• Gminne Zawody Tenisa Stołowego

  W dniu 12. 10. 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku odbyły się Gminne Zawody Tenisa Stołowego pod patronatem Burmistrza Gminy Sułkowice. Zawody rozgrywane były w systemie indywidualnym i drużynowym. Szczegóły, wyniki- tutaj. AB

 • Dzień Edukacji Narodowej

    12 października obchodziliśmy  w naszej szkole uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Ten dzień jest szczególny w pracy każdego nauczyciela, to moment, w którym zapominamy o trudach codziennej pracy. W tym dniu najważniejszy jest uśmiech naszych uczniów, miły gest i wówczas pojawia się myśl: ”że jednak  ta praca ma sens, ogromny sens!” Ale to także święto wszystkich pracowników szkoły, bez których nie mogłaby ona istnieć. Pod opieką pań: Doroty Ostafin i Jadwigi Zajdy, uczniowie przygotowali akademię, w której pokazali swoje duże zdolności artystyczne. Odtworzyli - słowem, gestem i piosenką - klimat szkolnego  życia. Program artystyczny stanowił niewątpliwie najpiękniejszy bukiet życzeń dla nauczycieli, u wielu wywołał serdeczny uśmiech. Wysiłek i trud aktorów, został nagrodzony gromkimi brawami publiczności.

     Pan dyrektor przypomniał, że Dzień Edukacji Narodowej, który w Polsce przypada na 14 października, to święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
     Następnie podziękował nauczycielom i pracownikom obsługi za trud i zaangażowanie wkładane każdego dnia w edukację i wychowanie młodego pokolenia oraz nagrodził tych, którzy w ubiegłym roku szkolnym wyróżnili się szczególnie w pracy dydaktyczno – wychowawczej.(D.O.)  Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • I ORSZAK ŚWIĘTYCH

  KAŻDY Z NAS JEST DOBRYM MATERIAŁEM NA ŚWIĘTEGO

              W tym roku szkolnym, 31 października odbędzie się po raz pierwszy ORSZAK ŚWIĘTYCH. Jego celem jest zachęcenie Uczniów do odkrywania bogactwa świętych i błogosławionych Kościoła, którzy są dla nas wzorem postępowania, bycia dobrym oraz uczą nas jak przezwyciężać problemy dnia codziennego.
              Tegoroczny ORSZAK ŚWIĘTYCH odbędzie się pod hasłem Każdy z nas jest dobrym materiałem na świętego. Ta inicjatywa w tym roku jest skierowana jest do klas I-IV Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Rudniku.  
              Już dziś zachęcamy dzieci, aby z pomocą Rodziców czy Dziadków przygotowali strój swojego ulubionego świętego, w którym wystąpi w Orszaku. Warto zwrócić uwagę na oryginalność stroju, aby on nawiązywał w symbolice do charakteru danego błogosławionego czy świętego. Istotnym elementem stroju niech będzie atrybut danego świętego.
              Po ORSZAKU ŚWIĘTYCH w szkole odbędzie się konkursu na najoryginalniejszy strój (nie będą oceniane stroje z wypożyczalni).
              Szczegółowy plan orszaku świętych zostanie podany na stronie internetowej Szkoły w terminie późniejszym.            Wszystkich uczniów klas I - IV Serdecznie zapraszamy do pomocy w przygotowaniach i do udziału w I ORSZAKU ŚWIĘTYCH.
  katecheta - Dawid Czaicki, Dyrektor ZPO w Rudniku - Mirosław Pękala

 • PILNE! język angielski

  Rodzice zainteresowani zapisaniem swoich dzieci na płatne kursy j. agielskiego w naszej szkole proszeni są o skontaktowanie się ze szkołą McGregor w Myślenicach (tel. 12 372 28 95) do 9 października 2017 r. Zajęcia bedą organizowane w godzinach popołudniowych, po 16.00. Szczegóły tutaj: Jezyk angielski McGregor - oferta.pdf

 • Magia czy Fizyka?

  Noc Naukowców już na stałe wpisała się w kalendarz imprez naszej szkoły i cieszy się wśród uczniów dużym zainteresowaniem. 29 września wybraliśmy się do Krakowa, aby przekonać się, że chemia, fizyka czy biologia pełne są zadziwiających zjawisk. Mieliśmy okazję odwiedzić niedostępne na co dzień laboratoria i wziąć udział w popularno-naukowych pokazach, eksperymentach i wykładach. Dużo emocji budziły pokazy zatytułowane „Triki Fizyki - Magia czy Fizyka?” podczas, których obserwowaliśmy m.in. zachowanie suchego lodu, szukaliśmy odpowiedzi na pytanie kiedy ogień nie parzy, czy jakiej wielkiej siły potrzeba, aby zgnieść dużą butlę. Odwiedziliśmy również Centrum Cyklotronowe Bronowice, jedno z siedmiu miejsc w Europie, gdzie prowadzona jest protonowa terapia nowotworowa. Oglądaliśmy Stanowiska Terapii Oka, Stanowiska Gantry, Stanowiska Tomografu Komputerowego wraz ze stanowiskami pozycjonowania pacjenta. Poznaliśmy również niezwykłe stany skupienia materii, jakimi są ciekłe kryształy, zobaczyliśmy aparaturę badawczą, stwarzającą możliwości analizy mikroobszarów. Na Uniwersytecie Rolniczym mieliśmy okazję zaznajomić się z pasożytami człowieka, a chętni mogli wykonać zastrzyk, założyć szwy skórne czy wykonać  endoskopię zwiadowczą (pokaz na fantomie zwierzęcia). Noc Naukowców okazała się cennym doświadczeniem i pozwoliła poznać tajemniczy i na co dzień niedostępny świat naukowców. Na własnej skórze przekonaliśmy się, że nauka może być fascynująca. Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • 17 września 1939 r.

     15 września 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 78 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Uroczystość obejrzeli uczniowie klas 4 – 7 szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych.
      Program artystyczny został przygotowany przez uczniów klasy 7a pod kierunkiem pani Małgorzaty Norek i pani Agnieszki Przały. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.
      Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, wiersze, prezentacje multimedialne. Utwory muzyczne, które pojawiły się podczas uroczystości, wykonał chór szkolny pod kierunkiem pana Ireneusza Przały.
  Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała oraz wysłuchała tej szczególnej lekcji historii. Uroczystość zakończyła się krótkim podsumowaniem przedstawionych wiadomości. Wytypowani uczniowie odpowiadali na pytania związane z tematyką napaści ZSRR na Polskę 17 września 1939 roku.
  Zdjęcia wAlbumie - tutaj.

 • Zmiany w przerwach

  Od 25 września 2017 r. obowiązuje nowy rozkład dnia w szkole. Wydłużeniu ulega druga długa przerwa. Szczegóły w zakładce Informacja/ Dzwonki -  tutaj. 

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  4 września 2017 r. po ponad dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej, uczniowie wrócili do szkoły, aby rozpocząć nowy rok w zreformowanej placówce oświatowej. Zgodnie z nową reformą edukacyjną, uczniowie od roku 2017/2018 będą uczyć się w ośmioletniej szkole podstawowej.
  Inauguracja rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, Pan Mirosław Pękala, który przywitał uczniów, nauczycieli i rodziców. Odczytał skierowane do społeczności szkolnej listy od burmistrza gminy, Pana Piotra Pułki oraz minister edukacji, Pani Anny Zalewskiej. Życzył wszystkim wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i osiągnięcia jak najwyższych wyników w nauce i zachowaniu. Gorąco powitał nowych uczniów przybyłych do naszej szkoły oraz pierwszoklasistów i ich rodziców. Uczniowie klasy II gimnazjum, przypomnieli wszystkim o tragicznym 1 września 1945. W tym roku obchodzimy 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Po krótkiej części artystycznej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas. Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Zapisy do świetlicy!

  Do 7 września 2017 r. będą prowadzone zapisy do świetlicy szkolnej. Karty zapisu można pobrać w sekretariacie szkoły. Bardzo prosimy o przemyślane ustalanie czasu pobytu dziecka w świetlicy, zgodnie z faktyczną potrzebą.

 • Stypendia oraz bezpłatne obiady dla uczniów

  Informacje o możliwości uzyskania stypendium szkolnego oraz darmowych obiadów można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego - tutaj.

 • Podręczniki

  Uczniowie wszystkich klas otrzymają zestaw podręczników za darmo. Należy tylko zakupić podręcznik i ćwiczenia do religii (jeśli dziecko będzie uczęszczać na zajęcia religii). Ćwiczenia do religii obowiązują tylko w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Szczegóły w zakadce Informacje - tutaj. Strój na wychowanie fizyczne: biały podkoszulek, ciemne (czarne, granatowe) spodenki.

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  23 czerwca 2017 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Podzielone zostało ono na dwie części; pierwsza  dla klas I – V szkoły podstawowej miała miejsce o godz. 9.00 oraz druga dla klas VI i I – III gimnazjum o godz. 11.00. Ceremonia rozpoczęła się od przywitania gości, wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego.  Później głos zabrał dyrektor, pan Mirosław Pękala, który zapoznał zebranych na sali gimnastycznej gości i rodziców z  osiągnięciami szkoły, sukcesami uczniów i nauczycieli, podziękował za ofiarną i ciężką pracę oraz życzył wszystkim przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas III gimnazjum pod kierunkiem pań: Iwony Wojtyczy oraz Małgorzaty Norek. Wychowankowie zaprezentowali zebranym zabawne przedstawienie ukazujące różnice w podejściu uczniów do spraw szkolnych, wynikające z ich postrzegania rzeczywistości w wyniku nabywanych z wiekiem różnych życiowych doświadczeń. I tak po jednej stronie sceny mogliśmy obserwować  grzecznych uczniów klas początkowych szkoły podstawowej, po drugiej zaś, ich już mniej grzecznych starszych kolegów z gimnazjum. Do zaprezentowanych scenek dodano trafny i żartobliwy komentarz. Po zakończeniu części artystycznej w-ce dyrektor szkoły, pani Małgorzata Koźlak, przeczytała treść listu gratulacyjnego, skierowanego do rodziców tych uczniów, których wyniki w nauce pozwoliły wpisać ich nazwiska do Złotej Księgi najzdolniejszych. Po wręczeniu rodzicom listów gratulacyjnych oraz rozdaniu nagród książkowych i dyplomów, przyszła pora na pożegnanie absolwentów klas III. Z rąk wychowawczyń odebrali oni świadectwa ukończenia Gimnazjum im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Rudniku. Należy dodać, że najzdolniejszymi uczniami naszej szkoły zostali: Emilia Małota z kl. III a - zdobywczyni nagrody Primus Inter Pares ufundowanej przez Burmistrza Gminy Sułkowice oraz Grzegorz Żmija z kl. III b, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen, najwyższy wynik na egzaminie gimnazjalnym oraz reprezentowali szkołę w licznych konkursach na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim, zdobywając tytuły laureatów i finalistów. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie udali się z wychowawcami  do swoich klas, na ostatnie przedwakacyjne spotkanie.(ACh) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Podsumowanie roku szkolnego 2016/17

  Kolejny rok pracy za nami.   Czas na krótkie spojrzenie w tył. Miniony rok przyniósł wiele sukcesów uczniom i  nauczycielom. Od czerwca jesteśmy Szkołą Odkrywców Talentów, certyfikat ten  jest dowodem organizacji wielu imprez, przedsięwzięć, konkursów, w których każdy uczeń mógł znaleźć coś dla siebie.

  Dwóch uczniów naszego gimnazjum zostało laureatami konkursów przedmiotowych. Są to: Emilia Małota –  Małopolski Konkurs Biologiczny i Grzegorz Żmija – Małopolski Konkurs z Fizyki. Ponadto Grzegorz uzyskał tytuł „kaon” i nagrodę w  Polsko – Ukraińskim Konkursie z Fizyki „Lwiątko”. Czterech finalistów reprezentowało nas w małopolskich konkursach: biologicznym (Grzegorz Żmija),  chemicznym (Grzegorz Żmija), geograficznym (Emilia Małota i Grzegorz Żmija).   Grzegorz i Emilia osiągnęli najwyższe wyniki na egzaminie gimnazjalnym, odpowiednio: 98% i 97,5%, a także  najwyższe średnie ocen w gimnazjum: Emilia 5,79 i Grzegorz 5,5. Emilia otrzymała Nagrodę dla wybitnego ucznia – Primus Inter Pares, ufundowaną przez Burmistrza Gminy Sułkowice.
   Najwyższe wyniki w szkole podstawowej uzyskała Patrycja Piechota z kl. 4a – średnia  ocen 5,5. Najlepszą klasą w całym zespole okazała się kl. 4a ze średnią ocen 4,93.

  Cieszy dobra   frekwencja. Aż 4 klasy uzyskały za cały rok szkolny frekwencję 94%. Troje uczniów nie opuściło ani jednej godziny i nie miało ani jednego spóźnienia. Są to: Maksymilian Szczurek z kl. 3b,   Magdalena Nędza  z kl. 3c oraz Grzegorz Żmija z kl. 3b gimnazjum.

  Szkoła realizowała wiele ciekawych projektów sprzyjających rozwojowi:  kompetencji czytelniczych ucznia, (np. „Książka – to mistrz, co darmo nauk udziela”, „Cała Polska czyta dzieciom”), postaw prozdrowotnych (np. „Bieg po zdrowie”, „Szkoła promująca zdrowie”), postaw proekologicznych (np. „Dzień Ziemi).  W klasach  4  wdrażaliśmy innowację pedagogiczną „Twórcza informatyka poprzez programowanie”, która sprzyja rozwojowi intelektualnemu naszych uczniów,  ich wyobraźni i uczy  kreatywnego myślenia.

  Uczniowie nie pozostawali obojętni  na potrzebujących. Organizowali wiele akcji charytatywnych („Podziel się paczką od św. Mikołaja”,  „Kolędowanie dla bliźniego” „Góra grosza”, zbiórka zabawek dla domu dziecka,   zakrętek, karmy dla zwierząt i inne), w których wykazali wrażliwość, ofiarność i  poczucie współodpowiedzialności za los skrzywdzonych. W tym roku po raz pierwszy włączyliśmy  się w projekt „Pola nadziei” i w różnych akcjach zebraliśmy pieniądze, które przekazaliśmy na Hospicjum  św. Łazarza w Krakowie.

  Niezapomnianych wrażeń dostarczyły nam spotkania z ciekawymi ludźmi. Gościliśmy podróżników, muzyków, uczyliśmy się pod fachowym okiem udzielać pierwszej pomocy, segregować śmieci. Nadal współpracowaliśmy z TVP Kraków w ramach projektu „Internetowy teatr dla szkół”, z krakowskimi uczelniami przy organizacji wyjazdów na Małopolską Noc Naukowców czy spotkań z matematykami na UP.

  W tym roku do Złotej Księgi wpisanych zostało 40 uczniów szkoły podstawowej i  14  gimnazjalistów. Są to:

  klasa 1: Nadia Blak, Alicja Rapacz, Szymon Stelmach;

  klasa 2a: Natalia Kaleta, Wiktoria Osiecka, Nikola Sikora;

  klasa 2b: Mateusz Bielecki, Martyna Ganciarz, Zuzanna Rucińska;

  klasa 3a: Bartłomiej Kozak, Kamila Koziołek, Patrycja Kurek;

  klasa 3b: Kacper Kiebzak, Wiktoria Klimowska, Teresa Zachariasz;

  klasa 3c: Aleksandra Bizoń, Bartosz Blak, Igor Kawecki;

  klasa 4a: Aleksandra Cygan, Paulina Cyrek, Zuzanna Góralik, Patrycja Piechota, Amelia Szczurek, Bartłomiej Wróblewski;

  klasa 4b: Kacper Blak;

  klasa 5a: Patrycja Blak, Anna Piegza, Natalia Starzec, Lena Sznajder, Weronika Świerczyńska;

  klasa 5b: Maja Legutko, Julia Mistarz, Emilia Piechota, Emilia Starzec, Szymon Szczurek;

  klasa 6a: Emilia Ganciarz, Olga Piwowarska, Kacper Szczurek;

  klasa 6b: Aleksandra Filarska, Łukasz Hudaszek;

  klasa 1ag: Rafał Żmija;

  klasa1bg: Paulina Chlipała;

  klasa 2ag: Izabela Hudaszek, Katarzyna Kaperek, Katarzyna Oliwa, Hubert Szlachetka;

  klasa 3ag: Magdalena Dymek, Maciej Gatlik, Emilia Małota, Gabriela Mazurkiewicz, Zuzanna Szatan;

  klasa 3bg: Anna Rywotycka, Gabriela Stręk, Grzegorz Żmija.

  Wszystkim tym, dla których mijający rok był udanym, serdecznie gratulujemy. (M. Koźlak)

 • Dzień Matki w klasach 2

       14 czerwca 2017 roku w godzinach popołudniowych odbyła się uroczystość Dnia Matki. Na zaproszenie dzieci i wychowawczyń przybyły do szkoły mamy drugoklasistów. Uczniowie w odświętnych strojach, w udekorowanej auli  powitali radosne i dumne ze swoich dzieci mamy. Dla zaproszonych gości przygotowano część artystyczną: wiersze,  piosenki oraz humorystyczne „z życia wzięte” scenki, którymi dzieci wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce ,,które tak wiele rozumie i wspaniale wybacza”. Dla naszych dzieci impreza była znakomitą okazją do zaprezentowania i pochwalenia się swymi talentami muzycznymi, aktorskimi i recytatorskimi. Występy małych artystów dostarczyły wiele radości i wzruszeń, czego wyrazem były gromkie oklaski jakimi nagrodzono uczniów. Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim mamom własnoręcznie wykonane upominki oraz bukieciki z polnych kwiatów, a następnie zaprosiły wraz ze swoimi wychowawczyniami na słodki poczęstunek.
       Uroczystość przebiegła w ciepłej, miłej i radosnej atmosferze. Te  krótkie chwile spędzone wraz z mamami w szkole na długo  zagoszczą w pamięci zarówno szczęśliwych mam oraz ich pociech, których trud, zaangażowanie i pokłady ogromnej miłości, jakie włożyły w przygotowanie uroczystości zostały tak miło i szczerze przyjęte. ( W. Kozik, D. Pitala)
  Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • DZIEŃ PATRONA 2017

  Król  Kazimierz III Wielki jest patronem naszej szkoły i to właśnie On 29 maja 2017 r. był w centrum zainteresowania wszystkich uczniów i nauczycieli naszej placówki, bowiem w tym właśnie dniu, uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona.
     Ranek powitał nas słonecznie, dlatego świętowanie rozpoczęliśmy na boisku szkolnym od powitania Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i całej społeczności szkolnej. Przygotowana na tę uroczystość scenografia, prezentowała się w promieniach majowego słońca dostojnie i majestatycznie, niczym postać wielkiego i zacnego władcy, jakim niewątpliwie był Król Kazimierz III.
     W atmosferę podniosłej uroczystości wprowadzili nas uczniowie szkolnego kółka teatralnego, którzy w oryginalnych strojach stylizowanych na epokę średniowiecza, przedstawili zebranym krótką formę teatralną ukazującą ważne momenty związane z życiem i działalnością władcy. Następnie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami udali się do budynku szkolnego, aby realizować powierzone im przez organizatorów zadania. Każda grupa wiekowa z ogromnym zapałem przystąpiła do działania.
     Najmłodsi uczniowie dzielnie pokonywali trudny tor przeszkód, rywalizując o miano najsprawniejszych wojów w Turnieju Rycerskim.

   Klasa II b po pasjonującej walce, pokonała wszystkie rywalizujące drużyny i zdobyła tytuł mistrza Turnieju Rycerskiego. Podczas kiedy w sali gimnastycznej toczyła się zaciekła walka, uczniowie klas      IV –VI brali udział w prezentacji multimedialnej przeprowadzonej przez uczennicę klasy III a g – Emilię Małotę, która wygrała konkurs na najlepiej przygotowaną formę pokazu Power point nt. naszego Patrona. Tymczasem w świetlicy szkoły podstawowej wytypowani z każdej klasy uczniowie, mieli okazję wykazać się wiedzą biograficzną o Królu Kazimierzu. Nad przebiegiem konkursu czuwały panie E. Tajs i A. Przała. W kategorii klas IV – VI zwycięzcami okazali się uczniowie IV b - Kacper Sikora i Bartłomiej Szczurek,  którzy najlepiej poradzili sobie z niełatwymi i często podchwytliwymi pytaniami, zaś Emilia Małota i Gabriela Mazurkiewicz z kl. III a g nie pozwoliły sobie odebrać zwycięstwa żadnemu gimnazjaliście.

   Aktywność uczniów koncentrowała się także wokół warsztatów twórczych, w których mogli wykazać się niezwykłą kreatywnością. Powstały więc epokowe naczynia, kukiełki rycerzy i królewien,  piękne herby z przesłaniem, foldery reklamujące naszą szkołę, pudełka i szkatułki na królewskie klejnoty. Jednym z ciekawszych zadań był konkurs polegający na ułożeniu wiersza lub pieśni stylizowanej na język średniowieczny, a traktujących o uczuciu żywionym przez rycerza do swojej ukochanej. W tej kategorii uzdolnieniami literackimi wykazali się uczniowie kl. IV a SP, którzy wraz  z wychowawczynią ułożyli piękny wiersz pt.  „Do ukochanej Estelli”, który wygrał w konkursie poezji,  natomiast przedstawicielka kl. III a gimnazjum – Zuzanna Szatan, brawurowo zaśpiewała pieśń  o miłości zajmując również I miejsce.

   Na zakończenie tej wspaniałej i doniosłej uroczystości, uczniowie po raz kolejny zebrali się na płycie boiska, by zaprezentować wyniki swojej pracy i posłuchać zwycięzców Konkursu poezji i pieśni rycerskiej. Następnie z wytworami rękodzielniczymi  w barwnym orszaku udali się na spacer ulicami Rudnika, by zaprezentować mieszkańcom, jak ważą i niezwykłą postacią był i jest nasz Patron, dzięki któremu możemy przenieść się choćby na jeden dzień do czasów średniowiecznych i zamienić naszą szkołę w kazimierzowski gród.  Przy okazji udowodniliśmy, że czasy średniowieczne nie muszą się wszystkim kojarzyć z szarością życia, umartwianiem się i ascezą, lecz z także z radością i feerią barw, którą zaprezentowaliśmy w malowniczym korowodzie.

  Wszystkim uczniom, nauczycielom, dyrekcji, obsłudze oraz rodzicom dziękujemy za trud i zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości.

  Organizatorki: D. Mielecka, A. Szlachetka i A. Chmura. Zdjęcia w Albumie - tutaj.

  A oto wiersz autorstwa kl. IVa

  Do ukochanej Estelli…

  O Estello ma ukochana !

  Padam przed Tobą na kolana.

  Blask Twej urody mnie oślepia!

  Ale nadzieja me serce sklepia!

  Że jako rycerz Twój oddany,

  Zostanę w końcu wysłuchany.

  Swój wzrok łaskawy na mnie zwróć,

  I mą mękę skróć.

  Pani mych myśli i czynów,

  Do pojedynku staję znów,

  I dla ciebie zetnę sto głów.

  Rzucę je wszystkie do twych stóp,

  I ze mną co zechcesz zrób.

  Pani mego serca droga,

  Nie rób ze mnie swojego wroga,

  Lecz oddanego na zawsze rycerza.

  Który Twą mądrość sławić zamierza.

  Twoja wrażliwość na krzywdę bliźniego,

  Przekona do Ciebie każdego.

  Estello ukochana ma,

  Pachniesz jak kwiatowa łąka,

  Jak moja mała biedronka.

  Me serce Ci oddaję,

  Ma Miłość wielka jak Himalaje.

  Me serce bije jak szalone,

  I nigdy nie zostanie spalone.

  Na Twym różanym licu pocałunek jak pieczęć złożę,

  Nim się do grobu położę.

  By z niebios na Ciebie spoglądać,

  I wiecznej Twej sławy doglądać.

  To ślubuję – ja Gotfryd bez skazy

  Gotów po wsze czasy wypełniać mej Pani rozkazy!

 • XXII Małopolski Przegląd Artystyczny Świetlic Szkolnych

  Już po raz dwudziesty drugi Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie zorganizował Małopolski Przegląd Artystyczny Świetlic Szkolnych. W pierwszym dniu prezentacji twórczości grup świetlicowych  (9 maja 2017 r.) w konkursie zaprezentowało się czternastu wychowanków naszej świetlicy przedstawiając  „Kopciuszka” Jana Brzechwy.   Gra młodych aktorów, piękne stroje oraz piękna dekoracja zdobyła uznanie komisji sędziowskiej, gdyż usłyszeliśmy wiele pochwał. Po trzytygodniowym oczekiwaniu na wyniki, podczas finału usłyszeliśmy werdykt - Szkoła Podstawowa z Rudnika zajęła trzecie miejsce. Obecni na ogłoszeniu wyników przedstawiciele grupy teatralnej odebrali od organizatorów przeglądu dyplom i puchar. Za rok postaramy się brać udział także w innych konkurencjach, mając nadzieję na podobny sukces.(D. Mielecka).

 • PIKNIK RODZINNY

        27 maja w Przedszkolu Samorządowym w Rudniku odbył się rodzinny piknik, którego celem była integracja środowiska przedszkolnego.  Na początku Pan dyrektor powitał zebranych gości i zaprosił do wspólnej zabawy. Pierwszym punktem naszego spotkania były występy artystyczne dzieci z naszego przedszkola. Dzieci pod okiem swoich Pań przygotowały tańce, piosenki dla swoich rodziców oraz wszystkich przybyłych gości. Po części artystycznej dzieci wspólnie z rodzicami mogły korzystać z licznych atrakcji. Kolejną częścią programu był konkurs „Mam talent”. Dzieci mogły zaprezentować na forum przedszkola, rodziców i zaproszonych gości swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talent. Pracownicy przedszkola wspólnie z Radą Rodziców przygotowali dla dzieci i wszystkich uczestników wspólnej zabawy szereg atrakcji, m.in. malowanie twarzy, loterię fantową, zamek dmuchany ze zjeżdżalnią, kącik dla dziecka. Ponadto wszyscy mogli skorzystać z punktów gastronomicznych, które oferowały kiełbaski z grilla, napoje, watę cukrową oraz przepyszne ciasta upieczone przez rodziców, które można było zakupić na stoisku u Pań z Koła Gospodyń Wiejskich.

  Piknik był okazją do zintegrowania całej społeczności przedszkolnej tj. przedszkolaków, rodziców i pracowników. Każdy mógł odpocząć przy wesołej muzyce. Był to wspaniały dzień pełen słońca, radości, nowych doświadczeń i wspólnej zabawy.

  Impreza ta nie mogłaby odbyć się bez zaangażowania nie tylko dyrekcji, pań nauczycielek i pracowników przedszkola, ale przede wszystkim rodziców, którzy aktywnie włączyli się we wszystkie przygotowania.

  Dziękujemy, za bezinteresowną pomoc i życzliwość okazaną naszej placówce podczas organizacji Pikniku Rodzinnego: rodzicom, straży pożarnej, sponsorom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do uświetnienia tej imprezy. (K.Ł.)

  Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • GMINNY KONKURS TAŃCA NOWOCZESNEGO

  W dniu 19 maja 2017 r.  w naszym przedszkolu odbył się  Gminny Konkurs  TAŃCA NOWOCZESNEGO. Do konkursu przystąpiły dzieci z siedmiu przedszkoli z terenu Gminy Sułkowice. Doskonałe przygotowanie, piękne stroje, nowoczesne układy taneczne oraz świetnie dobrana muzyka zostały docenione przez jury w składzie: Karolina Moskal –instruktorka tańca, Beata Szuba – instruktorka ZPiT Elegia z Rudnika oraz Piotr Skóra – nauczyciel, instruktor tańca. Po wszystkich występach, dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek po którym wspólne zatańczyły  zumbę. 

  Rozstrzygnięcia konkursu dokonało jury, które postanowiło przyznać: I miejsce „Słoneczne Promyki” z PS nr 2 im. św. Mikołaja w Sułkowicach, II miejsce „Tygryski” z przedszkola w Krzywaczce, III miejsce „Przebojowe Starszaki z Trójki” z Sułkowic. Wyróżnione zostały pozostałe grupy: „Roztańczone Krasnoludki” z Rudnika, „Pomponiki” z Harbutowic, „Tańczące Nutki” z Biertowic oraz Dzieci z Oddziału IV z PS nr 1.

  Nagrody, dyplomy oraz puchary ufundowane przez Burmistrza Gminy Sułkowice Pana Piotra Pułkę wręczył wszystkim grupom Pan dyrektor ZPO w Rudniku Mirosław Pękala. Mali tancerze zaprezentowali występy o wysokich walorach artystycznych oraz  dobre wyczucie stylu tańca. Konkurs okazał się pięknym widowiskiem, dostarczającym cennych wrażeń i bogatych przeżyć artystycznych. (K.G, K.Ł, M.M) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • „Śladami Pana Platona”

  23 maja 2017 r. w Gimnazjum im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Rudniku odbył się Gminny Konkurs Matematyczny - „Śladami Pana Platona”. Celem organizatorów było rozbudzenie wyobraźni geometrycznej i pokazanie jak piękną i ciekawą nauką może stać się matematyka. Do rywalizacji przystąpiły 4 dwuosobowe drużyny – uczniów klas drugich  z Gimnazjum w Rudniku i z Gimnazjum w Sułkowicach. Nad sprawiedliwym przebiegiem współzawodnictwa czuwała komisja w składzie: Aleksandra Ziembla i Maria Lipińska.

  Konkurs składał się z dwóch etapów. Podczas pierwszego etapu uczniowie prezentowali efekty swojej pracy wykonanej w ramach projektu „Bryły Pana Platona”. Każda z grup zaprezentowała przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną i szczegółowo omówiła temat projektu. Uczniowie pokazali również samodzielnie wykonane modele brył platońskich i ich siatek. Poszczególne grupy zastosowały różne metody budowy brył, co dodatkowo wzbogaciło pokaz. Jury oceniało staranność wykonania pracy, sposób prezentacji, samodzielność i pomysłowość. Wszystkie prace wykonane były na bardzo wysokim poziomie więc zadanie jury nie było łatwe.

  W drugim etapie Konkursu uczestnicy przystąpili do rozwiązywania zestawów z różnych dziedzin matematyki. W ciągu 60 minut uczestnicy mieli rozwiązać jak najwięcej z przygotowanych 30 zadań. Każdy zespół maksymalnie wykorzystał przyznany czas. Tutaj uczestnicy mogli zdobyć 40 punktów. Po upływie wyznaczonego czasu uczniowie mogli chwilę odetchnąć i zjeść przygotowany dla nich poczęstunek, a jury przystąpiło do oceny prac pisemnych. Po dokładnym sprawdzeniu prac oraz zliczeniu punktów okazało się, że różnice punktowe między poszczególnymi drużynami były minimalne. Świadczy to o wyrównanym poziomie naszych najlepszych uczniów.

  Pierwsze miejsce ex aequo zająły dwa zespoły uczniów z Gimnazjum w Sułkowicach w składzie: Jakub Kulesza i Joanna Turek oraz Zuzanna Twardosz i Dawid Domas. Drugie miejsce zdobyli również uczniowie z Gimnazjum w  Sułkowicach: Bartłomiej Kurek i Zuzanna Profic. Trzecie miejsce zajął zespół uczniów z Gimnazjum Rudniku: Izabela Hudaszek i Hubert Szlachetka. 

  Po zmaganiach konkursowych odbyła się ceremonia ogłoszenia wyników oraz wręczenie dyplomów i nagród książkowych. Każdy uczestnik konkursu otrzymał książkę ufundowaną przez Burmistrza Gminy Sułkowice – Pana Piotra Pułkę, który osobiście wręczył nagrody i dyplomy. Opinie wszystkich były zgodne – konkurs był bardzo udany. (A.Z.)

 • Salezjańskie Wioski Świata

  Już po raz kolejny dnia 19.05.2017r. dzieci ze wszystkich grup świetlicowych naszej szkoły były na wycieczce w Krakowie w Wioskach Świata. Uczestniczyli w zwiedzaniu i warsztatach edukacyjnych. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa wzięła udział w warsztatach wioski afrykańskiej, zaś druga wioski indiańskiej. Warsztaty były dopełnieniem wiadomości o Afryce i Ameryce Północnej oraz doświadczeniem poprzez zabawę i  ćwiczenia trudów dnia codziennego z jakimi borykają się ich rówieśnicy z innych krajów. Swoje wiadomości wykazali rozwiązując polecone zadania i odpowiadając na pytania zadane przez wolontariuszkę. J.Staśko  Zdjęcia w Albumie - tutaj.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
  Rudnik, ul. Szkolna 55
  32-440 Sułkowice
 • 012 2732018
  fax:012 2732018
  telefony wewnętrzne:
  sekretariat 20
  pedagog 24
  kuchnia 25

Galeria zdjęć