• Wytyczne dla rodziców dzieci przedszkolnych

          • Wytyczne dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego

             

            • Od 6 maja br. otwieramy przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego, przy uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.
            • Ze względu na sytuację epidemiczną organ prowadzący może ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej.
            • W pierwszej kolejności z przedszkola powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.
            • Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

            Rodzicu,

            • Aby zapewnić dziecku odpowiednią opiekę podczas pobytu w placówce, przekaż dyrektorowi istotne informacje o stanie jego zdrowia.
            • Zaopatrz swoje dziecko, jeśli ukończyło 4. rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z placówki.
            • Przyprowadź do placówki dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych.
            • Nie posyłaj dziecka do przedszkola, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych
              i lekarza.
            • Wyjaśnij dziecku, żeby nie zabierało do przedszkola niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek.
            • Regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny.
            • Podkreśl, że powinno ono unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą mydłem i nie podawać ręki na powitanie.
            • Zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Pamiętaj, że Ty także powinieneś je stosować, bo dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu.

          • Poradnik dla Ósmoklasistów - oferta kształcenia na rok 2020/2021

          • Szanowni Państwo,

            Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Myślenicach przesyła w załączeniu ofertę kształcenia na rok szkolny 2020/2021 w szkołach ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Myślenicki, skierowaną do uczniów klas ósmych, przed którymi ważna decyzja dotycząca dalszej drogi edukacji. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, zrezygnowaliśmy w tym roku z drukowanej wersji Poradnika, kierując do uczniów ofertę w wersji elektronicznej. Zwracamy się z prośbą o udostępnienie Poradnika uczniom Państwa szkoły. Liczymy na to, iż pomoże on ósmoklasistom w podjęciu decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Poradnik_dla_Osmoklasistow.pdf

        • Zawieszenie opłat w przedszkolu i szkole podstawowej
          • Zawieszenie opłat w przedszkolu i szkole podstawowej

          • W związku z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Burmistrz Gminy Sułkowice informuje o podjętej decyzji w zakresie zawieszenia w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania przedszkoli i szkół opłat za korzystanie
            z wychowania przedszkolnego oraz opłat za wyżywienie w przedszkolach i szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Sułkowice.

          • KONKURS KARTEK I OZDÓB WIELKANOCNYCH

          • Kochani! Siedzimy w domu! Nudzimy się! Dyrektor Sułkowickiego Ośrodka Kultury zachęca wszystkich uczniów i dzieci przedszkolne do wzięcia udziału w konkursie wielkanocnym on-line!
            Wyślij zdjęcie wykonanej przez Ciebie kartki świątecznej lub ozdoby,która w tym roku udekoruje Twój stół wielkanocny. Pokaż nam jak spędzasz czas, a my docenimy Twoje działania!

          • Korekty zdalnego nauczania w ZPO od 30.03.2020

          • W związku z zaistniałą sytuacją na terenie całego kraju dotyczącą barier technicznych: ograniczenia funkcjonalność dziennika elektronicznego, problemów z logowaniami na portalu www.epodreczniki.pl, przeciążeniem łączy internetowych, wprowadzamy korekty, w celu ulepszenia zdalnego nauczania w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku. 
            1. Od 30 marca 2020 r. lekcje i materiały edukacyjne, będą zamieszczane w zakładkach klas, znajdujących się na stronie głównej szkoły.
            2. Materiały zwrotne (wskazane przez nauczycieli) będą przesyłane za pośrednictwem messenger lub poczty elektronicznej e-mail.
            3. W zakładce (informacje/podział godzin) zostały zamieszczone ramowe plany lekcji dla klas i nauczycieli. 
               (Zmniejszamy liczbę tygodniowych lekcji do realizacji z poszczególnych przedmiotów)
               Nauczyciel wraz z uczniami loguje się na grupie messenger zgodnie z planem zajęć. W trakcie trwania lekcji,  uczeń realizuje treści, które zostały wcześniej przygotowane przez nauczyciela i zamieszczone na stronie internetowej szkoły. Nauczyciel w tym czasie wspomaga uczniów, odpowiada na ich pytania, w razie potrzeby udziela dodatkowych wskazówek do zajęć. (Z uwagi na ograniczenia związane z dostępem do szerokopasmowego łącza internetowego, zajęcia nie mogą obligatoryjnie odbywać się w formie wideokonferencji.)
            4. W poniedziałek zostanie zamieszczony nowy harmonogram konsultacji nauczycieli z uczniami / rodzicami (messenger).
            5. Nie ma konieczności logowania się przez uczniów na stronie www.edpodrecznki.pl. Korzystanie z portalu na potrzeby poszczególnych tematów może odbywać się bez logowania.

          • Platforma edukacyjna Ministerstwa Edukacji Narodowej

          • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie. W trosce o jak najlepszą możliwość realizacji zdalnego nauczania Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło platformę edukacyjną www.epodreczniki.pl. W dniu dzisiejszym (24.03.2020) za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej, utworzyliśmy konta użytkowników dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły podstawowej. Kompletne dane do kont, zostały przekazane wychowawcom klas, którzy zobligowani są do przekazania ich uczniom / rodzicom uczniów. W celu zapewnienia optymalnej funkcjonalności platformy edukacyjnej epodreczniki, bardzo prosimy o przekazanie wychowawcom klas, informacji o wpisanym adresie e-mail, użytego w chwili uzupełniania danych konta ucznia. Adresy email przekazujemy wychowawcą klas za pośrednictwem grup klasowych aplikacji Messneger (ewentualnie dziennika elektronicznego). Bardzo dziękujemy za wyrozumiałość. Poniżej zamieszczam linki do filmów instruktażowych dotyczących pracy na platformie. (Warto zobaczyć)

            1. Rejestracja i logowanie    

            2. Importowanie klas przez nauczyciela 

            3. Udostępnianie materiałów

            4. Lekcje z e-materiałem

          • Realizacja zdalnego nauczania w Zespole Placówek Oświatowych od 25 marca 2020 r.

          • Zdalne nauczanie w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku:
             

            1. Głównym narzędziem do komunikowania się nauczycieli z uczniami i ich rodzicami jest dziennik elektroniczny.
                Za jego pośrednictwem nauczyciele wysyłają uczniom temat zajęć wraz z datą realizacji. Przekazują informację niezbędne do lekcji.
            W szczególności zalecają wykorzystanie.

            a) materiałów i funkcjonalności Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej udostępnionej przez ministra oświaty i wychowania pod adresem www.epodreczniki.pl. Nauczyciel odsyła uczniów na stronę internetową www.epodreczniki.pl, gdzie znajdują się gotowe lekcje. (np. film tematyczny, zadania do samodzielnego rozwiązania przez uczniów). Nauczyciel obowiązkowo zakłada konto na stronie internetowej www.epodreczniki.pl. Uczniom konta zakłada Dyrektor za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej SIO. W przypadku trudności z exportem danych (do dnia dzisiejszego nie działa export), wychowawca klasy za pośrednictwem dziennika elektronicznego obliguje uczniów do założenia kont;
            b)  materiałów dostępnych na stronach internetowych rekomendowanych przez resort edukacji,  w tym na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych,
            c)  materiałów prezentowanych w programach publicznej telewizji i radiofonii,
            d)  innych materiałów wskazanych przez nauczyciela.

            2. Uczniowie podejmują aktywności określone przez nauczyciela, potwierdzając zapoznanie się ze wskazanym materiałem co stanowi
            podstawę do oceny pracy ucznia.

                3. Dodatkowym narzędziem służącym do kontaktu ucznia lub jego rodzica z nauczcyielem jest Messenger. Dzięki, której:


            a) nauczyciel prowadzi konsultacje z uczniem lub jego rodzicem, dotyczącą realizacji treści nauczania; (harmonogram konsultacji zostanie zamieszczony na stronie internetowej szkoły)
            b) nauczyciel przekazuje uczniom dodatkowe informacje i wskazówki do zadań;
            c) nauczyciel przesyła uczniom poprzez utworzoną grupę klasy aplikacji Messenger w postaci załączników (dodatkowe karty pracy, materiały dydaktyczne, ćwiczenia do wykonani jeśli są one niezbędne do nauki i nie jest możliwe przesłanie ich za pomocą dziennika elektronicznego;
            d) na indywidualne konto nauczyciela aplikacji Messenger (nie przez grupę) uczeń odsyła wypełnioną kartę pracy, zrealizowane ćwiczenie lub rozwiązane zadanie, wskazane wcześniej przez nauczyciela, stanowiące podstawę do oceny cząstkowej.  (Rozwiązania zadań, wykonane ćwiczenia uczeń zapisuje w pliku znanego mu edytora tekstu np. Microsoft Word, Open Office. W przypadku trudności z utworzeniem pliku przez ucznia, dopuszczalną formą jest przesłanie pliku w postaci zdjęcia – zdjęcie musi być czytelne).
            * Jeżeli uczeń i jego rodzic nie posiadają zainstalowanej aplikacji Messenger, wymiana plików odbywa się za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail, po wcześniejszym uzgodnieniu tej formy przesyłania danych rodzica ucznia z nauczycielem.

            4. Oceny nauczyciele wpisują do dziennika elektronicznego. Na wniosek ucznia lub jego rodzica za pośrednictwem dziennika elektronicznego lub aplikacji Messenger, nauczyciel uzasadnia ustaloną ocenę. (W okresie od 26 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. uczeń powinien uzyskać co najmniej 1 ocenę z każdego przedmiotu)

            5.  Harmonogram realizacji zajęć jest zgodny z tygodniowym planem lekcji.

            6. Nauczyciele realizują z uczniami głównie treści wynikające z podstawy programowej danego przedmiotu. Dbają o to, aby nadmiernie nie obciążać uczniów. Rozszerzanie materiału jest możliwe tylko w przypadku  prośby ucznia lub jego rodzica, skierowanej do nauczyciela na konsultacji
            poprzez Messenger.

            7. Sposobem dokumentowania realizacji zadań jest dziennik elektroniczny.

            8. Pedagodzy poprzez aplikację Messenger kontaktują się z uczniami objętymi pomocą psychologiczno-pedagogiczną i w uzgodnionych godzinach wspierają uczniów w nauce.

            9. Dyrektor ustala zasady zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć realizowanych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na podstawie dokumentacji. Wykonanie lekcji nauczyciel rejestruje w arkuszu realizacji treści nauczania.

            10. Przedszkole samorządowe w Rudniku realizuje zdalne nauczanie z wykorzystaniem grup przedszkolnych rodziców, utworzonych na aplikacji Messenger. Nauczycielki przedszkola realizują podstawę programową, udzielają konsultacji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-13:00.



             

          • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

          • Informujemy, że lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia do Przedszkola Samorządowego w Rudniku została umieszczona na drzwiach wejściowych placówki. Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia proszeni są o przesłanie drogą elektroniczną (e-mail: zpo.rudnik@sulkowice.pl) pisemnego oświadczenia – potwierdzenia woli zapisu w formie skanu lub fotografii w terminie 24 – 25 marca 2020 r. Druk w załączeniu. Oswiadczenie_woli_przyjecia.docx
            Złożenie w sekretariacie szkoły wersji papierowej będzie możliwe po ustaniu zagrożenia związanego z koronawirusem.

            Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostanie opublikowana 26 marca 2020 r.

            Ważne!

            Zgodnie z art. 158 ustawy Prawo Oświatowe:

            6. W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do danego publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej, publicznej innej formy wychowania przedszkolnego, publicznej szkoły, publicznej placówki, na zajęcia w publicznej placówce oświatowo-wychowawczej, na kwalifikacyjny kurs zawodowy lub na kształcenie ustawiczne w formach pozaszkolnych.

            7. Uzasadnienie sporządza się w terminie 5 dni od dnia wystąpienia przez rodzica kandydata lub kandydata pełnoletniego z wnioskiem, o którym mowa w ust. 6. Uzasadnienie zawiera przyczyny odmowy przyjęcia, w tym najniższą liczbę punktów, która uprawniała do przyjęcia, oraz liczbę punktów, którą kandydat uzyskał w postępowaniu rekrutacyjnym.

            8. Rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni może wnieść do dyrektora publicznego przedszkola, publicznej szkoły lub publicznej placówki odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej, w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.

            9. Dyrektor publicznego przedszkola, publicznej szkoły lub publicznej placówki rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej, o którym mowa w ust. 8, w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania. Na rozstrzygnięcie dyrektora danego publicznego przedszkola, publicznej szkoły lub publicznej placówki służy skarga do sądu administracyjnego.

            Rodzice dzieci, którzy składali deklarację kontynuacji wychowania przedszkolnego nie potwierdzają woli zapisu. 

          • Komunikator zdalnego nauczania - MEESENGER

          • Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie. Od dnia 26 marca 2020 r. (czwartek) realizacja zdalnego nauczania w Zespole Placówek Oświatowych będzie realizowana za pośrednictwem komunikatora Meesenger. Nauczyciele wychowawcy są w trakcie tworzenia grup klasowych / przedszkolnych. Taka forma szybkiego porozumiewania się, to optymalne rozwiązanie dla kontaktu nauczycieli z uczniami (rodzicami). Nauczyciele będą mogli prowadzić lekcje, wspierać uczniów, służyć pomocą. Zapewni to możliwość realizacji treści podstawy programowej przy zwiększonym zaangażowaniu nauczycieli. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom za sumienne wywiązywanie się z obowiazku tworzenia kont w aplikacji Meesenger. Z pewnością zaowocuje to większą efektywnością nauczania, przy ograniczeniu pomocy rodziców w naukę ich dzieci.

    • Kontakty

      • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
      • 122732018
        fax: 122732018
        telefony wewnętrzne:
        sekretariat 20
        pedagog 24
        kuchnia 25
      • Rudnik, ul. Szkolna 55
        32-440 Sułkowice
        Poland
      • Dyrektor: mgr Konrad Gomulak
        Wicedyrektor: mgr Agnieszka Szlachetka
    • Logowanie