• Jasełka

  Jasełka

  „Świąteczny czas”

   

              W tym roku szkolnym, w dniu 21.12.2018r., w świąteczny nastrój wprowadziły całą społeczność szkolną przedszkolaki z grup: IV – Krasnoludków i V – Kotków, które przygotowały przedstawienie jasełkowe pt. „On jest królem”.  Wcześniej jednak, w dniu 20.12.2018r., w ramach zajęć otwartych, przedstawienie obejrzeli rodzice w/w dzieci – dumni ze swoich pociech i wzruszeni ich zaangażowaniem, oraz koledzy z pozostałych grup przedszkolnych. Na początku spotkania głos zabrał dyrektor ZPO w Rudniku Konrad Gomulak, który składając rodzicom świąteczne życzenia, podziękował również za liczne przybycie. Po przedstawieniu, wspólnie z rodzicami w ramach świątecznych warsztatów, dzieci malowały drewniane aniołki do zawieszenia na domowych choinkach.

              Jasełka tradycyjnie przedstawiły historię narodzin Jezusa – od zwiastowania po wizytę trzech króli. Zostały jednakże wzbogacone o dodatkowe atrakcje, między innymi tańce: góralski, aniołów w świecących pelerynach i z obręczami, gwiazdek oraz diabełków. Przy świątecznej dekoracji, na zakończenie została wykonana piosenka, która wszystkich zgromadzonych w czasie obydwu przedstawień, wprowadziła w świąteczny nastrój.

               W ostatni przedświąteczny dzień w szkole wszechobecna była kolęda: w salach, na korytarzach, na hali i w sercu każdego z nas. Śpiewaliśmy solo, w grupach, w zespołach klasowych i całą szkołą zgromadzoną na hali. Tam także wysłuchaliśmy pięknego koncertu kolęd w wykonaniu dwojga uczniów kl. 4a: J. Blak (śpiew) i Sz. Kotuli (akompaniament) oraz chóru szkolnego.

  Drugim punktem tego dnia były życzenia. Składali je sobie uczniowie podczas wigilii
  z wychowawcami, składali dorośli. Życzenia, aby z radością i nadzieją spojrzeć na Grotę Betlejemską – miejsce narodzin Tego, który jest największą dobrocią i miłością – przekazał wszystkim zgromadzonym na hali katecheta, pan D. Czaicki.

  Na zakończenie spotkania dyrektor K. Gomulak podziękował paniom: A Fladze i M. Dymek (K) za przygotowanie jasełek, p. D. Czaickiemu za ich prowadzenie, p. I. Przale za oprawę muzyczną.

  I stała się jasność. Na świat przyszedł Ten, który sam jest Światłością. Z takim przesłaniem po zakończeniu jasełek mogliśmy pójść do domów, by za kilka dni z najbliższymi usiąść przy wigilijnym stole. M. Dymek /K/, A. Flaga, M. Koźlak

   

  Nauczycielki przygotowujące jasełka - A. Flaga i M. Dymek /K/ - składają serdeczne podziękowania Rodzicom dzieci występujących w przedstawieniu za pomoc w przygotowaniu kostiumów oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy i dekoracji.   

  Zdjęcia w albumie link_tutaj

   

   

 • Świetlicowe kolędowanie

  Świetlicowe kolędowanie

  Oczekując na Święta Bożego Narodzenia…

  Konkurs ,,Świetlicowe kolędowanie” już na stałe wpisał się w grudniowe imprezy bożonarodzeniowe w naszej szkole. W tym roku świetlica szkolna po raz kolejny zachęciła wychowanków do zaprezentowania swoich uzdolnień muzycznych na forum szkoły. Piętnastu uczniów zaśpiewało kolędy i pastorałki, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

  Panie: Agnieszka Przała, Bogusława Szczurek, Klaudia Przała przyznały:

  I miejsce – Emilii Wolskiej

  II miejsce – duetowi: Patrycja Komperda i Daria Hudaszek

                     i Milenie Góralik

  III miejsce – Patrycji Kuchcie

                       Darii Marek

  Wyróżnienie przypadło: Weronce Oliwie, Amelii Zajdzie,  Oliwii Kasprzyk.

   

  Gratulujemy! (J. Staśko)

  Zdjęcia w albumie link_tutaj

 • Zebrania z rodzicami

  W dniu 10 stycznia 2019 r. (czwartek) o godz. 17:00
  odbędą się zebrania z rodzicami.
  Rodzice uczniów klas egzaminacyjnych: VIIIA, VIIIB, IIIaG, IIIbG
  rozpoczynają zebrania w AULI gimnazjum spotkaniem
  z dyrektorem, dotyczącym warunków przebiegu egzaminów.

 • Warsztaty

  Warsztaty

  Warsztaty w świetlicy szkolnej!

   

   

  W listopadzie 2018 r. w dwóch grupach świetlicowych odbyły się warsztaty wyszywania na kanwie. Osobą prowadzącą była pani Anna Rapacz, mama Magdy i Ali z grupy I. Warsztaty rozpoczął autorski pokaz rękodzieła – własnoręcznie wykonane hafty, które wyglądały jak malowane obrazy. Prace artystyczne wzbudziły podziw wszystkich wychowanków świetlicy, z entuzjazmem więc dzieci przystąpiły do zajęć praktycznych. Każdy uczeń otrzymał kawałek materiału (kanwy) i różnokolorowe muliny do wyszywania. Pani Ania cierpliwie tłumaczyła, na czym polega haft krzyżykowy, rozrysowała wzór na tablicy, a następnie pokazywała każdemu dziecku jak należy wyszywać. Dzieci okazały się bardzo pojętnymi uczniami; niektórzy doszli do takiej wprawy, że potrafili zmieniać kolory w trakcie wyszywania, a nawet podejmowali próbę tworzenia wzoru. Nasi mali artyści dostali od pani Ani zadanie - doskonalić poznaną technikę, by przy kolejnym spotkaniu wyszywać już kolorowy wzór.

  Warsztaty świetlicowe prowadzone przez rodziców, to atrakcyjna forma zagospodarowania wolnego czasu dzieciom świetlicowym. To również okazja, by pogłębić współpracę rodziców ze szkołą. Rodzice naszych wychowanków dzielą się swoimi zdolnościami artystycznymi – odbyły się już warsztaty malowania na szkle prowadzone przez p. Agatę Kaczor - inspirując dzieci do kreatywnej twórczości. Bardzo dziękujemy za mile i z pożytkiem spędzony czas, mamy nadzieje na dalszą owocną współpracę. (D. Mielecka) Zdjęcia w albumie link_tutaj

   

   

   

 •                                                                 .

 • Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

  Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

  Pytasz się synu, gdzie jest i jaka?

  W niewymierzonej krainie leży.

  Jest w każdym wiernym sercu Polaka,

  Co o nią walczył, cierpiał i wierzył”

  To fragment wiersza „Polska” Antoniego Słonimskiego wygłoszonego przez jedną z uczennic podczas Szkolnego Konkursu Poezji i  Pieśni Patriotycznej, który odbył się w naszej szkole  7 grudnia 2018r. z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Pierwsza część konkursu przebiegała pod hasłem „Śpiewam Tobie Polsko” i adresowana była do uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej. Zaprezentowali oni swoje umiejętności wokalne wykonując piosenki o treści patriotycznej. Ta część konkursowa zakończyła się wspólnym zaśpiewaniem pieśni  „ My pierwsza brygada” oraz „Czerwone maki”.

  W drugiej części konkursu, którego motto brzmiało: „Kiedy myślę Ojczyzna…”, wystąpili uczniowie klas VII i VIII oraz III gimnazjum prezentując interesujące interpretacje wierszy patriotycznych m.in. A. Mickiewicza, J. Słowackiego, K. K. Baczyńskiego czy A. Opmann.

  Jury w składzie:

  Małgorzata Dzidek – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sułkowicach

  Bogusława Szczurek – nauczyciel bibliotekarz

  Zofia Godzik – emerytowana nauczycielka naszej szkoły

  Przyznało w kategorii  śpiew:

  I miejsce  - Teresie Zachariasz z kl.V b

  II miejsce – Annie Bielarz z kl. IV b i Emilii Wolskiej z kl. IVb

  III miejsce Konradowi Komperdzie z kl. Vb

  oraz wyróżnienie  - Kamili Leśniak z kl. Vc

  W kategorii recytacja:

  I miejsce – Julii Sali z kl. III bg

  II miejsce – Annie Kozieł z kl. III ag i Annie Piegzie z kl. VII a

  III miejsce – Kamili Skupień z kl. VII a

  Konkurs zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Gminy Sułkowice - pan Artur Grabczyk, który z uwagą oraz dużym zainteresowaniem przysłuchiwał się zmaganiom uczestników konkursu  i wraz z dyrektorem naszej placówki - panem Konradem Gomulakiem, wręczył laureatom nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Pogratulował zwycięzcom i podziękował wszystkim uczestnikom za chwile wzruszeń i wspomnień  tych chwil, gdy jeszcze jako uczeń, sam występował na scenie, by recytować wiersze naszych wspaniałych poetów. To spotkanie miało wymiar nie tylko patriotyczny, ale także symboliczny, było pięknym a zarazem przejmującym wydarzeniem, które na zawsze pozostanie w naszych pamięciach. Postawa uczniów była budująca. Śpiewem i piękną recytacją wierszy o miłości do swego kraju, udowodnili, że nie tylko pamiętają o tych, którzy walczyli  o niepodległość naszej Ojczyzny, ale także pokazali, jak bardzo jest Ona bliska ich sercom. Wybitny przywódca duchowny, niekwestionowany autorytet moralny - Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński powiedział : „Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej”. (A. Chmura i B.Szczurek) Zdjęcia w albumie link_tutaj

   

 • Turniej " Kocham Cię Polsko"

  Turniej " Kocham Cię Polsko"

  Turniej ,,Kocham Cię, Polsko”

  Listopad to miesiąc bogaty w przedsięwzięcia upamiętniające 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Świetlica szkolna i biblioteka kolejną ,,patriotyczną lekcję” przeprowadziła w formie konkursu wiedzy o Ojczyźnie, wzorowanym na popularnym  teleturnieju ,,Kocham Cię, Polsko”. Uczniowie należący do świetlicy szkolnej i środowiskowej przystąpili do szkolnych zmagań po prawie dwumiesięcznych przygotowaniach pod kierunkiem wychowawczyń i nauczyciela bibliotekarza. Do turnieju zostali wytypowani przedstawiciele grup świetlicowych od klasy I do IV, a pytania konkursowe dotyczące naszego kraju w wielu aspektach przygotowały panie: Dorota Mielecka i Katarzyna Blak.  Uczestnicy turnieju  musieli wykazać się informacjami na temat symboli narodowych, aktualnej sytuacji społeczno-politycznej, wiedzą o wielkich Polakach, o języku ojczystym, znajomością zabytków w takich konkurencjach jak: zagadki, quiz,  wskaż znane miejsca na mapie, skojarzenia (z czego słynie miasto), co to za postać, zakazane słowa, polszczyzna (ustawienie hasła z zestawu liter). Czteroosobowe zespoły ubrane w stroje w kolorach biało-czerwonych, podchodziły do zadań z dużym zaangażowaniem i zapałem. Do rywalizacji dopingowała ich widownia machając białymi i czerwonymi listkami i śpiewając piosenkę ,,Kocham cię Polsko”. Formułą turnieju jest zabawa, i tak też została potraktowana ta impreza, bowiem miejsca ,,rozdawało” Koło fortuny. Konkursowi towarzyszyły duże emocje - które udzieliły się także pani wicedyrektor Agnieszce Szlachetce - i choć walka była zacięta i wyrównana, to dzięki punktom przyznanym przez koło I miejsce zdobył zespół w składzie:  Emilia Wolska, Katarzyna Płonka, Patrycja Komperda,  Bartłomiej Szczurek. Wyniki ogłosiła p. Renata Sikora – mama uczennicy, a nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczyła pani Wicedyrektor.

  Zabawa była znakomita, ale najbardziej cieszy fakt, że najmłodsi wychowankowie naszej szkoły wykazali się bardzo dużą wiedzą o naszej Ojczyźnie i godnie uczcili 100. rocznice

  Odzyskania Niepodległości. (B. Szczurek)
  Zdjęcia w albumie link_tutaj

   

 • Spotkanie z poezją patriotyczną

   

  Świetlica szkolna i biblioteka organizując ,,Spotkanie z poezją patriotyczną” dowiodła, że patriotyzm wyrażony wierszem, wcale nie jest nudny, lecz wzrusza i jest jedną z atrakcyjniejszych form uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, szczególnie dla małych dzieci. Wystarczy wygodnie usiąść i wsłuchać się w deklamacje wierszy swoich rówieśników. Poezja patriotyczna wymaga swoistego nastroju i szczególnej wrażliwości, i o to, aby było lirycznie postarały się panie przygotowujące dzieci: Dorota Mielecka, Józefa Staśko, Małgorzata Piątkowska-Łakomy, Katarzyna Blak. W październikowe popołudnie, szesnaścioro uczniów zaprezentowało własne interpretacje wierszy, sławiących piękno i trudne dzieje naszej Ojczyzny. Widownia, którą stanowili uczniowie należący do świetlicy szkolnej i środowiskowej nagradzali brawami każdego występującego uczestnika, którego zapowiadała p. Bogusława Szczurek. Dekorację stanowiły między innymi rysunki nagrodzone w konkursie plastycznym ,,Piękna nasza Polska cała”. Deklamując utwory znanych poetów polskich w otoczeniu prac plastycznych sławiących osobliwości naszego kraju,  wychowankowie świetlicy wyrazili umiłowanie, urok i piękno ziemi ojczystej. Zarówno konkurs plastyczny, jak i ,,Spotkanie z poezją patriotyczną” były elementami projektu edukacyjno-czytelniczego ,,Bohaterowie książek przewodnikami po historii i legendach o Polsce”.  (B. Szczurek) /Zdjęcia w albumie link_tutaj/

   

 • .

 • Tydzień bez przemocy

  Tydzień bez przemocy

  Tydzień bez Przemocy

   

  W dniach od 13.11.18 r. do 16.11.18 r. w naszej szkole obchodziliśmy ,,Tydzień bez przemocy’’. Pomysłodawcami i koordynatorami całej kampanii byli pedagodzy szkolni. W ramach akcji zorganizowano wiele przedsięwzięć skierowanych zarówno do młodszych dzieci, jak i do młodzieży: konkurs plastyczny, Turniej Dobrych Manier, warsztaty profilaktyczne, teatrzyk dla przedszkolaków i młodszych uczniów naszej szkoły. W akcję zaangażowali się: wychowawcy świetlicy, nauczycielki z przedszkola i wychowawcy klas, którzy czytali bajki, opowiadania i prowadzili lekcje wychowawcze o tematyce agresji i przemocy.

  We wtorek, uczniowie klas 1-3 i starszaki obejrzeli spektakl pt. ,,Jak nauczyć Ufoludka’’. Dzieci dowiedziały się jak dbać o samych siebie oraz o naszą planetę Ziemię. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu dzieląc się swoją wiedzą na poruszane tematy.

  W holu głównym szkoły umieszczono ,,Skrzynkę przeprosin”, do której uczniowie mogli wrzucać listy dla kolegów, koleżanek, nauczycieli i pracowników.

  W środę, przedstawiciele klas od 4 do 3 gimnazjum (z wyjątkiem klasy 8a), brali udział w Turnieju Mistrza Dobrych Manier. Uczniowie zmierzyli się w dwóch kategoriach wiekowych z konkurencjami sprawdzającymi ich wiedzę na temat savoir vivre w różnych sytuacjach życiowych. Nagrodzeni zostali w poszczególnych kategoriach wiekowych:

  I miejsce –           Piotr Hudaszek – klasa 6 a

                             Jan Zachariasz – klasa 6 a

                             Julia Szczurek – klasa 8 b

                              Łukasz Hudaszek – klasa 8 b

  II miejsce –          Amelia Domagała – klasa 5 a

           Bartłomiej Kozak – klasa 5 a

  Natalia Jończyk – klasa 7 b

           Kamil Szlachetka – klasa 7 b

  III miejsce –        Szymon Szymoniak – klasa 6 b

  Bartłomiej Szczurek – klasa 6 b

  Patryk Biela – klasa 3 b G

  Norbert Nawalaniec – klasa 3 b G

   

  W czwartek został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. ,,Stop przemocy’’. Nagrodzono uczniów w dwóch kategoriach: uczniowie klas 1 -3 i uczniowie kl. 4 -8 i gimnazjum

  I miejsce Kinga Bobeł kl. 2b,

  II miejsce Daria Hudaszek kl. 2a,

  III miejsce Patrycja Komperda kl. 2a

   

  I miejsce Kamila Koziołek kl. 5a,

  II miejsce Julia Szczurek kl. 8b,

  III miejsce Wiktoria Osiecka kl. 4a,

  Wyróżniono: Annę Bielarz z kl. 4b i Teresę Zachariasz z kl. 5b

  Nagrodzone prace zostały wywieszone na gazetce szkolnej.

  W tym dniu uczennice klasy III ag Martyna Kiebzak i Anna Kozieł rozdały laurki i listy z przeprosinami.

   

  Piątek to dzień warsztatów profilaktycznych prowadzonych przez pana Marka Szczotkowskiego. Uczniowie klas od 4 do 6 zapoznani zostali z podstawowymi pojęciami dotyczącymi przemocy. Poznali emocje wywołujące zachowania agresywne i przemocowe. Nauczyli się jak radzić sobie z gniewem i złością. Młodzież szkoły podstawowej i gimnazjum nauczyła się rozpoznawa

  środki psychoaktywne, dowiedziała się jak drastyczne są skutki zażywania środków odurzających.

   

  Serdeczne dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród dla uczniów biorących udział w konkursach. (A. Cyrek, A. Przała)

  Zdjęcia w albumie link_tutaj

   

   

 • Pasowanie

  Pasowanie

  PIERWSZAKI ZŁOŻYŁY ŚLUBOWANIE

  30 października 2018 r.  był ważnym dniem w szkolnym życiu uczniów klas pierwszych – odbyło się wtedy uroczyste pasowanie pięćdziesięcioro dwoje pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Rudniku. Dzieci czekały od dłuższego czasu z niecierpliwością na ten dzień, aby zdać swój pierwszy w życiu egzamin.  W odświętnych strojach, w udekorowanej okolicznościowo sali gimnastycznej, zademonstrowały swoje umiejętności recytatorskie, aktorskie, wokalne i taneczne przed licznie przybyłymi rodzicami. Impreza składała się z dwóch części: oficjalnej i artystycznej. Część oficjalną rozpoczęli uczniowie klas starszych, którzy ,,przepytywali” pierwszaków ze znajomości symboli narodowych, przepisów ruchu drogowego  i  wiedzy o ojczyźnie.  Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie, złożone uroczyście i z przejęciem przez pierwszaków. Uczniowie ślubowali być dobrymi uczniami, kolegami i godnie reprezentować swoją szkołę. Po ślubowaniu zostali pasowani symbolicznym ołówkiem na uczniów przez p. dyrektora Konrada Gomulaka i p. wicedyrektor Agnieszkę Szlachetkę.  Następnie głos zabrał Dyrektor, kierując do uczniów ciepłe słowa. Witając ich wśród braci uczniowskiej, życzył sukcesów w nauce, a ich rodzicom dużo siły, wytrwałości, pociechy z dzieci. Po ślubowaniu i części oficjalnej, pierwszoklasiści zaprezentowali na wesoło swój program artystyczny pt. ,, A wszystko zaczęło się tak….”. Mali aktorzy przedstawili w sposób niezwykle humorystyczny koleje życia człowieka od narodzin do wieku starczego. Rozpoczęli występ krzykiem noworodka, następnie na scenę wkroczyli chłopcy w pampersach, którzy zatańczyli taniec niemowlaków. Kolejne punkty programu to: śmieszne rozmowy przedszkolaków, parodia piosenki Pawła Domagały „Weź nie pytaj”, skecz pt. ,,Egzamin”, 3 piosenki o zawodach, skecz pt: ,,Głucha baba”, piosenka z Kabaretu Starszych Panów pt: „Wesołe jest życie staruszka”. Pomimo dużego stresu i tremy, przedstawienie wypadło znakomicie, dzieci pokazały jak wielki potencjał aktorski w nich drzemie. Rodzice byli wzruszeni i  dumni ze swoich pociech, co wyrazili gromkimi brawami.  Na zakończenie wszyscy uczniowie zostali obdarowani słodkościami i pamiątkowymi dyplomami. Miłym akcentem były wspólne, pamiątkowe zdjęcia. Po uroczystościach, uczestnicy imprezy wzięli udział we wspólnym  świętowaniu. Mamy nadzieję, że dzieci przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły będą ją godnie reprezentować, a wypełnianie roli ucznia przyniesie im wiele radości.  Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem swoich wychowawczyń: p. M. Bylicy, p. D. Pitali, p. W. Kozik.  (W. Kozik). Zdjęcia w albumie link_tutaj

   

   

 •  

  Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!
  Akcja „Rekord dla Niepodległej”

   

  W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie odśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.
  Zdjęcia w albumie link_tutaj

 • Święto Odzyskania Niepodległości

  Święto Odzyskania Niepodległości

  Przodkom winniśmy pamięć, a ojczyźnie miłość

  Setna rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości była dla nas od wielu miesięcy okazją do wspólnego przeżywania Jubileuszu i okazywania radości i dumy, „że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą”. Temu wspominaniu przeszłości i na nowo odkrywaniu ojczyzny służyły liczne projekty, konkursy, festiwale, wycieczki, apele, uroczystości, których wspólnym mianownikiem była wolna, niepodległa, suwerenna Polska.

  Kulminacyjny punkt obchodów Rocznicy miał miejsce w piątek, 9 listopada 2018 r. Wszyscy galowo ubrani, z kokardami narodowymi na piersiach i biało-czerwonymi chorągiewkami w rękach zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej. Serca mocniej zabiły dla Ojczyzny.

  „Pociąg do wolności”

  Organizatorzy akademii zaprosili wszystkich do pociągu historii, który zatrzymywał się na stacjach: „Niewola”, „Powstania”, „I wojna światowa”, by w końcu dotrzeć do tej najbardziej wyczekiwanej – „Wolność”. Cała podróż przez 123 lata tragicznych losów naszej Ojczyzny odbyła się przy  pomocy przewodników – kolejarzy. Przypomnieli oni okres zaborów, powstania, najważniejsze daty oraz postaci, takie jak: Tadeusz Kościuszko, Józef Bem, Józef Piłsudski czy generał Józef Haller. Akademię wypełniły wiersze oraz pieśni patriotyczne, a jej zwieńczeniem  był występ taneczny poświęcony Wolności. Zgromadzona na sali  młodzież w skupieniu i ze wzruszeniem przypominała sobie dzieje przeszłości i dziękowała tym, którzy swą Ofiarą życia wykuli niepodległość. Mocno wybrzmiały słowa Józefa Piłsudskiego: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.”Na zakończenie akademii głos zabrał dyrektor szkoły Konrad Gomulak, który przypomniał, że Ojczyzna to pamięć o bohaterach. Winniśmy im cześć, hołd
  i szacunek. Dodał także, że wolność nie jest dana raz na zawsze, musimy o nią zabiegać,  musimy ją pielęgnować. I właśnie pamięć o tych, którzy przelali krew za naszą Ojczyznę zobowiązuje nas żyjących dziś w wolnym kraju do szczególnej troski o wolność i suwerenność, zobowiązuje do pracy, aby trud naszych ojców i dziadów nie został zaprzepaszczony. Dyrektor szkoły złożył także podziękowania organizatorom akademii;uczniom i ich opiekunom: p. Ewie Tajs-Drąg, p. Mirosławowi Pękali i p. Ireneuszowi Przale.

  „Rekord dla Niepodległej”

  O godzinie 1100 zgromadziliśmy się na hali pod biało-czerwonym sztandarem utworzonym z białych
  i czerwonych kartek. Punktualnie o 1111 pod sklepienie hali uniosły się dźwięki Mazurka Dąbrowskiego. Prawie 350 serc hymnem dla Niepodległej wyraziło swą tożsamość narodową i miłość do Ojczyzny. Byliśmy jedną biało-czerwoną rodziną.
  (M. Koźlak, E. Tajs-Drąg) /Zdjęcia w albumie link_tutaj
  /

 • Spotkanie z policjantem

  Spotkanie z policjantem

  5 listopada 2018 roku w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, którego celem było rozpowszechnianie wśród dzieci wiedzy o bezpieczeństwie oraz kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń i sytuacji nadzwyczajnych. W pierwszej części tego dnia policjanci sierżant sztabowy Małgorzata Suder i aspirant sztabowy Dariusz Judaszprzypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przebywania w domu, w szkole i innych miejscach publicznych. Następnie przeprowadzony został w klasach drugich i trzeciej konkurs wiedzy o bezpieczeństwie pt. „Jestem bezpieczny”. Uczestnicy zmagali się z wieloma zadaniami. I miejsce zdobyła klasa IIIa, II miejsce klasa IIa, III miejsce klasa IIb. Serdecznie dziękuję  dyrektorowi szkoły Panu Konradowi Gomulakowi za uroczyste odczytanie wyników, a także wręczenie dyplomów i nagród ufundowanych przez Dyrekcję oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Rudniku. Podziękowania składam szanownemu jury Pani Zofii Godzik, która zaszczyciła nas swą obecnością, Pani Małgorzacie Suder, Panu Dariuszowi Judaszowi za ogromne zaangażowanie i trud włożony w spotkanie. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu. Spotkanie zakończyło się uroczystym przemarszem, w czasie którego dzieci zaprezentowały samodzielnie wykonane plakaty o bezpieczeństwie. Zdjęcia w albumie link_tutaj

                                                                                                                                  /A.Koziołek/

 • Program profilaktyczny "Archipelag skarbów"

  Program profilaktyczny "Archipelag skarbów"

  Archipelag skarbów

   

  W dniu 5.11.2018 r. i 8.11.2018 r. w naszej szkole gościliśmy trenerów programu profilaktycznego ,,Archipelag skarbów’’. Program jest rekomendowany przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji Narodowej, gdyż łączy najważniejsze cechy dobrej profilaktyki. Młodzież klas 7, 8 i 3 gimnazjum podczas dwóch dni warsztatów dowiedziała się jak ważne w życiu są marzenia, jak trwała i piękna jest dojrzała miłość, jak budować relacje oparte na zaufaniu i szacunku, jak radzić sobie z pobudzeniem seksualnym, zakochaniem, gniewem i złością. Uczniowie poznali najważniejsze prawa, które rządzą miłością. Prowadzący w bardzo delikatny i oparty o własne doświadczenia sposób, przybliżyli uczestnikom mechanizmy związane z uzależnieniami od seksu, pornografii, alkoholu czy narkotyków. Dużo uwagi trenerzy poświęcili na to, aby wpoić młodym ludziom jak ważną rolę w ich życiu spełniają ich najbliżsi: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, rodzina, trenerzy, instruktorzy, duchowni. To oni potrafią wydobyć z nich to, co jest w nich najlepsze, a w razie potrzeby pomogą znaleźć właściwą drogę. Uczniowie brali czynny udział w warsztatach. Chętni przygotowywali wiersze, plakaty, piosenki, prezentacje komputerowe związane z tematyką: ,, Szacunek do kobiet’’, ,,Stop pornografii’’, ,, Jak radzić sobie z tygrysem złości’’, ,,Znaczenie trzeźwości od alkoholu w miłości’’.Podczas zajęć chętnie zgłaszali się do poszczególnych konkurencji, za co byli nagradzani upominkami, brawami kolegów.

  W ramach programu odbyło się także szkolenie rady pedagogicznej i zebranie z rodzicami. Oba te spotkania miały na celu umocnić wychowawczą stronę treści przekazanych młodzieży. W trakcie tych spotkań rodzice i nauczyciele poznali symbole i hasła wykorzystane w programie, mają one ułatwić im w przyszłości rozmowę z młodzieżą na trudne tematy. (pedagodzy: Agnieszka Przała, Anna Cyrek). /Zdjęcia w albumie link_tutaj /

 • Informacja

  Uprzejmię informuję, iż dzień 12 listopada 2018 r. (poniedziałek)
  jest w Zespole Placówek Oświatowych dniem wolnym od pracy
  (w zamian za święto przypadające w niedzielę 11 listopada 2018 r.)

 • Zebranie Rady Rodziców

  W dniu 8 listopada 2018 r. (czwartek) o godz.18:00
  odbędzię się zebranie Rady Rodziców

 • Zebranie Rady Pedagogicznej

  W dniu 25 października 2018 r. o godz. 15:30 odbędzie się
  posiedzenie Rady Pedagogicznej w sali nr 65.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  Święto Komisji Edukacji Narodowej przypada na 14 października. To dzień szczególny w każdej szkole, a jego obchody wiążą się z budowaniem tradycji i  wpisują  w jej historię. Uroczysta akademia związana z tym świętem miała miejsce 12 października. Tego dnia uczniowie wraz z wychowawcami zebrali się na sali gimnastycznej. Akademię otwarła przewodnicząca Rady Rodziców p. Marta Woźnica, która złożyła życzenia Dyrekcji szkoły, nauczycielom i pracownikom . Następnie uczennica klasy 3 a gimnazjum Martyna Kiebzak przybliżyła historię powstania Komisji Edukacji Narodowej ,złożyła życzenia nauczycielom a zebranych zaprosiła na występ Kabaretu Szpila. Część artystyczna przygotowana została przez uczniów klasy 6 a i chór szkolny. Była to zabawnie opowiedziana historia grupy uczniów gromadzących się w sali lekcyjnej, którzy powołują radę uczniowską i oceniają pracę nauczycieli. Nauczyciele zostają poddani ostrej krytyce,  przedstawieni są  w sposób ironiczny, kabaretowy jako nieudolni, złośliwi i zbyt wymagający "belfrowie". Pikanterii  i smaczku całej historii dodały piosenki  wykonane przez chór szkolny ze zmienionymi tytułami np. "Umieć inaczej" zamiast "Kochać inaczej"  grupy De Mono. Słowa piosenek były tak zabawne, że wywoływały uśmiechy na twarzach nauczycieli i uczniów . Rytmiczne przeboje porywały do śpiewu i podrygów  całą publiczność. Wszak było to święto radości! Na szczególne uznanie w oczach zebranych na sali zasłużyła uczennica klasy 7 a Lena Sznajder , która  zaśpiewała piosenkę pt. "Dla nauczyciela" - na melodię "I can't help myself", zespołu The Kelly Family. Na zakończenie uroczystości uczniowie wystosowali do nauczycieli apel z prośbą, aby w dobie powszechnej tolerancji, spojrzeli na nich łaskawszym okiem i byli wyrozumiali, kiedy zdarzy im się popełnić mały grzech zaniedbania związany z nauką lub zachowaniem. Dyrektor szkoły p.Konrad Gomulak i p. wicedyrektor Agnieszka Szlachetka podziękowali nauczycielkom przygotowującym akademię-p.Ewie Bugajskiej i Aleksandrze Ziembli, p.Ireneuszowi Przale i chórowi oraz uczniom klasy 6 a oraz złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły w dniu ich święta. (E.B.) Zdjęcia w albumie link_tutaj

                                                                          

 • Uroczyste otwarcie hali sportowej

  Uroczyste otwarcie hali sportowej

  W nowy rok z nową halą

  Na tę uroczystość – otwarcia nowej hali sportowej – czekali wszyscy: uczniowie, nauczyciele i cała społeczność Rudnika. Niezwykły dzień 22 września 2018 r. rozpoczęliśmy mszą świętą, którą poprowadził ks. proboszcz Marian Błaszczyk. W homilii proboszcz naszej parafii mówił wiele o ogromnej roli, jaką sport odgrywa  w życiu każdego człowieka, odwoływał się przy tym do licznych przykładów znanych sportowców, a nawet do papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI. W uroczystościach kościelnych brali udział uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Otwarcia hali, a więc symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali poseł Jarosław Szlachetka, burmistrz Piotr Pułka, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Socha i dyrektor naszej szkoły Konrad Gomulak, a uroczystego poświęcenia  – ks. M. Błaszczyk. W swoim przemówieniu dyrektor szkoły Konrad Gomulak podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowego obiektu, zapewniał, że  nowa inwestycja będzie służyć uczniom do rozwijania talentów i pasji i będzie miejscem wielu sportowych doznań. Zaproszeni goście w swoich przemówieniach składali gratulacje i życzenia, by hala dobrze służyła całej rudnickiej społeczności, a dla uczącej się w szkole młodzieży by była kuźnią sportowych talentów. Podziękowania kierowane były także w stronę wykonawcy za rzetelne i terminowe prowadzenie inwestycji. Uroczystość uświetniły występy dzieci, nagradzane gromkimi brawami. Była piosenka „Ściernisko” w wykonaniu ucznia kl. pierwszej, były układy taneczne przygotowane przez przedszkolaków i dziewczęta  starszych klas oraz pokaz treningu judo. Na tak ważnej dla naszej małej ojczyzny uroczystości nie mogło zabraknąć rudnickiego  zespołu regionalnego. Zespół Pieśni i Tańca „Elegia” tańcami ludowymi, przyśpiewkami, barwnymi strojami nieraz wywoływał aplauz zgromadzonej publiczności. Był także element patriotyczny: dar uczniów dla naszej Kochanej Niepodległej – biało-czerwona flaga, którą utworzyli uczniowie mający w ręku białe i czerwone baloniki. Całość uroczystości uświetnił występ chóru szkolnego. Na zakończenie dyrektor szkoły zaprosił gości i mieszkańców Rudnika do obejrzenia hali i całego jej zaplecza. Zwiedzający podkreślali nowoczesność, funkcjonalizm, estetykę nowego obiektu, czego dowodem są wpisy w Księdze Pamiątkowej. (Małgorzata Koźlak) Zdjęcia w galerii link_tutaj

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
  Rudnik, ul. Szkolna 55
  32-440 Sułkowice
 • 012 2732018
  fax:012 2732018
  telefony wewnętrzne:
  sekretariat 20
  pedagog 24
  kuchnia 25

Galeria zdjęć