W dniu 14 listopada 2023 r. o godzinie 17:00 odbędzie się prelekcja dla wszystkich chętnych rodziców Zespołu Placówek Oświatowych na temat: „Uzależnienie od Internetu, telefonu komórkowego i gier komputerowych – jak przeciwdziałać? Na co zwracać uwagę?” Prelekcja będzie on-line za pośrednictwem platformy zoom. Link zostanie przesłany poprzez dziennik elektroniczny.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych
Dnia 27 października 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Wydarzenie to wpisało się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. Na uroczystość przybyli zaproszeni rodzice uczniów klas pierwszych, dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie.
Wszystkich zebranych gości w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej powitał dyrektor szkoły pan Konrad Gomulak, który życzył pierwszakom zdobywania nowych umiejętności, jak najlepszych ocen oraz wzorowego zachowania.
Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem zarówno w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkolny. Ogromne przeżycie stanowi dla uczniów pierwsza szkolna uroczystość.
Pierwszaki zaprezentowały część artystyczną, w której pokazały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności. W końcu nastąpił kulminacyjny punkt uroczystości, w którym to pierwszacy ślubowali być dobrym Polakiem, godnie reprezentować swoją szkołę, a swoim zachowaniem sprawić radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pan dyrektor Konrad Gomulak i pani wicedyrektor Agnieszka Szlachetka dokonali symbolicznego pasowania na ucznia. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć dzieci wraz z rodzicami udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, za co serdecznie dziękujemy.
Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.
Uczniów do uroczystości ślubowania przygotowywały wychowawczynie klas pierwszych : Katarzyna Grzywacz, Katarzyna. Łatas, Anna Kurek.
"Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”
Z inicjatywy biblioteki szkolnej, przystąpiliśmy 30 października 2023 r. do VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.
"Przerwa na czytanie” to wydarzenie realizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Jej celem jest w głównej mierze pokazanie uczniom, że czytanie jest fajne, może być zabawą i sprawiać przyjemność oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Aby wziąć udział w akcji wystarczyło wypożyczyć książkę z biblioteki, usiąść wygodnie na korytarzu w wybranym przez siebie miejscu i czytać podczas drugiej przerwy. Najmłodszym uczniom (nie czytającym samodzielnie) stworzyliśmy ,,strefy czytania”, w których dzieciom głośno czytały uczennice należące do aktywu bibliotecznego.
Każda chwila jest dobra na czytanie - udowodnili to uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, biorąc udział w akcji czytelniczej, która jest coraz chętniej realizowaną proczytelniczą inicjatywą w Polsce i na świecie.
/B. Szczurek, Ł. Zając/
Dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych (dzień dyrektorski)
Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2023/2024 dzień 02 listopada (czwartek) br. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
W tym dniu jest możliwość skorzystania z zajęć opiekuńczo – wychowawczych na świetlicy szkolnej w godzinach od 7.00 do 15.00. Zapisu na zajęcia świetlicowe można dokonać u wychowawców klas do 30.10.2023 r. za pośrednictwem dziennika elektronicznego.
Deklaracja uczestnictwa w zajęciach świetlicowych – dotyczy tylko uczniów, którzy będą korzystać z zajęć opiekuńczych.
Moje dziecko …………………………………………… uczeń klasy ………… będzie korzystać
(imię i nazwisko)
z zajęć świetlicowych w dniu 02.11.23 r. od godz. ………………. do godz. ……………..
…………………………………………(podpis rodzica/ opiekuna)
Świetlica szkolna w dniu 31 października 2023 r.
Szanowni Państwo. W związku ze zmianą organizacji zajęć w dniu 31.10.2023 r. uprzejmie informujemy o możliwości skorzystania z zajęć opiekuńczo – wychowawczych na świetlicy szkolnej w godzinach od 7.00 do 15.00. Zapisu na zajęcia świetlicowe można dokonać u wychowawców klas do dnia 27.10.2023 r.
Deklaracja uczestnictwa w zajęciach świetlicowych – dotyczy tylko uczniów, którzy będą korzystać z zajęć opiekuńczych.
Moje dziecko …………………………………………… uczeń klasy ………… będzie korzystać z zajęć świetlicowych w dniu 31.10.2023 r. od godz. ………………. do godz. ……………..
…………………………………………….
(podpis rodzica/ opiekuna)
UROCZYSTOŚĆ 10-LECIA BUDYNKU B (GIMNAZJUM) 5-LECIA HALI SPORTOWEJ
Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie. W związku planowaną uroczystością obchodów 10-lecia powstania budynku B (gimnazjum) oraz 5-lecia otwarcia hali sportowej, przypadającą na dzień 31 października (wtorek) 2023 r., poniżej przedstawiamy zmianę organizacji pracy szkoły, w ww. dniu:
Wszyscy nauczyciele, pedagodzy, bibliotekarze rozpoczynają pracę w tym dniu o godz. 8:00. Wychowawcy klas na pierwszej lekcji realizują zajęcia ze swoimi uczniami w przypisanych salach lekcyjnych.
Dyżur nauczycieli przed rozpoczęciem zajęć nauczyciele sprawują zgodnie z dotychczasowym harmonogramem.
O godzinie 8:35 nauczyciele, pedagodzy, bibliotekarze oraz wychowawcy klas wraz z uczniami udają się do kościoła pw. Świętego Maksymiliana Kolbego w Rudniku, gdzie sprawują opiekę nad podopiecznymi podczas Liturgii Słowa Bożego.
O godzinie 9:00 nastąpi rozpoczęcie Mszy Świętej.
Po zakończeniu nabożeństwa wszyscy nauczyciele, pedagodzy, bibliotekarze, wychowawcy i wychowankowie wracają do szkoły udając się na halę sportową.
O godzinie 10:15 rozpocznie się część artystyczna uroczystości 10-lecia budynku B szkoły oraz 5-lecia hali sportowej.
W czasie trwania akademii opiekę nad uczniami pełnią wychowawcy klas oraz wyznaczeni nauczyciele.
O godzinie 12:00 następuje zakończenie zajęć w tym dniu, uczniowie klas 1-3 uczęszczający na obiady udają się na stołówkę szkolną, a także nastąpi pierwszy odjazd busa dla uczniów korzystających ze zorganizowanego dowozu do szkoły. Wychowawcy oraz ustaleni nauczyciele udają się sal lekcyjnych i sprawują opiekę nad pozostałymi uczniami, oczekującymi na obiad, do chwili wyjścia podopiecznych na posiłek.
O godzinie 12:30 uczniowie klas 4-8 korzystający z obiadów udają się na stołówkę.
O godzinie 12:40 nastąpi odjazd drugiego busa dla uczniów korzystających ze zorganizowanego dowozu do szkoły.
Świetlica szkolna działa zgodnie z odrębnym harmonogramem, ustalonym przez Wicedyrektora.
Konkurs - biblioteka szkolna
„…Nie zaginaj rogów,
używaj zakładki,
na półce mnie stawiaj,
dbaj o me okładki…”W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowany został w klasach drugich konkurs - ,,By się czytać chciało, zakładkę stwórz wspaniałą”. Rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięcą, rozbudzenie twórczej inwencji
i kreatywności to założone cele plastyczno-technicznego konkursu polegającego na wykonaniu zakładki do książki. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością wykonując prace różnymi technikami; wiele zakładek zachwyciło formą, pomysłowością, oryginalnością. Efekty pracy drugoklasistów można obejrzeć w bibliotece szkolnej.Jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce – Kamila Ulman kl. II a
II miejsce – Alicja Piegza kl. II a, Mikołaj Profic kl. II a
III miejsce – Anna Ostafin kl. II a
Wyróżnienia: Gabriela Szczurek kl. II b, Adam Sztebel kl. II b
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.
/B. Szczurek, Ł. Zając/
„Poznaj Polskę” – Zamek Królewski na Wawelu i Katedra Wawelska
„Wawel w niebiosa patrzy śmiało,
Królewskim zamkiem ozdobiony,
Jakże on piękny w noc wspaniałą.
Poważny – cichy – rozmodlony!”(Artur Oppman)
19 października 2023 roku uczniowie klas 6a, 6b i 6c uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, dofinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Poznaj Polskę”.Głównym punktem programu wycieczki był Zamek Królewski na Wawelu i górująca na wawelskim wzgórzu katedra. Celem wycieczki było umożliwienie dzieciom poznania jednych z najważniejszych obiektów kultury i dziedzictwa narodowego Polski, znajdujących się blisko miejsca ich zamieszkania. Popularne powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie” odnosi się do podziwiania tego, co jest gdzieś daleko, przy jednoczesnym pomijaniu bogactwa lokalnych atrakcji. Tym razem postawiliśmy na „swoje” i w ten sposób nasi uczniowie dołączyli do ponad miliona zwiedzających stałe i czasowe wystawy prezentowane na Wawelu. Taką frekwencję wawelskie muzeum notuje co roku, a drugie tyle odwiedza samo wzgórze wawelskie.
W Zamku Królewskim na Wawelu szóstoklasiści mogli zobaczyć Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, nawiązujące do wyglądu wnętrz rezydencji królewskiej z XVI i początku XVII wieku, sale Poselską i Senatorską, słynną kolekcję arrasów króla Zygmunta II Augusta, portrety królów, obrazy mistrzów włoskich i holenderskich z okresu od XV do XVII wieku oraz renesansowe meble włoskie. W Zbrojowni zobaczyli wyeksponowane różne rodzaje broni i uzbrojenia od średniowiecza po XVIII wiek.
Kolejnym punktem zwiedzania była katedra na Wawelu, która pełni szczególną rolę w historii państwa polskiego ze względu na fakt, iż przez czterysta lat była kościołem polskich królów. Wycieczka po katedrze wawelskiej to była dla uczniów fascynująca podróż przez dzieje Polski. Tu odbywały się królewskie śluby i koronacje, uroczyste pogrzeby królów, ale także poetów i bohaterów narodowych. To tutaj uczniowie mogli zobaczyć miejsce pochówku polskich monarchów oraz znajdujący się na wieży wawelskiej katedry dzwon ufundowany przez samego króla Zygmunta I Starego.
Na koniec uczestnicy wycieczki udali się do Smoczej Jamy, której zwiedzanie rozpoczęli z terenu wzgórza wawelskiego opodal baszty Złodziejskiej. Wyjście z pieczary na wiślany bulwar przed rzeźbę Smoka Wawelskiego zakończyło zwiedzanie wzgórza wawelskiego. Po kilku godzinach zwiedzania, zmęczeni, ale pełni wrażeń, wrócili do domu.
Pamiętajmy, że zanim wyruszymy na podbój dalekich krańców świata, warto spędzić trochę czasu na odkrywaniu uroków i tajemnic, które czekają na nas tuż za rogiem.
/E. Tajs-Drąg/
Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt
W dniu 17.10.2023 r. w Szkole Podstawowej w Wiśniowej odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt w kat klas 7-8 i młodszych. Brało w nim udział 8 szkół z powiatu Myślenice, które zwyciężyły w swoich gminach. Turniej rozgrywano w systemie mieszanym, tj. rozlosowano 2 grupy po 4 zespoły gdzie grano „każdy z każdym” i zespoły z 1 miejsca w grupie grały ze sobą finał o 1 miejsce w całym turnieju, a zespoły z miejsca 2 grały ze sobą „mały finał” o 3 miejsce w powiecie.
Nasza reprezentacja w składzie: Julia Fijał, Alicja Rapacz, Natalia Krzywoń, Zuzanna Biela, Wiktoria Kurek, Lena Stręk, Oliwia Stanek, Wiktoria Światłoń po zaciętej rywalizacji w swojej grupie remisując ze Szkołą Podstawową z Raciechowic, przegrywając ze Szkołą Podstawową nr 3 w Myślenicach i wygrywając ze Szkołą Podstawową z Wiśniowej wyszła ze swojej grupy na 2 miejscu i wysoko (4:0) wygrała mecz o 3 miejsce ze Szkołą Podstawową w Tokarni.
1 miejsce w tym turnieju zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej z Tenczyna wygrywając mecz finałowy ze Szkołą Podstawową nr 3 z Myślenic.
Mariusz Niedźwiecki
Gminne Turnieje Halowej Piłki Nożnej.
W dniach 6.10.2023 i 16.10.2023 r. odbyły się gminne turnieje halowej piłki nożnej dla dziewcząt i chłopców. Ich organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 z Sułkowic i z powodu remontu hali sportowej po zalaniu turnieje powyższe rozegrano na przyszkolnym boisku „Orlik” na sztucznej nawierzchni.
Reprezentacja naszej szkoły w grupie młodszej klas 5-6 startowała tylko w kategorii chłopców, która po 2 wygranych meczach ze Szkołą Podstawową w Biertowicach i Szkołą Podstawową w Harbutowicach i 2 przegranych ze Szkołą Podstawową w Krzywaczce i Szkołą Podstawową nr 2 w Sułkowicach zajęła w powyższym turnieju 3 miejsce. Mecze rozgrywano w systemie „każdy z każdym”.
Skład naszej reprezentacji to uczniowie: Konrad Koziołek, Bartłomiej Dybaś, Jan Łaski, Alan Kiebzak, Tobiasz Kiebzak, Bartłomiej Bizoń, Jakub Wiącek, Jakub Biela, Jan Nędza, Kamil Piechota, Damian Rywotycki, Adrian Szczurek. 1 miejsce i awans do zawodów szczebla powiatowego zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Sułkowicach.
W grupie starszej klas 7-8 i młodszych nasza szkoła reprezentowana była zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt. Mecze w obu kategoriach rozgrywano również w systemie „każdy z każdym”. Chłopcy w składzie: Mikołaj Kuchta, Krzysztof Polewka, Krystian Grabowski, Mikołaj Pułka, Mateusz Mirek, Aleks Klimczyk, Kamil Róg, Szymon Stelmach, Bartłomiej Starzec zajęli w tym turnieju również jak grupa młodsza 3 miejsce. Po wygranej ze Szkołą Podstawową w Harbutowicach, przegranej ze Szkołą Podstawową nr 1 z Sułkowic i remisie ze Szkołą Podstawową nr 2 z Sułkowic. 1 miejsce podobnie jak w grupie młodszej zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Sułkowicach.
Natomiast w grupie dziewcząt nasza reprezentacja zdobyła 1 miejsce i awans do zawodów szczebla powiatowego po wszystkich wygranych meczach z reprezentacjami szkół podstawowych z: Harbutowic, nr 1 z Sułkowic i nr 2 z Sułkowic. Turniej rozgrywano również w systemie „każdy z każdym”.
Oto skład naszej zwycięskiej reprezentacji: Julia Fijał, Alicja Rapacz, Natalia Krzywoń, Zuzanna Biela, Wiktoria Kurek, Lena Stręk, Oliwia Stanek, Wiktoria Światłoń.
Mariusz Niedźwiecki
XXIII Dzień Papieski – „Cywilizacja miłości”.
W niedzielę 15 października 2023r. odbył się XXIII Dzień Papieski, organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego to: „Cywilizacja miłości” , które nawiązuje do słów Św. Jana Pawła II – „Wszyscy jesteśmy wezwani, aby kochać i szanować życie każdego człowieka”… Wskazuje On konkretne środowiska, w których cywilizacja życia znajduje swój najbardziej żyzny grunt. Są nimi: rodzina, dzieci i młodzież.
Dzień papieski przypada zawsze w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, a w tym roku przypada w 45 rocznicę Jego wyboru. Jest to dzień, w którym wyrażamy wdzięczność za pontyfikat Papieża Polaka, poprzez konferencje naukowe, wystawy, koncerty, uroczyste Msze Święte. W tym dniu również w parafii Św. Maksymiliana Kolbe w Rudniku została zorganizowana kwesta na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieła Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. W parafii zostanie również odprawiona Msza Święta 22 października, a przez cały tydzień włączyć się do wspólnej modlitwy różańcowej z Janem Pawłem II. W szkole z tej okazji zostaną przeprowadzone katechezy na lekcjach religii.
Marcjanna Fijał
Laptopy dla uczniów klas IV
Drodzy Rodzice uczniów klas czwartych. Uprzejmie informujemy, iż od dnia 18 października br. można odbierać sprzęt pozyskany w ramach rządowego programu „Laptop dla ucznia” realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji. Przekazanie laptopa następuje do rąk Rodzica wskazanego w umowie, w terminie do 27 października 2023 r., po podpisaniu kompletu dokumentów.
PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
W dniach 14-16 listopada 2023 r. odbędzie się pierwszy, próbny egzamin ósmoklasisty (język polski, matematyka, język angielski). W czasie trwania egzaminu opiekę nad uczniami będą sprawować nauczyciele zgodnie z tygodniowym planem zajęć. W trakcie pisania uprawnieni zdający korzystają z przysługujących im dostosowań warunków przeprowadzania egzaminu (komputer, wydłużony czas egzaminu, …).
Język polski – 14.11.2023 (wtorek) 1,2,3,4 lekcja
Matematyka – 15.11.2023 (środa) 1,2,3 lekcja
Język obcy – 16.11.2023 (czwartek) 1,2,3 lekcjaPozostałe lekcje odbywać się będą zgodnie z harmonogramem.
W dniu egzaminu nauczyciele odbierają materiały egzaminacyjne od Dyrektora o godzinie 7:45.Klasa 8a (17 uczniów + 3 MA) – sala 70.
Klasa 8a (3 uczniów korzystających z komputera na egzaminie: JP, JA) – gabinet pielęgniarkiPrzypominamy:
1. Na egzamin uczeń przynosi ze sobą tylko czarny długopis lub pióra z czarnym atramentem,
a w przypadku egzaminu z matematyki również linijkę.
2. Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słownika.
3. Nie wolno przynosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych (telefonów, smartfonów,…).
4. Zdający powinien mieć ze sobą ważną legitymację szkolną lub inny dokument potwierdzający tożsamość.W dniach 14-16.11.2023 podczas trwania egzaminu ósmoklasisty uczniowie innych klas, którzy mają odbyć zajęcia w salach 75 i 77 czekają na nauczyciela na I piętrze budynku B szkoły, obok biblioteki (przed rozpoczęciem 1,2,3,4 lekcji JP oraz przed rozpoczęciem 1,2,3 lekcji MA i JA). Następnie po realizacji zajęć opuszczają salę lekcyjną oraz II piętro budynku B wraz z nauczycielem w ciszy.
O zmianie organizacji wychowawcy klas oraz uczący nauczyciele informują uczniów z zachowaniem stosownego wyprzedzenia.
Dzień Edukacji Narodowej
Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa! Sezon grzewczy 2023-2024
Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Mieszkańcy Rudnika. W nawiązaniu do prośby Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach o rozpowszechnienie kampanii profilaktyczno – edukacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” informującej o zagrożeniach związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla, przesyłam poniżej link dot. kampanii. Zawiera on szczegółowe informacje oraz materiały dydaktyczne mogące posłużyć do przeprowadzenia zajęć z prewencji społecznej:
https://www.gov.pl/web/kgpsp/czujka-na-strazy-twojego-bezpieczenstwa-sezon-grzewczy
BUS w dniu 13 października 2023 r.
Szanowni Państwo. W związku ze zmianą organizacji pracy szkoły w dniu 13 października (piątek) 2023 roku, informujemy, iż dzieci korzystające z dojazdu busem do szkoły, rano przyjeżdzają zgodnie z dotychczasowym harmonogramem. Następnie przebywają w szkole pod opiekną wychowawcy świetlicy do czasu rozpoczęcia uroczystej akademii. Natomiast odjazd busa z dziećmi ze szkoły po zakończeniu zajęć, nastąpi o:
10:10 - dla uczniów niekorzystających z obiadów.
11:00 - dla uczniów korzytających z obiadów.
Świetlica szkolna w dniu 13 października 2023 r.
W związku ze zmianą organizacji zajęć w dniu 13.10.2023 uprzejmie informujemy o możliwości skorzystania z zajęć opiekuńczo – wychowawczych na świetlicy szkolnej w godzinach od 7.00 do 15.00. Zapisu na zajęcia świetlicowe można dokonać u wychowawców klas do dnia 6.10.2023 r.
Deklaracja uczestnictwa w zajęciach świetlicowych – dotyczy tylko uczniów, którzy będą korzystać z zajęć opiekuńczych.
Moje dziecko …………………………………………… uczeń klasy ………… będzie korzystać z zajęć świetlicowych
(imię i nazwisko)
w dniu 13.10.2023 r. od godz. ………………. do godz. ……………..
…………………………………………….
(podpis rodzica/ opiekuna)
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie