W ramach promocji czytelnictwa 22. 11. 19 odbyło się w naszej szkole spotkanie z autorem książek dla dzieci i młodzieży Jakubem Skworzem. W spotkaniu wzięło udział 110 uczniów z klas piątych i szóstych. Dyrektor szkoły pan Konrad Gomulak, witając Gościa, podkreślił znaczącą rolę literatury w rozwoju każdego człowieka, a zwłaszcza młodego poszukującego drogi życiowej. Podziękował organizatorce przedsięwzięcia, Małgorzacie Koźlak, doceniając jej wkład w propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, a także Radzie Rodziców, która wsparła finansowo tę inicjatywę.
Osią spotkania była książka Jakuba SkworzaAdaś Mickiewicz – łobuz i mistrz. Gdy autor przeczytał pierwszy rozdział, okazało się,że książka ukazuje historię Adasia z perspektywy rodzeństwa Oli i Eryka. Takie wprowadzenie w temat rozbudziło ciekawość uczniów nie tylko na czas spotkania, ale i na dłużej, by stale sięgać po książkę. Zaznajamiając młodego czytelnika z mickiewiczowskim światem, pisarz wykorzystał formę dialogu. Zadawał uczniom pytania, zagadki, zmuszał do rozwiązywania rebusów, zachęcał do poszukiwania odpowiedzi na niepostawione pytania. Taki interaktywny przekaz oraz zbudowana swobodna, a jednak oparta na dyscyplinie atmosfera sprawiły, że uczniowie z uwagą śledzili fakty z biografii pisarza od narodzin po czasy napisania Pana Tadeusza . Efekty spotkania były widoczne – las uczniowskich rąk, gdy pisarz pytał o fakty i ciekawostki z życia naszego wieszcza. Po zakończeniu spotkania wielu stanęło w długiej kolejce, by kupić książkę i poprosić pisarza o autograf. To pozwala mieć nadzieję, że Jakub Skworz zyskał nowych czytelników, a my zrobiliśmy kolejny krok na drodze odczarowania niechlubnego trendu nieczytania książek.Dziękujemy za spotkanie. (Małgorzata Koźlak) Zdjęcia w Albumie - tutaj.
Aktualności
Spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem
11 listopada – lekcja patriotyzmu
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości była wyrazem naszego patriotyzmu, przejawiającego się w umiłowaniu Ojczyzny, kultywowaniu tradycji, godnym obchodzeniu rocznic narodowych. Cześć artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VIIb wprowadziła zebranych w auli uczniów w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 r., bowiem patriotyzm to także znajomość historii. Przypomnieliśmy także, że Polacy doświadczyli wydarzeń i sytuacji okupionych wielkim cierpieniem, niewolą, niszczeniem wszystkiego co polskie, bowiem z historii naszego narodu wynika kojarzenie patriotyzmu z aspektem narodowowyzwoleńczym. Całości dopełniły pieśni wykonane przez chór szkolny, które pozwoliły zrozumieć uczucia i rozterki naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu, gdyż należy mieć świadomość złożoności tego pojęcia, które odmiennie pojmuje się w czasie niewoli, wojny, a inaczej w sytuacji, gdy Ojczyzna jest wolna i niepodległa. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. (M. Łakomy-Piątkowska) Zdjęcia w Albumie - tutaj.
Ochotnicza Staż Pożarna w Rudniku - DZIĘKUJEMY
Dyrektor Zespoły Placówek Oświatowych w Rudniku składa serdeczne podziękowania strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku, w szczególności panu naczelnikowi Jackowi Kurkowi za sprawne przeprowadzenie działań na hali sportowej, mających na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników sali i estetykę pomieszczenia, które zostały zaburzone na skutek przesunięcia się kilku kasetonów sufitowych.
Gminny Turniej Mini-Piłki Siatkowej Chłopców
W dniu 5.11.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sułkowicach odbył się Gminny Turniej Mini-Piłki Siatkowej Chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Doniec, Bartosz Blak, Damian Piegza, Igor Kawecki, Mikołaj Profic, Ksawery Cebula, Aleks Sołtys i Dawid Rączka. Nasza reprezentacja zajęła III miejsce w tym turnieju. I miejsce zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Biertowicach, II miejsce gospodarze Turnieju – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sułkowicach. W turnieju brały jeszcze udział: Szkoła Podstawowa nr 2 w Sułkowicach i Szkoła Podstawowa z Krzywaczki.
Wieczór filmowy
Aula pełna uczniów, którzy zupełnie dobrowolnie siedzą w szkole do 19.00 i są jeszcze z tego faktu zadowoleni? Trudno w to uwierzyć, tym razem jednak powód był szczególny. Oto bowiem w piątek 8 listopada o godzinie 17:00 odbył się wieczór filmowy dla klasy Ia i Ib. Nasza szkoła to nie tylko lekcje, klasówki i oceny - to także miejsce, w którym staramy się wychodzić naprzeciw zainteresowaniom uczniów, proponując im szereg dodatkowych zajęć i atrakcji, dzięki którym mogą rozwijać swoje pasje, ale też spędzać czas w dobrym towarzystwie, robiąc coś przyjemnego. Uczniowie zaopatrzeni w poduszki, kocyki, pluszaki o godzinie 17-stej zaczęli oglądać bajkę pt. ,,Dobry dinozaur", która okazała się bardzo interesująca, dzieci w ciszy i skupieniu obejrzały ją do końca. Po bajce nie zabrakło oczywiście bitwy na poduszki oraz zabaw ruchowych. Uczniowie, świetnie się bawili i przez chwilę mogli w szkole poczuć się ,,prawie’’ jak w prawdziwym kinie, bo był popcorn i inne smakołyki. Organizatorkami Cinema school była Pani Katarzyna Łatas oraz Agnieszka Koziołek wspomagane przez Panią Dyrektor Agnieszkę Szlachetkę. Album_FOTO
Dziękujemy uczniom oraz Pani Dyrektor za przybycie na nasz pierwszy i na pewno nie ostatni wieczór filmowy.
NIEPODLEGŁA - "SZKOŁA DO HYMNU 2019"
Po raz drugi nasza szkoła włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej Szkoła do hymnu i wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego uczciła odzyskanie przez nasz kraj niepodległości.
W piątek, 8 listopada, uczniowie, nauczyciele, pracownicy – wszyscy zgromadziliśmy się na hali sportowej i punktualnie o 1111 przy akompaniamencie chóru szkolnego odśpiewaliśmy hymn państwowy. W ten sposób kilkaset serc wyraziło miłość do ojczyzny i radość z jej niepodległego bytu. Białe i czerwone kartki, które każdy trzymał nad głową, utworzyły wspaniałą biało-czerwoną flagę, a pod nią my – społeczność szkolna. Tym zachowaniem symbolicznie zaakcentowaliśmy naszą tożsamość narodową. Po odśpiewaniu czterech zwrotek Mazurka chór wykonał kilka pieśni patriotycznych. Było uroczyście i bardzo podniośle.(Małgorzata Koźlak)
Fundacja Aktywnej Rehabilitacji - warsztaty
6 listopada 2019 r. zaproszeni do naszej szkoły goście – pani Marta Antoniak i pan Bartłomiej Krawczyk z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji – oddział Małopolska, przeprowadzili wśród uczniów klas I-III zajęcia integracyjne, których celem było podniesienie własnej wartości dzieci. Poruszyli również ważne tematy takie jak:
- możliwości i asekuracja osób niepełnosprawnych,
- savoir-vivre w stosunku do osób niepełnosprawnych.
Warsztaty te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem!!! Serdecznie dziękujemy inicjatorce tego spotkania p. Ani Cygan, dziękujemy p. Marcie i p. Bartłomiejowi za wspaniałe spotkanie, które na zawsze pozostanie w naszej pamięci oraz Dyrekcji za ogromną pomoc i wsparcie w organizacji tego przedsięwzięcia.
Koziołek, K. Łatas
Album_FOTO
KONKURS „ODBLASKOWA SZKOŁA”
We wrześniu i październiku 2019 roku nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji „Odblaskowej Szkoły“. Celem akcji było zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych oraz rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe.
Wszystkie dzieci z klas I – III otrzymały odblaski. Wszytstkie dzieci z klas I –III otrzmały kamizelki. Zorganizowano konkurs plastyczny „Moja bezpieczna droga do szkoły“ wśród uczniów klas I-III. Uczniowie klas III przeprowadziły w klasach konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Ideę konkursu promowano poprzez: prezentowanie ważnych wiadomości na gazetkach klasowych i szkolnych. Łącznie wykonano 5 gazetek.
W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonały własne odblaski. Organizowano w klasach zajęcia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Jedną z większych inicjatyw w ramach „ Odblaskowej Szkoły“ był „Dzień Bezpieczeństwa“ na którym gościliśmy asp. sztab. Dariusza Judasza oraz asp. Tomasza Michalskiego z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach. Temat spotkania ważny i wciąż aktualny – bezpieczeństwo, odpowiedzialność za siebie i innych , troska o życie i zdrowie. W dwugodzinnych zajęciach udział wzięli wszyscy uczniowie klas 1 – 8 naszej szkoły. Prezentacja multimedialna, pogadanka, przykłady ‘’z życia wzięte’’, przybliżyły wiedzę dotyczącą odpowiedzialności karnej wśród nieletnich, prawidłowego zachowania na drodze publicznej, zasad bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Bardzo ważnym aspektem spotkania, był pokaz i omówienie czynności ratowniczych przez asp. Tomasza Michalskiego , który z wykształcenia jest również ratownikiem medycznym. Uczniowie zostali zaznajomieni z technicznymi i organizacyjnymi procedurami mogącymi pozytywnie wpłynąć na bieg wydarzeń w obliczu zagrożenia życia. Zorganizowanie wyjazdu chętnych uczniów klas IV – VIII na mecz piłki noznej – uczniowie podczas drogi oraz podczas meczu były ubrane w kamizelki odblaskowe.Koordynator: Alicja Kuchta
Link_albumFOTO
Fonoholizm
W dniu 29 października 2019 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku uczniowie klas 4 – 8 uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Fonoholizm – czy telefon komórkowy może być groźny dla zdrowia i życia?”, prowadzonych przez pana Dariusza Szczotkowskiego.
Fonoholizm jest uzależnieniem bardzo trudnym do zdiagnozowania, ponieważ praktycznie nie następuje efekt odstawienia. Jednak fakt, iż wykorzystujemy go do coraz większej liczby czynności: rozrywki, robienia zdjęć, dokonywania płatności pogłębia realne zjawisko uzależnienia. Celem szkolenia było przedstawienie jego skutków, mechanizmów powstawania, ale również rozmowa o mądrym korzystaniu z smartfonów, tabletów i telefonów komórkowych.
Zajęcia przebiegły w przyjaznej atmosferze, z aktywnym udziałem i dużym zainteresowaniem uczniów. /pedagog szkolny Anna Cyrek/ Zdjęcia w Albumie - tutaj.
Opieka zdrowotna uczniów
Informujemy, iż zgodnie z przepisami ustawy o opiece zdrowotnej
nad uczniami z dnia 12 kwietnia 2019 r. przysługuje rodzicom prawo
wyrażenia sprzeciwu wobec udzielania świadczeń profilaktycznej
opieki zdrowotnej w szkole. Sprzeciw rodzice, mogą
złożyć tylko w formie pisemnej do pielegniarki
środowiska nauczania i wychowania w szkole.
Psoty nie z tej ziemi
23 października 2019r. uczniowie klas 1 – 3 uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym pt. ,,Psoty nie z tej ziemi’’. Aktorzy teatru ,,Inspiracja’’ z Krakowa, wcielili się w barwne stwory z bajkowego świata. Dowiadujemy się,że ich figle i psoty przewróciły do góry nogami fabułę znanych bajek i postanowiono przenieść ich do świata realnego – świata dzieci XXI wieku. Choć dla przybyszów Ziemia jest miejscem zaskakującym, niezrozumiałym z dużym zainteresowaniempoznają nowe miejsce. Korzystając z pomocy dzieci, rozwiązują postawione przed nimi zadania. Problemy, które napotykają dotyczą: bezpieczeństwa na drodze, bezpiecznego korzystania z nowoczesnych mediów (telefonów, komputera, Internetu), niebezpieczeństw powstających w kontakcie z niektórymi urządzeniami , czy spotkaniem z drugim człowiekiem zwłaszcza z dorosłym nieznajomym. Bajkowa konwencja i aktywny udział dzieci w przedstawieniu sprawiły, że spektakl spodobał się naszym uczniom. / pedagog Agnieszka Przała/ Zdjęcia w Albumie - tutaj.
Eksperyment, zabawa i nauka – czyli Naukowiej
Przez dwa dni, 24 i 25 X 19 r., uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami brali udział w mobilnym projekcie edukacyjnym Naukowiej, przygotowanym i prowadzonym przez edukatorów Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon.
Projekt obejmował 45-minutowe zajęcia o charakterze interaktywnych pokazów z różnych dyscyplin nauki: fizyki, chemii, biologii, przyrody. Było działo dymne, kubek Pitagorasa, łoże fakira, balony, parówki i wiele innych – wszystko po to, by pobudzić wyobraźnię uczniów, inspirować ich do aktywności, rozwijać postawę obserwatora i badacza, zachęcać do zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi na nie. Uczniowie z ochotą dali się wciągnąć w wir eksperymentowania, odkrywania praw nauki, które rządzą światem. Dzięki pokazom zobaczyli inną, bardziej emocjonująca twarz nauki, pełną niespodzianek i zabawy. Taki sposób zdobywania wiedzy budzi w młodych ludziach zaciekawienie nauką, daje radość i ośmiela do dalszych poszukiwań.
Animatorzy, którym udało się nawiązać doskonały kontakt z dziećmi, nie poprzestawali na incydentalnym pokazie, zachęcali młodzież do prowadzenia doświadczeń w domu, wyjaśniali, jakim prostym sposobem można zrobić przedmioty potrzebne do eksperymentu. Postawa zaś ucznia otwartego, zainteresowanego światem i rządzącymi nim prawami gwarantuje sukces pedagogiczny nauczyciela.(Małgorzata Koźlak) Zdjęcia w Albumie - tutaj.
SZKOŁA PAMIĘTA
W dniu 25 października w ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się na cmentarz parafialny w Rudniku, aby zapalić znicze na grobach zmarłych nauczycieli oraz pracowników szkoły. Czas przed Dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych.
W drodze na cmentarz uczniowie zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą zamordowanych mieszkańców Rudnika przez Hitlerowców w dniu 5 września 1939 r. W ciszy i powadze oddaliśmy cześć wszystkim zmarłym z naszej miejscowości.
(K. Grzywacz) Zdjęcia w Albumie - tutaj.
ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
Dnia 22 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Wydarzenie to wpisało się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: pan burmistrz Artur Grabczyk i wiceburmistrz Dariusz Melerowicz, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz rodzice uczniów klas pierwszych.
Wszystkich zebranych gości w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej powitał dyrektor szkoły pana Konrada Gomulak, który życzył pierwszakom zdobywania nowych umiejętności, jak najlepszych ocen oraz wzorowego zachowania.
Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem zarówno w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkolny. Ogromne przeżycie stanowi dla uczniów pierwsza szkolna uroczystość.
Zanim jednak pierwszaki złożyły przyrzeczenie, zaprezentowały część artystyczną, w której pokazały swoje umiejętności teatralne, recytatorskie, wokalne oraz taneczne, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności. W końcu nastąpił kulminacyjny punkt uroczystości, w którym to pierwszacy ślubowali być dobrym Polakiem, godnie reprezentować swoją szkołę, a swoim zachowaniem sprawić radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pan dyrektor Konrad Gomulak i pani wicedyrektor Agnieszka Szlachetka dokonali symbolicznego pasowania na ucznia. Z tej okazji Burmistrz życzył samych sukcesów w nauce oraz przekazał pierwszakom upominki. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć dzieci wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, za co serdecznie dziękujemy.
Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie lata szkolne.
Uczniów do uroczystości ślubowania przygotowywały wychowawczynie klas pierwszych : K. Grzywacz, A. Koziołek i K. Łatas. Zdjęcia w Albumie - tutaj.
XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”
Wyjątkowość tegorocznego Dnia Papieskiego polega na tym, że przeżywamy go w roku, w którym obchodzone jest 100-lecie urodzin Papieża Polaka oraz, że wpisuje się w 40. rocznicę pielgrzymki Papieża Polaka do Ojczyzny. Postaraliśmy się, podkreślić doniosłość tego wydarzenia w naszej szkole poprzez uroczystą akademię. ,,Jana Pawła II nie ma już pośród nas, ale żywa jest pamięć o Nim i o Jego słowach”- tym stwierdzeniem rozpoczął się uroczysty apel, następnie przypomniane zostały najważniejsze fakty z życia naszego Papieża. Szczególnie podkreślono wizytę Ojca Świętego w naszej Ojczyźnie w czerwcu 1979 roku - wizytę niełatwą i zarazem niezwykle doniosłą w skutkach, podczas której padły prorocze dla naszej Ojczyzny słowa. Następnie w skupieniu i ciszy obejrzeliśmy prezentację multimedialną, która w bardzo atrakcyjny i zajmujący sposób ukazała nam postać Jana Pawła II. Przedstawiony został jako: duchowy autorytet, niestrudzony pielgrzym, świadek Ewangelii, miłośnik sztuki, apostoł miłosierdzia, człowiek modlitwy. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że ,,Jan Paweł II w czasie swej ziemskiej podróży odkrywał przed nami najważniejsze wartości: piękno, dobro, miłość, prawdę, które świadczą o naszym człowieczeństwie”. Przywołane wspomnienia o Świętym Janie Pawle II, będą z pewnością motywowały nas do poznawania i odkrywania wciąż na nowo
głębi i aktualności jego nauczania, do czerpania sił duchowych z przesłania, które nam pozostawił. Apel przygotowała Grupa Charytatywna wraz ze swoim opiekunem panią Dorotą Mielecką i nauczycielem biblioteki panią Bogusławą Szczurek. (BSz) Zdjęcia w Albumie - tutaj.
Dziękujemy :) - Kto kocha, ten wierzy! Siła w młodzieży!
W dniu 18 października 2019 r. odbył się wyjazd zainteresowanych
uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza
III Wielkiego w Rudniku, na Stadion Miejski im. Henryka Reymana
w Krakowie, gdzie odbył się mecz piłki nożnej
Wisła Kraków - Piast Gliwice.
W przedsięwzięciu uczestniczyło: 130 uczniów, dyrektor szkoły,
kilkunastu nauczycieli, pracownicy obsługi, rodzice uczniów.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY wszystkim osobom
biorącym udział w tym wydarzeniu.
(W szczególności p. Katarzynie Łatas i p. Agnieszce Koziołek,
które były inicjatorkami oraz organizatorkami wyjazdu.
Uczniom, za wzorowe zachowanie zarówno na stadionie
jak i podczas przejazdu autokarem)
link_FOTO
Mobilny Projekt Edukacyjny
24 października o godz. 17:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Sułkowicach, ul. Sportowa 51 odbędzie się pokaz
organizowany przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon
dla wszystkich zainteresowanych osób indywidualnych.
Podczas Mobilnego Projektu Edukacyjnego animatorzy będą uczyć, pobudzać wyobraźnię i pomagać zrozumieć zjawiska fizyczne chemiczne i biologiczne. Łoże fakira, lokomotywa,
działo dymne, chemiczna gaśnica i zapalniczka
- to tylko niektóre z doświadczeń, które będzie można zobaczyć.
Serdecznie zapraszamy!
Udział dla wszystkich uczestników jest bezpłatny.
Były życzenia, uśmiechy i … 100 lat
14 października to Święto Szkoły, czyli święto wszystkich, którzy szkołę tworzą: uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi, rodziców.
W naszej szkole dzień ten był wyjątkowo uroczysty. Uczniowie w odświętnych strojach, z kwiatami w ręku, nauczyciele eleganccy (Panowie założyli garnitury) i jakby szerzej się uśmiechający, tu i ówdzie biegający rodzice, a wszyscy w wymownych gestach wzajemnego podziękowania. Byli także włodarze gminy: pan burmistrz Artur Grabczyk i wiceburmistrz Dariusz Melerowicz. Pan Burmistrz złożył nauczycielom podziękowania za poświęcenie wkładane w kształtowanie osobowości i postaw swoich uczniów. Życzył optymizmu i wytrwałości w rozwijaniu uczniowskich pasji i w realizacji swoich celów.
Podczas uroczystej akademii szczególnie serdeczne życzenia skierował do nauczycieli i pracowników obsługi pan dyrektor Konrad Gomulak. Wyraził wdzięczność wszystkim pracownikom za wysiłek, jaki wkładają w funkcjonowanie szkoły. Nauczycielom podziękował za entuzjazm, cierpliwość i serce okazywane swoim podopiecznym. Życzył wielu sukcesów, a także satysfakcji i radości z podejmowanego trudu na rzecz kształcenia i wychowania swoich uczniów. Kilkunastu nauczycieli wyróżnił, przyznając im Nagrodę Dyrektora Szkoły, podkreślił przy tym, że nagroda za oddane serce i rzetelną pracę na rzecz edukacji należy się każdemu nauczycielowi w naszej szkole.
A potem już była tylko część artystyczna, więc jak przystało na ten dzień, było bardzo wesoło. Sprzątaczki przekonywały, że uczyć to każdy może, pani polonistka nie mogła dojść ładu z uczniowskimi zadaniami, a na koniec zawitała Pigwa, która rozbawiła i małych, i dużych. Humorystyczne scenki przeplatane były pięknymi piosenkami w wykonaniu chóru, którym dyrygował nieoceniony pan Ireneusz Przała. Na koniec wspólnie odśpiewano 100 lat i … nikt już nie miał wątpliwości, że to najlepsze i najszczersze życzenia. Akademię przygotowali uczniowie obu klas piątych oraz 7a i 8a pod opieką pań: Jolanty Pękali i Małgorzaty Koźlak. (M. Koźlak) Zdjęcia w Albumie - tutaj.
ZAKAZ PARKOWANIA
Przypominamy, iż ze względów BEZPIECZEŃSTWA
z parkingu szkolnego znajdującego się bezpośrednio
przed głównym budynkiem SZKOŁY PODSTAWOWEJ
mogą korzystać tylko i wyłącznie nauczyciele
i pracownicy ZESPOŁU PLACÓWEK OŚWIATOWYCH w Rudniku.
Kto kocha, ten wierzy! Siła w młodzieży!
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas IV - VIII
Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku
do udziału w kolejnej edycji wyjątkowej akcji
„Kto kocha, ten wierzy! Siła w młodzieży!”,
mecz Wisły Kraków z Piastem Gliwice, który odbędzie się
w piątek 18 października 2019 r. o godz. 20:30
na stadionie Miejskim w Krakowie.
Wszyscy uczniowie zorganizowanych grup nabywając bilety
w cenie 1zł. Podczas przerwy w meczu odbędzie się spotkanie
z piłkarzem Wisły Kraków.
Zapisów na mecz dokonujemy u wychowawców klas na godzinie wychowawczej 11.10.2019 r.
Druki ze zgodami do podpisu przez rodziców odbieramy
w sekretariacie szkoły.
Kwota przejazdu będzie uzależniona od ilości chętnych uczniów.
Archiwum Aktualności