• Umowy na korzystanie z przedszkola

  Proszę o podpisywanie umów na korzystanie z przedszkola do 25 sierpnia 2017 r. Sekretariat czynny codziennie od 7.00 do 15.00, a 21 i 22 sierpnia do 17.00.

 • Podręczniki

  Uczniowie wszystkich klas otrzymają zestaw podręczników za darmo. Należy tylko zakupić podręcznik i ćwiczenia do religii (jeśli dziecko będzie uczęszczać na zajęcia religii). Ćwiczenia do religii obowiązują tylko w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Szczegóły w zakadce Informacje - tutaj. Strój na wychowanie fizyczne: biały podkoszulek, ciemne (czarne, granatowe) spodenki.

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  23 czerwca 2017 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Podzielone zostało ono na dwie części; pierwsza  dla klas I – V szkoły podstawowej miała miejsce o godz. 9.00 oraz druga dla klas VI i I – III gimnazjum o godz. 11.00. Ceremonia rozpoczęła się od przywitania gości, wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego.  Później głos zabrał dyrektor, pan Mirosław Pękala, który zapoznał zebranych na sali gimnastycznej gości i rodziców z  osiągnięciami szkoły, sukcesami uczniów i nauczycieli, podziękował za ofiarną i ciężką pracę oraz życzył wszystkim przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas III gimnazjum pod kierunkiem pań: Iwony Wojtyczy oraz Małgorzaty Norek. Wychowankowie zaprezentowali zebranym zabawne przedstawienie ukazujące różnice w podejściu uczniów do spraw szkolnych, wynikające z ich postrzegania rzeczywistości w wyniku nabywanych z wiekiem różnych życiowych doświadczeń. I tak po jednej stronie sceny mogliśmy obserwować  grzecznych uczniów klas początkowych szkoły podstawowej, po drugiej zaś, ich już mniej grzecznych starszych kolegów z gimnazjum. Do zaprezentowanych scenek dodano trafny i żartobliwy komentarz. Po zakończeniu części artystycznej w-ce dyrektor szkoły, pani Małgorzata Koźlak, przeczytała treść listu gratulacyjnego, skierowanego do rodziców tych uczniów, których wyniki w nauce pozwoliły wpisać ich nazwiska do Złotej Księgi najzdolniejszych. Po wręczeniu rodzicom listów gratulacyjnych oraz rozdaniu nagród książkowych i dyplomów, przyszła pora na pożegnanie absolwentów klas III. Z rąk wychowawczyń odebrali oni świadectwa ukończenia Gimnazjum im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Rudniku. Należy dodać, że najzdolniejszymi uczniami naszej szkoły zostali: Emilia Małota z kl. III a - zdobywczyni nagrody Primus Inter Pares ufundowanej przez Burmistrza Gminy Sułkowice oraz Grzegorz Żmija z kl. III b, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen, najwyższy wynik na egzaminie gimnazjalnym oraz reprezentowali szkołę w licznych konkursach na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim, zdobywając tytuły laureatów i finalistów. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie udali się z wychowawcami  do swoich klas, na ostatnie przedwakacyjne spotkanie.(ACh) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Podsumowanie roku szkolnego 2016/17

  Kolejny rok pracy za nami.   Czas na krótkie spojrzenie w tył. Miniony rok przyniósł wiele sukcesów uczniom i  nauczycielom. Od czerwca jesteśmy Szkołą Odkrywców Talentów, certyfikat ten  jest dowodem organizacji wielu imprez, przedsięwzięć, konkursów, w których każdy uczeń mógł znaleźć coś dla siebie.

  Dwóch uczniów naszego gimnazjum zostało laureatami konkursów przedmiotowych. Są to: Emilia Małota –  Małopolski Konkurs Biologiczny i Grzegorz Żmija – Małopolski Konkurs z Fizyki. Ponadto Grzegorz uzyskał tytuł „kaon” i nagrodę w  Polsko – Ukraińskim Konkursie z Fizyki „Lwiątko”. Czterech finalistów reprezentowało nas w małopolskich konkursach: biologicznym (Grzegorz Żmija),  chemicznym (Grzegorz Żmija), geograficznym (Emilia Małota i Grzegorz Żmija).   Grzegorz i Emilia osiągnęli najwyższe wyniki na egzaminie gimnazjalnym, odpowiednio: 98% i 97,5%, a także  najwyższe średnie ocen w gimnazjum: Emilia 5,79 i Grzegorz 5,5. Emilia otrzymała Nagrodę dla wybitnego ucznia – Primus Inter Pares, ufundowaną przez Burmistrza Gminy Sułkowice.
   Najwyższe wyniki w szkole podstawowej uzyskała Patrycja Piechota z kl. 4a – średnia  ocen 5,5. Najlepszą klasą w całym zespole okazała się kl. 4a ze średnią ocen 4,93.

  Cieszy dobra   frekwencja. Aż 4 klasy uzyskały za cały rok szkolny frekwencję 94%. Troje uczniów nie opuściło ani jednej godziny i nie miało ani jednego spóźnienia. Są to: Maksymilian Szczurek z kl. 3b,   Magdalena Nędza  z kl. 3c oraz Grzegorz Żmija z kl. 3b gimnazjum.

  Szkoła realizowała wiele ciekawych projektów sprzyjających rozwojowi:  kompetencji czytelniczych ucznia, (np. „Książka – to mistrz, co darmo nauk udziela”, „Cała Polska czyta dzieciom”), postaw prozdrowotnych (np. „Bieg po zdrowie”, „Szkoła promująca zdrowie”), postaw proekologicznych (np. „Dzień Ziemi).  W klasach  4  wdrażaliśmy innowację pedagogiczną „Twórcza informatyka poprzez programowanie”, która sprzyja rozwojowi intelektualnemu naszych uczniów,  ich wyobraźni i uczy  kreatywnego myślenia.

  Uczniowie nie pozostawali obojętni  na potrzebujących. Organizowali wiele akcji charytatywnych („Podziel się paczką od św. Mikołaja”,  „Kolędowanie dla bliźniego” „Góra grosza”, zbiórka zabawek dla domu dziecka,   zakrętek, karmy dla zwierząt i inne), w których wykazali wrażliwość, ofiarność i  poczucie współodpowiedzialności za los skrzywdzonych. W tym roku po raz pierwszy włączyliśmy  się w projekt „Pola nadziei” i w różnych akcjach zebraliśmy pieniądze, które przekazaliśmy na Hospicjum  św. Łazarza w Krakowie.

  Niezapomnianych wrażeń dostarczyły nam spotkania z ciekawymi ludźmi. Gościliśmy podróżników, muzyków, uczyliśmy się pod fachowym okiem udzielać pierwszej pomocy, segregować śmieci. Nadal współpracowaliśmy z TVP Kraków w ramach projektu „Internetowy teatr dla szkół”, z krakowskimi uczelniami przy organizacji wyjazdów na Małopolską Noc Naukowców czy spotkań z matematykami na UP.

  W tym roku do Złotej Księgi wpisanych zostało 40 uczniów szkoły podstawowej i  14  gimnazjalistów. Są to:

  klasa 1: Nadia Blak, Alicja Rapacz, Szymon Stelmach;

  klasa 2a: Natalia Kaleta, Wiktoria Osiecka, Nikola Sikora;

  klasa 2b: Mateusz Bielecki, Martyna Ganciarz, Zuzanna Rucińska;

  klasa 3a: Bartłomiej Kozak, Kamila Koziołek, Patrycja Kurek;

  klasa 3b: Kacper Kiebzak, Wiktoria Klimowska, Teresa Zachariasz;

  klasa 3c: Aleksandra Bizoń, Bartosz Blak, Igor Kawecki;

  klasa 4a: Aleksandra Cygan, Paulina Cyrek, Zuzanna Góralik, Patrycja Piechota, Amelia Szczurek, Bartłomiej Wróblewski;

  klasa 4b: Kacper Blak;

  klasa 5a: Patrycja Blak, Anna Piegza, Natalia Starzec, Lena Sznajder, Weronika Świerczyńska;

  klasa 5b: Maja Legutko, Julia Mistarz, Emilia Piechota, Emilia Starzec, Szymon Szczurek;

  klasa 6a: Emilia Ganciarz, Olga Piwowarska, Kacper Szczurek;

  klasa 6b: Aleksandra Filarska, Łukasz Hudaszek;

  klasa 1ag: Rafał Żmija;

  klasa1bg: Paulina Chlipała;

  klasa 2ag: Izabela Hudaszek, Katarzyna Kaperek, Katarzyna Oliwa, Hubert Szlachetka;

  klasa 3ag: Magdalena Dymek, Maciej Gatlik, Emilia Małota, Gabriela Mazurkiewicz, Zuzanna Szatan;

  klasa 3bg: Anna Rywotycka, Gabriela Stręk, Grzegorz Żmija.

  Wszystkim tym, dla których mijający rok był udanym, serdecznie gratulujemy. (M. Koźlak)

 • Dzień Matki w klasach 2

       14 czerwca 2017 roku w godzinach popołudniowych odbyła się uroczystość Dnia Matki. Na zaproszenie dzieci i wychowawczyń przybyły do szkoły mamy drugoklasistów. Uczniowie w odświętnych strojach, w udekorowanej auli  powitali radosne i dumne ze swoich dzieci mamy. Dla zaproszonych gości przygotowano część artystyczną: wiersze,  piosenki oraz humorystyczne „z życia wzięte” scenki, którymi dzieci wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce ,,które tak wiele rozumie i wspaniale wybacza”. Dla naszych dzieci impreza była znakomitą okazją do zaprezentowania i pochwalenia się swymi talentami muzycznymi, aktorskimi i recytatorskimi. Występy małych artystów dostarczyły wiele radości i wzruszeń, czego wyrazem były gromkie oklaski jakimi nagrodzono uczniów. Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim mamom własnoręcznie wykonane upominki oraz bukieciki z polnych kwiatów, a następnie zaprosiły wraz ze swoimi wychowawczyniami na słodki poczęstunek.
       Uroczystość przebiegła w ciepłej, miłej i radosnej atmosferze. Te  krótkie chwile spędzone wraz z mamami w szkole na długo  zagoszczą w pamięci zarówno szczęśliwych mam oraz ich pociech, których trud, zaangażowanie i pokłady ogromnej miłości, jakie włożyły w przygotowanie uroczystości zostały tak miło i szczerze przyjęte. ( W. Kozik, D. Pitala)
  Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • DZIEŃ PATRONA 2017

  Król  Kazimierz III Wielki jest patronem naszej szkoły i to właśnie On 29 maja 2017 r. był w centrum zainteresowania wszystkich uczniów i nauczycieli naszej placówki, bowiem w tym właśnie dniu, uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona.
     Ranek powitał nas słonecznie, dlatego świętowanie rozpoczęliśmy na boisku szkolnym od powitania Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i całej społeczności szkolnej. Przygotowana na tę uroczystość scenografia, prezentowała się w promieniach majowego słońca dostojnie i majestatycznie, niczym postać wielkiego i zacnego władcy, jakim niewątpliwie był Król Kazimierz III.
     W atmosferę podniosłej uroczystości wprowadzili nas uczniowie szkolnego kółka teatralnego, którzy w oryginalnych strojach stylizowanych na epokę średniowiecza, przedstawili zebranym krótką formę teatralną ukazującą ważne momenty związane z życiem i działalnością władcy. Następnie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami udali się do budynku szkolnego, aby realizować powierzone im przez organizatorów zadania. Każda grupa wiekowa z ogromnym zapałem przystąpiła do działania.
     Najmłodsi uczniowie dzielnie pokonywali trudny tor przeszkód, rywalizując o miano najsprawniejszych wojów w Turnieju Rycerskim.

   Klasa II b po pasjonującej walce, pokonała wszystkie rywalizujące drużyny i zdobyła tytuł mistrza Turnieju Rycerskiego. Podczas kiedy w sali gimnastycznej toczyła się zaciekła walka, uczniowie klas      IV –VI brali udział w prezentacji multimedialnej przeprowadzonej przez uczennicę klasy III a g – Emilię Małotę, która wygrała konkurs na najlepiej przygotowaną formę pokazu Power point nt. naszego Patrona. Tymczasem w świetlicy szkoły podstawowej wytypowani z każdej klasy uczniowie, mieli okazję wykazać się wiedzą biograficzną o Królu Kazimierzu. Nad przebiegiem konkursu czuwały panie E. Tajs i A. Przała. W kategorii klas IV – VI zwycięzcami okazali się uczniowie IV b - Kacper Sikora i Bartłomiej Szczurek,  którzy najlepiej poradzili sobie z niełatwymi i często podchwytliwymi pytaniami, zaś Emilia Małota i Gabriela Mazurkiewicz z kl. III a g nie pozwoliły sobie odebrać zwycięstwa żadnemu gimnazjaliście.

   Aktywność uczniów koncentrowała się także wokół warsztatów twórczych, w których mogli wykazać się niezwykłą kreatywnością. Powstały więc epokowe naczynia, kukiełki rycerzy i królewien,  piękne herby z przesłaniem, foldery reklamujące naszą szkołę, pudełka i szkatułki na królewskie klejnoty. Jednym z ciekawszych zadań był konkurs polegający na ułożeniu wiersza lub pieśni stylizowanej na język średniowieczny, a traktujących o uczuciu żywionym przez rycerza do swojej ukochanej. W tej kategorii uzdolnieniami literackimi wykazali się uczniowie kl. IV a SP, którzy wraz  z wychowawczynią ułożyli piękny wiersz pt.  „Do ukochanej Estelli”, który wygrał w konkursie poezji,  natomiast przedstawicielka kl. III a gimnazjum – Zuzanna Szatan, brawurowo zaśpiewała pieśń  o miłości zajmując również I miejsce.

   Na zakończenie tej wspaniałej i doniosłej uroczystości, uczniowie po raz kolejny zebrali się na płycie boiska, by zaprezentować wyniki swojej pracy i posłuchać zwycięzców Konkursu poezji i pieśni rycerskiej. Następnie z wytworami rękodzielniczymi  w barwnym orszaku udali się na spacer ulicami Rudnika, by zaprezentować mieszkańcom, jak ważą i niezwykłą postacią był i jest nasz Patron, dzięki któremu możemy przenieść się choćby na jeden dzień do czasów średniowiecznych i zamienić naszą szkołę w kazimierzowski gród.  Przy okazji udowodniliśmy, że czasy średniowieczne nie muszą się wszystkim kojarzyć z szarością życia, umartwianiem się i ascezą, lecz z także z radością i feerią barw, którą zaprezentowaliśmy w malowniczym korowodzie.

  Wszystkim uczniom, nauczycielom, dyrekcji, obsłudze oraz rodzicom dziękujemy za trud i zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości.

  Organizatorki: D. Mielecka, A. Szlachetka i A. Chmura. Zdjęcia w Albumie - tutaj.

  A oto wiersz autorstwa kl. IVa

  Do ukochanej Estelli…

  O Estello ma ukochana !

  Padam przed Tobą na kolana.

  Blask Twej urody mnie oślepia!

  Ale nadzieja me serce sklepia!

  Że jako rycerz Twój oddany,

  Zostanę w końcu wysłuchany.

  Swój wzrok łaskawy na mnie zwróć,

  I mą mękę skróć.

  Pani mych myśli i czynów,

  Do pojedynku staję znów,

  I dla ciebie zetnę sto głów.

  Rzucę je wszystkie do twych stóp,

  I ze mną co zechcesz zrób.

  Pani mego serca droga,

  Nie rób ze mnie swojego wroga,

  Lecz oddanego na zawsze rycerza.

  Który Twą mądrość sławić zamierza.

  Twoja wrażliwość na krzywdę bliźniego,

  Przekona do Ciebie każdego.

  Estello ukochana ma,

  Pachniesz jak kwiatowa łąka,

  Jak moja mała biedronka.

  Me serce Ci oddaję,

  Ma Miłość wielka jak Himalaje.

  Me serce bije jak szalone,

  I nigdy nie zostanie spalone.

  Na Twym różanym licu pocałunek jak pieczęć złożę,

  Nim się do grobu położę.

  By z niebios na Ciebie spoglądać,

  I wiecznej Twej sławy doglądać.

  To ślubuję – ja Gotfryd bez skazy

  Gotów po wsze czasy wypełniać mej Pani rozkazy!

 • XXII Małopolski Przegląd Artystyczny Świetlic Szkolnych

  Już po raz dwudziesty drugi Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie zorganizował Małopolski Przegląd Artystyczny Świetlic Szkolnych. W pierwszym dniu prezentacji twórczości grup świetlicowych  (9 maja 2017 r.) w konkursie zaprezentowało się czternastu wychowanków naszej świetlicy przedstawiając  „Kopciuszka” Jana Brzechwy.   Gra młodych aktorów, piękne stroje oraz piękna dekoracja zdobyła uznanie komisji sędziowskiej, gdyż usłyszeliśmy wiele pochwał. Po trzytygodniowym oczekiwaniu na wyniki, podczas finału usłyszeliśmy werdykt - Szkoła Podstawowa z Rudnika zajęła trzecie miejsce. Obecni na ogłoszeniu wyników przedstawiciele grupy teatralnej odebrali od organizatorów przeglądu dyplom i puchar. Za rok postaramy się brać udział także w innych konkurencjach, mając nadzieję na podobny sukces.(D. Mielecka).

 • PIKNIK RODZINNY

        27 maja w Przedszkolu Samorządowym w Rudniku odbył się rodzinny piknik, którego celem była integracja środowiska przedszkolnego.  Na początku Pan dyrektor powitał zebranych gości i zaprosił do wspólnej zabawy. Pierwszym punktem naszego spotkania były występy artystyczne dzieci z naszego przedszkola. Dzieci pod okiem swoich Pań przygotowały tańce, piosenki dla swoich rodziców oraz wszystkich przybyłych gości. Po części artystycznej dzieci wspólnie z rodzicami mogły korzystać z licznych atrakcji. Kolejną częścią programu był konkurs „Mam talent”. Dzieci mogły zaprezentować na forum przedszkola, rodziców i zaproszonych gości swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talent. Pracownicy przedszkola wspólnie z Radą Rodziców przygotowali dla dzieci i wszystkich uczestników wspólnej zabawy szereg atrakcji, m.in. malowanie twarzy, loterię fantową, zamek dmuchany ze zjeżdżalnią, kącik dla dziecka. Ponadto wszyscy mogli skorzystać z punktów gastronomicznych, które oferowały kiełbaski z grilla, napoje, watę cukrową oraz przepyszne ciasta upieczone przez rodziców, które można było zakupić na stoisku u Pań z Koła Gospodyń Wiejskich.

  Piknik był okazją do zintegrowania całej społeczności przedszkolnej tj. przedszkolaków, rodziców i pracowników. Każdy mógł odpocząć przy wesołej muzyce. Był to wspaniały dzień pełen słońca, radości, nowych doświadczeń i wspólnej zabawy.

  Impreza ta nie mogłaby odbyć się bez zaangażowania nie tylko dyrekcji, pań nauczycielek i pracowników przedszkola, ale przede wszystkim rodziców, którzy aktywnie włączyli się we wszystkie przygotowania.

  Dziękujemy, za bezinteresowną pomoc i życzliwość okazaną naszej placówce podczas organizacji Pikniku Rodzinnego: rodzicom, straży pożarnej, sponsorom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do uświetnienia tej imprezy. (K.Ł.)

  Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • GMINNY KONKURS TAŃCA NOWOCZESNEGO

  W dniu 19 maja 2017 r.  w naszym przedszkolu odbył się  Gminny Konkurs  TAŃCA NOWOCZESNEGO. Do konkursu przystąpiły dzieci z siedmiu przedszkoli z terenu Gminy Sułkowice. Doskonałe przygotowanie, piękne stroje, nowoczesne układy taneczne oraz świetnie dobrana muzyka zostały docenione przez jury w składzie: Karolina Moskal –instruktorka tańca, Beata Szuba – instruktorka ZPiT Elegia z Rudnika oraz Piotr Skóra – nauczyciel, instruktor tańca. Po wszystkich występach, dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek po którym wspólne zatańczyły  zumbę. 

  Rozstrzygnięcia konkursu dokonało jury, które postanowiło przyznać: I miejsce „Słoneczne Promyki” z PS nr 2 im. św. Mikołaja w Sułkowicach, II miejsce „Tygryski” z przedszkola w Krzywaczce, III miejsce „Przebojowe Starszaki z Trójki” z Sułkowic. Wyróżnione zostały pozostałe grupy: „Roztańczone Krasnoludki” z Rudnika, „Pomponiki” z Harbutowic, „Tańczące Nutki” z Biertowic oraz Dzieci z Oddziału IV z PS nr 1.

  Nagrody, dyplomy oraz puchary ufundowane przez Burmistrza Gminy Sułkowice Pana Piotra Pułkę wręczył wszystkim grupom Pan dyrektor ZPO w Rudniku Mirosław Pękala. Mali tancerze zaprezentowali występy o wysokich walorach artystycznych oraz  dobre wyczucie stylu tańca. Konkurs okazał się pięknym widowiskiem, dostarczającym cennych wrażeń i bogatych przeżyć artystycznych. (K.G, K.Ł, M.M) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • „Śladami Pana Platona”

  23 maja 2017 r. w Gimnazjum im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Rudniku odbył się Gminny Konkurs Matematyczny - „Śladami Pana Platona”. Celem organizatorów było rozbudzenie wyobraźni geometrycznej i pokazanie jak piękną i ciekawą nauką może stać się matematyka. Do rywalizacji przystąpiły 4 dwuosobowe drużyny – uczniów klas drugich  z Gimnazjum w Rudniku i z Gimnazjum w Sułkowicach. Nad sprawiedliwym przebiegiem współzawodnictwa czuwała komisja w składzie: Aleksandra Ziembla i Maria Lipińska.

  Konkurs składał się z dwóch etapów. Podczas pierwszego etapu uczniowie prezentowali efekty swojej pracy wykonanej w ramach projektu „Bryły Pana Platona”. Każda z grup zaprezentowała przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną i szczegółowo omówiła temat projektu. Uczniowie pokazali również samodzielnie wykonane modele brył platońskich i ich siatek. Poszczególne grupy zastosowały różne metody budowy brył, co dodatkowo wzbogaciło pokaz. Jury oceniało staranność wykonania pracy, sposób prezentacji, samodzielność i pomysłowość. Wszystkie prace wykonane były na bardzo wysokim poziomie więc zadanie jury nie było łatwe.

  W drugim etapie Konkursu uczestnicy przystąpili do rozwiązywania zestawów z różnych dziedzin matematyki. W ciągu 60 minut uczestnicy mieli rozwiązać jak najwięcej z przygotowanych 30 zadań. Każdy zespół maksymalnie wykorzystał przyznany czas. Tutaj uczestnicy mogli zdobyć 40 punktów. Po upływie wyznaczonego czasu uczniowie mogli chwilę odetchnąć i zjeść przygotowany dla nich poczęstunek, a jury przystąpiło do oceny prac pisemnych. Po dokładnym sprawdzeniu prac oraz zliczeniu punktów okazało się, że różnice punktowe między poszczególnymi drużynami były minimalne. Świadczy to o wyrównanym poziomie naszych najlepszych uczniów.

  Pierwsze miejsce ex aequo zająły dwa zespoły uczniów z Gimnazjum w Sułkowicach w składzie: Jakub Kulesza i Joanna Turek oraz Zuzanna Twardosz i Dawid Domas. Drugie miejsce zdobyli również uczniowie z Gimnazjum w  Sułkowicach: Bartłomiej Kurek i Zuzanna Profic. Trzecie miejsce zajął zespół uczniów z Gimnazjum Rudniku: Izabela Hudaszek i Hubert Szlachetka. 

  Po zmaganiach konkursowych odbyła się ceremonia ogłoszenia wyników oraz wręczenie dyplomów i nagród książkowych. Każdy uczestnik konkursu otrzymał książkę ufundowaną przez Burmistrza Gminy Sułkowice – Pana Piotra Pułkę, który osobiście wręczył nagrody i dyplomy. Opinie wszystkich były zgodne – konkurs był bardzo udany. (A.Z.)

 • Salezjańskie Wioski Świata

  Już po raz kolejny dnia 19.05.2017r. dzieci ze wszystkich grup świetlicowych naszej szkoły były na wycieczce w Krakowie w Wioskach Świata. Uczestniczyli w zwiedzaniu i warsztatach edukacyjnych. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa wzięła udział w warsztatach wioski afrykańskiej, zaś druga wioski indiańskiej. Warsztaty były dopełnieniem wiadomości o Afryce i Ameryce Północnej oraz doświadczeniem poprzez zabawę i  ćwiczenia trudów dnia codziennego z jakimi borykają się ich rówieśnicy z innych krajów. Swoje wiadomości wykazali rozwiązując polecone zadania i odpowiadając na pytania zadane przez wolontariuszkę. J.Staśko  Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Powtórzyliśmy sukces!

  W dniu 31.05.2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach odbył się Powiatowy Konkurs pt.: „Moja gmina, mój powiat, moja mała ojczyzna”. Jego celem było m.in. popularyzowanie tematyki wiedzy o samorządzie terytorialnym wśród młodzieży oraz promocja „małej ojczyzny”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich gimnazjum w składzie: Emilia Małota, Zuzanna Szatan, Grzegorz Żmija. Zdobyli 1. miejsce i uznanie jury. Zadaniem wszystkich uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej promującej swoją gminę lub powiat z osobiście wykonanymi fotografiami, plikami dźwiękowymi i filmami, a także wystąpienia publicznego, które w oryginalny sposób zachęcałoby do odwiedzenia „małej ojczyzny”. Uczniowie naszego gimnazjum zaprezentowali w sposób innowacyjny i kreatywny tematykę konkursu. Swoje wystąpienie zakończyli cytatem „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”. Gratulujemy zwycięstwa! /Ewa Tajs-Drąg/

 • Powiatowy Konkurs Historyczny – „Polska Piastów”

   

   

   

   

   

   

   

  Tematem tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Historycznego, zorganizowanego w dniu 10 maja br. w dobczyckim gimnazjum, była „Polska Piastów”. W zmaganiach konkursowych udział wzięło  50 gimnazjalistów z całego powiatu myślenickiego. Po pierwszym etapie – teście wiedzy – wyłoniono 10 uczestników z najwyższą liczbą punktów, którzy zakwalifikowali się do drugiego, ustnego etapu. Finalistką pierwszego etapu, która ostatecznie zajęła II miejsce, uzyskując tytuł laureata konkursu, została uczennica naszej szkoły Emilia Małota z klasy III A gimnazjum. Laureatka otrzymała dyplom i nagrody rzeczowe. Emilii gratulujemy! /Ewa Tajs-Drąg/

 • DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  O tym, że język angielski jest najbardziej powszechnym językiem na świecie nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Mówi się nawet, że to współczesna ‘lingua franca’ czyli ogólnie zaakceptowany język komunikacji międzynarodowej. 23 kwietnia obchodzimy Dzień Języka Angielskiego (English Language Day), w ramach dni języków ONZ. W Szkole Podstawowej w Rudniku świętowaliśmy Dzień Języka Angielskiego 9 maja. W tym szczególnym dniu nasi uczniowie mieli możliwość zapoznać się z kulturą, historią oraz zwyczajami krajów anglojęzycznych. Głównym założeniem tego wydarzenia były promocja języka angielskiego, wykazanie się jego znajomością, a przede wszystkim dobra zabawa.
  Jako pierwsi uczniowie klas I-III zebrali się na auli, aby wziąć udział w zabawie językowej polegającej na naśladowaniu odgłosów zwierząt w języku angielskim.  Zabawa zdecydowanie przypadła do gustu najmłodszym. Kolejnym punktem programu była piosenka pt. „Animals on the farm”, którą dzieci zaśpiewały wspólnie z panią Moniką i z panią Kasia. W trakcie śpiewania nauczyciele prezentowali uczniom gesty charakterystyczne dla każdego zwierzęcia. Uczniowie z zaangażowaniem naśladowali ruchy nauczycieli śpiewając. Na zakończenie, uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „The Little Red Riding Hood” („Czerwony Kapturek”) przygotowane przez starszych kolegów z klas IV i V.  Uczniowie z zaciekawieniem oglądali dobrze znaną im bajkę w języku angielskim.

  Uczniowie klas IV/V/VI rozpoczęli obchody Dnia Języka Angielskiego od obejrzenia przedstawienia pt.”The Little Red Riding Hood” oraz skeczu „A bad morning” w wykonaniu uczniów klasy VIa i VIb. Następnie trzyosobowe reprezentacje każdej z klas zasiadły przed komputerami, by wziąć udział w szkolnym konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Reszta uczniów zajęła miejsce na widowni by kibicować swoim drużynom. Cóż to były za emocje. Zacięty bój stoczyły klasy IVa i IVb. Finalnie laur zwycięstwa przypadł klasie IVb. Klasę reprezentowali Kacper Blak, Miłosz Ptak oraz Kacper Sikora. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

  Następnie uczniowie udali się na hol i do trzech sal lekcyjnych, które w tym dniu zmieniły nazwy na: ‘Five o’clock Tea’ ‘Sport’ i ‘Music’. W sali ‘herbacianej’ uczniowie mieli możliwość spróbowania angielskich specjałów przygotowanych przez uczniów i rodziców, między innymi herbaty z mlekiem, tradycyjnych scones oraz klasycznych brytyjskich kanapek z ogórkiem. Hitem okazały się jednak irlandzkie crisp sandwiches czyli kanapki z chipsami. W sali ‘sportu’ uczniowie dowiedzieli się więcej na temat sportów drużynowych popularnych na Wyspach takich jak rugby, krykiet czy polo. W sali ‘muzycznej’ uczniowie obejrzeli krótki film dokumentalny o czołowych brytyjskich gwiazdach muzyki lat 60 i 80 takich jak: The Beatles, The Animals czy Spandau Ballet. Następnie uczniowie wzięli udział w krótkim konkursie muzycznym, w którym wygraną były przepyszne ciasteczka. Na holu czekała na naszych uczniów lekcja historii pod hasłem „16th and 17th century London”. Nasza przewodniczka Maja opowiedziała zebranym o pożarze Londynu, epidemii dżumy oraz spisku prochowym.

  Największą jednak atrakcją okazał się pokaz gry w krykieta zaprezentowany przez gości z Wielkiej Brytanii. Uczniowie klas IV-VI zebrali się na sali gimnastycznej by pod okiem Keith’a i Vijay’a członków Krakowskieg Klubu Krykieta spróbować sił w narodowym sporcie Brytyjczyków. Na zakończenie, najlepsi gracze otrzymali od naszych gości piłki do gry w krykieta a także zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. (M. A.) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • OGRÓD BIBLIJNY- NOWA FORMA BIBLII

  Projekt edukacyjny z religii w roku szkolnym 2016/2017

              Już po raz kolejny odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego z religii. Tym razem na warsztat pracy Uczniowie Gimnazjum wzięli temat dość oryginalny- Ogród Biblijny- nowa forma Biblii. Celem projektu było przybliżenie najważniejszych wydarzeń z historii zbawienia. Zostało to uczynione między innymi poprzez przygotowane przez Uczniów makiety wybranych perykop biblijnych.
              Gimnazjaliści 10 maja na auli Gimnazjum  prezentowali owoc swojej pracy przed uczniami klas Va i Vb. Udział wzięli również nauczyciele p. Iwona Wojtycza, p. Jadwiga Zajda. Obecna była także Pani Dyrektor Małgorzata Koźlak, która podsumowała owoc pracy Gimnazjalistów. Pani Dyrektor w swoim słowie podkreśliła znaczenie Biblii , nie tylko jako księgi dla chrześcijan, ale pokazała jej uniwersalność jako księgi nad księgami. Biblia bowiem jest księgą, której przesłanie jest obecne w literaturze, sztuce, malarstwie czy muzyce.
              Uczniom Gimnazjum trzeba pogratulować przedsięwzięcia, ale również zapału do realizacji nie łatwych zadań. Wszystkim również trzeba powiedzieć dziękuję za każdy wkład pracy w przygotowanie całościowe zadania. (DC).
  Zdjęcia w Albumie - tutaj.
   

 • „Nauczmy się na pamięć tego kraju…”

  Słowa te, zaczerpnięte z utworu Zbigniewa Staweckiego o takim samym tytule, były mottem tegorocznej akademii upamiętniającej 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która w naszej szkole odbyła się w dniu 28 kwietnia. Uczniowie klasy I b gimnazjum zaprezentowali społeczności szkolnej program artystyczny nawiązujący do wydarzeń XVIII wieku. Młodzi aktorzy uświadomili widzom, że „tracąc pamięć, gubimy swoją tożsamość i wyrzekamy się cząstki samych siebie, być może tej najcenniejszej, bez której przestajemy rozumieć otaczający świat”, jak głosił Jan Paweł II. Historia potrzebna jest nam wszystkim – wsłuchując się w głos przeszłości uczymy się rozumieć i mądrze kształtować teraźniejszość. Występujący poprowadzili narrację w konwencji dialogu przeplatanego recytacjami, scenkami historycznymi oraz utworami muzycznymi w wykonaniu szkolnego chóru. Tłem dla przedstawienia była prezentacja multimedialna zawierająca treści wzbogacające przekaz. Klamrą zwieńczającą program artystyczny była deklamacja przywołanego na wstępie utworu „Nauczmy się na pamięć tego kraju, jednego w całym świecie…”. /Ewa Tajs-Drąg/ Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Pola Nadziei

       O radości jaką daje dawanie siebie innym doskonale wiedzą wszyscy włączający się w Pola Nadziei. W naszej szkole również włączyliśmy się w tę ogólnopolską akcję niesienia pomocy podopiecznym hospicjów. 11 kwietnia 2017 r. uczniowie trzecich klas gimnazjum przeprowadzili Żonkilową Kwestę na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza z Krakowa. W trakcie przerw między lekcjami trzecioklasiści sprzedawali samodzielnie upieczone pyszne słodkości. Największą popularnością cieszyły się muffinki, które zniknęły już na drugiej przerwie (przepisem i pomocą w pieczeniu służyła nam pani dyrektor Małgorzata Koźlak). Każdy, kto włączył się do kwesty dostawał naklejki z symbolem akcji "Pola Nadziei" i częstował się pysznościami. Zebrane datki zostały przekazane do Hospicjum.
       25 kwietnia 2017 r. odbył się Żonkilowy Dzień, w trakcie którego uczniowie klas IV – VI SP i I – III Gimnazjum wzięli udział w  apelu „O każdej porze dnia i nocy nie zapomnij o pomocy”. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest hospicjum i czym zajmuje się wolontariat, zapoznali się również z symboliką żonkili oraz historią Pól Nadziei. Nie zabrakło wzruszeń podczas inscenizacji fragmentów książki „Oskar i pani Róża”. Autorskie wiersze Julii Sali sprawiły, że na sali zapanowała cisza, a widzowie mieli czas na refleksję nad kruchością życia. Na zakończenie apelu przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali Żonkilowe Kapelusze i Żonkilowe Sztandary, które wzięły udział w międzyklasowym konkursie. Jury w składzie: pani dyrektor Małgorzata Koźlak, pani Agnieszka Przała oraz pani Bogusława Szczurek przyznało I miejsce kapeluszowi wykonanemu przez klasę Ia, II miejsce zajął kapelusz klasy IIa, natomiast III miejsce zdobył kapelusz klasy IIIb. Za najpiękniejszy sztandar uznano sztandar klasy IIa, II miejsce przyznano klasie Ia, a III miejsce otrzymał sztandar klasy IIIb. Wszystkie sztandary zostały przewiezione do Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Zostaną one wykorzystane podczas Żonkilowego Marszu Nadziei. Kapelusz klasy Ia weźmie udział w konkursie na najpiękniejszy kapelusz Hospicjum. To był pierwszy taki Żonkilowy Dzień w naszej szkole, ale uczniowie już mają pomysły na kolejne.
  Zdjęcia w Albumie - tutaj   A. Ziembla

 • PRZEDSZKOLAK TROSZCZY SIĘ O PRZYRODĘ

  Dnia 21 kwietnia dwóch chłopców z grupy "Krasnoludki" (Mikołaj Kuchta, Tomasz Wiśnicz) oraz jeden z grupy "Sówki" (Sebastian Oliwa) brali udział w Gminnym Konkursie Wiedzy Przyrodniczej który odbył się w Przedszkolu Samorządowym w Harbutowicach. Konkurencje miały na celu utrwalenie wiadomości dotyczących środowiska przyrodniczego oraz kształtowanie pozytywnej postawy względem otaczającej nas przyrody, ale przede wszystkim dostarczenie dzieciom radości poprzez wspólną zabawę. Chłopcy wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą i zdobyli III MIEJSCE na sześć przedszkoli biorących udział w konkursie. SERDECZNIE GRATULUJEMY (A.K.) Zdjęcia w albumie przedszkola - tutaj.

 • KONKURS GMINNY - ŚWIĘTA SIOSTRA FAUSTYNA KOWALSKA I BOŻE MIŁOSIERDZIE

     11 kwietnia 2017 r. w ZPO w Rudniku odbył się etap gminny konkursu Święta Siostra Faustyna Kowalska i Boże Miłosierdzie. W rozgrywkach udział wzięli przedstawiciele Szkół Podstawowych z Biertowic, Sułkowic, Krzywaczki i Rudnika. Uczniowie musieli zmierzyć się z 10 różnymi konkurencjami, które związane były z życiem i posłannictwem Apostołki Miłosierdzia, jak również z miejscem kultu Bożego Miłosierdzia- jakim są krakowskie Łagiewniki. Uczniowie szkół mieli m.in. do ułożenia puzzle przedstawiające Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach, czy też wykonać różaniec do Koronki do Miłosierdzia Bożego.
     Wśród zaproszonych gości na konkurs byli: ks. kanonik Aleksander Zemła, ks. Sławomir Kowalski- wizytator katechetyczny dla rejonu myślenickiego, jak również Pan Burmistrz Piotr Pułka.
     Każdy kto podjął się trudu udziału w konkursie jest zwycięzcą! Wśród 16 uczniów, którzy w dwuosobowych zespołach
  walczyli,

  I miejsce zajęli:  Natalia Malina i Aleksander Grzybek; Szkoła Podstawowa w Sułkowicach

  II miejsce zajęli: Julia Mistarz i Weronika Świerczyńska; Szkoła Podstawowa w Rudniku

  III miejsce zajęli: Anna Boczkaja I Aneta Światłoń.
  Fundatorem nagród dla wszystkich uczniów biorących udział w rozgrywkach  jest Burmistrz Gminy Sułkowic Pan Piotr Pułka.
  Słowa wdzięczności kierujemy również w stronę p. Marty Szymoniak za pomoc w przygotowaniu dekoracji jak również za symboliczne pisanki wielkanocne, które otrzymali wraz z życzeniami świątecznymi zaproszeni goście. Za każdy gest dobroci kierujemy słowo: dziękuję!
  Mamy nadzieje, że tego typu konkurs wpiszę się na stałe w harmonogram naszej Szkoły i Gminy.   
  Organizatorem konkursu jest pan katecheta z ZPO w Rudniku Dawid Czaicki.
  (Dawid Czaicki, zdjęcia: D. Czaicki, J. Płoszczyca). Wszystkim zwycięzcą raz jeszcze GRATULUJEMY!
  Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • ,,JAN TWARDOWSKI – POETA HUMORU I NADZIEI”

  O swojej poezji ksiądz Jan od biedronki, poeta ludzi i Boga mówił: ,,Jestem księdzem szczęśliwym, więc i wiersze moje nie mogą być nieszczęśliwe… Moje wiersze pogodnie patrzą na świat, chwalą Pana Boga, mówią o miłości, nadziei. Wyrażają ludzkie uczucia, które są bliskie wszystkim”. Te słowa zainspirowały organizatorki konkursu: p. Bogusławę Szczurek i p. Dorotę Mielecką do zorganizowania konkursu recytatorskiego pt. ,,Jan Twardowski – poeta humoru i nadziei”. Poezja księdza Twardowskiego łączy humor z powagą, z pozoru błahym, drobnym rzeczom i sprawom, nadaje charakter większego wymiaru; uczy zachwytu nad tym,  co widzialne i niewidzialne, a nade wszystko uczy miłości do ludzi.
  Uczestnicy konkursu – uczniowie klas IV-VI – z bogatego dorobku poetyckiego Jana Twardowskiego, wybrali wiersze, które są im bliskie i nabierają ważnego, właściwego dla ich wieku znaczenia. Recytatorzy oddali niepowtarzalny klimat i charakter jego poezji. Mówili o człowieku i Bogu, o wielkich drzewach i małych biedronkach, o tym, że kochamy wciąż za mało i stale za późno… Do zmagań konkursowych przystąpiło 16 uczniów, którzy swoją interpretacją dostarczyli widowni wielu wzruszeń. Jury pod przewodnictwem zaproszonej kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Myślenicach p. Krystyny Łętochy przyznało następujące miejsca:

  I miejsce – Annie Piegzie z  kl. Va

  II miejsce – Mai Legutko z kl. Vb, Oldze Piwowarskiej z kl. VIa

  III miejsce – Emilii Piechocie z kl. Vb, Karolinie Róg z kl. IVa

  wyróżnienie: Weronice Świerczyńskiej z kl. Va, Patrycji Blak z kl. Va

  Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.
  Niebanalna, plastyczna oprawa konkursu, która była dziełem p. Pauliny Pachacz, w pełni dopełniała i podkreślała wyjątkowy charakter twórczości księdza Jana Twardowskiego. Konkurs uatrakcyjniła oryginalna, pozakonkursowa deklamacja wierszy w wykonaniu uczniów Ib gimnazjum: Julii Sali i Patryka Bieli. Pani dyr. Małgorzata Koźlak podkreśliła na zakończenie konkursu, iż pełna ciepła i humoru obserwacja świata i człowieka zawarta w poezji księdza Twardowskiego, która uczy radości życia i zachwytu nad światem, zapewne pobudzi wszystkich  do rozmyślań i refleksji. Podziękowała za to, że mogliśmy w skupieniu przeżywać piękno i mądrość poetyckich słów księdza  Jana Twardowskiego. (B. Szczurek, D. Mielecka) 
  Zdjęcia w Albumie - tutaj.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
  Rudnik, ul. Szkolna 55
  32-440 Sułkowice
 • 012 2732018
  fax:012 2732018
  telefony wewnętrzne:
  sekretariat 20
  pedagog 24
  kuchnia 25

Galeria zdjęć