• Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja".

          • Sprawdzian szóstoklasistów.

          • 3 kwietnia uczniowie klas szóstych  piszą sprawdzian (życzymy powodzenia) na zakończenie szkoły podstawowej. Jest to dzień wolny dla uczniów klas 1 -5. Szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze. Gimnazjaliści mają lekcje ze zmienionym rozkładem.

          • Gminny Konkurs Plastyczny dla Przedszkoli

          •          Tegoroczny konkurs zorganizowany był pod hasłem „Zimowa kraina”. Wzięło w nim udział 32 dzieci ze wszystkich przedszkoli z naszej gminy. W ramach podsumowania  konkursu   odbyło się w naszym przedszkolu , w dniu 19.03.2012 r.   uroczyste spotkanie, na które przybyli laureaci wraz ze swoimi Rodzicami oraz z Nauczycielkami z wyróżnionych przedszkoli. Nagrody wręczył  burmistrz  Pan Piotr Pułka – a Goście mieli okazję zobaczyć wszystkie prace plastyczne na zorganizowanej pokonkursowej  wystawie. Informacje na temat wyników konkursu znajdują się w zakładce „Przedszkole” – Gminny konkurs plastyczny. M.D./K/

          • Rekrutacja do przedszkola.

          • Nabór do przedszkola na rok szkolny 2012/13 odbywać się będzie od 5 do 30 marca 2012 w sekretariacie ZPO w Rudniku. Przed złożeniem Karty zapisu proszę zapoznać się z Regulaminem rekrutacji. Przy zapisie prosimy okazać dowód osobisty i skrócony akt urodzenia.Przypominam, że dzieci pięcioletnie oraz sześcioletnie, które nie pójdą do szkoły od września, mają obowiązek uczestniczenia w rocznym przygotowaniu przedszkolnym. Obowiązek zapisu dziecka dotyczy także rodziców dzieci już uczęszczajacych do przedszkola. Szczegóły oraz wzory dokumentów - tutaj.

          • Zebrania z rodzicami

          • Dnia 26 stycznia odbędą się zebrania z rodzicami, o godz. 1600 klasy szkoły podstawowej, a o 1700 klasy gimnazjalne. Rozmowy indywidualne z nauczycielami od 16 do18. (MP)

          • Dzień otwarty

          • Informuję, że 5 stycznia 2012 organizowany jest  „dzień otwarty” w godz. 1600 - 1730. Zapraszamy. (M Pękala)

          • Darmowe obiady.

          • Rodzicom dzieci korzystających z darmowych obiadów w ramach  rządowego programu „Pomoc Państwa w zakresie dożywiania" przypominam o pilnym uzupełnianiu dokumentacji w Ośrodku Pomocy Społecznej. M Pękala.

        • Boże Narodzenie
          • Boże Narodzenie

          • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
            wielu głębokich i radosnych przeżyć,
            wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości
            oraz błogosławieństwa Bożego
            w każdym dniu nadchodzącego Roku
            życzy społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku. (zdjęcia z jasełek - tutaj)

          • Cała Polska czyta dzieciom

          • Już po raz trzeci dorośli z książką w ręku usiedli naprzeciw maluchów, by wprowadzić ich w świat literackiej fantazji. Zadanie trudne, odbiorca wymagający, toteż przed dzieciakami stanęli najodważniejsi. Miło nam było gościć Pana Romana Gancarczyka, aktora Teatru Starego w Krakowie, dla którego wizyta w naszej szkole była jednocześnie powrotem do lat szkolnych, była wspomnieniem „tamtych ławek, sal (niektóre mają te same numery i przeznaczenie), korytarzy”.

            Swoją obecnością zaszczycili nas także burmistrz Pan Piotr Pułka, wiceburmistrz Pani Rozalia Oliwa oraz bliscy naszym sercom, bo wpisujący się na stałe w naszą akcję – Ksiądz Aleksander Zemła i Pan Zbigniew Polewka. Tegoroczna akcja „Cała Polska czyta dzieciom” odbywała się w niebiańskiej scenerii, ale jak zapowiedział emitowany na początku imprezy film, bohaterowie tekstów literackich nieba  nie szukali  w zaświatach, a na Ziemi; wśród Ziemian, sąsiadów, kolegów. Niebo jest wśród nas, wystarczy podać dłoń – przekonywały czytane i śpiewane teksty.

            Urozmaiceniem „akcji  czytania” były występy gimnazjalistów: układy taneczne, krótkie scenki dramatyczne, występy muzyczne, a także pokaz fajerwerków i posłanie światełka do nieba. Roześmiane buzie uczniów z klas 1 – 3 to nagroda dla organizatorów akcji i zachęta dla nauczycieli i rodziców do odkrywania przed dziećmi  literackich tajemnic. Warto to czynić. Zdjęcia tutaj.

            Małgorzata Koźlak

             

          • Ślubowanie klas pierwszych.

          • Dnia 29 listopada 2011r. do grona społeczności uczniowskiej zostało przyjętych 38 uczniów klas pierwszych. Pasowania dokonał p. dyrektor M. Pękala, który wraz z licznie przybyłymi rodzicami uczestniczył w tej uroczystości.

            Pierwszoklasiści przygotowali zabawną inscenizację, akcja ktorej rozgrywała się na korytarzu szkolnym przed lekcjami. Mali „aktorzy” wykazali duży profesjonalizm. Potrafili wcielić się w różne postacie, nie okazując żadnego stresu czy wstydu.

            Po zaśpiewaniu przez wszystkich uczniów piosenki Golców pt. „Ściernisko” w sali słychać było gromkie brawa.

            Uroczystość zakończył wspólny poczęstunek oraz zdjęcia klasowe zrobione przez p. dyrektora. Zdjęcia tutaj.

          • Zebrania z rodzicami

          • Dnia 7 grudnia odbędą się zebrania z rodzicami, o godz. 1600 klasy szkoły podstawowej, a o 1700 klasy gimnazjalne. Rozmowy indywidualne z nauczycielami od 16 do18. (MP)

          • 11 listopada

          • Lekcja historii – pod takim hasłem w naszej szkole w dniu 10 listopada br. odbyła się patriotyczna w wymowie akademia upamiętniająca 93. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

            W uroczysty nastrój wprowadziła zebranych okolicznościowa dekoracja z elementami symboliki narodowej oraz stroje uczestników akademii, które zostały  przystrojone biało – czerwonymi kotylionami. Podczas tej uroczystości przypomniano dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od momentu, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestała istnieć na mapie Europy, poprzez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów wypełnionego walką o wyzwolenie, aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Młodzież piosenką i wierszem opowiedziała zebranej na sali gimnastycznej społeczności szkolnej  trudną drogę Polaków do wolności. Przekazywane treści wspomagane były pieśniami patriotycznymi w wykonaniu chóru szkolnego i solowych występów Natalii Rogowiec i Sary Caminiti przygotowanych przez p. Ireneusza Przałę. Występ chóru szkolnego  zapewne przyczynił się do głębszego przeżywania tych chwil. 11 listopada przypomina bowiem, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować i o czym należy przypominać, dlatego też inscenizację rozpoczął wiersz:

             

             Więc słuchaj mały Polaku,

             jak dziad twój walczył o Polskę,

             byś mógł dziś tutaj być wolny

            żyć  honorowo i godnie.

            Posłuchaj mały Polaku,

            bo trzeba znać kraju dzieje.

            Dopóki ty znasz historię,

            to kraj twój ocaleje.

             

            Przedstawienie oraz wystąpienie dyrektora szkoły pana Mirosława Pękali i pani wicedyrektor Małgorzaty Koźlak skłoniło do refleksji nad naszą historią i poświęceniem ludzi, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny oraz nad naszą rolą w podkreślaniu patriotyzmu.

            Akademia została przygotowana przez klasę Va i Vb pod kierunkiem pani Bogusławy Szczurek i pani Józefy Staśko. Zdjęcia tutaj.

             

             

             

    • Kontakty

      • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
      • 122732018 fax: 122732018 telefony wewnętrzne: sekretariat 20 pedagog 24 kuchnia 25
      • Rudnik, ul. Szkolna 55 32-440 Sułkowice Poland
      • Dyrektor: mgr Konrad Gomulak Wicedyrektor: mgr Agnieszka Szlachetka
    • Logowanie