• „Ja to wiem”

  6 lutego 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku odbyła się IV edycja Gminnego Konkursu Interdyscyplinarnego z zakresu przedmiotów przyrodniczych „Ja to wiem”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów, zachęcanie ich do pogłębiania wiedzy i umiejętności dotyczących nauk przyrodniczych. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VII szkoły podstawowej z terenu naszej gminy. Konkurs miał charakter indywidualny. W pierwszej części uczniowie wykazywali się umiejętnością wykonywania i interpretowania prostych doświadczeń z zakresu fizyki i chemii. Następnie rozwiązywali test i krzyżówkę. Pytania konkursowe obejmowały treści z zakresu biologii, chemii i fizyki. Najwięcej emocji budziła część praktyczna. Uczniowie z dużym zaangażowaniem odkrywali istnienie napięcia powierzchniowego, rozdzielali mieszaniny niejednorodne, montowali obwody elektryczne. W czasie oczekiwania na wyniki konkursu, uczniowie klasy III Gimnazjum w Rudniku, wykonali kilka doświadczeń pokazowych z dziedziny fizyki i chemii. Nagrody ufundował i wręczył uczniom Burmistrz Gminy Sułkowice, Pan Piotr Pułka. Zdjęcia w Albumie - tutaj. (JP)
  Wyniki konkursu:
  I miejsce –
  Konrad Wilk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sułkowicach;
  II miejsce –
  Adam Dzidek ze Szkoły Podstawowej w  Rudniku;
  III miejsce –
  Łukasz Hudaszek ze Szkoły Podstawowej w Rudniku.

  Gratulujemy!

 • DZIEŃ BABCI

  Na stronie Gminy Sułkowice pojawiła się relacja z niecodziennego Dnia Babci w naszym przedszkolu, oglądaj - tutaj.

 • Koncert grupy muzycznej "Wirtuoz"

  Prawdziwą ucztą muzyczną dla uczniów naszej placówki są koncerty muzyków Łódzkiego Biura Koncertowego  „Wirtuoz” - Bogdana Grada oraz Marka Kubisiaka. Tegoroczny występ tego niezwykłego duetu odbył się 23. 01. 2018r. pod nazwą: „Musica del Mondo”. Artyści dużo podróżują po całym świecie, a ich pasją jest kolekcjonowanie instrumentów muzycznych, dlatego na scenie zaprezentowali brzmienie przywiezionych z odległych zakątków oryginalnych instrumentów dętych m. in. fletów: brazylijskiego, gwiżdżącego, barokowego, Fletni Pana, fletu poprzecznego oraz syntezatorów.  W wykonaniu artystów usłyszeliśmy muzykę celtycką,  motyw Wiosny z Czterech pór roku A.Vivaldiego, tarantelę – muzykę charakterystyczną dla włoskich wesel oraz  Walc F. Szopena w bosa nowie. W drugiej części koncertu muzycy zapoznali młodych melomanów z instrumentami strunowymi; charakterystycznym dla Grecji – buzuki, Brazylii – charango, czy  Rosji – bałałajka. Publiczność miała także okazję poznać ciekawe historię wiążące się z prezentowanymi instrumentami i wysłuchać informacji na temat ich budowy oraz techniki wydobywania z nich dźwięków, ale także zatańczyć do wszystkim znanej melodii Grek Zorba.

  Interesujący sposób prezentacji, stworzenie niektórym uczniom możliwości występu na scenie i akompaniowanie muzykom na wybranych instrumentach oraz poruszanie się w rytmie wygrywanych melodii, są dla młodych ludzi niezwykle cennym walorem edukacyjnym, doznaniem estetycznym, a przede wszystkim bezpośrednim kontaktem ze sztuką w warunkach szkolnych. Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Gminny Konkurs Języka Angielskiego

  Dnia 31.01.2018 r. Szkole Podstawowej w Krzywaczce odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Celem konkursu było doskonalenie znajomości języka angielskiego oraz motywowanie uczniów do jego nauki. Swoje możliwości językowe sprawdzali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w  Krzywaczce, Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach, Szkoły Podstawowej w Biertowicach oraz naszej Szkoły. Po zaciętej rywalizacji nasze uczennice udowodniły, że są prawdziwymi entuzjastkami języka angielskiego. I miejsce wywalczyła Sandra Komperda z klasy VI A, III miejsce zajęła Patrycja Blak również z klasy VI A. Gratulujemy! (MA)

 • Wspólnie z Radą Rodziców, Radą Pedagogiczną zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku dla Naszego Zespołu. Środki pozyskujemy we współpracy z Małopolskim Stowarzyszeniem Pomocy Szkole.
  Jednocześnie zapewniamy, że przekazane przez Państwa pieniądze w całości zostaną wykorzystane na wsparcie działalności edukacyjnej, kulturalnej i sportowej naszych uczniów. Prosimy o przekazanie informacji o naszej akcji w śród swoich rodzin, znajomych. Szczegóły w zakładce Informacje/1 procent - tutaj.
  Dyrektor Zespołu - Mirosław Pękala

 • „Podziel się paczką od Świętego Mikołaja”

    Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas, który można wykorzystać, aby zrobić i doświadczyć czegoś wyjątkowego. Kierując się przesłaniem – „Człowiek wart jest tyle, ile potrafi dać z siebie innym ludziom”, nasza społeczność uczniowska po raz kolejny włączyła się w akcję: „Podziel się paczką od Świętego Mikołaja” Organizatorzy akcji: świetlica szkolna, Wspólnota Charytatywna, SK PCK i pedagogowie szkolni postarali się, by sprawić wiele radości chorym dzieciom z Rudnika. Dzięki ofiarności darczyńców zostały przygotowane paczki ze słodyczami, maskotkami, grami i książeczkami.
     Zebrano również kwotę 900 zł., którą wraz z paczką przekazano Lenie Cholewie jako wsparcie funduszu zagranicznej operacji. Lenka przybyła do naszej szkoły wraz z tatą i braciszkiem, aby zobaczyć jasełka.
   
  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję i udowodnili, że jesteśmy zdolni do pięknych gestów i życzliwości. (D. Mielecka)

 • Bożonarodzeniowe jasełka

      Jezus przyszedł na ziemię, po to, by czynić dobro wszystkim ludziom. Wskazywał na właściwe postępowanie wobec bliźniego, dobre uczynki, które prowadzą do zbawienia. Wartości te zawarte są w wielu baśniach i bajkach, które uczą, że dobro zawsze zwycięża nad złem.
      
  Taka była główna myśl przewodnia jasełek, które odbyły się 22 grudnia 2017 r. w sali gimnastycznej, gdzie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i przedszkolaki. Jasełka przygotowane zostały przez uczniów świetlicy szkolnej pod opieką pani Doroty Mieleckiej oraz pani Anny Cyrek, zaś nad oprawą muzyczną czuwał pan Ireneusz Przała.
      
  Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, aniołów i bohaterów bajek, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Widzowie mogli przenieść się w czasy narodzin Jezusa w Betlejem oraz w świat lubianych i dobrze znanych wszystkim postaci z bajek i baśni. Do stajenki przybyli: dziewczynka z zapałkami, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Pinokio, Smerfetka, Calineczka, rybak ze złotą rybką, sierotka Marysia, Pszczółka Maja.  Każda z nich, wraz z podarunkami, przyniosła cenne i pouczające wskazówki dotyczące dobrego zachowania, uczciwego postępowania czy szacunku i miłości wobec bliskich.


      Narrator w imieniu biorących udział w jasełkach złożył widzom życzenia Wesołych Świąt. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Publiczność z uwagą i zainteresowaniem wsłuchiwała się w grę naszych aktorów, którą na końcu nagrodzono gromkimi brawami.
    
  Po przedstawieniu uczniowie wręczyli świąteczną paczkę niepełnosprawnej Lence, którą wspiera już od dwóch lat grupa charytatywna.
     
  Na zakończenie pan dyrektor Mirosław Pękala oraz zastępca dyrektora pani Małgorzata Koźlak złożyli wszystkim obecnym na sali świąteczne życzenia.  (AC) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • WARSZTATY UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

      W dniu 15.12.2017 r. naszą szkołę odwiedziła młodzież z Myślenic, działająca w Służbie Maltańskiej. Trzygodzinne warsztaty adresowane były do uczniów klasy drugiej, klas szóstych i uczniów oddziału świetlicy szkolnej pod opieką pani Doroty Ostafin. W części pierwszej odbyła się prelekcja dotycząca ogólnych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, sposobów pomocy poszkodowanym w wielu sytuacjach życiowych oraz własnego bezpieczeństwa, które jest priorytetem każdorazowej akcji ratunkowej. Pokaz czynności ratowniczych dotyczył min. nagłego zasłabnięcia, skaleczenia i krwotoku, zadławienia oraz złamań i skręceń kończyn. W części praktycznej, uczniowie podzieleni na grupy, ćwiczyli tzw ‘’łańcuch przeżycia’’, poznając w ten sposób podstawowe zabiegi resuscytacyjne. Każdy z uczniów, miał okazję sprawdzić na fantomie prawidłowe uciskii wdechy ratownicze, ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz dowiedzieć się, którą stroną folii ratowniczej NRC należy okryć poszkodowanego. Właściwe kompletowanie apteczki oraz użycie defibrylatora AED, stanowiło dodatkową motywację do angażowania się w akcję pomocy drugiemu człowiekowi – akcję skuteczną, ratującą zdrowie i życie.
       Dziękujemy Służbie Maltańskiej za poświecony czas, zaangażowanie, za mnóstwo przekazanej wiedzy. Nabyte umiejętności uczniów naszej szkoły, przyczynią się do podniesienia świadomości zdrowotnej oraz empatii i uwrażliwienia na potrzeby innych.    (JZ, AB) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Świetlicowe kolędowanie 2017

  Zaczarowane świąteczne melodie sprawiły, że 14 grudnia br. poczuliśmy magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia, w naszej szkolnej świetlicy zorganizowany został konkurs kolęd i pastorałek.

   Na scenie w świetlicowym konkursie kolęd i pastorałek wystąpili soliści i duety. Wykonali znane utwory  takiej jak Cicha noc, Dzisiaj w Betlejem czy Świeć gwiazdeczko.

  Każdy z uczestników dołożył  wszelkich starań, aby jak najlepiej zaprezentować się przed szanownym  jury w składzie: pan Ireneusz Przała, pani Agnieszka Przała i pani Julia Biela. Był to dla nas wspaniały czas, pełen emocji i radości. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych występów. (D.O)  Wyniki konkursu - tutaj. Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Spotkanie z leśniczym

  Dnia 7 grudnia 2017r.  dzieci ze świetlicy uczestniczyły w spotkaniu  z leśniczym - panem Bogdanem Biskupem. Na początku  pan leśniczy zaprezentował dzieciom swój mundur, a potem opowiedział  o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt leśnych zamieszkujących naszą okolicę oraz nauczyli sie rozróżniać poroże od rogów. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę.
  Pan leśniczy zadawał uczniom wiele pytań, na które chętnie odpowiadali.

  Serdecznie dziękujemy  za spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne- może tym razem w leśniczówce.(D.O)

 • Spotkanie klas 4 i 7 Szkoły Podstawowej z aspirant Ewą Nalepą z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach

  W dniu 7.12.17 r. uczniowie klas 4 i 7 uczestniczyli w spotkaniu ze starszą aspirant Ewą Nalepą. Pani policjantka omówiła  zagadnienia związane z agresją i przemocą. Uczniowie dowiedzieli się między innymi jakie zachowania w szkole są uważane za agresywne. Do najczęściej spotykanych zachowań agresywnych w szkołach należą: wulgarne słownictwo, próby podporządkowania sobie młodszych kolegów, zastraszanie, przepychanki, bójki, wyłudzenia, niszczenie mienia osobistego czy mienia szkoły. Pani aspirant zwróciła również uwagę, że dzieci i młodzież nie zawsze potrafią poradzić sobie z trudnymi dla nich sytuacjami agresji. Uczniowie zapytani przez aspirantkę co zrobić, gdy doświadczą przemocy ze strony rówieśników, potrafili odpowiedzieć, że powinni zwrócić się o pomoc do osób dorosłych. Policjantka wymieniła także konsekwencje jakie grożą uczniom za agresywne zachowania wobec rówieśników. W dalszej części zajęć uczniowie obejrzeli filmik poruszający tematykę cyberprzemocy. Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Wycieczka do Grecji

  W związku z rezygnacją części zapisanych osób wycieczka zostaje odwołana. M.Pękala

 • Zebrania z rodzicami

  7 grudnia o godz. 16.00 odbędą się zebrania z rodzicami. Po zebraniach dzień otwarty do godz. 18.30.

 • SUPER WYSTĘP NASZEGO CHÓRU!

  W dniu 16 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lubniu odbył się XIII Przegląd Pieśni Patriotycznej ,,Niezłomni…Niepokorni…Wyklęci…”. W konkursie udział wzięło 69 podmiotów artystycznych z województwa małopolskiego. Komisja Wojewódzka przyznała II miejsce chórowi  naszej szkoły w kategorii – zespoły/chóry.

  Autorami tego sukcesu są uczennice z klas IV-VII, które pod kierunkiem p. Ireneusza Przały zaprezentowały pieśń ,,Dziś idę walczyć mamo”.

  To duże osiągnięcie i uwiecznienie dotychczasowej pracy. Gratulacje!

 • Projekt profilaktyczny ,,Cybernauci’’

  W dniu 7 listopada, 8 listopada i 14 listopada 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku odbył się projekt profilaktyczny ,,Cybernauci’.
  Głównym celem projektu było podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci. W ramach projektu uczniowie klas VI, VII Szkoły Podstawowej i II i III klas gimnazjalnych uczestniczyli w 3 godzinnych warsztatach z zakresu bezpiecznego korzystania z TIK oraz cyberbezpieczeństwa. Uczniowie brali aktywny udział w prelekcji wypowiadali się na temat swoich doświadczeń z korzyści i zagrożeń związanych z wykorzystywaniem technologii informatycznych, obejrzeli pouczające filmy, tworzyli tematyczne  plakaty, ulotki. W szkoleniu uczestniczyli również nauczyciele i chętni rodzice. Po warsztatach z rodzicami w ramach uzupełnienia wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci,  pani Iwona Wojtycza omówiła sposób korzystania z dodatkowego przykładowego programu zabezpieczeń, jaki rodzice mogą zastosować, aby móc maksymalnie zabezpieczyć swoje dzieci w sieci./pedagog/ Zdjęcia w Albumie - tutaj

 • Sukces gimnazjalistek z kl. IIIag!

  Katarzyna Kaperek zdobyła I miejsce w konkursie ,,Moje rozumienie patriotyzmu” w kategorii wiekowej- młodzież 14-19 lat, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Bibliotekę Pedagogiczną, Grupę Literacką ,,Tilia” oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Myślenicach. Praca laureatki zostanie opublikowana w Gazecie Myślenickiej.

  III miejsce zdobyła (ex aequo z 2 innymi uczestniczkami konkursu) Natalia Rywotycka.   

  Zadaniem uczestników konkursu - mieszkańców powiatu myślenickiego – było napisanie wypowiedzi w dowolnej formie pisemnej na w/w temat. Laureatki wraz z opiekunem Bogusławą Szczurek, uczestniczyły w uroczystym ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród oraz w panelu dyskusyjnym z udziałem profesorów Uniwersytetu Pedagogicznego, parlamentarzystów i członków Myślenickiego Towarzystwa Historycznego, które odbyło się 16 listopada 2017 r. w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach. Gratulujemy! (B. Szczurek)

 • Warsztaty profilaktyczne

     W dniach 24 i 25 października 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku odbyły się warsztaty profilaktyczne na temat uzależnień (alkohol, papierosy, narkotyki, dopalacze i inne używki) oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzone były przez Centrum Profilaktyki i Edukacji „Profed” z Krakowa.
     W dniu 24 października podczas pierwszej części warsztatów prowadzący, ratownik medyczny, omówił jak  stosowanie substancji psychoaktywnych wpływa na organizm człowieka. W drugiej części omówił procedury udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zakończył je pokazem. Uczniowie słuchali prowadzącego z zainteresowaniem, odpowiadali na pytania, przez cały czas brali aktywny udział w zajęciach (szczególnie podobały im się alkogoogle). Warsztaty były bardzo interesujące. Ćwiczenia praktyczne poszerzyły znacznie wiedzę na temat postępowania interwencyjnego.
     W drugim dniu warsztatów zapoznano młodzież z rzetelną wiedzą na temat substancji psychoaktywnych, przekazano wiedzę o środkach uzależniających, sposobach ich działania, oraz bezpośrednich zagrożeniach związanych z sięganiem po te substancje. Wskazano również na szczególne niebezpieczeństwo sięgania po substancje zmieniające świadomość przez dzieci z tzw. grup ryzyka i zachęcano do podjęcia osobistych postanowień związanych z życiem wolnym od narkotyków. Uczniowie słuchali prowadzącego z zainteresowaniem, odpowiadali na pytania, przez cały czas brali aktywny udział w zajęciach. /pedagog/. Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • ,,JESTEM BEZPIECZNY – BO WIEM, UMIEM I STOSUJĘ”

      Pod takim hasłem nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do realizacji zadań wynikających z małopolskiego konkursu „Odblaskowa Szkoła". Organizatorami tej akcji są: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki, Małopolski Urząd Marszałkowski. Realizując szereg działań mających na celu zwiększenie świadomości najmłodszych wychowanków naszej szkoły w zakresie bezpieczeństwa, dowiedliśmy, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Uświadomiono również rodziców i opiekunów o konieczności kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do lat 15 z elementów odblaskowych.


      W ramach akcji, w którą zaangażowali się nauczyciele i uczniowie klas I- III:
  - zorganizowano konkurs plastyczny ,,Jestem widoczny, jestem bezpieczny”; prace wykonane przez uczniów związane z tematyką bezpieczeństwa zostały zaprezentowane na gazetkach klasowych, a zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe,
  - w klasie IIa nauczyciel bibliotekarz wraz z wychowawcą zrealizował projekt czytelniczo-edukacyjny. Przeprowadzono pogadanki, wykorzystano książki z biblioteki  jako materiały poglądowe oraz przeprowadzono zajęcia w formie zabawy i scenek dramowych,
  - wykonano gazetki klasowe i plakaty promujące bezpieczeństwo na drogach,
  - zorganizowano w klasach kąciki czytelnicze z książkami i czasopismami, które poruszały tematy związane z bezpieczeństwem.
      23 października zorganizowano ,,Dzień bezpieczeństwa”, w ramach którego odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy  Powiatowej w Myślenicach. Funkcjonariusze przekazali   podstawowe informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się na drodze.
      Uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialną, następnie zaprezentowali piosenki, wiersze i plakaty, po czym w barwnym korowodzie przeszli szkolnymi korytarzami niosąc transparenty, na których widniały hasła zachęcające do noszenia elementów odblaskowych. (Z. Skorut)
  Zdjęcia w Albumie - tutaj

 • SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

    W dniu 9 listopada naszą szkołę po raz kolejny odwiedziła pani Krystyna Łętocha- pasjonatka podróży, zapalona organizatorka egzotycznych wypraw. Tym razem tematem barwnej opowieści była Japonia, przedstawiona w multimedialnym pokazie zatytułowanym ‘’W zgiełku miast i ogrodach Zen”. Na początku pani podróżnik przypomniała uczniom geograficzne umiejscowienie Japonii na mapie świata, a następnie wprowadziła w klimat codziennego życia, pracy, nauki i wypoczynku wyspy Honsiu, na której leży Tokio. Uczniowie obejrzeli film przedstawiający najsłynniejsze miejsca, zabytki i ciekawostki związane z Japonią. Największe zainteresowanie wywołał Tokio Tower, a w nim Takeshita Street, gdzie kultura wschodu łączy się z zachodem. To pasaż ekstrawagancko, wręcz dziwacznie ubranych ludzi, którzy spacerują, zwiedzają, rysują na chodnikach, medytują na środku ulicy i nikogo nie dziwi różnorodność takich zachowań. Uczniowie zobaczyli Bramę Grzmotów w dzielnicy Asacusa, gdzie na wszechobecnych stojakach zawieszane są papierki symbolizujące modlitwy buddyjskie. Pani przewodnik wyjaśniła, że dominującą religią w Japonii jest buddyzm i szintoizm.

  Opowiadając o pięknie dalekiego kraju, nasz gość przeniósł uczniów na Odajbę – wyspę, na której znajduje pięćdziesiąt pięć świątyń, które ze względu na unikatowe piękno i historyczną przeszłość, zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco. Znajduje się tam również miasto Nikko – miejscowość najsłynniejszych szogunów. Chłopców szczególnie zainteresowała opowieść o mieczach i zbrojach samurajskich i ich roli w czasach panowania cesarzy , zaś dziewczynki z zainteresowaniem słuchały o gejszach, ich strojach, koafiurach i biżuterii. W tym miejscu pani przewodnik pokazała kimono japońskie, które przyniosła ze sobą i przedstawiła pokaz slajdów, na którym uczniowie obejrzeli sztukę zakładania tego stroju i ceremonię wiązania pasa obi, trwającą czasem wiele godzin. Celebracją w Japonii okazuje się również sztuka parzenia herbaty. Rytuały z nią związane są nawet przedmiotem wykładów na uczelniach wyższych. Kończąc spotkanie, pani podróżnik opowiedziała o zwyczajach Japończyków, współczesnym życiu codziennym i rozrywkach młodych ludzi -  rówieśników naszych uczniów. Okazuje się, że na całym świecie młodzież ma podobne zainteresowania, słucha podobnej muzyki, podobnie lubi spędzać wolny czas.

            Bardzo serdecznie dziękujemy naszemu Gościowi za przybycie do szkoły, poświęcony czas i ciekawą opowieść o nieco egzotycznym dla nas wszystkim kraju jakim jest Japonia. Podróże kształcą, sprawiają, że obcuje się z innymi ludźmi, inną kulturą, uczą szacunku i tolerancji dla odmienności. Pasja zwiedzania może stać się inspiracją do spędzania wolnego czasu, czego pani Krystyna Łętocha gorąco życzyła wszystkim uczniom. (AB,JZ) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
  Rudnik, ul. Szkolna 55
  32-440 Sułkowice
 • 012 2732018
  fax:012 2732018
  telefony wewnętrzne:
  sekretariat 20
  pedagog 24
  kuchnia 25

Galeria zdjęć