• Z życia klasy

• Dnia 27 maja 2011 roku klasy trzecie wraz z wychowawczyniami: Małgorzatą Bylicą i Zofią Godzik, zorganizowały uroczystość z okazji Dnia Matki. Prawie wszystkie mamy w ten dzień do szkoły przybyły i bawiły się bardzo dobrze, bo dzieci przygotowały  dla nich humorystyczne przedstawienie. Zadaniem Mam było odgadnięcie swojego wizerunku z opisu słownego, które dzieci wcześniej zredagowały.  Świetną zabawę podsycał dodatkowo koncert życzeń, w którym dzieci wcielały się w znanych wszystkim wykonawców.

Słusznie p. dyr. M. Pękala stwierdził, że „nie potrzeba CBA, żeby uzyskać szczegółowe informacje na temat rodziców. Wystarczy dać im kartkę i trochę czasu – i z detalami wszystkiego się dowiemy”.  Uroczystość umilił wspólny poczęstunek.

W dniach od 3- 13 maja 2011r. klasy trzecie ze Szkoły Podstawowej w Rudniku przebywały na „Zielonej Szkole” nad morzem.

Dzieci łączyły wypoczynek z nauką w miejscowości Darłowo, w ośrodku „Piramida I”. W każdy dzień odbywały się zajęcia lekcyjne, a oprócz nich uczniowie korzystali z wielu atrakcji np. rejs statkiem, wycieczka autobusowa do Parku Sowińskiego, gdzie można było podziwiać ruchome wydmy, wycieczka rowerowa do Wici, ścianka wspinaczkowa, basen znajdujący się przy ośrodku, Aquapark.

Dzieci miały możliwość poznania elementów krajobrazu nadmorskiego, ludzi i zawodów związanych z morzem. Co drugi dzień korzystały z inhalacji leczniczych. Pobyt w Darłowie uatrakcyjniły również różne konkursy organizowane przez opiekunów m.in. ortograficzny, recytatorski, wiedzy o morzu, konkurs „Najpiękniejsza rzeźba z piasku”, „Dbam o swój pokój” oraz zawody sportowe na plaży. Wieczory były umilane przez wspólne zabawy i śpiew przy muzyce.