• Zbiórka dla schroniska "Przytul Sierściucha"

•    Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę darów dla zwierząt ze schroniska w Myślenicach.

Zbieramy:

• karmę suchą i mokrą (dla psów i kotów),
            • suplementy na stawy ichorą wątrobę (dla psów),
            • żwirek kukurydziany,
            • ręczniki papierowe,
            • proszek do prania,
            • transportery z metalowym zapinaniem,
            • smycze min. 3m.

Akcja trwa do 3 marca.

Dary można przynosić do opiekunów Samorządu Uczniowskiego: p. Anny Chmury (sala nr 5) lub p. Jolanty Pękali (sala nr 70).

LICZYMY NA CIEBIE!

• Rejonowy Turniej Szachowy szkół podstawowych

• Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w Rejonowym Turnieju Szachowym. Wydarzenie rozpocznie się w czwartek 16 marca 2023 roku o godzinie 930 w budynku ZSZiO  przy ul. Szkolnej 34 w Sułkowicach i zakończy się między godziną 1230 a 1330.

Zawody mają charakter turnieju indywidualnego. Każda szkoła może zgłaszać do 5 uczniów. Większa liczba uczestników jest możliwa po telefonicznym uzgodnieniu w okresie 2 dni przed rozpoczęciem turnieju.

Chętni uczniowie do wzięcia udziału w turnieju dokonują zgłoszenia w sekretariacie naszej szkoły.
            Więcej informacji w regulaminie:

Regulamin-Turnieju-Szachowego-SP.pdf

• PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• W dniach 7-9 marca 2023 r. odbędzie się trzeci, próbny egzamin ósmoklasisty (język polski, matematyka, język obcy nowożytny). W czasie trwania egzaminu opiekę nad uczniami będą sprawować nauczyciele zgodnie z tygodniowym planem zajęć. Podczas pisania uprawnieni zdający korzystają z przysługujących im dostosowań warunków przeprowadzania egzaminu (komputer, wydłużony czas egzaminu, …).

Język polski – 7.03.2023 (wtorek) 1,2,3,4 lekcja

Matematyka – 8.03.2023 (środa) 1,2,3 lekcja

Język obcy – 9.03.2023 (czwartek) 1,2,3 lekcja

Pozostałe lekcje odbywać się będą zgodnie z harmonogramem.
            W dniu egzaminu nauczyciele odbierają materiały egzaminacyjne od Dyrektora
            o godzinie 7:45.

Klasa 8a – sala 75  /  Klasa 8b – sala 77

Przypominamy:
            1. Na egzamin uczeń przynosi ze sobą tylko czarny długopis lub pióra z czarnym atramentem,
            a w przypadku egzaminu z matematyki również linijkę.

2. Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słownika.

3. Nie wolno przynosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych (telefonów, smartfonów,…).

4. Zdający powinien mieć ze sobą ważną legitymację szkolną lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

• 23 lutego - Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

• Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją obchodzony jest w Polsce corocznie 23 lutego. Dzień ten przypomina o znaczeniu zdrowia psychicznego i potrzebie lepszego wsparcia dla osób zmagających się z depresją. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw.

Dominik Kuc, aktywista Fundacji Grow SPACE, przekazał, że w 2021 r. 1439 dzieci i nastolatków podjęło próbę samobójczą. Dane za zeszły rok wskazują, że mamy niestety rekord. - W roku 2022 było dokładnie 2031 prób zamachu na życie wśród dzieci i młodzieży. W stosunku do danych z 2020 roku (niewiele ponad 800 prób) to wzrost o 150 procent - mówił Kuc.

Więcej informacji dla Rodziców i Uczniów znajduje się tutaj:

Depresja

• Korogocho dziękuje!!!

•    Ogromna radość wśród naszych przyjaciół z Korogocho. Przekazana przez nas kwota 7320 zł. została wykorzystana na zakup sprzętu sportowego, ubrań sportowych, adaptacji pomieszczeń przeznaczonych na zajęcia sportowe i opiekuńcze. Do zajęć świetlicowych został zakupiony telewizor, przybory papiernicze i książki. Dzieci otrzymały również naczynia: garnki, talerze, kubki, by mogły w godnych warunkach spożyć posiłek. Szczęście obdarowanych dzieci nie zna granic, tańczą, śpiewają, cieszą się, wielbią Boga. Tak właśnie dziękują za okazane wsparcie i serce.

Galeria_foto

/Dorota Mielecka/

• IGRZYSKA DZIECI W PIŁCE RĘCZNEJ

•    15 lutego 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Sułkowicach odbyły się  Gminne Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców . Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Drużyna dziewcząt w składzie: Oliwia Kasprzyk, Kinga Czernecka, Maja Satora, Oliwia Stanek, Wiktoria Światłoń, Laura Światłoń, Magdalena Lubiecka, Nikola Kiebzak, Patrycja Komperda, Patrycja Piwowarczyk, Alicja Rapacz, Zuzanna Biela, Klaudia Woźnica po zaciętej walce wywalczyła I miejsce. Natomiast reprezentacja chłopców w składzie: Tobiasz Kiebzak, Alan Kiebzak, Bartłomiej Bizoń, Bartłomiej Szczurek, Jakub Wiącek, Ksawery Powroźnik, Szymon Kurowski, Krzysztof Polewka, Jakub Lończyk, Adrian Bielarz, Aleks Klimczyk, Szymon Stelmach zajęła III miejsce.

Turniej, zarówno w kategorii dziewcząt ,jak i chłopców rozegrano systemem „ każdy z każdym ”. Zawodom towarzyszyła wspaniała, sportowa atmosfera, rywalizacja w duchu fair play i dużo pozytywnych emocji.

Dziękujemy za sportową postawę i życzymy kolejnych sukcesów.

• Zapisy do Szkoły Podstawowej w Rudniku

• Ogłoszenie – zapisy do Szkoły Podstawowej w Rudniku (dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie danej szkoły podstawowej)

Zapisy dzieci 7-letnich do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2023/2024 odbywać się będą w dniach od 21 lutego - 10 marca 2023 r. w godzinach 7:00 – 15:00 w sekretariacie placówki. W zapisach do klas I szkół podstawowych biorą udział obowiązkowo dzieci 7-letnie (urodzone w 2016 r.). Do dopełnienia czynności związanych ze zgłoszeniem dziecka do szkoły zobowiązani są jego rodzice lub prawni opiekunowie. Wzór zgłoszenia dziecka do szkoły dostępny jest: --> Zgloszenie_dziecka_do_szkoly.docx