• Spotkanie klas 4 i 7 Szkoły Podstawowej z aspirant Ewą Nalepą z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach

  W dniu 7.12.17 r. uczniowie klas 4 i 7 uczestniczyli w spotkaniu ze starszą aspirant Ewą Nalepą. Pani policjantka omówiła  zagadnienia związane z agresją i przemocą. Uczniowie dowiedzieli się między innymi jakie zachowania w szkole są uważane za agresywne. Do najczęściej spotykanych zachowań agresywnych w szkołach należą: wulgarne słownictwo, próby podporządkowania sobie młodszych kolegów, zastraszanie, przepychanki, bójki, wyłudzenia, niszczenie mienia osobistego czy mienia szkoły. Pani aspirant zwróciła również uwagę, że dzieci i młodzież nie zawsze potrafią poradzić sobie z trudnymi dla nich sytuacjami agresji. Uczniowie zapytani przez aspirantkę co zrobić, gdy doświadczą przemocy ze strony rówieśników, potrafili odpowiedzieć, że powinni zwrócić się o pomoc do osób dorosłych. Policjantka wymieniła także konsekwencje jakie grożą uczniom za agresywne zachowania wobec rówieśników. W dalszej części zajęć uczniowie obejrzeli filmik poruszający tematykę cyberprzemocy. Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Wycieczka do Grecji

  W związku z rezygnacją części zapisanych osób wycieczka zostaje odwołana. M.Pękala

 • Zebrania z rodzicami

  7 grudnia o godz. 16.00 odbędą się zebrania z rodzicami. Po zebraniach dzień otwarty do godz. 18.30.

 • SUPER WYSTĘP NASZEGO CHÓRU!

  W dniu 16 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lubniu odbył się XIII Przegląd Pieśni Patriotycznej ,,Niezłomni…Niepokorni…Wyklęci…”. W konkursie udział wzięło 69 podmiotów artystycznych z województwa małopolskiego. Komisja Wojewódzka przyznała II miejsce chórowi  naszej szkoły w kategorii – zespoły/chóry.

  Autorami tego sukcesu są uczennice z klas IV-VII, które pod kierunkiem p. Ireneusza Przały zaprezentowały pieśń ,,Dziś idę walczyć mamo”.

  To duże osiągnięcie i uwiecznienie dotychczasowej pracy. Gratulacje!

 • Projekt profilaktyczny ,,Cybernauci’’

  W dniu 7 listopada, 8 listopada i 14 listopada 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku odbył się projekt profilaktyczny ,,Cybernauci’.
  Głównym celem projektu było podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci. W ramach projektu uczniowie klas VI, VII Szkoły Podstawowej i II i III klas gimnazjalnych uczestniczyli w 3 godzinnych warsztatach z zakresu bezpiecznego korzystania z TIK oraz cyberbezpieczeństwa. Uczniowie brali aktywny udział w prelekcji wypowiadali się na temat swoich doświadczeń z korzyści i zagrożeń związanych z wykorzystywaniem technologii informatycznych, obejrzeli pouczające filmy, tworzyli tematyczne  plakaty, ulotki. W szkoleniu uczestniczyli również nauczyciele i chętni rodzice. Po warsztatach z rodzicami w ramach uzupełnienia wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci,  pani Iwona Wojtycza omówiła sposób korzystania z dodatkowego przykładowego programu zabezpieczeń, jaki rodzice mogą zastosować, aby móc maksymalnie zabezpieczyć swoje dzieci w sieci./pedagog/ Zdjęcia w Albumie - tutaj

 • Sukces gimnazjalistek z kl. IIIag!

  Katarzyna Kaperek zdobyła I miejsce w konkursie ,,Moje rozumienie patriotyzmu” w kategorii wiekowej- młodzież 14-19 lat, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Bibliotekę Pedagogiczną, Grupę Literacką ,,Tilia” oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Myślenicach. Praca laureatki zostanie opublikowana w Gazecie Myślenickiej.

  III miejsce zdobyła (ex aequo z 2 innymi uczestniczkami konkursu) Natalia Rywotycka.   

  Zadaniem uczestników konkursu - mieszkańców powiatu myślenickiego – było napisanie wypowiedzi w dowolnej formie pisemnej na w/w temat. Laureatki wraz z opiekunem Bogusławą Szczurek, uczestniczyły w uroczystym ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród oraz w panelu dyskusyjnym z udziałem profesorów Uniwersytetu Pedagogicznego, parlamentarzystów i członków Myślenickiego Towarzystwa Historycznego, które odbyło się 16 listopada 2017 r. w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach. Gratulujemy! (B. Szczurek)

 • Warsztaty profilaktyczne

     W dniach 24 i 25 października 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku odbyły się warsztaty profilaktyczne na temat uzależnień (alkohol, papierosy, narkotyki, dopalacze i inne używki) oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzone były przez Centrum Profilaktyki i Edukacji „Profed” z Krakowa.
     W dniu 24 października podczas pierwszej części warsztatów prowadzący, ratownik medyczny, omówił jak  stosowanie substancji psychoaktywnych wpływa na organizm człowieka. W drugiej części omówił procedury udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zakończył je pokazem. Uczniowie słuchali prowadzącego z zainteresowaniem, odpowiadali na pytania, przez cały czas brali aktywny udział w zajęciach (szczególnie podobały im się alkogoogle). Warsztaty były bardzo interesujące. Ćwiczenia praktyczne poszerzyły znacznie wiedzę na temat postępowania interwencyjnego.
     W drugim dniu warsztatów zapoznano młodzież z rzetelną wiedzą na temat substancji psychoaktywnych, przekazano wiedzę o środkach uzależniających, sposobach ich działania, oraz bezpośrednich zagrożeniach związanych z sięganiem po te substancje. Wskazano również na szczególne niebezpieczeństwo sięgania po substancje zmieniające świadomość przez dzieci z tzw. grup ryzyka i zachęcano do podjęcia osobistych postanowień związanych z życiem wolnym od narkotyków. Uczniowie słuchali prowadzącego z zainteresowaniem, odpowiadali na pytania, przez cały czas brali aktywny udział w zajęciach. /pedagog/. Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • ,,JESTEM BEZPIECZNY – BO WIEM, UMIEM I STOSUJĘ”

      Pod takim hasłem nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do realizacji zadań wynikających z małopolskiego konkursu „Odblaskowa Szkoła". Organizatorami tej akcji są: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki, Małopolski Urząd Marszałkowski. Realizując szereg działań mających na celu zwiększenie świadomości najmłodszych wychowanków naszej szkoły w zakresie bezpieczeństwa, dowiedliśmy, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Uświadomiono również rodziców i opiekunów o konieczności kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do lat 15 z elementów odblaskowych.


      W ramach akcji, w którą zaangażowali się nauczyciele i uczniowie klas I- III:
  - zorganizowano konkurs plastyczny ,,Jestem widoczny, jestem bezpieczny”; prace wykonane przez uczniów związane z tematyką bezpieczeństwa zostały zaprezentowane na gazetkach klasowych, a zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe,
  - w klasie IIa nauczyciel bibliotekarz wraz z wychowawcą zrealizował projekt czytelniczo-edukacyjny. Przeprowadzono pogadanki, wykorzystano książki z biblioteki  jako materiały poglądowe oraz przeprowadzono zajęcia w formie zabawy i scenek dramowych,
  - wykonano gazetki klasowe i plakaty promujące bezpieczeństwo na drogach,
  - zorganizowano w klasach kąciki czytelnicze z książkami i czasopismami, które poruszały tematy związane z bezpieczeństwem.
      23 października zorganizowano ,,Dzień bezpieczeństwa”, w ramach którego odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy  Powiatowej w Myślenicach. Funkcjonariusze przekazali   podstawowe informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się na drodze.
      Uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialną, następnie zaprezentowali piosenki, wiersze i plakaty, po czym w barwnym korowodzie przeszli szkolnymi korytarzami niosąc transparenty, na których widniały hasła zachęcające do noszenia elementów odblaskowych. (Z. Skorut)
  Zdjęcia w Albumie - tutaj

 • SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

    W dniu 9 listopada naszą szkołę po raz kolejny odwiedziła pani Krystyna Łętocha- pasjonatka podróży, zapalona organizatorka egzotycznych wypraw. Tym razem tematem barwnej opowieści była Japonia, przedstawiona w multimedialnym pokazie zatytułowanym ‘’W zgiełku miast i ogrodach Zen”. Na początku pani podróżnik przypomniała uczniom geograficzne umiejscowienie Japonii na mapie świata, a następnie wprowadziła w klimat codziennego życia, pracy, nauki i wypoczynku wyspy Honsiu, na której leży Tokio. Uczniowie obejrzeli film przedstawiający najsłynniejsze miejsca, zabytki i ciekawostki związane z Japonią. Największe zainteresowanie wywołał Tokio Tower, a w nim Takeshita Street, gdzie kultura wschodu łączy się z zachodem. To pasaż ekstrawagancko, wręcz dziwacznie ubranych ludzi, którzy spacerują, zwiedzają, rysują na chodnikach, medytują na środku ulicy i nikogo nie dziwi różnorodność takich zachowań. Uczniowie zobaczyli Bramę Grzmotów w dzielnicy Asacusa, gdzie na wszechobecnych stojakach zawieszane są papierki symbolizujące modlitwy buddyjskie. Pani przewodnik wyjaśniła, że dominującą religią w Japonii jest buddyzm i szintoizm.

  Opowiadając o pięknie dalekiego kraju, nasz gość przeniósł uczniów na Odajbę – wyspę, na której znajduje pięćdziesiąt pięć świątyń, które ze względu na unikatowe piękno i historyczną przeszłość, zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco. Znajduje się tam również miasto Nikko – miejscowość najsłynniejszych szogunów. Chłopców szczególnie zainteresowała opowieść o mieczach i zbrojach samurajskich i ich roli w czasach panowania cesarzy , zaś dziewczynki z zainteresowaniem słuchały o gejszach, ich strojach, koafiurach i biżuterii. W tym miejscu pani przewodnik pokazała kimono japońskie, które przyniosła ze sobą i przedstawiła pokaz slajdów, na którym uczniowie obejrzeli sztukę zakładania tego stroju i ceremonię wiązania pasa obi, trwającą czasem wiele godzin. Celebracją w Japonii okazuje się również sztuka parzenia herbaty. Rytuały z nią związane są nawet przedmiotem wykładów na uczelniach wyższych. Kończąc spotkanie, pani podróżnik opowiedziała o zwyczajach Japończyków, współczesnym życiu codziennym i rozrywkach młodych ludzi -  rówieśników naszych uczniów. Okazuje się, że na całym świecie młodzież ma podobne zainteresowania, słucha podobnej muzyki, podobnie lubi spędzać wolny czas.

            Bardzo serdecznie dziękujemy naszemu Gościowi za przybycie do szkoły, poświęcony czas i ciekawą opowieść o nieco egzotycznym dla nas wszystkim kraju jakim jest Japonia. Podróże kształcą, sprawiają, że obcuje się z innymi ludźmi, inną kulturą, uczą szacunku i tolerancji dla odmienności. Pasja zwiedzania może stać się inspiracją do spędzania wolnego czasu, czego pani Krystyna Łętocha gorąco życzyła wszystkim uczniom. (AB,JZ) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Od utraty niepodległości do powstań śląskich

  Jak wyglądała czapka Napoleona? Jak prezentował się mundur żołnierza Księstwa Warszawskiego? Po co wojakom onuce? Co zawierał ekwipunek żołnierza? Jaką bronią się posługiwał? Odpowiedzi na te i inne pytania dostarczyła uczniom żywa lekcja historii, która odbyła się 15 listopada 2017 roku w naszej szkole. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 5-7.  Prowadzący przypomniał uczniom wydarzenia skomplikowanego okresu w dziejach Polski od momentu III rozbioru Polski, przez okres napoleoński, powstania narodowowyzwoleńcze, I wojnę światową aż po powstania śląskie. Opowieść była przeplatana humorystycznymi scenkami dotyczącymi omawianego tematu. Uczniowie mieli okazję włożyć stroje z epoki, uczestniczyć w scenkach przedstawiających zachowania wojskowych i powstańców. Mogli zobaczyć broń i umundurowanie żołnierzy, ich ekwipunek. Wybór tematu nie był przypadkowy. Obchodziliśmy bowiem niedawno Narodowe Święto Niepodległości, a w przyszłym roku będziemy świętować setną rocznicę tego wydarzenia. Taka niecodzienna lekcja bardzo podobała się uczniom i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. /E.Tajs-Drąg/ Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Nietypowa lekcja j. polskiego w klasie Va

  9 listopada w dosyć wietrzny i zimny dzień, udaliśmy się na nietypową lekcję języka polskiego do Krakowa.

     Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Europeum - Ośrodka Kultury Europejskiej, który ma swoją siedzibę w zabytkowym budynku starego Spichlerza znajdującego sie w sąsiedztwie zabudowań i ogrodów klasztornych oo. Kapucynów. Oprócz zwiedzania, mieliśmy również okazję uczestniczyć w lekcji muzealnej Czyja to pięta, kto zapamięta. O mitologii., podczas której mogliśmy utrwalić zdobyte wcześniej informacje, a także wykazać się własną kreatywnością i pomysłami. Czas tutaj upłynął nam naprawdę bardzo szybko i wszyscy byliśmy niezwykle zadowoleni z możliwości bezpośredniego zobaczenia tak pięknych zabytków zachodnioeuropejskiej kultury.

     Był to dopiero półmetek naszego wyjazdu. Przed spektaklem teatralnym, który miał się rozpocząć o godz. 13.15, postanowiliśmy zjeść jakiś smaczny posiłek. Następnie w doskonałych nastrojach udaliśmy się do Teatru Współczesnego i oczekując na gong rozpoczynający przedstawienie , zajęliśmy swoje miejsca. Sztuka, którą wybrała nam pani nosiła tytuł ,,Wyspa Skarbów" i przedstawiała niezwykły świat pirackich przygód.  Już od pierwszych minut  bawiły nas świetnie przygotowane dialogi, wspaniała gra aktorska i oprawa muzyczna.

     Na koniec wzięliśmy udział w warsztatach teatralnych, które poprowadził aktor tego teatru. Przez chwilę niektórzy z nas poczuli sie jak prawdziwi aktorzy. Zachwyceni wyszliśmy z teatru, dlatego tym milej, w wesołej i sympatycznej atmosferze wracaliśmy do domu.(D. O.) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Narodowe Święto Niepodległości

  W piątek, 10 listopada 2017 roku, spotkaliśmy się na apelu z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości; uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności.

  11 listopada to wielka data - symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.
  W tym roku akademię przygotowała klasa III a szkoły podstawowej z wychowawczynią p. Danutą Pitalą i p. Józefą Staśko. Uczniowie przedstawili scenkę, w której próbowali odpowiedzieć na pytanie: „Czy jest sens wracać do wydarzeń, które miały miejsce 99 lat temu?”. Kolejno umieszczali na tablicy to, co kojarzy się z  Polską i patriotyzmem, tym dawnym i tym współczesnym. Recytując wiersze podkreślali znaczenie i piękno takich symboli jak flaga, godło i hymn – Mazurek Dąbrowskiego. Uroki naszego kraju  wyśpiewali w piosence „Moja ojczyzna”. Smutne skojarzenia z polską historią zainscenizowali w tańcu, przedstawiając kolejno: rozbiory, powstania - listopadowe i styczniowe oraz długo wyczekiwany  rok 1918 – rok odzyskania przez Polskę niepodległości. Odpowiadając na postawione pytanie, uczniowie stwierdzili, że „Nie wolno nam zapominać o dawnych wydarzeniach. Historia to nasze korzenie, tradycja... Bez tego, co było kiedyś, nie bylibyśmy dziś tacy, jacy jesteśmy.”

   Po występie klasy III a, chór szkolny zaśpiewał kilka pieśni patriotycznych, co uatrakcyjniło świętowanie tej rocznicy. (D. P.) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Wycieczka do Grecji

  Na przełomie kwietnia i maja planujemy organizację wycieczki do Grecji dla uczniów klas 6 i 7 oraz gimnazjalnych. Zapisy do dnia 30 listopada 2017 r. w sekretariacie szkoły. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły: Grecja-Tajemnice Hellady.pdf
  Mirosław Pękala

 • KONKURS RECYTATORSKI

  „Julian Tuwim – poeta czarodziej” – pod takim tytułem 3 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski adresowany do uczniów kl. II –IV szkoły podstawowej.  Na zaproszenie organizatorek; p. Bogusławy Szczurek, p. Doroty Mieleckiej oraz p. Anny Chmury, odpowiedziało 21 uczniów. Zaprezentowali się oni w oryginalnych strojach nawiązując do treści recytowanych utworów. Dzięki własnej kreatywności oraz inspiracji zaczerpniętej z poezji Tuwima, mieliśmy okazję obserwować  na scenie zarówno  wszystkowiedzącą „Zosię Samosię”, kłamiącego jak z nut „Grzesia Kłamczucha”, jak i pana Hilarego, uporczywie szukającego własnych okularów, czy Murzynka Bambo, który mimo słowiańskich rysów, miał „najprawdziwszą” czarną skórę. Rymowane opowiastki, na których wychowały się całe pokolenia Polaków, nadal uczą, bawią i śmieszą, bo któż z nas nie zna słynnej „Lokomotywy”, która „zipie”, „sapie”, „dmucha”, a z jej rozgrzanego brzucha bucha żar? Albo kotka, który z przykrością patrzy na pustą miseczkę mleczka, a jeszcze by chciał…. Wszystkie utwory „mistrz – czarodziej” napisał dowcipnym językiem celnie je puentując. Zatem  z ogromną przyjemnością słuchaliśmy interpretacji wszystkich wierszy zarówno „ Abecadła”, „ Spóźnionego słowika” czy „Dwóch wiatrów”, jak i „Rzeczki”, „Warzyw” czy „Rycerza Krzykalskiego”.

  Jury w składzie:

  Małgorzata  Dzidek – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sułkowicach,
  Małgorzata Koźlak – w-ce dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku. 
  Bogusława Szczurek – nauczyciel bibliotekarz naszej szkoły

  przyznało:

  I miejsce – Amelii Zajdzie z kl. II a za wiersz pt. „Lokomotywa”
  II miejsce – Patrykowi Skupieniowi z kl.  III a za wiersz pt. „ Pstryk”
  III miejsce – ex aequo Bartoszowi Blakowi za wiersz pt. „ O Grzesiu Kłamczuchu” i Wiktorowi Chmurze z kl. IVc za wiersz pt. „Rycerz Krzykalski”.

  Organizatorki konkursu gratulują wszystkim uczestnikom oraz kierują szczególne podziękowania w stronę rodziców  za zaangażowanie w przygotowanie swoich pociech do konkursu, przygotowanie rekwizytów i świetne charakteryzacje. (A.CH.) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Zagrożenia z internetu - szkolenie dla rodziców

  W ramach programu profilaktycznego "Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci" realizowanego w naszej szkole, we wtorek 7 listopada o godz. 17.00 odbędzie się szkolenie w tym zakresie dla rodziców połączone  z prezentacją i przekazaniem praktycznych informacjami na temat możliwości zarządzania dostępem do internetu przez dzieci przy użyciu dostępnych programów(ograniczanie czasu dostępu, ochrona przed treściami niepożądanymi, monitorowanie komunikatorów itp.)
  Serdecznie zapraszam - dyrektor Zespołu: Mirosław Pękala

 • ORSZAK ŚWIĘTYCH

  31 października, w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych w naszej szkole odbył się I Orszak Świętych pod hasłem „Każdy z nas jest dobrym materiałem na świętego”.  Rozpoczął się on Mszą św. o godz. 8.15 w kościele parafialnym. Eucharystii i kazanie do dzieci wygłosił ks. Piotr Wróbel. W homilii kaznodzieja wskazał elementy, jakie powinny pojawić się w drodze do świętości. Wśród nich należy wymienić: codzienną modlitwę (klęcznik), spowiedź (konfesjonał), Eucharystię (ołtarz, z którego przyjmujemy Ciało Chrystusa). Po Mszy św. orszak wyruszy do szkoły, gdzie odbyła się II część przedsięwzięcia.
              Pierwszym elementem  Orszaku Świętych, który dotarł do szkoły była projekcja filmu o św. Maksymilianie Kolbe- patronie parafii. Następnie uczestnicy orszaku udali się na słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców. Kolejnym elementem był przemarsz orszaku przez szkołę oraz wybór najoryginalniejszego stroju.
              Trzeba wyrazić wdzięczność tym dzięki którym nowe przedsięwzięcie w Szkole Podstawowej mogło się odbyć. Słowo dziękuję kierujemy wobec Pana Dyrektora Mirosława Pękali, ks. proboszcza Dariusza Zonia, Wychowawców klas 1-4 SP, Rady Rodziców, a także tych którzy naszym najmłodszym pomogli przygotować stroje Rodziców i Dziadków.


              Dziękujemy za obecność Pani Sołtys Zofii Góralik, a także Straży Miejskiej z Sułkowic i Strażakom OSP w Rudniku, którzy zabezpieczali przemarsz Orszaku Świętych ze szkoły do kościoła oraz z kościoła do szkoły. Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowej inicjatywy składamy z serca podziękowania. A wyrazem tego niech jest uśmiech naszych Uczniów.
              Mamy nadzieję, że w roku szkolnym 2018/2019 inicjatywa  Orszaku Świętych swoich zasięgiem obejmie najmłodszych- Przedszkole, ale również klasy I-V Szkoły Podstawowej. Koordynatorem całego przedsięwzięcia był pan katecheta Dawid Czaicki. (DC).   Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Ślubowanie – Pasowanie klas I

  Dnia 13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klas pierwszych połączona z pasowaniem na ucznia. Pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Wykazali się znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w szkole. Zgodnie stwierdzili, że chcą zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.
  Pasowania na uczniów dokonali dyrektor Mirosław Pękala i z-ca dyrektora Małgorzata Koźlak.

  Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. (ZS) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ

  16 X 2017

              Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego- 39  rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża odbyły się pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją.  Najmłodsi- przedszkolaki wzięły udział w projekcji animowanego filmu o Karolu Wojtyle i Wadowicach. Również klasy 1-3 Szkoły Podstawowej oglądnęły film, którego celem było przybliżenie najważniejszych momentów z życia Karola Wojtyły- św. Jana Pawła II.
              Natomiast od godz. 9.50 rozpoczął się dla klas 4-7 Szkoły Podstawowej konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w kilku konkurencjach m.in. układając puzzle z herbem Jana Pawła II, rozwiązując krzyżówkę, robiąc różaniec z elementów, które otrzymali czy układając rozsypankę z hasłami poszczególnych pielgrzymek Papieża do Polski.
              W czasie trwania konkursu obecna była również Pani Sołtys Zofia Góralik, której dziękujemy za obecność, jak również dodawanie otuchy uczestnikom konkursu. Wszystkim, którzy   zaangażowali się w pomoc w przygotowanie konkursu oraz udział w nim dziękujemy i gratulujemy! (DC)
  Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Gminne Zawody Tenisa Stołowego

  W dniu 12. 10. 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku odbyły się Gminne Zawody Tenisa Stołowego pod patronatem Burmistrza Gminy Sułkowice. Zawody rozgrywane były w systemie indywidualnym i drużynowym. Szczegóły, wyniki- tutaj. AB

 • Dzień Edukacji Narodowej

    12 października obchodziliśmy  w naszej szkole uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Ten dzień jest szczególny w pracy każdego nauczyciela, to moment, w którym zapominamy o trudach codziennej pracy. W tym dniu najważniejszy jest uśmiech naszych uczniów, miły gest i wówczas pojawia się myśl: ”że jednak  ta praca ma sens, ogromny sens!” Ale to także święto wszystkich pracowników szkoły, bez których nie mogłaby ona istnieć. Pod opieką pań: Doroty Ostafin i Jadwigi Zajdy, uczniowie przygotowali akademię, w której pokazali swoje duże zdolności artystyczne. Odtworzyli - słowem, gestem i piosenką - klimat szkolnego  życia. Program artystyczny stanowił niewątpliwie najpiękniejszy bukiet życzeń dla nauczycieli, u wielu wywołał serdeczny uśmiech. Wysiłek i trud aktorów, został nagrodzony gromkimi brawami publiczności.

     Pan dyrektor przypomniał, że Dzień Edukacji Narodowej, który w Polsce przypada na 14 października, to święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
     Następnie podziękował nauczycielom i pracownikom obsługi za trud i zaangażowanie wkładane każdego dnia w edukację i wychowanie młodego pokolenia oraz nagrodził tych, którzy w ubiegłym roku szkolnym wyróżnili się szczególnie w pracy dydaktyczno – wychowawczej.(D.O.)  Zdjęcia w Albumie - tutaj.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
  Rudnik, ul. Szkolna 55
  32-440 Sułkowice
 • 012 2732018
  fax:012 2732018
  telefony wewnętrzne:
  sekretariat 20
  pedagog 24
  kuchnia 25

Galeria zdjęć