Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024 minister Przemysław Czarnek skierował list oraz życzenia do uczniów, nauczycieli i rodziców. Całej społeczności szkolnej życzy wielu sukcesów edukacyjnych i wychowawczych. List znajduje się poniżej:
Aktualności
List od ministra Przemysława Czarnka z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024
Informacja
Drodzy Rodzice. Uprzejmie informujemy:
1) Odpłatność za obiady i czesne przyjmowane jest gotówkowo do 10 dnia każdego miesiąca.
2) Zapisy na obiady dzieci szkolnych zaczynamy od 04.09.2023 r. osobiście lub telefonicznie ( 12 2732018 wew. 25 ).
3) Dzieci szkolne rozpoczynają korzystanie z obiadów od środy 06.09.2023 r.
4) Nieobecności dzieci na posiłkach są odpisywane z dniem następnym po zgłoszeniu. Zgłoszenia można dokonać osobiście lub telefonicznie (12/2732018 wew. 25 ).
Plan lekcji
Plan lekcji obowiązujący od 4 września 2023 r. znajduje się w zakładce "UCZNIOWIE I RODZICE".
Rekrutacja na zajęcia świetlicowe
Szanowni Rodzice. Uprzejmie informujemy, iż zapisów na zajęcia świetlicowe dokonujemy do dnia 5 września 2023 r., poprzez wypełnienie i przekazanie poniższego druku wychowawcy klasy.
Karta zapisu do świetlicy szkolnej:
Karta_zapisu_dziecka_do_swietlicy_szkolnej_2023-2024.pdf
Karta zapisu do świetlicy środowiskowej:
Przedszkole - informacja
Informujemy, iż aktualne listy dzieci przedszkolnych uczęszczających do Przedszkola Samorządowego w roku szkolnym 2023/2024 dostępne będą na tablicy ogłoszeń w dniu 28 sierpnia (poniedziałek) 2023 r. od godziny 8:00.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 dla wszystkich uczniów z klas I-VIII szkoły, odbędzie się w dniu 4 września (poniedziałek) 2023 roku, według harmonogramu:
8:00 - Msza św. w kościele pw. Świętego Maksymiliana Kolbego w Rudniku.
9:00 - Uroczystość inauguracji roku szkolnego na hali sportowej.
SOK - Ogłoszenie
Sułkowicki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do dokonywania zapisów na zajęcia stałe od września 2023. Szczegóły znajdują się na plakacie załączonym poniżej:
„Koduj z Gigantami”
Drodzy Rodzice, Uczniowie. Serdecznie zachęcamy naszych podopiecznych do wzięcia udziału w 13. edycji „Koduj z Gigantami” - bezpłatnych warsztatach z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Gigantów Programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej. Tym razem zajmiemy się sztuczną inteligencją, a tematem przewodnim warsztatów będzie „Koduj z Gigantami. W kr(AI)nie przyszłości”.
Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Minister Edukacji i Nauki, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Pan Jarosław Szlachetka, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.
Dla Uczniów z Myślenic sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy ciekawe projekty, których motywem przewodnim będzie sztuczna inteligencja:
- klasy 1-3: programowanie w Scratch oraz Minecraft Education,
- klasy 4-6: programowanie w Scratch, w Minecraft Education oraz tworzenie aplikacji na smartfona,
- klasy 7-8: wstęp do programowania w C++, C# i Python,
- szkoła średnia: wstęp do programowania w C++, C# i Python.
Warsztaty odbędą się w Myślenicach, w naszej placówce przy ul. Jana Sobieskiego 2a.
Termin warsztatów to trzy pierwsze weekendy września: 2-3 IX, 9-10 IX oraz 16-17 IX.Zapisu mogą dokonać zainteresowani wydarzeniem Rodzice poprzez formularz na stronie: www.kodujzgigantami.pl Liczba miejsc jest ograniczona.
Dzień otwarty w przedszkolu
Wszystkich rodziców wraz z nowozapisanymi dziećmi przedszkolnymi serdecznie zapraszamy na "Dzień otwarty w przedszkolu", który odbędzie się w dniu 31 sierpnia (czwartek) 2023 roku o godzinie 9:00.
Życzenia wakacyjne
List MEiN na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2022/2023
Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie! Niniejszym zamieszczamy list Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2022/2023:
„Poznaj Polskę” – wycieczka do Warszawy
Trzy dni (12 – 14.06.2023 r.) uczniowie klas 8a i 8b uczestniczyli w wycieczce dofinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Program wycieczki obejmował zwiedzanie najciekawszych, pod względem kulturowym i historycznym, miejsc Warszawy. Zwiedzanie stolicy uczniowie rozpoczęli od Muzeum Powstania Warszawskiego. Zaopatrzeni w audioprzewodniki podążali śladami powstańców. Wędrowali wąskimi, ciasnymi kanałami, wsłuchiwali się w dźwięki walczącego miasta – w odgłosy wystrzałów i pełne grozy krzyki. Z uwagą oglądali rzeczy osobiste powstańców, dokumenty i listy. Oglądali filmy obrazujące krwawe zmagania powstańców z okupantem.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Sejmie. Uczniowie zwiedzili znane z mediów wnętrza: galerię Sali Posiedzeń Sejmu, gdzie wysłuchali krótkiej prelekcji na temat historii polskiego parlamentaryzmu, hol główny z pamiątkowymi tablicami poświęconymi nieżyjącym już parlamentarzystom, schody główne, a także Salę Kolumnową. Wizyta w Sejmie RP była dla wszystkich ważnym doświadczeniem, bo przecież to tutaj zapadają ważne decyzje oraz uchwalane są ustawy mające wpływ na nasze życie.
Następnie uczestnicy wycieczki wyjechali windą na najwyższe piętro Pałacu Kultury i Nauki i przy bardzo dobrej widoczności podziwiali panoramę Warszawy.
Kolejny dzień rozpoczął się od wizyty na Starych Powązkach. Tam uczniowie mieli okazję zatrzymać się przy mogiłach pisarzy, malarzy, kompozytorów, polityków, naukowców i piosenkarzy. Po pełnym spokoju i zadumy spacerze po Powązkach ruszyli do Wilanowa. Zwiedzili piękny pałac Jana III Sobieskiego oraz zapoznali się z historią jego właścicieli. Na koniec podziwiali pałacowe ogrody.
Z zaplanowanych na ten dzień punktów zrealizowali jeszcze zwiedzanie Zamku Królewskiego, odbyli spacer Traktem Królewskim, na którym podziwiali m.in. Starówkę, Kolumnę Zygmunta, Archikatedrę Jana Chrzciciela, Pomnik Małego Powstańca, Barbakan, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki oraz Łazienki z pomnikiem Chopina.
Trzeci, i niestety ostatni, dzień wyprawy rozpoczęli od wizyty na Stadionie Narodowym. Dla kibiców piłki nożnej wizyta w tym miejscu była spełnieniem marzeń. Gdy wspięli się na sam szczyt trybun, z podziwem patrzyli na ogrom tego obiektu.
Następnie, pełni podziwu, spacerowali wąskimi alejkami ogrodów znajdujących się na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Ostatnim punktem naszej wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Tutaj młodzież miała okazję zaspokoić swoją ciekawość oraz naturalną potrzebę poznawania świata poprzez oglądanie różnego rodzaju eksponatów, udział w doświadczeniach oraz własnoręcznie wykonywanych eksperymentach.
Z wycieczki wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń i przekonania, że nasza stolica to piękne, nowoczesne miasto. JP
Zdjęcia w Alumie - tutaj
Akcja Wakacje 2023
Sułkowicki Ośrodek Kultury uprzejmie informuje uczniów o organizowanej przez SOK "Akcji Wakacje 2023". Serdecznie Zapraszamy, szczegółowe informacje na plakacie w załączniku.
Wakacje z SOK-iem!!!
Sułkowicki Ośrodek Kultury zaprasza wszystkie Dzieci na Akcję Lato w terminie od 24.07.2023r. do 11.08.2023r. Zgłoszenia do 23.06.2023r. Ilość miejsc ograniczona !!!
Zapisy pod nr tel. 12 273 34 59, 735 998 869
Dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2022/2023 dzień 19 czerwca (poniedziałek) br. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
W tym dniu jest możliwość skorzystania z zajęć opiekuńczo – wychowawczych na świetlicy szkolnej w godzinach od 7.00 do 15.00. Zapisu na zajęcia świetlicowe można dokonać u wychowawców klas do 15.06.2023 r. za pośrednictwem dziennika elektronicznego.
Deklaracja uczestnictwa w zajęciach świetlicowych – dotyczy tylko uczniów, którzy będą korzystać z zajęć opiekuńczych.
Moje dziecko …………………………………………… uczeń klasy ………… będzie
(imię i nazwisko)
korzystać z zajęć świetlicowych w dniu 19.06.23 r. od godz. …… do godz. ……
…………………………………………
(podpis rodzica/ opiekuna)
Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
Informujemy, iż w dniu 23 czerwca (piątek) 2023 r. odbędzie się zakończenie roku szkolnego 2022/2023, według następującego harmonogramu:
8:00 – Msza Święta dla wszystkich uczniów z klas I-VIII w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego w Rudniku.
9:10 – Uroczystość zakończenia roku szkolnego na betonowym boisku szkolnym. (w przypadku opadów deszczu uroczystość na hali sportowej)
DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO
W dniu 1 czerwca nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Święto Sportu Szkolnego. W programie imprezy znalazło się dziewięć indywidualnych konkurencji sportowo-ruchowych dla klas IV-VIII, turniej piłki nożnej i siatkowej dla klas VII- VIII, turniej minikoszykówki dla klas V-VI, turniej czterech ogni dla klas IV. Wszystkie klasy walczyły o Puchar Przechodni Dyrektora ZPO w Rudniku oraz tytuł "Mistrza Sportu". Po uroczystym otwarciu imprezy przez Pana Dyrektora i występie tanecznym dziewcząt z klasy VI a, młodzież przystąpiła do realizacji wytyczonych zadań: konkursu rzutów osobistych do kosza, rzutu piłką lekarską, konkursu skakania na skakance na czas, konkursu łuczniczego, skoku w dal z miejsca, konkursu rzutów lotkami, podciąganiu na drążku, kręceniu kółka hula – hop, odbić górnych, dolnych w piłce siatkowej. Po zakończeniu gier zespołowych i konkurencji indywidualnych, odbyły się zawody w przeciąganiu liny. Natomiast po zakończeniu wszystkich konkurencji sportowych i zliczeniu punktów, odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców.
Pan Dyrektor, oraz nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli dyplomy i nagrody najlepszym zespołom oraz sportowcom tego dnia.
Ponad czterogodzinne zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń ruchowych, sporą dawkę sportowej adrenaliny i pozwoliły w miłej atmosferze spędzić ten szczególny dzień roku szkolnego.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za sportową postawę. Dziękujemy również nauczycielom, pracownikom szkoły, którzy aktywnie zaangażowali się w organizację Dnia Sportu, a także Radzie Rodziców, która sfinansowała nagrody dla naszych podopiecznych.WYNIKI
Turniej piłki nożnej chłopców klas VII – VIII
I miejsce – klasa 8a
II miejsce – klasa 8b
III miejsce – klasa 7a
Turniej piłki siatkowej dziewcząt klas VII – VIII
I miejse – klasa 8a
II miejsce – klasa 8b
III miejsce – klasa 7a
Turniej minikoszykówki dziewcząt i chłopców klas V – VI
I miejse – klasa 5a
II miejsce – klasa 5b
III miejsce – klasa 5c
IV miejsce – klasa 6b
V miejsce - klasa 6a
Turniej "Cztery Ognie" klas IV
I miejse – klasa 4b
II miejsce – klasa 4c
III miejsce – klasa 4a
Przeciąganie liny klas IV
I miejse – klasa 4a
II miejsce – klasa 4b
III miejsce – klasa 4c
Przeciąganie liny klas V – VI
I miejse – klasa 6a
II miejsce – klasa 5c
III miejsce – klasa 5a
Przeciąganie liny klas VII – VIII
I miejse – klasa 8a
II miejsce – klasa 7a
III miejsce – klasa 8b
Konkurs rzutów osobistych do kosza klas IV - VI
I miejse – Piotr Poznański
II miejsce – Konrad Koziołek
III miejsce – Kacper Dymek
Konkurs rzutów osobistych do kosza klas VII - VIII
I miejse – Bartłomiej Kanarek
II miejsce – Oliwier Szczepaniak
III miejsce – Szymon Stelmach
Skok w dal z miejsca klasy IV – VI dziewczęta
I miejse – Oliwia Stanek
II miejsce – Julia Fijał
III miejsce – Aleksandra Piegza
Skok w dal z miejsca klasy IV – VI chłopcy
I miejse – Aleks Klimczyk
II miejsce – Mikołaj Pułka
III miejsce – Mateusz Mirek
Skok w dal z miejsca klasy VII – VIII dziewczęta
I miejse – Aleksandra Judasz
II miejsce – Julia Światłoń
III miejsce – Kinga Kozieł
Skok w dal z miejsca klasy VII – VIII chłopcy
I miejse – Dawid Starzec
II miejsce – Patryk Skupień
III miejsce – Rafał Cyrek
Podciąganie na drążku klasy IV- VI dziewczęta
I miejse – Oliwia Stanek
II miejsce – Magdalena Lubiecka
III miejsce – Iga Latosińska
Podciąganie na drążku klasy IV - VI chłopcy
I miejse – Alan Kiebzak
II miejsce – Ksawery Powroźnik
III miejsce – Wiktor Jasek
Podciąganie na drążku klasy VII - VIII dziewczęta
I miejse – Daria Marek
Podciąganie na drążku klasy VII - VIII chłopcy
I miejse – Mateusz Włodarczyk
II miejsce – Patryk Skupień
III miejsce – Kamil Róg
Konkurs rzutów lotkami klasy IV – VI
I miejse – Wiktor Kaczor
II miejsce – Szymon Stręk
III miejsce – Karolina Piechota
Konkurs rzutów lotkami klasy VII – VIII
I miejse – Patryk Skupień
II miejsce – Kinga Kozieł
III miejsce – Eryk Skorut
Konkurs łuczniczy klasy IV – VI
I miejse – Szymon Stręk
II miejsce – Dawid Puć
III miejsce – Kamil Motyka
Konkurs łuczniczy klasy VII – VIII
I miejse – Oliwer Szczepaniak
II miejsce – Mikołaj Różycki
III miejsce – Eryk Skorut
Konkurs skakania na skakance na czas klasy IV - VI
I miejse – Oliwia Kasprzyk
II miejsce – Lena Szwab
III miejsce – Natalia Krzywoń
Konkurs skakania na skakance na czas klasy VII -VIII
I miejse – Lena Bochenek
II miejsce – Alicja Rapacz
III miejsce – Szymon Stelmach
Rzut piłką lekarską klasy IV – VI dziewczęta
I miejse – Kinga Czernecka
II miejsce – Julia Fijał
III miejsce – Oliwia Kasprzyk
Rzut piłką lekarską klasy IV – VI chłopcy
I miejse – Krzysztof Holewa
II miejsce – Aleks Klimczyk
III miejsce – Mikołaj Pułka
Rzut piłką lekarską klasy VII – VIII dziewczęta
I miejse – Alicja Rapacz
II miejsce – Martyna Koziołek
III miejsce – Aleksandra Judasz
Rzut piłką lekarską klasy VII – VIII chłopcy
I miejse – Filip Leśniewski
II miejsce – Patryk Grabowski
III miejsce – Patryk Skupień
Kręcenie kółka hula – hop klas IV – VI
I miejse – Oliwia Kasprzyk
II miejsce – Maja Satora
III miejsce – Alisa Dyuk
Kręcenie kółka hula – hop klas VII– VIII dziewczęta
I miejse – Daria Marek
II miejsce – Szymon Stelmach
III miejsce – Weronika Oliwa
Odbicia górne, dolne w piłce siatkowej klas IV – VI
I miejse – Nikola Kiebzak
II miejsce – Alan Kiebzak
III miejsce – Milena Popek
Odbicia górne, dolne w piłce siatkowej klas VII– VIII
I miejse – Julia Światłoń
II miejsce – Filip Leśniewski
III miejsce – Anna Bielarz
Z EKOLOGIĄ NA TY
Przez cały rok szkolny uczniowie klas I a, I b, III b oraz uczniowie z koła przyrodniczo - turystycznego brali udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Z Ekologią na Ty", którego celem jest kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczające środowisko. Zadaniem uczniów było wykonanie wybranych działań z VI modułów.
Uczniowie zrealizowali następujące zadania związane z ekologią;
-
stworzyli "Regulamin młodego ekologa",
-
odbyli wycieczkę do pobliskiego lasu, w którym wysłuchali pogadanki na temat znaczenia lasu w przyrodzie,
-
wykonali prace techniczną "Las w słoiku",
-
zorganizowali "Dzień Zdrowego Śniadania", gdzie samodzielnie wykonali zdrowe kanapki,
-
zorganizowali pokaz "Eko moda",
-
wykonali "Makietę lasu",
-
wykonali plakat przedstawiający "Obieg wody w przyrodzie",
-
przygotowali prezentacje multimedialną o zwierzętach,
-
sadzili rośliny,
-
wykonali na choinkę "Eko ozdoby",
-
wzięli udział w sprzątaniu świata,
-
stworzyli klasową książkę kucharską "Eko przepisy",
-
z okazji Dnia Ziemi zorganizowali przedstawienie "To i owo o Ekologii"
-
wykonali z papieru "Papierowe dzieła",
-
zorganizowali Gminny Konkurs Ekologiczny "Kartka z życzeniami dla Ziemi",
-
podczas zajęć z plastyki przedstawili "Świat za 100 lat".
Podczas zajęć uczniowie wykazywali się dużym zaangażowaniem w wykonywanie zadań, które nie sprawiały uczniom trudności, a najwięcej radości czerpali z możliwości wykazania się inwencją twórczą i kreatywnością.
Bez wątpienia wszystkie działania projektowe przyczyniły się do podniesienia świadomości ekologicznej, a także uwrażliwienia na ochronę środowiska naturalnego.
Koordynatorzy: Agnieszka Gomulak, Marzena Kaleta, Katarzyna Łatas, Anna Cygan.
-
Ogólnopolski Konkurs Programistyczny "Gigathon"
Serdecznie zachęcamy Uczniów Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Rudniku do wzięcia udziału w organizowanym przez Gigantów Programowania Ogólnopolskim Konkursie Programistycznym "Gigathon".
Do uczestnictwa w "Gigathonie" zapraszamy wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę z zakresu informatyki, a do tego powalczyć o wyjątkowe nagrody o wartości ponad 60 tysięcy złotych (m.in. konsole, tablety, wyjazdy na obozy programistyczne).
Konkurs podzielony został na trzy kategorie wiekowe, które różnią się środowiskiem programowania:
- Klasy 1-3: Minecraft
- Klasy 4-6: Scratch
- klasy 7-8: wstęp do programowania w C++, C# lub Python,
- szkoła średnia: wstęp do programowania w C++, C# lub Python.
Aby wziąć udział w nim udział wystarczy zapisać się przez formularz na stronie: www.gigathonkonkurs.pl , najpóźniej do 12-tego czerwca 2023. Po dokonaniu zapisu, przekażemy uczniom za pomocą poczty elektronicznej zbiór materiałów edukacyjnych, które pomogą w przygotowaniu się do konkursu. Materiały stanowią też cenne źródło wiedzy z zakresu informatyki. Po zakończeniu każdego z etapów uczniowie otrzymają certyfikat imienny.
Celem "Gigathonu" jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli NASK oraz GovTech Polska.
Dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych 9 maja 2023 r. (piątek)
Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2022/2023 dzień 9 czerwca (piątek) br. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
W tym dniu jest możliwość skorzystania z zajęć opiekuńczo – wychowawczych na świetlicy szkolnej w godzinach od 7.00 do 15.00. Zapisu na zajęcia świetlicowe można dokonać u wychowawców klas do 6.06.2023 r. za pośrednictwem dziennika elektronicznego.
Deklaracja uczestnictwa w zajęciach świetlicowych – dotyczy tylko uczniów, którzy będą korzystać z zajęć opiekuńczych.
Moje dziecko …………………………………………… uczeń klasy ………… będzie
(imię i nazwisko)
korzystać z zajęć świetlicowych w dniu 9.06.23 r. od godz. ………………. do godz. ……………..
…………………………………………
(podpis rodzica/ opiekuna)
Archiwum Aktualności