• Pomoc dla Przytuliska w Harbutowicach

  Któż z nas nie kocha zwierząt? Wielu z nas ma swoich ukochanych pupilów, którym poświęca czas i opiekuje się nimi, zapewniając im radosny żywot. Nie każdy zwierzak, o czym dobrze wiemy, ma takie szczęście. Tych odtrąconych, niekochanych nadal mają pod swoją opieką Państwo Dobrzańscy prowadzący Przytulisko w Harbutowicach. Pomimo słabego zdrowia poświęcają się bezgranicznie swoim podopiecznym, aby zapewnić im, chociaż dach nad głową i miskę z jedzeniem. Jakaż, więc była ich radość, gdy otrzymali po raz kolejny, zaopatrzenie dla psów i kotów od dzieci ze szkoły w Rudniku. Jak co roku w akcję: „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”, przygotowaną przez świetlicę szkolną włączyła się cała społeczność uczniowska i przedszkolna. Przekazaliśmy ponad 120 kg karmy oraz środki czystości. Wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji gorąco dziękujemy i prosimy o udział w kolejnych akcjach. Organizatorzy: D. Mielecka i J. Staśko.

 • Rekrutacja do przedszkola

  Od 6 do 23 marca można składać wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola od 1 września 2018 r.

  Szczegóły na stronie Gminy Sułkowice - tutaj.

 • Błogosławiona Karolino- święć nam przykładem

  15 marca w Woli Radłowskiej  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyło się wręczenie nagród w XV Ogólnopolskim Konkursie Poetycko-Plastycznym Błogosławiona Karolino świeć nam przykładem. Celem konkursu było przybliżenie postaci bł. Karoliny Kózkównej jak również uczczenie 120- rocznicy urodzin bł. Karoliny, która jest wzorem do naśladowania w codziennym życiu w walce o swoją wolność i godność.

              Uczennica naszej szkoły MAŁGORZATA WOLSKA ZAJĘŁA I MIEJSCE w kategorii praca plastyczna, a NIKOLA DYNUR WYRÓŻNIENIE w tej samej kategorii. Serdecznie gratulujemy tak wysokich osiągnięć w ogólnopolskim konkursie. Na konkurs napłynęło 1108 prac. W gronie tych prac były również witraże przygotowane przez nasze Uczennice, które uzyskały wysokie wyniki w ocenie jury. Serdecznie GRATULUJEMY!!! Życzymy dalszych sukcesów. (katecheta Dawid Czaicki). Zdjęcia w Albumie - tutajPolecamy relację z konkursu - tutaj.

 • Żołnierze wyklęci, żołnierze niezłomni …… pamiętamy!

      W dniu 02.03.2018r. w naszej szkole uczczono obchody  Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy 6a oraz 5b pod kierunkiem wychowawczyń p. Małgorzaty Piątkowskiej – Łakomy oraz p. Agaty Berneckiej wprowadziła zebranych w nastrój zadumy nad dziejami naszej Ojczyzny. Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Walcząc z siłami agresora, musieli zmierzyć się z ogromną wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej. Uczniowie wcielając się w role ‘’Łupaszki ‘’,‘’Pioruna’’, ‘’Ognia’’ , czy sanitariuszki ‘’Inki’’, opowiedzieli o trudach partyzanckiego życia, o strachu, głodzie, tęsknocie za bliskimi. Z opowieści wyłania się obraz żołnierzy , którzy dzięki swej działalności przyczynili się do opóźnienia kolejnych etapów utrwalania systemu komunistycznego, pozostając dla wielu środowisk wzorem postawy obywatelskiej. Okolicznościowe wiersze i piękne pieśni patriotyczne wykonane przez chór dopełniły charakteru uroczystości. Na zakończenie akademii, dyrektorzy szkoły, Mirosław Pękala oraz  Małgorzata Kożlak , dziękując wszystkim za przygotowanie uroczystości, przybliżyli uczniom genezę i zasadność ustanowienia Narodowego Dnia  Pamięci Żołnierzy Wyklętych .  ( AB. ) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Wspólnie z Radą Rodziców, Radą Pedagogiczną zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku dla Naszego Zespołu. Środki pozyskujemy we współpracy z Małopolskim Stowarzyszeniem Pomocy Szkole.
  Jednocześnie zapewniamy, że przekazane przez Państwa pieniądze w całości zostaną wykorzystane na wsparcie działalności edukacyjnej, kulturalnej i sportowej naszych uczniów. Prosimy o przekazanie informacji o naszej akcji w śród swoich rodzin, znajomych. Szczegóły w zakładce Informacje/1 procent - tutaj.
  Dyrektor Zespołu - Mirosław Pękala

 • Z wizytą w Teatrze Współczesnym

       28 lutego 2018 r. w dosyć mroźny dzień uczniowie świetlicy szkolnej wybrali sie do Teatru Współczesnego w Krakowie. Po przybyciu na ulicę Starowiślną by dostać się do wnętrza, trzeba było pokonać dwa piętra schodów, na których roztaczał się piękny zapach świeżo pieczonych ciasteczek – to wprowadziło wszystkich  w radosny nastrój. Miał na to wpływ również wystrój klatki schodowej, kręcone schody podświetlane niebieskimi światłami powodowały, że  z niecierpliwością czekaliśmy na zbliżające się przedstawienie.
      ,,Wyspa Skarbów”, bo tak brzmi jego tytuł, to sztuka, która  opowiada o nieznanej żeglarzom wyspie, na której legendarny kapitan Flint ukrył swój piracki skarb. Nikt nie przypuszcza, że wśród wynajętych marynarzy są dawni kompani kapitana Flinta. Razem z bohaterami ruszamy więc przez morza i oceany, podśpiewując szanty i zmagając się z wichrem.  Wszystko po to, aby odnaleźć ukryte kosztowności.
     Tuż  po spektaklu odbyły się  warsztaty teatralne, które poprowadził aktor tego teatru. Przez chwilę niektórzy z nas poczuli sie jak prawdziwi aktorzy.
     Po wyjściu z teatru udaliśmy sie do autokaru. Droga powrotna minęła bardzo szybko i był to doskonały czas, aby wymienić między sobą przeżycia po obejrzanej sztuce. Zdrowi  i zadowoleni wróciliśmy do domów, by rano w pełni sił wstać do szkoły. (D.O) Zdjęcia w Albumie
  - tutaj.

 • Kości zostały rzucone

  Pod tym właśnie hasłem, 1 marca 2018 roku, w Szkole Podstawowej nr 2 w Sułkowicach zorganizowany został V Gminny Konkurs Biologiczny. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Izabela Hudaszek, Katarzyna Kaperek, Agnieszka Mechut, Hubert Szlachetka – wszyscy z klasy III gimnazjum. 
  Konkurs przebiegał w kilku etapach. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test, w którym musieli wykazać się ogromną wiedzą z zakresu budowy i roli układu szkieletowego, mięśniowego i krwionośnego. W drugiej części, reprezentanci drużyn, przedstawiali przygotowane wcześniej prezentacje multimedialne na temat wybranych chorób układu ruchu  oraz modele kości długiej i stawu zawiasowego. Na koniec odbył się quiz dotyczący znajomości chorób: osteoporoza, skolioza, płaskostopie, krzywica, choroba Pageta, złamania.

  Nasza drużyna ex aequo z drużyną z Sułkowic zajęła
  I miejsce.
  Dodatkowo Hubert Szlachetka ex aequo z innym uczniem otrzymał nagrodę za najlepiej rozwiązany test wiedzy. Gratulujemy sukcesu! (JP)

 • „Ja to wiem”

  6 lutego 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku odbyła się IV edycja Gminnego Konkursu Interdyscyplinarnego z zakresu przedmiotów przyrodniczych „Ja to wiem”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów, zachęcanie ich do pogłębiania wiedzy i umiejętności dotyczących nauk przyrodniczych. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VII szkoły podstawowej z terenu naszej gminy. Konkurs miał charakter indywidualny. W pierwszej części uczniowie wykazywali się umiejętnością wykonywania i interpretowania prostych doświadczeń z zakresu fizyki i chemii. Następnie rozwiązywali test i krzyżówkę. Pytania konkursowe obejmowały treści z zakresu biologii, chemii i fizyki. Najwięcej emocji budziła część praktyczna. Uczniowie z dużym zaangażowaniem odkrywali istnienie napięcia powierzchniowego, rozdzielali mieszaniny niejednorodne, montowali obwody elektryczne. W czasie oczekiwania na wyniki konkursu, uczniowie klasy III Gimnazjum w Rudniku, wykonali kilka doświadczeń pokazowych z dziedziny fizyki i chemii. Nagrody ufundował i wręczył uczniom Burmistrz Gminy Sułkowice, Pan Piotr Pułka. Zdjęcia w Albumie - tutaj. (JP)
  Wyniki konkursu:
  I miejsce –
  Konrad Wilk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sułkowicach;
  II miejsce –
  Adam Dzidek ze Szkoły Podstawowej w  Rudniku;
  III miejsce –
  Łukasz Hudaszek ze Szkoły Podstawowej w Rudniku.

  Gratulujemy!

 • DZIEŃ BABCI

  Na stronie Gminy Sułkowice pojawiła się relacja z niecodziennego Dnia Babci w naszym przedszkolu, oglądaj - tutaj.

 • Koncert grupy muzycznej "Wirtuoz"

  Prawdziwą ucztą muzyczną dla uczniów naszej placówki są koncerty muzyków Łódzkiego Biura Koncertowego  „Wirtuoz” - Bogdana Grada oraz Marka Kubisiaka. Tegoroczny występ tego niezwykłego duetu odbył się 23. 01. 2018r. pod nazwą: „Musica del Mondo”. Artyści dużo podróżują po całym świecie, a ich pasją jest kolekcjonowanie instrumentów muzycznych, dlatego na scenie zaprezentowali brzmienie przywiezionych z odległych zakątków oryginalnych instrumentów dętych m. in. fletów: brazylijskiego, gwiżdżącego, barokowego, Fletni Pana, fletu poprzecznego oraz syntezatorów.  W wykonaniu artystów usłyszeliśmy muzykę celtycką,  motyw Wiosny z Czterech pór roku A.Vivaldiego, tarantelę – muzykę charakterystyczną dla włoskich wesel oraz  Walc F. Szopena w bosa nowie. W drugiej części koncertu muzycy zapoznali młodych melomanów z instrumentami strunowymi; charakterystycznym dla Grecji – buzuki, Brazylii – charango, czy  Rosji – bałałajka. Publiczność miała także okazję poznać ciekawe historię wiążące się z prezentowanymi instrumentami i wysłuchać informacji na temat ich budowy oraz techniki wydobywania z nich dźwięków, ale także zatańczyć do wszystkim znanej melodii Grek Zorba.

  Interesujący sposób prezentacji, stworzenie niektórym uczniom możliwości występu na scenie i akompaniowanie muzykom na wybranych instrumentach oraz poruszanie się w rytmie wygrywanych melodii, są dla młodych ludzi niezwykle cennym walorem edukacyjnym, doznaniem estetycznym, a przede wszystkim bezpośrednim kontaktem ze sztuką w warunkach szkolnych. Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Gminny Konkurs Języka Angielskiego

  Dnia 31.01.2018 r. Szkole Podstawowej w Krzywaczce odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Celem konkursu było doskonalenie znajomości języka angielskiego oraz motywowanie uczniów do jego nauki. Swoje możliwości językowe sprawdzali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w  Krzywaczce, Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach, Szkoły Podstawowej w Biertowicach oraz naszej Szkoły. Po zaciętej rywalizacji nasze uczennice udowodniły, że są prawdziwymi entuzjastkami języka angielskiego. I miejsce wywalczyła Sandra Komperda z klasy VI A, III miejsce zajęła Patrycja Blak również z klasy VI A. Gratulujemy! (MA)

 • KOMUNIKAT Z GMINNYCH ZAWODÓW NARCIARSKICH

  W dniu 8.01.2018 r. na stoku Szklana Góra w Harbutowicach odbyły się gminne zawody w narciarstwie alpejskim w konkurencji slalom gigant. Naszą szkołę reprezentowali: Hanna Józefczyk z kl. 4b, Szymon Szczurek z kl. 4b, Wiktor Chmura z kl. 4c, Igor Nawalaniec z kl. 4c, Filip Ślusarz z kl. 5b, Piotr Bąchor z kl. 7b, Dawid Szczurek z kl. 7b, Jakub Opryszek z kl. 2aG, Norbert Nawalaniec z kl. 2aG. Miejsca na podium w swoich kategoriach zdobyli:
  Hanna Józefczyk – III miejsce, Igor Nawalaniec – II miejsce, Filip Ślusarz – I miejsce, Dawid Szczurek – I miejsce, Norbert Nawalaniec – II miejsce, Jakub Opryszek – III miejsce.
  Uczniowie z pierwszych 4 miejsc uzyskali awans do zawodów szczebla powiatowego. Oprócz w/w uczniów zajmujących 3 pierwsze miejsca awans do niniejszych zawodów uzyskał również Wiktor Chmura z miejsca 4. Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • „Podziel się paczką od Świętego Mikołaja”

    Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas, który można wykorzystać, aby zrobić i doświadczyć czegoś wyjątkowego. Kierując się przesłaniem – „Człowiek wart jest tyle, ile potrafi dać z siebie innym ludziom”, nasza społeczność uczniowska po raz kolejny włączyła się w akcję: „Podziel się paczką od Świętego Mikołaja” Organizatorzy akcji: świetlica szkolna, Wspólnota Charytatywna, SK PCK i pedagogowie szkolni postarali się, by sprawić wiele radości chorym dzieciom z Rudnika. Dzięki ofiarności darczyńców zostały przygotowane paczki ze słodyczami, maskotkami, grami i książeczkami.
     Zebrano również kwotę 900 zł., którą wraz z paczką przekazano Lenie Cholewie jako wsparcie funduszu zagranicznej operacji. Lenka przybyła do naszej szkoły wraz z tatą i braciszkiem, aby zobaczyć jasełka.
   
  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję i udowodnili, że jesteśmy zdolni do pięknych gestów i życzliwości. (D. Mielecka)

 • Bożonarodzeniowe jasełka

      Jezus przyszedł na ziemię, po to, by czynić dobro wszystkim ludziom. Wskazywał na właściwe postępowanie wobec bliźniego, dobre uczynki, które prowadzą do zbawienia. Wartości te zawarte są w wielu baśniach i bajkach, które uczą, że dobro zawsze zwycięża nad złem.
      
  Taka była główna myśl przewodnia jasełek, które odbyły się 22 grudnia 2017 r. w sali gimnastycznej, gdzie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i przedszkolaki. Jasełka przygotowane zostały przez uczniów świetlicy szkolnej pod opieką pani Doroty Mieleckiej oraz pani Anny Cyrek, zaś nad oprawą muzyczną czuwał pan Ireneusz Przała.
      
  Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, aniołów i bohaterów bajek, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Widzowie mogli przenieść się w czasy narodzin Jezusa w Betlejem oraz w świat lubianych i dobrze znanych wszystkim postaci z bajek i baśni. Do stajenki przybyli: dziewczynka z zapałkami, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Pinokio, Smerfetka, Calineczka, rybak ze złotą rybką, sierotka Marysia, Pszczółka Maja.  Każda z nich, wraz z podarunkami, przyniosła cenne i pouczające wskazówki dotyczące dobrego zachowania, uczciwego postępowania czy szacunku i miłości wobec bliskich.


      Narrator w imieniu biorących udział w jasełkach złożył widzom życzenia Wesołych Świąt. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Publiczność z uwagą i zainteresowaniem wsłuchiwała się w grę naszych aktorów, którą na końcu nagrodzono gromkimi brawami.
    
  Po przedstawieniu uczniowie wręczyli świąteczną paczkę niepełnosprawnej Lence, którą wspiera już od dwóch lat grupa charytatywna.
     
  Na zakończenie pan dyrektor Mirosław Pękala oraz zastępca dyrektora pani Małgorzata Koźlak złożyli wszystkim obecnym na sali świąteczne życzenia.  (AC) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • WARSZTATY UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

      W dniu 15.12.2017 r. naszą szkołę odwiedziła młodzież z Myślenic, działająca w Służbie Maltańskiej. Trzygodzinne warsztaty adresowane były do uczniów klasy drugiej, klas szóstych i uczniów oddziału świetlicy szkolnej pod opieką pani Doroty Ostafin. W części pierwszej odbyła się prelekcja dotycząca ogólnych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, sposobów pomocy poszkodowanym w wielu sytuacjach życiowych oraz własnego bezpieczeństwa, które jest priorytetem każdorazowej akcji ratunkowej. Pokaz czynności ratowniczych dotyczył min. nagłego zasłabnięcia, skaleczenia i krwotoku, zadławienia oraz złamań i skręceń kończyn. W części praktycznej, uczniowie podzieleni na grupy, ćwiczyli tzw ‘’łańcuch przeżycia’’, poznając w ten sposób podstawowe zabiegi resuscytacyjne. Każdy z uczniów, miał okazję sprawdzić na fantomie prawidłowe uciskii wdechy ratownicze, ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz dowiedzieć się, którą stroną folii ratowniczej NRC należy okryć poszkodowanego. Właściwe kompletowanie apteczki oraz użycie defibrylatora AED, stanowiło dodatkową motywację do angażowania się w akcję pomocy drugiemu człowiekowi – akcję skuteczną, ratującą zdrowie i życie.
       Dziękujemy Służbie Maltańskiej za poświecony czas, zaangażowanie, za mnóstwo przekazanej wiedzy. Nabyte umiejętności uczniów naszej szkoły, przyczynią się do podniesienia świadomości zdrowotnej oraz empatii i uwrażliwienia na potrzeby innych.    (JZ, AB) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Świetlicowe kolędowanie 2017

  Zaczarowane świąteczne melodie sprawiły, że 14 grudnia br. poczuliśmy magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia, w naszej szkolnej świetlicy zorganizowany został konkurs kolęd i pastorałek.

   Na scenie w świetlicowym konkursie kolęd i pastorałek wystąpili soliści i duety. Wykonali znane utwory  takiej jak Cicha noc, Dzisiaj w Betlejem czy Świeć gwiazdeczko.

  Każdy z uczestników dołożył  wszelkich starań, aby jak najlepiej zaprezentować się przed szanownym  jury w składzie: pan Ireneusz Przała, pani Agnieszka Przała i pani Julia Biela. Był to dla nas wspaniały czas, pełen emocji i radości. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych występów. (D.O)  Wyniki konkursu - tutaj. Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Spotkanie z leśniczym

  Dnia 7 grudnia 2017r.  dzieci ze świetlicy uczestniczyły w spotkaniu  z leśniczym - panem Bogdanem Biskupem. Na początku  pan leśniczy zaprezentował dzieciom swój mundur, a potem opowiedział  o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt leśnych zamieszkujących naszą okolicę oraz nauczyli sie rozróżniać poroże od rogów. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę.
  Pan leśniczy zadawał uczniom wiele pytań, na które chętnie odpowiadali.

  Serdecznie dziękujemy  za spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne- może tym razem w leśniczówce.(D.O)

 • Spotkanie klas 4 i 7 Szkoły Podstawowej z aspirant Ewą Nalepą z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach

  W dniu 7.12.17 r. uczniowie klas 4 i 7 uczestniczyli w spotkaniu ze starszą aspirant Ewą Nalepą. Pani policjantka omówiła  zagadnienia związane z agresją i przemocą. Uczniowie dowiedzieli się między innymi jakie zachowania w szkole są uważane za agresywne. Do najczęściej spotykanych zachowań agresywnych w szkołach należą: wulgarne słownictwo, próby podporządkowania sobie młodszych kolegów, zastraszanie, przepychanki, bójki, wyłudzenia, niszczenie mienia osobistego czy mienia szkoły. Pani aspirant zwróciła również uwagę, że dzieci i młodzież nie zawsze potrafią poradzić sobie z trudnymi dla nich sytuacjami agresji. Uczniowie zapytani przez aspirantkę co zrobić, gdy doświadczą przemocy ze strony rówieśników, potrafili odpowiedzieć, że powinni zwrócić się o pomoc do osób dorosłych. Policjantka wymieniła także konsekwencje jakie grożą uczniom za agresywne zachowania wobec rówieśników. W dalszej części zajęć uczniowie obejrzeli filmik poruszający tematykę cyberprzemocy. Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Wycieczka do Grecji

  W związku z rezygnacją części zapisanych osób wycieczka zostaje odwołana. M.Pękala

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
  Rudnik, ul. Szkolna 55
  32-440 Sułkowice
 • 012 2732018
  fax:012 2732018
  telefony wewnętrzne:
  sekretariat 20
  pedagog 24
  kuchnia 25

Galeria zdjęć