Konkurs Gminny
Miłosierdzie w czynie:
Bł. Aniela Salawa i Bł. Hanna Chrzanowska
etap szkolny
Konkurs Gminny
Miłosierdzie w czynie:
Bł. Aniela Salawa i Bł. Hanna Chrzanowska
etap szkolny
WARSZTATY UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY
W dniu 19.02.2019 r. naszą szkołę odwiedzili ratownicy, działający w Służbie Maltańskiej. Dwugodzinne warsztaty adresowane były do uczniów klas szóstych. W części pierwszej odbyła się prelekcja dotycząca ogólnych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, sposobów pomocy poszkodowanym w wielu sytuacjach życiowych oraz własnego bezpieczeństwa, które jest priorytetem każdorazowej akcji ratunkowej. Pokaz czynności ratowniczych dotyczył min. nagłego zasłabnięcia, skaleczenia i krwotoku, zadławienia oraz złamań i skręceń kończyn. W części praktycznej, uczniowie podzieleni na grupy, ćwiczyli tzw ‘’łańcuch przeżycia’’, poznając w ten sposób podstawowe zabiegi resuscytacyjne. Każdy z uczniów, miał okazję sprawdzić na fantomie prawidłowe uciski i wdechy ratownicze, ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz dowiedzieć się, którą stroną folii ratowniczej NRC należy okryć poszkodowanego. Właściwe kompletowanie apteczki oraz użycie defibrylatora AED, stanowiło dodatkową motywację do angażowania się w akcję pomocy drugiemu człowiekowi – akcję skuteczną, ratującą zdrowie i życie.
Dziękujemy Służbie Maltańskiej za poświecony czas, zaangażowanie, za mnóstwo przekazanej wiedzy. Nabyte umiejętności uczniów naszej szkoły, przyczynią się do podniesienia świadomości zdrowotnej oraz empatii i uwrażliwienia na potrzeby innych. /A.Bernecka/
Zdjęcia w albumie link_tutaj
„Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”
Zima to czas, gdytradycyjnie nasze myśli i serca zwracamyw kierunku Przytuliska w Harbutowicach.Bezdomne zwierzęta potrzebują naszego wsparcia w tym trudnym okresie, dlatego też po raz kolejny świetlica szkolna przeprowadziła akcję charytatywną zbiórki żywności. Zebraliśmy blisko 90 kg pożywienia dla podopiecznych państwa Dobrzańskich. Apel skierowany był do wszystkich dzieci naszej placówki oświatowej, ale szczególne podziękowania należą się najmłodszym wychowankom: przedszkolakom i uczniom klas młodszych.
Potrzeby schroniska są jednak o wiele większe. Pomimo, że udało się znaleźć domy dla wszystkich szczeniaków - z czego ogromnie cieszą się opiekunowie - nadal w przytulisku znajduje się 48 psów i 8 kotów. Wymagają one ogromnej troski, gdyż większość z nich to psy stare, schorowanei boleśnie doświadczone przez los. Państwo Dobrzańscy otrzymują czasami wsparciew opiece nad zwierzętami od wolontariuszy, jednakże pomoc nie pokrywa w pełni wydatków i opłat. Osoby, które chciałyby dodatkowo wspomóc Przytuliskow Harbutowicach, zachęcamy do wejścia na stronę (www.harbutowice.org). (D. Mielecka) Zdjęcia w albumie link_tutaj
Zebranie Rady Rodziców odbędzie się w dniu 21 lutego 2019 r. (czwartek) o godz. 18:00
Smyczkowanie na śniadanie
Muzycy łódzkiej grupy „Virtuoz” – duet: Krzysztof Orzechowski, Wojciech Marcinowski porwali nas dzisiaj, 5. 02. 19 w niezwykłą muzyczną podróż przez kraje Unii Europejskiej. Muzyczny pociąg ruszał za sprawą dzieci ochoczo śpiewających refren piosenki Jedzie pociąg z daleka, a zatrzymywał się na stacjach – wybranych państwach, z których pochodziły zaprezentowane dzieciom kompozycje. Była więc czeska polka, niemiecki marsz, hiszpańska Viva Espania, była irlandzka muzyka ludowa i cygański czardasz. Dzieci słuchały utworów Mozarta, Bacha, Chopina czy Rubika, wystukiwały rytm, śpiewały refreny, podrygiwały, radośnie uczestniczyły w zabawie. Raz było bardzo wesoło, innym razem młodzi melomani w ciszy wsłuchiwali się w nastrojowe aranżacje czy karkołomne solówki wirtuozów. Dodatkową atrakcją muzycznej uczty były zabawy, w których uczniowie udowodnili, że niczym zawodnicy programu Jaka to melodia potrafią po jednej, dwóch nutkach odgadnąć tytuł bajki, filmu, serialu, z którego pochodzi melodia. Program na wszystkich pozostawił duże wrażenie a gromkie brawa były tego najlepszym dowodem. (Małgorzata Koźlak). Zdjęcia w galerii link_tutaj
Skąpiec w nowej odsłonie
(Nie)zwykłe czwartkowe popołudnie
Że pieniądz nie jest najważniejszą wartością, wiedzą wszyscy, ale o tym, jak bardzo potrafi w rodzinie namieszać, przekonali się ci, którzy 31 stycznia br., późnym popołudniem zasiedli na widowni szkolnego teatru w Rudniku. Obok dyrekcji szkoły i nauczycieli widzami byli licznie zgromadzeni rodzice, a dzień później, gdy spektakl był powtarzany, także uczniowie i specjalni goście: burmistrz gminy Artur Grabczyk i przewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Wolski.
Aula pełniąca na co dzień funkcję świetlicy zamieniła się na czas spektaklu w kameralną scenę, którą stanowił współczesny salonik. Reżyserka przedstawienia zadbała o każdy szczegół scenografii tworzącej niepowtarzalny klimat dla rozgrywających się zdarzeń.
Miesiące prób i …sukces
Na scenie wystąpili gimnazjaliści ze spektaklem Skąpiec w nowej odsłonieprzygotowanym wg scenariusza uczennicy kl. 3 gimnazjum Jagody Szlachetki. Rzecz była poważna, bo światem, w którym przyszło żyć bohaterom, rządził pieniądz. Główna postać sztuki, Henryk (Patryk Biela) to biznesmen w podeszłym wieku, nieco schorowany, który trudni się lichwą i prowadzi nieczyste interesy. Nikomu nie okazuje współczucia; ani własnym dzieciom, ani pożyczkobiorcy (Filip Jędroszak). Córkę Emilkę (Julia Sala) zamierza wydać za bogatego starucha (Rafał Żmija), choć ona kocha Wojtka (Damian Szczepaniak), a synowi Konradowi (Igor Przała)chce odebrać ukochaną Monikę (Oliwia Król). W komedii jest intryga uknuta przez Konrada i Bożydara (Jakub Opryszek), są wątki miłosne i jest wątek z policją (Justyna Kostecka).
Wszystko brzmi niezwykle poważnie, ale na widowni – przeciwnie, było bardzo wesoło. Sprawiły to zabawne dialogi, wartka akcja, niezwykła gra młodych aktorów, a także postać homoseksualisty (Jakub Grabowski), który swoim zachowaniem nieraz doprowadzał Henryka do szewskiej pasji, zaś tańcami, np. z miotłą rozbawił najbardziej wybrednych i poważnych widzów. Spektakl zakończył się gromkimi brawami, a słowa uznania płynęły tak ze strony dorosłych widzów, jak i kolegów ze szkolnej ławy.
Warto było pracować
„Byliście fantastyczni”, „szkoda, że nie wystąpiłam w waszym spektaklu”, „ja myślałem, że to takie zwykłe, szkolne przedstawienie, a tymczasem bawiłem się wyśmienicie”, „popłakałam się ze śmiechu”. Takie opinie płynęły zewsząd. Warto było dla nich pracować. (Małgorzata Koźlak)
Zdjęcia w albumie link_tutaj
Gratulacje dla laureatów Gminnego konkursu plastyczno-literackiego!
W dniu 12 grudnia w sali Izby Tradycji odbyło się uroczyste podsumowanie wieloetapowego konkursu ,,Historia pędzlem i piórem malowana” zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Ks. Józefa Sadzika w Sułkowicach. Formuła tego gminnego konkursu była dwuelementowa: dzieci z młodszych klas prezentowały prace plastyczne, uczniowie z klas starszych i młodzież gimnazjalna prace literackie. Uczniowie z naszej szkoły w etapie IV „Okres Niewoli czyli Droga do Niepodległości", w części plastycznej, zdobyli najwyższe miejsca. W pełnej zaproszonych gości sali nagrody odebrali:
I nagroda - Julia Śmiłek
II nagroda - Nikola Sikora
III nagroda - Aleksandra Judasz
Wyróżnienia otrzymali:
Franciszek Szuba, Kinga Kozieł.
Opiekun: Bogusława Szczurek
W części literackiej (część III) - ,,Czasy wolnej elekcji” wyróżnienie otrzymały: Emilia Piechota i Kamila Skupień.
Opiekun: Bogusław Kozioł
Podział godzin obowiązujący od 4.02.2019 r. znajduje się w zakładce "Informacje"
link_tutaj
„Świąteczny czas”
W tym roku szkolnym, w dniu 21.12.2018r., w świąteczny nastrój wprowadziły całą społeczność szkolną przedszkolaki z grup: IV – Krasnoludków i V – Kotków, które przygotowały przedstawienie jasełkowe pt. „On jest królem”. Wcześniej jednak, w dniu 20.12.2018r., w ramach zajęć otwartych, przedstawienie obejrzeli rodzice w/w dzieci – dumni ze swoich pociech i wzruszeni ich zaangażowaniem, oraz koledzy z pozostałych grup przedszkolnych. Na początku spotkania głos zabrał dyrektor ZPO w Rudniku Konrad Gomulak, który składając rodzicom świąteczne życzenia, podziękował również za liczne przybycie. Po przedstawieniu, wspólnie z rodzicami w ramach świątecznych warsztatów, dzieci malowały drewniane aniołki do zawieszenia na domowych choinkach.
Jasełka tradycyjnie przedstawiły historię narodzin Jezusa – od zwiastowania po wizytę trzech króli. Zostały jednakże wzbogacone o dodatkowe atrakcje, między innymi tańce: góralski, aniołów w świecących pelerynach i z obręczami, gwiazdek oraz diabełków. Przy świątecznej dekoracji, na zakończenie została wykonana piosenka, która wszystkich zgromadzonych w czasie obydwu przedstawień, wprowadziła w świąteczny nastrój.
W ostatni przedświąteczny dzień w szkole wszechobecna była kolęda: w salach, na korytarzach, na hali i w sercu każdego z nas. Śpiewaliśmy solo, w grupach, w zespołach klasowych i całą szkołą zgromadzoną na hali. Tam także wysłuchaliśmy pięknego koncertu kolęd w wykonaniu dwojga uczniów kl. 4a: J. Blak (śpiew) i Sz. Kotuli (akompaniament) oraz chóru szkolnego.
Drugim punktem tego dnia były życzenia. Składali je sobie uczniowie podczas wigilii
z wychowawcami, składali dorośli. Życzenia, aby z radością i nadzieją spojrzeć na Grotę Betlejemską – miejsce narodzin Tego, który jest największą dobrocią i miłością – przekazał wszystkim zgromadzonym na hali katecheta, pan D. Czaicki.
Na zakończenie spotkania dyrektor K. Gomulak podziękował paniom: A Fladze i M. Dymek (K) za przygotowanie jasełek, p. D. Czaickiemu za ich prowadzenie, p. I. Przale za oprawę muzyczną.
I stała się jasność. Na świat przyszedł Ten, który sam jest Światłością. Z takim przesłaniem po zakończeniu jasełek mogliśmy pójść do domów, by za kilka dni z najbliższymi usiąść przy wigilijnym stole. M. Dymek /K/, A. Flaga, M. Koźlak
Nauczycielki przygotowujące jasełka - A. Flaga i M. Dymek /K/ - składają serdeczne podziękowania Rodzicom dzieci występujących w przedstawieniu za pomoc w przygotowaniu kostiumów oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy i dekoracji.
Zdjęcia w albumie link_tutaj
Oczekując na Święta Bożego Narodzenia…
Konkurs ,,Świetlicowe kolędowanie” już na stałe wpisał się w grudniowe imprezy bożonarodzeniowe w naszej szkole. W tym roku świetlica szkolna po raz kolejny zachęciła wychowanków do zaprezentowania swoich uzdolnień muzycznych na forum szkoły. Piętnastu uczniów zaśpiewało kolędy i pastorałki, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój.
Panie: Agnieszka Przała, Bogusława Szczurek, Klaudia Przała przyznały:
I miejsce – Emilii Wolskiej
II miejsce – duetowi: Patrycja Komperda i Daria Hudaszek
i Milenie Góralik
III miejsce – Patrycji Kuchcie
Darii Marek
Wyróżnienie przypadło: Weronce Oliwie, Amelii Zajdzie, Oliwii Kasprzyk.
Gratulujemy! (J. Staśko)
Zdjęcia w albumie link_tutaj
W dniu 10 stycznia 2019 r. (czwartek) o godz. 17:00
odbędą się zebrania z rodzicami.
Rodzice uczniów klas egzaminacyjnych: VIIIA, VIIIB, IIIaG, IIIbG
rozpoczynają zebrania w AULI gimnazjum spotkaniem
z dyrektorem, dotyczącym warunków przebiegu egzaminów.
Warsztaty w świetlicy szkolnej!
W listopadzie 2018 r. w dwóch grupach świetlicowych odbyły się warsztaty wyszywania na kanwie. Osobą prowadzącą była pani Anna Rapacz, mama Magdy i Ali z grupy I. Warsztaty rozpoczął autorski pokaz rękodzieła – własnoręcznie wykonane hafty, które wyglądały jak malowane obrazy. Prace artystyczne wzbudziły podziw wszystkich wychowanków świetlicy, z entuzjazmem więc dzieci przystąpiły do zajęć praktycznych. Każdy uczeń otrzymał kawałek materiału (kanwy) i różnokolorowe muliny do wyszywania. Pani Ania cierpliwie tłumaczyła, na czym polega haft krzyżykowy, rozrysowała wzór na tablicy, a następnie pokazywała każdemu dziecku jak należy wyszywać. Dzieci okazały się bardzo pojętnymi uczniami; niektórzy doszli do takiej wprawy, że potrafili zmieniać kolory w trakcie wyszywania, a nawet podejmowali próbę tworzenia wzoru. Nasi mali artyści dostali od pani Ani zadanie - doskonalić poznaną technikę, by przy kolejnym spotkaniu wyszywać już kolorowy wzór.
Warsztaty świetlicowe prowadzone przez rodziców, to atrakcyjna forma zagospodarowania wolnego czasu dzieciom świetlicowym. To również okazja, by pogłębić współpracę rodziców ze szkołą. Rodzice naszych wychowanków dzielą się swoimi zdolnościami artystycznymi – odbyły się już warsztaty malowania na szkle prowadzone przez p. Agatę Kaczor - inspirując dzieci do kreatywnej twórczości. Bardzo dziękujemy za mile i z pożytkiem spędzony czas, mamy nadzieje na dalszą owocną współpracę. (D. Mielecka) Zdjęcia w albumie link_tutaj
Pytasz się synu, gdzie jest i jaka?
W niewymierzonej krainie leży.
Jest w każdym wiernym sercu Polaka,
Co o nią walczył, cierpiał i wierzył”
To fragment wiersza „Polska” Antoniego Słonimskiego wygłoszonego przez jedną z uczennic podczas Szkolnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej, który odbył się w naszej szkole 7 grudnia 2018r. z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Pierwsza część konkursu przebiegała pod hasłem „Śpiewam Tobie Polsko” i adresowana była do uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej. Zaprezentowali oni swoje umiejętności wokalne wykonując piosenki o treści patriotycznej. Ta część konkursowa zakończyła się wspólnym zaśpiewaniem pieśni „ My pierwsza brygada” oraz „Czerwone maki”.
W drugiej części konkursu, którego motto brzmiało: „Kiedy myślę Ojczyzna…”, wystąpili uczniowie klas VII i VIII oraz III gimnazjum prezentując interesujące interpretacje wierszy patriotycznych m.in. A. Mickiewicza, J. Słowackiego, K. K. Baczyńskiego czy A. Opmann.
Jury w składzie:
Małgorzata Dzidek – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sułkowicach
Bogusława Szczurek – nauczyciel bibliotekarz
Zofia Godzik – emerytowana nauczycielka naszej szkoły
Przyznało w kategorii śpiew:
I miejsce - Teresie Zachariasz z kl.V b
II miejsce – Annie Bielarz z kl. IV b i Emilii Wolskiej z kl. IVb
III miejsce Konradowi Komperdzie z kl. Vb
oraz wyróżnienie - Kamili Leśniak z kl. Vc
W kategorii recytacja:
I miejsce – Julii Sali z kl. III bg
II miejsce – Annie Kozieł z kl. III ag i Annie Piegzie z kl. VII a
III miejsce – Kamili Skupień z kl. VII a
Konkurs zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Gminy Sułkowice - pan Artur Grabczyk, który z uwagą oraz dużym zainteresowaniem przysłuchiwał się zmaganiom uczestników konkursu i wraz z dyrektorem naszej placówki - panem Konradem Gomulakiem, wręczył laureatom nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Pogratulował zwycięzcom i podziękował wszystkim uczestnikom za chwile wzruszeń i wspomnień tych chwil, gdy jeszcze jako uczeń, sam występował na scenie, by recytować wiersze naszych wspaniałych poetów. To spotkanie miało wymiar nie tylko patriotyczny, ale także symboliczny, było pięknym a zarazem przejmującym wydarzeniem, które na zawsze pozostanie w naszych pamięciach. Postawa uczniów była budująca. Śpiewem i piękną recytacją wierszy o miłości do swego kraju, udowodnili, że nie tylko pamiętają o tych, którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny, ale także pokazali, jak bardzo jest Ona bliska ich sercom. Wybitny przywódca duchowny, niekwestionowany autorytet moralny - Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński powiedział : „Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej”. (A. Chmura i B.Szczurek) Zdjęcia w albumie link_tutaj
Turniej ,,Kocham Cię, Polsko”
Listopad to miesiąc bogaty w przedsięwzięcia upamiętniające 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Świetlica szkolna i biblioteka kolejną ,,patriotyczną lekcję” przeprowadziła w formie konkursu wiedzy o Ojczyźnie, wzorowanym na popularnym teleturnieju ,,Kocham Cię, Polsko”. Uczniowie należący do świetlicy szkolnej i środowiskowej przystąpili do szkolnych zmagań po prawie dwumiesięcznych przygotowaniach pod kierunkiem wychowawczyń i nauczyciela bibliotekarza. Do turnieju zostali wytypowani przedstawiciele grup świetlicowych od klasy I do IV, a pytania konkursowe dotyczące naszego kraju w wielu aspektach przygotowały panie: Dorota Mielecka i Katarzyna Blak. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się informacjami na temat symboli narodowych, aktualnej sytuacji społeczno-politycznej, wiedzą o wielkich Polakach, o języku ojczystym, znajomością zabytków w takich konkurencjach jak: zagadki, quiz, wskaż znane miejsca na mapie, skojarzenia (z czego słynie miasto), co to za postać, zakazane słowa, polszczyzna (ustawienie hasła z zestawu liter). Czteroosobowe zespoły ubrane w stroje w kolorach biało-czerwonych, podchodziły do zadań z dużym zaangażowaniem i zapałem. Do rywalizacji dopingowała ich widownia machając białymi i czerwonymi listkami i śpiewając piosenkę ,,Kocham cię Polsko”. Formułą turnieju jest zabawa, i tak też została potraktowana ta impreza, bowiem miejsca ,,rozdawało” Koło fortuny. Konkursowi towarzyszyły duże emocje - które udzieliły się także pani wicedyrektor Agnieszce Szlachetce - i choć walka była zacięta i wyrównana, to dzięki punktom przyznanym przez koło I miejsce zdobył zespół w składzie: Emilia Wolska, Katarzyna Płonka, Patrycja Komperda, Bartłomiej Szczurek. Wyniki ogłosiła p. Renata Sikora – mama uczennicy, a nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczyła pani Wicedyrektor.
Zabawa była znakomita, ale najbardziej cieszy fakt, że najmłodsi wychowankowie naszej szkoły wykazali się bardzo dużą wiedzą o naszej Ojczyźnie i godnie uczcili 100. rocznice
Odzyskania Niepodległości. (B. Szczurek)
Zdjęcia w albumie link_tutaj
Spotkanie z poezją patriotyczną
Świetlica szkolna i biblioteka organizując ,,Spotkanie z poezją patriotyczną” dowiodła, że patriotyzm wyrażony wierszem, wcale nie jest nudny, lecz wzrusza i jest jedną z atrakcyjniejszych form uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, szczególnie dla małych dzieci. Wystarczy wygodnie usiąść i wsłuchać się w deklamacje wierszy swoich rówieśników. Poezja patriotyczna wymaga swoistego nastroju i szczególnej wrażliwości, i o to, aby było lirycznie postarały się panie przygotowujące dzieci: Dorota Mielecka, Józefa Staśko, Małgorzata Piątkowska-Łakomy, Katarzyna Blak. W październikowe popołudnie, szesnaścioro uczniów zaprezentowało własne interpretacje wierszy, sławiących piękno i trudne dzieje naszej Ojczyzny. Widownia, którą stanowili uczniowie należący do świetlicy szkolnej i środowiskowej nagradzali brawami każdego występującego uczestnika, którego zapowiadała p. Bogusława Szczurek. Dekorację stanowiły między innymi rysunki nagrodzone w konkursie plastycznym ,,Piękna nasza Polska cała”. Deklamując utwory znanych poetów polskich w otoczeniu prac plastycznych sławiących osobliwości naszego kraju, wychowankowie świetlicy wyrazili umiłowanie, urok i piękno ziemi ojczystej. Zarówno konkurs plastyczny, jak i ,,Spotkanie z poezją patriotyczną” były elementami projektu edukacyjno-czytelniczego ,,Bohaterowie książek przewodnikami po historii i legendach o Polsce”. (B. Szczurek) /Zdjęcia w albumie link_tutaj/
Tydzień bez Przemocy
W dniach od 13.11.18 r. do 16.11.18 r. w naszej szkole obchodziliśmy ,,Tydzień bez przemocy’’. Pomysłodawcami i koordynatorami całej kampanii byli pedagodzy szkolni. W ramach akcji zorganizowano wiele przedsięwzięć skierowanych zarówno do młodszych dzieci, jak i do młodzieży: konkurs plastyczny, Turniej Dobrych Manier, warsztaty profilaktyczne, teatrzyk dla przedszkolaków i młodszych uczniów naszej szkoły. W akcję zaangażowali się: wychowawcy świetlicy, nauczycielki z przedszkola i wychowawcy klas, którzy czytali bajki, opowiadania i prowadzili lekcje wychowawcze o tematyce agresji i przemocy.
We wtorek, uczniowie klas 1-3 i starszaki obejrzeli spektakl pt. ,,Jak nauczyć Ufoludka’’. Dzieci dowiedziały się jak dbać o samych siebie oraz o naszą planetę Ziemię. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu dzieląc się swoją wiedzą na poruszane tematy.
W holu głównym szkoły umieszczono ,,Skrzynkę przeprosin”, do której uczniowie mogli wrzucać listy dla kolegów, koleżanek, nauczycieli i pracowników.
W środę, przedstawiciele klas od 4 do 3 gimnazjum (z wyjątkiem klasy 8a), brali udział w Turnieju Mistrza Dobrych Manier. Uczniowie zmierzyli się w dwóch kategoriach wiekowych z konkurencjami sprawdzającymi ich wiedzę na temat savoir vivre w różnych sytuacjach życiowych. Nagrodzeni zostali w poszczególnych kategoriach wiekowych:
I miejsce – Piotr Hudaszek – klasa 6 a
Jan Zachariasz – klasa 6 a
Julia Szczurek – klasa 8 b
Łukasz Hudaszek – klasa 8 b
II miejsce – Amelia Domagała – klasa 5 a
Bartłomiej Kozak – klasa 5 a
Natalia Jończyk – klasa 7 b
Kamil Szlachetka – klasa 7 b
III miejsce – Szymon Szymoniak – klasa 6 b
Bartłomiej Szczurek – klasa 6 b
Patryk Biela – klasa 3 b G
Norbert Nawalaniec – klasa 3 b G
W czwartek został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. ,,Stop przemocy’’. Nagrodzono uczniów w dwóch kategoriach: uczniowie klas 1 -3 i uczniowie kl. 4 -8 i gimnazjum
I miejsce Kinga Bobeł kl. 2b,
II miejsce Daria Hudaszek kl. 2a,
III miejsce Patrycja Komperda kl. 2a
I miejsce Kamila Koziołek kl. 5a,
II miejsce Julia Szczurek kl. 8b,
III miejsce Wiktoria Osiecka kl. 4a,
Wyróżniono: Annę Bielarz z kl. 4b i Teresę Zachariasz z kl. 5b
Nagrodzone prace zostały wywieszone na gazetce szkolnej.
W tym dniu uczennice klasy III ag Martyna Kiebzak i Anna Kozieł rozdały laurki i listy z przeprosinami.
Piątek to dzień warsztatów profilaktycznych prowadzonych przez pana Marka Szczotkowskiego. Uczniowie klas od 4 do 6 zapoznani zostali z podstawowymi pojęciami dotyczącymi przemocy. Poznali emocje wywołujące zachowania agresywne i przemocowe. Nauczyli się jak radzić sobie z gniewem i złością. Młodzież szkoły podstawowej i gimnazjum nauczyła się rozpoznawa
środki psychoaktywne, dowiedziała się jak drastyczne są skutki zażywania środków odurzających.
Serdeczne dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród dla uczniów biorących udział w konkursach. (A. Cyrek, A. Przała)
Zdjęcia w albumie link_tutaj
PIERWSZAKI ZŁOŻYŁY ŚLUBOWANIE
30 października 2018 r. był ważnym dniem w szkolnym życiu uczniów klas pierwszych – odbyło się wtedy uroczyste pasowanie pięćdziesięcioro dwoje pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Rudniku. Dzieci czekały od dłuższego czasu z niecierpliwością na ten dzień, aby zdać swój pierwszy w życiu egzamin. W odświętnych strojach, w udekorowanej okolicznościowo sali gimnastycznej, zademonstrowały swoje umiejętności recytatorskie, aktorskie, wokalne i taneczne przed licznie przybyłymi rodzicami. Impreza składała się z dwóch części: oficjalnej i artystycznej. Część oficjalną rozpoczęli uczniowie klas starszych, którzy ,,przepytywali” pierwszaków ze znajomości symboli narodowych, przepisów ruchu drogowego i wiedzy o ojczyźnie. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie, złożone uroczyście i z przejęciem przez pierwszaków. Uczniowie ślubowali być dobrymi uczniami, kolegami i godnie reprezentować swoją szkołę. Po ślubowaniu zostali pasowani symbolicznym ołówkiem na uczniów przez p. dyrektora Konrada Gomulaka i p. wicedyrektor Agnieszkę Szlachetkę. Następnie głos zabrał Dyrektor, kierując do uczniów ciepłe słowa. Witając ich wśród braci uczniowskiej, życzył sukcesów w nauce, a ich rodzicom dużo siły, wytrwałości, pociechy z dzieci. Po ślubowaniu i części oficjalnej, pierwszoklasiści zaprezentowali na wesoło swój program artystyczny pt. ,, A wszystko zaczęło się tak….”. Mali aktorzy przedstawili w sposób niezwykle humorystyczny koleje życia człowieka od narodzin do wieku starczego. Rozpoczęli występ krzykiem noworodka, następnie na scenę wkroczyli chłopcy w pampersach, którzy zatańczyli taniec niemowlaków. Kolejne punkty programu to: śmieszne rozmowy przedszkolaków, parodia piosenki Pawła Domagały „Weź nie pytaj”, skecz pt. ,,Egzamin”, 3 piosenki o zawodach, skecz pt: ,,Głucha baba”, piosenka z Kabaretu Starszych Panów pt: „Wesołe jest życie staruszka”. Pomimo dużego stresu i tremy, przedstawienie wypadło znakomicie, dzieci pokazały jak wielki potencjał aktorski w nich drzemie. Rodzice byli wzruszeni i dumni ze swoich pociech, co wyrazili gromkimi brawami. Na zakończenie wszyscy uczniowie zostali obdarowani słodkościami i pamiątkowymi dyplomami. Miłym akcentem były wspólne, pamiątkowe zdjęcia. Po uroczystościach, uczestnicy imprezy wzięli udział we wspólnym świętowaniu. Mamy nadzieję, że dzieci przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły będą ją godnie reprezentować, a wypełnianie roli ucznia przyniesie im wiele radości. Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem swoich wychowawczyń: p. M. Bylicy, p. D. Pitali, p. W. Kozik. (W. Kozik). Zdjęcia w albumie link_tutaj
Powered by aSc EduPage