• ZAWODY POWIATOWE

  ZAWODY POWIATOWE

  POWIATOWY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

   

  W dniu 11.10.2018 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Wiśniowej odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców rocznik 2006 i młodszych. Udział w nim brało 8 reprezentacji szkół, które zdobyły mistrzostwo w swoich gminach. Zespoły drogą losowania podzielono na dwie 4-zespołowe grupy w których rozgrywano mecze w systemie „każdy z każdym”. Nasza reprezentacja w składzie: Filip Ślusarz, Kacper Sikora, Kacper Blak, Miłosz Ptak, Przemysław Miętka, Bartłomiej Wróblewski, Michał Doniec, Igor Kawecki, Kacper Jończyk i Bartłomiej Kozak zdobyła w swojej grupie I miejsce awansując do finału w którym po remisie 1:1 i bezbramkowej dogrywce przegrała w rzutach karnych jedną bramką ze Szkołą Podstawową w Brzączowicach uzyskując ostatecznie tytuł V-ce mistrza Powiatu !

  Gratulujemy dużego sukcesu ! Zdjęcia w galerii link_tutaj

 • „RODO w szkole”

  W dniu 18 października 2018 r. (czwartek)
  o godz. 15:30
  odbędzie się szkolenie w auli na temat
  RODO w szkole.
  Obecność wszystkich pracowników
  Zespołu Placówek Oświatowych
  w Rudniku jest obowiązkowa.

 • Festiwal "Czyste powietrze"

  Festiwal "Czyste powietrze"

  II Festiwal Odnawialnych Źródeł Energii
  „Czyste powietrze”

   

   

  W dniu 9 października grupa uczniów z klas ósmych i trzecich gimnazjum udała się do Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach na festiwal „Czyste powietrze”. Podczas festiwalu nasi uczniowie mieli możliwość zobaczenia działania Mobilnych Instalacji OZE, laobratorium POLoNEs, oraz urządzeń odnawialnych źródeł energii. Po zakończonym zwiedzaniu laboratoriów wysłuchali prelekcji doradcy energetycznego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w KrakowiFestiwal "Czyste powietrze" - Obrazek 1e na temat zanieczyszczeń powietrza i ich skutków nie tylko dla człowieka, ale i całego środowiska.

 • NOC NAUKOWCÓW

  NOC NAUKOWCÓW

  Noc naukowców już na stałe wpisała się w nasz kalendarz szkolny i cieszy się nieprzerwanie dużym zainteresowaniem. 28 września wybraliśmy się do Krakowa, aby przekonać się, że chemia, fizyka i biologia pełne są zadziwiających zjawisk i tajemnic. Mieliśmy okazję odwiedzić niedostępne na co dzień laboratoria i wziąć udział w popularno-naukowych pokazach, eksperymentach. Dużo emocji budziły pokazy zatytułowane „Rozmaitości fizyki” podczas, których obserwowaliśmy m.in. zachowanie ciekłego azotu, właściwości powietrza, czy związek między polem elektrycznym i magnetycznym. Na Uniwersytecie Rolniczym mieliśmy okazję obserwować zachowanie pająków, węży i kameleonów, a chętni mogli wykonać zastrzyk, założyć szwy skórne czy wykonać  endoskopię zwiadowczą (pokaz na fantomie zwierzęcia). Noc Naukowców okazała się cennym doświadczeniem i pozwoliła poznać tajemniczy świat naukowców. Na własnej skórze przekonaliśmy się, że nauka może być fascynująca. Organizatoami wyjazdu byli: Iwona Wojtycza, Jolanta Pękala, Mirosław Pękala. Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Orszak Świętych

  Orszak Świętych

  KAŻDY ŚWIĘTY CHODZI UŚMIECHNIĘTY …

   

  ORSZAK ŚWIĘTYCH

   

  Już po raz drugi w naszej Szkole i Parafii odbędzie się Orszak Świętych. Tegoroczne hasło to Każdy święty chodzi uśmiechnięty. Przedsięwzięcie będzie realizowane po 15 X br. Już dziś zapraszamy klasy 1-4 Szkoły Podstawowej do udziału w Orszaku Świętych.Orszak Świętych - Obrazek 1 Każdego z uczniów zachęcamy do przygotowania stroju charakteryzującego danego świętego, za którego będzie przebrany. Z uwagi na przypadającą w tym roku 100-ną rocznicę Odzyskania Niepodległości, proponujemy wybór postaci polskiego Kościoła. Serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku Dzieci, Rodziców, Dziadków. Niech to będzie nasze wspólne świętowanie, a dla uczniów czas zastanowienia się nad tym, czego mogą nas w życiu codziennym uczyć święci i błogosławieni. Szczegółowy plan tegorocznego orszaku zostanie podany we wrześniu, także na lekcjach religii w klasach 1-5 Szkoły Podstawowej. Pomysłodawcą wydarzenia jest katecheta Dawid Czaicki, do którego należy kierować wszelkie zapytania i pomysły. (katecheta Dawid Czaicki, Dyrektor ZPO Konrad Gomulak).

   

 • Dzień Papieski

  Dzień Papieski

  Kraków Karola Wojtyły - Jana Pawła II

  16 X 1978 - 16 X 2018

  40-ta rocznica wyboru

  kard. Karola Wojtyły na Stolicę Świętego Piotra

   

   

  Tegoroczne obchody tzw. Dnia Papieskiego - czyli rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Świętego Piotra - sąDzień Papieski - Obrazek 1 szczególne. 16 X 2018 r. mija 40 lat, gdy Kościół w Polsce i na świecie usłyszał słowa, że papieżem został wybrany Polak. W związku z tym, w naszej szkole tegoroczne obchody 16 X będą miały szczególny charakter. Uczniowie mogą wziąć udział w ścieżce edukacyjnej, która została przygotowana przez katechetę Dawida Czaickiego, pod patronatem Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Krakowskiej. Chętni uczniowie klas 5-7 Szkoły Podstawowej będą uczestniczyć, na przełomie września-października, w wyjeździe do Krakowa, w ramach wycieczki Dzień Papieski - Obrazek 2przedmiotowej. Ścieżka edukacyjna została zatytułowana Kraków Karola Wojtyły - Jana Pawła II 16 X 1978-16 X 2018. 40-ta rocznica wyboru kard. K. Wojtyły na Stolicę Świętego Piotra. Podczas pobytu w Krakowie młodzież odwiedzi miejsca związane z Karolem Wojtyłą - św. Janem Pawłem II. Ostatnim etapem zwiedzania będzie Muzeum Archidiecezjalne im. kard. K. Wojtyły przy ul. Kanoniczej.

  Szczegóły wycieczki zostaną podane przez katechetę na I-szych lekcjach religii we wrześniu. (Dawid Czaicki, katecheta, Dyrektor ZPO Konrad Gomulak).

   

 • 17 września

  17 września

  18 września 2018 r. odbył się apel z okazji  siedemdziesiątej  dziewiątej rocznicy agresji sowieckiej na Polskę.  Rankiem 17 września 1939 r. Armia Czerwona zaatakowała nasz kraj. Tę smutną  datę związaną z II wojną światową przypomnieli  uczniowie klasy VIII a podczas ciekawej lekcji historii, którą powtarzali i utrwalali przed całą społecznością szkolną, aby pamięć o wydarzeniach sprzed niemal osiemdziesięciu lat, nigdy nie zaginęła. Wspomnieniami objęli nie tylko poległych w obronie ojczyzny żołnierzy, wielkich polityków, ale także zwykłą ludność cywilną, dzieci i młodzież, którzy tak jak i my współcześnie mieli swoje marzenia i cele, których niestety z powodu wybuchu wojny nigdy nie zrealizowali. Miłość i inne przyjemne uczucia zeszły na dalszy plan, gdyż najważniejszym zadaniem była walka nie tylko z niemieckim, ale także sowieckim okupantem. Przytaczane fakty historyczne przeplatane były poezją patriotyczną. Wiersze K. K. Baczyńskiego, A. Słonimskiego i W. Broniewskiego recytowali uczniowie klasy VII a i VII b a chór szkolny zaprezentował repertuar pieśni mi. in. Białe róże czy Rota. Akademię przygotowali nauczyciele języka polskiego: Bogusław Kozioł i Anna Chmura. Opiekę muzyczną nad chórem sprawował Ireneusz Przała. Scenografią zajął się pan Jan Socha, który w centralnym miejscu sceny umieścił białego orła zniewolonego po dwóch stronach skrzydeł symbolami swastyki oraz sierpa i młota. Na zakończenie akademii głos zabrał dyrektor szkoły pan Konrad Gomulak, który podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości. /A.Ch./ Zdjęcia

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

   

  W dniu 28 września w naszej szkole po raz pierwszy odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień ten przypomniał uczniom jak ważna jest tabliczka mnożenia w życiu każdego człowieka. W czasie obchodów tego dnia uczniowie z naszej szkoły przystąpili do egzaminu przed komisją ekspertów, który wywołał wśród nich wiele emocji. Każdy kto pomyślnie zdał egzamin otrzymał certyfikat, oraz odznakę eksperta tabliczki mnożenia. Po przeprowadzonym egzaminie uczniowie na osłodę otrzymali cukierki, a następnie przystąpili do zmagań z łamigłówkami matematycznymi. Zdjęcia

  I. Wojtycza

 • Zebranie Rady Rodziców

  Rada Rodziców

  Zebranie Rady Rodziców odbędzie się w czwartek 27 września 2018 r. o godz. 18.

 • Ubezpieczenie NW

  INFORMACJA

  Uprzejmię informuję, iż wysokość stawiki za ubezpieczenie NW w roku szkolnym 2018/2019 wynosi:
  - 30 zł w przypadku opcji podstawowej
  -40zł z rozszerzeniem o wyczynowe uprawianie sprotu.

  Wpłaty na ubezpieczenie dokonujemy u wychowawców danego oddziału,
  w nieprzekraczalnym terminie do wtorku 25 września 2018 r.

  W przypadku kiedy rodzic nie zgadza się na ubezpieczenie,
  zobowiązany jest złożyć oświadczenie następującej treści:

  Oświadczam, że zostałem/łam poinformowany/a o możliwosci ubezpieczenia mojego
  dziecka (imię i nazwisko) ucznia (klasa / oddział) w ramach zbiorowego
  ubezpieczenia w szkole w roku szkolnym 2018/2019.


  Data ........................ Podpis rodzica/opiekuna

   

 • Zebranie Rady Rodziców

  Rada Rodziców

  Zebranie Rady Rodziców odbędzie się 17.09.2018 r. (poniedziałek) o godzinie 18:00 
  w budynku naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, którzy zgłosili się do Rady. 

                               

   

 • Uroczystość otwarcia hali sportowej

       Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w uroczystości otwarcia nowej hali sportowej, która odbędzie się 22 września 2018 r. (sobota).

  Harmonogram uroczystości:

  1) Msza św. w parafii pod wezwaniem Św. Maksymiliana M. Kolbego o godz. 10:00.
  2) Uroczyste otwarcie hali wraz z częścią artystyczną o godz. 11:00.
  3) Zakończenie 13:00
  4) Dzień otwarty dla mieszkańców gminy Sułkowice 13:00-15:00.


                                                                                                                                                 Dyrektor ZPO w Rudniku

 • Rada Pedagogiczna

          Dnia 14 września 2018 r. (piątek) o godz. 15:30 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej Zespołu Placówek Oświatowych w sali nr 65.

 • Zebrania z rodzicami uczniów szkoły podstawowej i gminazjum

  Zebranie z rodzicami
  (szkoła podstawowa i gimnazjum)

   

       Serdecznie zapraszam wszystkich rodziców uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na zebranie, które odbędzie się 13 września (czwartek) o godz. 17 według harmonogramu:

  - 17:00 spotkanie ogólne z dyrektorem (stara sala gimnastyczna)
  - 17:20 zebrania z wychowawcami poszczególnych oddziałów.

   


                                                                                                 dyrektor
                                                                              Zespołu Placówek Oświatowych           
                                                                                               w Rudniku

                                                                                   

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami

  Serdecznie zapraszam wszystkich rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola na zebranie, które odbędzie się  6 września (czwartek) o godz. 17:00 według harmonogramu:

  - 17:00 spotkanie ogólne z dyrektorem
  - 17:15 zebrania z wychowawcami poszczególnych oddziałów.
                                                                                                         
                                                                                                                          

                                                                                                         
                                                                                                       
                                                                                                      

 • Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

  Rok szkolny 2018/19 czas zacząć

  Wprawdzie dzwonek dzisiaj nie dzwonił, ale wszyscy zgromadzeni na płycie boiska  doskonale rozumieliśmy, że wakacje minęły. Ewentualne nadzieje na ich zatrzymanie rozwiał dyrektor szkoły Pan Konrad Gomulak, który w krótkim przemówieniu powitał uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkim życzył, aby rozpoczynający się rok szkolny  był pełen sukcesów. Odczytał także okolicznościowy  list  burmistrza gminy skierowany do społeczności szkolnej. Pan Dyrektor podziękował ustępującym: dyrektorowi Panu M. Pękali i Pani V-ce dyrektor M. Koźlak następującymi słowami:

  W imieniu swoim, ale również w imieniu całej rady pedagogicznej,  pracowników szkoły,
  rodziców oraz uczniów pragniemy z całego serca podziękować za 11 lat pracy
  dyrektorstwa naszej szkoły.
  Trudno znaleźć nam słowa, którymi możemy wyrazić swoją wdzięczność
                i podziękowanie za wszystkie lata Państwa pracy w roli dyrektorów.
  Dziękujemy za poświęcony czas, za serce jaką dyrektorzy  wnosili do naszej szkoły. I liczymy na owocną współpracę w nowej roli.
  Zacytuję słowa Jana Pawła II: "Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi"

  Ale dzisiaj pamiętaliśmy także o tragicznym  Wrześniu 1939 roku – o Ofiarach ataku hitlerowskich Niemiec na Polskę i o rozstrzelaniu, 5 IX 39 r.,  20 mieszkańców Rudnika. Wydarzenia te upamiętnił krótki montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczennice samorządu uczniowskiego i chór, a delegacja uczniów złożyła wieniec pod pomnikiem upamiętniającym tragiczne wydarzenia z naszej polskiej historii. Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal.
  ( M. Koźlak)

 • Świetlica szkolna

  We wtorek i środę (tj. 4 i 5 września) istnieje możliwość pozostawienia w świetlicy tylko dzieci niemających opieki. W środę po rozpatrzeniu kart zapisu zostaną utworzone grupy o których rodzice zostaną poinformowani.

 • Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

  Inaguracja roku szkolnego 2018/2019

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września (poniedziałek) według harmonogramu:

  • godz. 8:00 Msza Święta w kościele parafialnym  pod wezwaniem Św. Maksymiliana M. Kolbego w Rudniku
  • godz. 9:00 apel: - boisko górne (brak opadów deszczu)
                           - stara sala gimnastyczna (opady deszczu)
 • Informacja

  Listy dzieci przyjętych do przedszkola wraz z podziałem na grupy, oraz listy dzieci klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019 wywieszone są w holu szkoły.

 • Rada Pedagogiczna

  Rada pedagogiczna

  Dnia 30 sierpnia 2018 r. (czwartek) o godz. 10:00  odbędzie się zebranie Rady Pedagogicznej Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku w auli.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
  Rudnik, ul. Szkolna 55
  32-440 Sułkowice
 • 012 2732018
  fax:012 2732018
  telefony wewnętrzne:
  sekretariat 20
  pedagog 24
  kuchnia 25

Galeria zdjęć