• 1918-2018 PAMIĘTAMY

  25 kwietnia br. chętni uczniowie naszej szkoły z klas: VIb, IIaG, IIbG oraz 3aG uczestniczyli w wycieczce do Krakowa zorganizowanej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Celem wyjazdu było zapoznanie się z wybranym zagadnieniem historycznym poprzez lekcję historii i patriotyzmu w terenie.

           Pierwszym punktem wycieczki był Park Jordana przy Błoniach krakowskich. Błonia związane są z osobą św. Jana Pawła II, który przez całe swoje życie  poprzez przykład uczył co znaczy umiłowanie Ojczyzny. W Parku Jordana uczestnicy wyjazdu widzieli popiersia znanych osób m.in. marszałka Józefa Piłsudskiego. Kolejnym miejscem były Oleandry- miejsce wymarszu Legionów Józefa Piłsudskiego.  Następnie Uczniowie z opiekunami paniami Ewą Tajs-Drąg, Dorotą Ostafin i panem Dawidem Czaickim udali ulicą J. Piłsudskiego pod pomnik Marszałka i Legionów, który znajduję się przy ulicy nazwanej imieniem Marszałka. Później grupa udała się pod budynek Collegium Novum UJ, gdzie znajdują się pamiątkowa tablica i drzewo związane z obchodzonym jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ostatnim punktem lekcji w terenie było Muzeum Armii Krajowej oraz okolicznościowa wystawa. W muzeum uczniowie mogli zobaczyć m.in. kolekcję bron czy też dowiedzieć się jak wyglądało życie Polaków w omawianym okresie historii. (DC). Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Zebrania z rodzicami

  Przypominam, że 10 maja 2018 r. o godzinie 16.00 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów szkoły podstawowej, a o 17.00 gimnazjum. Po zebraniach "dzień otwarty" do godz. 18.30. Mirosław Pękala Dyrektor ZPO w Rudniku 

 • Święto Narodowe Trzeciego Maja

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  O ty dniu radosny, o ty Trzeci Maju…

  Maj – rocznica pięknych serc,

  Maj – rocznica wielkich myśli.

  Tym, co w Polsce dali myśl,
  aby stworzyć cud majowy,
  cześć z oddaniem oddaliśmy,
  przed pamiątką chyląc głowy.

   

  3 Maja to ważny dzień w kalendarzu polskich świąt narodowych. I choć rokrocznie taki sam, lecz wciąż jak gdyby nowy, gdyż każda rocznica ma swoją rangę i wymowę. W tym roku 227. rocznicę  uchwalenia Konstytucji 3 Maja obchodzono w naszej szkole w duchu patriotycznego wychowania, budzenia w wychowankach dumy narodowej i radości. Przejawem tego było przypięcie orderów i flag do galowych strojów uczniów, uroczysta akademia, występ szkolnego chóru pod kierunkiem p. Ireneusza Przały oraz symboliczna dekoracja nawiązująca także do obchodzonego 2 maja Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uczniowie poprzez słowa poezji, historyczne informacje i krótką inscenizację, udowadniali jak ważne to było wydarzenie w dziejach narodu polskiego. Argumentowali, że nawet w ciężkich czasach uczciwe, sprawiedliwe i jednakowe dla wszystkich prawo może nieść nadzieję. Dzień 3 Maja to święto radosne, dlatego też odchody trzeciomajowego święta uświetnił występ najmłodszej grupy Zespołu Pieśni i Tańca ,,Elegia”, przygotowany przez instruktorki p. Beatę Szubę i p. Joannę Ulman, który nagrodzono gromkimi brawami. Zdjęcia w Albumie - tutaj.
  (B. Szczurek, I. Wojtycza)

 • Cała Polska czyta dzieciom

  W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, w dniu 25.04.2018r. odbyła się w naszym przedszkolu impreza propagująca głośne czytanie dzieciom, pt.: „Z legendą przez Polskę”. Temat imprezy został wybrany w nawiązaniu do tegorocznych obchodów 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Motywem przewodnim była znana dzieciom piosenka ‘Jestem Polakiem”, która rozpoczęła i zakończyła imprezę, a dzięki której przedszkolaki wybrały się pociągiem przez Polskę, odwiedzając po kolei: Zakopane, Kraków, Warszawę, Toruń i Gdańsk. Przystanek w każdym z miast oznaczał odczytanie legendy przez zaproszonego Gościa, rozwiązanie przez dzieci zagadek (umieszczonych, w przymocowanych do wagoników, balonach) dotyczących wysłuchanej legendy oraz niespodziankę w postaci występu dzieci lub wspólnej zabawy.

         Zaproszenie do czytania dzieciom przyjęli:

    pani dyrektor -  Małgorzata Koźlak

    pani bibliotekarka  - Bogusława Szczurek

    pani pedagog  - Anna Cyrek

    nasza koleżanka i mama Wiktorii i Milenki  - Anna Kurek  oraz

    pan konserwator  - Jan Starzec.

         Po wysłuchaniu legendy „Powstanie Zakopanego”- czytanej przez pana Jana Starca, wystąpiły dziewczynki z grupy „Krasnoludków” z tańcem góralskim do znanej melodii „Za górami, za lasami”. Następnie pani Bogusława Szczurek przeczytała legendę „O smoku wawelskim”, po której dał się słyszeć dobiegający zza dekoracji szloch. Okazało się, że to płacz dobrego Smoka, który nie zgadzał się ze stwierdzeniem, że wszystkie smoki są przerażające i złe i wraz ze swymi znajomymi domagał się dobrego traktowania i wesołej zabawy. Warszawską legendę „O Warsie i Sawie” odczytała pani Anna Cyrek, po czym wszystkie przedszkolaki, utworzywszy trzy pociągi, bawiły się wspólnie do piosenki „Jedzie pociąg z daleka”.  Kolejną legendą była legenda „O toruńskich piernikach”, którą przedstawiła pani dyrektor Małgorzata Koźlak. Tu z kolei czekała na przedszkolaków i Gości słodka niespodzianka w postaci pierników, którymi nie wzgardził również Smok. Aby spalić kalorie, wspólnie z dziećmi zatańczył przy piosence „Smok – rock”. Ostatnim etapem podróży przez Polskę był Gdańsk. Pani Anna Kurek odczytała, związaną z morzem, legendę „Dlaczego Bałtyk jest słony?”. Po czym przedstawiciele wszystkich grup przedszkolnych wzięli udział w konkursie na przesuwanie baloników wśród „fal” za pomocą własnego oddechu. Po mocnej rywalizacji i równie mocnym dopingu uczestnicy zostali obdarowani słodyczami i podobiznami Smoka dla wszystkich kolegów z grupy. Na zakończenie, w podziękowaniu, czytający Goście otrzymali pamiątkowe dyplomy i paczuszki z piernikami.        Kolejny raz impreza z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom” dostarczyła przedszkolakom wiele radości, wzbogaciła ich wyobraźnię, jednocześnie utrwalając znajomość polskich legend i wzmacniając przywiązanie do ojczyzny.

         Organizatorki składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tej imprezy, a szczególnie:

    panu Pawłowi Szczurkowi  - za wykonanie dekoracji

    uczennicom, członkiniom aktywu bibliotecznego  - Roksanie Kiebzak, Annie Kozieł i Sylwii Gieli  - za przygotowanie scenki o smoku.  M.D./K/. i M.B. Zdjęcia w Albumie - tutaj

 • DZIEŃ DLA ZDROWIA

  3.04.2018r. upłynął w szkole pod znakiem promocji i odpowiedzialności za zdrowie. ‘’Zdrowie dla wszystkich‘’ to nie tylko hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, ale wizja przyświecająca od ponad siedemdziesięciu lat, Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Nasza szkoła włączyła się w obchody tego dnia, organizując dla uczniów szereg atrakcji. Dzień rozpoczął konkurs wiedzy o zdrowiu, zawierający elementy pierwszej pomocy przedmedycznej. Z pytaniami testowymi, łamigłówkami i rebusami zmagali się przedstawiciele klas  II – VI odpowiednio w swoich kategoriach. ‘’ W zdrowym ciele, zdrowy duch’’- w taki sposób przebiegła nietypowa lekcja w – f, dla klasy IV a. Przeprowadziła ją pani Beata Szuba, która jest instruktorką fitness . Chłopcy początkowo nieufnie przystąpili do rozgrzewki, ale wkrótce razem z dziewczynkami, śmiejąc się, czynnie uczestniczyli w aerobiku przy muzyce i ćwiczeniach z wykorzystaniem stepperów. W tym dniu gościliśmy w szkole panią dr Barbarę Majewską - stomatolog, która przygotowała prelekcję dotyczącą higieny jamy ustnej i profilaktyki stomatologicznej. Uczniowie klas piątych i szóstych mieli możliwość obejrzenia pokazu prawidłowego szczotkowania zębów, poznali wady i zalety zwykłej i elektrycznej szczoteczki do zębów,  poznali sposoby zapobiegania próchnicy, ale najważniejsze – utwierdzili się w przekonaniu, że dentysty nie należy się bać! Zostały przygotowane gazetki promujące zdrowy styl życia i zachęcające do przestrzegania zasad higieny jamy ustnej. Na zakończenie dnia , wszyscy uczniowie  obecni w auli, uczestniczyli w pokazach multimedialnych ,,Zdrowy styl życia’’ oraz ,, Dbamy o zęby ‘’, które przygotowały uczennice klasy IIa gimnazjum ; Anna Rym, Sylwia Piechota i Martyna Pułka. Organizacja Dnia dla Zdrowia, była dla dziewcząt realizacją projektu edukacyjnego.  Był to również moment, w którym Pan dyrektor Mirosław Pękala, wręczył uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy. W kategorii klas   II -   III

  1. miejsce  - Zuzanna Rucińska z kl. III b

  2. miejsce – Emilia Wolska z kl. III b

  3. miejsce – Łukasz Sroka z kl. III a

  W kategorii klas  IV – VI

  1. miejsce – Natalia Starzec z kl. Vi a

  2. miejsce – Patrycja Blak z kl. Vi a

  3. Konrad  - Komperda z kl. IV b

    Pan Dyrektor Mirosław Pękala, gratulując uczniom odniesionego sukcesu, podziękował całemu zespołowi promocji zdrowia za zorganizowanie projektu. Skierował w stronę społeczności uczniowskiej apel o dbałość oraz poszanowanie zdrowia, podkreślając,  że wiele zależy od nich samych.   A. Bernecka Zdjęcia w Albumie – tutaj.

 • Rekrutacja do przedszkola

  W zakładce Przedszkole/Rekrutacja - tutaj, znajduje się lista  kandydatów przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2018/19.
   Mirosław Pękala

 • 1. miejsce Sandry w Gminnym Konkursie Ortograficznym

  28 marca 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Krzywaczce odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, w którym udział wzięło 19 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Sandra Komperda kl.VI, Szymon Szczurek kl.VI i Aleksandra Cygan kl.V.  W pierwszej części konkursu wszyscy uczestnicy pisali dyktando, które okazało się nie lada wyzwaniem, zaś w drugiej rozwiązywali test składający się z łamigłówek ortograficznych. Komisja Konkursowa,  po sprawdzeniu i dokonaniu oceny prac uczestników, wyłoniła zwycięzców. 
  Mistrzem ortografii została nasza uczennica, Sandra Komperda, która wykazała się świetną znajomością zasad naszej trudnej polskiej ortografii i szczególną wrażliwością na jej niuanse. Wielkie brawa i gratulacje!
  Dorota Ostafin

 • ,,O tych co Polsce służyli” – uczczenie 224 rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej

  W sobotnie przedpołudnie 24 marca, grupa uczniów należących do świetlicy szkolnej udała się na Kopiec Kościuszki. Data wycieczki nie była przypadkowa, była tak zaplanowana, aby w 224. rocznicę uroczystej przysięgi Tadeusza Kościuszki na rynku krakowskim i rozpoczęcia Insurekcji Kościuszkowskiej zwiedzić pomnik-mogiłę ufundowaną przez naród polski Naczelnikowi.  Zwiedzenie tego unikatowego miejsca na mapie Krakowa, było jednym z elementów realizacji wspólnego projektu podjętego przez bibliotekę i świetlicę szkolną związanego z obchodami100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podziwialiśmy najpiękniejszą panoramę okolic Krakowa. Wzięliśmy udział w wyjątkowej lekcji historii opowiedzianej przez panią przewodnik w Muzeum Kościuszki. W sposób barwy, przystępny dla najmłodszych uczniów i niezwykle interesujący przybliżyła nam postać Kościuszki jako bohatera wojny obronnej o niepodległość Stanów Zjednoczonych i Naczelnika Insurekcji1794 r., obrońcy polskiej wolności, człowieka wielu talentów. W zabytkowych wnętrzach fortu poznaliśmy historię drogi Polaków do wolności zwiedzając Wystawę Figur Woskowych. Zobaczyliśmy generała Henryka Dąbrowskiego, Chopina grającego na  prawdziwym fortepianie, Matejkę malującego swój sławny obraz Kościuszko pod Racławicami, Henryka Sienkiewicza piszącego w zaciszu swojego gabinetu Trylogię, ku pokrzepieniu serc rodaków, wreszcie Jana Pawła II w drzwiach helikoptera. Kopiec Kościuszki- zabytek i miejsce narodowej pamięci, z obydwoma wystawami, okazał się ważnym punktem edukacyjnym dla naszych uczniów i dużą atrakcją turystyczną. Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • ŚWIADKOWIE MIŁOSIERDZIA: ŚW. BRAT ALBERT CHMIELOWSKI I BŁ. KS. MICHAŁ SOPOĆKO KONKURS GMINNY 21.03.2018r.

     Już po raz drugi w naszej szkole odbył się konkurs gminny z religii. Tym razem tematem przewodnim były sylwetki tych, którzy miłosierdzie świadczyli czynem- św. Brat Albert Chmielowski oraz słowem- bł. ks. Michał Sopoćko- spowiednik św. s. Faustyny Kowalskiej. 
     Konkurs został objęty patronatem Burmistrza Gminy Sułkowice Pana Piotra Pułki. Gminę Sułkowice reprezentowały w tym roku dwie szkoły: Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej Polski w Krzywaczce- opiekunem i przygotowującym do konkursu był katecheta mgr Maciej Matoga oraz Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Rudniku- organizatorem, opiekunem i przygotowującym do konkursu był katecheta mgr Dawid Czaicki.
     Uczniowie mieli do rozwiązania 9 różnych zadań, które poprzez zabawę i miłą atmosferę wśród uczestników miały sprawdzić wiedzę. Rywalizacja wśród uczniów nawiązywała do słów, które wypowiedział św. Jan Paweł II musicie wymagać od innych gdyby inni od was nie wymagali. Młodzi, którzy powzięli udział w konkursie musieli zmierzyć się z testem wiedzy nt. osoby, życia i posłannictwa bł. ks. Michała Sopoćki, jak również mogli się sprawdzić w zadaniach typu układanie puzzli, czy też w konkurencji na wykonanie różańca z elementów, które otrzymali.


    Nie mogło zabraknąć również miłych i ciepłych słów Pana Dyrektora Mirosława Pękali i Pani Wicedyrektor Małgorzaty Koźlak, którzy byli obecni na różnych etapach konkursu.
      Słowa wdzięczności trzeba skierować również w stronę Pana Burmistrza Piotra Pułki, który był obecny na rozdaniu dyplomów i nagród. Burmistrz Gminy Sułkowice był sponsorem nagród, które otrzymali uczestnicy.

              I miejsce zajął zespół SP w Rudniku w składzie: Emilia Piechota i Karol Judasz.

              II miejsce zajął zespół SP w Krzywaczce w składzie: Laura Szarzyńska i Magdalena Mieczyńska

              III miejsce zajął zespół SP w Krzywaczce w składzie: Dawid Surówka i Jakub Stankiewicz

              Wyróżnienie otrzymał zespół SP w Rudniku w składzie: Maja Legutko i Weronika Świerczyńska.

              Na zakończenie uroczystości rozdania nagród zebrani złożyli sobie życzenia świąteczne z okazji zbliżających się  świąt Wielkiej Nocy. (Dawid Czaicki, katecheta). Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Pomoc dla Przytuliska w Harbutowicach

  Któż z nas nie kocha zwierząt? Wielu z nas ma swoich ukochanych pupilów, którym poświęca czas i opiekuje się nimi, zapewniając im radosny żywot. Nie każdy zwierzak, o czym dobrze wiemy, ma takie szczęście. Tych odtrąconych, niekochanych nadal mają pod swoją opieką Państwo Dobrzańscy prowadzący Przytulisko w Harbutowicach. Pomimo słabego zdrowia poświęcają się bezgranicznie swoim podopiecznym, aby zapewnić im, chociaż dach nad głową i miskę z jedzeniem. Jakaż, więc była ich radość, gdy otrzymali po raz kolejny, zaopatrzenie dla psów i kotów od dzieci ze szkoły w Rudniku. Jak co roku w akcję: „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”, przygotowaną przez świetlicę szkolną włączyła się cała społeczność uczniowska i przedszkolna. Przekazaliśmy ponad 120 kg karmy oraz środki czystości. Wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji gorąco dziękujemy i prosimy o udział w kolejnych akcjach. Organizatorzy: D. Mielecka i J. Staśko.

 • Rekrutacja do przedszkola

  Od 6 do 23 marca można składać wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola od 1 września 2018 r.

  Szczegóły na stronie Gminy Sułkowice - tutaj.

 • Błogosławiona Karolino- święć nam przykładem

  15 marca w Woli Radłowskiej  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyło się wręczenie nagród w XV Ogólnopolskim Konkursie Poetycko-Plastycznym Błogosławiona Karolino świeć nam przykładem. Celem konkursu było przybliżenie postaci bł. Karoliny Kózkównej jak również uczczenie 120- rocznicy urodzin bł. Karoliny, która jest wzorem do naśladowania w codziennym życiu w walce o swoją wolność i godność.

              Uczennica naszej szkoły MAŁGORZATA WOLSKA ZAJĘŁA I MIEJSCE w kategorii praca plastyczna, a NIKOLA DYNUR WYRÓŻNIENIE w tej samej kategorii. Serdecznie gratulujemy tak wysokich osiągnięć w ogólnopolskim konkursie. Na konkurs napłynęło 1108 prac. W gronie tych prac były również witraże przygotowane przez nasze Uczennice, które uzyskały wysokie wyniki w ocenie jury. Serdecznie GRATULUJEMY!!! Życzymy dalszych sukcesów. (katecheta Dawid Czaicki). Zdjęcia w Albumie - tutajPolecamy relację z konkursu - tutaj.

 • Żołnierze wyklęci, żołnierze niezłomni …… pamiętamy!

      W dniu 02.03.2018r. w naszej szkole uczczono obchody  Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy 6a oraz 5b pod kierunkiem wychowawczyń p. Małgorzaty Piątkowskiej – Łakomy oraz p. Agaty Berneckiej wprowadziła zebranych w nastrój zadumy nad dziejami naszej Ojczyzny. Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Walcząc z siłami agresora, musieli zmierzyć się z ogromną wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej. Uczniowie wcielając się w role ‘’Łupaszki ‘’,‘’Pioruna’’, ‘’Ognia’’ , czy sanitariuszki ‘’Inki’’, opowiedzieli o trudach partyzanckiego życia, o strachu, głodzie, tęsknocie za bliskimi. Z opowieści wyłania się obraz żołnierzy , którzy dzięki swej działalności przyczynili się do opóźnienia kolejnych etapów utrwalania systemu komunistycznego, pozostając dla wielu środowisk wzorem postawy obywatelskiej. Okolicznościowe wiersze i piękne pieśni patriotyczne wykonane przez chór dopełniły charakteru uroczystości. Na zakończenie akademii, dyrektorzy szkoły, Mirosław Pękala oraz  Małgorzata Kożlak , dziękując wszystkim za przygotowanie uroczystości, przybliżyli uczniom genezę i zasadność ustanowienia Narodowego Dnia  Pamięci Żołnierzy Wyklętych .  ( AB. ) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Wspólnie z Radą Rodziców, Radą Pedagogiczną zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku dla Naszego Zespołu. Środki pozyskujemy we współpracy z Małopolskim Stowarzyszeniem Pomocy Szkole.
  Jednocześnie zapewniamy, że przekazane przez Państwa pieniądze w całości zostaną wykorzystane na wsparcie działalności edukacyjnej, kulturalnej i sportowej naszych uczniów. Prosimy o przekazanie informacji o naszej akcji w śród swoich rodzin, znajomych. Szczegóły w zakładce Informacje/1 procent - tutaj.
  Dyrektor Zespołu - Mirosław Pękala

 • Z wizytą w Teatrze Współczesnym

       28 lutego 2018 r. w dosyć mroźny dzień uczniowie świetlicy szkolnej wybrali sie do Teatru Współczesnego w Krakowie. Po przybyciu na ulicę Starowiślną by dostać się do wnętrza, trzeba było pokonać dwa piętra schodów, na których roztaczał się piękny zapach świeżo pieczonych ciasteczek – to wprowadziło wszystkich  w radosny nastrój. Miał na to wpływ również wystrój klatki schodowej, kręcone schody podświetlane niebieskimi światłami powodowały, że  z niecierpliwością czekaliśmy na zbliżające się przedstawienie.
      ,,Wyspa Skarbów”, bo tak brzmi jego tytuł, to sztuka, która  opowiada o nieznanej żeglarzom wyspie, na której legendarny kapitan Flint ukrył swój piracki skarb. Nikt nie przypuszcza, że wśród wynajętych marynarzy są dawni kompani kapitana Flinta. Razem z bohaterami ruszamy więc przez morza i oceany, podśpiewując szanty i zmagając się z wichrem.  Wszystko po to, aby odnaleźć ukryte kosztowności.
     Tuż  po spektaklu odbyły się  warsztaty teatralne, które poprowadził aktor tego teatru. Przez chwilę niektórzy z nas poczuli sie jak prawdziwi aktorzy.
     Po wyjściu z teatru udaliśmy sie do autokaru. Droga powrotna minęła bardzo szybko i był to doskonały czas, aby wymienić między sobą przeżycia po obejrzanej sztuce. Zdrowi  i zadowoleni wróciliśmy do domów, by rano w pełni sił wstać do szkoły. (D.O) Zdjęcia w Albumie
  - tutaj.

 • Kości zostały rzucone

  Pod tym właśnie hasłem, 1 marca 2018 roku, w Szkole Podstawowej nr 2 w Sułkowicach zorganizowany został V Gminny Konkurs Biologiczny. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Izabela Hudaszek, Katarzyna Kaperek, Agnieszka Mechut, Hubert Szlachetka – wszyscy z klasy III gimnazjum. 
  Konkurs przebiegał w kilku etapach. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test, w którym musieli wykazać się ogromną wiedzą z zakresu budowy i roli układu szkieletowego, mięśniowego i krwionośnego. W drugiej części, reprezentanci drużyn, przedstawiali przygotowane wcześniej prezentacje multimedialne na temat wybranych chorób układu ruchu  oraz modele kości długiej i stawu zawiasowego. Na koniec odbył się quiz dotyczący znajomości chorób: osteoporoza, skolioza, płaskostopie, krzywica, choroba Pageta, złamania.

  Nasza drużyna ex aequo z drużyną z Sułkowic zajęła
  I miejsce.
  Dodatkowo Hubert Szlachetka ex aequo z innym uczniem otrzymał nagrodę za najlepiej rozwiązany test wiedzy. Gratulujemy sukcesu! (JP)

 • „Ja to wiem”

  6 lutego 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku odbyła się IV edycja Gminnego Konkursu Interdyscyplinarnego z zakresu przedmiotów przyrodniczych „Ja to wiem”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów, zachęcanie ich do pogłębiania wiedzy i umiejętności dotyczących nauk przyrodniczych. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VII szkoły podstawowej z terenu naszej gminy. Konkurs miał charakter indywidualny. W pierwszej części uczniowie wykazywali się umiejętnością wykonywania i interpretowania prostych doświadczeń z zakresu fizyki i chemii. Następnie rozwiązywali test i krzyżówkę. Pytania konkursowe obejmowały treści z zakresu biologii, chemii i fizyki. Najwięcej emocji budziła część praktyczna. Uczniowie z dużym zaangażowaniem odkrywali istnienie napięcia powierzchniowego, rozdzielali mieszaniny niejednorodne, montowali obwody elektryczne. W czasie oczekiwania na wyniki konkursu, uczniowie klasy III Gimnazjum w Rudniku, wykonali kilka doświadczeń pokazowych z dziedziny fizyki i chemii. Nagrody ufundował i wręczył uczniom Burmistrz Gminy Sułkowice, Pan Piotr Pułka. Zdjęcia w Albumie - tutaj. (JP)
  Wyniki konkursu:
  I miejsce –
  Konrad Wilk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sułkowicach;
  II miejsce –
  Adam Dzidek ze Szkoły Podstawowej w  Rudniku;
  III miejsce –
  Łukasz Hudaszek ze Szkoły Podstawowej w Rudniku.

  Gratulujemy!

 • DZIEŃ BABCI

  Na stronie Gminy Sułkowice pojawiła się relacja z niecodziennego Dnia Babci w naszym przedszkolu, oglądaj - tutaj.

 • Koncert grupy muzycznej "Wirtuoz"

  Prawdziwą ucztą muzyczną dla uczniów naszej placówki są koncerty muzyków Łódzkiego Biura Koncertowego  „Wirtuoz” - Bogdana Grada oraz Marka Kubisiaka. Tegoroczny występ tego niezwykłego duetu odbył się 23. 01. 2018r. pod nazwą: „Musica del Mondo”. Artyści dużo podróżują po całym świecie, a ich pasją jest kolekcjonowanie instrumentów muzycznych, dlatego na scenie zaprezentowali brzmienie przywiezionych z odległych zakątków oryginalnych instrumentów dętych m. in. fletów: brazylijskiego, gwiżdżącego, barokowego, Fletni Pana, fletu poprzecznego oraz syntezatorów.  W wykonaniu artystów usłyszeliśmy muzykę celtycką,  motyw Wiosny z Czterech pór roku A.Vivaldiego, tarantelę – muzykę charakterystyczną dla włoskich wesel oraz  Walc F. Szopena w bosa nowie. W drugiej części koncertu muzycy zapoznali młodych melomanów z instrumentami strunowymi; charakterystycznym dla Grecji – buzuki, Brazylii – charango, czy  Rosji – bałałajka. Publiczność miała także okazję poznać ciekawe historię wiążące się z prezentowanymi instrumentami i wysłuchać informacji na temat ich budowy oraz techniki wydobywania z nich dźwięków, ale także zatańczyć do wszystkim znanej melodii Grek Zorba.

  Interesujący sposób prezentacji, stworzenie niektórym uczniom możliwości występu na scenie i akompaniowanie muzykom na wybranych instrumentach oraz poruszanie się w rytmie wygrywanych melodii, są dla młodych ludzi niezwykle cennym walorem edukacyjnym, doznaniem estetycznym, a przede wszystkim bezpośrednim kontaktem ze sztuką w warunkach szkolnych. Zdjęcia w Albumie - tutaj.

 • Gminny Konkurs Języka Angielskiego

  Dnia 31.01.2018 r. Szkole Podstawowej w Krzywaczce odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Celem konkursu było doskonalenie znajomości języka angielskiego oraz motywowanie uczniów do jego nauki. Swoje możliwości językowe sprawdzali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w  Krzywaczce, Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach, Szkoły Podstawowej w Biertowicach oraz naszej Szkoły. Po zaciętej rywalizacji nasze uczennice udowodniły, że są prawdziwymi entuzjastkami języka angielskiego. I miejsce wywalczyła Sandra Komperda z klasy VI A, III miejsce zajęła Patrycja Blak również z klasy VI A. Gratulujemy! (MA)

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
  Rudnik, ul. Szkolna 55
  32-440 Sułkowice
 • 012 2732018
  fax:012 2732018
  telefony wewnętrzne:
  sekretariat 20
  pedagog 24
  kuchnia 25

Galeria zdjęć