• BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY
     • BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY

     • Szanowni Państwo, w obliczu czwartej fali COVID-19 prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu dystansu społecznego na terenie placówki. Odpowiedzialne zachowanie pozwoli nam uniknąć niepotrzebnej kwarantanny dla dzieci, nauczycieli i rodziców.

    • Dzień otwarty w dniu 2 grudnia 2021
     • Dzień otwarty w dniu 2 grudnia 2021

     • Szanowni Państwo, przypominamy, iż zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2021/2022 w dniu 2 grudnia 2021 r. (czwartek) w godzinach 17:00-18:00 odbędzie się DZIEŃ OTWARTY dla rodziców uczniów szkoły podstawowej. Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną w kraju, konsultacje z nauczycielami będą prowadzone telefonicznie lub za pośrednictwem aplikacji ZOOM. Uprzejmie prosimy rodziców zainteresowanych rozmową o wcześniejsze ustalenie z nauczycielem narzędzia komunikacji oraz przekazanie informacji dotyczącej zamiaru skorzystania z konsultacji.

    • Akcja charytatywna dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocim
     • Akcja charytatywna dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocim

     • Szkoła Podstawowa w Rudniku organizuje zbiórkę darów rzeczowych dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Z zebranych darów będą robione paczki na 6 grudnia dla dzieci z onkologii, intensywnej terapii i innych oddziałów tego szpitala.

      Lista rzeczy, które można przekazać z okazji MIKOŁAJEK (wskazówki SZPITALA):

       1. NOWE zafoliowane fabrycznie PUZZLE (dla dzieci w różnym wieku);

       2. NOWE zafoliowane fabrycznie GRY: planszowe, karciane i figurkowe;

       3. NOWE zafoliowane fabrycznie zestawy  klocków;

       4. NOWE sterowane modele (RC): samoloty, helikoptery, pojazdy, łodzie;

       5. NOWE modele do sklejania;

       6. NOWE fabrycznie zapakowane gryzaki, grzechotki (dla niemowląt);

       7. NOWE MASKOTKI PLUSZOWE: średniej wielkości, koniecznie z metkami z kodem kreskowym, na których najczęściej widnieje cena;

       8. NOWE farby plakatowe, kredki ołówkowe, kredki świecowe, papier w formacie A4 (kolorowy, biały fakturowany, blok techniczny), klej szkolny, plastelina, modelina.

      Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji! Nawet najdrobniejszy prezent wywoła uśmiech na twarzach dzieci…

      DARY  RZECZOWE  MOŻNA  PRZYNOSIĆ  DO  SZKOŁY   DO 29.11.2021(sala 29, sala 30, aula). Dziękujemy bardzo!!!

      Kaleta M./ Cygan A./ Gomulak A.

    • DUMA I SZACUNEK – „Dzieci rysują dla obrońców naszych granic”
     • DUMA I SZACUNEK – „Dzieci rysują dla obrońców naszych granic”

     • Szanowni Państwo, w imieniu Ministra Edukacji i Nauki zachęcamy Państwa do zainteresowania i rozpropagowania akcji „Dzieci rysują dla obrońców naszych granic”, akcji  zorganizowanej przez Siostry Dominikanki prowadzące katolicką szkołę i przedszkole im. bł. s. Julii Rodzińskiej w Piotrkowie Trybunalskim.

      Akcja powstała dla uczczenia funkcjonariuszy Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz Policji, którzy z oddaniem pełnią Służbę i bronią Polskiej Granicy.

      Zachęcamy zatem do wysyłania fotografii prac (rysunków, obrazków, grafik) przygotowanych przez dzieci, które dodadzą otuchy funkcjonariuszom Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz Policji. Gotowe prace prosimy wysyłać na adres: dumaiszacunek@gmail.com.

    • Ślubowanie klas pierwszych
     • Ślubowanie klas pierwszych

     • Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Najmłodsi uczniowie z pewną obawą, ale i z dużym zainteresowaniem czekają na moment, kiedy zostaną pasowani na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza wiele przygotowań: uczniowie poznają szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki. Wspólnie z wychowawcą i rodzicami przygotowują uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy, szkolny egzamin.

      W dniu 29 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów tegorocznych pierwszoklasistów. W tym roku ze względu na pandemię, uroczystość odbyła się tylko w obecności przedstawicieli rodziców z Trójek klasowych I a i I b oraz Dyrekcji szkoły. Wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, zaprezentowali to, czego nauczyli się już przez ponad dwa miesiące. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci, w niezwykle podniosłej atmosferze, zaprezentowali krótki montaż słowno- muzyczny. Pięknie zaśpiewali piosenki,  z przejęciem wyrecytowali wiersze, zaprezentowali swoje talenty i pierwsze nabyte w szkole umiejętności.

      Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem, symbolicznego aktu pasowania na ucznia, dokonał dyrektor szkoły – Konrad  Gomulak i pani wicedyrektor – Agnieszka Szlachetka. Powaga i przejęcie widniały na twarzach dzieci, kiedy słyszały słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej”. Tradycji stało się zadość – uczniowie klas I zostali oficjalnie włączeni do braci uczniowskiej.

      Po uroczystości ślubowania  głos zabrał Pan Dyrektor, który życzył uczniom  samych sukcesów w nauce i spędzenia w szkole wielu kreatywnych chwil.  Na koniec spotkania pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, słowniki ortograficzne oraz kuferki ze słodkościami ufundowane przez rodziców. Miłym zakończeniem tej uroczystości były wspólne fotografie i zabawy przy muzyce. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. (Wiesława Kozik, Małgorzata Bylica). Zdjęcia w Albumie szkoły - tutaj.

    • Próbne egzaminy klasy 8c
     • Próbne egzaminy klasy 8c

     • Uczniowie klasy 8c przystępują do próbnego egzaminu ósmoklasisty w formie zdalnej. Na pierwszej lekcji logują się na aplikacji ZOOM. Nauczyciel sprawdza obecność,  omawia procedury egzaminacyjne z uczniami, wskazuje uczniów, którym przysługują dostosowania warunków przeprowadzania egzaminu, podaje uczniom i zapisuje na tablicy czas rozpoczęcia i zakończenia egzaminu (dodatkowo czas zakończenia egzaminu dla uczniów przysługującym wydłużenie czasu).

      1. Arkusze egzaminacyjne zostaną opublikowane na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce SZKOŁA -> Egzamin ósmoklasisty -> Próbne egzaminy, o godzinie 8:00 w każdym dniu egzaminu.
      2. Zdający rozwiązują zadania egzaminacyjne na własnych kartkach, uprzednio kodując je pod nadzorem nauczyciela, wpisując: kod zdającego oraz nr PESEL. Każdy zdający ma obowiązek znać swój nr Pesel.
      3. Apelujemy do uczniów o rzetelne i uczciwe podejście do egzaminu (samodzielne pisanie, brak korzystania z pomocy osób trzecich…).
      4. Zdający, którzy chcą mieć zweryfikowane i sprawdzone prace egzaminacyjne przez nauczyciela, dostarczają je za pośrednictwem osoby, nie przebywającej na kwarantannie lub izolacji domowej do sekretariatu szkoły w nieprzekraczalnym terminie do piątku 19.11.2021 godz. 12:00.

      Po zakończeniu egzaminu, zgodnie z wcześniejszym komunikatem realizacja zajęć w klasach ósmych odbywać się będzie według planu zajęć.

    • „Jeszcze Polska nie zginęła….”
     • „Jeszcze Polska nie zginęła….”

     •  

          „Dzień 11 listopada, jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Naczelnego w walkach o wolność Ojczyzny – jest uroczystym Świętem Niepodległości” – głosiła ustawa z 23 kwietnia 1937 roku.

         We czwartek 11 listopada obchodzimy 103 rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli austriackiej, pruskiej i rosyjskiej. Dzień ten został uznany za święto państwowe ustawą z 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości, ale uroczyste obchody odbywały się już wcześniej.

         Wybór daty Święta Niepodległości wiązał się z zakończeniem I wojny światowej w wyniku podpisania rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918 r. Jednak dopiero w 1926 r. dzień 11 listopada formalnie uznano za datę odzyskania niepodległości. Okólnik wydany przez prezesa Rady Ministrów Józefa Piłsudskiego ustanawiał ten dzień wolnym od pracy w administracji rządowej. W 1932 r. dzień 11 listopada stał się też wolnym od nauki.

         Święto Niepodległości 11 listopada obecnie jest dniem uroczyście świętowanym w całym kraju. Centralne obchody, w których uczestniczą przedstawiciele najwyższych władz państwowych, są organizowane przed Grobem Nieznanego Żołnierza na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

         W rocznicę odzyskania niepodległości warto wdzięczną myślą zwrócić się ku naszym dziadkom i pradziadkom i wspomnieć, jak z patriotyzmu i entuzjazmu, z walki i idei rodziła się   POLSKA.

      Wiwat Niepodległa!

      Małgorzata Norek i Jolanta Pękala

      Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz wspólnego śpiewania z naszym szkolnym chórem.

      Link do filmu -  Narodowe_Święto_Niepodległości.mp4

    • "Szkoła do hymnu" 2021
     • "Szkoła do hymnu" 2021

     • Już po raz czwarty nasi uczniowie i nauczyciele w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewają „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to środa, 10 listopada. W ten sposób chcemy włączyć naszą społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Z uwagi na trwający stan epidemii odśpiewanie hymnu nastąpi w salach lekcyjnych, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

      Wszyscy nauczyciele prowadzący zajęcia z uczniami w dniu 10 listopada br. o godzinie 11:11 koordynują akcję śpiewania hymnu przez uczniów w salach lekcyjnych. Proszę, aby w czasie hymnu uczniowie mieli w ręku małą flagę Polski (konserwatorzy przygotują flagi w salach).

      Uczniów w tym dniu obowiązuje strój apelowy.

       

    • Zmiana numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży na 800-12-12-12
     • Zmiana numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży na 800-12-12-12

     • Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

      Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

    • PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
     • PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

     • W dniach 16-18 listopada 2021 r. odbędzie się próbny egzamin ósmoklasisty (język polski, matematyka, język obcy nowożytny). W czasie trwania egzaminu opiekę nad uczniami będą sprawować nauczyciele zgodnie z tygodniowym planem zajęć. Podczas pisania uprawnieni zdający korzystają z przysługujących im dostosowań warunków przeprowadzania egzaminu (komputer, wydłużony czas egzaminu, …).

      Język polski – 16.11.2021 (wtorek) 1,2,3,4 lekcja

      Matematyka – 17.11.2021 (środa) 1,2,3 lekcja

      Język obcy – 18.11.2021 (czwartek) 1,2,3 lekcja

      Pozostałe lekcje odbywać się będą zgodnie z harmonogramem.
      W dniu egzaminu nauczyciele odbierają materiały egzaminacyjne od Dyrektora o godzinie 7:50.

      Drodzy Ósmoklasiści, przypominamy:
      1. Na egzamin uczeń przynosi ze sobą tylko czarny długopis lub pióra z czarnym atramentem,
      a w przypadku  egzaminu z matematyki również linijkę.

      2. Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słownika.

      3. Nie wolno przynosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych (telefonów, smartfonów,…).

      4. Zdający powinien mieć ze sobą ważną legitymację szkolną lub inny dokument potwierdzający tożsamość.