Nawigacja

Partners

Czwartek 14.12.2017

Statistics

liczba odwiedzin: 1540041

Witamy na naszej stronie

Aktualności

 • W dniu 7.12.17 r. uczniowie klas 4 i 7 uczestniczyli w spotkaniu ze starszą aspirant Ewą Nalepą. Pani policjantka omówiła  zagadnienia związane z agresją i przemocą. Uczniowie dowiedzieli się między innymi jakie zachowania w szkole są uważane za agresywne. Do najczęściej spotykanych zachowań agresywnych w szkołach należą: wulgarne słownictwo, próby podporządkowania sobie młodszych kolegów, zastraszanie, przepychanki, bójki, wyłudzenia, niszczenie mienia osobistego czy mienia szkoły. Pani aspirant zwróciła również uwagę, że dzieci i młodzież nie zawsze potrafią poradzić sobie z trudnymi dla nich sytuacjami agresji. Uczniowie zapytani przez aspirantkę co zrobić, gdy doświadczą przemocy ze strony rówieśników, potrafili odpowiedzieć, że powinni zwrócić się o pomoc do osób dorosłych. Policjantka wymieniła także konsekwencje jakie grożą uczniom za agresywne zachowania wobec rówieśników. W dalszej części zajęć uczniowie obejrzeli filmik poruszający tematykę cyberprzemocy. Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • W związku z rezygnacją części zapisanych osób wycieczka zostaje odwołana. M.Pękala

 • 7 grudnia o godz. 16.00 odbędą się zebrania z rodzicami. Po zebraniach dzień otwarty do godz. 18.30.

 • W dniu 16 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lubniu odbył się XIII Przegląd Pieśni Patriotycznej ,,Niezłomni…Niepokorni…Wyklęci…”. W konkursie udział wzięło 69 podmiotów artystycznych z województwa małopolskiego. Komisja Wojewódzka przyznała II miejsce chórowi  naszej szkoły w kategorii – zespoły/chóry.

  Autorami tego sukcesu są uczennice z klas IV-VII, które pod kierunkiem p. Ireneusza Przały zaprezentowały pieśń ,,Dziś idę walczyć mamo”.

  To duże osiągnięcie i uwiecznienie dotychczasowej pracy. Gratulacje!

 • W dniu 7 listopada, 8 listopada i 14 listopada 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku odbył się projekt profilaktyczny ,,Cybernauci’.
  Głównym celem projektu było podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci. W ramach projektu uczniowie klas VI, VII Szkoły Podstawowej i II i III klas gimnazjalnych uczestniczyli w 3 godzinnych warsztatach z zakresu bezpiecznego korzystania z TIK oraz cyberbezpieczeństwa. Uczniowie brali aktywny udział w prelekcji wypowiadali się na temat swoich doświadczeń z korzyści i zagrożeń związanych z wykorzystywaniem technologii informatycznych, obejrzeli pouczające filmy, tworzyli tematyczne  plakaty, ulotki. W szkoleniu uczestniczyli również nauczyciele i chętni rodzice. Po warsztatach z rodzicami w ramach uzupełnienia wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci,  pani Iwona Wojtycza omówiła sposób korzystania z dodatkowego przykładowego programu zabezpieczeń, jaki rodzice mogą zastosować, aby móc maksymalnie zabezpieczyć swoje dzieci w sieci./pedagog/ Zdjęcia w Albumie - tutaj

 • Katarzyna Kaperek zdobyła I miejsce w konkursie ,,Moje rozumienie patriotyzmu” w kategorii wiekowej- młodzież 14-19 lat, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Bibliotekę Pedagogiczną, Grupę Literacką ,,Tilia” oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Myślenicach. Praca laureatki zostanie opublikowana w Gazecie Myślenickiej.

  III miejsce zdobyła (ex aequo z 2 innymi uczestniczkami konkursu) Natalia Rywotycka.   

  Zadaniem uczestników konkursu - mieszkańców powiatu myślenickiego – było napisanie wypowiedzi w dowolnej formie pisemnej na w/w temat. Laureatki wraz z opiekunem Bogusławą Szczurek, uczestniczyły w uroczystym ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród oraz w panelu dyskusyjnym z udziałem profesorów Uniwersytetu Pedagogicznego, parlamentarzystów i członków Myślenickiego Towarzystwa Historycznego, które odbyło się 16 listopada 2017 r. w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach. Gratulujemy! (B. Szczurek)

 •    W dniach 24 i 25 października 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku odbyły się warsztaty profilaktyczne na temat uzależnień (alkohol, papierosy, narkotyki, dopalacze i inne używki) oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzone były przez Centrum Profilaktyki i Edukacji „Profed” z Krakowa.
     W dniu 24 października podczas pierwszej części warsztatów prowadzący, ratownik medyczny, omówił jak  stosowanie substancji psychoaktywnych wpływa na organizm człowieka. W drugiej części omówił procedury udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zakończył je pokazem. Uczniowie słuchali prowadzącego z zainteresowaniem, odpowiadali na pytania, przez cały czas brali aktywny udział w zajęciach (szczególnie podobały im się alkogoogle). Warsztaty były bardzo interesujące. Ćwiczenia praktyczne poszerzyły znacznie wiedzę na temat postępowania interwencyjnego.
     W drugim dniu warsztatów zapoznano młodzież z rzetelną wiedzą na temat substancji psychoaktywnych, przekazano wiedzę o środkach uzależniających, sposobach ich działania, oraz bezpośrednich zagrożeniach związanych z sięganiem po te substancje. Wskazano również na szczególne niebezpieczeństwo sięgania po substancje zmieniające świadomość przez dzieci z tzw. grup ryzyka i zachęcano do podjęcia osobistych postanowień związanych z życiem wolnym od narkotyków. Uczniowie słuchali prowadzącego z zainteresowaniem, odpowiadali na pytania, przez cały czas brali aktywny udział w zajęciach. /pedagog/. Zdjęcia w Albumie - tu

 •     Pod takim hasłem nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do realizacji zadań wynikających z małopolskiego konkursu „Odblaskowa Szkoła". Organizatorami tej akcji są: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki, Małopolski Urząd Marszałkowski. Realizując szereg działań mających na celu zwiększenie świadomości najmłodszych wychowanków naszej szkoły w zakresie bezpieczeństwa, dowiedliśmy, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Uświadomiono również rodziców i opiekunów o konieczności kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do lat 15 z elementów odblaskowych.

 •   W dniu 9 listopada naszą szkołę po raz kolejny odwiedziła pani Krystyna Łętocha- pasjonatka podróży, zapalona organizatorka egzotycznych wypraw. Tym razem tematem barwnej opowieści była Japonia, przedstawiona w multimedialnym pokazie zatytułowanym ‘’W zgiełku miast i ogrodach Zen”. Na początku pani podróżnik przypomniała uczniom geograficzne umiejscowienie Japonii na mapie świata, a następnie wprowadziła w klimat codziennego życia, pracy, nauki i wypoczynku wyspy Honsiu, na której leży Tokio. Uczniowie obejrzeli film przedstawiający najsłynniejsze miejsca, zabytki i ciekawostki związane z Japonią. Największe zainteresowanie wywołał Tokio Tower, a w nim Takeshita Street, gdzie kultura wschodu łączy się z zachodem. To pasaż ekstrawagancko, wręcz dziwacznie ubranych ludzi, którzy spacerują, zwiedzają, rysują na chodnikach, medytują na środku ulicy i nikogo nie dziwi różnorodność takich zachowań. Uczniowie zobaczyli Bramę Grzmotów w dzielnicy Asacusa, gdzie na wszechobecnych stojakach zawieszane są papierki symbolizujące modlitwy buddyjskie. Pani przewodnik wyjaśniła, że dominującą religią w Japonii jest buddyzm i szintoizm.

 • Jak wyglądała czapka Napoleona? Jak prezentował się mundur żołnierza Księstwa Warszawskiego? Po co wojakom onuce? Co zawierał ekwipunek żołnierza? Jaką bronią się posługiwał? Odpowiedzi na te i inne pytania dostarczyła uczniom żywa lekcja historii, która odbyła się 15 listopada 2017 roku w naszej szkole. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 5-7.  Prowadzący przypomniał uczniom wydarzenia skomplikowanego okresu w dziejach Polski od momentu III rozbioru Polski, przez okres napoleoński, powstania narodowowyzwoleńcze, I wojnę światową aż po powstania śląskie. Opowieść była przeplatana humorystycznymi scenkami dotyczącymi omawianego tematu. Uczniowie mieli okazję włożyć stroje z epoki, uczestniczyć w scenkach przedstawiających zachowania wojskowych i powstańców. Mogli zobaczyć broń i umundurowanie żołnierzy, ich ekwipunek. Wybór tematu nie był przypadkowy. Obchodziliśmy bowiem niedawno Narodowe Święto Niepodległości, a w przyszłym roku będziemy świętować setną rocznicę tego wydarzenia. Taka niecodzienna lekcja bardzo podobała się uczniom i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. /E.Tajs-Drąg/ Zdjęcia w Albumie - tutaj.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
  Rudnik, ul. Szkolna 55
  32-440 Sułkowice
 • 012 2732018
  fax:012 2732018
  telefony wewnętrzne:
  sekretariat 20
  pedagog 24
  kuchnia 25

Galeria zdjęć