Nawigacja

Partners

Czwartek 29.06.2017

Statistics

liczba odwiedzin: 1380837

Witamy na naszej stronie

Wiadomości

 • 23 czerwca 2017 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Podzielone zostało ono na dwie części; pierwsza  dla klas I – V szkoły podstawowej miała miejsce o godz. 9.00 oraz druga dla klas VI i I – III gimnazjum o godz. 11.00. Ceremonia rozpoczęła się od przywitania gości, wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego.  Później głos zabrał dyrektor, pan Mirosław Pękala, który zapoznał zebranych na sali gimnastycznej gości i rodziców z  osiągnięciami szkoły, sukcesami uczniów i nauczycieli, podziękował za ofiarną i ciężką pracę oraz życzył wszystkim przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas III gimnazjum pod kierunkiem pań: Iwony Wojtyczy oraz Małgorzaty Norek. Wychowankowie zaprezentowali zebranym zabawne przedstawienie ukazujące różnice w podejściu uczniów do spraw szkolnych, wynikające z ich postrzegania rzeczywistości w wyniku nabywanych z wiekiem różnych życiowych doświadczeń. I tak po jednej stronie sceny mogliśmy obserwować  grzecznych uczniów klas początkowych szkoły podstawowej, po drugiej zaś, ich już mniej grzecznych starszych kolegów z gimnazjum. Do zaprezentowanych scenek dodano trafny i żartobliwy komentarz. Po zakończeniu części artystycznej w-ce dyrektor szkoły, pani Małgorzata Koźlak, przeczytała treść listu gratulacyjnego, skierowanego do rodziców tych uczniów, których wyniki w nauce pozwoliły wpisać ich nazwiska do Złotej Księgi najzdolniejszych. Po wręczeniu rodzicom listów gratulacyjnych oraz rozdaniu nagród książkowych i dyplomów, przyszła pora na pożegnanie absolwentów klas III. Z rąk wychowawczyń odebrali oni świadectwa ukończenia Gimnazjum im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Rudniku. Należy dodać, że najzdolniejszymi uczniami naszej szkoły zostali: Emilia Małota z kl. III a - zdobywczyni nagrody Primus Inter Pares ufundowanej przez Burmistrza Gminy Sułkowice oraz Grzegorz Żmija z kl. III b, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen, najwyższy wynik na egzaminie gimnazjalnym oraz reprezentowali szkołę w licznych konkursach na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim, zdobywając tytuły laureatów i finalistów. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie udali się z wychowawcami  do swoich klas, na ostatnie przedwakacyjne spotkanie.(ACh) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Kolejny rok pracy za nami.   Czas na krótkie spojrzenie w tył. Miniony rok przyniósł wiele sukcesów uczniom i  nauczycielom. Od czerwca jesteśmy Szkołą Odkrywców Talentów, certyfikat ten  jest dowodem organizacji wielu imprez, przedsięwzięć, konkursów, w których każdy uczeń mógł znaleźć coś dla siebie.

  Dwóch uczniów naszego gimnazjum zostało laureatami konkursów przedmiotowych. Są to: Emilia Małota –  Małopolski Konkurs Biologiczny i Grzegorz Żmija – Małopolski Konkurs z Fizyki. Ponadto Grzegorz uzyskał tytuł „kaon” i nagrodę w  Polsko – Ukraińskim Konkursie z Fizyki „Lwiątko”. Czterech finalistów reprezentowało nas w małopolskich konkursach: biologicznym (Grzegorz Żmija),  chemicznym (Grzegorz Żmija), geograficznym (Emilia Małota i Grzegorz Żmija).   Grzegorz i Emilia osiągnęli najwyższe wyniki na egzaminie gimnazjalnym, odpowiednio: 98% i 97,5%, a także  najwyższe średnie ocen w gimnazjum: Emilia 5,79 i Grzegorz 5,5. Emilia otrzymała Nagrodę dla wybitnego ucznia – Primus Inter Pares, ufundowaną przez Burmistrza Gminy Sułkowice.
   Najwyższe wyniki w szkole podstawowej uzyskała Patrycja Piechota z kl. 4a – średnia  ocen 5,5. Najlepszą klasą w całym zespole okazała się kl. 4a ze średnią ocen 4,93.

 • Król  Kazimierz III Wielki jest patronem naszej szkoły i to właśnie On 29 maja 2017 r. był w centrum zainteresowania wszystkich uczniów i nauczycieli naszej placówki, bowiem w tym właśnie dniu, uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona.
     Ranek powitał nas słonecznie, dlatego świętowanie rozpoczęliśmy na boisku szkolnym od powitania Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i całej społeczności szkolnej. Przygotowana na tę uroczystość scenografia, prezentowała się w promieniach majowego słońca dostojnie i majestatycznie, niczym postać wielkiego i zacnego władcy, jakim niewątpliwie był Król Kazimierz III.
     W atmosferę podniosłej uroczystości wprowadzili nas uczniowie szkolnego kółka teatralnego, którzy w oryginalnych strojach stylizowanych na epokę średniowiecza, przedstawili zebranym krótką formę teatralną ukazującą ważne momenty związane z życiem i działalnością władcy. Następnie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami udali się do budynku szkolnego, aby realizować powierzone im przez organizatorów zadania. Każda grupa wiekowa z ogromnym zapałem przystąpiła do działania.
     Najmłodsi uczniowie dzielnie pokonywali trudny tor przeszkód, rywalizując o miano najsprawniejszych wojów w Turnieju Rycerskim.

 • Już po raz dwudziesty drugi Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie zorganizował Małopolski Przegląd Artystyczny Świetlic Szkolnych. W pierwszym dniu prezentacji twórczości grup świetlicowych  (9 maja 2017 r.) w konkursie zaprezentowało się czternastu wychowanków naszej świetlicy przedstawiając  „Kopciuszka” Jana Brzechwy.   Gra młodych aktorów, piękne stroje oraz piękna dekoracja zdobyła uznanie komisji sędziowskiej, gdyż usłyszeliśmy wiele pochwał. Po trzytygodniowym oczekiwaniu na wyniki, podczas finału usłyszeliśmy werdykt - Szkoła Podstawowa z Rudnika zajęła trzecie miejsce. Obecni na ogłoszeniu wyników przedstawiciele grupy teatralnej odebrali od organizatorów przeglądu dyplom i puchar. Za rok postaramy się brać udział także w innych konkurencjach, mając nadzieję na podobny sukces.(D. Mielecka).

 •       27 maja w Przedszkolu Samorządowym w Rudniku odbył się rodzinny piknik, którego celem była integracja środowiska przedszkolnego.  Na początku Pan dyrektor powitał zebranych gości i zaprosił do wspólnej zabawy. Pierwszym punktem naszego spotkania były występy artystyczne dzieci z naszego przedszkola. Dzieci pod okiem swoich Pań przygotowały tańce, piosenki dla swoich rodziców oraz wszystkich przybyłych gości. Po części artystycznej dzieci wspólnie z rodzicami mogły korzystać z licznych atrakcji. Kolejną częścią programu był konkurs „Mam talent”. Dzieci mogły zaprezentować na forum przedszkola, rodziców i zaproszonych gości swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talent. Pracownicy przedszkola wspólnie z Radą Rodziców przygotowali dla dzieci i wszystkich uczestników wspólnej zabawy szereg atrakcji, m.in. malowanie twarzy, loterię fantową, zamek dmuchany ze zjeżdżalnią, kącik dla dziecka. Ponadto wszyscy mogli skorzystać z punktów gastronomicznych, które oferowały kiełbaski z grilla, napoje, watę cukrową oraz przepyszne ciasta upieczone przez rodziców, które można było zakupić na stoisku u Pań z Koła Gospodyń Wiejskich.

 • W dniu 19 maja 2017 r.  w naszym przedszkolu odbył się  Gminny Konkurs  TAŃCA NOWOCZESNEGO. Do konkursu przystąpiły dzieci z siedmiu przedszkoli z terenu Gminy Sułkowice. Doskonałe przygotowanie, piękne stroje, nowoczesne układy taneczne oraz świetnie dobrana muzyka zostały docenione przez jury w składzie: Karolina Moskal –instruktorka tańca, Beata Szuba – instruktorka ZPiT Elegia z Rudnika oraz Piotr Skóra – nauczyciel, instruktor tańca. Po wszystkich występach, dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek po którym wspólne zatańczyły  zumbę. 

 • 23 maja 2017 r. w Gimnazjum im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Rudniku odbył się Gminny Konkurs Matematyczny - „Śladami Pana Platona”. Celem organizatorów było rozbudzenie wyobraźni geometrycznej i pokazanie jak piękną i ciekawą nauką może stać się matematyka. Do rywalizacji przystąpiły 4 dwuosobowe drużyny – uczniów klas drugich  z Gimnazjum w Rudniku i z Gimnazjum w Sułkowicach. Nad sprawiedliwym przebiegiem współzawodnictwa czuwała komisja w składzie: Aleksandra Ziembla i Maria Lipińska.

 • Już po raz kolejny dnia 19.05.2017r. dzieci ze wszystkich grup świetlicowych naszej szkoły były na wycieczce w Krakowie w Wioskach Świata. Uczestniczyli w zwiedzaniu i warsztatach edukacyjnych. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa wzięła udział w warsztatach wioski afrykańskiej, zaś druga wioski indiańskiej. Warsztaty były dopełnieniem wiadomości o Afryce i Ameryce Północnej oraz doświadczeniem poprzez zabawę i  ćwiczenia trudów dnia codziennego z jakimi borykają się ich rówieśnicy z innych krajów. Swoje wiadomości wykazali rozwiązując polecone zadania i odpowiadając na pytania zadane przez wolontariuszkę. J.Staśko  Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • W dniu 31.05.2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach odbył się Powiatowy Konkurs pt.: „Moja gmina, mój powiat, moja mała ojczyzna”. Jego celem było m.in. popularyzowanie tematyki wiedzy o samorządzie terytorialnym wśród młodzieży oraz promocja „małej ojczyzny”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich gimnazjum w składzie: Emilia Małota, Zuzanna Szatan, Grzegorz Żmija. Zdobyli 1. miejsce i uznanie jury. Zadaniem wszystkich uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej promującej swoją gminę lub powiat z osobiście wykonanymi fotografiami, plikami dźwiękowymi i filmami, a także wystąpienia publicznego, które w oryginalny sposób zachęcałoby do odwiedzenia „małej ojczyzny”. Uczniowie naszego gimnazjum zaprezentowali w sposób innowacyjny i kreatywny tematykę konkursu. Swoje wystąpienie zakończyli cytatem „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”. Gratulujemy zwycięstwa! /Ewa Tajs-Drąg/

 •  

   

   

   

   

   

   

  Tematem tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Historycznego, zorganizowanego w dniu 10 maja br. w dobczyckim gimnazjum, była „Polska Piastów”. W zmaganiach konkursowych udział wzięło  50 gimnazjalistów z całego powiatu myślenickiego. Po pierwszym etapie – teście wiedzy – wyłoniono 10 uczestników z najwyższą liczbą punktów, którzy zakwalifikowali się do drugiego, ustnego etapu. Finalistką pierwszego etapu, która ostatecznie zajęła II miejsce, uzyskując tytuł laureata konkursu, została uczennica naszej szkoły Emilia Małota z klasy III A gimnazjum. Laureatka otrzymała dyplom i nagrody rzeczowe. Emilii gratulujemy! /Ewa Tajs-Drąg/

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
  Rudnik, ul. Szkolna 55
  32-440 Sułkowice
 • 012 2732018
  fax:012 2732018
  telefony wewnętrzne:
  sekretariat 20
  pedagog 24
  kuchnia 25

Galeria zdjęć