Nabór do przedszkola na rok szkolny 2012/13 odbywać się będzie od 5 do 30 marca 2012 w sekretariacie ZPO w Rudniku. Przed złożeniem Karty zapisu proszę zapoznać się z Regulaminem rekrutacji. Przy zapisie prosimy okazać dowód osobisty i skrócony akt urodzenia.Przypominam, że dzieci pięcioletnie oraz sześcioletnie, które nie pójdą do szkoły od września, mają obowiązek uczestniczenia w rocznym przygotowaniu przedszkolnym. Obowiązek zapisu dziecka dotyczy także rodziców dzieci już uczęszczajacych do przedszkola. Szczegóły oraz wzory dokumentów - tutaj.
Rekrutacja do przedszkola.
"Jak nas widzą, tak nas malują"
Ogłoszono wyniki etapu gminnego ogólnopolskiego konkursu plastycznego w ramach jubileuszu 20-lecia Państwowej Straży Pożarnej. Szczegóły tutaj.
„Mistrz Ortografii 2011/ 2012”
Dużym sukcesem zakończył się udział naszych gimnazjalistów w etapie gminnym Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Szczegóły tutaj.
Wyniki próbnego egzaminu.
Wydawnictwo OPERON podało wyniki próbnego egzaminu gimnazjalnego. Szczegóły tutaj.
Podział godzin
Od 30 stycznia obowiązuje nowy podział godzin. Szczegóły tutaj.
Zmiana układu przerw.
Od 30 stycznia ulega wyłużeniu, do 20 minut, pierwsza przerwa obiadowa. Szczegóły tutaj.
Zebrania z rodzicami
Dnia 26 stycznia odbędą się zebrania z rodzicami, o godz. 1600 klasy szkoły podstawowej, a o 1700 klasy gimnazjalne. Rozmowy indywidualne z nauczycielami od 16 do18. (MP)
KONKURSY KURATORYJNE
Za nami etapy rejonowe konkursów organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Trzy uczennice awansowały do etapu wojewódzkiego. GRATULUJEMY! Szczegóły tutaj.
Dzień otwarty
Informuję, że 5 stycznia 2012 organizowany jest „dzień otwarty” w godz. 1600 - 1730. Zapraszamy. (M Pękala)
Darmowe obiady.
Rodzicom dzieci korzystających z darmowych obiadów w ramach rządowego programu „Pomoc Państwa w zakresie dożywiania" przypominam o pilnym uzupełnianiu dokumentacji w Ośrodku Pomocy Społecznej. M Pękala.
Boże Narodzenie
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
wielu głębokich i radosnych przeżyć,
wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości
oraz błogosławieństwa Bożego
w każdym dniu nadchodzącego Roku
życzy społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku. (zdjęcia z jasełek - tutaj)
Cała Polska czyta dzieciom
Już po raz trzeci dorośli z książką w ręku usiedli naprzeciw maluchów, by wprowadzić ich w świat literackiej fantazji. Zadanie trudne, odbiorca wymagający, toteż przed dzieciakami stanęli najodważniejsi. Miło nam było gościć Pana Romana Gancarczyka, aktora Teatru Starego w Krakowie, dla którego wizyta w naszej szkole była jednocześnie powrotem do lat szkolnych, była wspomnieniem „tamtych ławek, sal (niektóre mają te same numery i przeznaczenie), korytarzy”.
Swoją obecnością zaszczycili nas także burmistrz Pan Piotr Pułka, wiceburmistrz Pani Rozalia Oliwa oraz bliscy naszym sercom, bo wpisujący się na stałe w naszą akcję – Ksiądz Aleksander Zemła i Pan Zbigniew Polewka. Tegoroczna akcja „Cała Polska czyta dzieciom” odbywała się w niebiańskiej scenerii, ale jak zapowiedział emitowany na początku imprezy film, bohaterowie tekstów literackich nieba nie szukali w zaświatach, a na Ziemi; wśród Ziemian, sąsiadów, kolegów. Niebo jest wśród nas, wystarczy podać dłoń – przekonywały czytane i śpiewane teksty.
Urozmaiceniem „akcji czytania” były występy gimnazjalistów: układy taneczne, krótkie scenki dramatyczne, występy muzyczne, a także pokaz fajerwerków i posłanie światełka do nieba. Roześmiane buzie uczniów z klas 1 – 3 to nagroda dla organizatorów akcji i zachęta dla nauczycieli i rodziców do odkrywania przed dziećmi literackich tajemnic. Warto to czynić. Zdjęcia tutaj.
Małgorzata Koźlak
Ślubowanie klas pierwszych.
Dnia 29 listopada 2011r. do grona społeczności uczniowskiej zostało przyjętych 38 uczniów klas pierwszych. Pasowania dokonał p. dyrektor M. Pękala, który wraz z licznie przybyłymi rodzicami uczestniczył w tej uroczystości.
Pierwszoklasiści przygotowali zabawną inscenizację, akcja ktorej rozgrywała się na korytarzu szkolnym przed lekcjami. Mali „aktorzy” wykazali duży profesjonalizm. Potrafili wcielić się w różne postacie, nie okazując żadnego stresu czy wstydu.
Po zaśpiewaniu przez wszystkich uczniów piosenki Golców pt. „Ściernisko” w sali słychać było gromkie brawa.
Uroczystość zakończył wspólny poczęstunek oraz zdjęcia klasowe zrobione przez p. dyrektora. Zdjęcia tutaj.
Zebrania z rodzicami
Dnia 7 grudnia odbędą się zebrania z rodzicami, o godz. 1600 klasy szkoły podstawowej, a o 1700 klasy gimnazjalne. Rozmowy indywidualne z nauczycielami od 16 do18. (MP)
11 listopada
Lekcja historii – pod takim hasłem w naszej szkole w dniu 10 listopada br. odbyła się patriotyczna w wymowie akademia upamiętniająca 93. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W uroczysty nastrój wprowadziła zebranych okolicznościowa dekoracja z elementami symboliki narodowej oraz stroje uczestników akademii, które zostały przystrojone biało – czerwonymi kotylionami. Podczas tej uroczystości przypomniano dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od momentu, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestała istnieć na mapie Europy, poprzez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów wypełnionego walką o wyzwolenie, aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Młodzież piosenką i wierszem opowiedziała zebranej na sali gimnastycznej społeczności szkolnej trudną drogę Polaków do wolności. Przekazywane treści wspomagane były pieśniami patriotycznymi w wykonaniu chóru szkolnego i solowych występów Natalii Rogowiec i Sary Caminiti przygotowanych przez p. Ireneusza Przałę. Występ chóru szkolnego zapewne przyczynił się do głębszego przeżywania tych chwil. 11 listopada przypomina bowiem, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować i o czym należy przypominać, dlatego też inscenizację rozpoczął wiersz:
Więc słuchaj mały Polaku,
jak dziad twój walczył o Polskę,
byś mógł dziś tutaj być wolny
żyć honorowo i godnie.
Posłuchaj mały Polaku,
bo trzeba znać kraju dzieje.
Dopóki ty znasz historię,
to kraj twój ocaleje.
Przedstawienie oraz wystąpienie dyrektora szkoły pana Mirosława Pękali i pani wicedyrektor Małgorzaty Koźlak skłoniło do refleksji nad naszą historią i poświęceniem ludzi, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny oraz nad naszą rolą w podkreślaniu patriotyzmu.
Akademia została przygotowana przez klasę Va i Vb pod kierunkiem pani Bogusławy Szczurek i pani Józefy Staśko. Zdjęcia tutaj.
Obchody Dnia Papieskiego
Jak corocznie wspólnota charytatywna i SK PCK organizują w naszej szkole Dzień Papieski. Jest on wyrazem pamięci i hołdem złożonym Ojcu Świętemu. Organizacja i przebieg uroczystości każdego roku jest inny, począwszy od spektaklu słowno - muzyczno-multimedialnego, poprzez poetycką chwilę wspomnień, a skończywszy na rozważaniach słów Jana Pawła II skierowanych do dzieci i młodzieży.
W tym roku na zaproszenie odpowiedział ks. Łukasz Piórkowski. Nasz znakomity gość, znany jest z prowadzenia działalności duszpasterstwa dzieci i młodzieży przy Centrum Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach. Ksiądz Piórkowski prowadzi też telewizyjny program dla dzieci i ich rodziców pt. „Ziarno”. Piątkowe przedpołudnie upłynęło więc w naszej szkole trochę inaczej niż zwykle. Młodzież starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum spotkała się z naszym gościem na sali gimnastycznej, gdzie miała okazję uczestniczyć w „interaktywnym przekazie wiary”. Ksiądz Łukasz, z właściwą sobie werwą, mając wspaniały kontakt z uczniami, opowiadał, wyjaśniał i ukazywał na przykładach, w jaki sposób odkrywać i rozwijać uzdolnienia, talenty oraz dokonywać właściwych wyborów w życiu. Jako uczestnik (również organizator) wielu spotkań z Ojcem Świętym, w niekonwencjonalny, ale przystępny sposób, wskazywał drogi postępowania poprzez pryzmat nauczania Jana Pawła II.
Młodsza grupa wiekowa z niecierpliwością czekała na swoje spotkanie z księdzem Piórkowskim. No i zaczęło się... Wchodząc do sali gimnastycznej, uczniowie ze zdumieniem zauważyli świetnie wyposażone... Laboratorium Wiary!. Ksiądz Łukasz wcielił się w postać Profesora Zakręconego i urządził prawdziwy popis przekazu podstawowych prawd wiary w atrakcyjny, „wybuchowy” sposób. Mikser posłużył do „miksowania grzechów” (wybrani uczniowie mogli skosztować mikstury), suszarka – do nadchodzącej chmury lenistwa, płomień świecy podsycał ukryte talenty. Dobrej zabawy i śmiechu było co niemiara. Uczniowie też wzięli udział w konkursie wiedzy o Ojcu Świętym. Zwyciężyła klas III, która w nagrodę otrzymała kosz słodyczy. Było ich tak dużo, że trzecioklasiści poczęstowali nimi swoich młodszych kolegów.
Na koniec ks. Łukasz, zapewnił uczniów szkoły w Rudniku o specjalnym pozdrowieniu z anteny telewizyjnej, podczas emisji lutowego odcinka „Ziarna”. Nasz znakomity Gość pokazał nam wszystkim swoistą „tarczę wiary”. To nie magia i czary, ale próba odejścia od wyuczonych i nudnych przekazów, niekonwencjonalne i twórcze podejście pozwala przekazywać dzieciom i młodzieży ważne treści i wartości. Zdjęcia tutaj.
A. Bernecka
D. Mielecka
Podwójny sukces!
Uczennica klasy 6b, Katarzyna Falc, wygrała ostatnio dwa Konkursy Pieśni Patriotycznej, Gminny organizowany przez Zespół Placówek Oświatowych w Krzywaczce i powiatowy organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Bohaterów Monte Cassino w Lubniu. Gratulujemy!
1%
Wiosną tego roku, wspólnie z Radą Rodziców, prosiliśmy o przekazywanie 1 procenta od podatku na rzecz Naszej Szkoły. Dokonano łącznie 65 wpłat (drugi wynik w powiecie na 27 szkół) na łączną kwotę 2698,74zł. Dziękujemy i jednocześnie prosimy o pamięć o nas przy rozliczaniu podatku za rok 2011. W najbliższym czasie Rada Rodziców podejmie decyzję o celu na który zostaną wydane zebrane środki. M. Pękala.
Akademia z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ.
Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy 13 października, gdyż 14. był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Już od samego rana uczniowie odświętnie ubrani, obdarowywali nauczycieli kwiatami i drobnymi upominkami w postaci słodyczy. O godz. 10.45 rozpoczęła się akademia.
Kiedy nauczyciele wygodnie zajęli specjalnie dla nich przygotowane miejsca, Pan dyrektor Mirosław Pękala podziękował wszystkim obecnym na sali za trud, poświęcenie włożone w wychowanie oraz edukację dzieci, młodzieży, życzył także wytrwałości i sukcesów w dalszej pracy dydaktyczno - wychowawczej.Wybranym nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, wręczył Nagrody Dyrektora. Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie szkolnego kółka teatralnego przedstawili specjalnie przygotowany na tę okazję program słowno - muzyczny pt. „Mądrość, światłość, nauka”, a trzecioklasiści śmieszną scenkę z życia pewnej klasy. Było więc na poważnie i na wesoło. Tradycyjnie uroczystość uświetnił swoim występem chór szkolny. Miłym akcentem były własnoręcznie wykonane i wręczone przez uczniów świetlicy środowiskowej wraz z opiekunką p. M. Kurek, papierowe kwiaty. O nauczycielach i pracownikach szkoły pamiętali także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Ofiarowane przez nich oryginalne, bardzo piękne małe obrazeczki z ornamentami kwiatów, wykonane techniką origami, zapewne długo będą przypominać o tym zacnym święcie. Pomysłodawczynią tego projektu była opiekunka SU – p. A. Ziembla. Na zakończenie uroczystości dyrektor ZPO p. M. Pękala, podziękował p. J. Zajdzie oraz nieobecnej niestety z powodu choroby p. W. Kozik, za koordynowanie działań i czuwanie nad całością przygotowań akademii. Zdjęcia w albumie - tutaj.
Dzień otwarty.
Informuję, że 3 listopada 2011 organizowany jest „dzień otwarty” w godz. 1600 - 1730. Zapraszamy. (M Pękala)
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie