Wytypowani uczniowie odpowiadali na pytania związane z tematyką napaści ZSRR na Polskę 17 września 1939 roku.
  Zdjęcia wAlbumie - tutaj.

 • Od 25 września 2017 r. obowiązuje nowy rozkład dnia w szkole. Wydłużeniu ulega druga długa przerwa. Szczegóły w zakładce Informacja/ Dzwonki -  tutaj. 

 • 4 września 2017 r. po ponad dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej, uczniowie wrócili do szkoły, aby rozpocząć nowy rok w zreformowanej placówce oświatowej. Zgodnie z nową reformą edukacyjną, uczniowie od roku 2017/2018 będą uczyć się w ośmioletniej szkole podstawowej.
  Inauguracja rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, Pan Mirosław Pękala, który przywitał uczniów, nauczycieli i rodziców. Odczytał skierowane do społeczności szkolnej listy od burmistrza gminy, Pana Piotra Pułki oraz minister edukacji, Pani Anny Zalewskiej. Życzył wszystkim wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i osiągnięcia jak najwyższych wyników w nauce i zachowaniu. Gorąco powitał nowych uczniów przybyłych do naszej szkoły oraz pierwszoklasistów i ich rodziców. Uczniowie klasy II gimnazjum, przypomnieli wszystkim o tragicznym 1 września 1945. W tym roku obchodzimy 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Po krótkiej części artystycznej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas. Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Do 7 września 2017 r. będą prowadzone zapisy do świetlicy szkolnej. Karty zapisu można pobrać w sekretariacie szkoły. Bardzo prosimy o przemyślane ustalanie czasu pobytu dziecka w świetlicy, zgodnie z faktyczną potrzebą.

 • Informacje o możliwości uzyskania stypendium szkolnego oraz darmowych obiadów można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego - tutaj.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
  Rudnik, ul. Szkolna 55
  32-440 Sułkowice
 • 012 2732018
  fax:012 2732018
  telefony wewnętrzne:
  sekretariat 20
  pedagog 24
  kuchnia 25

Galeria zdjęć