• Z życia klasy

Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności.

International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki zapoczątkowano 15 września 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa "The Dot", opowiadająca o Vashti - małej dziewczynce, która nie potrafiła uwierzyć w siebie, dopóki nie została doceniona przez nauczycielkę, która zachwyciła się narysowaną przez dziecko kropką.  Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi, budowania wiary we własne możliwości i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć.

Ten dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu The Dot - Kropka. Następnie odbyła się pogadanka na temat obejrzanego filmu oraz rozmowa na temat posiadanych talentów. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część lekcji - praca plastyczna - wykonane lapbooków. Uczniowie podczas pracy wykazali się wielkim zaangażowaniem, a wykonane prace były bardzo twórcze.

Dzień Kropki miał na celu pobudzenie kreatywności, pomysłowości uczniów, zachęcić ich do tworzenia i uwierzenia w to, że każdy może być kreatywny, nieszablonowy.