• Żołnierze Wyklęci
          • Żołnierze Wyklęci

          • Data 1 marca nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1951 roku, w mokotowskim więzieniu, komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej. Uchwalenie w 2011 roku Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych było formą uczczenia ich walki i ofiary, ale także bólu i cierpienia, czego doświadczali przez wszystkie lata PRL-u. Żołnierze Wyklęci, zwani także Żołnierzami Niezłomnymi, tworząc powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne, stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Toczyli walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR, oddziałami NKWD i Smiersza oraz zależnymi od nich służbami bezpieczeństwa w Polsce: Milicją Obywatelską, Urzędem Bezpieczeństwa Publicznego i Korpusem Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

            Byli wśród nich żołnierze byłej Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, organizacji „Niepodległość”, „Wolność i Niezawisłość” i wielu innych. Ścigani i prześladowani, prowadzili nierówną walkę z przerażającą machiną komunistycznego terroru. Bardzo wielu z nich zostało aresztowanych i poddanych bestialskiemu śledztwu, a potem w sfingowanych procesach skazanych na karę śmierci lub długoletnie więzienie. Wielu zostało wywiezionych w głąb Związku Radzieckiego i nigdy już stamtąd nie powróciło, groby wielu z nich do dziś pozostają nieznane. Ocenia się, że ponad 20 tysięcy żołnierzy podziemia zginęło w walkach, zostało zamordowanych skrytobójczo lub w więzieniach NKWD i Urzędu Bezpieczeństwa. Na przełomie lat 40–tych i 50–tych w więzieniach i obozach pracy znajdowało się ponad 250 tysięcy osób. Ci, których chciano wymazać z polskiej historii, powracają do naszej świadomości. Zygmunt Szendzielarz – „Łupaszka”, Hieronim Dekutowski – „Zapora”, Henryk Flame – „Bartek”, Danuta Siedzikówna – „Inka” i rotmistrz Witold Pilecki to najbardziej znani bohaterowie tamtego okresu. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Ci, których komunistyczna propaganda przez wiele lat skazywała na zapomnienie i niebyt, i „wyklęła” z naszej pamięci narodowej powracają, przypominając nam o tych wartościach i postawach, dzięki którym nasza Ojczyzna przetrwała najtrudniejsze chwile dziejowe. Winniśmy im pamięć! Tekst zaczerpnięty z audycji nadanej w naszej szkole w dniu 1marca 2016 r. (ET)

             

        • „Mów do mnie jeszcze”
          • „Mów do mnie jeszcze”

          • Pod tym hasłem, 9 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie walentynkowe, zorganizowane przez uczniów działających w Samorządzie Uczniowskim. Młodzież przypomniała pochodzenie tego święta oraz recytowała wiersze poświęcone miłości. Następnie każda klasa zaprezentowała scenkę przedstawiającą różne oblicza miłości. Uczniowie z dużym zaangażowaniem odgrywali swoje role, co wprowadziło wszystkich w wesoły nastrój. Na zakończenie spotkania ogłoszone zostały wyniki  konkursu „Najmilsza uczennica i najsympatyczniejszy uczeń gimnazjum”. W tym roku szkolnym tytuł ten otrzymała Dominika Zajda z klasy III b i Manuel Bąchor również z III b. Gratulujemy!
            Z okazji Dnia Zakochanych Samorząd zorganizował również „pocztę walentynkową." Uczniowie do specjalnej skrzynki mogli wrzucać kolorowe listy do swoich sympatii, koleżanek i kolegów. (JP)
            Zdjęcia w Albumie - tutaj.

        • „Ja to wiem”
          • „Ja to wiem”

          • Pod tym właśnie hasłem, 16 lutego 2016 roku, w Gimnazjum w Rudniku odbył się  II Gminny Konkurs Interdyscyplinarny dla uczniów klas VI szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Konkurs miał charakter indywidualny. W pierwszej części uczniowie wykazywali się umiejętnością wykonywania prostych doświadczeń oraz odpowiadali na dwa wylosowane przez siebie pytania dotyczące wiedzy ogólnej. Następnie rozwiązywali test i krzyżówkę. Pytania konkursowe obejmowały treści z zakresu matematyki, historii, języka polskiego, przyrody, plastyki oraz wiedzy ogólnej. Najwięcej emocji budziła część praktyczna. Uczniowie z dużym zaangażowaniem odkrywali istnienie napięcia powierzchniowego, rozdzielali mieszaniny niejednorodne, montowali obwody elektryczne, samodzielnie wykonywali preparaty mikroskopowe, pompowali balonik przy użyciu octu i sody oczyszczonej. W czasie oczekiwania na wyniki konkursu, uczniowie klasy III Gimnazjum w Rudniku, wykonali kilka doświadczeń pokazowych z dziedziny chemii.
            Wyniki konkursu:
            I miejsce – Beata Ziembla - Szkoła Podstawowych w Sułkowicach,
            II miejsce – Edgar Piechota - Szkoła Podstawowa w Sułkowicach,
            III miejsce – Anna Oliwa - Szkoła Podstawowa w Krzywaczce.

            Gratulujemy! (JP)
            Zdjęcia w Albumie - tutaj.

        • Zabawa karnawałowa uczniów klas I-III
          • Zabawa karnawałowa uczniów klas I-III

          • W poniedziałek,  08 lutego 2016 r., w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa uczniów klas młodszych.
              Głównym celem  zorganizowania i przeprowadzenia  balu było zapoznanie dzieci z tradycjami i zwyczajami obowiązującymi podczas zabaw karnawałowych. Był to dzień długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Wcześniej,  uczniowie z każdej klasy,  przynieśli ozdoby,  które zostały wykorzystane do dekoracji sali gimnastycznej. Dzięki pomocy nauczycieli oraz uczennic ze starszych klas, sala  została przyozdobiona różnokolorowymi łańcuchami, serpentynami, balonami. Sceneria sali wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą, bajeczną salę balową, robiła oszałamiające wrażenie. Jej zjawiskowy wygląd wprowadził dzieci w promienny nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy.

                 Także tradycji stało się zadość, nasi najmłodsi uczniowie byli  przebrani  w różnorodne stroje, wcielili się w bohaterów znanych i lubianych bajek oraz w postaci z filmów. Przy dźwiękach muzyki wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, jak i nauczycielom. Podczas zabawy panowała wyjątkowa atmosfera.
                 Nasz bal karnawałowy  urozmaicały  także intrygujące konkursy, a zwycięzcy quizów byli nagradzani gromkimi brawami. W czasie przerw od harców  dzieci miały zorganizowany w swoich klasach  słodki poczęstunek. Niestety,  radosna zabawa musiała się zakończyć. Wszyscy byli zmęczeni, ale jednocześnie zadowoleni z tych tanecznych zajęć.
                Karnawałowa zabawa dostarczyła  dzieciom wiele radości i pozytywnych  emocji. Po zabawie uczniowie pełni wrażeń wrócili do swoich domów. ( W. Kozik )    Zdjęcia w Albumie - tutaj.

          • Zdrowie a odżywianie

          • Pod tym właśnie hasłem, 11 lutego 2016 roku, w Gimnazjum w Sułkowicach zorganizowany został  III Gminny Konkurs Biologiczny.  Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Emilka Małota kl. IIa, Ania Rywotycka kl. IIb,  Julia Biela kl. IIIb, Grzegorz Żmija kl. IIb. Konkurs przebiegał w kilku etapach. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test, w którym musieli wykazać się ogromną wiedzą z zakresu budowy, roli układu pokarmowego i krwionośnego oraz znajomością zasad prawidłowego odżywiania się. W drugiej części, reprezentanci drużyn, przedstawiali przygotowane wcześniej prezentacje multimedialne na temat chorób i zaburzeń wynikających z nieprawidłowego odżywiania oraz modele zęba przedtrzonowego. Na koniec odbył się quiz dotyczący znajomości wybranych ziół i ich wpływu na organizm człowieka.
            Nasza drużyna zajęła I miejsce, a Grzegorz Żmija rozwiązał test najlepiej spośród wszystkich uczestników konkursu.  Gratulujemy sukcesu! (JP)

        • Warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
          • Warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

          • Tuż przed feriami, 15 stycznia , w naszej szkole odbyły się warsztaty pierwszej pomocy dla uczniów klas szóstych szkoły podstawowej. To cykliczne szkolenie, wdrażające  do inicjowania zachowań ratujących zdrowie i życie ludzkie. Ratownicy Służby Maltańskiej  z Myślenic, z chęcią odpowiedzieli na apel szkoły i jak co roku przygotowali prelekcję i pokaz czynności ratunkowych, oraz quiz dla naszych uczniów. Miłą niespodziankę, sprawiła była już uczennica gimnazjum, Monika Kurowska, która wcieliła się w rolę pozorantki czynności ratunkowych. Od wielu lat uczestniczyła w szkoleniach , brała udział w konkursach udzielania pierwszej pomocy i teraz jako licealistka czynnie działa w Służbie Maltańskiej. To przykład ‘’zarażenia się ‘’ pomocą dla innych, różnorodną pomocą, tą,  dla której najwyższą wartością jest ludzkie zdrowie i życie. Ratownicy w przystępny dla uczniów sposób opowiedzieli o ‘’łańcuchu przeżycia’’, kolejnych etapach udzielania pierwszej pomocy. W praktyczny sposób pokazali, że czynności te nie są skomplikowane, trzeba tylko znać ich zakres i wiedzieć kiedy i w jakiej sytuacji je wykonywać. Omówili zasady pomocy poszkodowanym w różnych sytuacjach; złamań, krwotoków, zadławienia się, porażenia prądem, udaru cieplnego, zachłyśnięcia wodą. Na fantomie uczniowie uczyli się akcji RKO czyli resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Każdy miał możliwość zmierzenia swojego ciśnienia i nauki prawidłowego pomiaru tętna. Na koniec miła niespodzianka, mini – konkurs . Nasi uczniowie z powodzeniem odpowiadali na wszystkie pytania, te łatwiejsze i te wymagające wiedzy specjalistycznej.  Z uwagą uczestniczyli w szkoleniu więc i wiedza pozostała, co bardzo cieszy. Kolejny rocznik uczniów, kolejne umiejętności nabyte i duma, że każde z dzieci poradzi sobie w trudnej sytuacji. To obowiązek każdego , moralne zobowiązanie, troska o dobro największe – ludzkie zdrowie i życie. Za rok, kolej na młodszych uczniów.  AB. Zdjęcia w Albumie - tutaj

        • NOC W SZKOLE
          • NOC W SZKOLE

          • W nocy z piątku na sobotę (15/16 stycznia) ponad 50 uczniów naszego gimnazjum miało okazję przekonać się, jak wygląda szkoła nocą. Wszyscy chętni  stawili się w szkole ze śpiworami, poduszkami i karimatami. Pierwszym punktem programu był konkurs „Jaka to melodia”, później były kalambury, dyskoteka, wspólna kolacja i na koniec  oglądanie filmów oraz karaoke. Wygłupy i  śmiechy towarzyszyły wszystkim do późnych godzin nocnych. Po drugiej  młodzież położyła się spać. Jednak niektórzy nie czuli zmęczenia i do końca imprezy nie zmrużyli oka tocząc rozmowy. Rano wszyscy niewyspani, ale bardzo zadowoleni opuścili mury szkoły i bezpiecznie udali się do domu. Zdjęcia w Albumie - tutaj. (JP)

        • Cała Polska czyta dzieciom
          • Cała Polska czyta dzieciom

          • 18 grudnia 2015r. w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” wzięli udział uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej. Akcja ta zorganizowana została tym razem przez panie Agnieszkę Koziołek i Alicję Kuchtę. Zaproszeni goście, panie Gabriela Bielarz, Ewelina Róg, Dorota Góralik, Renata Sikora (lektorki), nasi mali aktorzy oraz uczniowie, którzy zadbali o oprawę muzyczną tego widowiska, przenieśli słuchaczy do zabawnego świata wierszy Jana Brzechwy. „Leń”, „Kłamczucha”, „Żuraw i Czapla”,  „Samochwała”, „Na straganie”, „Pomidor”, „Stonoga”, „Żaba”, i „Mucha”- to utwory, które nie tylko bawią i śmieszą, ale też zmuszają słuchaczy do skupienia uwagi i zastanowienia się nad ich sensem. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wydarzenia. Zdjęcia w Albumie - tutaj    /A. Koziołek/

        • WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
          • WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

          • Kiedy widzisz dob­re­go człowieka,
            sta­raj się go naśla­dować.
            Kiedy widzisz złego człowieka,
            zas­tanów się nad sa­mym sobą.

            Konfucjusz

                            4 grudnia i 7 grudnia naszej Szkole wizytę złożył najbardziej ulubiony święty, zarówno przez dzieci, jak i przez młodzież- św. Mikołaj. Św. Mikołaj był biskupem Mirry. Jego życie można by scharakteryzować: Od młodości wyróżniał się nie tylko pobożnością, ale także wrażliwością na niedolę bliźnich. Właśnie ta wrażliwość sprawiła, że św. Mikołaj jest ulubionym świętym, z którego trzeba brać przykład i go naśladować.


                        4 grudnia św. Mikołaj odwiedził Szkołę Podstawową i Gimnazjum. Oczywiście było miłe zaskoczenie, gdy uczniowie otrzymali słodkie podarki. Również nauczyciele byli zaskoczeni wizytą Mikołaja. Co po niektórzy musieli „wytłumaczyć” się przed Mikołajem ze stawiania nieraz niższych ocen i zapewnić Gościa o swojej poprawie, ale również i uczniowie musieli powziąć postanowienia, że przyłożą się pilnie do nauki.
                        Natomiast 7 grudnia orszak św. Mikołaja odwiedził najmłodszych z naszej placówki- przedszkolaków. Dla nich była przygotowana w auli Gimnazjum projekcja filmu animowanego „Mikołaj-chłopiec, który został świętym”. Po projekcji filmu przedszkolaki wraz ze świętym Mikołajem i jego orszakiem: aniołkami, diabełkami udali się do swoich sal, gdzie czekały na nich prezenty, i niezapomniane zdjęcie ze św. Mikołajem.
                        Wizyta św. Mikołaja sprawiła wszystkim wielką radość, a zarazem była miłym akcentem w perspektywie przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia. Słowa wdzięczności należy skierować do Rady Rodziców, która ufundowała słodkości dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Odwiedziny św. Mikołaja nie odbyłyby się, gdyby nie zaangażowanie uczniów klasy I gimnazjum, jak również uczniów klas III Gimnazjum: Zuzanny Powroźnik, Julii Bieli, Gabrieli Szuby, Natalii Piegza, Grzegorza Szymoniaka, i tych wszystkich którzy przyczynili się do sprawienia radości i uśmiechu na twarzach naszych uczniów. Nad całością orszaku św. Mikołaja  czuwał p. Dawid Czaicki. (DC)
            Zdjęcia w Albumie - tutaj.
             

        • Nadanie Szkole Sztandaru
          • Nadanie Szkole Sztandaru

          • W dniu 28 listopada 2015 r. odbyło się nadanie Sztandaru Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Rudniku oraz obchody 130-lecia Szkoły Podstawowej w Rudniku. Zdjęcia z uroczystości w Albumie - tutaj.

        • Spotkanie z policjantami
          • Spotkanie z policjantami

          • 9 grudnia 2015r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach. Spotkanie było inicjatywą szkoły na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze i w czasie ferii zimowych w ramach projektu „Szkoła Promująca Zdrowie” i konkursu „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły”. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpieczeństwa podczas pobytu w domu, kontaktu z osobą nieznajomą oraz w czasie ferii zimowych. W czasie spotkania zostały wręczone nagrody uczestnikom konkursu „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły”. Miejsce I zajął Bartłomiej Szczurek z klasy IIIb, miejsce II-Bartłomiej Kozak z klasy IIa, miejsce III-Ksawery Cebula z klasy IIa. Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Cygan z klasy IIIa oraz Mikołaj Profic z klasy IIa. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Laureaci otrzymali gry edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa a pozostali uczestnicy odblaski. Na koniec uczniowie podziękowali policjantom za bardzo ciekawą i pouczającą lekcję bezpieczeństwa. Zdjęcia w Albumie - tutaj. /A. Koziołek/

        • WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE  DLA KLAS I-SZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ
          • WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE DLA KLAS I-SZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ

          • Żad­na noc nie może być aż tak czar­na,
            żeby nig­dzie nie można było od­szu­kać
            choć jed­nej gwiaz­dy. Pus­ty­nia też nie może
            być aż tak bez­nadziej­na, żeby nie można
            było od­kryć oazy. Pogódź się z życiem,
            ta­kim ja­kie ono jest. Zaw­sze gdzieś cze­ka ja­kaś mała ra­dość.
            Is­tnieją kwiaty, które kwitną na­wet w zimie.

                       Grudzień dla każdego z nas jest czasem przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia. Ten czas jest przepełniony radosnym oczekiwaniem. Radość, która promieniuje od każdego z nas, powinna być przekazywana dalej, drugiemu człowiekowi. To właśnie warsztaty bożonarodzeniowe, które odbyły się w naszej Szkole w dniu 8 grudnia 2015 sprawiły największa radość uczniom klas I-szych Szkoły Podstawowej.

            Warsztaty prowadzone przez katechetę Dawida Czaickiego wraz z uczennicami klas II Gimnazjum było dobra okazją, by uczniowie klas I-szych przygotowali bombki bożonarodzeniowe, które będą zdobić sale, w których dzieci się uczą. Nasi najmłodsi pod opieką uczennic  klas II Gimnazjum, które zawsze są oddane by pomóc i nieść radość wykonywali i ozdabiali także choinki, które są nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia. W czasie warsztatów opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynię: p. Danuta Pitala i p. Wiesława Kozik. Nie zabrakło również honorowego gościa, który odwiedził uczniów w czasie warsztatów- p. dyrektora Mirosława Pękali.

            Słowa wdzięczności kierujemy do tych, którzy przyczynili się do radości uczniów klas I-szych Gimnazjum-  Rady Rodziców przy ZPO w Rudniku. (DC). Zdjęcia w Albumie - tutaj.

        • W drodze do Betlejem…czyli kartka z lekcji religii w gimnazjum
          • W drodze do Betlejem…czyli kartka z lekcji religii w gimnazjum

          • Pewną tradycją lekcji religii w naszym Gimnazjum- katechez u początku adwentu, czasu który przygotowuje nas do radosnych świąt Bożego Narodzenia są zajęcia podczas których uczniowie wykonują różnego rodzaju ozdoby, czy też elementy bożonarodzeniowe. Następnie uczniowie wykorzystają je do ozdabiania swoich sal lekcyjnych. W tym roku, w kreatywne lekcje katechez zaangażowały się klasy Ia i II a Gimnazjum.
                        Wspólne wykonywanie ozdób podczas zajęć integruje grupę uczniów, gimnazjaliści rozwijają swoje talenty, ale przede wszystkim jest to czas radości i poznania, tego co kryje się wgłębi serca każdego człowieka. Czas, który poświęca się uczniom w czasie takich lekcji-projektów pozwala również na to, by młodzi pokazali jak wzajemnie współpracuje, ale także jest to przestrzeń rozmów i odkrywania wartości jakie powinien w sobie kształtować młody człowiek- czyli być przede wszystkim autentycznym człowiekiem! (DC) Zdjęcia w Albumie - tutaj.

        • Nieść nadzieje…
          • Nieść nadzieje…

          • Spotkanie z J.E. ks. bp. Damianem Muskusem OFM w ramach wizytacji kanonicznej parafii 

            Ecce Mater Tua- Oto Matka Twoja

                        Jednym z istotnych elementów wizytacji parafii są odwiedziny Ks. Biskupa w szkole. Bp Muskus w poniedziałek 23 listopada 2015 odwiedził naszą placówkę szkolna. O godz. 9.30 spotkał się ze społecznością uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. W imieniu dzieci i młodzieży Ks. Biskupa Muskusa powitali uczniowie klas III gimnazjum, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania: Zuzanna Powroźnik i  Grzegorz Szymoniak. Podczas spotkania na sali gimnastycznej uczniowie najmłodszych klas zadawali pytania, na które zacny Gość odpowiadał. Pytania związane były m.in. czy praca biskupa jest ciężka, czy jakie języki zna Ks. Biskup oraz jakie są główne zmartwienia Ks. Biskupa związane z posługą pasterską.

                        Po spotkaniu na sali gimnastycznej bp Muskus wraz p. dyrektorem Mirosławem Pękalą, ks. proboszczem Dariuszem Zoniem, katechetą Dawidem Czaickim odwiedzili oddziały przedszkole, gdzie na Ks. Biskupa czekała miła niespodzianka przygotowana przez najmłodszych. Ostatnim punktem wizyty bpa Muskusa w ZPO było spotkaniem z pracownikami obsługi i Gronem Pedagogicznym. Biskup wpisał się również do księgi pamiątkowej.     

                        J.E. ks. bp Damian Muskus OFM pozostawił wszystkim, zarówno uczniom jak i nauczycielom przesłanie: że wykonywanie zawodu jeśli jest z powołania, jeśli się jest zaangażowanym i przez to rozwija się talenty nigdy nie jest męczące. Ufamy, że jeszcze nie raz będziemy gościć bpa Damiana Muskusa w murach naszej szkoły, i nie koniecznie w ramach wizytacji parafii, ale w ramach innych ubogacających spotkań. (katecheta Dawid Czaicki) Zdjęcia w Albumie - tutaj

        • Powiedz NIE przemocy w rodzinie
          • Powiedz NIE przemocy w rodzinie

          • Dnia 3 grudnia 2015 roku podczas zebrania ogólnego z rodzicami asp. szt. Paweł Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach przeprowadził  prelekcję dla rodziców pt.:  Procedura „Niebieskiej Karty”  w praktyce szkolnej.  Omówił procedurę postępowania interwencyjnego w sytuacjach związanych z przemocą w rodzinie i zadania wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Policjant poinformował rodziców również o sposobach postępowania nauczycieli podczas realizacji procedury Niebieskiej Karty jak i zasad podejmowania i dokumentowania interwencji wobec osób dotkniętych przemocą w rodzinie. Przedstawił statystyki z ostatnich lat na temat liczby założonych Niebieskich Kart. Na zakończenie podał instytucje na terenie powiatu i gminy, gdzie osoby doznające przemocy mogą uzyskać pomoc.
            Są to:

            Zespół Interdyscyplinarny działający na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie Gminy Sułkowice
            Tel. 726-510-520, Tel. 12 272-50-20

            Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach
            ul. Kazimierza Wielkiego 5 Tel. 12 271-04-29, Tel. 510-132-396

            W sytuacji bezpośredniego zagrożenia  tel.  112
            Zdjęcia w Albumie - tutaj.

    • Kontakty

      • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
      • 122732018 fax: 122732018 telefony wewnętrzne: sekretariat 20 pedagog 24 kuchnia 25
      • Rudnik, ul. Szkolna 55 32-440 Sułkowice Poland
      • Dyrektor: mgr Konrad Gomulak Wicedyrektor: mgr Agnieszka Szlachetka
    • Logowanie