• Świetlica szkolna

• Drodzy Rodzice, uprzejmie informujemy, że dzień 2 maja 2023 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. W tym dniu jest możliwość korzystania przez uczniów z zajęć opiekuńczych w godzinach od 7.00 do 15.00.

Zapisu na zajęcia świetlicowe można dokonać u wychowawców klas do 28 kwietnia 2023 r.

deklaracja_zapisu.docx

• Nie samą nauką szkoła żyje – Dzień Dziwaka!

• W ostatni piątek marca Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień Dziwaka. Uczniowie i nauczyciele mogli przyjść do szkoły ubrani tak dziwacznie, jak tylko zapragnęli. Wyszedł z tego zabawny i kolorowy dzień, inny niż wszystkie. Na szkolnych korytarzach królowały niecodzienne, dziwne stroje, panowała wesoła atmosfera. W tym dniu udało się nam pokazać, że „inny” nie musi oznaczać „gorszy”, że w przebraniu, w najróżniejszych okolicznościach, wciąż możemy pozostać sobą. Pragniemy tolerancji – sami bądźmy dla siebie i innych tolerancyjni!

Zdjęcia w galerii

Opiekunki Samorządu

• TURNUSY REHABILITACYJNE DLA DZIECI ROLNIKÓW W 2023 ROKU

• W okresie wakacji 2023 roku Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS. Warunkiem skorzystania z turnusu rehabilitacyjnego jest podleganie ubezpieczeniu z mocy ustawy przez jednego z rodziców lub opiekuna prawnego. Jeżeli jest to ubezpieczenie na wniosek w pełnym zakresie – ubezpieczenie powinno trwać nieprzerwanie co najmniej rok. Na rehabilitację mogą również zostać skierowane dzieci uprawnione do renty rodzinnej.

Z turnusów rehabilitacyjnych mogą skorzystać dzieci urodzone w latach 2008-2016 (7-15 lat).
            Terminy turnusów dla dzieci z chorobami układu ruchu:
            - Horyniec Zdrój w terminie od 25.06-15.07.2023
            Terminy turnusów dla dzieci z chorobami układu oddechowego:
            - Iwonicz Zdrój w terminie od 13.07-02.08.2023

Podstawą ubiegania się jest wniosek o skierowanie na rehabilitację leczniczą wystawiony przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę, w leczeniu którego pozostaje dziecko. Wzór wniosku dostępny jest w siedzibie PT KRUS Myślenice jak również na stronie internetowej KRUS www.krus.gov.pl.

Do wniosku obligatoryjnie powinien zostać dołączony formularz z informacją o stanie zdrowia dziecka (załącznik nr 2) wraz z oświadczeniem rodzica/opiekuna prawnego dotyczącego informacji podawanych w przypadku pozyskiwania danych osobowych od osoby, której dane dotyczą (załącznik nr 6).

Pierwszeństwo w skierowaniu na turnus mają dzieci, które posiadające orzeczenie o niepełnosprawności (przy składaniu wniosku dokument potwierdzający orzeczenie o niepełnosprawności).Wnioski należy złożyć do 12-05-2023 roku.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu:

Załączniki:

ulotka_turnusy_rehabilitacyjne_dla_dzieci.pdf