• Sposoby sprawdzania osiągnięć edukacyjnych uczniów z przyrody i geografii

Sposoby_sprawdzania_osiagniec_edykacyjnych_uczniow_na_lekcjach_przyrody_i_geografii_w_czasie zdalnego nauczania.pdf

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA  Z PRZYRODY I GEOGRAFII

Sposoby sprawdzania osiągnięć edukacyjnych

1.  Praca ucznia na lekcji

2.  Wypowiedzi ustne

3. Prace pisemne

-    kartkówki

-   sprawdziany

Sprawdziany te oceniane są punktowo według  następującej skali :

ocena niedostateczna:               0- 29 % punktów

ocena dopuszczająca:                 30 - 49 % punktów

ocena dostateczna:                     50 - 74 % punktów

ocena dobra:                                75 - 89 % punktów

ocena bardzo dobra:                   90 - 97 % punktów

ocena celująca:                             100 %

-    samodzielne wykonywanie ćwiczeń

-    zadania domowe

Zadania domowe mogą być również w innej formie, np.: prowadzenie doświadczeń, wykonywanie plakatów, pomocy dydaktycznych.

• Sprawdziany pisemne są obowiązkowe.
          • W  przypadku nieobecności ucznia na sprawdzianie z przyczyn usprawiedliwionych  uczeń zobowiązany jest do napisania zaległego sprawdzianu w terminie dwóch tygodni po powrocie do szkoły, w czasie uzgodnionym  z nauczycielem.
          • Jeżeli nieobecność na sprawdzianie jest nieusprawiedliwiona, uczeń przystępuje do niego na pierwszej lekcji, na którą przyszedł.
          • Uczeń ma prawo do poprawy oceny uzyskanej na sprawdzianie osiągnięć edukacyjnych w terminie jednego tygodnia po oddaniu pracy,

w czasie uzgodnionym z nauczycielem. W przypadku ucznia powracającego po chorobie czas ten liczony jest od dnia powrotu ucznia do szkoły po chorobie.

• Prace pisemne udostępniane są uczniom w trakcie lekcji, natomiast rodzicom na zebraniach lub podczas spotkań  indywidualnych.