W dniu 20.10.2016 r. w szkole podstawowej gościliśmy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku. Panowie przyjęli zaproszenie, włączając się w szkolną akcję Szkoły Promującej Zdrowie. Prelekcja oraz pokaz czynności ratowniczych przeznaczony był dla uczniów klas czwartych i piątych i podzielony był na dwie tury. Zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zagrożeń z nim związanych, uwrażliwieni na konieczność dbałości o zdrowie własne i innych. W części drugiej, nasi goście opowiedzieli uczniom o zagrożeniu zatruciem się tlenkiem czadu i konsekwencjach zdrowotnych wynikających z tego zagrożenia. Panowie strażacy zaprezentowali pokaz czynności ratowniczych, które wykonują podczas każdorazowego wyjazdu do wypadku. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w symulowanej akcji oraz przyjrzeniu się z bliska specjalistycznemu sprzętowi ratowniczemu. Pod koniec spotkania, zaprezentowana została akcja resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Chętni uczniowie ćwicząc na fantomie, mogli się przekonać, że chociaż to trudne zadanie, każdy może je podjąć i wykonać zgodnie z umiejętnościami.
Dziękujemy Panu Bogdanowi Kurowskiemu – Prezesowi, jego współpracownikom oraz panu kierowcy, za przybycie do naszej szkoły. Praktyczna forma przekazu treści edukacji zdrowotnej jest tą, którą uczniowie zapamiętają najlepiej. (AB , JZ) Zdjęcia w Albumie - tutaj
Strażacy – Ratownicy
JAN PAWEŁ II – DROGA DO KAPŁAŃSTWA
Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego- wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku przebiegały pod hasłem: Jan Paweł II - droga do kapłaństwa. 38 rocznice wyboru Kardynała z Krakowa na papieża młodzież uczciła przygotowaną akademią. Uczniowie wcielili się w osoby, które na swojej drodze spotkały Karola Wojtyłę m.in.: nauczycielka z wadowickiego Gimnazjum im. Wadowity, robotnik z fabryki Solvay. Jeden z uczniów wcielił się w ks. Karola Wojtyłę, który wspominał swoją drogę i decyzje pójścia za Jezusem.
Dekoracja auli Gimnazjum koncentrowała się na elementach związanych z sakramentem kapłaństwa: stuła, kielich. Nie zabrakło również istotnego odniesienia do miejsca bliskiego sercu K. Wojtyle - Kalwarii Zebrzydowskiej. Ten element został zaznaczony poprzez ikonę MB Kalwaryjskiej oraz kadr z wizyty Jana Pawła II w Kalwarii Zebrzydowskiej 19 VIII 2002: klęcznik, otwarty brewiarz i piuskę papieską.
Rocznica 16 X 1978 przywołuje również pielgrzymkę Jana Pawła II do Wadowic 16 VI 1999: tu w tym mieście Wadowicach się wszystko zaczęło; i życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła i kapłaństwo się zaczęło… Dom rodziny to początek drogi do kapłaństwa i papiestwa Karola Wojtyły.
W tym roku obchody dnia papieskiego zostały uświetnione przez wizytę Pani Marii Budzińskiej z Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Po montażu słowno-muzycznym odbył się szkolny konkurs recytacji poezji Karola Wojtyły - Jana Pawła II dla uczniów Gimnazjum.
Słowa wdzięczności trzeba skierować do uczniów klasy II a Gimnazjum, którzy podjęli się trudu przygotowania całości akademii. Dziękuję kieruje również do tych Rodziców uczniów, którzy przygotowali elementy dekoracji, a którzy chcieli pozostać anonimowi. (DC). Zdjęcia w Albumie - tutaj.
Komunikat Rady Rodziców
Rada Rodziców prosi o dokonywanie wpłat na rok szkolny 2016/17 w wysokości 40 zł –przy jednym dziecku na rok, 20 zł za każde dziecko przy większej niż jedno liczbie dzieci uczęszczającej do Zespołu do przedstawiciela z danego oddziału do Rady Rodziców (trójki klasowej).
- Przeznaczenie środków z Rady Rodziców w roku szkolnym 2016/17:
- zakup książeczek na koniec roku szkolnego dla każdego przedszkolaka,
- upominki dla wszystkich dzieci z okazji Mikołaja oraz na Dzień Dziecka,
- doposażenie oddziałów przedszkolnych oraz świetlic szkolnych,
- zakup nagród na konkursy organizowane w trakcie roku szkolnego w przedszkolu, szkole podstawowej i gimnazjum,
- dopłaty do wycieczek dla uczniów w trudniejszejsytuacji materialnej,
- delegacje uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum wyjeżdżających na konkursy,
- dofinansowanie koncertów odbywających się w szkole,
- wsparcie dla Rady Samorządu Uczniowskiego,
- zakup ksera na potrzeby Zespołu Placówek Oświatowych,
- zakup nagród dla uczniów w postaci książek na koniec roku szkolnego za wyniki w nauce i inne osiągnięcia,
- nagrody pieniężne dla klas w postaci dofinansowania do wycieczki (konkurs na Najlepszą Klasę-Gimnazjum, zbiórka makulatury),
- stypendia dla najzdolniejszych uczniów Szkoła Podstawowa i Gimnazjum.
Serdecznie dziękujemy
Rada Rodziców
przy ZPO w Rudniku
Gminne Zawody Tenisa Stołowego
W dniu 17. 10. 2016 r. w Szkole Podstawowej w Rudniku odbyły się Gminne Zawody Tenisa Stołowego pod patronatem Burmistrza Gminy Sułkowice. Nasze Gimnazjum reprezentowali następujący uczniowie: Emilia Małota, Zuzanna Szatan, Patryk Szczurek, Rafał Żmija. Wynikiw zakładce Osiągnięcia/Zawody sportowe - tutaj.
Dzień Edukacji Narodowej
Obchody Dnia Edukacji Narodowej uświetnił w tym roku program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy V a pod czujnym okiem pań: Agaty Berneckiej i Agnieszki Przały. Młodzi artyści popisali się niemałym talentem aktorskim wcielając się w rolę nauczycieli. W przerysowany, zabawny sposób, odtwarzali cechy charakterystyczne nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Odpowiednio dobrany strój, dopasowane atrybuty oraz krótka charakterystyka przedstawiona w humorystyczny sposób, wywoływały na twarzach zebranych w sali gimnastycznej uśmiech i zachwyt. Uświetnieniem występu młodych artystów był mini koncert skrzypcowy uczennicy klasy III b - Hani Józefczyk. Chór szkolny pod batutą pana Ireneusza Przały zachwycił występem olicznościowych piosenek. Pani w-ce dyr. Małgorzata Koźlak, złożyła serdeczne życzenia Gronu Pedagogicznemu, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom drobne upominki w postaci słodyczy. Dziękujemy za piękny występ i życzenia składane nauczycielom przez wszystkich uczniów, dyrekcję i rodziców.(A.Ch.) Zdjęcia w Albumie - tutaj.
Ślubowanie uczniów klasy Ia
W dniu 14.10.2016 r. odbyło się ślubowanie uczniów klasy Ia.
W części artystycznej pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności. Wykazali się wiedzą o naszej ojczyźnie, znajomością zasad prawidłowego funkcjonowania w grupie rówieśniczej, bezpieczeństwa na drodze oraz w życiu codziennym. Pokazali swój talent wokalny i recytatorski. Pragnę serdecznie podziękować Aleksandrze Cygan i Karolinie Róg za uświetnienie swoją obecnością programu artystycznego. Po udanym występie, nagrodzonym ogromnymi brawami, nastąpiło pasowanie na ucznia. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Koźlak, która skierowała wiele ciepłych słów do uczniów, życząc im owocnej i przyjemnej nauki w naszej szkole. Pani Dyrektor uroczyście wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy. W oczach rodziców widać było radość i dumę ze swoich pociech.
Uroczystość zakończyła się integracyjnym spotkaniem przy kawie i słodkościach przygotowanych przez rodziców. Po uroczystości wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do swoich domów. /A.K./ Zdjęcia w Albumie - tutaj.
Tu w tym mieście Wadowicach wszystko się zaczęło…
30 września uczniowie klas V Szkoły Podstawowej wraz ze swoimi wychowawcami i katechetą udali się na wycieczkę szlakiem św. Jana Pawła II. Celem wycieczki były odwiedziny rodzinnego miasta urodzin Karola Wojtyły- Wadowice, a także Kalwaria Zebrzydowska- ulubione miejsce pielgrzymek Karola Wojtyły, późniejszego Jana Pawła II.
O godz. 7.30 z parkingu spod kościoła udaliśmy się w kierunku Wadowic. W rodzinnym mieście Papieża Polaka odwiedziliśmy Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II- gdzie zapoznaliśmy się z historią życia Karola Wojtyły jako księdza, biskupa, kardynała i papieża. Mogliśmy zobaczyć ówczesny wystrój domu rodziny Wojtyłów, a także pokój z którego młody Lolek widział napis na murze kościoła parafialnego: czas ucieka wieczność czeka. Po wizycie w domu, gdzie wszystko się zaczęło udaliśmy się do kościoła parafialnego , gdzie Karol Wojtyła został ochrzczony.
Następnie trzeba było zadośćuczynić tradycji i zjeść papieskie kremówki, o którym sam Papież wspominał, gdy podczas pielgrzymki do Polski odwiedził Wadowice- miasto dzieciństwa, lat młodości, gdzie po maturze chodził z kolegami na kremówki.
Kolejnym punktem naszego wyjazdu był klasztor oo. Karmelitów na tzw. górce, gdzie Karol Wojtyła w dzieciństwie przyjął szkaplerz karmelitański, jak również w tym klasztorze znajdują się dwa cenne dary papieskie: szkaplerz i pierścień. Po wizycie u oo. Karmelitów udaliśmy się do Kalwarii, by tam nawiedzić kaplice cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej, gdzie odmówiliśmy 10-tkę różańca w intencji naszych rodzin. Po modlitwie w klasztorze, regenerowaliśmy siły w otoczeniu przyrody.
Tego dnia pogoda sprawiła, że na twarzach uczniów pojawiła się radość. Słońce i ciepły wiaterek umożliwił spacer na dróżki i regeneracje sił. Zmęczeni, ale z uśmiechem na buziach wróciliśmy do Rudnika. (AB, JZ, DC). Zdjęcia w Albumie - tutaj.
Po prostu: Bel Mondo
Tradycyjnie już grupa uczniów naszej szkoły, w sobotę 8 października pomimo ponurej pogody udała się na wycieczkę do Krakowa. Tym razem celem naszej wycieczki była m.in. fabryka lodów Bel Mondo, gdzie uczniowie w ramach warsztatów mogli przygotować lody; wybrali śmietankowe z nutellą. Radość była nieopisana. Pan Tomek, który poprowadził warsztaty opowiadał m. in. o procesie powstawania lodów zarówno śmietankowych, jak i sorbetów.
Kolejnym punktem wyjazdu był spacer po starówce. Kraków zawsze zaskakuje swoją magią i urokiem, nawet pomimo szarości pogody. Po spacerze trzeba było zregenerować swoje siły w KFC. Następnie udaliśmy się w kierunku Galerii Krakowskiej, która jest nieodłącznym elementem każdorazowego wyjazdu uczniów na wycieczki do Królewskiego Miasta Krakowa. ( JZ, DC). Zdjęcia w Albumie - tutaj
Noc naukowców
Noc Naukowców już na stałe wpisała się w kalendarz imprez naszego gimnazjum i cieszy się corocznie ogromnym zainteresowaniem. 30 września 39 uczniów z klas I – III gimnazjum wyruszyło do Krakowa, aby zobaczyć pracę polskich naukowców z bliska. Mieliśmy okazję odwiedzić niedostępne na co dzień laboratoria i wziąć udział w popularno-naukowych pokazach i wykładach. Swoją podróż rozpoczęliśmy od Uniwersytetu Jagielońskiego na którym uczestniczyliśmy w pokazach prezentowanych przez członków zespołu „Turnieju młodych fizyków” Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Podczas doświadczeń mogliśmy się między innymi przekonać że powietrze nie tylko można zobaczyć ale również, że rzuca ono cień. Największe zainteresowanie wśród naszych uczniów wzbudził jednak ostatni pokaz który ukazał nam różne możliwości wykorzystania różnicy ciśnień. Następnie udaliśmy się do Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego. Jest to jedyna taka placówka w Polsce, wykonująca badania na skale światową, na co dzień szczelnie zamknięta i niedostępna dla osób z zewnątrz, która 30 września podczas „Nocy naukowców” otworzyła drzwi dla pięciu grup zwiedzających przerywając swoje badania naukowe. Mieliśmy unikatową możliwość zobaczyć synchrotron czyli akcelerator elektronów i źródła wyjątkowego, synchrotronowego światła. Podczas wykładu, a następnie zwiedzania synchrotronu mieliśmy okazję przekonać się że akceleratory cząstek są urządzeniami badawczymi, które przyspieszają cząstki elementarne posiadające ładunek elektryczny do prędkości bliskiej prędkości światła. Badania Polskiego synchrotronu pozwalają zajrzeć w głąb materii i dokonać jej precyzyjnych analiz. Dzięki nim naukowcy mogą badać zarówno skład badanej substancji, jak i jej strukturę – światło synchrotronu może przenikać do wnętrza badanej materii jak również wywoływać w niej zmiany. Na zakończenie naszej podróży udaliśmy się na Uniwersytet Rolniczy gdzie mieliśmy okazję obserwować zachowanie ryb, węży i kameleonów. Do domu wróciliśmy około północy zmęczeni, ale pełni wrażeń i z przekonaniem, że wszelkie osiągnięcia nauki mają ogromne znaczenie w naszym codziennym życiu. (I.W.) Zdjęcia w Albumie - tutaj.
Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2016/17
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku w roku szkolnym 2016/2017.
W Szkole Podstawowej są to dni: 31 października, 22 grudnia, 2 maja, 25 maja, 16 czerwca.
W Gimnazjum są to dni: 31 października, 22 grudnia, 19 kwietnia, 20 kwietnia, 21 kwietnia, 25 maja, 16 czerwca.
Pełny kalendarz roku szkolnego - tutaj.
Mirosław Pękala -Dyrektor Zespołu
17 września 1939
W dniu 20. 09. 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelu poświęconym rocznicy agresji sowieckiej na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 r. Te dramatyczne wydarzenia, kiedy walcząca z wojskami niemieckimi ojczyzna została zdradziecko zaatakowana przez wojska radzieckie, zostały przybliżone naszym widzom w formie montażu słowno-muzycznego i prezentacji multimedialnej. Przedstawione utwory poetyckie, komentarz historyczny oraz odpowiednio dobrane piosenki w pełni oddały dramaturgię i tragizm tamtych dni. Pamięć o tych wydarzeniach powinna być stale obecna w naszej świadomości i wpływać na kształtowanie postaw młodego pokolenia. Apel przygotowali: p. Aleksandra Ziembla, p. Bogusław Kozioł, a od strony muzycznej p. Ireneusz Przała.(BK) Zdjęcia w Albumie - tutaj.
Ubezpieczenie
Decyzją Rady Rodziców umowa na ubezpieczenie dzieci i uczniów zostanie zawarta z firmą Inter Risk. Składka wynosi 30 zł przy sumie ubezpieczenia 10 000 zł, płatna do końca września. Szczegóły w zakładce Dokumenty zespołu/Ubezpieczenie - tutaj.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbyło się 1 września o godz. 9.00 na górnym boisku. Na początku wprowadzono sztandar szkoły, a chór odśpiewał hymn narodowy. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, pan Mirosław Pękala, który przywitał wszystkich uczniów po wakacyjnej przerwie, a szczególnie ciepło zwrócił się do pierwszoklasistów, ich rodziców oraz przedszkolaków, którzy po raz pierwszy znaleźli się w nowym środowisku pod opieką swoich wychowawczyń, a nie jak dotychczas rodziców. Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły, rozpoczęła się część artystyczna, podczas której uczennica gimnazjum przypomniała o tragicznych losach naszego narodu wiążącego się z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Zapoznała zebranych ze smutnymi wydarzeniami z tego okresu wiążącymi się bestialstwem niemieckich okupantów na naszych lokalnych ziemiach, uczniowie chóru szkolnego zaśpiewali piękną i wzruszającą pieśń patriotyczną. Następnie po raz kolejny głos zabrał dyrektor szkoły, który przedstawił nowych nauczycieli i uczniów, odczytał list okolicznościowy skierowany do całej społeczności od Burmistrza Gminy, pana Piotra Pułki. Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas. (ACh) Zdjęcia w Albumie - tutaj.
Podział godzin
Podział godzin na I okres roku szkolnego 2016/17 w zakładce Informacje - tutaj.
Stypendia oraz bezpłatne obiady dla uczniów z rodzin w trudnej sytuacji materialnej
Na stronie Urzędu Miejskiego - tutaj można zapoznać się z warunkami ubiegania się o stypendia szkolne i bezpłatne obiady.
Zapisy dzieci do świetlicy szkolnej
Do 6 września trwają zapisy dzieci do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2016/17. Karty zapisu można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony w zakładce Dokumenty Zespołu/Do pobrania - tutaj. Dyrektor Zespołu - Mirosław Pękala
ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY
W dniach od 25 lipca do 1 sierpnia 2016 roku gościliśmy w naszej szkole 71 pielgrzymów, uczestników Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Przyjechali do nas z całej Polski. Najliczniejsza była grupa z Kaszub z miejscowości Stężyce. Pozostali reprezentowali Grajewo (województwo podlaskie), Krośnicę (województwo opolskie), Ostrów Mazowiecką (województwo mazowieckie), byli także goście z Poznania i Wrocławia. Oprócz zapewnienia miejsc "noclegowych" w salach lekcyjnych i na sali gimnastycznej, kuchnia szkolna przygotowywała śniadania, także w wersji na wynos oraz obiadokolacje, które można było zjeść nawet o trzeciej nad ranem. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim pracownikom obsługi naszej szkoły za pełne zaangażowanie w zapewnienie bezpiecznego, godnego pobytu pielgrzymów, którzy wielokrotnie wyrażali swoję wdzięczność za całodobową opiekę i pomoc. Zdjęcia w Albumie - tutaj. Mirosław Pękala - Dyrektor Szkoły
Podręczniki
Zestawy podręczników na rok szkolny 2016/17 znajdują się w zakładce Informacje/ Szkolny zestaw podręczników - tutaj.
Już wakacje!
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 poprzedziły msze święte, które odbywały się oddzielnie dla szkoły podstawowej i gimnazjum. W szkole uczniowie klas szóstych przygotowali pokaz talentów, który zaprezentowali zebranym na sali gimnastycznej gościom. Popis umiejętności młodych artystów poprzedziło wystąpienie dyrektora szkoły, p. Mirosława Pękali, który podziękował uczniom i nauczycielom za całoroczną pracę oraz życzył miłych i bezpiecznych wakacji. Szóstoklasiści zaprezentowali się w pokazie tańca nowoczesnego, gimnastyki artystycznej, recytacji wierszy, gry na gitarze oraz w scence kabaretowej pt. „Cenzurka”. Występy młodych artystów zakończyły podziękowania kierowane z ich ust w stronę dyrekcji i nauczycieli za trud wychowania i edukacji. Następnie zastępca dyrektora szkoły, p. Małgorzata Koźlak, odczytała treść listu gratulacyjnego, który trafił w ręce rodziców tych uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu. Nazwiska te zostały zapisane w Złotej Księdze, a każdy z uczniów otrzymał nagrody książkowe. Wyczytano także uczniów, którzy reprezentowali szkolę w różnych konkursach i zdobywali w nich wysokie miejsca. Oni również zostali nagrodzeni stosownymi dyplomami i książkami. Bardzo podobny przebieg miała uroczystość zakończenia roku szkolnego w gimnazjum. Na sali oprócz nauczycieli, rodziców i dyrekcji pojawili się także zaproszeni goście: p. Zofia Góralik - sołtys, Radna Powiatowa, ks. kanonik - Aleksander Zemła oraz Przewodniczący Rady Miejskiej – p. Jan Socha. Po wystąpieniu dyrektora, który w swoim przemówieniu pogratulował trzecioklasistom wspaniałego wyniku egzaminu gimnazjalnego (najwyższego w dotychczasowej historii szkoły), głos zabrał p. Jan Socha, który podkreślił, jak ważną rolę w powstanie gimnazjum w Rudniku odegrali rodzice i z jaką ogromną determinacją i poświęceniem walczyli o jego wybudowanie. Tym bardziej cieszy fakt, że uczniowie spłacają teraz ten dług wdzięczności tak wspaniałymi wynikami i osiągnięciami. On sam czuje ogromną dumę z faktu, że tutaj pracuje i ma możliwość wpływać na kształtowanie osobowości i rozwój zainteresowań młodych ludzi. Po części artystycznej nastąpiło rozdanie nagród książkowych, wręczenie listów gratulacyjnych i świadectw z rąk wychowawczyń. Na zakończenie uroczystości tradycyjne, pamiątkowe zdjęcie z wyrzuconymi w górę biretami. (A.Ch.) Zdjęcia w Albumie - tutaj.
2015/16 w pigułce
Z radością i satysfakcją kończymy kolejny rok szkolny, rok wielu nowych przedsięwzięć, spełnionych nadziei, małych i dużych sukcesów. Radością napawa bardzo dobry wynik egzaminu gimnazjalnego, cieszą wysokie miejsca uczniów w konkursach, 100% promocja, brak ocen nagannych i tylko jedna nieodpowiednia ocena z zachowania.
Najważniejszym wydarzeniem minionego roku była uroczystość nadania Szkole Sztandaru połączona z obchodami 130-lecia istnienia Szkoły Podstawowej. Wydarzenia te uświadomiły nam, że dzisiejszą pracą przyczyniamy się do budowania historii naszej Szkoły. Dziś, podsumowując rok szkolny, możemy powiedzieć, że czynimy to dobrze.
Sukcesem jest wynik tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Cieszy 8 stanin z języka polskiego, osiągnięty po raz pierwszy w historii szkoły. Cieszy 7 – wysoki – stanin z historii, matematyki, nauk przyrodniczych. Indywidualnie egzamin najlepiej napisali: Przemek Szczepaniak (93,1%) i Kasia Ziembla (91,3%). Najwyższe wyniki ze sprawdzianu po klasie 6 mieli: Rafał Żmija (95%) i Paulina Chlipała (95%). Szczegóły - tutaj.
Klasyfikacja roczna pokazała, że sporo wśród uczniów jest prymusów. Najlepiej uczy się klasa 4a, średnia ocen – 4,6, zaś w gimnazjum klasa 3b – średnia ocen: 4,3. Indywidualnie najwyższe średnie ocen mieli: Rafał Żmija z kl. 6a (5,36) i Emilka Małota z kl. 2a gimnazjum (5,56). Nagrodę dla wybitnego ucznia „Primus Inter Pares”, ufundowaną przez Burmistrza Gminy Sułkowice otrzymali: Rafał Żmija kl. 6a i Julia Biela kl. 3b gimnazjum. Do „Złotej Księgi” wpisanych zostało 42 uczniów szkoły podstawowej i 17 gimnazjalistów. 5 uczniów otrzymało nagrodę za wzorową frekwencję, bowiem przez cały rok szkolny nie opuścili ani jednej godziny. Są to: Emilia Małota kl.2ag, Julia Mistarz, Michał Nędza, Emilia Piechota, Szymon Szczurek, Łukasz Wojnarowski z kl. 4b. Najwyższą frekwencję w szkole podstawowej, jak co roku, mieli najmłodsi – kl. 2c, 96%, zaś w gimnazjum kl. 3a
– 91,5%.
Wiele sukcesów uczniowie odnieśli, startując w rozmaitych konkursach. Finalistami przedmiotowych konkursów organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty byli uczniowie gimnazjum: Emilka Małota kl. 2a w konkursie z historii i Grzesiek Żmija kl. 2b w konkursach z biologii i fizyki. 24 uczniów reprezentowało naszą szkołę w etapach rejonowych takich konkursów. Dwie uczennice gimnazjum: Natalia Piegza kl. 3b i Marcelina Żak kl. 3a zostały laureatkami ogólnopolskiego konkursu plastycznego „W trosce o nasze bezpieczeństwo”. Na podium nasi uczniowie stawali także w wielu konkursach powiatowych i gminnych, dowodząc bogatej wiedzy i wielu umiejętności.
W mijającym roku szkoła organizowała wiele projektów. Przede wszystkim przystąpiliśmy do ministerialnych programów „Szkoła promująca zdrowie” i „Szkoła w ruchu”, w ramach których podjęliśmy wiele przedsięwzięć wspierających i zachęcających uczniów do działań dla zdrowia. Przedszkolaki uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji „Sprintem do maratonu”. Wielkim zainteresowaniem wszystkich uczniów cieszyły się akcje promujące zdrowe odżywianie: „W zdrowym ciele – zdrowy duch”, „Na zdrowie”, „Dzień chleba”, połączone z degustacją owoców, warzyw, różnych rodzajów chleba.
Ciekawymi i efektywnymi formami przekazu wiedzy były spotkania teatralne organizowane w ramach akcji Internetowy Teatr dla Szkół. To także spotkania z muzykami, aktorami, sportowcami, policjantami i innymi ludźmi, dla których zawód to pasja. To wreszcie inscenizacje przygotowywane przez samych uczniów („Moralność pani Dulskiej”, „Ali-Baba i 40 rozbójników”, scenki w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i walentynkowej akcji „Mów do mnie jeszcze”).
Niezapomnianych wrażeń dostarczyła organizowana po raz pierwszy dla gimnazjalistów „Nocw szkole”. Wspólna kolacja, dyskoteka, kalambury, a nade wszystko przyjacielskie rozmowy toczone pod osłoną nocy w murach szkoły, ale w zupełnie innym klimacie niż na co dzień, wryły się głęboko w pamięć uczestników. Wielu wzruszeń i estetycznych doznań dostarczyły organizowane wyjazdy i wycieczki, wśród nich 8-dniowa wycieczka do Hiszpanii i dwutygodniowy pobyt uczniów klas 3 szkoły podstawowej w Darłówku na zielonej szkole.
2015/16 przeszedł do historii. Wszystkim, którzy przyczynili się do kształtowania wizerunku Szkoły i jej promocji w środowisku – dziękujemy. (M. Koźlak)
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie