• "Zwierzęce Lekturki spod chmurki"

• W ramach realizacji kolejnej części Innowacji Pedagogicznej, tym razem o tematyce zwierząt, zaproszony został do naszej szkoły weterynarz Pan Zbigniew Wołoszyn z Przychodni Weterynaryjnej YetMedica z Myślenic.  Prelegent opowiedział uczniom klas 1-3, o tym jak zajmować się zwierzętami, jak je pielęgnować i karmić. Dzieci poznały także zasady bezpiecznego zachowania się w sytuacji zagrożeń ze strony agresywnych zwierząt. Uczniowie aktywnie brali udział w spotkaniu zadając wiele dociekliwych pytań, które pozwoliły im zgłębić zarówno zawód weterynarza jak i tematykę związaną ze zwierzakami.  Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, i być może któryś uczeń  odkryje w sobie jakieś predyspozycje do tego zawodu, jakieś pasje - kto wie? (K. Łatas, A. Koziołek, K. Grzywacz)

• Komunikat z Powiatowych Zawodów w Narciarstwie Alpejskim

• W dniu 21.02.2020 r na stoku „Sport Arena” w Myślenicach odbyły się Powiatowe Zawody w Narciarstwie Alpejskim w konkurencji - slalom gigant. Naszą szkołę reprezentowali: Daria Marek z kl. 4a, Wiktor Chmura, Arkadiusz Motyka, Igor Nawalaniec z klasy 6c i Filip Ślusarz z klasy 7b. Do zawodów szczebla wojewódzkiego awansowali: Daria Marek z II miejsca i Filip Ślusarz z I miejsca w swoich kategoriach. Gratulujemy mistrzowi i v-ce mistrzyni powiatu!

• Bal karnawałowy!

• 18 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Karnawał to czas niezwykle atrakcyjny i niecierpliwie oczekiwany przez dzieci. Dzisiejszego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, którą przyozdobiły kolorowe łańcuchy, serpentyny i balony. Uczniowie w kolorowych strojach wcielili się w bohaterów znanych filmów i bajek. Zjawiskowy wygląd sali sprawił, że wszyscy bawili się wyśmienicie. Nie zabrakło dobrej muzyki i słodkiego poczęstunku. Dobry nastrój udzielił się wszystkim. Twarze pełne radości i uśmiechu na długo pozostaną w naszej pamięci.  Link_FOTO

/A.Koziołek, K. Łatas, K.Grzywacz/

• Wyjazd na BASEN

• Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły na wyjazdowe zajęcia basenowe, które odbywać się będą w ostatnią środę każdego miesiąca w godz. 13.00-15.30.

Opłata za zajęcia, wstęp na basen, dojazd to jednorazowa kwota 100 zł (za wszystkie zajęcia do końca roku szkolnego). Proszę o przemyślaną decyzję,  gdyż w razie nieobecnosci ucznia na zajęciach pieniądze nie będą zwracane.

Zgody i wpłaty prosimy kierować   do piątku 21 lutego do pani Katarzyny Grzywacz. Wzór zgody dostępny jest do  pobrania na stronie internetowej lub w  przedszkolu u pani Magdaleny Magiery. Planowany pierwszy wyjazd to środa 26.02.2020 r.     Basen_-_zgoda_rodzica__od_II-do_V(1).docx

• „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę"

•             Któż z nas nie kocha zwierząt? Wielu z nas ma swoich ukochanych pupilów, którym poświęca czas i opiekuje się nimi, zapewniając im radosny żywot. Nie każdy zwierzak ma takie szczęście. Tych odtrąconych, niekochanych nadal mają pod swoją opieką Państwo Dobrzańscy prowadzący Przytulisko w Harbutowicach, którzy pomimo trudnych warunków poświęcają się bezgranicznie swoim podopiecznym. W tym roku szkolnym po raz kolejny w naszej szkole została zorganizowana akcja Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę", w którą włączyła się cała społeczność przedszkolna i szkolna. Udało nam się przekazać ponad 100 kg pożywienia dla piesków. Bardzo dziękujemy za udział w akcji wszystkim uczniom oraz rodzicom. Szczególne podziękowania dla uczniów klasy VII b, którzy z wielki zaangażowaniem pomagali w przeliczaniu i w pakowaniu pokarmów. Serdeczne podziękowania za pomoc kierujemy również do Pana Marka Łapy oraz do Pani Katarzyny Grzywacz.

Organizatorzy: Świetlica szkolna, RSU  Album_FOTO