• Gminne Zawody Piłki Siatkowej
          • Gminne Zawody Piłki Siatkowej

          • W dniu 22.11.2016 r. odbyły się Gminne Zawody Mini - Piłki Siatkowej. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Harbutowicach  a patronat nad zawodami objął Burmistrz Gminy Sułkowice Pan Piotr Pułka. Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice; Anita Szczurek, Olga Piwowarska, Jessika Leśniak, Zuzanna Profic, Aleksandra Filarska, Karolina Doniec, Karolina Szczurek. Startowały wszystkie  szkoły naszej gminy, Szkoła Podstawowa w Rudniku zajęła miejsce III.    (AB)

        • „Szanty Duo”
          • „Szanty Duo”

          • 16 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie muzycznym, którego wykonawcami byli dwaj zacni goście, panowie: Bogdan Grad oraz Marek Kubisiak, tworzący zespół „Szanty Duo”. Formacja powstała na pokładzie statku wycieczkowego „Queen Mary 2” w czasie rejsu z Australii na Nową Gwineę. Zgodnie z oczekiwaniami, artyści zabrali nas w muzyczną podróż  po morzach i oceanach oraz zapoznali z morskimi tradycjami i obyczajami. W programie nie zabrakło zabaw, konkursów, prezentacji instrumentów muzycznych takich jak: akordeon, melodyka, gwiżdżący flet, harmonijka ustna, a nawet trójtonowy gwizdek bosmański. Z szacunku i dbałości o gusta muzyczne oraz możliwości percepcyjne słuchaczy, artyści przygotowali dla każdej z grup wiekowych inny repertuar. Program dla klas I – III był zatytułowany: „Z piosenką żeglarską dookoła świata” i obfitował w skoczne, melodyjne piosenki. Uczniowie klas IV –VI wysłuchali „Muzycznych opowieści o morzach, ludziach i żaglowcach”, brali także czynny udział w występie grając z muzykami na scenie i śpiewając szanty m. in. „Morskie opowieści”, „Gdy św. Patryk miał swój dzień” czy „Pożegnanie Liverpoolu”. W celu uatrakcyjnienia występu, artyści przeplatali śpiewane piosenki, opowieściami ciekawych anegdot ze swoich dalekomorskich podróży, czy organizując konkursy przeciągania liny, co dla uczniów było nie lada gratką. „Szanty – muzyka mórz i oceanów” to z kolei propozycja dla gimnazjalistów, którzy mieli okazję wysłuchać utworów charakterystycznych dla wielkich narodów morskich takich jak: Anglia, Irlandia czy Szkocja. Gromkie brawa, które zebrali muzycy od uczniów, były nagrodą za profesjonalnie przygotowany występ. (A.Ch.) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

        • Gminne Zawody Piłki Siatkowej
          • Gminne Zawody Piłki Siatkowej

          • W dniu 14.11.2016 r. odbyły się Gminne Zawody Piłki Siatkowej. Organizatorem było Gimnazjum w Sułkowicach a patronat nad zawodami objął Burmistrz Gminy Sułkowice Pan Piotr Pułka. Naszą szkołę reprezentowały następujące gimnazjalistki; Emilia Małota, Eliza Szczurek, Małgorzata Pyrtek, Anna Rywotycka, Patrycja Szlachetka, Katarzyna Kostowal Justyna Kaleta, Magdalena Dymek, Zuzanna Szatan. Uczennice rozegrały mecz z koleżankami z Sułkowic, wygrały  spotkanie i  uzyskały tym samym awans do etapu powiatowego.   ( AB )

        • "Sprawni jak żołnierze"
          • "Sprawni jak żołnierze"

          • 10 listopada 2016 r. 11 drużyn, w tym dwie z gimnazjów, wzięło udział w 10 biegu "Sprawni jak żołnierze" organizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach. Uczestnicy musieli przebiec około 2 kilometrów, wykonując po drodze następujące zadania: strzelanie z broni pneumatycznej, skok w dal, rzut granatem, rzut do celu, rzut kłodą, podstawy z pierwszej pomocy oraz wbicie gwoździa w pień. Drużyna naszego Gimnazjum w składzie: Kacper Braś, Wojtek Maślanka i Rafał Żmija zajęła II miejsce. (MP)

        • UBEZPIECZENIE
          • UBEZPIECZENIE

          • W ostatnich dniach wszyscy ubezpieczeni uczniowie otrzymali Certyfikat zawarcia ubezpieczenia Edu Plus, na którym zamieszczone są informacje konieczne w przypadku likwidacji szkody. Proszę o zachowanie dokumentu. Dyrektor Zespołu Mirosław Pękala

        • Teatrzyk profilaktyczny
          • Teatrzyk profilaktyczny

          • Dnia 09 listopada 2016 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku odbył się teatrzyk profilaktyczny pt.: „Kłopoty Misia Zdzisia” prowadzony przez Teatr Moralitet. Przedstawienie promowało zasady bezpiecznego zachowania się dzieci w różnych sytuacjach (w szkole, w domu i na ulicy). Aktorzy zwrócili szczególną uwagę, aby dzieci nigdy samodzielnie nie zażywały lekarstw i nie piły napojów z nieznanych źródeł.
            Przedstawienie opowiadało o Misiu Zdzisiu, który zgubił się podczas wakacji w Krakowie. Perypetie małego bohatera były związane z różnymi niebezpieczeństwami czyhającymi na niego w dużym mieście. Uczniowie z dużym zainteresowaniem śledziły przygody bohatera. Podczas przedstawienia reagowały bardzo emocjonalnie (przestrzegały misia, wychodziły na scenę).
            Przygody Misia na pewno długo pozostaną w pamięci dzieci, a propagowane tam zasady bezpieczeństwa będą stosowane przez nie na co dzień.        
            Liczba uczniów Szkoły Podstawowej biorących udział w przedstawieniu:


            Klasa

            1a

            2a

            2b

            3a

            3b

            3c

            Liczba u.

            20

            22

            23

            20

            19

            23

            Razem 127 uczniów.

            Cyrek, A. Przała   /pedagodzy szkolni/ Zdjęcia w Albumie - tutaj.

        • Narodowe Święto Niepodległości
          • Narodowe Święto Niepodległości

          • 10 listopada 2016 r. odbyła się akademia poświecona 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i  odśpiewania hymnu narodowego. Następnie uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przedstawili program artystyczny  pt. „Dwa głosy o 11 listopada”. Zaprezentowane scenki rodzajowe, wiersze i pieśni patriotyczne m. in. My pierwsza brygada, Rota, Mury wykonane przez chór szkolny, wprowadziły słuchaczy w nastrój zadumy i refleksji. Przypomniały nam czasy i bohaterów, którzy walczyli o niepodległą ojczyznę i jej powrót po 123 latach niewoli na mapy Europy. Młodzi aktorzy oraz członkowie chóru szkolnego zostali nagrodzeni brawami. Na zakończenie uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły, Mirosław Pękala, który dziękując odpowiedzialnym za przygotowanie akademii nauczycielom: Zofii Skorut, Bogusławie Szczurek, Mariuszowi Niedźwieckiemu i Ireneuszowi Przale, raz jeszcze przypomniał tragiczne i wzniosłe daty z historii naszego kraju, o których każdy Polak – patriota powinien pamiętać i cieszyć się wolnością wywalczoną przez naszych przodków.(Z.S.) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

        • ODBLASKOWA SZKOŁA
          • ODBLASKOWA SZKOŁA

          • We wrześniu i październiku 2016 roku Szkoła Podstawowa w Rudniku wzięła udział w VII edycji „Odblaskowej Szkoły“. W ramach akcji podjęto szereg inicjatyw mających na celu poprawę bezpieczeństwa naszych uczniów w  drodze do i ze szkoły. W akcji uczestniczyły klasy I – III. W niektóre zadania zaangażowano starszych uczniów szkoły podstawowej, a także gimnazjum.

            REALIZOWANE ZADANIA:
            1. Konkurs plastyczny „Jestem widoczny, jestem bezpieczny“ .
            W ramach akcji „ Odblaskowa szkoła”, został zorganizowany i przeprowadzony konkurs plastyczny uczniów klas I – III pod hasłem „ Jestem widoczny, jestem bezpieczny”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę przestrzegania przepisów i zasad  obowiązujących w ruchu drogowym oraz dbania o bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły.

            2. Doświadczenie z odblaskami.
            Klasy drugie przeprowadziły doświadczenie. W warunkach półmroku dzieci mogły sprawdzić widoczność osób ubranych na ciemno z odblaskami i bez odblasków.

            3. Prezentowanie ważnych wiadomości na gazetkach klasowych i  szkolnych.
            Gazetki dawały możliwość nie tylko prezentowania, ale także promocji idei „Odblaskowej Szkoły“. Przygotowując materiały uczniowie zdobywali nowe doświadczenia i wzbogacali swoją wiedzę na ten temat.

            4. Konkurs piosenki i wiersza „Bądź widoczny, świeć przykładem“.
            Konkurs odbył się 03.11.2016r. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III. Jego głównym celem była promocja idei „Odblaskowej szkoły“. Relacja i szczegóły - tutaj

            5. Wykonywanie odblasków przez dzieci.
            W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonały własne odblaski, które wykorzystały w czasie imprez z „Odblaskową Szkołą “

            6. „Dzień Bezpieczeństwa“.
            Jedną z większych inicjatyw w ramach „ Odblaskowej Szkoły“ był  „Dzień Bezpieczeństwa“. W jego trakcie uczniowie klas I-III, wykonywali szereg zadań:

            - Spotkanie z aktywem bibliotecznym.
            Uczennice klas starszych przeczytały dzieciom opowiadanie „Odblaski“.  Następnie zapoznały ich z wystawką książek dla dzieci, poruszających temat bezpieczeństwa.

            - Pokaz właściwego ubioru osoby poruszającej się po ulicy o zmroku.
            Jesienią i zimą wcześnie zapada zmrok i warunki atmosferyczne ulegają pogorszeniu. Piesi na drogach stają się słabo widoczni. Prawdopodobieństwo ich potrącenia wzrasta. Stosowanie odblasków zwiększa szansę pieszego na uniknięcie potrącenia. Uczniowie pokazali prawidłowy ubiór w takich warunkach.

            - Pokaz „Mody odblaskowej“.
            Dziewczynki z aktywu bibliotecznego przygotowały pokaz mody odblaskowej. Udowodniły dzieciom, że użycie odblasków i elementów odblaskowych może stworzyć ciekawe i modne kreacje.

            - Spotkanie z panem policjantem.
            W dniu bezpieczeństwa, zaprosiliśmy do szkoły pana policjanta, st. aspiranta     Dariusza Judasza. Spotkał się z klasami I-III, aby przekazać i przypomnieć ważne wiadomości mające wpływ na nasze bezpieczeństwo. Między innymi zwrócił uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych po zmroku.

            - Robienie plakatów promujących bezpieczeństwo oraz akcję prowadzoną  w   szkole.
            Wszystkie dotychczasowe działania oraz zdobyte wiadomości w ramach „Odblaskowej Szkoły“,  uczniowie wykorzystali przy wykonywaniu plakatów.

            - „Odblaskowy marsz“ po Rudniku.
            Poprzez „Odblaskowy marsz“ uczniowie chcieli zwrócić uwagę mieszkańcom na konieczność noszenia elementów odblaskowych. Niesione plakaty oraz elementy odblaskowe prezentowały i promowały nasze inicjatywy. (DP
            ) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

             

        • Warsztaty profilaktyczne – 27.10.2016 r.
          • Warsztaty profilaktyczne – 27.10.2016 r.

          • W czwartek 27 października 2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z profilaktykiem, byłym policjantem, który poprowadził dla naszych uczniów dwa szkolenia.
            W pierwszym szkoleniu - „Era facebooka, youtuba i blogsfery – nasze dzieci w świecie nowych mediów” uczestniczyli uczniowie klas: 3c, 4a, 4b, 5a, 5b i 6a, 6b Szkoły Podstawowej.
            Celem spotkania było przedstawienie uczestnikom zagrożeń jakie wynikają z korzystania z Internetu, mediów społecznościowych.
            Drugie szkolenie było przeznaczone dla wszystkich uczniów Gimnazjum. Temat szkolenia brzmiał następująco: „Porozmawiajmy o zażywaniu środków psychoaktywnych, fakty, mity, pytania dotyczące uzależnień”.
            Celem i zakresem merytorycznym szkolenia było zapoznanie uczestników z problemem uzależnień i zagrożeń płynących z zażywania środków psychoaktywnych przez  młodzież. Na zakończenie odbyła się dyskusja dotycząca mitów, przekłamań oraz faktów dotyczących środków psychoaktywnych, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Prowadzący zapoznał młodzież z odpowiedzialnością karną dotyczącą narkomani i uświadomił uczniom, dlaczego młodzież sięga po środki psychoaktywne i odpowiada za swoje wybory. /A. Przała, A. Cyrek /
            Zdjęcia w Albumie - tutaj.

        • Strażacy – Ratownicy
          • Strażacy – Ratownicy

          •    W dniu 20.10.2016 r. w szkole podstawowej gościliśmy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku. Panowie przyjęli zaproszenie, włączając się w szkolną akcję Szkoły Promującej Zdrowie.  Prelekcja oraz pokaz czynności ratowniczych przeznaczony był dla uczniów klas czwartych i piątych i podzielony był  na dwie tury. Zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zagrożeń z nim związanych, uwrażliwieni na konieczność dbałości o zdrowie własne i innych. W części drugiej,  nasi goście opowiedzieli uczniom o zagrożeniu zatruciem się tlenkiem czadu i konsekwencjach zdrowotnych wynikających z tego zagrożenia. Panowie strażacy zaprezentowali pokaz czynności ratowniczych, które wykonują podczas każdorazowego wyjazdu do wypadku. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w symulowanej akcji oraz przyjrzeniu się z bliska specjalistycznemu sprzętowi ratowniczemu. Pod koniec spotkania, zaprezentowana została akcja resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Chętni uczniowie ćwicząc na fantomie, mogli się przekonać, że chociaż to trudne zadanie, każdy może je podjąć i wykonać zgodnie z umiejętnościami.
            Dziękujemy Panu Bogdanowi Kurowskiemu – Prezesowi, jego współpracownikom oraz  panu kierowcy, za przybycie do naszej szkoły. Praktyczna forma przekazu treści edukacji zdrowotnej jest tą, którą uczniowie zapamiętają najlepiej.   (AB , JZ) Zdjęcia w Albumie - tutaj

        • JAN PAWEŁ II – DROGA DO KAPŁAŃSTWA
          • JAN PAWEŁ II – DROGA DO KAPŁAŃSTWA

          • Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego- wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku przebiegały pod hasłem: Jan Paweł II -  droga do kapłaństwa. 38 rocznice wyboru Kardynała z Krakowa na papieża młodzież uczciła przygotowaną akademią. Uczniowie wcielili się w osoby, które na swojej drodze spotkały Karola Wojtyłę m.in.: nauczycielka z wadowickiego Gimnazjum im. Wadowity, robotnik z fabryki Solvay. Jeden z uczniów wcielił się w ks. Karola Wojtyłę, który wspominał swoją drogę i decyzje pójścia za Jezusem.
                        Dekoracja auli Gimnazjum koncentrowała się na elementach związanych z sakramentem kapłaństwa: stuła, kielich. Nie zabrakło również istotnego odniesienia do miejsca bliskiego sercu K. Wojtyle - Kalwarii Zebrzydowskiej. Ten element został  zaznaczony poprzez ikonę MB Kalwaryjskiej oraz kadr z wizyty Jana Pawła II w Kalwarii Zebrzydowskiej 19 VIII 2002: klęcznik, otwarty brewiarz i piuskę papieską.
                        Rocznica 16 X 1978 przywołuje również pielgrzymkę Jana Pawła II do Wadowic 16 VI 1999: tu w tym mieście Wadowicach się wszystko zaczęło; i życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła i kapłaństwo się zaczęło… Dom rodziny to początek drogi do kapłaństwa i papiestwa Karola Wojtyły.
                        W tym roku obchody dnia papieskiego zostały uświetnione przez wizytę Pani Marii Budzińskiej z Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Po montażu słowno-muzycznym odbył się szkolny konkurs recytacji poezji Karola Wojtyły - Jana Pawła II dla uczniów Gimnazjum.
                        Słowa wdzięczności trzeba skierować do uczniów klasy II a Gimnazjum, którzy podjęli się trudu przygotowania całości akademii. Dziękuję kieruje również do tych Rodziców uczniów, którzy przygotowali elementy dekoracji, a którzy chcieli pozostać anonimowi. (DC). Zdjęcia w Albumie - tutaj.

        • Komunikat Rady Rodziców
          • Komunikat Rady Rodziców

          • Rada Rodziców prosi  o dokonywanie wpłat na rok szkolny 2016/17 w wysokości 40 zł –przy jednym dziecku na rok, 20 zł za każde dziecko przy większej  niż jedno liczbie dzieci uczęszczającej do Zespołu  do  przedstawiciela z danego oddziału do Rady Rodziców (trójki klasowej).

            • Przeznaczenie środków z Rady Rodziców w roku szkolnym 2016/17:
            • zakup książeczek na koniec roku szkolnego dla każdego przedszkolaka,
            • upominki dla wszystkich dzieci z okazji Mikołaja oraz na Dzień Dziecka,
            • doposażenie oddziałów przedszkolnych oraz świetlic szkolnych,
            • zakup nagród na konkursy organizowane w trakcie roku szkolnego w przedszkolu, szkole podstawowej i gimnazjum,
            • dopłaty do wycieczek dla uczniów w trudniejszejsytuacji materialnej,
            • delegacje uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum wyjeżdżających na konkursy,
            • dofinansowanie koncertów odbywających się w szkole,
            • wsparcie dla Rady Samorządu Uczniowskiego,
            • zakup ksera na potrzeby Zespołu Placówek Oświatowych,
            • zakup nagród dla uczniów w postaci książek na koniec roku szkolnego za wyniki w nauce i inne osiągnięcia,
            • nagrody pieniężne dla klas w postaci dofinansowania do wycieczki (konkurs na Najlepszą Klasę-Gimnazjum, zbiórka makulatury),
            • stypendia dla najzdolniejszych uczniów Szkoła Podstawowa i Gimnazjum.

            Serdecznie dziękujemy
            Rada Rodziców
            przy ZPO w Rudniku

        • Gminne Zawody Tenisa Stołowego
          • Gminne Zawody Tenisa Stołowego

          • W dniu 17. 10. 2016 r. w Szkole Podstawowej w Rudniku odbyły się Gminne Zawody Tenisa Stołowego pod patronatem Burmistrza Gminy Sułkowice. Nasze Gimnazjum reprezentowali następujący uczniowie: Emilia Małota, Zuzanna Szatan, Patryk Szczurek, Rafał Żmija. Wynikiw zakładce Osiągnięcia/Zawody sportowe - tutaj.

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Obchody Dnia Edukacji Narodowej uświetnił w tym roku program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy V a pod czujnym okiem pań: Agaty Berneckiej i Agnieszki Przały. Młodzi artyści popisali się niemałym talentem aktorskim wcielając się w rolę nauczycieli. W przerysowany,  zabawny sposób, odtwarzali cechy charakterystyczne nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Odpowiednio dobrany strój, dopasowane atrybuty oraz krótka charakterystyka przedstawiona w humorystyczny sposób, wywoływały na twarzach zebranych w sali gimnastycznej uśmiech i zachwyt. Uświetnieniem występu młodych artystów był mini koncert skrzypcowy uczennicy klasy III b - Hani Józefczyk. Chór szkolny pod batutą pana Ireneusza Przały zachwycił występem olicznościowych piosenek. Pani w-ce dyr. Małgorzata Koźlak, złożyła serdeczne życzenia Gronu Pedagogicznemu, a  przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom drobne upominki w postaci słodyczy.  Dziękujemy za piękny występ i życzenia składane nauczycielom przez wszystkich uczniów, dyrekcję i rodziców.(A.Ch.) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

        • Ślubowanie uczniów klasy Ia
          • Ślubowanie uczniów klasy Ia

          • W dniu 14.10.2016 r.  odbyło się ślubowanie uczniów klasy Ia.
            W części artystycznej pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności. Wykazali się wiedzą o naszej ojczyźnie, znajomością zasad prawidłowego funkcjonowania w grupie rówieśniczej, bezpieczeństwa na drodze oraz w życiu codziennym. Pokazali swój talent wokalny i recytatorski. Pragnę serdecznie podziękować Aleksandrze Cygan i Karolinie Róg za uświetnienie swoją obecnością programu artystycznego.  Po udanym występie, nagrodzonym ogromnymi brawami, nastąpiło pasowanie na ucznia. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Koźlak, która skierowała wiele ciepłych słów do uczniów, życząc im owocnej i przyjemnej nauki w naszej szkole. Pani Dyrektor uroczyście wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy. W oczach rodziców widać było radość i dumę ze swoich pociech.
            Uroczystość zakończyła się integracyjnym spotkaniem przy kawie i słodkościach przygotowanych przez rodziców. Po uroczystości wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do swoich domów. /A.K./ Zdjęcia w Albumie - tutaj.

        • Tu w tym mieście Wadowicach wszystko się zaczęło…
          • Tu w tym mieście Wadowicach wszystko się zaczęło…

          • 30 września uczniowie klas V Szkoły Podstawowej wraz ze swoimi wychowawcami i katechetą  udali się na wycieczkę szlakiem św. Jana Pawła II. Celem wycieczki były odwiedziny rodzinnego miasta urodzin Karola Wojtyły- Wadowice, a także Kalwaria Zebrzydowska- ulubione miejsce pielgrzymek Karola Wojtyły, późniejszego Jana Pawła II.
                        O godz. 7.30 z parkingu spod kościoła udaliśmy się w kierunku Wadowic. W rodzinnym mieście Papieża Polaka odwiedziliśmy Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II- gdzie zapoznaliśmy się z historią życia Karola Wojtyły jako księdza, biskupa, kardynała i papieża.  Mogliśmy zobaczyć ówczesny wystrój domu rodziny Wojtyłów, a także pokój  z którego młody Lolek widział napis na murze kościoła parafialnego: czas ucieka wieczność czeka. Po wizycie w domu, gdzie wszystko się zaczęło udaliśmy się do kościoła parafialnego , gdzie Karol Wojtyła został ochrzczony.
                        Następnie trzeba było zadośćuczynić tradycji i zjeść papieskie kremówki, o którym sam Papież wspominał, gdy podczas pielgrzymki do Polski odwiedził Wadowice- miasto dzieciństwa, lat młodości, gdzie po maturze chodził z kolegami na kremówki.
                        Kolejnym punktem naszego wyjazdu był klasztor oo. Karmelitów na tzw. górce, gdzie Karol Wojtyła w dzieciństwie przyjął szkaplerz karmelitański, jak również w tym klasztorze znajdują się dwa cenne dary papieskie: szkaplerz i pierścień. Po wizycie u oo. Karmelitów udaliśmy się do Kalwarii, by tam  nawiedzić kaplice cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej, gdzie odmówiliśmy 10-tkę różańca w intencji naszych rodzin. Po modlitwie w klasztorze, regenerowaliśmy siły  w otoczeniu przyrody.
                        Tego dnia pogoda sprawiła, że na twarzach uczniów pojawiła się radość. Słońce i ciepły wiaterek umożliwił spacer na dróżki i regeneracje sił. Zmęczeni, ale z uśmiechem na buziach wróciliśmy do Rudnika. (AB, JZ, DC).
            Zdjęcia w Albumie - tutaj.

        • Po prostu: Bel Mondo
          • Po prostu: Bel Mondo

          •     Tradycyjnie już grupa uczniów naszej szkoły, w sobotę 8 października pomimo ponurej pogody udała się na wycieczkę do Krakowa. Tym razem celem naszej wycieczki była m.in. fabryka lodów Bel Mondo, gdzie uczniowie w ramach warsztatów mogli przygotować lody; wybrali śmietankowe z nutellą. Radość była nieopisana. Pan Tomek, który poprowadził warsztaty opowiadał m. in. o procesie  powstawania lodów zarówno śmietankowych, jak i sorbetów.
                Kolejnym punktem wyjazdu był spacer po starówce. Kraków zawsze zaskakuje swoją magią i urokiem, nawet pomimo szarości pogody.  Po spacerze trzeba było zregenerować swoje siły w KFC. Następnie udaliśmy się w kierunku Galerii Krakowskiej, która jest nieodłącznym elementem każdorazowego wyjazdu uczniów na wycieczki do Królewskiego Miasta Krakowa. ( JZ, DC). Zdjęcia w Albumie
            - tutaj

        • Noc naukowców
          • Noc naukowców

          • Noc Naukowców już na stałe wpisała się w kalendarz imprez naszego gimnazjum i cieszy się corocznie ogromnym zainteresowaniem. 30 września 39 uczniów z klas I – III gimnazjum wyruszyło do Krakowa, aby zobaczyć pracę polskich naukowców z bliska. Mieliśmy okazję odwiedzić niedostępne na co dzień laboratoria i wziąć udział w popularno-naukowych pokazach i wykładach. Swoją podróż rozpoczęliśmy od Uniwersytetu Jagielońskiego na którym uczestniczyliśmy w pokazach prezentowanych przez członków zespołu „Turnieju młodych fizyków” Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Podczas doświadczeń mogliśmy się między innymi przekonać że powietrze nie tylko można zobaczyć ale również, że rzuca ono cień. Największe zainteresowanie wśród naszych uczniów wzbudził jednak ostatni pokaz który ukazał nam różne możliwości wykorzystania różnicy ciśnień. Następnie udaliśmy się do Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego. Jest to jedyna taka placówka w Polsce, wykonująca badania na skale światową, na co dzień szczelnie zamknięta i niedostępna dla osób z zewnątrz, która 30 września podczas „Nocy naukowców” otworzyła drzwi dla pięciu grup zwiedzających przerywając swoje badania naukowe. Mieliśmy unikatową możliwość zobaczyć synchrotron czyli akcelerator elektronów i źródła wyjątkowego, synchrotronowego światła. Podczas wykładu, a następnie zwiedzania synchrotronu mieliśmy okazję przekonać się że akceleratory cząstek są urządzeniami badawczymi, które przyspieszają cząstki elementarne posiadające ładunek elektryczny do prędkości bliskiej prędkości światła.  Badania Polskiego synchrotronu pozwalają zajrzeć w głąb materii i dokonać jej precyzyjnych analiz. Dzięki nim naukowcy mogą badać zarówno skład badanej substancji, jak i jej strukturę – światło synchrotronu może przenikać do wnętrza badanej materii jak również wywoływać w niej zmiany. Na zakończenie naszej podróży udaliśmy się  na Uniwersytet Rolniczy gdzie mieliśmy okazję obserwować zachowanie ryb, węży i kameleonów. Do domu wróciliśmy około północy zmęczeni, ale pełni wrażeń i z przekonaniem, że wszelkie osiągnięcia nauki mają ogromne znaczenie w naszym codziennym życiu. (I.W.) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

        • Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2016/17
          • Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2016/17

          • Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku w roku szkolnym 2016/2017.
            W Szkole Podstawowej są to dni: 31 października, 22 grudnia, 2 maja, 25 maja, 16 czerwca.
            W Gimnazjum są to dni: 31 października, 22 grudnia, 19 kwietnia, 20 kwietnia, 21 kwietnia, 25 maja, 16 czerwca.

            Pełny kalendarz roku szkolnego - tutaj.
            Mirosław Pękala -Dyrektor Zespołu

        • 17 września 1939
          • 17 września 1939

          • W dniu 20. 09. 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelu poświęconym rocznicy agresji sowieckiej na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 r. Te dramatyczne wydarzenia, kiedy walcząca z wojskami niemieckimi ojczyzna została zdradziecko zaatakowana przez wojska radzieckie, zostały przybliżone naszym widzom w formie montażu słowno-muzycznego i prezentacji multimedialnej. Przedstawione utwory poetyckie, komentarz historyczny oraz odpowiednio dobrane piosenki w pełni oddały dramaturgię i tragizm tamtych dni. Pamięć o tych wydarzeniach powinna być stale obecna w naszej świadomości i wpływać na kształtowanie postaw młodego pokolenia. Apel przygotowali: p. Aleksandra Ziembla, p. Bogusław Kozioł, a od strony muzycznej p. Ireneusz Przała.(BK) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

    • Kontakty

      • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
      • 122732018 fax: 122732018 telefony wewnętrzne: sekretariat 20 pedagog 24 kuchnia 25
      • Rudnik, ul. Szkolna 55 32-440 Sułkowice Poland
      • Dyrektor: mgr Konrad Gomulak Wicedyrektor: mgr Agnieszka Szlachetka
    • Logowanie