• Koło biologiczne

29 maja 2015, grupa miłośników biologii z naszego gimnazjum uczestniczyła w XV Ogólnopolskich Dniach Owada organizowanych przez Wydział Ogrodniczy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów to „Owady wokół nas”. Z uwagą wysłuchaliśmy kilku wykładów o tematyce entomologicznej, a następnie obejrzeliśmy wystawy żywych owadów krajowych i egzotycznych. Podziwialiśmy również świecące skorpiony i duże pająki ptaszniki. Z dużym zainteresowaniem obserwowaliśmy  kameleona podczas posiłku, a wszyscy chętni mieli wyjątkową okazję skosztowania „owadziej kuchni”. Chętnych nie brakowało! Zdjęcia w Albumie - tutaj.

27 marca 2014 r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w IV Powiatowych Warsztatach Chemicznych organizowanych przez Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w  Myślenicach. Naszą szkołę reprezentowali: Joanna Liszka, Katarzyna Hudaszek i Wojciech Koziołek. Na warsztaty uczniowie musieli przygotować plakat na temat „Od wodoru do … - znane i nieznane pierwiastki”, a następnie, już na miejscu, wygłosić referat – prezentację.  Nasza prezentacja obejmowała pierwiastki biogenne takie jak węgiel, siarka, azot i fosfor. Kolejnym etapem warsztatów była obserwacja doświadczeń chemicznych wykonywanych przez uczniów tamtejszej szkoły. Na koniec wszyscy uczestnicy zajęć musieli wykazać się umiejętnością przeprowadzenia  i opisywania prostych doświadczeń chemicznych takich jak wykrywanie skrobi, samopompujący się balonik, budowa modelu cząsteczki kwasu siarkowego (VI) i etanolu. Ta część warsztatów budziła najwięcej emocji.
          Przez udział w tego typu zajęciach uczniowie wzbogacają  swoją wiedzę chemiczną oraz doskonalą umiejętność samodzielnego wykonywania doświadczeń.
           Każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę.

DNI OWADA

3 czerwca 2011r. grupa szesnastu miłośników biologii z naszego gimnazjum wybrała się do Krakowa na XI Ogólnopolskie Dni Owada zorganizowane przez Uniwersytet Rolniczy pod hasłem „Owady i ludzie”. Dzięki udziałowi w wykładach i prelekcjach, wzbogaconych prezentacjami multimedialnymi, poszerzyliśmy swoją wiedzę z zakresu biologii i środowiska  życia tych pięknych i przyjaznych zwierząt.

Obejrzeliśmy również  przygotowane wystawy żywych krajowych i egzotycznych owadów i pajęczaków. Podziwialiśmy patyczaki, modliszki, skorpiony i okazałe ptaszniki,

Najwięcej emocji budziły jednak ogromne krocionogi. Najodważniejsi z nas brali je w ręce i pozwalali im swobodnie poruszać się.