• Klasa VII B 2021 - 2022

• Rok szkolny 2021/2022

Ogrodzieniec

W piękny, choć wietrzny październikowy dzień (21 X 2021) wybraliśmy się na wycieczkę do Ogrodzieńca. Jura Krakowsko – Częstochowska przywitała nas prawdziwie złotą polską jesienią. Aleje drzew okrytych liśćmi w kolorach, których nie sposób wymienić, wzbudzały w nas szczery zachwyt. Wycieczka łączyła edukację z rekreacją. Zwiedziliśmy ruiny warowni zwanej małym Wawelem, wzniesionej za czasów króla Kazimierza Wielkiego i poznaliśmy historie i legendy z nią związane. Zaglądaliśmy do stumetrowej studni, a z kilkunastometrowej wieży podziwialiśmy fantazyjne formy skalne i panoramę na całą jurę. Więcej aktywności wykazaliśmy w Parku Doświadczeń Fizycznych i przekonaliśmy się, że nauka wcale nie musi być nudna. Dowiedzieliśmy się, dlaczego wózek z panią w tym samym czasie przejechał krótszą trasę niż wózek z Kasią, dlaczego lepiej ciągnąć niż pchać, Marcela wsadziliśmy do symulatora dachowania, a Karolinę do symulatora lotów. Oboje sprawdzili się doskonale i z urządzeń wyszli bez uszczerbku na zdrowiu. Najwięcej frajdy jednak sprawiły nam tor saneczkowy i dom strachów. W tych miejscach daliśmy upust naszym emocjom, a zjazd na torze saneczkowym nawet powtórzyliśmy. Wycieczka była super.

Zdjęcia w albumie

Kudłacze

Dość siedzenia przed laptopem! Dziś, 16.09.21, byliśmy na pieszej wycieczce  krajobrazowej. Pogoda mimo niepomyślnych zapowiedzi, była fantastyczna – w sam raz na piesze wędrówki. Busem dojechaliśmy na parking pod Kudłaczami, dotarliśmy  do schroniska PTTK, gdzie zrobiliśmy lekki postój. Potem zielonym szlakiem udaliśmy się na Suchą Polanę.  Po drodze mijaliśmy żołnierzy, którzy mieli swój zlot w okolicznych lasach oraz  licznych turystów mniej lub bardziej zorganizowanych w grupy. Na Suchej Polanie z tablic informacyjnych dowiedzieliśmy się o oddziałach partyzanckich działających w okolicznych lasach. Ognisko, kiełbaska i chleb pieczony nad ogniem wszystkim bardzo smakowały. A potem już były tylko śpiewy i zabawy. Czas, jak zwykle na wycieczkach, za szybko minął.

Zdjęcia w albumie