• Organizacja zajęć w dniu 17 grudnia 2021
     • Organizacja zajęć w dniu 17 grudnia 2021

     • Szanowni Państwo, przedstawiamy organizację zajęć w dniu 17 grudnia (piątek) 2021 r.:

           W klasach 1 – 3 edukacji wczesnoszkolnej:

      Nauczyciele realizują zajęcia zgodnie z harmonogramem zajęć w tym dniu. Wychowawcy organizują na dwóch godzinach lekcyjnych spotkanie świąteczno- wigilijne ze swoimi uczniami w salach lekcyjnych. Godziny zakończenia zajęć, wydawania obiadów oraz praca świetlicy szkolnej nie ulega zmianie.

           W klasach 4 – 8:

      Nauczyciele realizują na lekcjach 1-3 zajęcia zgodnie z podziałem godzin obowiązującym w tym dniu. O godzinie 10:45 wychowawcy klas organizują spotkanie świąteczno-wigilijne ze swoimi uczniami w salach lekcyjnych. O godzinie 12:15 następuje zakończenie zajęć w tym dniu. Uczniowie korzystający z obiadów szkolnych udają się na stołówkę. Uczniowie uczęszczający do świetlicy zostają objęci opieką przez nauczycieli świetlicy.      

    • Świetlica szkolna
     • Świetlica szkolna

     • Informujemy o możliwości korzystania przez uczniów ze świetlicy szkolnej w okresie zdalnego nauczania. Zapisów na świetlicę szkolną rodzice dokonują u wychowawcy klasy za pośrednictwem dziennika elektronicznego do środy 15 grudnia br.

    • Informacja - wypożyczanie laptopów do nauki zdalnej.
     • Informacja - wypożyczanie laptopów do nauki zdalnej.

     • Szanowni Państwo, w związku z informacją Ministerstwa Zdrowia, dotyczącą wprowadzenia nauki zdalnej, która realizowana będzie od 20 grudnia 2021 do 9 stycznia 2022, oznajmiamy, iż w dniu 17 grudnia (piątek) 2021 będziemy prowadzić akcję wypożyczania laptopów dla potrzebujących uczniów. Sprzęt będzie dostępny do odbioru w sekretariacie szkoły w godzinach od 7:30 do 15:00.

    • Projekt ekologiczno - edukacyjny Biedronki
     • Projekt ekologiczno - edukacyjny Biedronki

     • Sieć sklepów Biedronka przysyłając do naszej szkoły książki ,,Gang Swojaków” i maskotki, zachęciła bibliotekę szkolną do dołączenia do ogólnopolskiego Programu i konkursu-  Szkolne Przygody Gangu Swojaków. Celem tegorocznej akcji jest popularyzacja postaw proekologicznych oraz zainteresowania naturą, przybliżenie piękna polskiej przyrody oraz rozwój umiejętności życia w bliskości z naturą i w zgodzie z nią. Nauczyciele bibliotekarze wraz z wychowawcami klas pierwszych i drugich, przeprowadzili szereg różnorodnych działań, aby sprostać wymogom Regulaminu konkursu. W zakresie aktywności z dziedziny nauki dotyczącej ochrony środowiska i ekologii wykorzystano scenariusze zajęć, prezentacje multimedialne oraz animacje dostępne w ramach Programu.

      W zakresie aktywności zawierającej element rywalizacji oraz kształtowania wrażliwości plastycznej przeprowadzono konkurs plastyczny - ,,Zwierzęta zagrożone wyginięciem – sóweczka”, oraz uczniowie wykonali prace plastyczno-techniczne- Jeż.

      W zakresie wykorzystania wiedzy wychowankowie naszej szkoły zaznaczyli na mapie Polski krainy geograficzne i nanieśli rysunki zwierząt zagrożonych wyginięciem w naszej ,,małej Ojczyźnie” oraz w najbliższym rejonie.

      W zakresie kształtowanie postawy proekologicznej i wyrabiania szacunku dla przyrody i jej piękna oraz konieczności jej ochrony zorganizowano wyjście do lasu, gdzie pracując grupowo  dzieci zbudowały ,,Domek dla jeża”. 

      W bibliotece szkolnej powstało ,,Ekologiczne Drzewo” z darów lasu, a prace plastyczno-techniczne uczniów, zachwycające oryginalnością i kreatywnością,  ozdobiły wypożyczalnię. 

      Pokazaliśmy dzieciom piękno natury, oraz że jej odkrywanie i poznawanie może być niezwykłą zabawą, uświadomiliśmy także jak możemy chronić zagrożone gatunki zwierząt.

      Wszystkie zaplanowane i zrealizowane działania i związane z nimi aktywności służyły popularyzacji postaw proekologicznych, zainteresowania naturą, przybliżeniu piękna polskiej przyrody oraz umiejętności życia blisko z naturą i w zgodzie z nią, a realizacja wszystkich etapów projektu pomogła zaszczepić wśród dzieci pasję do ekologii i ochrony przyrody.

                                                                                              (B. Szczurek, Ł. Zając)
      Zdjęcia w Albumie - tutaj

    • Zebranie Rady Rodziców w dniu 9 grudnia 2021
     • Zebranie Rady Rodziców w dniu 9 grudnia 2021

     • Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku serdecznie zaprasza na spotkanie Radę Rodziców, które odbędzie się w dniu 9 grudnia (czwartek) 2021 roku o godzinie 18:00.

      (Zmiana terminu zebrania na prośbę Rady Rodziców)

    • List MEiN i MZ - Szczepienia dzieci i uczniów w wieku 5-11 lat
     • List MEiN i MZ - Szczepienia dzieci i uczniów w wieku 5-11 lat

     • Wspólny list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci  w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

      Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.

      List znajuduje się tutaj: List_szczepienia_5-11.pdf

    • BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY
     • BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY

     • Szanowni Państwo, w obliczu czwartej fali COVID-19 prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu dystansu społecznego na terenie placówki. Odpowiedzialne zachowanie pozwoli nam uniknąć niepotrzebnej kwarantanny dla dzieci, nauczycieli i rodziców.

    • Dzień otwarty w dniu 2 grudnia 2021
     • Dzień otwarty w dniu 2 grudnia 2021

     • Szanowni Państwo, przypominamy, iż zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2021/2022 w dniu 2 grudnia 2021 r. (czwartek) w godzinach 17:00-18:00 odbędzie się DZIEŃ OTWARTY dla rodziców uczniów szkoły podstawowej. Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną w kraju, konsultacje z nauczycielami będą prowadzone telefonicznie lub za pośrednictwem aplikacji ZOOM. Uprzejmie prosimy rodziców zainteresowanych rozmową o wcześniejsze ustalenie z nauczycielem narzędzia komunikacji oraz przekazanie informacji dotyczącej zamiaru skorzystania z konsultacji.

    • Akcja charytatywna dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocim
     • Akcja charytatywna dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocim

     • Szkoła Podstawowa w Rudniku organizuje zbiórkę darów rzeczowych dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Z zebranych darów będą robione paczki na 6 grudnia dla dzieci z onkologii, intensywnej terapii i innych oddziałów tego szpitala.

      Lista rzeczy, które można przekazać z okazji MIKOŁAJEK (wskazówki SZPITALA):

       1. NOWE zafoliowane fabrycznie PUZZLE (dla dzieci w różnym wieku);

       2. NOWE zafoliowane fabrycznie GRY: planszowe, karciane i figurkowe;

       3. NOWE zafoliowane fabrycznie zestawy  klocków;

       4. NOWE sterowane modele (RC): samoloty, helikoptery, pojazdy, łodzie;

       5. NOWE modele do sklejania;

       6. NOWE fabrycznie zapakowane gryzaki, grzechotki (dla niemowląt);

       7. NOWE MASKOTKI PLUSZOWE: średniej wielkości, koniecznie z metkami z kodem kreskowym, na których najczęściej widnieje cena;

       8. NOWE farby plakatowe, kredki ołówkowe, kredki świecowe, papier w formacie A4 (kolorowy, biały fakturowany, blok techniczny), klej szkolny, plastelina, modelina.

      Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji! Nawet najdrobniejszy prezent wywoła uśmiech na twarzach dzieci…

      DARY  RZECZOWE  MOŻNA  PRZYNOSIĆ  DO  SZKOŁY   DO 29.11.2021(sala 29, sala 30, aula). Dziękujemy bardzo!!!

      Kaleta M./ Cygan A./ Gomulak A.

    • DUMA I SZACUNEK – „Dzieci rysują dla obrońców naszych granic”
     • DUMA I SZACUNEK – „Dzieci rysują dla obrońców naszych granic”

     • Szanowni Państwo, w imieniu Ministra Edukacji i Nauki zachęcamy Państwa do zainteresowania i rozpropagowania akcji „Dzieci rysują dla obrońców naszych granic”, akcji  zorganizowanej przez Siostry Dominikanki prowadzące katolicką szkołę i przedszkole im. bł. s. Julii Rodzińskiej w Piotrkowie Trybunalskim.

      Akcja powstała dla uczczenia funkcjonariuszy Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz Policji, którzy z oddaniem pełnią Służbę i bronią Polskiej Granicy.

      Zachęcamy zatem do wysyłania fotografii prac (rysunków, obrazków, grafik) przygotowanych przez dzieci, które dodadzą otuchy funkcjonariuszom Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz Policji. Gotowe prace prosimy wysyłać na adres: dumaiszacunek@gmail.com.

    • Ślubowanie klas pierwszych
     • Ślubowanie klas pierwszych

     • Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Najmłodsi uczniowie z pewną obawą, ale i z dużym zainteresowaniem czekają na moment, kiedy zostaną pasowani na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza wiele przygotowań: uczniowie poznają szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki. Wspólnie z wychowawcą i rodzicami przygotowują uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy, szkolny egzamin.

      W dniu 29 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów tegorocznych pierwszoklasistów. W tym roku ze względu na pandemię, uroczystość odbyła się tylko w obecności przedstawicieli rodziców z Trójek klasowych I a i I b oraz Dyrekcji szkoły. Wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, zaprezentowali to, czego nauczyli się już przez ponad dwa miesiące. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci, w niezwykle podniosłej atmosferze, zaprezentowali krótki montaż słowno- muzyczny. Pięknie zaśpiewali piosenki,  z przejęciem wyrecytowali wiersze, zaprezentowali swoje talenty i pierwsze nabyte w szkole umiejętności.

      Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem, symbolicznego aktu pasowania na ucznia, dokonał dyrektor szkoły – Konrad  Gomulak i pani wicedyrektor – Agnieszka Szlachetka. Powaga i przejęcie widniały na twarzach dzieci, kiedy słyszały słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej”. Tradycji stało się zadość – uczniowie klas I zostali oficjalnie włączeni do braci uczniowskiej.

      Po uroczystości ślubowania  głos zabrał Pan Dyrektor, który życzył uczniom  samych sukcesów w nauce i spędzenia w szkole wielu kreatywnych chwil.  Na koniec spotkania pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, słowniki ortograficzne oraz kuferki ze słodkościami ufundowane przez rodziców. Miłym zakończeniem tej uroczystości były wspólne fotografie i zabawy przy muzyce. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. (Wiesława Kozik, Małgorzata Bylica). Zdjęcia w Albumie szkoły - tutaj.

    • Próbne egzaminy klasy 8c
     • Próbne egzaminy klasy 8c

     • Uczniowie klasy 8c przystępują do próbnego egzaminu ósmoklasisty w formie zdalnej. Na pierwszej lekcji logują się na aplikacji ZOOM. Nauczyciel sprawdza obecność,  omawia procedury egzaminacyjne z uczniami, wskazuje uczniów, którym przysługują dostosowania warunków przeprowadzania egzaminu, podaje uczniom i zapisuje na tablicy czas rozpoczęcia i zakończenia egzaminu (dodatkowo czas zakończenia egzaminu dla uczniów przysługującym wydłużenie czasu).

      1. Arkusze egzaminacyjne zostaną opublikowane na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce SZKOŁA -> Egzamin ósmoklasisty -> Próbne egzaminy, o godzinie 8:00 w każdym dniu egzaminu.
      2. Zdający rozwiązują zadania egzaminacyjne na własnych kartkach, uprzednio kodując je pod nadzorem nauczyciela, wpisując: kod zdającego oraz nr PESEL. Każdy zdający ma obowiązek znać swój nr Pesel.
      3. Apelujemy do uczniów o rzetelne i uczciwe podejście do egzaminu (samodzielne pisanie, brak korzystania z pomocy osób trzecich…).
      4. Zdający, którzy chcą mieć zweryfikowane i sprawdzone prace egzaminacyjne przez nauczyciela, dostarczają je za pośrednictwem osoby, nie przebywającej na kwarantannie lub izolacji domowej do sekretariatu szkoły w nieprzekraczalnym terminie do piątku 19.11.2021 godz. 12:00.

      Po zakończeniu egzaminu, zgodnie z wcześniejszym komunikatem realizacja zajęć w klasach ósmych odbywać się będzie według planu zajęć.

    • „Jeszcze Polska nie zginęła….”
     • „Jeszcze Polska nie zginęła….”

     •  

          „Dzień 11 listopada, jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Naczelnego w walkach o wolność Ojczyzny – jest uroczystym Świętem Niepodległości” – głosiła ustawa z 23 kwietnia 1937 roku.

         We czwartek 11 listopada obchodzimy 103 rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli austriackiej, pruskiej i rosyjskiej. Dzień ten został uznany za święto państwowe ustawą z 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości, ale uroczyste obchody odbywały się już wcześniej.

         Wybór daty Święta Niepodległości wiązał się z zakończeniem I wojny światowej w wyniku podpisania rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918 r. Jednak dopiero w 1926 r. dzień 11 listopada formalnie uznano za datę odzyskania niepodległości. Okólnik wydany przez prezesa Rady Ministrów Józefa Piłsudskiego ustanawiał ten dzień wolnym od pracy w administracji rządowej. W 1932 r. dzień 11 listopada stał się też wolnym od nauki.

         Święto Niepodległości 11 listopada obecnie jest dniem uroczyście świętowanym w całym kraju. Centralne obchody, w których uczestniczą przedstawiciele najwyższych władz państwowych, są organizowane przed Grobem Nieznanego Żołnierza na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

         W rocznicę odzyskania niepodległości warto wdzięczną myślą zwrócić się ku naszym dziadkom i pradziadkom i wspomnieć, jak z patriotyzmu i entuzjazmu, z walki i idei rodziła się   POLSKA.

      Wiwat Niepodległa!

      Małgorzata Norek i Jolanta Pękala

      Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz wspólnego śpiewania z naszym szkolnym chórem.

      Link do filmu -  Narodowe_Święto_Niepodległości.mp4

    • "Szkoła do hymnu" 2021
     • "Szkoła do hymnu" 2021

     • Już po raz czwarty nasi uczniowie i nauczyciele w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewają „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to środa, 10 listopada. W ten sposób chcemy włączyć naszą społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Z uwagi na trwający stan epidemii odśpiewanie hymnu nastąpi w salach lekcyjnych, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

      Wszyscy nauczyciele prowadzący zajęcia z uczniami w dniu 10 listopada br. o godzinie 11:11 koordynują akcję śpiewania hymnu przez uczniów w salach lekcyjnych. Proszę, aby w czasie hymnu uczniowie mieli w ręku małą flagę Polski (konserwatorzy przygotują flagi w salach).

      Uczniów w tym dniu obowiązuje strój apelowy.

       

    • Zmiana numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży na 800-12-12-12
     • Zmiana numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży na 800-12-12-12

     • Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

      Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

    • PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
     • PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

     • W dniach 16-18 listopada 2021 r. odbędzie się próbny egzamin ósmoklasisty (język polski, matematyka, język obcy nowożytny). W czasie trwania egzaminu opiekę nad uczniami będą sprawować nauczyciele zgodnie z tygodniowym planem zajęć. Podczas pisania uprawnieni zdający korzystają z przysługujących im dostosowań warunków przeprowadzania egzaminu (komputer, wydłużony czas egzaminu, …).

      Język polski – 16.11.2021 (wtorek) 1,2,3,4 lekcja

      Matematyka – 17.11.2021 (środa) 1,2,3 lekcja

      Język obcy – 18.11.2021 (czwartek) 1,2,3 lekcja

      Pozostałe lekcje odbywać się będą zgodnie z harmonogramem.
      W dniu egzaminu nauczyciele odbierają materiały egzaminacyjne od Dyrektora o godzinie 7:50.

      Drodzy Ósmoklasiści, przypominamy:
      1. Na egzamin uczeń przynosi ze sobą tylko czarny długopis lub pióra z czarnym atramentem,
      a w przypadku  egzaminu z matematyki również linijkę.

      2. Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słownika.

      3. Nie wolno przynosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych (telefonów, smartfonów,…).

      4. Zdający powinien mieć ze sobą ważną legitymację szkolną lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

    • Program dla szkół
     • Program dla szkół

     • Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza III Wielkiego od wielu lat uczestniczy w edukacyjnym Programie dla szkół, dzięki któremu dzieci z klas I-V mogą w praktyce uczyć się zasad zdrowego odżywiania, poprzez regularne spożywanie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz powiązane działania edukacyjne.

      Mając na uwadze, iż dla jak najskuteczniejszej realizacji programu i osiągania jego celów ważne jest zaangażowanie zarówno szkół, w których jest on realizowany, jak również wsparcie rodzin dzieci w nim uczestniczących, przekazujemy Państwu do wykorzystania propozycję informacji – listu Państwa szkoły skierowanego do rodziców i opiekunów dzieci uczestniczących w programie. W związku z trwającym pierwszym semestrem roku szkolnego 2021/2022 realizacji programu w przygotowanym liście przypominamy rodzicom o zasadach i celach programu, w którym uczestniczą ich dzieci oraz o jego ważnych aspektach, na które powinni zwrócić uwagę. Zachęcamy również do kontynuowania aktywności związanych ze zdrową dietą oraz aktywnym stylem życia w domu rodzinnym.

      Jednocześnie przypominamy, że w ramach realizacji działań edukacyjnych w Programie dla szkół szkoły mogą korzystać z materiałów edukacyjnych dostępnych na stronie internetowej Programu dla szkół https://www.programdlaszkol.org/program/broszury-i-poradniki, takich jak:

      1) pakiet materiałów edukacyjnych obejmujący:

      · cztery filmy edukacyjne oparte na warsztatach kulinarnych,

      · broszurę dla dzieci,

      · poradnik dla rodziców,

      · poradnik dla nauczycieli,

      2) zestaw scenariuszy zajęć edukacyjnych wraz z materiałami pomocniczymi, w tym 2 filmy edukacyjne.

      Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa  list: Program_dla_szkol_-_Informacja_dla_rodzicow.pdf

    • Dni wolne od zajęć - 2 i 12 listopada 2021
     • Dni wolne od zajęć - 2 i 12 listopada 2021

     • Informujemy, iż zgodnie z planem pracy szkoły podstawowej dni 2 listopada (wtorek) i 12 listopada (piątek) 2021 roku są wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Realizowane będą jedynie zajęcia opiekuńcze w świetlicy dla chętnych uczniów. Zapisów uczniów na świetlicę szkolną dokonują rodzice na karcie zapisu (otrzyma każdy uczeń), u wychowawców klas lub w sekretariacie do dnia 29 października 2021.

    • Dzień otwarty w dniu 4 listopada 2021
     • Dzień otwarty w dniu 4 listopada 2021

     • Przypominamy, iż zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2021/2022 w dniu 4 listopada 2021 r. (czwartek) w godzinach 17:00-18:00 odbędzie się DZIEŃ OTWARTY dla Rodziców uczniów szkoły podstawowej.