W dniach 14 i 15 maja klasa VI oraz III gimnazjum udały się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. O godzinie 6. 00, po sprawdzeniu obecności i przypomnieniu zasad regulaminu wyruszyliśmy w czterogodzinną podróż. Pomimo wczesnej pory humory wszystkim dopisywały . Wrocław przywitał nas lekką mżawką i Stadion Miejski zwiedzaliśmy z kapturkami na głowach, za to później pogoda z nawiązką nam odpłaciła. Jako pierwsze zwiedziliśmy Afrykarium, kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Podziwialiśmy min. rekiny i płaszczki z podwodnego akrylowego tunelu. Duże wrażenie zrobiła na nas ekspozycja przedstawiająca dżunglę ze swoją bujną roślinnością i egzotycznymi zwierzętami. Jedyną niedogodnością był panujący wręcz tropikalny upał i duża wilgotność powietrza, co bardzo utrudniało zwiedzanie. Kolejnym punktem naszego zwiedzania było Muzeum Narodowe, w którym obejrzeliśmy wiele niezwykłych ekspozycji i stałych wystaw. Chłopcom z klasy trzeciej szczególnie przypadły do gustu ogromne struktury tkackie Magdaleny Abakanowicz, nie mogli się nadziwić ‘’o co w tym chodzi?’’. Niewątpliwą atrakcją była Panorama Racławicka.
Zwiedzając obiekt uczniowie otrzymali ogromną dawkę wiedzy historycznej oraz informacji na temat powstania tego wielkoformatowego malowidła panoramicznego, które miało wielki wpływ na kulturę masową. Zmęczeni i głodni dotarliśmy do hotelu, gdzie po zakwaterowaniu zjedliśmy obiadokolację w pobliskiej restauracji. To jeszcze nie wszystkie atrakcje tego dnia. O godzinie 21.00 wyruszyliśmy na piechotę pięknym wrocławskim parkiem, obejrzeć niezapomniany multimedialny pokaz ‘’Marzenia’’. Kompleks fontann dostarczył nam niezapomnianych przeżyć urzekając grą świateł i muzyki.
Kolejny dzień był równie ciekawy i obfitował w wiele atrakcji. W tym dniu w zwiedzaniu miasta towarzyszyła nam pani przewodnik. Po obfitym ‘’szwedzkim’’ śniadaniu wyruszyliśmy do Ogrodu Japońskiego - namiastki kraju Kwitnącej Wiśni. Zachwyciły nas pięknie ukształtowane japońskie gatunki roślin , zafascynowała sztuka bonsai. Orientalny pawilon herbaciany , japońskie latarnie oraz bambusowe ogrodzenia stanowiły tło dla licznych ‘‘sweet focie’’ uczniów. Następnie udaliśmy się do Hali Stulecia i znajdującej się nieopodal Iglicy. Uczniowie wysłuchali krótkiej historii związanej z powstaniem hali oraz obejrzeli multimedialną prezentację przedstawiającą jej budowę . Nadszedł czas na Ostrów Tumski – kolejną wielką atrakcję Wrocławia. Pani przewodnik ciekawie opowiadała
o dziedzictwie kulturowym, historycznym i naukowym tego miejsca. Podziwialiśmy wystrój Katedry św. Jana Chrzciciela, św. Elżbiety oraz Marii Magdaleny . Malownicze zakola Odry i niezliczona ilość mostów dodatkowo nadawały magii temu miejscu. Spacerem dotarliśmy do Auli Leopoldina , Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, największej i najbardziej reprezentatywnej części głównego gmachu UW. Zasiadając a ławach studenckich niektórzy uczniowie się rozmarzyli … Weszliśmy na Wieżę Matematyczną – dawne Obserwatorium Astronomiczne urządzone w końcu VII wieku. Z tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę Wrocławia. Ostatnim punktem programu był Rynek . Słuchając ciekawostek związanych z historią miasta o których opowiadała pani przewodnik urokliwymi uliczkami dotarliśmy na miejsce . Chętni uczniowie dla ochłody kupili sobie lody, wszyscy pamiątki i drobne upominki . Daria i Filip z VI klasy rywalizowali ze sobą w szukaniu krasnali, jednego z atrybutów Wrocławia. W samym Rynku znaleźli ich kilkanaście, Daria więcej, więc rywalizację wygrała.
Późnym popołudniem udaliśmy się w drogę powrotną do Rudnika. Obowiązkowym punktem musiała być wizyta w KFC . Fast – foody dodały energii mocno nadwątlonym siłom naszych uczniów. W drodze powrotnej cały autokar rozbrzmiewał śpiewem i żartobliwymi opowiastkami . Panie Agnieszka i Jadzia siedzące z tyłu ,wykazały się wyjątkową cierpliwością znosząc te salwy śmiechu i odpowiadając na niezliczone pytania . Przed godziną 21.00 dotarliśmy na parking przy kościele. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili z niej uzyskując ogromny bagaż doświadczeń i wiedzy, która
z pewnością zaowocuje i zostanie nie raz wykorzystana. AB