Bezpieczne wakacje.pdf

Lato.pdf

Wędrówki po świecie - poznajemy kontynenty.pdf

DZIEŃ DZIECKA.pdf

Król Kazimierz III Wielki Patron Naszej Szkoły.pdf

Moja rodzina.pdf

Poznajemy zawody.pdf

Zwierzęta i ich środowisko.pdf

Świeta majowe.pdf

Dbamy o środowisko.pdf

Wiosna.pdf

Świetlica_wielkanoc 2020.pdf

21 listopada dzieci należące do świetlicy środowiskowej i szkolnej wzięły udział w spotkaniu z cyklu „Porozmawiajmy o...” zorganizowanemu przez p. Małgorzatę Dzidek – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sułkowicach we współpracy z p. Urszulą Batko – Woźniak. Spotkanie odbyło się w strażnicy OSP w Rudniku. Gośćmi specjalnymi byli pan dyrektor ZPO w Rudniku Konrad Gomulak, pani sołtys Zofia Góralik oraz strażacy OSP w Rudniku – pan Tadeusz Bylica, pan Piotr Bylica oraz pan Jan Klus, którzy opowiedzieli nam o tajnikach swojego zawodu, ponieważ głównym tematem spotkania było BEZPIECZEŃSTWO.

W trakcie spotkania zostały odczytane dwa opowiadania, jedno pt. „Niebezpieczeństwo”, dzięki któremu dzieci dowiedziały się jakich sytuacji należy unikać i jak reagować w przypadkach zagrożenia. Specyfikę pracy strażaka dzieci poznały słuchając opowiadania pt. „Mam przyjaciela strażaka”. Nasi wychowankowie chętnie odpowiadali i zadawali pytania prowadzącym oraz strażakom. Na koniec druhowie z OSP pokazali i opisali swoje uposażenie, a także co najciekawsze wóz strażacki i wszystko co się w nim znajduje.

Głównym celem spotkania było zarówno bezpieczeństwo, jak również zwrócenie uwagi na kształtowanie odpowiednich zachowań w sytuacjach zagrożenia oraz uświadomienie dzieciom konieczności dostosowania się do obowiązujących w społeczeństwie zasad. (Dorota Puć)

Zdjęcia w Albumie świetlicy - tutaj.