• Golgota Wschodu. Pamiętamy!

  Golgota Wschodu. Pamiętamy!

  17 września 1939 r. rozpoczął się kolejny akt polskiej tragedii – Armia Czerwona niespodziewanie i bezprawnie wkroczyła na ziemie polskie, łamiąc zawarte wcześniej porozumienia. 80. rocznicę tych tragicznych wydarzeń, a także wydarzeń związanych z atakiem hitlerowskich Niemiec na nasz kraj upamiętniliśmy dzisiaj (18.09.19 r.) apelem przygotowanym przez uczniów klas: 7a i 6b.

  Uroczysty charakter apelu podkreślały: wprowadzony poczet sztandarowy, wspólnie odśpiewany hymn państwowy, tu i ówdzie lekko powiewające biało-czerwone flagi i odświętne, biało-granatowe stroje zgromadzonych na widowni uczniów. Wymowna scenografia oraz wiersze, prezentacja multimedialna i fragmenty filmów przypomniały nam tamte wydarzenia historyczne i bohaterów z nimi związanych. Wzbudziły w nas także refleksję, że pokój nie jest wartością trwałą. Ze wzruszeniem słuchaliśmy piosenek Warszawo ma i Rozkwitały pąki białych róż śpiewanych przez Teresę Zachariasz z kl. 6b i wtórujący jej chór. W pamięci wszystkich pozostał Ostatni list  i teledysk oparty na przejmujących zdjęciach do  filmu Katyń. Tym montażem słowno-muzycznym, a także właściwą postawą uczniów na widowni podziękowaliśmy Bohaterom września za ich odwagę i za to, że pokazali nam, jak należy zachować się w chwili najwyższej próby. Na zakończenie apelu pan dyrektor Konrad Gomulak podziękował uczniom i nauczycielom: paniom M. Antosiewicz i A. Ziembli oraz panu I. Przale za zaangażowanie w  przygotowanie akademii.  (M. Koźlak)

   

 • ZEBRANIE RADY RODZICÓW

  Zebranie Rady Rodziców odbędzie się w dniu
  19 września 2019 r. (czwartek) o godz. 18:00 w sali nr 5.

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI - SZKOŁA PODSTAWOWA

  Zebrania z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej
  odbędą się 12 września 2019 r. (czwartek)
  według harmonogramu:

  1) Klasy: 1a, 1b, 1c, 2a, 2b, 2c godz. 17:00
  spotkanie z dyrektorem w AULI.
  Po spotkaniu z dyrektorem spotkania z wychowawcami
  w salach lekcyjnych.

  2) Klasy: 3a, 3b, 4a, 5a, 5b godz. 17:30
  spotkanie z dyrektorem w AULI.
  Po spotkaniu z dyrektorem spotkania z wychowawcami
  w salach lekcyjnych.

  3) Klasy: 6a, 6b, 6c, 7a, 7b, 8a, 8b godz. 18:00
  spotkanie z dyrektorem w AULI.
  Dodatkowo dla rodziców klasy 8 – przekazanie informacji CKE
  (PRZED EGZAMINEM ÓSMOKLASISTY)
  Po spotkaniu z dyrektorem spotkania z wychowawcami
  w salach lekcyjnych.

 • Inauguracja nowego roku szkolnego

  Inauguracja nowego roku szkolnego

  Za nami wakacje – czas wycieczek, wyjazdów, spotkań z bliskimi i czas leniuchowania. Przed nami zaś 10 miesięcy wytężonej pracy, ale i nowych wyzwań, ciekawych projektów, a także miłych chwil spędzonych wśród kolegów. Takimi słowami zainaugurowały nowy rok szkolny 2019/20 uczennice samorządu uczniowskiego.
  W krótkim wystąpieniu dyrektor szkoły pan Konrad Gomulak przywitał wszystkich zebranych, przedstawił zakres prac  wykonanych w szkole podczas wakacji i podziękował sponsorom. Odczytał także okolicznościowy list burmistrza gminy skierowany do społeczności szkolnej oraz złożył nauczycielom i uczniom życzenia. Najgorętsze skierował do pierwszoklasistów, życząc, aby rozpoczynana przygoda z edukacją była fascynującym odkrywaniem świata, a szkoła okazała się miejscem pełnym przyjaciół.
  Podczas apelu był też czas refleksji i zadumy. 80 rocznica napadu nazistowskich Niemiec na nasz kraj była okazją do krótkiego wspomnienia wydarzeń z września 1939 roku i uczczenia żołnierzy walczących o niepodległość.  Ich odwaga,  determinacja,  cierpienie i pamięć bohaterstwa pozostaną na zawsze w naszych sercach. Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal. Pierwszy dzwonek już za nami ( M. Koźlak)

 • PODZIAŁ GODZIN

  PODZIAŁ GODZIN

  Podział godzin obowiązujący od 2 września 2019 roku znajduje się w zakładce Informacje/Podział godzin- tutaj.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się
  2 września 2019 r. według harmonogramu:
  1) 09:00  Msza Święta w kościele Parafialnym
  św. Maksymiliana Kolbego w Rudniku.
  2) 10:00
  Apel inaugarycyjny rok szkolny 2019/2020
  (betonowe boisko przed szkołą)

 • Występ grupy świetlicowej uwieńczony sukcesem!

  Występ grupy świetlicowej uwieńczony sukcesem!

  Małopolskie Spotkania Teatrzyków Dziecięcych to impreza, która ma charakter konkursowego przeglądu zespołów szkół podstawowych województwa małopolskiego uprawiających wszelkie formy teatralne i teatralno-estradowe. Celem spotkań jest upowszechnienie twórczych poszukiwań w pracy z dziecięcymi amatorskimi zespołami teatralnymi oraz promowanie wyróżniających się grup. Występ 14- osobowej naszej grupy świetlicowej w tej imprezie, był dla wielu wychowanków debiutem na profesjonalnej teatralnej scenie. Dzieci z I grupy świetlicowej zaprezentowały spektakl pt. ,,Pyza”. Wielotygodniowe przygotowania i próby pod kierunkiem wychowawcy – p. Doroty Mieleckiej i nauczyciela bibliotekarza p. Bogusławy Szczurek zaowocowały sukcesem – wyróżnienie dla całej grupy i nagroda indywidualna dla Patryka Skupnia oraz  Emilii Wolskiej i Sebastiana Oliwy. Oceny występu dokonało jury rówieśnicze (dziecięce),
  w którego obradach uczestniczy obserwator przeglądu – profesjonalny twórca. Komisja oceniająca po występie omówiła nasz występ przekazując bardzo cenne wskazówki do dalszej pracy. Ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród odbyło się 13 czerwca podczas Finału XXVII Małopolskich Spotkań Teatrzyków Dziecięcych. (D. Mielecka)

                                                                                                               Gratulujemy!

 • Zakończenie roku szkolnego 2018/19

  Zakończenie roku szkolnego 2018/19

  Żegnamy szkołę, witamy wakacje!

  19 czerwca uroczystą akademią zakończyliśmy rok szkolny 2018/19. Na hali obok zebranych uczniów i nauczycieli zasiedli licznie zgromadzeni rodzice.

  W swoim przemówieniu dyrektor Konrad Gomulak zwrócił uwagę na wyjątkowość mijającego roku szkolnego, roku, w którym  świadectwa otrzymują uczniowie ostatniego rocznika gimnazjum, a uczniowie kl.8 są pierwszymi absolwentami ośmioletniej szkoły podstawowej. Dyrektor podziękował uczniom, nauczycielom i całej społeczności szkolnej za ciepłe przyjęcie jego osoby na stanowisku dyrektora szkoły, podziękował także za współpracę. Społeczności szkolnej życzył, aby wakacje były czasem odpoczynku, rozwijania pasji i zainteresowań.

  Podziękowania za trud wychowania i nauczania dzieci skierowała do nauczycieli i pracowników szkoły przewodnicząca Rady Rodziców i na ręce Dyrekcji złożyła kosz kwiatów.

  Miłym akcentem, na który czekała spora  liczba uczniów i ich rodziców, było rozdanie nagród za bardzo dobre oceny, wybitne osiągnięcia w konkursach i zawodach, za wyróżniającą działalność w szkole i środowisku.

  Akademię uświetniły zabawne scenki obrazujące życie szkoły w wykonaniu uczniów klas trzecich gimnazjum oraz taniec dziewczyn z kl. 3a gimnazjum i ósmych. Goodbye, szkoło! Na dwa miesiące wakacji.(Małgorzata Koźlak)

  link_tutaj
   

 • Piknik Rodzinny

  Piknik Rodzinny

   Piknik Rodzinny jest imprezą, która już mocno wpisała się w tradycję naszego przedszkola i jest oczekiwana z niecierpliwością przez dzieci  oraz ich rodziców. Pogoda jak zawsze dopisała, dzięki czemu rodziny mogły oddać się wspólnym zabawom i mile spędzić czas w gronie znajomych oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. A było ich niemało, w programie zaplanowano liczne działania artystyczne, konkursy oraz pokazy adresowane do wszystkich uczestników.

  Piknik rozpoczął Pan Dyrektor Konrad Gomulak, który powitał zaproszonych gości: Burmistrza Gminy Sułkowice Artura Grabczyka, Przewodniczącego Rady Miejskiej Waldemara Wolskiego, Panią Sołtys Zofię Góralik, przedstawicieli Urzędu Miasta, Strażaków z OSP w Rudniku, Panie ze Stowarzyszenia „Kalina” oraz wszystkich uczestników imprezy.

  Prowadząca Piknik  Pani Magdalena Magiera  rozpoczęła część artystyczną , czyli występy taneczne dzieci z  grup:  „Misie”, „Żabki”, „Pszczółki,” „Krasnoludki”, „Kotki” oraz „Sówki”. Na scenę wychowawczynie sprowadzały z budynku przedszkolnego kolejne grupy przedszkolaków, które  prezentowały swoje umiejętności taneczne oraz wokalne przed zgromadzona publicznością. Przedszkolaki ubrane były w piękne stroje, stosowne do wykonywanego tańca. Jak na prawdziwy piknik przystało było barwnie i wesoło. Przyjazna atmosfera i dobry humor szybko stawały się zaraźliwe. 

  Po występach przedszkolaków,  każdy mógł korzystać z  licznych atrakcji, dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, do której ustawiła się długa  kolejka. Dzieciaki mogły do woli korzystać z  dmuchanej zjeżdżalni co sprawiło im ogromna radość. Można było również  zjeść  lody  lub  watę cukrową.

  Kolejnym punktem naszej imprezy był występ dzieci ze Szkoły Tańca 4 Kids, do skocznej muzyki dzieci zatańczyły perfekcyjnie. Występ został  nagrodzony gorącymi brawami, co było największym wyróżnieniem dla młodych tancerzy.

  Na Pikniku nie mogło zabraknąć prezentacji talentów w przedszkolnym  konkursie „Mam Talent”, który prowadziła Pani Agnieszka Polewka, udział wzięły w nim dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych. Uczestnicy konkursu zaprezentowali  swoje zdolności taneczne, recytatorskie, wokalne oraz gimnastyczne. Po konkursie dzieci otrzymały zasłużone nagrody ufundowane  przez Radę Rodziców.

  W istotę każdego Pikniku jest wpisane wspólne biesiadowanie. Uczestnicy chętnie  degustowali pyszny żurek, smakowite ciasta czy różnego rodzaju napoje,  przy stoisku gdzie pomagały  Panie ze Stowarzyszenia „Kalina”. Młodzież gimnazjalna w kąciku dla najmłodszych malowała twarze oraz uczyła skręcać balony,  radość była ogromna, a zabawa udana.

  W trakcie Pikniku Ochotnicza Straż Pożarna  prezentowała  sprzęt oraz wnętrze samochodu, umożliwiając milusińskim zrobienie sobie zdjęć w wozie strażackim. Za co ogromnie dziękujemy.

  Wspaniała zabawa towarzyszyła do końca Pikniku Rodzinnego. Teraz pozostały wszystkim uczestnikom tylko miłe wspomnienia i cierpliwe oczekiwanie na następną uroczystość.

  Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy, w szczególność Paniom z Stowarzyszenia „Kalina”, licznym sponsorom, strażakom, młodzieży gimnazjalnej oraz  rodzicom . Wierzymy, że za rok Piknik będzie równie udany!

  (Katarzyna Grzywacz). Zdjęcia w Albumielink_tutaj

 • Pierwsza pomoc

  Powiatowe Zawody Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

   

     W dniu 04.06.2019r. uczennice naszej szkoły ; Aleksandra Filarska, Sandra Komperda, Patrycja Blak, wzięły udział w Finale Powiatowych Zawodów Pierwszej Pomocy , które odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobczycach. Kwalifikacją do etapu powiatowego było rozwiązanie testu w etapie szkolnym i uzyskanie odpowiednio wysokiej ilości punktów. Dziewczęta sprawdzając wiedzę teoretyczną uzyskały 42 punkty ( max 50) i z trzeciego miejsca zakwalifikowały się do etapu finałowego. Etap ten składał się z trzech konkurencji praktycznych. Dwie – oceniające współdziałanie w zespole oraz sprawność i wiedzę ( indywidualną i zespołową), jedna-  dotycząca przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej i użycia defibrylatora AED. Dodatkowym utrudnieniem  był fakt, że uczestnicy zawodów  mogli zadawać sędziom tylko ściśle określone pytania, dotyczące takich elementów sytuacji, których nie można zainscenizować, np. rodzaju krwotoku. W etapie powiatowym startowało 12 szkół podstawowych, 9 szkół ponadgimnazjalnych , dziewczęta z naszej szkoły zajęły miejsce VII.  Gratulujemy sukcesu!

  Agata Bernecka

 • WIELKIE SERCE ZPO - BO WARTO POMAGAĆ

  Z ogromną radością informujemy, iż Szkolny Samorząd Uczniowski przeprowadzając zbiórkę pieniędzy w ramach akcji BO WARTO POMAGAĆ, uzbierał 1030.22zł. Wszystkim uczniom ZPO serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji. BRAWO!!!

 • Konkurs recytatorski

  Konkurs recytatorski

  „W takiej ciszy ukryty ja – liść”

  27.05.19 odbył się w naszej szkole Konkurs Recytacji Poezji Jana Pawła II. Interpretacji niezwykłych liryków podjęli się uczniowie najstarszych klas: siódmych szkoły podstawowej i trzecich gimnazjum. Konkurs był nie tylko uczczeniem  urodzin naszego Wielkiego Papieża, ale także uwieńczeniem wszystkich działań prowadzonych w szkole dla upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Słowo wstępne wygłosili organizatorzy konkursu: pan Dawid Czaicki, który przypomniał życiorys Karola Wojtyły i usytuował w biografii wiersze wybrane do recytacji oraz pani Małgorzata Koźlak, która zwróciła uwagę na wartości humanistyczne i artystyczne tych utworów.Jury w składzie: pp. Małgorzata Dymek (Kurowska), Dorota Mielecka,   Agnieszka Przała przyznało następujące nagrody: 1. miejsce Julia Sala kl. 3b gim., 2. miejsce Rafał Żmija kl. 3a gim., 3. miejsce Patryk Biela kl. 3b gim., wyróżnienie Oliwia Król kl. 3b gim. Wyjątkową nagrodę ufundowaną przez p. Małgorzatę Koźlak otrzymała Kamila Skupień z kl. 7b za oryginalną interpretację wiersza, budowanie nastroju oraz zgodne z nutą interpretacji operowanie głosem.Słowa podziękowań za  udział w konkursie i  dostarczenie publiczności wyjątkowych doznań estetycznych skierowała do recytujących pani Małgorzata Dymek, która jednocześnie zachęciła uczniów do rozwijania swych talentów scenicznych. (Małgorzata Koźlak) Zdjęcia w albumie link_tutaj

 • Chrońmy Ziemię!

  Chrońmy Ziemię!

  Chrońmy Ziemię!    

  24 maja uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rudniku przypomnieli, jak ważne jest popularyzowanie postaw proekologicznych. „Chrońmy Ziemię” - przedstawienie przygotowane przez uczniów z klasy IIIa, przypomniało nam, abyśmy każdego dnia dbali o naszą planetę. Postanowiliśmy również posprzątać teren Rudnika, co było bardzo trudnym zadaniem, ponieważ śmieci było dużo. Akcja powiodła się pomyślnie! Czynny udział w przedsięwzięciu dał nam do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko.    /A. Koziołek, J.Zajda/ Zdjęcia w albumie link_tutaj

 • Akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  Akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

   Witaj Maj 3 Maj…”

   

  We wtorek 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  228 lat temu posłowie wybrani przez obywateli Rzeczypospolitej przyjęli pierwszą europejską konstytucję. W swoim wystąpieniu uczniowie klasy VIII A i VI B pod opieką Pani Małgorzaty Łakomy-Piątkowskiej oraz Pani Małgorzaty Norek przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791r. i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski.

  O doniosłości chwili świadczyła również obecność sztandaru szkoły. Młodzież  przygotowała i przedstawiła w sposób bardzo ciekawy  - słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii, wkładając w to dużo serca i zaangażowania. Chór szkolny, pod kierunkiem Pana Ireneusza Przały, zaśpiewał piękne patriotyczne pieśni.

  Na koniec uroczystej akademii dyrektor szkoły Konrad Gomulak podziękował uczniom, ich opiekunom oraz Panu Ireneuszowi Przale za trud, jaki włożyli w przygotowanie akademii. (M.N) /zdjęcia w albumie/ link_tutaj

   

   

 • REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

  Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku informuje :

   -  nabór uzupełniający  dzieci do przedszkoli samorządowych na rok szkolny 2019/2020 odbywać się  będzie w dniach  od 20 maja do 27 maja 2019 r.

  ­-  postępowanie uzupełniające o przyjęcie  do klas I szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020  odbywać się będzie w dniach od 20 maja  do 27 maja 2019 r.

 • Eko wynalazek

  Eko wynalazek

   

  Dnia 25 kwietnia 2019 odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego „Eko wynalazek” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Lubniu oraz firmę F.P.H. „Ekopoldex” Tomasz Podlodowski z Polanki. Szkolę Podstawową z Rudnika reprezentowało 19 uczniów. Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Róża Kania oraz Wojciech Blak z klasy Ia. Laureaci oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Serdecznie gratulujemy!!!

  /A.Koziołek/ Zdjęcia w albumie link_tutaj

 • Zebrania z rodzicami

  Zebrania z rodzicami wraz z dniem otwartym odbędą się w czwartek 9 maja 2019 r. w godz. 16:00-18:30 zgodnie z harmonogramem kalendarza szkolnego 2018/19.

  Z uwagi na organizowane w tym czasie wycieczki szkolne i inne nieobecności nauczycieli zebrania w klasach:
  3BG - Ewa Tajs-Drąg, 3AG - Aleksandra Ziembla, 6a - Monika Antosiewicz, 6b - Małgorzata Piątkowska-Łakomy, 7b - Jadwiga Zajda
  przeprowadzone będą w czwartek 16 maja 2019 w godz. 17:00-18:00
   

 • „Okiem i uchem”

  „Okiem i uchem”

  Pod tym właśnie hasłem, 13 marca 2019 roku, w Szkole Podstawowej nr 2 w Sułkowicach zorganizowany został VI Gminny Konkurs Biologiczny. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny;
  I w składzie:

  -  Angelika Kościelniak  kl. III a,
  -  Rafał Żmija kl. III a,
  -  Patryk Biela  kl. III b,
  -  Adam Dzidek kl. VIII a,

  II w składzie:
  -  Sandra Komperda   kl. VII a,

  -  Anna Piegza  kl. VII a,
  -  Lena Sznajder kl. VII a,
  -  Maja Legutko  kl. VII b,

      Konkurs przebiegał w kilku etapach. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test, w którym musieli wykazać się wiedzą z zakresu budowy i roli układu nerwowego, narządu wzroku i słuchu. W drugiej części, reprezentanci drużyn, przedstawiali przygotowane wcześniej prezentacje multimedialne na temat wad i chorób dotykających narząd wzroku, słuchu. Na koniec odbył się quiz dotyczący znajomości chorób oczu i uszu (jaskra, astygmatyzm, kataralne zapalenie ucha). 
  Drużyna  nr II zajęła I, a drużyna nr I zajęła II miejsce w konkursie.
  Dodatkowo Lena Sznajder najlepiej rozwiązała test wiedzy. Gratulujemy sukcesu! (JP)

 • Ogólnopolski konkurs literacko-plastyczny

  Ogólnopolski konkurs literacko-plastyczny

  BŁOGOSŁAWIONA KAROLINA KÓZKÓWNA WZOREM DO NAŚLADOWANIA

   

  14 marca br. w Woli Radłowej na terenie Diecezji Tarnowskiej odbyła się gala rozdania nagród XVI edycji ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego pt. „Bł. Karolino świeć nam przykładem”. Temat konkursu był skoncentrowany wokół słów św. Jana Pawła II- Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu.

  Uczennica naszej szkoły Nikola Dynur z kl. 7a zajęła III miejsce w tymże konkursie w kategorii: prace plastyczne. Nikola pod kierunkiem pana katechety Dawida Czaickiego wykonała witraż przedstawiający bł. Karolinę Kózkównę. W celu przygotowania witraża Uczennica musiała dokonać interpretacji tematu głównego konkursu, jak również pochodnych tematu.

  Należy wyrazić serdecznie gratulacje Nikoli z tak wysokiego osiągnięcia na tle ogólnopolskim. Serdeczne gratulacje z życzeniami dalszych sukcesów i odkrywania swoich talentów na polu plastycznym. (katecheta Dawid Czaicki). Zdjęcia w albumie link_tutaj

 • Zebranie Rady Rodziców

  W dniu 21 marca 2019 r. (czwartek) o godz. 18:00
  odbędzie się zebranie Rady Rodziców.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
  Rudnik, ul. Szkolna 55
  32-440 Sułkowice
 • 012 2732018
  fax:012 2732018
  telefony wewnętrzne:
  sekretariat 20
  pedagog 24
  kuchnia 25

Galeria zdjęć