• Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań 2021
     • Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań 2021

     • Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczynają realizację wywiadów bezpośrednich w terenie. Rachmistrzowie skontaktują się z osobami, które nie spisały się przez Internet, nie spisały się na infolinii (22 279 99 99) ani nie zadzwonił do nich rachmistrz spisowy.

      Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775), nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem.

      Obowiązek udziału w spisie powszechnym zapisano w art. 6 ust. 3 i art. 9 ust. 1 ustawy o statystyce publicznej (Dz. U z 2021 r. poz. 955).

      Ze względu na sytuację epidemiczną, jeżeli respondent jest objęty kwarantanną lub izolacją domową, wywiad może odbyć się telefonicznie, pod warunkiem przekazania rachmistrzowi numeru telefonu kontaktowego.

      Wywiady bezpośrednie prowadzone będą przez rachmistrzów spisowych z zachowaniem wszelkich procedur sanitarnych i dystansu społecznego.

    • List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2020/2021
     • List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2020/2021

     • Minister Edukacji i Nauki skierował dziś, 24 czerwca br. list do szkół i placówek oświatowych z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

      Podziękowania i życzenia od Ministra Edukacji i Nauki 

      Minister Przemysław Czarnek podziękował dyrektorom szkół i nauczycielom za całoroczną pracę oraz wspieranie uczniów w okresie nauki zdalnej: – Dziękuję, że w tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich uczniów, oferowali pomoc i wsparcie w najróżniejszych sytuacjach. 

      Minister Edukacji i Nauki pogratulował uczniom sukcesów w nauce i innych dziedzinach szkolnej aktywności. Złożył także życzenia udanych wakacji: – Życzę Wam, aby wakacje były czasem poznawania i odkrywania nowych miejsc, a także zawierania trwałych przyjaźni i znajomości. 

      Specjalne podziękowania szef MEiN skierował do całej społeczności polskich szkół za granicą, dziękując za trud nauczania języka polskiego i zdobywania wiedzy o Polsce.  Nauczycielom, uczniom i rodzicom życzył spokojnych i bezpiecznych wakacji.

      Cały list MEiN:  List_Ministra_na_zakonczenie_zajec_dydaktyczno-wychowawczych_w_roku_szkolnym_2020-2021.pdf

    • ŻYCZENIA WAKACYJNE
     • ŻYCZENIA WAKACYJNE

     • Wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom i Pracownikom naszej placówki życzymy by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to wyjątkowy dzień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił, ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

    • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

     • Uprzejmie informujemy o organizacji zakończenia roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku:

      Msza św. dla uczniów klas I-VIII odbędzie się w dniu 25 czerwca (piątek) 2021 o godzinie 8:00.

      Bezpośrednio po mszy świętej wychowawcy klas I-VI przeprowadzą spotkania ze swoimi wychowankami w salach lekcyjnych według ustalonego harmonogramu i przekażą im świadectwa promocji do klas programowo wyższych. Uczniowie poszczególnych klas wchodząc do budynku szkoły korzystają z różnych wejść o godzinach 9:00 i 9:10.

      W dniu zakończenia roku szkolnego klasy siódme pożegnają absolwentów w uroczystości organizowanej na asfaltowym boisku przed szkołą o godzinie 9:00. Następnie wszyscy uczniowie klas VII-VIII udadzą się z wychowawcami klas do sal lekcyjnych.

      Harmonogram.pdf

       

    • Świetlica szkolna w dniu 21 czerwca 2021 (poniedziałek)
     • Świetlica szkolna w dniu 21 czerwca 2021 (poniedziałek)

     • Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2020/2021 w dniu 21 czerwca 2021 (poniedziałek) przypada dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tym dniu sprawowana jest opieka nad dziećmi w świetlicy szkolnej. Zapisów uczniów na świetlicę: imię i nazwisko ucznia, klasa, godziny pobytu dziecka na świetlicy, rodzice dokonują przesyłając wiadomość na adres email: zpo.rudnik@sulkowice.pl do końca dnia 18 czerwca br.

    • Konkurs "Keep calm and learn irregular verbs"
     • Konkurs "Keep calm and learn irregular verbs"

     • 15 czerwca odbył się II etap szkolnego konkursu „Keep calm and learn irregular verbs”. Konkurs adresowany był do uczniów klas VI, VII i VIII szkoły podstawowej. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do nauki czasowników nieregularnych i wyłonienie tych, którzy najlepiej znają ich formy. Uczniowie musieli wykazać się znajomością 150 czasowników nieregularnych w III formach, co wcale nie było łatwym zadaniem. Konkurs przebiegł w atmosferze entuzjazmu i zaciętej rywalizacji. Wszyscy uczniowie wykazali się świetną znajomością czasowników nieregularnych. Niestety na podium są tylko trzy miejsca.

      I tak:

      I miejsce zajął Bartosz Żmija - uczeń klasy VIIIA,

      II miejsce zajęła Patrycja Kurek - uczennica klasy VIIA,

      III miejsce przypadło Bartłomiejowi Wróblewskiemu - uczniowi klasy VIIIA.

                                           Zwycięzcom gratulujemy!

    • Świetlica Środowiskowa zaprasza dzieci na akcję ,,Lato 2021”
     • Świetlica Środowiskowa zaprasza dzieci na akcję ,,Lato 2021”

     • Świetlica Środowiskowa w Sułkowicach wraz z filiami we wszystkich miejscowościach gminy organizować będzie profesjonalne zajęcia dla dzieci, które ukończyły I klasę oraz młodzieży z Gminy Sułkowice.

      Termin: 05.07.2021r. do 23.07.2021 r.

      Zajęcia odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 900 do 1300.

      W programie:

      - bloki zajęć rekreacyjnych i sportowych;

      - zajęcia świetlicowe ( gry stolikowe, zabawy logiczne, quizy, plenery malarskie );

      - grupowe zajęcia tematyczne rozwijające wyobraźnię i sprawność manualną;

      - wyjazdy na basen;

      - wycieczki autokarowe; (ZOO w Krakowie, Góra Żar, Szczawnica);

      - konkursy i współzawodnictwa sportowe;

      - różne inne atrakcje według  pomysłów dzieci.


      Zapisy:

      W sekretariacie każdej szkoły znajdują się karty kwalifikacyjne, które należy wypełnić i zwrócić w szkole lub bezpośrednio u pań wychowawczyń świetlic środowiskowych. Kartę można również pobrać ze strony internetowej gminy lub świetlicy. Wypełnioną kartę należy zwrócić najpóźniej do 18 czerwca 2021 roku.

       Ze względu na konieczność zapewnienia właściwej liczby opiekunów, karty należy złożyć we wskazanym wyżej terminie.

      Wszelkich informacji udzielamy pod numerem telefonu (12) 312-70-87

      Serdecznie zapraszamy

      Kierownik Świetlicy Środowiskowej w Sułkowicach

       Bernadeta Żurek

    • SZCZEPIENIA - (Informacje -> Szczepienia uczniów)
     • SZCZEPIENIA - (Informacje -> Szczepienia uczniów)

     • Drodzy Rodzice, uprzejmie zawiadamiamy, iż stworzyliśmy dodatkową podstronę na naszej stronie internetowej dotyczącą aktualnych informacji o możliwości zaszczepienia uczniów w wieku od 12 lat. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami, które znajdują się w menu INFORMACJE -> Szczepienia uczniów.

    • Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek
     • Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek

     •  Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.   Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.


      Organizacja szczepień

      Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych
      i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).

      Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

      Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

       

      Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?

      Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:

      • zgodę rodzica,
      • kwestionariusz,
      • kwalifikację lekarza,
      • szczepienie.

      Harmonogram szczepień po wakacjach

      Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

      Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:

      • I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
      • II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
      • III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.

      Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców

      Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.


      Dlaczego warto się zaszczepić?

      Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.


      Jak działa szczepionka?

      Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.

      Dodatkowe informacje:

      eduresized_szczepienia_uczniow_w_wieku12-18_rekomendacja_dla_rodzicow.jpg

      eduresized_szczepienia_uczniow_w_wieku_12_18_lat_informacje_dla_szkol_i_placowek_plakat.jpg

      kwestionariusz.pdf

    • Zebranie Rady Rodziców
     • Zebranie Rady Rodziców

     • Uprzejmie informujemy, iż zebranie Rady Rodziców odbędzie się w dniu 17 czerwca o godzinie 19:00 w szkole podstawowej. Spotkanie będzie dotyczyć min. zaopiniowania ocen dorobku zawodowego nauczycieli; wyrażenia opinii RR w sprawie wprowadzenia dziennika elektronicznego w przedszkolu od roku szkolnego 2021/2022. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

    • Organizacja i zasady zwrotu podręczników dla klas IV- VIII – czerwiec 2021 r.
     • Organizacja i zasady zwrotu podręczników dla klas IV- VIII – czerwiec 2021 r.

     • Uczniowie zwracają podręczniki do 18.06.2021 r.!

      Wychowawcy klasy:

      - ustalają dzień i godzinę zwrotu kompletu podręczników przez uczniów, informując o tym nauczycieli bibliotekarzy i uzgadniając z nimi formę odbioru;

      - informują uczniów, że należy zgłosić w bibliotece ewentualne znaczne zniszczenie lub zagubienie podręcznika;

      - informują uczniów, że podręczniki zapakowane muszą być w reklamówkę opisaną imieniem nazwiskiem i klasą; należy usunąć foliowe okładki, zapisane ołówkiem notatki, zwrócić uwagę na czystość i estetykę książki;

      - wyprostować pogięte kartki, skleić rozdarcia;

      - przy odbiorze podręczników sprawdzana będzie tylko kompletność zestawu; stan techniczny podręczników sprawdzą nauczyciele bibliotekarze po upływie zalecanej dwudniowej kwarantanny;


      - potwierdzają odbiór podręczników w Protokole;

      - podręczniki składowane są w przydzielonej sali lekcyjnej dla danej klasy.

    • Dzień otwarty dla rodziców - 10 czerwca 2021 r.
     • Dzień otwarty dla rodziców - 10 czerwca 2021 r.

     • Przypominamy, iż zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2020/2021 w dniu 10 czerwca 2021 r. (czwartek) w godzinach 16:00-17:00 odbędzie się DZIEŃ OTWARTY dla rodziców uczniów szkoły podstawowej. Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną w kraju, konsultacje z nauczycielami będą prowadzone na terenie szkoły, w wyznaczonych salach lekcyjnych. Uprzejmie prosimy rodziców zainteresowanych rozmową o wcześniejsze powiadomienie nauczyciela za pośrednictwem dziennika elektronicznego o zamiarze skorzystania z konsultacji.

    • Świetlica szkolna w dniu 4 czerwca 2021 (piątek)
     • Świetlica szkolna w dniu 4 czerwca 2021 (piątek)

     • Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2020/2021 w dniu 4 czerwca 2021 (piątek) przypada dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tym dniu sprawowana jest opieka nad dziećmi w świetlicy szkolnej. Zapisów uczniów na świetlicę: imię i nazwisko ucznia, klasa, godziny pobytu dziecka na świetlicy, rodzice dokonują przesyłając wiadomość na adres email: zpo.rudnik@sulkowice.pl do końca dnia 3 czerwca br. 

     • Konkurs - „MODEL PRZESTRZENNY UKŁADU SŁONECZNEGO”

     • W dniu 21 maja 2021 r. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu geograficznego „Model przestrzenny Układu Słonecznego” zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Kosmosu. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań geograficznych (astronomicznych) uczniów, motywowanie do nauki geografii, popularyzacja zagadnień astronomicznych oraz wykorzystywanie różnych rodzajów aktywności uczniów w nauce geografii. W konkursie wzięło udział 11 uczniów z klas V – VIII. Uczniowie, biorący udział w konkursie, wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem w tworzeniu swoich układów przestrzennych. Prace były przemyślane oraz pomysłowe. Jury miało bardzo trudną decyzję do podjęcia z uwagi na wysoki poziom prac konkursowych.

      Jury w składzie: Iwona Wojtycza, Faustyna Kozyra i Anna Cygan przyznało następujące miejsca:

      I miejsce - Aleksandra Judasz kl. 6a

      II miejsce - Kacper Sikora kl. 8b

      III miejsce – Justyna Cyrek kl. 5a


              Wyróżnienia:

      • Angelika Bożek kl. 7a
      • Wiktoria Kasprzyk kl. 7a
      • Eryk Solecki kl. 5a

      Uczestnicy konkursu otrzymali ocenę celującą z geografii (aktywność) oraz uwagi pozytywne do dziennika.
      1 czerwca zostały rozdane dyplomy oraz nagrody.

      Serdecznie gratulujemy !!!

      Album ze zdjęciami: Link_Foto

      /A. Cygan/

    • Przedszkole w lipcu 2021 - informacja
     • Przedszkole w lipcu 2021 - informacja

     • Rodzice dzieci przedszkolnych, którzy podczas spisywania umów w sierpniu 2020 r. zadeklarowali uczęszczanie dziecka do przedszkola w lipcu 2021 r. proszeni są o przekazanie pisemnej informacji potwierdzającej wolę uczęszczania dziecka do przedszkola oraz godziny jego pobytu lub informację, że rezygnują z korzystania z przedszkola przez dziecko w tym okresie.

      potwierdzenie_woli_uczeszczania_w_lipcu.docx

      Rodzice, którzy nie deklarowali uczęszczanie dziecka do przedszkola w lipcu 2021 r.,
      a są zainteresowani posłaniem dziecka do placówki w tym czasie, proszeni są o złożenie pisemnej prośby wraz z godzinami pobytu oraz podpisanie aneksu do umowy.

      prosba_o_przyjecie_dziecka_na_miesiac_lipiec.docx

      Powyższe informacje prosimy przekazać do sekretariatu placówki w nieprzekraczalnym terminie do dnia 8 czerwca 2021 r. Jednocześnie informujemy, że dotychczasowe opłaty za wyżywienie ulegną podwyższeniu. Ich wysokość będzie uzależniona od ilości zapisanych dzieci.