• NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Powiat Myślenicki powierzył Stowarzyszeniu Sursum Corda (łac. "w górę serca") realizację projektu w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji oraz edukacji prawnej.

Celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do darmowej pomocy, świadczonej w wyznaczonych punktach przez prawników, doradców obywatelskich i mediatorów, wsparcie mieszkańców (w tym młodzieży) w radzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, a także podniesienie świadomości prawnej i obywatelskiej.

Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego zajdą Państwo na dedykowanej dla Powiatu Myślenickiego internetowej podstronie projektu.

Ponadto zachęcamy do śledzenia - nas na Facebooku, Instagramie i TikToku, gdzie publikujemy, m.in. informacje dotyczące dostępu do systemu nieodpłatnych świadczeń, a także posty o zakresie i zasadach udzielania porad oraz prawne zagadnienia tematyczne, w tym w obszarze praw i obowiązków obywatelskich, działalności krajowych i międzynarodowych organów ochrony prawnej, mediacji oraz sposobów polubownego rozwiązywania sporów, a także możliwości udziału obywateli w konsultacjach publicznych oraz procesie stanowienia prawa.

INTERAKTYWNY PORADNIK EDUKACYJNY + QUIZ DLA UCZNIÓW KLAS I-III
        "Bądź bezpieczny"

W ramach działań edukacyjnych udostępniamy do NIEODPŁATNEGO wykorzystania przez nauczycieli INTERAKTYWNY PORADNIK EDUKACYJNY „BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE” (dla dzieci z klas 1-3), stanowiący kompendium wiedzy z zakresu: poruszania się rowerem, poruszania się poboczem oraz przechodzenia przez pasy. Poradnik kończy się QUIZEM, który pozwoli sprawdzić poziom przyswojonych w trakcie oglądania informacji.

INTERAKTYWNY PORADNIK EDUKACYJNY DOSTĘPNY JEST TUTAJ.

Materiał powstał przy współpracy metodycznej z pedagogami oraz prawnikami. Mamy nadzieję, że będzie ciekawym ubogaceniem oferty zajęć szkolnych w ramach edukacji rozwijającej kompetencje społeczne uczniów.