• Narodowe Święto Niepodległości

          • Dnia 10 listopada 2009 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Poprzez inscenizację cała społeczność uczniowska dowiedziała się o historii odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Uczniowie recytowali wiersze poświęcone temu wydarzeniu, a chór szkolny, pod kierunkiem Pana Ireneusza Przały, pięknie śpiewał pieśni patriotyczne. Naszą akademię uświetnił występ zespołu Pieśni i Tańca „Elegia” z Rudnika. Wszyscy gromkimi brawami podziękowali opiekunowi Panu Stanisławowi Judaszowi i jego podopiecznym za występ. Akademie przygotowały: Pani Małgorzata Norek i Pani Agata Bernecka. Zdjęcia w Albumie.
          • KONKURSY KURATORYJNE

          • Za nami etapy szkolne konkursów przedmiotowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Szczegóły w zakładce "Osiągnięcia".
          • GRYPA

          • W związku ze zwiększającą się w Polsce liczbą zachorowań dzieci i młodzieży na grypę proszę Rodziców i uczniów o zapoznanie się z materiałami w dziale Informacje/ Grypa.
          • Ślubowanie klasy pierwszej.

          • Dnia 30.10.2009r. odbyło się ślubowanie klasy I. Trzeba wspomnieć, że od wielu lat jest to rocznik, gdzie w naszej szkole jest tylko jedna klasa pierwsza. Wszyscy uczniowie, odświętnie ubrani zebrali się w sali gimnastycznej. Na uroczystość ślubowania przybyli również ich rodzice. Dzieci - jedne więcej stremowane inne mniej, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Na koniec wychowawczyni Pani W. Kozik odczytała tekst ślubowania, po czym Pan Dyrektor M. Pękala pasował każde dziecko na ucznia Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Rudniku. Pan Dyrektor złożył życzenia pierwszakom i życzył im samych sukcesów w nauce. Uczniowie klas II- ich również przyłączyli się do życzeń i wręczyli im drobne upominki. Zdjęcia w albumie.
          • Dzień Papieski

          • Dnia 19.10.2009r. w naszej szkole odbyła się prezentacja poetycko-muzyczno-multimedialana poświęcona IX Dniu Papieskiemu, który przebiegał pod hasłem: Jan Paweł II- Papież Wolności. Społeczność uczniowska oddała hołd największemu autorytetowi XX w – Człowiekowi, który, sięgając do źródeł chrześcijaństwa uczył nas solidarności, odwagi, pokory, miłości i czystości sumienia, który przestrzegał, że ”wolność człowieka kończy się tam, gdzie szkodzi ona bliźniemu”. Program przygotowali: opiekun koła PCK- Pani A. Bernecka i opiekun „Wspólnoty Charytatywnej im. Jana Pawła II – Pani D. Mielecka. Oprawa muzyczna prezentacji: ks. T. Palenik i opiekun chóru szkolnego – Pan I. Przała.
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Dnia 13.10.2009r w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były wiersze, piosenki i inscenizacja, która przedstawiała codzienne życie w szkole. Akademię przygotowały: Panie A. Szlachetka i A. Kuchta, a chór szkolny pod przewodnictwem Pana I. Przały uświetnił występy. Następnie Pan Dyrektor odczytał życzenia Pana Burmistrza dla wszystkich pracowników i nauczycieli naszej szkoły. Również z rąk Pana Dyrektora kilku nauczycieli otrzymało nagrodę za zasługi w pracy dydaktyczno-wychowawczej. (Zdjęcia w albumie)
          • Zebrania

          • 30 września 2009 o godz. 16.00 odbędą się zebrania rodziców klas I - VI Szkoły Podstawowej. Serdecznie Zapraszamy.
          • Golgota II wojny światowej

          • Grupa uczniów pod opieką pani Ewy Tajs przygotowała piękny program poetycko – muzyczno – multimedialny poświęcony wydarzeniom sprzed 70 lat. Uczniowie klas 4 – 6 i gimnazjum po raz kolejny (wzmianka o wydarzeniach II wojny światowej pojawiała się przy różnych okazjach, np. na akademii inaugurującej rok szkolny, na lekcjach języka polskiego i godziny wychowawczej) mogli śledzić najtragiczniejsze wydarzenia w dziejach naszej historii. Najmocniejsze wrażenia na uczniach wywołały slajdy obrazujące życie więźniów w niemieckich obozach zagłady i w sowieckich łagrach, masowa zagłada w krematoriach oraz sposób kaźni polskich oficerów na wschodzie. (M.K
          • Mleko, owoce

          • Szkoła nadal uczestniczy w projekcie "Szklanka mleka". We wrześniu każdy uczeń Szkoły Podstawowej otrzyma codziennie kartonik mleka zwykłego.Chętnych zapisują wychowawcy. Od października będzie można zamówić mleko smakowe (czekoladowe, waniliowe, truskawkowe)w cenie 21gr. za kartonik lub zwykłe nieodpłatnie.

            Gimnazjaliści mogą zamawiać mleko od października w cenie 28gr. mleko zwykłe i 50 gr. mleko smakowe, za kartonik. Ceny ustala Agencja Rynku Rolnego. Umowy są spisane na I półrocze.

            Owoce. Uczniowie klas I - III objęci będą programem "Owoce w szkole". Chętni otrzymają nieodpłatnie porcje owoców, warzyw i soków.
          • Inauguracyjny dzwonek za nami

          • Było ciepło (nie tylko za sprawą słońca) i wyjątkowo. Okrzyki powitań kolegów przeplatywały się ze słowami „dzień dobry” kierowanymi w stronę nauczycieli. Ale gdy przewodnicząca RSU Klaudia Król wypowiedziała „Do hymnu”, wszyscy umilkli.

            Rok szkolny 2009/10 rozpoczęty. Pierwszy września był dla naszej szkoły szczególny – powitaliśmy uczniów nowo utworzonego gimnazjum. Gdy dyrektor czytał nazwiska gimnazjalistów, wielu dorosłych zgromadzonych na sali zdało sobie sprawę, że ci uczniowie otwierają księgę zatytułowaną „Gimnazjum w Rudniku”. Święto dla nas tym większe, że obecni wśród nas byli: Ksiądz Proboszcz Aleksander Zemła, Burmistrz Piotr Pułka, Wiceburmistrz Rozalia Oliwa, Przedstawiciele Komitetu na Rzecz Przywrócenia Gimnazjum – panie Renata Siwek, Marta Szlachetka, pan Zbigniew Szuba, członkowie Rady Rodziców, Radni z naszej miejscowości i wielu Rodziców.
            Głos zabierali kolejno: pan Dyrektor, pan Burmistrz, Ksiądz Proboszcz. Padło mnóstwo serdecznych słów, życzeń, obietnic i zobowiązań.
            Najważniejszym momentem było odsłonięcie tablicy z nazwą „Gimnazjum w Rudniku” i poświęcenie jej przez Księdza Proboszcza.
            Młodzież nie zapomniała, że 1IX to także data tragiczna w naszej historii. Dlatego część akademii poświęcona była wspomnieniu wydarzeń sprzed 70 lat, a delegacja uczniów złożyła kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym poległych w obronie Ojczyzny.(M.K.)
          • Za nami rok szkolny 2008/2009


          • Był to rok wytężonej pracy; pełen sukcesów i małych porażek. Nadszedł czas podsumowań.
            Niewątpliwie największym sukcesem w mijającym roku szkolnym był wynik ze sprawdzianu uczniów kończących szkołę. Nasi szóstoklasiści napisali lepiej niż rówieśnicy
            w gminie i powiecie i uplasowali naszą szkołę w siódmej staninie punktowej.
            Największym indywidualnym osiągnięciem był tytuł laureata Małopolskiego Konkursu Humanistycznego, jaki wywalczyła Julka Niezgoda z kl. 6b. Sukces tym większy, że Julka była jedyną laureatką z naszego powiatu.
            Najważniejszym przedsięwzięciem w szkole w mijającym roku był wybór patrona. Spośród pięciu kandydatów uczniowie, nauczyciele i rodzice wybrali Kazimierza Wielkiego. Tak więc szkoła nasza z dniem 15 VI 09 r. nosi imię Króla Kazimierza III Wielkiego. Trwają przygotowania do uroczystości związanych ze Świętem Patrona i poświęceniem sztandaru.
            Wielu uczniów godnie reprezentowało naszą szkołę, rywalizując w konkursach organizowanych przez różne podmioty na terenie gminy i powiatu. Na wyróżnienie zasłużyli:

            Damian Bargieł 6b
            Aleksandra Dymek 6b
            Julia Niezgoda 6b
            za 1. miejsce w gminnym Turnieju Ekologicznym dla szkół podstawowych i gimnazjów

            Gabriela Grabowska 6b
            Julia Niezgoda 6b
            za 1. miejsce w gminnym konkursie „Poznaj patrona swojej szkoły”

            Monika Rywotycka 3b
            za 1. miejsce w gminnym Konkursie Matematycznym dla klas III

            Natalia Kubicka 5b- za 2. miejsce
            Aleksandra Dymek 6a - za 3. miejsce
            w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym

            Kasper Sapała 5b
            Seweryn Sowa 5b
            za 3. miejsce w Powiatowym Przeglądzie Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych.

            Poszerzaniu wiedzy i rozwijaniu talentów uczniów sprzyjały liczne konkursy szkolne. Zwycięzcami konkursów w drugim semestrze zostali:

             Konkurs literacki ”Moja przygoda u boku króla Kazimierza Wielkiego”
            Julia Niezgoda 6b –– 1. miejsce
            Beata Oliwa 6b –– 2. miejsce
            Michał Pułka 5b –– 3. miejsce

             Konkurs wiedzy „Kazimierz Wielki i jego czasy” dla klas 4-6
            Aleksandra Grabowska 6a
            Beata Oliwa 6b
            Ewa Pitek 5a –– 1. miejsce

            Joanna Liszka 4b
            Kamil Oliwa 5b
            Beata Oliwa 6b –– 2. miejsce

             Konkurs wiedzy „Wiem wszystko o naszym patronie” dla klas 1-3
            Grzegorz Żmija 1b –– 1. miejsce
            Emilia Małota 1a –– 2. miejsce
            Emilia Strugalska 3a –– 3. miejsce

             Konkurs plastyczny „Kazimierz III Wielki – patron naszej szkoły”
            Julia Niezgoda 6b –– 1. miejsce
            Beata Oliwa 6b –– 2. miejsce
            Kornelia Mielecka 6b –– 3. miejsce

             Konkurs czytelniczy dla klas I „najpiękniej przeczytana baśń”
            Emilia Małota 1a –– 1. miejsce
            Anna Rywotycka 1b –– 2. miejsce
            Maciej Gatlik 1a –– 3. miejsce

             Konkurs „Ratujemy i uczymy ratować”
            Monika Kurowska 3b –– 1. miejsce
            Emilia Strugalska 3a –– 2. miejsce
            Paweł Józefczyk 2a –– 3. miejsce

             Konkurs „Aktorzy są wśród nas” – informacja w zakładce „Osiągnięcia”
             Konkurs Piosenki Szkolnej – informacja w zakładce „Osiągnięcia”

            Najważniejszym świadectwem pracy ucznia są jednak wyniki w nauce. Najwyższą średnią uzyskały klasy 6b i 4a – 4,3. Najlepszą frekwencję miały klasy: 5b – 94% oraz 4a
            i 5a – 92%.
            Wzorowa postawa ucznia i średnia ocen co najmniej 5.0 to w przypadku uczniów klas 4 – 6 warunek, aby zostać wpisanym do „Złotej Księgi”. Uczniowie klas 1 – 3 muszą szczególnie wyróżniać się w nauce i zachowaniu. W mijającym roku szkolnym warunek ten spełniło 20 uczniów klas 1 – 3 oraz 13 z klas 4 – 6.

            Do „Złotej Księgi” wpisani zostali:
            Klasa 1a
            Maciej Gatlik, Paweł Kostecki, Emilia Małota

            Klasa 1b
            Małgorzata Pyrtek, Anna Rywotycka, Grzegorz Żmija

            Klasa 2a
            Angelika Kania, Sławomir Kania, Zuzanna Powroźnik

            Klasa 2b
            Maria Balon, Kacper Moskal, Przemysław Szczepaniak

            Klasa 3a
            Bartosz Legutko, Edyta Sikora, Emilia Strugalska

            Klasa 3b
            Monika Kurowska, Izabela Skwarek, Kamila Rywotycka, Patrycja Piegza

            Klasa 4a
            Klaudia Król (5,1), Klaudia Sala (5,1), Brygida Sowa (5,2)

            Klasa 4b
            Katarzyna Hudaszek (5,1), Bartłomiej Koźlak (5,1), Joanna Liszka (5,3)

            Klasa 5b
            Natalia Kubicka (5,0), Seweryn Sowa (5,3)

            Klasa 6a
            Aleksandra Bargieł (5,1), Aleksandra Grabowska (5,2), Klaudia Szuba–Łata (5,4), Magdalena Szczurek (5,1)

            Klasa 6b
            Julia Niezgoda (5,6), Beata Oliwa (5,1)

            Gratulujemy wszystkim, dla których rok szkolny 2008/09 był udanym, bo sukcesów
            i radości było znacznie więcej niż niepowodzeń i rozczarowań. (M.K.)
          • Zapisy do przedszkola.

          • 8 czerwca 2009 miała swoje posiedzenie komisja rekrutacyjna Przedszkola Samorządowego w Rudniku. Lista dzieci przyjętych na rok szkolny 2009/2010 i oczekujących została wywieszona w przedszkolu.
          • Udany występ


          • Kasper Sapała i Seweryn Sowa z kl. Vb wywalczyli dla naszej szkoły III miejsce w VI Powiatowym Festiwalu Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych i Gimnazjów, jaki odbył się 5 i 6 maja w Myślenicach. Na deskach Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, chłopcy zaprezentowali fragmenty „Skąpca” Moliera. Więcej zakładka Osiągnięcia /Konkursy powiatowe. Gratulujemy!
          • GMINNY KONKURSU PIOSENKI SZKOLNEJ

          • 12.05.2009 r. odbył się Gminny Konkurs Piosenki Szkolnej, zorganizowany przez Szkołę Podstawową przy Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku.
            Uczestniczyły w nim dzieci sześcioletnie i uczniowie klas I – III szkół podstawowych.
            Temat przewodni brzmiał „Śpiewamy i tańczymy dla naszej mamy”.
            Konkurs odbywał się:
            - w dwóch grupach wiekowych,
            a) sześciolatki i uczniowie klas I
            b) uczniowie klas II i III
            - w dwóch kategoriach,
            a) soliści
            b) grupy lub zespoły klasowe.
            Uczestnicy wykonywali 1 utwór muzyczny wykorzystując nagrany na płycie akompaniament.
            Jury oceniało:
            - wykonanie utworu,
            - choreografię,
            - stroje (oryginalność stroju, jego zgodność z treścią piosenki).
            Dzieci pięknie i ciekawie zaprezentowały swoje utwory. Wspólnie nauczyły się piosenki „Piosenka Mamy” i na zakończenie razem ją zaśpiewały. Udział w konkursie dał dzieciom możliwość zaprezentowania swoich zdolności muzycznych. Stworzył okazję integracji i wesołej zabawy dzieci z różnych miejscowości gminy.
            Zwycięzcy w grupach i kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczył Burmistrz Gminy Sułkowice Pan Piotr Pułka.

            Jury w składzie:

            1.Halina Repeć
            2.Renata Dymek
            3.Elżbieta Zakrzewska
            4.Maria Teresa Światłoń
            5.Zofia Skorut

            Przyznało następujące nagrody:

            kategoria – soliści „0” – I

            I miejsce Hubert Gąsienica Mikołajczyk - Przedszkole Samorządowe nr 1 w Sułkowicach
            II miejsce Dagmara Horwat - Przedszkole w Harbutowicach
            III miejsce Eliza Szczurek - Przedszkole w Rudniku
            Wyróżnienie Sonia Stręk - Przedszkole Samorządowe nr 2 w Sułkowicach

            kategoria – grupy „0” – I

            I miejsce „Krasnoludki” - Przedszkole Samorządowe nr 2 w Sułkowicach
            II miejsce - Przedszkole w Rudniku
            III miejsce - Przedszkole w Harbutowicach
            Wyróżnienia: - Przedszkole Samorządowe w Biertowicach
            - Szkoła Podstawowa w Biertowicach
            - Szkoła Podstawowa w Harbutowicach

            kategoria – soliści II – III

            I miejsce Hubert Kwaśniewski - Szkoła Podstawowa w Harbutowicach
            II miejsce Julia Chmura - Szkoła Podstawowa w Rudniku

            kategoria – grupy II – III

            I miejsce - Szkoła Podstawowa w Harbutowicach
            Wyróżnienie - Szkoła Podstawowa w Rudniku
            Zdjęcia w Albumie fotograficznym.
          • Turniej Ekologiczny

          • 27 kwietnia drużyna w składzie: Ola Dymek, Julia Niezgoda, Damian Bargieł mocno wspierana przez swoje koleżanki i kolegów z klasy VI b zajęła I miejsce w Gminnym Turnieju Ekologicznym zorganizowanym przez nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach. Opiekunem zwycięskiej drużyny była Pani Jadwiga Zajda.
          • Duży sukces

          • Julia Niezgoda uzyskała tytuł laureata Małopolskiego Konkursu Humanistycznego. Jedną z nagród jest zwolnienie ze sprawdzianu z równoczesnym przyznaniem 40 punktów. GRATULUJEMY!
          • „Aktorzy są wśród nas”.

          • Piątek 20 marca był dniem teatru w naszej szkole. Przez dwie godziny uczniowie klas starszych rywalizowali ze sobą, prezentując umiejętności aktorskie w ramach konkursu „Aktorzy są wśród nas”.
            Więcej w zakładce "Osiągnięcia".
    • Kontakty

      • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
      • 122732018 fax: 122732018 telefony wewnętrzne: sekretariat 20 pedagog 24 kuchnia 25
      • Rudnik, ul. Szkolna 55 32-440 Sułkowice Poland
      • Dyrektor: mgr Konrad Gomulak Wicedyrektor: mgr Agnieszka Szlachetka
    • Logowanie