• X POWIATOWY KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ

          • W tegorocznym  Konkursie Poezji Śpiewanej pod hasłem „Wyśpiewajmy marzenia poetów” uczennica naszego gimnazjum Natalia Rogowiec  wyśpiewała III miejsce w  kat. solista.

            Natalia wykonała „Nie żałuję” z repertuaru Edyty Geppert oraz ”Most dwojga serc” z repertuaru Piotra Rubika.

            Konkurs odbył się 25 maja w Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach.

            Uczennicę przygotował mgr Ireneusz Przała.

          • GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

          • Dnia 29 maja br., odbył się w naszej szkole Konkurs matematyczny, którego tematem było hasło: „Podpatrując przyrodę w poszukiwaniu złotej liczy”. Celem Konkursu było przybliżenie interesującej tematyki „złotej liczby” i ukazanie uczestnikom fascynującej strony matematyki. Więcej tutaj.

        • Siedem dni pod włoskim niebem.
          • Siedem dni pod włoskim niebem.

          • W  sobotnie południe, 12 maja br. deszcz  mocno padał. Staliśmy na parkingu w oczekiwaniu na policjantów, którzy mieli ocenić stan naszego  autokaru. Wszystkim dopisywał  humor, czekała nas przecież tygodniowa wycieczka do kraju pizzy, makaronu i skuterów, a przede wszystkim do kraju słynącego ze starożytnych zabytków i renesansowych artystów – do  Italii. Przed nami otwarta była droga do perły kultury europejskiej. Nad napiętym grafikiem obiektów do zwiedzania czuwały panie: Ewa Tajs, Małgorzata Koźlak, Jolanta Pękala oraz Aleksandra Ziembla.

             

               Następnego dnia w godzinach porannych dotarliśmy do  Florencji, stolicy Toskanii, miasta słynącego z żyjących tu w XVI wieku renesansowych artystów, przepięknych kościołów i malowniczych kamienic, a to wszystko wprowadzało niezwykłą atmosferę  tajemnicy i magii.

            Pogoda, niestety, płatała nam figle, dlatego do hotelu w Fiuggi, miasteczka oddalonego o 60 km od Rzymu, dotarliśmy przemoczeni i zziębnięci. Kiedy weszliśmy do naszego miejsca zakwaterowania w hotelu  „Astoria” , naszym oczom ukazały się przytulne pokoje z oknami, z których rozciągał się  cudowny widok na malowniczą miejscowość. Po spożyciu posiłku udaliśmy się do swoich pokoi , aby odpocząć przed kolejnymi  wrażeniami, jakie czekały na nas następnego dnia. 

               Odpoczynek był rzeczywiście wskazany. Dzień trzeci cały spędziliśmy w Rzymie. Zwiedzanie  zaczęliśmy od Muzeum Watykańskiego, skąd przeszliśmy do Bazyliki św. Piotra, potem nawiedziliśmy Grób Jana Pawła II, zobaczyliśmy  Panteon, Forum Romanum , a na końcu  Amfiteatr Flawiuszów – Koloseum. Po przejściu po dawnej arenie ruszyliśmy na stacje metra, skąd dotarliśmy do miejsca postoju naszego autokaru, który zawiózł nas do hotelu. Ten dzień obfitował w najrozmaitsze atrakcje. W Muzeach Watykańskich strażnicy kontrolujący nasze podręczne bagaże zatrzymali naszego kolegę, bo w plecaku miał metalowy przedmiot.  Okazało się, że był to nóż. Wyjaśnienie naszej przewodniczki, że to nóż do robienia kanapek wystarczyło do uwolnienia kolegi. Do Koloseum nie została wpuszczona pani Pękala wraz z jednym uczniem, pracownik bowiem odliczył 46 uczestników, którzy mieli wykupione bilety. Pani była 47. I znów niezbędna była przewodniczka i jej wyjaśnienia, bo w naszą grupę włączyły się dwie Włoszki.

               W czwarty dzień przybraliśmy kierunek południowy, w stronę Zatoki Neapolitańskiej. W ten dzień czekały na  nas następujące atrakcje:  zwiedzanie starożytnego miasta zasypanego przez wybuch

            wulkanu – Pompeje, wyjazd na wielką górę z kraterem – Wezuwiusz oraz wizyta na cmentarzu Polaków poległych podczas walk pod  Monte Casino. Na cmentarzu  wszyscy szukaliśmy grobu pradziadka Kasi Światłoń, pana Stanisława Nędzy, który poległ na wzgórzu, walcząc u boku gen. Andersa.   Pogoda  nam bardzo  sprzyjała. Mogliśmy z okien autokaru podziwiać  malownicze widoki  rozciągającego się nie opodal Morza Adriatyckiego, którego tafla  lazurowej wody pięknie mieniła się w słońcu.

               W kolejnym dniu musieliśmy się pożegnać z naszym przytulnym hotelem i wyjechać na północ. Zostawialiśmy także słoneczną pogodę. Piękne San Marino, do którego przybyliśmy, oglądaliśmy w kropelkach deszczu i we mgle, a potem   udaliśmy się do parku rozrywki Mirabilandia. Nie mieliśmy  za dużo czasu, lecz nie przeszkodziło nam to we wspaniałej zabawie, do której dołączyli się również opiekunowie i kierowcy. Czas wykorzystaliśmy do maksimum, opuściliśmy park, gdy  już go zamykali. Jedną noc spędziliśmy w hotelu w Rimini. Wieczór jednak cała grupą spędziliśmy na plaży. Nocna bryza, długie molo, cisza dookoła oraz szum fal uderzających o kamienny brzeg sprawiały, że nikt nie chciał wracać do hotelu, jednak musieliśmy wypocząć i nabrać sił przed ostatnim dniem zwiedzania.

               Ostatni dzień na włoskiej ziemi rozpoczęliśmy krótkim plażowaniem, po czym spakowaliśmy się i wyruszyliśmy do Wenecji – ostatniego miejsca naszej wycieczki. W mieście na wodzie poruszaliśmy się  łodzią i chodzili wąskimi uliczkami.   Na placu św. Marka  zwiedziliśmy najważniejsze obiekty i zrobiliśmy zakupy, bez prezentów dla najbliższych nie mogliśmy przecież  wrócić do  Polski.  Choć w głębi serca czuliśmy tęsknotę za naszym krajem, ciężko było nam opuszczać  nieco rozleniwionych Włochów.   Czas jednak biegł nieubłaganie i  w godzinach wieczornych wyruszyliśmy do Polski. Minęliśmy Austrię i Czechy i następnego dnia przed południem stanęliśmy na parkingu w Rudniku, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.

               Wszyscy mamy nadzieję, że w przyszłym  roku zostanie zorganizowana kolejna zagraniczna wycieczka, która  dostarczy nam takich wrażeń jak ta, włoska. (G. Grabowska, B. Oliwa, A. Szymańska). Zdjęcia tutaj.

          • Dzień otwarty

          • Przypominamy, że 31 maja 2012  organizowany jest  „dzień otwarty” w godz. 1600 - 1730. Zapraszamy.

          • Zebrania z rodzicami

          •  Dnia 10 maja odbędą się zebrania z rodzicami, o godz. 1600 klasy szkoły podstawowej, a o 1700 klasy gimnazjalne. Rozmowy indywidualne z nauczycielami od 16 do18. (MP)

        • Święto Narodowe Trzeciego Maja w naszej szkole.
          • Święto Narodowe Trzeciego Maja w naszej szkole.

          • Dnia 30. 04. 2012r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Święto to przypomina nam o wielkości naszego narodu i dlatego powinniśmy szczególnie pamiętać o wartościach, które nas wyróżniają i tworzą naszą tożsamość narodową. Są to: wiara, wytrwałość w dążeniu do celu, rodzina, poczucie wspólnoty, umiłowanie wolności i Ojczyzny.

             

             

            Uczniowie klasy Ia i Ib gimnazjum przedstawili inscenizację dotyczącą okoliczności tworzenia i uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mogliśmy zobaczyć piękną salę Zamku Królewskiego, gdzie obradowali „młodzi aktorzy”. Była to ciekawa lekcja historii.

            Występ uczniów przeplatany był pieśniami patriotycznymi w wykonaniu chóru szkolnego. Akademię przygotowała p. Małgorzata Norek – Łapa.

            Dnia 3 Maja w rocznicę uchwalenia Konstytucji przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunką p. A. Ziemblą wzięli udział w gminnych obchodach w Sułkowicach. Najpierw uczestniczyli we mszy św., a następnie złożyli wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Poległych w czasie II wojny światowej. Z. G.

            Zdjęcia tutaj.

          • Dni wolne

          • Przypominam, że zgodnie z Kalendarzem roku szkolnego  Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku dni 25-26 kwietnia oraz 2 i 4 maja są dniami wolnymi dla uczniów szkoły podstawowej, a dni  24-26 kwietnia (kl. I i II) oraz 2 i 4 maja dla gimnazjum.

            W każdym z tych dni szkoła pracuje i zapewnia opiekę uczniom jej potrzebującym. Dyrektor Zespołu.

          • EGZAMIN

          • W dniach 24-26 kwietnia uczniowie klas trzecich gimnazjum piszą egzamin, który jest podsumowaniem ich trzyletniej pracy. Życzymy powodzenia.

        • 1 procent
          • 1 procent

          • Szanowni Państwo

            Wspólnie z Radą Rodziców, Radą Pedagogiczną zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku dla Naszego Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku.  Czytaj więcej.

          • Dzień otwarty

          • Przypominamy, że 13 kwietnia 2012 (wyjątkowo w piątek) organizowany jest  „dzień otwarty” w godz. 1600 - 1730. Zapraszamy.

    • Kontakty

      • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
      • 122732018 fax: 122732018 telefony wewnętrzne: sekretariat 20 pedagog 24 kuchnia 25
      • Rudnik, ul. Szkolna 55 32-440 Sułkowice Poland
      • Dyrektor: mgr Konrad Gomulak Wicedyrektor: mgr Agnieszka Szlachetka
    • Logowanie