Informujemy, iż od dnia 25.05.2020 uruchomiliśmy dodatkową zakładkę dla Uczniów i Rodziców z informacjami dotyczącymi EGZAMINU ÓSMOKLASISTY. W tym miejscu znajdować się będą min. wykazy zdających w poszczególnych salach, procedury bezpieczeństwa wraz z wytycznymi CKE, GIS, MEN dotyczące przeprowadzenia egzaminu, składy komisji egzaminacyjnych, inne niezbędne informacje. Życzymy sukcesu naszym zdającym. POWODZENIA!
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - informacje dla UCZNIÓW i RODZICÓW
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
29 maja dla społeczności szkolnej Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku jest datą szczególną, albowiem tego dnia obchodzimy Dzień Patrona – króla Kazimierza III Wielkiego. Upamiętniając tę szczególną postać historyczną, warto przytoczyć słynne powiedzenie: zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną, które doskonale charakteryzuje czasy panowania władcy. Potwierdzeniem niniejszego są słowa kanonika krakowskiego Jana Długosza zamieszczone w Rocznikach, pisał on bowiem z perspektywy stu lat o ostatnim Piaście na tronie polskim:
Taka wielka tkwiła w nim chęć uświetnienia i wzbogacenia Królestwa Polskiego, że podejmował bardzo trudne i znaczne wydatki na budowę murowanych kościołów, zamków, miast i dworów, dokładając wszelkich starań, by Polskę, którą zastał glinianą, drewnianą i brudną, zostawił murowaną i nadał jej wielki rozgłos, co mu się też i udało. On też obudził w Polsce u wszystkich zapał do wznoszenia murowanych budowli.
Monarcha prócz budowy systemu zamków i warowni obronnych, zreformował administrację i prawo. W 1364 roku król założył Akademię Krakowską, czyli dzisiejszy Uniwersytet Jagielloński. Wzorowana na Uniwersytecie Bolońskim uczelnia była drugą uczelnią wyższą w tej części Europy. Umożliwiła zyskanie wyższego wykształcenia bez konieczności wyjeżdżania z Polski, a dodatkowo przyciągała zagraniczne, światłe umysły. W ciągu prawie 40 lat panowania tego władcy, terytorium Polski powiększyło się niemal trzykrotnie, a kraj znacznie się umocnił.
Mając za patrona króla, który łączył waleczność przodków ze sztuką dyplomacji i talentem wielkiego męża stanu, czujemy ogromną dumę.
/Józefa Staśko, Dorota Mielecka/
Przedszkole Samorządowe w Runiku od 25 maja 2020 r.
Przypominamy, iż w związku z wznowieniem działalności Przedszkola Samorządowego w Rudniku od dnia 25 maja 2020 r.:
Przyjmujemy do przedszkola tylko i wyłącznie dzieci, których rodzice dostarczyli do sekretariatu dokumenty (karta zgłoszenia dziecka do Przedszkola Samorządowego w okresie pandemii COVID-19, ankieta dotycząca stanu zdrowia dziecka, zgoda na pomiar temperatury ciała dziecka, potwierdzenie zapoznania z dokumentacją).
Kuchnia gotuje posiłki niezależnie od liczby dzieci przedszkolnych, a opłata za wyżywienie nie ulega zmianie.
Przyprowadzając dziecko do przedszkola, należy pamiętać:
a) wejście do budynku możliwe jest tylko od strony placu zabaw;
b) wyznaczone są linie wskazujące odległość w jakiej rodzice czekają na swoją kolei;
c) rodziców obowiązują założone maseczki / przyłbice / chusty ochronne na usta i nos;
d) dzieci powyżej 4 roku życia muszą mieć zakryty nos i usta (obowiązek rodzica);
e) GIS nie zaleca dezynfekowania rąk przez dzieci;
f) dziecko przed wejściem do budynku odbiera wskazana woźna porządkowa;
g) po wejściu do budynku następuje pomiar temperatury ciała dziecka (rodzic czeka przed budynkiem do momentu uzyskania informacji od woźnej, że temperatura ciała dziecka jest prawidłowa. W przypadku odstępstwa temperatury ciała dziecka od 36,6C, rodzic odbiera dziecko natychmiast;
(Pracownik dezynfekuje termometr bezdotykowy po każdym użyciu)
h) woźna oddziałowa odprowadza dziecko do szatni i czuwa przy zdejmowaniu odzieży wierzchniej. Następnie nadzoruje prawidłowe mycie rąk dziecka w łazience. Po skończonych czynnościach zaprowadza dziecko do sali;
i) rodzic / prawny opiekun dziecka, przekazuje nauczycielowi aktualny nr telefonu w celu umożliwienia błyskawicznego kontaktu nauczyciela z rodzicem w razie konieczności.Z sal zostały usunięte dywany, firanki i zasłony, drobne klocki / przedmioty, których nie dałoby się skutecznie dezynfekować.Zamiast dywanów są materace.
W czasie pobytu w przedszkolu, dzieci pod opieką nauczyciela i woźnej oddziałowej mogą korzystać z placu zabaw. (Plac zabaw będzie dezynfekowany codziennie)
W celu usprawnienia procesu odbioru dziecka z przedszkola, na 2-3 min przed przybyciem do Przedszkola, rodzice mogą poinformować o tym fakcie nauczyciela (kontakt messenger), aby ten mógł podjąć czynności związane z oddaniem dziecka pod opiekę rodzica / prawnego opiekuna.
KONSULTACJE W SZKOLE PODSTAWOWEJ - DOKUMENT + ZAŁĄCZNIKI
W związku z planowanym uruchomieniem konsultacji od 25 maja 2020 dla ósmoklasistów, a od 1 czerwca 2020 dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza III Wielkiego, zwracamy się z uprzejmą prośba do wszystkich rodziców i naszych podopiecznych o zapoznanie się z treścią dokumentu "Organizacja konsultacji w ZPO w Rudniku". Przed przystąpieniem do konsultacji, rodzic / prawny opiekun ucznia zobowiązany jest wypełnić ankietę dotyczącą stanu zdrowia ucznia oraz zgodę na pomiar temperatury ciała. Dokumenty poniżej:
ORGANIZACJA_KONSULTACJI_W_ZPO_W_RUDNIKU.pdf
Zwrot książek do biblioteki 25-29 maja
Informujemy, że książki do biblioteki można zwracać od 25 maja do 29 maja w godzinach 8:30-15:00 według harmonogramu:
25 V (poniedziałek) - klasy I i II
26 V (wtorek) – klasy III i IV
27 V (środa) – klasy V i VI
28 V (czwartek) – klasy VII i VIII
29 V (piątek) – nauczyciele, ewentualnie uczniowie, którzy nie zwrócili książek w wyznaczonym terminie.
Zobowiązuję uczniów, rodziców i nauczycieli do zapoznania się z dokumentem "Organizacja zwrotów książek i podręczników w okresie pandemii COVID-19" i zastosowania się do wytycznych.
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021
Ogłaszamy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych. Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany został do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.
Wnioski o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:
- od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnieniego o świadectwo ukończenia szkoły.
- od 31 lipca – do 4 sierpnia br. – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.
Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.
Terminy uzupełnienia wniosków
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:
- do 10 lipca br. – o świadectwo ukończenia szkoły,
- do 4 sierpnia br. – o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.
Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
W okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zapoznanie się rodziców i uczniów z wynikami postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych) może odbywać się za pomocą stron internetowych tych jednostek.
Potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej
Od 13 do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe chodzi również o zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub pełnoletni kandydat informują o tym dyrektora szkoły w terminie do 18 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00. Należy wtedy wskazać przyczynę niedotrzymania terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 25 września 2020 r.
Nieprzedłożenie do 25 września 2020 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą 19 sierpnia 2020 r.
KONSULTACJE W SZKOLE PODSTAWOWEJ
Od 25 maja 2020 uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Rudniku będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności z tych przedmiotów, z których od 16 do 18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły i potrzeby uczniów. Dotychczasowe konsultacje prowadzone były przez nauczycieli w formie on-line z wykorzystaniem aplikacji Messenger. Rekrutację grup przeprowadza nauczyciel przedmiotu (maksymalna liczba uczniów 1 grupy to 10-12 uczniów w zależności od wielkości sali).
Od 1 czerwca br. uczniowie pozostałych klas ze szkoły będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb uczniów, a także warunków szkoły.
Wznowienie pracy Przedszkola Samorządowego w Rudniku od dnia 25 maja 2020
W związku z pojawiającymi się sygnałami dotyczącymi zainteresowania ze strony rodziców, powrotem ich dzieci na zajęcia opiekuńcze, informujemy, że Przedszkole Samorządowe w Rudniku zostanie uruchomione od dnia 25 maja 2020 r. Rodzic / prawny opiekun dziecka, które ma zostać objęte wychowaniem przedszkolnym w okresie pandemii, obligatoryjnie zapoznaje się z informacjami znajdującymi się w zakładce Przedszkole / Rekrutacja COVID-19. Po zapoznaniu się z treścią dokumentów, wypełnione druki: 1) karta zgłoszenia dziecka do przedszkola w okresie pandemii COVID-19; 2) ankieta dotycząca stanu zdrowia dziecka; 3) zgoda na pomiar temperatury ciała dziecka; 4) Potwierdzenie zapoznania z dokumentacją; rodzic / prawny opiekun dostarcza je do sekretariatu szkoły osobiście lub za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail, wysyłając na adres zpo.rudnik@sulkowice.pl.
Termin składania ww. dokumentów przez rodziców, którzy chcą posłać swoje dziecko do Przedszkola od dnia 25 maja 2020 r. ustalono do dnia 21 maja 2020 r. (czwartek)
Setna rocznica urodzin Jana Pawła II
WYJĄTKOWE URODZINY
Dzisiaj 18 maja2020, mija równo sto lat od narodzin naszego wielkiego Rodaka, świętego Jana Pawła II Wielkiego. Przesłaniem Jego pontyfikatu były słowa wypowiedziane na początku: "Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi, otwórzcie drzwi jego zbawczej władzy".
Nazywał się Karol Wojtyła. Dla przyjaciół Lolek. Być przyjacielem Karola… kto by nie chciał? Mieć za przyjaciela (przyszłego) Świętego… Tak po prostu. Zwłaszcza, że Ten Człowiek nie stronił od ludzi. Jako mały chłopak był zawsze wśród kolegów. Na studiach podobnie. Potem jako duchowny – chciał być dla każdego, kto był w potrzebie. Jednał, kochał, modlił się i słuchał. Rozumiał ludzi i ich problemy. Był wrażliwym i mądrym człowiekiem. Od dzieciństwa powierzał swoje życie Bogu w codziennej modlitwie, z którą nie ustawał aż do końca. Trudne doświadczenia z młodości połączone z wytrwałym i ufnym kontaktem z Bogiem, stanowiły solidny fundament, na którym opierała się jego misja życia.
Jako Papież troszczył się o każdego człowieka, pochylał się nad każdą grupa społeczną.
- Nie bał się odpowiadać na trudne pytania, również stawiane te przez dzieci:
https://www.youtube.com/watch?v=3oKH38_q_Io&=&t=196s
- Potrafił wyznaczać kierunki dla wszystkich również dla młodych ludzi:
https://www.youtube.com/watch?v=bKoGKa74eQU
- Troska o wychowanie młodego pokolenia była dla Niego bardzo ważna:
https://www.youtube.com/watch?v=m0hRR1-P24U
Dzisiaj w szczególny sposób pamiętamy o Wielkim naszym świętym Rodaku, o godzinie 17.00 zapalny w naszych oknach świecę, udekorujmy nasze okna w barwy papieskie. W tym szczególnym dla całego świata dniu łączmy się z całym Kościołem we wspólnej modlitwie. Dziękujmy za dar Jana Pawła II.
https://www.youtube.com/watch?v=u-XGQ4h1Qns
/zespół katechetyczny ZPO/
Najpiękniejsza kapliczka dla Matki Bożej
Miesiąc maj w polskiej tradycji, kojarzy się odprawianiem nabożeństw majowych, śpiewem pieśni maryjnych i strojeniem przydrożnych kapliczek. Już od najdawniejszych czasów ludzie budowali kapliczki – z figurkami lub obrazamiprzedstawiającymi Madonnę - przy których odprawiano ,,Majówki".Obecna sytuacja związana z pandemią spowodowała, że większość Majówek, odbywa się w domach, w gronie najbliższych. W celu propagowania tejpolskiej tradycji oraz umożliwienia rozwoju aktywności twórczejw okresie zdalnego nauczania, ogłoszony został konkurs na ,,Najpiękniejszą kapliczkę dla Matki Bożej”.Chętni uczniowie z klas 1,2 i 4 wykonali przepiękne kapliczki, przy których mają się modlić Litanią Loretańską z najbliższymi w swoich domach. Wykazali się ogromną pomysłowością, talentem i inwencją twórczą.Z wielką przyjemnością jury –w składzie p. Agnieszka Przała, p.Bogusława Szczurek, p. Józefa Staśko –uczestniczyło w wyborze najbardziej oryginalnych kapliczek spośród 39 nadesłanych prac. Tak licznie wykonane kapliczki dodają kolorytu tym trudnym dniom, jednocześnie wpisując się doskonale w nasz polski kult maryjny.
Jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce – Kacper Ulman kl. I c
II miejsce – Konrad Żak kl. II c
III miejsce – Karol Król kl. IV a
Eryk Solecki kl. IV a
Wyróżnienia: Livia Marques kl. I a, Wiktor Jasek kl. II b, Alicja Mistarz kl. II b, Igor Zakrzewski kl. I a, Filip Król kl. I b, Filip Szczurek kl. I c, Iga Sznajder kl. II a.
Laureatom serdecznie gratulujemy!
Wszyscy uczniowie uczestniczący w konkursie otrzymali ocenę celującą z religii, a zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe. (D.Mielecka) Zdjecia w albumie - tutaj
Wytyczne GIS, MZ i MEN dla klas I-III szkoły podstawowej
Uprzejmie prosimy rodziców uczniów edukacji wczesnoszkolnej o zapoznanie się z treścią wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej dotyczących uruchomienia zajęć opiekuńczych w klasach I-III szkoły podstawowej.
Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021
Terminy składania wniosków i dokumentów do szkół ponadpodstawowych
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 15 czerwca 2020 r. do 4 sierpnia 2020 r., z wyjątkiem:
- szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej,
- oddziału dwujęzycznego,
- oddziału międzynarodowego,
- oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej,
- oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji,
oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski składane będą do dnia poprzedzającego przeprowadzenie w I terminie, odpowiednio sprawdzianu kompetencji kierunkowych, predyspozycji językowych, kompetencji językowych i prób sprawności fizycznej, o których mowa w pkt. 3-5 harmonogramu. Dyrektor szkoły określa szczegółowy termin sprawdzianu uzdolnień kierunkowych, sprawdzianu kompetencji językowych, sprawdzianu predyspozycji językowych oraz prób sprawności fizycznej.
UWAGA! W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki, można składać elektronicznie.
Termin składania świadectwa i zaświadczenia o wyniku egzaminuDo 4 sierpnia 2020 r. należy złożyć uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły oraz o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty (może być także wersja elektroniczna)
Termin ogłoszenia list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych12 sierpnia 2020 r. zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkół.
Termin ogłoszenia list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych19 sierpnia 2020 r. zostaną ogłoszone listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do szkół.
UWAGA! W okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty listy z wynikami postępowania rekrutacyjnego zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych mogą być publikowane na stronach internetowych szkół.
Link_kommunikat_MEN_rekrutacja_2020/2021
BASEN - spotkanie w dniu 19 maja 2020
Informujemy, iż spotkanie z panią Katarzyną Grzywacz dotyczące rozliczenia (zwrócenia) niewykorzystanych środków pieniężnych zgromadzonych na poczet wyjazdów uczniów Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza III Wielkiego na basen AQUARIUS w Myślenicach, odbędzie się w dniu 19 maja 2020 r. (wtorek) o godz. 14:00 w sali 28.
Zmiana terminu dni wolnych od zajęć w szkole podstawowej
W związku z przełożeniem terminu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, Rada Pedagogiczna Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku, w dniu 7 maja pozytywnie zaopiniowała propozycję Dyrektora, dotyczącą zmiany terminu dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole podstawowej. Dni wolne (niewykorzystane) 21,22,23 kwietnia 2020 r. zostały zmienione na 16,17,18 czerwca 2020 r.
Uchwala-w-sprawie-zmiany-dodatkowych-dni-wolnych-od-zajec.pdf
Czasowe zawieszenie działalności Przedszkola Samorządowego w Rudniku do 22 maja 2020
Na podstawie § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r., Nr 6, poz. 69 z późn. zm.), § 4b pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410), § 14 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493), po uzyskaniu zgody organu prowadzącego, działalność Przedszkola Samorządowego w Rudniku jest zawieszona w okresie od 11 maja 2020 r. do 22 maja 2020 r. (włącznie)
ZEBRANIA Z RODZICAMI - PRZEDSZKOLE I SZKOŁA PODSTAWOWA
Informujemy, iż zebrania z rodzicami dzieci przedszkolnych i uczniów szkoły podstawowej odbędą się w dniu 14 maja 2020 r. (czwartek) od godziny 17:00. Zebrania prowadzone będą za pośrednictwem dziennika elektronicznego, telefonicznie lub z wykorzystaniem aplikacji Messenger.
Wychowawcy przedszkola przesyłają informacje ogólne dotyczące pracy oddziału przez grupę utworzoną w aplikacji Messenger. Dodatkowo łączą się z rodzicem każdego dziecka telefonicznie lub za pomocą programu Messenger w celu przeprowadzenia rozmowy indywidualnej.
Wychowawcy klas I-VIII szkoły podstawowej informacje ogólne dotyczące zebrania, przesyłają za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Dodatkowo łączą się z rodzicem każdego ucznia telefonicznie lub za pomocą programu Messenger w celu przeprowadzenia rozmowy indywidualnej.
* Przeprowadzenie rozmowy z rodzicem każdego dziecka / ucznia jest obowiązkowe.
** Dozwolone jest przeprowadzenie rozmowy indywidualnej wychowawcy z rodzicem dziecka / ucznia w innym
terminie, jednak nie później niż do czwartku 14 maja 2020 r. włącznie.
*** Obligatoryjnie wychowawcy odnotowują przeprowadzenie rozmowy z rodzicem w postaci notatki.
Karol Marek - tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Tematycznego " Od algorytmu do programu"
Z przyjemnością informujemy, że Karol Marek uczeń kl. 8a szkoły podstawowej uzyskała tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Tematycznego "Od algorytmu do programu". Serdecznie gratulujemy.
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Myślenicki na rok szkolny 2020/2021
DRODZY ABSOLWENCI
KLAS VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH,
Przed Wami bardzo ważny moment podejmowania decyzji o wyborze dalszej drogi edukacyjnej. Udostępniamy do Waszej dyspozycji elektroniczny system wspomagania rekrutacji do klas pierwszych branżowych szkół I stopnia, techników i liceów ogólnokształcących „Vedukacja – Nabór Szkoły podstawowe” firmy VULCAN. System będzie dostępny na stronie internetowej:
Od 11 maja 2020 r. oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych będzie ogólnie dostępna dla wszystkich uczniów zainteresowanych nauką w naszych szkołach, bez konieczności logowania do systemu Vedukacja.
Dotychczasowy harmonogram rekrutacji, w związku z sytuacją epidemiologiczną oraz ustalonymi w terminie 16-18 czerwca 2020 r. egzaminami ósmoklasisty,nie obowiązuje. Będzie on aktualizowany na bieżąco, jak tylko zostaną podane do publicznej wiadomościprzez Ministra Edukacji Narodowej nowe terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Do tego czasu nie będziecie mogli sięzalogować do systemu Vedukacja w celu wyboru szkół, do których chcielibyście aplikować.
Pamiętajcie, że możecie kandydować najwyżej do 3 szkół, ale nie ma ograniczenia, co do ilości oddziałów w tych szkołach. Kolejność wyboru szkół nie ma znaczenia, lecz bardzo istotną rolę odgrywa to, w jakiej kolejności wybieracie oddziały. Oddział wybrany jako pierwszy, to oddział, do którego najbardziej chcecie się dostać. Ostatni to ten, na którym najmniej Wam zależy. Przemyślcie dobrze kolejność oddziałów oraz nie ograniczajcie się do jednego czy dwóch oddziałów. Wybierając większą liczbę oddziałów zwiększacie swoją szansę przyjęcia do szkoły. System przydzieli kandydata tylko do jednego oddziału w jednej szkole, dlatego tak ważne jest, aby wybór i kolejność oddziałów były naprawdę przemyślane!
Dodatkowo możecie wskazać, jakich języków obcych chcielibyście się uczyć, gdybyście mogli wybierać je dobrowolnie. W systemie możecie uszeregować języki obce i poziom nauczania zaczynając od tego, którego chcielibyście uczyć się najbardziej, a kończąc na tym, którego chcielibyście uczyć się najmniej. Niniejsze dane będą mieć jedynie charakter informacyjny dla szkoły, do której zostaniecie przyjęci i mają pomóc w przydzieleniu do odpowiedniej dla Was grupy językowej. Informacja ta nie ma wpływu na przebieg rekrutacji, jednak im dokładniej określicie swoje preferencje językowe, tym większe macie szanse, że zostaniecie przydzieleni do najbardziej odpowiadającej Wam grupy.
Po zakończeniu wypełniania danych w systemie składacie Podanie (Wniosek) bezpośrednio w szkole pierwszego wyboru.
Mamy nadzieję, że Wasza praca w systemie elektronicznego naboru będzie przebiegała bezproblemowo, a zawarte w nim informacje będą przydatne w podejmowaniu decyzji.
Aby ułatwić Wam wybór dalszej drogi edukacyjnej przygotowaliśmy, w formie elektronicznej, folder z ofertą kształcenia szkół ponadpodstawowych, prowadzonych przez Powiat, który przesłaliśmy do dyrektorów szkół podstawowych biorących udział w rekrutacji, z prośbą o udostępnienie go uczniom klas ósmych.
Folder informacyjny zawierający ofertę kształcenia na rok szkolny 2020/2021 branżowych szkół I stopnia, techników oraz liceów ogólnokształcących prowadzonych przez Powiat dostępny jest również tutaj:
https://www.myslenicki.pl/wcag/dokumenty/edukacja/szkoly/Poradnik.pdf
Życzymy Wam trafnych wyborów związanych z dalszą drogą edukacyjną.
Wszelkich informacji dotyczących rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 udziela
Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Myślenicach, tel. (12) 372-76-53, (12) 372-76-54.Myślenice, 7 maja 2020 r.
Gotowość dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej
Uprzejmie prosimy Rodziców dzieci 6-letnich z oddziału V-Sówki i oddziału VI-Krasnoludki, o odbiór „Gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej”, w sekretariacie od 7 do 8 maja 2020 roku w godzinach od 7:30 do 14:30.
ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
229 lat temu, podczas Sejmu Czteroletniego przyjęto ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą ustrój prawny państwa. Celem ustawy rządowej z 1791 roku miało być ratowanie Rzeczypospolitej, której terytorium zostało uszczuplone w wyniku I rozbioru przeprowadzonego przez Rosję, Austrię i Prusy w 1772 roku. Ustawa zmieniła ustrój państwa na monarchię dziedziczną, doprowadziła do politycznego zrównania mieszczan i szlachty oraz wprowadziła ochronę państwa nad chłopami. Konstytucja wprowadziła także podział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Próba wprowadzenia konstytucji w życie została zniweczona już w połowie 1792 roku. Było to związane z konfederacją targowicką i wkroczeniem armii rosyjskiej w granice Polski. Potem, w 1793 roku nastąpił II, a w 1795 III rozbiór Polski. Polska zniknęła z mapy na 123 lata. Mimo tego, pamięć o drugiej w dziejach świata spisanej konstytucji narodowej przez kolejne pokolenia pomagała podtrzymywać polskie dążenia do niepodległości. Od czasu odzyskania niepodległości w 1918 roku, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja była obchodzona jako najważniejsze święto państwowe. Po roku 1945 komunistyczne władze dążyły do likwidacji trzeciomajowych obchodów. Przełom przyniósł rok 1990. Nowo wybrany Sejm i Senat powróciły do tradycji i proklamowały dzień 3 maja świętem państwowym. Powinniśmy znać naszą historię, by czerpać z niej siłę i mądrość, wartości, które pozwalają przetrwać w najtrudniejszych chwilach, bo...
„(...) Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem.
Nie będę jak zerwana nić.
Odrzucam pustobrzmiące słowa.
Można nie kochać cię – i żyć,
ale nie można owocować.(...)”
Wisława Szymborska „Gawęda o miłości ziemi ojczystej"
/Ewa Tajs-Drąg, Małgorzata Norek/
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie