• Żonierze Wyklęci

  Żonierze Wyklęci

  Tobie me serce, Polsko

  Pierwszego marca obchodziliśmy w szkole Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Apel z tej okazji przygotowali uczniowie klas trzecich gimnazjum pod opieką pań: Małgorzaty Koźlak i Jolanty Pękali. Myślą przewodnią przedstawienia były losy „Inki”, 18-letniej Danusi Siedzikówny, sanitariuszki bitej podczas śledztwa, poniżanej, w końcuzastrzelonej. Jej historię uczniowie poznali za sprawą inscenizacji i krótkiego filmu. Dodatkowych emocji i wzruszeń dostarczył list pisany przez „Inkę” do mamy (piękna recytacja Julki Sali) a także taniec będący buntem dziewczyny mającej marzenia, pragnącej miłości, dziewczyny, której bestialsko przerwano młode życie (taniec Zuzanny Profic).
  W atmosferę refleksji wprowadzały wiersze, które były także wyrazem hołdu złożonego przez młode pokolenie walczącym. Całość przedstawienia uświetniły piosenki chóru szkolnego: „Biały krzyż”, „Żurawiejki”, „Dziwny jest ten świat”, „Deszcz jesienny” oraz taniec z biało-czerwoną flagą w wykonaniu uczennic kl. 4b.
  Na zakończenie akademii  dyrektor Konrad Gomulak podziękował uczniom przygotowującym apel, opiekunkom, a także panom Mirosławowi Pękali i Ireneuszowi Przale za pomoc przy organizowaniu tej patriotycznej imprezy. (Małgorzata Koźlak). Zdjęcia w albumie link_tutaj

 • Szkolny konkurs " Suknia Matki Bożej"

  Szkolny konkurs " Suknia Matki Bożej"

  Szkolny Konkurs

  SUKNIA MATKI BOŻEJ

              Po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs związany z katechezą. Tym razem treści religijne należało przekazać w formie techniczno-plastycznej poprzez wykonanie Sukni Matki Bożej Częstochowskiej.

              Gratulujemy sukcesów naszym Uczniom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

              Wyniki konkursu są następujące:

  I miejsce Filip Król i Karol Król

  II miejsce Oliwia Kasprzyk i Magdalena Lubiecka

  III miejsce Natalia Gędźba

  Wyróżnienie otrzymali: Konrad Żak i Kamil Janas.

   

  Słowa wdzięczności kieruje w stronę Rady Rodziców za ufundowanie nagród książkowych dla zwycięzców.  Organizatorem konkursu był p. katecheta Dawid Czaicki. (DC). Zdjęcia w galerii link_tutaj

 • Zebranie Rady Rodziców

  W dniu 7 marca 2019 r. (czwartek) o godz. 18:00
  odbędzie się zebranie Rady Rodziców.

 • Powiatowe Zawody Narciarskie

  Powiatowe Zawody Narciarskie

  Komunikat z Powiatowych Zawodów w Narciarstwie Alpejskim

   

  15.02.2019 r. na stoku narciarskim w Sieprawiu odbyły się Powiatowe Zawody w Narciarstwie Alpejskim w konkurencji „Slalom Gigant”. Naszą szkołę reprezentowali: Daria Marek, Filip Ślusarz i Dawid Szczurek. Do zawodów szczebla wojewódzkiego awansowali Filip Ślusarz z II miejsca i Dawid Szczurek z V miejsca.

   

 • Powiatowy Konkurs Historyczny

  Powiatowy Konkurs Historyczny

  Sukces Rafała Żmii i Igora Przały
  w Powiatowym Konkursie Historycznym!

  W dniu 26 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach odbyła się I edycja Wielkiego Testu Wiedzy o Historii Polski pod przewodnim tematem „Od Piastów do Jagiellonów”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas III gimnazjum: Rafał Żmija (3A) i Igor Przała (3B). Głównym celem konkursu, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, było propagowanie wiedzy o historii Polski wśród młodzieży ze szkół naszego powiatu. Wszyscy uczestnicy konkursu najpierw rozwiązywali test. Jego wynik decydował o przejściu do etapu ustnego składającego się z pięciu rund. Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z testem, co zagwarantowało im udział w etapie ustnym. I tutaj Rafał z Igorem byli bezkonkurencyjni. Finalnie zajęli I miejsce i odebrali nagrody z rąk Starosty Myślenickiego, zasiadającego jednocześnie w komisji konkursowej, Burmistrza Gminy Sułkowice oraz Dyrektora ZSZiO w Sułkowicach. Zwycięzcom gratulujemy! /Ewa Tajs-Drąg/ Zdjecia w albumie link_tutaj

 • Pierwsza pomoc

  Pierwsza pomoc

  WARSZTATY UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

   

  W dniu 19.02.2019 r. naszą szkołę odwiedzili ratownicy, działający w Służbie Maltańskiej. Dwugodzinne warsztaty adresowane były do uczniów klas szóstych. W części pierwszej odbyła się prelekcja dotycząca ogólnych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, sposobów pomocy poszkodowanym w wielu sytuacjach życiowych oraz własnego bezpieczeństwa, które jest priorytetem każdorazowej akcji ratunkowej. Pokaz czynności ratowniczych dotyczył min. nagłego zasłabnięcia, skaleczenia i krwotoku, zadławienia oraz złamań i skręceń kończyn. W części praktycznej, uczniowie podzieleni na grupy, ćwiczyli tzw ‘’łańcuch przeżycia’’, poznając w ten sposób podstawowe zabiegi resuscytacyjne. Każdy z uczniów, miał okazję sprawdzić na fantomie prawidłowe uciski i wdechy ratownicze, ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz dowiedzieć się, którą stroną folii ratowniczej NRC należy okryć poszkodowanego. Właściwe kompletowanie apteczki oraz użycie defibrylatora AED, stanowiło dodatkową motywację do angażowania się w akcję pomocy drugiemu człowiekowi – akcję skuteczną, ratującą zdrowie i życie.

  Dziękujemy Służbie Maltańskiej za poświecony czas, zaangażowanie, za mnóstwo przekazanej wiedzy. Nabyte umiejętności uczniów naszej szkoły, przyczynią się do podniesienia świadomości zdrowotnej oraz empatii i uwrażliwienia na potrzeby innych. /A.Bernecka/

  Zdjęcia w albumie link_tutaj

   

 • Nabór dzieci do przedszkoli i szkół podstawowych.

  Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku informuje:

  • nabór dzieci do przedszkoli samorządowych na rok szkolny 2019/2020 odbywać się będzie w dniach od 12 lutego do 1 marca 2019 r.
  • zapisy do klas I szkół podstawowych  (dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie danej szkoły podstawowej) na rok szkolny 2019/2020 odbywać się będą w dniach od 12 lutego do 1 marca 2019 r.
 • Konkurs Gminny

  Konkurs Gminny

  Konkurs Gminny

  Miłosierdzie w czynie:

  Bł. Aniela Salawa i Bł. Hanna Chrzanowska

  etap szkolny

 • Pomoc dla przytuliska w Harbutowicach

  Pomoc dla przytuliska w Harbutowicach

  „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”

  Zima to czas, gdytradycyjnie nasze myśli  i serca zwracamyw kierunku Przytuliska w Harbutowicach.Bezdomne zwierzęta potrzebują naszego wsparcia w tym trudnym okresie, dlatego też po raz kolejny świetlica szkolna przeprowadziła akcję charytatywną zbiórki żywności. Zebraliśmy blisko 90 kg pożywienia dla podopiecznych państwa Dobrzańskich. Apel skierowany był do wszystkich dzieci naszej placówki oświatowej, ale szczególne podziękowania należą się najmłodszym wychowankom: przedszkolakom i uczniom klas młodszych.

  Potrzeby schroniska są jednak o wiele większe. Pomimo, że  udało się znaleźć domy dla wszystkich szczeniaków - z czego ogromnie cieszą się opiekunowie - nadal w przytulisku znajduje się 48 psów i 8 kotów. Wymagają one ogromnej troski, gdyż większość z nich to psy stare, schorowanei boleśnie doświadczone przez los. Państwo Dobrzańscy otrzymują czasami wsparciew opiece nad zwierzętami od wolontariuszy, jednakże pomoc nie pokrywa w pełni wydatków i opłat. Osoby, które  chciałyby  dodatkowo wspomóc Przytuliskow Harbutowicach, zachęcamy do wejścia na stronę (www.harbutowice.org). (D. Mielecka) Zdjęcia w albumie link_tutaj

 • Zebranie Rady Rodziców

  Zebranie Rady Rodziców odbędzie się w dniu 21 lutego 2019 r. (czwartek) o godz. 18:00

 • Telewizja w naszej szkole

  Wczoraj, podczas kolejnej prezentacji "Skąpca w nowej odsłonie" gościliśmy w naszej szkole pana burmistrza Artura Grabczyka, dyrektorów szkół i przedszkoli naszej gminy, a także powiatową telewizję z Myślenic. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu z tej imprezy.
  https://www.myslenice-itv.pl/znakomita-gra-aktorska-uczniow-zpo-w-rudniku-czyli-skapiec-w-nowej-odslonie/
 • Virtuoz

  Virtuoz

  Smyczkowanie na śniadanie

   

  Muzycy łódzkiej grupy „Virtuoz” – duet: Krzysztof Orzechowski, Wojciech Marcinowski porwali nas dzisiaj, 5. 02. 19 w niezwykłą muzyczną podróż przez kraje Unii Europejskiej. Muzyczny pociąg ruszał za sprawą dzieci ochoczo śpiewających refren piosenki Jedzie pociąg z daleka, a zatrzymywał się na stacjach – wybranych państwach, z których pochodziły zaprezentowane dzieciom kompozycje. Była więc czeska polka, niemiecki marsz, hiszpańska Viva Espania, była irlandzka muzyka ludowa i cygański czardasz. Dzieci słuchały utworów Mozarta, Bacha, Chopina czy Rubika, wystukiwały rytm, śpiewały refreny, podrygiwały, radośnie uczestniczyły w zabawie. Raz było bardzo wesoło, innym razem młodzi melomani w ciszy wsłuchiwali się w nastrojowe aranżacje czy karkołomne solówki wirtuozów. Dodatkową atrakcją muzycznej uczty były zabawy, w których uczniowie udowodnili, że niczym zawodnicy programu Jaka to melodia potrafią po jednej, dwóch nutkach odgadnąć tytuł bajki, filmu, serialu, z którego pochodzi melodia. Program na wszystkich pozostawił duże wrażenie a gromkie brawa były tego najlepszym dowodem. (Małgorzata Koźlak). Zdjęcia w galerii link_tutaj

 • Skąpiec

  Skąpiec

  Skąpiec w nowej odsłonie

  (Nie)zwykłe czwartkowe popołudnie

  Że pieniądz nie jest najważniejszą wartością, wiedzą wszyscy, ale o tym, jak bardzo potrafi w rodzinie namieszać, przekonali się ci, którzy 31 stycznia br., późnym popołudniem zasiedli na widowni szkolnego teatru w Rudniku. Obok dyrekcji szkoły i nauczycieli widzami byli licznie zgromadzeni rodzice, a dzień później, gdy spektakl był powtarzany, także uczniowie i specjalni goście: burmistrz gminy Artur Grabczyk i przewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Wolski.
  Aula pełniąca na co dzień funkcję świetlicy zamieniła się na czas spektaklu w kameralną scenę, którą stanowił współczesny salonik. Reżyserka przedstawienia zadbała o każdy szczegół scenografii tworzącej niepowtarzalny klimat dla rozgrywających się zdarzeń.

  Miesiące prób i …sukces

  Na scenie wystąpili gimnazjaliści ze spektaklem Skąpiec w nowej odsłonieprzygotowanym wg scenariusza uczennicy kl. 3 gimnazjum Jagody Szlachetki. Rzecz była poważna, bo światem, w którym przyszło żyć bohaterom, rządził pieniądz. Główna postać sztuki, Henryk (Patryk Biela) to biznesmen w podeszłym wieku, nieco schorowany, który trudni się lichwą i prowadzi nieczyste interesy. Nikomu nie okazuje współczucia; ani własnym dzieciom, ani pożyczkobiorcy (Filip Jędroszak). Córkę Emilkę (Julia Sala) zamierza wydać za bogatego starucha (Rafał Żmija),  choć ona kocha Wojtka (Damian Szczepaniak), a synowi Konradowi (Igor Przała)chce odebrać ukochaną Monikę (Oliwia Król). W komedii jest intryga uknuta przez Konrada i Bożydara (Jakub Opryszek), są wątki miłosne i jest wątek z policją (Justyna Kostecka).
  Wszystko brzmi niezwykle poważnie, ale na widowni – przeciwnie, było bardzo wesoło. Sprawiły to zabawne dialogi, wartka akcja, niezwykła gra młodych aktorów, a także postać homoseksualisty (Jakub Grabowski),  który swoim zachowaniem nieraz doprowadzał Henryka do szewskiej pasji, zaś tańcami, np. z miotłą rozbawił najbardziej wybrednych i poważnych widzów. Spektakl zakończył się gromkimi brawami, a słowa uznania płynęły tak ze strony dorosłych widzów, jak i kolegów ze szkolnej ławy.

  Warto było pracować

  „Byliście fantastyczni”, „szkoda, że nie wystąpiłam w waszym spektaklu”, „ja myślałem, że to takie zwykłe, szkolne przedstawienie, a tymczasem bawiłem się wyśmienicie”, „popłakałam się ze śmiechu”. Takie opinie płynęły zewsząd. Warto było dla nich pracować. (Małgorzata Koźlak)
  Zdjęcia w albumie link_tutaj

   

 • Konkurs plastyczno-literacki

  Gratulacje dla laureatów Gminnego konkursu plastyczno-literackiego!

  W dniu 12 grudnia w sali Izby Tradycji odbyło się uroczyste podsumowanie wieloetapowego konkursu ,,Historia pędzlem i piórem malowana” zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Ks. Józefa Sadzika w Sułkowicach. Formuła tego gminnego konkursu była dwuelementowa: dzieci z młodszych klas prezentowały prace plastyczne, uczniowie z klas starszych i młodzież gimnazjalna prace literackie. Uczniowie z naszej szkoły w etapie IV „Okres Niewoli czyli Droga do Niepodległości", w części plastycznej, zdobyli najwyższe miejsca. W pełnej zaproszonych gości sali nagrody odebrali:

   I nagroda - Julia Śmiłek
  II nagroda - Nikola Sikora
  III nagroda - Aleksandra Judasz

  Wyróżnienia otrzymali:
  Franciszek Szuba, Kinga Kozieł.

                                                                                               Opiekun: Bogusława Szczurek

  W części literackiej (część III) - ,,Czasy wolnej elekcji”  wyróżnienie otrzymały: Emilia Piechota i  Kamila Skupień.

                                                                                           Opiekun: Bogusław Kozioł

   

   

 • Podział godzin

  Podział godzin obowiązujący od 4.02.2019 r. znajduje się w zakładce "Informacje"
  link_tutaj

 • Jasełka

  Jasełka

  „Świąteczny czas”

   

              W tym roku szkolnym, w dniu 21.12.2018r., w świąteczny nastrój wprowadziły całą społeczność szkolną przedszkolaki z grup: IV – Krasnoludków i V – Kotków, które przygotowały przedstawienie jasełkowe pt. „On jest królem”.  Wcześniej jednak, w dniu 20.12.2018r., w ramach zajęć otwartych, przedstawienie obejrzeli rodzice w/w dzieci – dumni ze swoich pociech i wzruszeni ich zaangażowaniem, oraz koledzy z pozostałych grup przedszkolnych. Na początku spotkania głos zabrał dyrektor ZPO w Rudniku Konrad Gomulak, który składając rodzicom świąteczne życzenia, podziękował również za liczne przybycie. Po przedstawieniu, wspólnie z rodzicami w ramach świątecznych warsztatów, dzieci malowały drewniane aniołki do zawieszenia na domowych choinkach.

              Jasełka tradycyjnie przedstawiły historię narodzin Jezusa – od zwiastowania po wizytę trzech króli. Zostały jednakże wzbogacone o dodatkowe atrakcje, między innymi tańce: góralski, aniołów w świecących pelerynach i z obręczami, gwiazdek oraz diabełków. Przy świątecznej dekoracji, na zakończenie została wykonana piosenka, która wszystkich zgromadzonych w czasie obydwu przedstawień, wprowadziła w świąteczny nastrój.

               W ostatni przedświąteczny dzień w szkole wszechobecna była kolęda: w salach, na korytarzach, na hali i w sercu każdego z nas. Śpiewaliśmy solo, w grupach, w zespołach klasowych i całą szkołą zgromadzoną na hali. Tam także wysłuchaliśmy pięknego koncertu kolęd w wykonaniu dwojga uczniów kl. 4a: J. Blak (śpiew) i Sz. Kotuli (akompaniament) oraz chóru szkolnego.

  Drugim punktem tego dnia były życzenia. Składali je sobie uczniowie podczas wigilii
  z wychowawcami, składali dorośli. Życzenia, aby z radością i nadzieją spojrzeć na Grotę Betlejemską – miejsce narodzin Tego, który jest największą dobrocią i miłością – przekazał wszystkim zgromadzonym na hali katecheta, pan D. Czaicki.

  Na zakończenie spotkania dyrektor K. Gomulak podziękował paniom: A Fladze i M. Dymek (K) za przygotowanie jasełek, p. D. Czaickiemu za ich prowadzenie, p. I. Przale za oprawę muzyczną.

  I stała się jasność. Na świat przyszedł Ten, który sam jest Światłością. Z takim przesłaniem po zakończeniu jasełek mogliśmy pójść do domów, by za kilka dni z najbliższymi usiąść przy wigilijnym stole. M. Dymek /K/, A. Flaga, M. Koźlak

   

  Nauczycielki przygotowujące jasełka - A. Flaga i M. Dymek /K/ - składają serdeczne podziękowania Rodzicom dzieci występujących w przedstawieniu za pomoc w przygotowaniu kostiumów oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy i dekoracji.   

  Zdjęcia w albumie link_tutaj

   

   

 • Świetlicowe kolędowanie

  Świetlicowe kolędowanie

  Oczekując na Święta Bożego Narodzenia…

  Konkurs ,,Świetlicowe kolędowanie” już na stałe wpisał się w grudniowe imprezy bożonarodzeniowe w naszej szkole. W tym roku świetlica szkolna po raz kolejny zachęciła wychowanków do zaprezentowania swoich uzdolnień muzycznych na forum szkoły. Piętnastu uczniów zaśpiewało kolędy i pastorałki, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

  Panie: Agnieszka Przała, Bogusława Szczurek, Klaudia Przała przyznały:

  I miejsce – Emilii Wolskiej

  II miejsce – duetowi: Patrycja Komperda i Daria Hudaszek

                     i Milenie Góralik

  III miejsce – Patrycji Kuchcie

                       Darii Marek

  Wyróżnienie przypadło: Weronce Oliwie, Amelii Zajdzie,  Oliwii Kasprzyk.

   

  Gratulujemy! (J. Staśko)

  Zdjęcia w albumie link_tutaj

 • Zebrania z rodzicami

  W dniu 10 stycznia 2019 r. (czwartek) o godz. 17:00
  odbędą się zebrania z rodzicami.
  Rodzice uczniów klas egzaminacyjnych: VIIIA, VIIIB, IIIaG, IIIbG
  rozpoczynają zebrania w AULI gimnazjum spotkaniem
  z dyrektorem, dotyczącym warunków przebiegu egzaminów.

 • Warsztaty

  Warsztaty

  Warsztaty w świetlicy szkolnej!

   

   

  W listopadzie 2018 r. w dwóch grupach świetlicowych odbyły się warsztaty wyszywania na kanwie. Osobą prowadzącą była pani Anna Rapacz, mama Magdy i Ali z grupy I. Warsztaty rozpoczął autorski pokaz rękodzieła – własnoręcznie wykonane hafty, które wyglądały jak malowane obrazy. Prace artystyczne wzbudziły podziw wszystkich wychowanków świetlicy, z entuzjazmem więc dzieci przystąpiły do zajęć praktycznych. Każdy uczeń otrzymał kawałek materiału (kanwy) i różnokolorowe muliny do wyszywania. Pani Ania cierpliwie tłumaczyła, na czym polega haft krzyżykowy, rozrysowała wzór na tablicy, a następnie pokazywała każdemu dziecku jak należy wyszywać. Dzieci okazały się bardzo pojętnymi uczniami; niektórzy doszli do takiej wprawy, że potrafili zmieniać kolory w trakcie wyszywania, a nawet podejmowali próbę tworzenia wzoru. Nasi mali artyści dostali od pani Ani zadanie - doskonalić poznaną technikę, by przy kolejnym spotkaniu wyszywać już kolorowy wzór.

  Warsztaty świetlicowe prowadzone przez rodziców, to atrakcyjna forma zagospodarowania wolnego czasu dzieciom świetlicowym. To również okazja, by pogłębić współpracę rodziców ze szkołą. Rodzice naszych wychowanków dzielą się swoimi zdolnościami artystycznymi – odbyły się już warsztaty malowania na szkle prowadzone przez p. Agatę Kaczor - inspirując dzieci do kreatywnej twórczości. Bardzo dziękujemy za mile i z pożytkiem spędzony czas, mamy nadzieje na dalszą owocną współpracę. (D. Mielecka) Zdjęcia w albumie link_tutaj

   

   

   

 •                                                                 .

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
  Rudnik, ul. Szkolna 55
  32-440 Sułkowice
 • 012 2732018
  fax:012 2732018
  telefony wewnętrzne:
  sekretariat 20
  pedagog 24
  kuchnia 25

Galeria zdjęć