• Sprawozdania z realizacji

• Link do Platformy Szkoły z Klasą 2.0 - Szkoła Podstawowa - http://szkolazklasa2013.ceo.nq.pl/szkoly/wizytowka_szkoly/?id=313

Link do Platformy Szkoły z Klasą 2.0 - Gimnazjum - http://szkolazklasa2013.ceo.nq.pl/szkoly/wizytowka_szkoly/?id=206

Wprowadzenie Kodeksu 2.0 w Szkole Podstawowej

W związku z przystąpieniem naszej placówki do programu  Szkoła z Klasą 2.0,  16 stycznia odbył się uroczysty apel poświęcony inauguracji Kodeksu 2.0. Na początku pracy nad realizacją projektu, uczniowie zostali zapoznani z ideą i celem programu, a następnie pracowali nad utworzeniem kodeksów klasowych. Podczas szkolnej debaty, która miała miejsce 13 grudnia 2013r., została przyjęta wspólna wersja KODEKSU 2.0 czyli zasad dotyczących stosowania TIK (technologii informacyjno – komunikacyjnej) w szkole i w domu. Po dokonaniu drobnych korekt tekstu, zasady zawarte w kodeksie, zostały przyjęte przez Radę Pedagogiczną, w dniu 9 stycznia. W apelu inaugurującym nasz kodeks, wzięli udział uczniowie oraz wszyscy nauczyciele szkoły podstawowej.

Na początku  głos zabrał pan dyr. M. Pękala, który przedstawił cel oraz ideę uroczystości. Zachęcił uczniów do czynnego i aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły, świadomego wykorzystywania nowych technologii w nauce.

Po wystąpieniu dyrektora, jeden z uczniów odczytał kolejne punkty kodeksu. Następnie przewodniczący, jako przedstawiciele wszystkich klas, złożyli podpisy zobowiązujące  do przestrzegania zasad kodeksu. Pod zobowiązaniem podpisali się również nauczyciele Zespołu 2.0 oraz p. dyrektor. Podczas apelu każda klasa otrzymała od koordynatora Kodeks 2.0, który zawiśnie na gazetkach szkolnych we wszystkich salach lekcyjnych. Kolejnym punktem apelu była część artystyczna, w której uczniowie poszczególnych klas, w przygotowanych scenkach, prezentowali kolejne punkty kodeksu.

Zatwierdzony i przyjęty z entuzjazmem kodeks, będzie teraz testowany podczas  szkolnej i pozaszkolnej aktywności.  Sprawdzimy, które punkty będą przestrzegane, które należy zmodyfikować, a które usunąć.

Agnieszka Szlachetka