• mOchrona

W ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) dostarczamy do szkół w całej Polsce szybki, bezpłatny i bezpieczny internet. Wiemy, że towarzyszy on Państwu w codziennej pracy, podobnie jak udostępniane przez nas materiały edukacyjne. Mamy nadzieję, że dzięki nim lekcje stają się jeszcze ciekawsze, a kompetencje cyfrowe uczniów – coraz wyższe.

Dodatkowo przygotowaliśmy narzędzie, które pomoże dbać o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników internetu również poza szkołą. Aplikacja ochrony rodzicielskiej OSE – mOchrona to rozwiązanie wspierające ustalanie reguł dotyczących korzystania z sieci i aplikacji oraz pozwalające rodzicom (opcjonalnie) na dostęp do informacji o aktywności dziecka na jego urządzeniu. Można ją pobrać bezpłatnie na smartfony, tablety i komputery.

Kształtowanie bezpiecznych nawyków cyfrowych musi opierać się przede wszystkim na rozmowie i odpowiedniej wiedzy. Rozwiązania technologiczne, takie jak narzędzia ochrony rodzicielskiej, mogą być znaczącym wsparciem w tym procesie. Zachęcamy do przekazania informacji o aplikacji mOchrona rodzicom Państwa uczniów.

Prezentujemy gotowe materiały dla rodziców i nauczceli w wersji elektronicznej:

ulotka_dla_rodzica_elektroniczna.pdf

informacje_dla_nauczyciela.pdf