Nawigacja

Partners

Wtorek 22.05.2018

Statistics

liczba odwiedzin: 1684693

Witamy na naszej stronie

Aktualności

 • 25 kwietnia br. chętni uczniowie naszej szkoły z klas: VIb, IIaG, IIbG oraz 3aG uczestniczyli w wycieczce do Krakowa zorganizowanej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Celem wyjazdu było zapoznanie się z wybranym zagadnieniem historycznym poprzez lekcję historii i patriotyzmu w terenie.

           Pierwszym punktem wycieczki był Park Jordana przy Błoniach krakowskich. Błonia związane są z osobą św. Jana Pawła II, który przez całe swoje życie  poprzez przykład uczył co znaczy umiłowanie Ojczyzny. W Parku Jordana uczestnicy wyjazdu widzieli popiersia znanych osób m.in. marszałka Józefa Piłsudskiego. Kolejnym miejscem były Oleandry- miejsce wymarszu Legionów Józefa Piłsudskiego.  Następnie Uczniowie z opiekunami paniami Ewą Tajs-Drąg, Dorotą Ostafin i panem Dawidem Czaickim udali ulicą J. Piłsudskiego pod pomnik Marszałka i Legionów, który znajduję się przy ulicy nazwanej imieniem Marszałka. Później grupa udała się pod budynek Collegium Novum UJ, gdzie znajdują się pamiątkowa tablica i drzewo związane z obchodzonym jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ostatnim punktem lekcji w terenie było Muzeum Armii Krajowej oraz okolicznościowa wystawa. W muzeum uczniowie mogli zobaczyć m.in. kolekcję bron czy też dowiedzieć się jak wyglądało życie Polaków w omawianym okresie historii. (DC). Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Przypominam, że 10 maja 2018 r. o godzinie 16.00 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów szkoły podstawowej, a o 17.00 gimnazjum. Po zebraniach "dzień otwarty" do godz. 18.30. Mirosław Pękala Dyrektor ZPO w Rudniku 

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  O ty dniu radosny, o ty Trzeci Maju…

  Maj – rocznica pięknych serc,

  Maj – rocznica wielkich myśli.

  Tym, co w Polsce dali myśl,
  aby stworzyć cud majowy,
  cześć z oddaniem oddaliśmy,
  przed pamiątką chyląc głowy.

   

  3 Maja to ważny dzień w kalendarzu polskich świąt narodowych. I choć rokrocznie taki sam, lecz wciąż jak gdyby nowy, gdyż każda rocznica ma swoją rangę i wymowę. W tym roku 227. rocznicę  uchwalenia Konstytucji 3 Maja obchodzono w naszej szkole w duchu patriotycznego wychowania, budzenia w wychowankach dumy narodowej i radości. Przejawem tego było przypięcie orderów i flag do galowych strojów uczniów, uroczysta akademia, występ szkolnego chóru pod kierunkiem p. Ireneusza Przały oraz symboliczna dekoracja nawiązująca także do obchodzonego 2 maja Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uczniowie poprzez słowa poezji, historyczne informacje i krótką inscenizację, udowadniali jak ważne to było wydarzenie w dziejach narodu polskiego. Argumentowali, że nawet w ciężkich czasach uczciwe, sprawiedliwe i jednakowe dla wszystkich prawo może nieść nadzieję. Dzień 3 Maja to święto radosne, dlatego też odchody trzeciomajowego święta uświetnił występ najmłodszej grupy Zespołu Pieśni i Tańca ,,Elegia”, przygotowany przez instruktorki p. Beatę Szubę i p. Joannę Ulman, który nagrodzono gromkimi brawami. Zdjęcia w Albumie - tutaj.
  (B. Szczurek, I. Wojtycza)

 • W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, w dniu 25.04.2018r. odbyła się w naszym przedszkolu impreza propagująca głośne czytanie dzieciom, pt.: „Z legendą przez Polskę”. Temat imprezy został wybrany w nawiązaniu do tegorocznych obchodów 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Motywem przewodnim była znana dzieciom piosenka ‘Jestem Polakiem”, która rozpoczęła i zakończyła imprezę, a dzięki której przedszkolaki wybrały się pociągiem przez Polskę, odwiedzając po kolei: Zakopane, Kraków, Warszawę, Toruń i Gdańsk. Przystanek w każdym z miast oznaczał odczytanie legendy przez zaproszonego Gościa, rozwiązanie przez dzieci zagadek (umieszczonych, w przymocowanych do wagoników, balonach) dotyczących wysłuchanej legendy oraz niespodziankę w postaci występu dzieci lub wspólnej zabawy.

 • 3.04.2018r. upłynął w szkole pod znakiem promocji i odpowiedzialności za zdrowie. ‘’Zdrowie dla wszystkich‘’ to nie tylko hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, ale wizja przyświecająca od ponad siedemdziesięciu lat, Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Nasza szkoła włączyła się w obchody tego dnia, organizując dla uczniów szereg atrakcji. Dzień rozpoczął konkurs wiedzy o zdrowiu, zawierający elementy pierwszej pomocy przedmedycznej. Z pytaniami testowymi, łamigłówkami i rebusami zmagali się przedstawiciele klas  II – VI odpowiednio w swoich kategoriach. ‘’ W zdrowym ciele, zdrowy duch’’- w taki sposób przebiegła nietypowa lekcja w – f, dla klasy IV a. Przeprowadziła ją pani Beata Szuba, która jest instruktorką fitness . Chłopcy początkowo nieufnie przystąpili do rozgrzewki, ale wkrótce razem z dziewczynkami, śmiejąc się, czynnie uczestniczyli w aerobiku przy muzyce i ćwiczeniach z wykorzystaniem stepperów. W tym dniu gościliśmy w szkole panią dr Barbarę Majewską - stomatolog, która przygotowała prelekcję dotyczącą higieny jamy ustnej i profilaktyki stomatologicznej. Uczniowie klas piątych i szóstych mieli możliwość obejrzenia pokazu prawidłowego szczotkowania zębów, poznali wady i zalety zwykłej i elektrycznej szczoteczki do zębów,  poznali sposoby zapobiegania próchnicy, ale najważniejsze – utwierdzili się w przekonaniu, że dentysty nie należy się bać! Zostały przygotowane gazetki promujące zdrowy styl życia i zachęcające do przestrzegania zasad higieny jamy ustnej. Na

 • W zakładce Przedszkole/Rekrutacja - tutaj, znajduje się lista  kandydatów przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2018/19.
   Mirosław Pękala

 • 28 marca 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Krzywaczce odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, w którym udział wzięło 19 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Sandra Komperda kl.VI, Szymon Szczurek kl.VI i Aleksandra Cygan kl.V.  W pierwszej części konkursu wszyscy uczestnicy pisali dyktando, które okazało się nie lada wyzwaniem, zaś w drugiej rozwiązywali test składający się z łamigłówek ortograficznych. Komisja Konkursowa,  po sprawdzeniu i dokonaniu oceny prac uczestników, wyłoniła zwycięzców. 
  Mistrzem ortografii została nasza uczennica, Sandra Komperda, która wykazała się świetną znajomością zasad naszej trudnej polskiej ortografii i szczególną wrażliwością na jej niuanse. Wielkie brawa i gratulacje!
  Dorota Ostafin

 • W sobotnie przedpołudnie 24 marca, grupa uczniów należących do świetlicy szkolnej udała się na Kopiec Kościuszki. Data wycieczki nie była przypadkowa, była tak zaplanowana, aby w 224. rocznicę uroczystej przysięgi Tadeusza Kościuszki na rynku krakowskim i rozpoczęcia Insurekcji Kościuszkowskiej zwiedzić pomnik-mogiłę ufundowaną przez naród polski Naczelnikowi.  Zwiedzenie tego unikatowego miejsca na mapie Krakowa, było jednym z elementów realizacji wspólnego projektu podjętego przez bibliotekę i świetlicę szkolną związanego z obchodami100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podziwialiśmy najpiękniejszą panoramę okolic Krakowa. Wzięliśmy udział w wyjątkowej lekcji historii opowiedzianej przez panią przewodnik w Muzeum Kościuszki. W sposób barwy, przystępny dla najmłodszych uczniów i niezwykle interesujący przybliżyła nam postać Kościuszki jako bohatera wojny obronnej o niepodległość Stanów Zjednoczonych i Naczelnika Insurekcji1794 r., obrońcy polskiej wolności, człowieka wielu talentów. W zabytkowych wnętrzach fortu poznaliśmy historię drogi Polaków do wolności zwiedzając Wystawę Figur Woskowych. Zobaczyliśmy generała Henryka Dąbrowskiego, Chopina grającego na  prawdziwym fortepianie, Matejkę malującego swój sławny obraz Kościuszko pod Racławicami, Henryka Sienkiewicza piszącego w zaciszu swojego gabinetu Trylogię, ku pokrzepieniu serc rodaków, wreszcie Jana Pawła II w drzwiach helikoptera. Kopiec Kościuszki- zabytek i miejsce narodowej pamięci, z obydwoma wystawami

 •    Już po raz drugi w naszej szkole odbył się konkurs gminny z religii. Tym razem tematem przewodnim były sylwetki tych, którzy miłosierdzie świadczyli czynem- św. Brat Albert Chmielowski oraz słowem- bł. ks. Michał Sopoćko- spowiednik św. s. Faustyny Kowalskiej. 
     Konkurs został objęty patronatem Burmistrza Gminy Sułkowice Pana Piotra Pułki. Gminę Sułkowice reprezentowały w tym roku dwie szkoły: Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej Polski w Krzywaczce- opiekunem i przygotowującym do konkursu był katecheta mgr Maciej Matoga oraz Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Rudniku- organizatorem, opiekunem i przygotowującym do konkursu był katecheta mgr Dawid Czaicki.
     Uczniowie mieli do rozwiązania 9 różnych zadań, które poprzez zabawę i miłą atmosferę wśród uczestników miały sprawdzić wiedzę. Rywalizacja wśród uczniów nawiązywała do słów, które wypowiedział św. Jan Paweł II musicie wymagać od innych gdyby inni od was nie wymagali. Młodzi, którzy powzięli udział w konkursie musieli zmierzyć się z testem wiedzy nt. osoby, życia i posłannictwa bł. ks. Michała Sopoćki, jak również mogli się sprawdzić w zadaniach typu układanie puzzli, czy też w konkurencji na wykonanie różańca z elementów, które otrzymali.

 • Któż z nas nie kocha zwierząt? Wielu z nas ma swoich ukochanych pupilów, którym poświęca czas i opiekuje się nimi, zapewniając im radosny żywot. Nie każdy zwierzak, o czym dobrze wiemy, ma takie szczęście. Tych odtrąconych, niekochanych nadal mają pod swoją opieką Państwo Dobrzańscy prowadzący Przytulisko w Harbutowicach. Pomimo słabego zdrowia poświęcają się bezgranicznie swoim podopiecznym, aby zapewnić im, chociaż dach nad głową i miskę z jedzeniem. Jakaż, więc była ich radość, gdy otrzymali po raz kolejny, zaopatrzenie dla psów i kotów od dzieci ze szkoły w Rudniku. Jak co roku w akcję: „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”, przygotowaną przez świetlicę szkolną włączyła się cała społeczność uczniowska i przedszkolna. Przekazaliśmy ponad 120 kg karmy oraz środki czystości. Wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji gorąco dziękujemy i prosimy o udział w kolejnych akcjach. Organizatorzy: D. Mielecka i J. Staśko.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
  Rudnik, ul. Szkolna 55
  32-440 Sułkowice
 • 012 2732018
  fax:012 2732018
  telefony wewnętrzne:
  sekretariat 20
  pedagog 24
  kuchnia 25

Galeria zdjęć