• Przedszkole - informacja

• Informujemy, iż aktualne listy dzieci przedszkolnych uczęszczających do Przedszkola Samorządowego w roku szkolnym 2023/2024 dostępne będą na tablicy ogłoszeń w dniu 28 sierpnia (poniedziałek) 2023 r. od godziny 8:00.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 dla wszystkich uczniów z klas I-VIII szkoły, odbędzie się w dniu 4 września (poniedziałek) 2023 roku, według harmonogramu:

8:00 - Msza św. w kościele pw. Świętego Maksymiliana Kolbego w Rudniku.
            9:00 - Uroczystość inauguracji roku szkolnego na hali sportowej.

• „Koduj z Gigantami”

• Drodzy Rodzice, Uczniowie. Serdecznie zachęcamy naszych podopiecznych do wzięcia udziału w 13. edycji „Koduj z Gigantami” - bezpłatnych warsztatach z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Gigantów Programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej. Tym razem zajmiemy się sztuczną inteligencją, a tematem przewodnim warsztatów będzie „Koduj z Gigantami. W kr(AI)nie przyszłości”.

Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Minister Edukacji i Nauki, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Pan Jarosław Szlachetka, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Dla Uczniów z Myślenic sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy ciekawe projekty, których motywem przewodnim będzie sztuczna inteligencja:

• klasy 1-3: programowanie w Scratch oraz Minecraft Education,
            • klasy 4-6: programowanie w Scratch, w Minecraft Education oraz tworzenie aplikacji na smartfona,
            • klasy 7-8: wstęp do programowania w C++, C# i Python,
            • szkoła średnia: wstęp do programowania w C++, C# i Python.

Warsztaty odbędą się w Myślenicach, w naszej placówce przy ul. Jana Sobieskiego 2a.
            Termin warsztatów to trzy pierwsze weekendy września: 2-3 IX, 9-10 IX oraz 16-17 IX.

Zapisu mogą dokonać zainteresowani wydarzeniem Rodzice poprzez formularz na stronie: www.kodujzgigantami.pl Liczba miejsc jest ograniczona.

• Dzień otwarty w przedszkolu

• Wszystkich rodziców wraz z nowozapisanymi dziećmi przedszkolnymi serdecznie zapraszamy na "Dzień otwarty w przedszkolu", który odbędzie się w dniu 31 sierpnia (czwartek) 2023 roku o godzinie 9:00.