• Golgota Wschodu. Pamiętamy!

• 17 września 1939 r. rozpoczął się kolejny akt polskiej tragedii – Armia Czerwona niespodziewanie i bezprawnie wkroczyła na ziemie polskie, łamiąc zawarte wcześniej porozumienia. 80. rocznicę tych tragicznych wydarzeń, a także wydarzeń związanych z atakiem hitlerowskich Niemiec na nasz kraj upamiętniliśmy dzisiaj (18.09.19 r.) apelem przygotowanym przez uczniów klas: 7a i 6b.

Uroczysty charakter apelu podkreślały: wprowadzony poczet sztandarowy, wspólnie odśpiewany hymn państwowy, tu i ówdzie lekko powiewające biało-czerwone flagi i odświętne, biało-granatowe stroje zgromadzonych na widowni uczniów. Wymowna scenografia oraz wiersze, prezentacja multimedialna i fragmenty filmów przypomniały nam tamte wydarzenia historyczne i bohaterów z nimi związanych. Wzbudziły w nas także refleksję, że pokój nie jest wartością trwałą. Ze wzruszeniem słuchaliśmy piosenek Warszawo ma i Rozkwitały pąki białych róż śpiewanych przez Teresę Zachariasz z kl. 6b i wtórujący jej chór. W pamięci wszystkich pozostał Ostatni list  i teledysk oparty na przejmujących zdjęciach do  filmu Katyń. Tym montażem słowno-muzycznym, a także właściwą postawą uczniów na widowni podziękowaliśmy Bohaterom września za ich odwagę i za to, że pokazali nam, jak należy zachować się w chwili najwyższej próby. Na zakończenie apelu pan dyrektor Konrad Gomulak podziękował uczniom i nauczycielom: paniom M. Antosiewicz i A. Ziembli oraz panu I. Przale za zaangażowanie w  przygotowanie akademii.  (M. Koźlak)

• ZEBRANIA Z RODZICAMI - SZKOŁA PODSTAWOWA

• Zebrania z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej
            odbędą się 12 września 2019 r. (czwartek)
            według harmonogramu:
            1) Klasy: 1a, 1b, 1c, 2a, 2b, 2c godz. 17:00
            2) Klasy: 3a, 3b, 4a, 5a, 5b godz. 17:30
            3) Klasy: 6a, 6b, 6c, 7a, 7b, 8a, 8b godz. 18:00
            Dodatkowo dla rodziców klasy 8 – przekazanie informacji CKE
            (PRZED EGZAMINEM ÓSMOKLASISTY)

• Inauguracja nowego roku szkolnego

• Za nami wakacje – czas wycieczek, wyjazdów, spotkań z bliskimi i czas leniuchowania. Przed nami zaś 10 miesięcy wytężonej pracy, ale i nowych wyzwań, ciekawych projektów, a także miłych chwil spędzonych wśród kolegów. Takimi słowami zainaugurowały nowy rok szkolny 2019/20 uczennice samorządu uczniowskiego.
            W krótkim wystąpieniu dyrektor szkoły pan Konrad Gomulak przywitał wszystkich zebranych, przedstawił zakres prac  wykonanych w szkole podczas wakacji i podziękował sponsorom. Odczytał także okolicznościowy list burmistrza gminy skierowany do społeczności szkolnej oraz złożył nauczycielom i uczniom życzenia. Najgorętsze skierował do pierwszoklasistów, życząc, aby rozpoczynana przygoda z edukacją była fascynującym odkrywaniem świata, a szkoła okazała się miejscem pełnym przyjaciół.
            Podczas apelu był też czas refleksji i zadumy. 80 rocznica napadu nazistowskich Niemiec na nasz kraj była okazją do krótkiego wspomnienia wydarzeń z września 1939 roku i uczczenia żołnierzy walczących o niepodległość.  Ich odwaga,  determinacja,  cierpienie i pamięć bohaterstwa pozostaną na zawsze w naszych sercach. Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal. Pierwszy dzwonek już za nami ( M. Koźlak)