Słowa te, zaczerpnięte z utworu Zbigniewa Staweckiego o takim samym tytule, były mottem tegorocznej akademii upamiętniającej 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która w naszej szkole odbyła się w dniu 28 kwietnia. Uczniowie klasy I b gimnazjum zaprezentowali społeczności szkolnej program artystyczny nawiązujący do wydarzeń XVIII wieku. Młodzi aktorzy uświadomili widzom, że „tracąc pamięć, gubimy swoją tożsamość i wyrzekamy się cząstki samych siebie, być może tej najcenniejszej, bez której przestajemy rozumieć otaczający świat”, jak głosił Jan Paweł II. Historia potrzebna jest nam wszystkim – wsłuchując się w głos przeszłości uczymy się rozumieć i mądrze kształtować teraźniejszość. Występujący poprowadzili narrację w konwencji dialogu przeplatanego recytacjami, scenkami historycznymi oraz utworami muzycznymi w wykonaniu szkolnego chóru. Tłem dla przedstawienia była prezentacja multimedialna zawierająca treści wzbogacające przekaz. Klamrą zwieńczającą program artystyczny była deklamacja przywołanego na wstępie utworu „Nauczmy się na pamięć tego kraju, jednego w całym świecie…”. /Ewa Tajs-Drąg/ Zdjęcia w Albumie - tutaj.
Pola Nadziei
O radości jaką daje dawanie siebie innym doskonale wiedzą wszyscy włączający się w Pola Nadziei. W naszej szkole również włączyliśmy się w tę ogólnopolską akcję niesienia pomocy podopiecznym hospicjów. 11 kwietnia 2017 r. uczniowie trzecich klas gimnazjum przeprowadzili Żonkilową Kwestę na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza z Krakowa. W trakcie przerw między lekcjami trzecioklasiści sprzedawali samodzielnie upieczone pyszne słodkości. Największą popularnością cieszyły się muffinki, które zniknęły już na drugiej przerwie (przepisem i pomocą w pieczeniu służyła nam pani dyrektor Małgorzata Koźlak). Każdy, kto włączył się do kwesty dostawał naklejki z symbolem akcji "Pola Nadziei" i częstował się pysznościami. Zebrane datki zostały przekazane do Hospicjum.
25 kwietnia 2017 r. odbył się Żonkilowy Dzień, w trakcie którego uczniowie klas IV – VI SP i I – III Gimnazjum wzięli udział w apelu „O każdej porze dnia i nocy nie zapomnij o pomocy”. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest hospicjum i czym zajmuje się wolontariat, zapoznali się również z symboliką żonkili oraz historią Pól Nadziei. Nie zabrakło wzruszeń podczas inscenizacji fragmentów książki „Oskar i pani Róża”. Autorskie wiersze Julii Sali sprawiły, że na sali zapanowała cisza, a widzowie mieli czas na refleksję nad kruchością życia. Na zakończenie apelu przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali Żonkilowe Kapelusze i Żonkilowe Sztandary, które wzięły udział w międzyklasowym konkursie. Jury w składzie: pani dyrektor Małgorzata Koźlak, pani Agnieszka Przała oraz pani Bogusława Szczurek przyznało I miejsce kapeluszowi wykonanemu przez klasę Ia, II miejsce zajął kapelusz klasy IIa, natomiast III miejsce zdobył kapelusz klasy IIIb. Za najpiękniejszy sztandar uznano sztandar klasy IIa, II miejsce przyznano klasie Ia, a III miejsce otrzymał sztandar klasy IIIb. Wszystkie sztandary zostały przewiezione do Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Zostaną one wykorzystane podczas Żonkilowego Marszu Nadziei. Kapelusz klasy Ia weźmie udział w konkursie na najpiękniejszy kapelusz Hospicjum. To był pierwszy taki Żonkilowy Dzień w naszej szkole, ale uczniowie już mają pomysły na kolejne. Zdjęcia w Albumie - tutaj A. Ziembla
PRZEDSZKOLAK TROSZCZY SIĘ O PRZYRODĘ
Dnia 21 kwietnia dwóch chłopców z grupy "Krasnoludki" (Mikołaj Kuchta, Tomasz Wiśnicz) oraz jeden z grupy "Sówki" (Sebastian Oliwa) brali udział w Gminnym Konkursie Wiedzy Przyrodniczej który odbył się w Przedszkolu Samorządowym w Harbutowicach. Konkurencje miały na celu utrwalenie wiadomości dotyczących środowiska przyrodniczego oraz kształtowanie pozytywnej postawy względem otaczającej nas przyrody, ale przede wszystkim dostarczenie dzieciom radości poprzez wspólną zabawę. Chłopcy wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą i zdobyli III MIEJSCE na sześć przedszkoli biorących udział w konkursie. SERDECZNIE GRATULUJEMY (A.K.) Zdjęcia w albumie przedszkola - tutaj.
KONKURS GMINNY - ŚWIĘTA SIOSTRA FAUSTYNA KOWALSKA I BOŻE MIŁOSIERDZIE
11 kwietnia 2017 r. w ZPO w Rudniku odbył się etap gminny konkursu Święta Siostra Faustyna Kowalska i Boże Miłosierdzie. W rozgrywkach udział wzięli przedstawiciele Szkół Podstawowych z Biertowic, Sułkowic, Krzywaczki i Rudnika. Uczniowie musieli zmierzyć się z 10 różnymi konkurencjami, które związane były z życiem i posłannictwem Apostołki Miłosierdzia, jak również z miejscem kultu Bożego Miłosierdzia- jakim są krakowskie Łagiewniki. Uczniowie szkół mieli m.in. do ułożenia puzzle przedstawiające Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach, czy też wykonać różaniec do Koronki do Miłosierdzia Bożego.
Wśród zaproszonych gości na konkurs byli: ks. kanonik Aleksander Zemła, ks. Sławomir Kowalski- wizytator katechetyczny dla rejonu myślenickiego, jak również Pan Burmistrz Piotr Pułka.
Każdy kto podjął się trudu udziału w konkursie jest zwycięzcą! Wśród 16 uczniów, którzy w dwuosobowych zespołach walczyli,I miejsce zajęli: Natalia Malina i Aleksander Grzybek; Szkoła Podstawowa w Sułkowicach
II miejsce zajęli: Julia Mistarz i Weronika Świerczyńska; Szkoła Podstawowa w Rudniku
III miejsce zajęli: Anna Boczkaja I Aneta Światłoń.
Fundatorem nagród dla wszystkich uczniów biorących udział w rozgrywkach jest Burmistrz Gminy Sułkowic Pan Piotr Pułka.
Słowa wdzięczności kierujemy również w stronę p. Marty Szymoniak za pomoc w przygotowaniu dekoracji jak również za symboliczne pisanki wielkanocne, które otrzymali wraz z życzeniami świątecznymi zaproszeni goście. Za każdy gest dobroci kierujemy słowo: dziękuję!
Mamy nadzieje, że tego typu konkurs wpiszę się na stałe w harmonogram naszej Szkoły i Gminy.
Organizatorem konkursu jest pan katecheta z ZPO w Rudniku Dawid Czaicki.
(Dawid Czaicki, zdjęcia: D. Czaicki, J. Płoszczyca). Wszystkim zwycięzcą raz jeszcze GRATULUJEMY! Zdjęcia w Albumie - tutaj.
,,JAN TWARDOWSKI – POETA HUMORU I NADZIEI”
O swojej poezji ksiądz Jan od biedronki, poeta ludzi i Boga mówił: ,,Jestem księdzem szczęśliwym, więc i wiersze moje nie mogą być nieszczęśliwe… Moje wiersze pogodnie patrzą na świat, chwalą Pana Boga, mówią o miłości, nadziei. Wyrażają ludzkie uczucia, które są bliskie wszystkim”. Te słowa zainspirowały organizatorki konkursu: p. Bogusławę Szczurek i p. Dorotę Mielecką do zorganizowania konkursu recytatorskiego pt. ,,Jan Twardowski – poeta humoru i nadziei”. Poezja księdza Twardowskiego łączy humor z powagą, z pozoru błahym, drobnym rzeczom i sprawom, nadaje charakter większego wymiaru; uczy zachwytu nad tym, co widzialne i niewidzialne, a nade wszystko uczy miłości do ludzi.
Uczestnicy konkursu – uczniowie klas IV-VI – z bogatego dorobku poetyckiego Jana Twardowskiego, wybrali wiersze, które są im bliskie i nabierają ważnego, właściwego dla ich wieku znaczenia. Recytatorzy oddali niepowtarzalny klimat i charakter jego poezji. Mówili o człowieku i Bogu, o wielkich drzewach i małych biedronkach, o tym, że kochamy wciąż za mało i stale za późno… Do zmagań konkursowych przystąpiło 16 uczniów, którzy swoją interpretacją dostarczyli widowni wielu wzruszeń. Jury pod przewodnictwem zaproszonej kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Myślenicach p. Krystyny Łętochy przyznało następujące miejsca:I miejsce – Annie Piegzie z kl. Va
II miejsce – Mai Legutko z kl. Vb, Oldze Piwowarskiej z kl. VIa
III miejsce – Emilii Piechocie z kl. Vb, Karolinie Róg z kl. IVa
wyróżnienie: Weronice Świerczyńskiej z kl. Va, Patrycji Blak z kl. Va
Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Niebanalna, plastyczna oprawa konkursu, która była dziełem p. Pauliny Pachacz, w pełni dopełniała i podkreślała wyjątkowy charakter twórczości księdza Jana Twardowskiego. Konkurs uatrakcyjniła oryginalna, pozakonkursowa deklamacja wierszy w wykonaniu uczniów Ib gimnazjum: Julii Sali i Patryka Bieli. Pani dyr. Małgorzata Koźlak podkreśliła na zakończenie konkursu, iż pełna ciepła i humoru obserwacja świata i człowieka zawarta w poezji księdza Twardowskiego, która uczy radości życia i zachwytu nad światem, zapewne pobudzi wszystkich do rozmyślań i refleksji. Podziękowała za to, że mogliśmy w skupieniu przeżywać piękno i mądrość poetyckich słów księdza Jana Twardowskiego. (B. Szczurek, D. Mielecka) Zdjęcia w Albumie - tutaj.
Laureaci konkursów organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty
Zakończyły się zmagania uczniów uczestniczących w konkursach organizowanych przez Malopolskiego Kuratora Oświaty. Największy sukces osiągnęli: Grzegorz Żmija - laureat Małopolskiego Konkursu z Fizyki (opiekun Iwona Wojtycza) i Emilia Małota laureatka Małopolskiego Konkursu Biologicznego (opiekun Jolanta Pękala). Dodatkowymi nagrodami dla tych uczniów jest zwolnienie z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego oraz wolny wstęp do dowolnej szkoły średniej. Więcej informacji - tutaj.
Klasy IV – VI powitały wiosnę!
,,Wiosna, wiosna, ach to Ty” – ten znany fragment piosenki Marka Grechuty, stał się motywem przewodnim akcji powitania tej przepięknej pory roku w naszej szkole. Uroczystość przygotowali członkowie RSU SP pod kierunkiem opiekuna – p. Agnieszki Szlachetki i bibliotekarki p. Bogusławy Szczurek. Rozbudzenie wrażliwości na piękno przyrody, stworzenie sytuacji sprzyjających kształtowaniu pozytywnych relacji między uczestnikami spotkania, integrowanie społeczności szkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie - to najważniejsze cele przyświecające organizacji tej akcji. Uroczystość, w formie turnieju wiosennego, poprowadziły członkinie Samorządu Uczniowskiego: Klaudia Szczurek oraz Olga Piwowarska. Zagadki o tematyce wiosennej były pierwszym zadaniem dla zastępców przewodniczących klas. W drugiej konkurencji przedstawiciele klas recytowali wylosowany wiersz, a jury oceniało ich zdolności recytatorskie. Najwięcej radości przysporzyła uczniom kolejna konkurencja, polegająca na stworzeniu z wylosowanych i przygotowanych części garderoby najpiękniejszej ,,Pani Wiosny”. W tym zadaniu dzieci wykazały się dużą kreatywnością i poczuciem humoru. Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe, a dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wspólnych grach zabawach. Tegorocznymi zwycięzcami imprezy została klasa VIa. (A. Szlachetka, B. Szczurek). Zdjęcia w Albumie - tutaj.
Spektakle profilaktyczne
Dnia 21 marca 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku odbyły się dwa spektakle profilaktyczne wystawione przez Teatr Moralitet.
Pierwsze przedstawienie pt.: „Tysiąc lajków” poruszało problem przemocy i agresji w sieci oraz ukazywało rolę rodziny, przyjaciół, priorytetów oraz relacji młodych ludzi z najbliższymi. Było ono skierowane do uczniów klas 4 – 6 szkoły podstawowej.
Sympatyczne przedstawienie pełne humoru, ale i skłaniające do głębokich przemyśleń - co jest w życiu najważniejsze? Kult pieniądza, władzy i pięknego wizerunku w dzisiejszych czasach przesłania wartości duchowe, a zaburzone relacje z rówieśnikami i rodziną rzutują na całokształt życia.|
Czasy wszechobecnej elektroniki zmieniły świat przemocy i agresji w świat cyberprzemocy. W poczuciu anonimowości i bezkarności łatwo jest znaleźć przypadkową ofiarę i zniszczyć jej życie. Łatwo jest leczyć się z własnych kompleksów ośmieszając innych. Słowa jednak ranią i przemoc może się nasilić.
Drugi spektakl pt.: „Siódma pieczęć” ukierunkowany był na przeciwdziałanie uzależnieniom: alkoholowi, nikotynie, dopalaczom i narkotykom. Był on skierowany do gimnazjalistów.
Przygotowane przedstawienie za pomocą zderzenia dwóch rzeczywistości przedstawiało uczniom wartość życia i zdrowia. Tytułowa Siódma pieczęć z Apokalipsy św. Jana to metafora walki dobra ze złem.
Z alkoholem, narkotykami, tytoniem młodzież, jak i dzieci spotykają się bardzo często. Edukacja i działania profilaktyczne skierowane na uświadamianie szkodliwości używek, dają młodzieży możliwość prawidłowego rozwoju i normalnego życia.
Zajęcia przebiegły w przyjaznej atmosferze, z aktywnym udziałem uczniów. Po każdym spektaklu odbyła się krótka część warsztatowa, podczas której uczniowie mogli wyrazić swoje odczucia, opinie na temat bohaterów. Cyrek, A. Przała /pedagodzy szkolni/ Zdjęcia w Albumie - tutaj.
1 procent
Wspólnie z Radą Rodziców, Radą Pedagogiczną zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku dla Naszych Szkół. Środki pozyskujemy we współpracy z Małopolskim Stowarzyszeniem Pomocy Szkole.
Jednocześnie zapewniamy, że przekazane przez Państwa pieniądze w całości zostaną wykorzystane na wsparcie działalności edukacyjnej, kulturalnej i sportowej naszych uczniów. Prosimy o przekazanie informacji o naszej akcji w śród swoich rodzin, znajomych. Szczegóły w zakładce Informacje/1 procent. Dyrektor Zespołu - Mirosław Pękala
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM w PRZEDSZKOLU
W dniu 07.03.2017 r. po raz kolejny w naszym przedszkolu odbyła się akcja "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM". Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem "PODWODNY ŚWIAT", i jak hasło mówi nie mogło na naszej dekoracji zabraknąć rybek, muszelek, latarni morskiej, statku, rekina, Arielki - bohaterki jednej z czytanych ksiązek, oraz ośmiornic z balonów. Więcej z zakładce Przedszkola - tutaj.
Turniej strzelecki
W dniu 9 marca 2017 r. odbył się Turniej Strzelecki w ZSZiO w Sułkowicach. Naszą Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Wojciech Maślanka, Hubert Szlachetka i Jan Ślęczka wszyscy z klasy 2a gimnazjum.
Nasi uczniowie zdobyli 1 miejsce drużynowo, a Hubert Szlachetka zdobył 1 miejsce indywidualnie.
Otrzymali dyplomy, złote medale i puchar. (AC) Zdjęcia w Albumie - tutaj. GRATULUJEMY!
„Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni”
W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w środę 22 lutego 2017 r. uczniom klas I – III szkoły podstawowej odczytane zostały fragmenty humorystycznej powieści Joanny Olech pt. „Pompon w rodzinie Fisiów”. W rolę lektorów wcielili się uczniowie gimnazjum, członkowie szkolnego kółka teatralnego. Spotkanie uświetnił pokaz multimedialny ilustrujący zabawne, szalone, niezwykle oryginalne, a czasem nawet i niebezpieczne przygody głównego bohatera, którym jest … smok, nieoczekiwanie pojawiający się w zwyczajnie funkcjonującej rodzinie państwa Fisiów (już samo nazwisko wywołało wśród słuchaczy wybuchy śmiechu). Pompon pojawia się przez odpływ z umywalki i nastręcza jego opiekunom – rodzeństwu Malwinie i Gniewoszowi, sporo kłopotów. Uczniowie nie tylko z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o wygenerowanych przez Pompona problemach całej rodziny, ale również obejrzeli humorystyczną scenkę o tym, że nauczyć się korzystać z dobrodziejstw komputera można w każdym wieku. Zobaczyli także układy choreograficzne do piosenek m.in. „Idziemy do zoo” oraz aktywnie uczestniczyli w zabawach ruchowych, przygotowanych przez uczniów klasy III a, doświadczając tym samym wielu różnorodnych wrażeń.
Prowadzona w naszej szkole już od wielu lat akcja, umożliwia wdrażanie działań upowszechniających czytelnictwo i pogłębianie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych uczniów. Tegoroczne spotkanie było także okazją do aktywnego i twórczego spędzenia czasu przez dzieci młodsze z ich starszymi kolegami służące integracji, które być może wkrótce zaowocuje zawarciem nowych przyjaźni.
Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Jagody Szlachetki, Julii Sali (wspaniale wcielającej się w rolę tytułowego Pompona), Roksany Kiebzak oraz Patryka Bieli, którzy aktywnie pomagali w zorganizowaniu akcji, a swoimi umiejętnościami lektorskimi wprawili bardzo wymagających młodych słuchaczy i widzów w wesoły nastrój.
Organizatorki: Małgorzata Bylica, Anna Chmura Zdjęcia w Albumie - tutaj.
Krew darem życia
Pod tym właśnie hasłem, 24 lutego 2017 roku, w Gimnazjum w Sułkowicach zorganizowany został IV Gminny Konkurs Biologiczny. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie: Drużyna I - Emilia Małota kl. IIIa, Zuzanna Szatan kl. IIIa, Grzegorz Żmija kl. IIIb, Drużyna II - Izabela Hudaszek, Katarzyna Kaperek, Katarzyna Oliwa, Hubert Szlachetka – wszyscy z klasy IIa.
Konkurs przebiegał w kilku etapach. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test, w którym musieli wykazać się ogromną wiedzą z zakresu budowy i roli układów krwionośnego i oddechowego oraz znajomością przyczyn i sposobów zapobiegania chorobom takim jak miażdżyca, zawał serca, arytmia, choroba wieńcowa. W drugiej części, reprezentanci drużyn, przedstawiali przygotowane wcześniej prezentacje multimedialne na temat wymienionych wyżej chorób oraz modele tętnic i żył. Na koniec odbył się quiz dotyczący znajomości omawianych chorób.
Drużyna I wygrała konkurs, a drużyna II zajęła III miejsce.
Dodatkowo Grzegorz Żmija rozwiązał test najlepiej spośród wszystkich uczestników konkursu. Gratulujemy sukcesu! (JP)
,,Pod strzałami Amora”
Walentynki to najodpowiedniejszy moment na wyrażenie swoich uczuć. To doskonała okazja do pokazania bliskim osobom, jak bardzo nam na nich zależy. Walentynki to dzień, w którym emanujemy wyłącznie pozytywnymi emocjami. Z tego powodu więc przedłużono ten szczególny czas w naszej szkole za sprawą walentynkowej dyskoteki i wieczoru poetyckiego pt. ,,Pod strzałami Amora”. Uczestnikami imprezy z okazji Dnia Zakochanych były klasy IV, V i VI, a organizacji całego przedsięwzięcia podjęły się - Rada Samorządu Uczniowskiego, biblioteka szkolna i świetlica szkolna. W nastrojowe chwile wprowadziły uczniów dziewczynki z klasy Va - członkinie aktywu bibliotecznego, pani bibliotekarka i p. Ewa Bugajska, które deklamowały wiersze o miłości. Słowami poezji udowadniały, że miłość niejedno ma imię, że to najpiękniejsze uczucie, że ma wiele blasków, ale również i …cieni. Pełne skupienia twarze dzieci, które w ciszy słuchały recytacji, świadczyły o tym, że udzieliła im się nastrojowa atmosfera tego wieczoru.
Niewątpliwie przyczynił się do tego również wystrój auli: zapalone świece, balony w kształcie serc, rozsypane płatki kwiatów, walentynkowa dekoracja. Po wprowadzeniu uczniów w miłosny klimat przyszedł czas na walentynkową zabawę. Odpowiedni dobór repertuaru muzycznego, o który zadbali chłopcy prowadzący dyskotekę, sprawił, że licznie zgromadzeni uczniowie bawili się wybornie do ostatniej melodii. Organizatorki z zadowoleniem mogą stwierdzić, że wieczór poetycki pozwolił zarówno uczniom, jak i nauczycielom, na moment przenieść się do świata, w którym słowa nabierają innych znaczeń i barw, a dyskoteka stała się okazją do lepszego poznania się, miłego spędzenia czasu wolnego i dobrej zabawy. (B. Szczurek) Zdjęcia w Albumie - tutaj.
Konkursy kuratoryjne
Poznaliśmy listę uczniów gimnazjum, którzy wywalczyli awans do etapu wojewódzkiego konkursów organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty, są to:
Emilia Małota i Grzegorz Żmija - Małopolski Konkurs Biologiczny - opiekun Jolanta Pękala,
Grzegorz Żmija - Małopolski Konkurs Chemiczny - opiekun Jolanta Pękala,
Grzegorz Żmija - Małopolski Konkurs z Fizyki - opiekun Iwona Wojtycza,
Emilia Małota i Grzegorz Żmija - Małopolski Konkurs Geograficzny - opiekun Ewa Walczyk.
Szczegóły - tutaj. Dyrektor - Mirosław Pękala
Ja to wiem
Pod tym właśnie hasłem, 16 lutego 2017 roku, w Gimnazjum w Rudniku odbył się III Gminny Konkurs Interdyscyplinarny dla uczniów klas VI szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Konkurs miał charakter indywidualny. W pierwszej części uczniowie wykazywali się umiejętnością wykonywania prostych doświadczeń oraz odpowiadali na dwa wylosowane przez siebie pytania dotyczące wiedzy ogólnej. Następnie rozwiązywali test i krzyżówkę. Pytania konkursowe obejmowały treści z zakresu matematyki, historii, języka polskiego, przyrody, plastyki oraz wiedzy ogólnej. Najwięcej emocji budziła część praktyczna. Uczniowie z dużym zaangażowaniem odkrywali istnienie napięcia powierzchniowego, rozdzielali mieszaniny niejednorodne, montowali obwody elektryczne, uzyskiwali prąd z ziemniaka, pompowali balonik przy użyciu octu i sody oczyszczonej. W czasie oczekiwania na wyniki konkursu, uczniowie klasy III Gimnazjum w Rudniku, wykonali kilka doświadczeń pokazowych z dziedziny chemii i fizyki.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Aleksander Grzybek - Szkoła Podstawowych w Sułkowicach;
II miejsce – Natalia Malina - Szkoła Podstawowa w Sułkowicach;
III miejsce – Dawid Gaweł - Szkoła Podstawowa w Harbutowicach.
Gratulujemy! (JP) Zdjęcia w Albumie - tutaj.
Małopolski Konkurs Informatyczny „Małopolskie Baltie 2017” dla szkół podstawowych
W dniu 14 lutego w naszej placówce został przeprowadzony etap rejonowy kuratoryjnego konkursu „Małopolskie Baltie 2017”. Nasza szkoła już kolejny raz stała się placówką konkursową dla konkursu informatycznego, w którym uczestniczyli uczniowie z powiatu myślenickiego. W tym roku gościliśmy uczniów z Myślenic, Sułkowic, Trzebuni, Czechówki, oraz Dziekanowic. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów: Filip Biela, Adam Dzidek, Wiktoria Dzidek, Łukasz Hudaszek, Bartłomiej Żmija. Wyniki z etapu rejonowego zostaną ogłoszone 24 lutego. (IW)
Komunikat z zawodów narciarskich
W dniu 25.01.2017 na stoku Szklana Góra w Harbutowicach odbyły się Gminne Zawody w Narciarstwie Alpejskim (slalom gigant). Naszą szkołę reprezentowali: w kat. klas 1-4 szkół podstawowych: Woźnica Wiktoria kl. 3b, Józefczyk Hanna kl. 3b, Szczurek Szymon kl. 3b, Nawalaniec Igor kl. 3c i Ślusarz Filip kl. 4b. W kategorii kl. 5-6 : Judasz Karol kl. 5a, Szczurek Dawid kl. 6b i Piotr Bąchor kl. 6b. Gimnazjum reprezentował Oskar Szczurek z kl. 1a. Miejsca na podium w swoich kategoriach zdobyli: Dawid Szczurek – I miejsce i Filip Ślusarz – III miejsce. (MN)
Spektakl „Złota rybka”
Dnia 23 stycznia 2017 r. uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl pt. „Złota rybka”. W trakcie trwania spektaklu poznawaliśmy głównych bohaterów baśni – poczciwego rybaka o dobrym sercu, jego złą, krnąbrną i chciwą żonę oraz spełniającą życzenia złotą rybkę. Dzieci, jak zawsze miały okazję wystąpić na scenie wraz z aktorami i współtworzyć przedstawienie. Dzięki tej bajce uczniowie dowiedzieli się, że chciwość zostaje ukarana, a pracowitość i dobro popłaca oraz, że na świecie nie ma złotej rybki, która spełnia wszystkie marzenia, a jedynym sukcesem do spełnienia jest solidna praca. Wszystkim dzieciom ta bajka bardzo się podobała. (ZG)
Odwiedziłyśmy Przytulisko w Harbutowicach
W dniu 19.01.2017r. byłam wraz z koleżankami: Mają Legutko i Patrycją Blak oraz panią Dorotą Mielecką w Przytulisku dla bezdomnych zwierząt w Harbutowicach, gdzie redaktorzy Radia Kraków nagrywali audycję z cyklu „Klinika Zdrowego Chomika”. W Przytulisku znajduje się obecnie 55 psów i 4 koty. Są to najczęściej zwierzęta stare, chore, których nikt nie chce - to taki ,,psi dom starości’’. Prowadzą go państwo Małgorzata i Jerzy Dobrzańscy. Są to bardzo skromni, otwarci i dobrzy ludzie. Wzruszyło mnie ich czułe serce i ofiarne podejście do tych zwierząt. Każdy pies i kot ma swoje imię, swoją miskę i potrzebną opiekę. Państwo Dobrzańscy poświęcają zwierzętom cały swój czas. Samo karmienie trwa od godziny 16.00 do 20.00. Dzięki akcji charytatywnej prowadzonej w naszej szkole, zawiozłyśmy z koleżankami ponad 100kg karmy dla zwierząt. Jednak to i tak kropla w morzu potrzeb, ponieważ ciągle brakuje pieniędzy na energię, opał i leczenie chorych psów. Przytulisko utrzymuje się ze skromnych emerytur państwa Dobrzańskich oraz z datków ludzi dobrej woli. Bardzo dobrze, że takie audycje radiowe są realizowane. Dzięki nim, ludzie dowiadują się o takich miejscach i mogą pomóc. Zachęcam również wszystkich do wejścia na stronę Przytuliska w Harbutowicach (www.harbutowice.org) i okazanie swojego dobrego serca. Zdjęcia z wizyty w Albumie - tutaj. Kamila Skupień
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie