• Charytatywny turniej piłkarski „Lecimy po marzenia Korogocho”
          • Charytatywny turniej piłkarski „Lecimy po marzenia Korogocho”

          • W dniu 15 stycznia 2023 r. na hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Rudniku odbył się pierwszy charytatywny turniej piłki nożnej „Lecimy po marzenia Korogocho”. Przedsięwzięcie rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele Św. Maksymiliana w Rudniku. W oparciu o teksty Świętego Jana Pawła II  dotyczące zmagań sportowych została przygotowana Modlitwa Wiernych odczytana przez zawodników i uczestników turnieju. Ksiądz Proboszcz w kazaniu zachęcił zawodników do szukania autorytetów i rozwoju nie tylko fizycznego lecz przede wszystkim duchowego.

            Podczas turnieju współzawodniczyło ze sobą 14 dziecięcych drużyn piłkarskich:
            LKS Rudnik, Szkółka Piłkarska Gościbia Sułkowice, Respekt Myślenice, OSP Biertowice, OSP Sułkowice i OSP Rudnik. Dziewczęta i chłopcy rozgrywali ze sobą zawody w atmosferze radości i fair play. Przyświecał szczytny cel: pomoc młodym kolegom i koleżankom z Afryki spełniać ich sportowe marzenia. Zwycięzcami w obu kategoriach wiekowych zostali zawodnicy Szkółki Piłkarskiej Gościbia Sułkowice. Młodzi piłkarze za zajęcie pierwszego miejsca otrzymali puchary. Dla wyróżniających się zawodników ufundowane były przez autora nagrody książkowe dla najlepszej piłkarki, piłkarza, bramkarki, bramkarza i za postawę fair play. Wszyscy zawodnicy nagrodzeni zostali medalami. Podczas rozgrywek zawodnicy mieli przygotowany przez sponsorów poczęstunek, mogli  ze swoimi rodzinami uczestniczyć w zajęciach z robotyki, a także wesprzeć finansowo projekt. Akcja charytatywna przyniosła dochód 7320 zł., który zostanie przekazany w całości dla dzieci ze slumsów Korogocho.

            Projekt charytatywny „Lecimy po marzenia Korogocho” zorganizowany przez Wspólnotę Charytatywną i nauczycieli ZPO w Rudniku przy współpracy Dyrekcji szkoły
            i Księdza Proboszcza jest długofalowym działaniem mającym na celu uwrażliwić nie tylko uczniów naszej szkoły, lecz również wspólnotę lokalną na problem wielkiego ubóstwa dzieci
            z Afryki. Młodzież naszej placówki przynosiła dla kolegów z Afryki sprzęt sportowy, piłki, korki i stroje piłkarskie. Dary te zostały przekazane do Korogocho osobiście przez naszą świecką misjonarkę Panią Judytę Sowę jeszcze przed turniejem.

            Powodzenie podjętych działań, pozytywny odbiór wśród zawodników, trenerów, rodziców oraz ogromna ofiarność sponsorów, zachęca nas  wszystkich do kontynuacji tego przedsięwzięcia.

                                                                                                                    /Dorota Mielecka/

        • ZEBRANIA Z RODZICAMI
          • ZEBRANIA Z RODZICAMI

          • Informujemy, iż zebrania z rodzicami uczniów szkoły podstawowej odbędą się w dniu 26 stycznia (czwartek) 2023 roku o godzinie 17:30.

            Rodzice i wychowawcy uczniów klas 8 rozpoczynają zebrania od spotkania
            z Dyrektorem w Auli, celem przekazania informacji dotyczących warunków przebiegu egzaminu ósmoklasisty.

        • ,,Zaczytana świetlica”
          • ,,Zaczytana świetlica”

          •    Świetlica szkolna we współpracy z biblioteką szkolną zrealizowała projekt edukacyjny - ,,Zaczytana świetlica”, promujący czytelnictwo z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Harmonogram zajęć przedstawiał się następująco: październik - Elementarz małego Polaka, listopad - Wojny dorosłych, historie dzieci, grudzień - Polskie tradycje bożonarodzeniowe.

               21 grudnia odbył się konkurs ,,Wigilijne inspiracje- dekorujemy świąteczny stół”, którego celem było: kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, propagowanie wzorców estetycznego nakrywania stołu, zapoznanie z literaturą dotyczącą świąt bożonarodzeniowych, doskonalenie umiejętności pracy w zespole. W konkursie udział wzięła 1.
            i 2. grupa świetlicowa.

            Jury w składzie Anna Cyrek i Agnieszka Gomulak przyznało:

            I miejsce: Natalii Szczurek, Michalinie Fladze, Aleksandrze Blak, Zuzannie Boroń, Lenie Janeczek.

            Ocenie podlegała: oryginalność dekoracji, estetyka wykonania, pracochłonność (wkład pracy własnej), wykorzystanie naturalnych surowców, znajomość zasad nakrywania stołu.

            Zdjęcia w galerii

            Laureaci otrzymali nagrody książkowe z NPRCz. /J. Staśko. B. Szczurek/

             

             

        • SOK - teatrzyk pt. "Przez Bajki w Świat"
          • SOK - teatrzyk pt. "Przez Bajki w Świat"

          • Sułkowicki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza uczniów i podopiecznych naszej placówki na teatrzyk pt. "Przez Bajki w Świat", który odbędzie się w dniu 29.01.2023r. w Hali Widowiskowej SOK ul. 1 Maja 70, Sułkowice.

        • KONKURS LITERACKO - PLASTYCZNY „TO WARTO PRZECZYTAĆ”
          • KONKURS LITERACKO - PLASTYCZNY „TO WARTO PRZECZYTAĆ”

          •    Już po raz drugi w naszej szkole odbył się konkurs o tematyce literacko – plastycznej. W ubiegłym roku szkolnym cieszył się wśród dzieci i młodzieży dużym zainteresowaniem, dlatego organizatorzy postanowili przeprowadzić go ponownie. Tym razem adresatami byli uczniowie klas V – VI. Celami konkursu były m.in. popularyzacja czytelnictwa jako formy rozrywki i edukacji, ciekawego spędzania czasu wolnego, promocja książek szczególnie lubianych przez młodych czytelników, umożliwienie prezentacji dziecięcej twórczości plastyczno – technicznej szerszemu kręgowi odbiorców.

               Prace, w formie plakatów, zostały wykonane w kilkuosobowych zespołach i dostarczone do biblioteki szkolnej.

            Finał konkursu połączony z wręczeniem nagród odbył się 16 grudnia 2022r.

            Komisja w składzie:

            Małgorzata Dzidek – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sułkowicach

            Aleksandra Łakomy – nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 2 w Sułkowicach

            Bogusława Szczurek – nauczyciel bibliotekarz

            Łukasz Zając – nauczyciel bibliotekarz

             

            w wyniku weryfikacji dokonała ostatecznej oceny dostarczonych prac konkursowych.

            I tak:

            I miejsce za pracę „Alicja w Krainie Czarów” przyznano Kindze Czerneckiej, Kamili Nędzy, Idze Sznajder oraz Mai Satorze

            II miejsce za pracę „13 – piętrowy domek na drzewie” – Lenie Szwab, Oliwii Kasprzyk, Róży Kani

            III miejsce za pracę „W pustyni i w puszczy” – Mai Garbień, Milenie Garbień, Wojciechowi Blakowi.

            Warto dodać, że wszyscy  ww. laureaci są uczniami klasy V a.

            Gratulujemy!

            Nagrody  zostały ufundowane przez Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa oraz przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

            Nagrodzone prace można oglądać w bibliotece szkolnej, do czego  gorąco zachęcamy!

            Organizatorzy – B. Szczurek, A, Chmura, Ł. Zając

        • "Z ekologią na TY"
          • "Z ekologią na TY"

          •   W czasie zajęć z edukacji przyrodniczej uczniowie klasy III b biorą udział w ogólnopolskim projekcie ekologicznym „Z ekologią na Ty", którego celem jest kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczające nas środowisko. Uczniowie zrealizowali następujące zadania związane z ekologią; w grupach stworzyli regulamin młodego ekologa, odbyli wycieczkę do pobliskiego lasu, w którym wysłuchali pogadanki na temat znaczenia lasu w przyrodzie, wykonali prace techniczną "Las w słoiku", w klasie zorganizowali Dzień Zdrowego Śniadania, gdzie samodzielnie wykonali zdrowe kanapki.

               Podczas zajęć uczniowie wykazywali się dużym zaangażowaniem w wykonywanie działania.

            Koordynator projektu: Katarzyna Łatas

        • Wieczór filmowy
          • Wieczór filmowy

          •     W piątek 18 listopada  o godzinie 17:00 odbył się  wieczór filmowo - andrzejkowy dla klasy Ia,  Ib oraz IIIb. Uczniowie zaopatrzeni w poduszki, kocyki, przekąski zgromadzili się w auli i swoich klasach, aby obejrzeć bajkę oraz film przygotowane przez swoich wychowawców. Repertuar okazał się bardzo interesujący, dzieci w ciszy i skupieniu obejrzały go do końca. Po seansie filmowo- bajkowym nie zabrakło wróżb andrzejkowych i muzyki przy której dzieci świetnie się bawiły. 

               Nasza szkoła to nie tylko lekcje, klasówki i oceny - to także miejsce, w którym staramy się wychodzić naprzeciw zainteresowaniom uczniów, proponując im szereg dodatkowych zajęć i atrakcji, dzięki którym mogą rozwijać swoje pasje, ale też spędzać czas w dobrym towarzystwie, robiąc coś przyjemnego. 

            Organizatorki: Agnieszka Gomulak, Marzena Kaleta, Katarzyna Łatas

        • "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki"
          • "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki"

          •    W obecnym roku szkolnym uczniowie klasy III b przez cały rok szkolny realizują międzynarodowy projekt edukacyjny "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki edycja IV - Podróżowanie przez czytanie". Projekt został stworzony z myślą o zachęceniu uczniów do czytania książek, w tym lektur szkolnych. Uczniowie zakończyli działania związane z realizacją I modułu projektu do którego wybraliśmy dwie lektury: „Rany Julek, czyli jak Julian Tuwim został poetą” A. Frączek oraz "O psie, który jeździł koleją" R. Pisarski.

               Najpierw uczniowie wysłuchali opowiadania "Rozchmurzone opowiadanie na powitanie", następnie wspólnie wykonali prace plastyczną "Chmurkę Tosie". Zarówno pierwszą jak i drugą lekturę czytaliśmy w klasie i w domu. Uzupełniliśmy strony w lekturniku omawiając lektury, rysując głównych bohaterów. Wykonaliśmy także zadanie ze scenariusza, które  polegało na wyszukiwaniu informacji i tworzeniu plakatów, dzięki którym uczniowie będą mieli okazję zapoznać się z informacjami na temat omawianej miejscowości oraz z ciekawymi miejscami, które warto tam zobaczyć. Dzieci poznawały miejscowość Łódź - która była miejscem urodzenia głównego bohatera lektury - Juliana Tuwima. Na podsumowanie drugiej lektury dzieci w domach, miały na zadanie zgromadzić w pudełku rzeczy, które najbardziej kojarzyły się im z przeczytaną lekturą, które później przedstawiali przed całą klasą. Naszą podróż zaczynamy od Polski, a następnie będziemy podróżować po Europie i świecie. Realizacja proponowanych zadań to świetna zabawa, dzięki której, poprzez czytanie uczniowie rozbudzają ciekawość literacką i rozwijają aktywność czytelniczą.

            Koordynator: Katarzyna Łatas

      • Kontakty

        • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
        • 122732018 fax: 122732018 telefony wewnętrzne: sekretariat 20 pedagog 24 kuchnia 25
        • Rudnik, ul. Szkolna 55 32-440 Sułkowice Poland
        • Dyrektor: mgr Konrad Gomulak Wicedyrektor: mgr Agnieszka Szlachetka
      • Logowanie