• Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych 14-17.05.2024
          • Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych 14-17.05.2024

          • Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2023/2024 dni 14-17 maja (wtorek-piątek) br. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

            W tych dniach jest możliwość skorzystania z zajęć opiekuńczo – wychowawczych na świetlicy szkolnej w godzinach od 7.00 do 15.00. Zapisu na zajęcia świetlicowe można dokonać u wychowawców klas do 13.05.2024 r. za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

            Deklaracja uczestnictwa w zajęciach świetlicowych – dotyczy wyłącznie uczniów, którzy będą korzystać z zajęć opiekuńczych.

             

            Moje dziecko …………………………………………… uczeń klasy ………… będzie

                                             (imię i nazwisko)

            korzystać z zajęć świetlicowych w dniach 14-17.05.2024r. od godz. ………………. do godz. ……………..

                                                                                                                                                         …………………………………………
            (podpis rodzica/ opiekuna)

        • "Z Mitologią na Ty", czyli Gminny Konkurs Mitologiczny
          • "Z Mitologią na Ty", czyli Gminny Konkurs Mitologiczny

          • Stajnia Augiasza, puszka Pandory czy róg obfitości to znane wszystkim frazeologizmy, których źródło odnajdziemy w mitach greckich stanowiących europejskie dziedzictwo kulturowe. To właśnie ze znajomością tychże mitów, bogów i herosów zmierzyli się uczniowie klas V i VI szkół podstawowych , którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Mitologicznym, jaki odbył się 25.04. 2024 r. w naszej szkole.

            Zaproszenie na Olimp przyjęły trzy drużyny z terenu naszej gminy. Byli to uczniowie z następujących szkół: Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Biertowicach, Zespołu Placówek Oświatowych im. św. Jana Pawła II w Harbutowicach, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach. W mitologiczne szranki stanęli także przedstawiciele naszej placówki.

            Na początku wszyscy goście zostali serdecznie przywitani przez Pana Dyrektora Konrada Gomulaka, który życzył uczestnikom jak najlepszych wyników. Następnie uczniowie przystąpili do zmagań. Uczestnicy rywalizowali w trzech konkurencjach. W pierwszej, części pisemnej, musieli wykonać różnorodne zadania, m.in.: rozwiązać krzyżówkę, napisać zaproszenie na ślub Hadesa i Persefony, rozszyfrować zagadkę czy ułożyć mitologiczne memory. Wszystkie zespoły zaskoczyły dogłębną wiedzą z zakresu mitologii. W drugiej części- ustnej, przed zawodnikami czekało trudne wyzwanie. Musieli bowiem nie tylko wyjaśnić znaczenie wylosowanych frazeologizmów, szybko i sprawnie udzielić odpowiedzi na trudne pytania, ale także wykazać się szczegółową znajomością mitów, aby móc “wyłapać” nieścisłości, jakie pojawiały się podczas odczytywania na głos danego fragment greckich opowieści. Wymagało to ogromnego skupienia, a zmaganiom śmiałków z zapartym tchem przyglądało się jury. W konkursie wystąpili bowiem zawodnicy, którzy przechwalali się w całej Grecji, że zgłębili wszystkie tajemnice bogów!

            Ostatnia konkurencja- występy pantomimiczne, wywołały mnóstwo emocji wśród oglądających. Młodzi aktorzy, nie używając słów, a jedynie za pomocą gestów, ruchu i mowy ciała mieli za zadanie przedstawić wcześniej przygotowaną interpretację wybranego mitu. Ogromne wrażenie zrobiły także piękne stroje i rekwizyty przygotowane przez uczestników specjalnie na tę okazję.

            Wszyscy zastanawiali się, która szkoła sięgnie po laur zwycięstwa. Tuż przed ogłoszeniem wyników swoją obecnością zaszczycił nas Pan Burmistrz Artur Grabczyk, który z olimpijskim spokojem gratulował uczestnikom udziału w konkursie. Każdy z uczniów zasłużył na wielkie brawa, gdyż w mitologicznych zmaganiach wykazał się ogromną wiedzą i aktorskim talentem, którym mógłby pozazdrościć niejeden grecki bóg. Z tego też powodu każda z drużyn biorących udział w konkursie otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody, wręczone przez Pana Burmistrza oraz Pana Dyrektora.

            Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z naszej szkoły w składzie: Damian Rywotycki, Julia Szczurek oraz Kacper Ulman. Na drugim stopniu podium uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Harbutowicach reprezentowani przez Filipa Marchewkę, Jana Lemparta oraz Gabriela Horwata. III miejsce przypadło uczniom: Filipowi Kuźniarowi, Zofii Oliwie oraz Oliwii Kiszce ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sułkowicach, zaś wyróżnienie powędrowało w ręce uczniów ze Szkoły Podstawowej w Biertowicach: Zuzanny Rusek, Magdaleny Bańdo oraz Krystiana Sali.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy i życzymy satysfakcji i wytrwałości w odkrywaniu greckich opowieści. Dziękujemy także opiekunom drużyn za tak doskonałe przygotowanie swoich podopiecznych do udziału w mitologicznych potyczkach.

            Album_foto

            Organizatorki konkursu: /Anna Chmura, Anna Sikora/

        • Wiwat Maj! 3 Maj!
          • Wiwat Maj! 3 Maj!

          • Dnia 30 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy VI b, VII b, oraz chór szkolny.

            233 lata temu, podczas Sejmu Czteroletniego przyjęto ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą ustrój prawny państwa. Celem ustawy rządowej z 1791 roku miało być ratowanie Rzeczypospolitej, której terytorium zostało uszczuplone w wyniku I rozbioru przeprowadzonego przez Rosję, Austrię i Prusy w 1772 roku. Ustawa zmieniła ustrój państwa na monarchię dziedziczną, doprowadziła do politycznego zrównania mieszczan i szlachty oraz wprowadziła ochronę państwa nad chłopami. Konstytucja wprowadziła także podział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Próba wprowadzenia konstytucji w życie została zniweczona już w połowie 1792 roku. Było to związane z konfederacją targowicką i wkroczeniem armii rosyjskiej w granice Polski. Potem, w 1793 roku nastąpił II, a w 1795 III rozbiór Polski. Polska zniknęła z mapy na 123 lata. Mimo tego, pamięć o drugiej w dziejach świata spisanej konstytucji narodowej przez kolejne pokolenia pomagała podtrzymywać polskie dążenia do niepodległości. Od czasu odzyskania niepodległości w 1918 roku, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja była obchodzona jako najważniejsze święto państwowe. Zdjęcia - link

             

            „(...) Ziemio ojczysta, ziemio jasna,

            nie będę powalonym drzewem.

            Codziennie mocniej w ciebie wrastam

            radością, smutkiem, dumą, gniewem.

            Nie będę jak zerwana nić.

            Odrzucam pustobrzmiące słowa.

            Można nie kochać cię – i żyć,

            ale nie można owocować.(...)”

             

            Wisława Szymborska „Gawęda o miłości ziemi ojczystej"

            /Małgorzata Piątkowska – Łakomy, Iwona Wojtycza/

             

        • Pomoc dla schroniska Przytul Sierściucha
          • Pomoc dla schroniska Przytul Sierściucha

          • - podsumowanie akcji

            Miłość do wszystkich żywych stworzeń

            jest najszlachetniejszą cechą człowieka”

            Karol Darwin

              W marcu w naszym przedszkolu i szkole miała miejsce zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Myślenicach. Celem akcji było nie tylko polepszenie warunków życia zwierząt, które znalazły się tam z różnych powodów, ale również uwrażliwienie uczniów na ich los.

            Wielu przedszkolaków i uczniów okazało serce wpierając naszą akcję. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się zebrać kilkanaście kilogramów suchej i mokrej karmy, oraz innych potrzebnych akcesoriów. Z pomocą Pani Kamili Piwowarskiej zebrane artykuły zostały przekazane do schroniska.

            Wszystkim przedszkolakom, uczniom i rodzicom, którzy włączyli się do akcji, serdecznie dziękujemy!

              Samorząd Uczniowski

        • Gminny Konkurs Matematyczny "Mistrz Matematyki 2024"
          • Gminny Konkurs Matematyczny "Mistrz Matematyki 2024"

          • Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu:
            dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada”
            Stanisław Staszic

             

                     W dniu 23 kwietnia br. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny„Mistrz Matematyki 2024” pod patronatem Burmistrza Gminy Sułkowice. Do matematycznych potyczek przystąpiło 16 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach, Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Krzywaczce oraz Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Rudniku. Uczniowie na rozwiązanie arkusza składającego się z 11 zadań zamkniętych i 6 zadań otwartych mieli 75 minut.

            W trakcie sprawdzania prac przez komisję konkursową uczestnicy konkursu wzięli udział w lekcjio Pitagorasie przygotowanej przez uczniów klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Rudniku.

            Różnice w rozwiązywanych testach były minimalne – walka o podium była bardzo wyrównanai wymagała przeprowadzenia dogrywki.

            Komisja Konkursowa po sprawdzeniu prac wyłoniła następujących laureatów:

            I miejsce – Maja Makuch – SP w Krzywaczce

            II miejsce – Mateusz Kiebzak – SP nr 2 w Sułkowicach

            III miejsce – Magdalena Lubiecka SP w Rudniku

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe upominki. Uroczystego wręczenia nagród dokonali Burmistrz Gminny Sułkowice pan Artur Grabczyk, Wiceburmistrz Gminy Sułkowice pan Dariusz Melerowicz, oraz Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku pan Konrad Gomulak.

             

            Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom za wysiłeki zaangażowanie włożone w przygotowanie uczniów do Gminnego Konkursu Matematycznego „Mistrz Matematyki 2024”

            Agata Bernecka, Iwona Wojtycza

             

             

             

        • ZEBRANIA Z RODZICAMI
          • ZEBRANIA Z RODZICAMI

          • Informujemy, iż zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2023/2024 zebrania z rodzicami uczniów szkoły podstawowej, odbędą się w dniu 9 maja (czwartek) 2024 roku o godzinie 17:00. Planowana realizacja godziny dostępności w tym dniu, z przyczyn organizacyjnych jest odwołana.

        • Potrzeby dzieci i młodzieży z neuroróżnorodnością. Webinarium dla Rodziców i Nauczycieli
          • Potrzeby dzieci i młodzieży z neuroróżnorodnością. Webinarium dla Rodziców i Nauczycieli

          • Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na czwarte w tym roku szkolnym webinarium poświęcone odporności psychicznej dzieci i młodzieży. Spotkanie online, którego tematem będzie specyfika pracy z dziećmi i młodzieżą z neuroróżnorodnością, odbędzie się w środę 24 kwietnia o godz. 18.00. Webinarium skierowane jest do rodziców, opiekunów i nauczycieli.

            Wspólnie porozmawiamy o potrzebach i specyfice rozwojowej dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz zaburzeniami z kręgu ADHD, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru edukacyjnego. W trakcie webinarium będzie możliwość zadawania pytań specjalistkom za pomocą czatu. Natomiast już dziś można przesłać swoje pytania czy sugestie mailowo na adres: tydecydujesz@babinski.pl

            Bezpośredni link do wydarzenia online

        • Święto Chrztu Polski
          • Święto Chrztu Polski

          • Dawno, dawno temu, kiedy wszystko się zaczęło …

            W celu upamiętnienia chrztu Polski, datowanego na 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, uznawanej za początek Państwa Polskiego, ustanawia się dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski” – głosi ustawa przyjęta przez Sejm w 2019 r. Posłowie określili chrzest Polski mianem „kluczowego wydarzenia w dziejach naszego Narodu i Państwa”, gdyż wydarzenie to uznaje się zarówno za symboliczną datę powstania naszego państwa, jak i Kościoła katolickiego na jego terytorium - ma więc wymiar państwowy oraz wymiar religijny. Ten przełomowy fakt w dziejach państwa i narodu polskiego miał fundamentalne znaczenie polityczne, tożsamościowe, a także kulturowe gdyż wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Był to potężny impuls rozwojowy, który umacniał władzę księcia, wspierał integrację państwa, dawał mocniejsze podstawy suwerenności i bezpieczeństwa.

            Obchody Narodowego Święta Chrztu Polski stały się okazją - szczególnie na lekcjach katechezy - aby przypomnieć o tym ważnym wydarzeniu i jego znaczeniu dla tożsamości Polaków. Przeprowadzono wiele działań:

            - korzystając z dostępnych prezentacji i filmów uczniowie mieli możliwość zgłębić wiedzę historyczną o początkach naszego Państwa i ogromnym znaczeniu Chrztu Polski

            - w zakresie prac artystycznych wykonano okolicznościową gazetkę, plakaty i prace plastyczne upamiętniające to wydarzenie

            - pracowano metodami aktywizującymi (burza mózgów, metoda problemowa, quiz), aby poszerzyć w atrakcyjny sposób wiedzę w tym  zakresie, a także rozwijać kreatywne i krytyczne myślenie

            - w klasach 1-5 uczniowie rozpoczynali lekcje od odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych; w chwili refleksji dzielili się świadectwem jakie znaczenie ma fakt przyjęcia przez nich chrztu. 

            Działania te miały na celu: przypomnienie wydarzenia Chrztu Polski, jego kontekstu i znaczenia; pogłębienie ducha patriotycznego; popularyzację wiedzy historycznej o początkach państwa polskiego; wspieranie realizacji wychowania do wartości.

             /D.  Mielecka/

        • Konkurs Gigathon
          • Konkurs Gigathon

          • Zapraszamy Uczniów do wzięcia udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego "Gigathon". 

            W konkursie uczniowie będą mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę z zakresu informatyki, a przede wszystkim powalczyć o wyjątkowe nagrody. Do wygrania są m.in. konsola Xbox, smartfony, tablety i wiele innych. 

            Celem Gigathonu jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Minister Edukacji.

            Konkurs podzielony został na cztery kategorie wiekowe, które różnią się środowiskiem programowania:

            • Klasy 1-3: Minecraft Education
            • Klasy 4-6: Scratch
            • klasy 7-8: języki C++, C# lub Python (do wyboru)
            • szkoła średnia: języki C++, C# lub Python (do wyboru)

            Aby wziąć udział Gigathonie, należy zgłosić się na stronie: www.gigathon.pl i w terminie 6-26 maja 2024 r. rozwiązać quiz online, na podstawie którego zaprosimy najlepszych uczniów do kolejnego etapu. 

            Po zapisaniu się, uczniowie otrzymają dostęp do materiałów treningowych, które pomogą przygotować się do konkursu. 

            Ważne: W tym roku przygotowaliśmy również specjalną konkurencję dla szkół! W ramach akcji Gigathon School Challenge szkoły mają szansę na wspaniałe nagrody. Placówki, z których najwięcej uczniów weźmie udział w Gigathonie (oraz przejdzie do kolejnego etapu) zdobędą m.in. bony o łącznej wartości 9000 zł na sprzęt technologiczny i edukacyjny, stypendia dla uczniów na semestralne kursy z programowania, zestawy książek od wydawnictw Helion i HarperCollins czy dostęp do webinaru o wykorzystaniu narzędzi sztucznej inteligencji w edukacji.

            Ranking szkół można na bieżąco śledzić na: www.giganci.edu.pl/szkoly 

        • Gminny konkurs plastyczno-techniczny pt. "EKO-ZABAWKA"
          • Gminny konkurs plastyczno-techniczny pt. "EKO-ZABAWKA"

          • W dniu 12 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastyczno-technicznego pt. „EKO – ZABAWKA”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Sułkowice Artur Grabczyk. Zadaniem biorących udział w konkursie było wykonanie dowolną techniką plastyczno – techniczną przestrzennej ekologicznej zabawki. Jury miało trudne zadanie, gdyż każda praca była pomysłowa i kreatywna. Prace wykonane zostały z różnorodnego materiału z zastosowaniem odmiennych technik. Po długich naradach jury wyłoniło laureatów:

            I miejsce – Aleksandra Flaga kl. 1a Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
            I miejsce – Lilianna Góralik kl. 2b Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
            II miejsce – Mikołaj Biela kl. 2b Szkoła Podstawowa nr 2 w Sułkowicach
            II miejsce – Julia Blak kl. 1b Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
            III miejsce – Maja Piegza kl. 1b Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
            III miejsce – Milena Cyganik kl. 2b Szkoła Podstawowa nr 2 w Sułkowicach

            Wyróżnienia:
            Michalina Flaga kl. 3b Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
            Anna Ostafin kl 2a Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
            Maja Mistarz kl. 1c Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku

            Nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

            /M. Kaleta, A. Gomulak, A. Cygan/

        • Dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
          • Dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

          • Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2023/2024 dzień 2 maja (czwartek) br. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

            W tym dniu jest możliwość skorzystania z zajęć opiekuńczo – wychowawczych na świetlicy szkolnej w godzinach od 7.00 do 15.00. Zapisu na zajęcia świetlicowe można dokonać u wychowawców klas do 24.04.2024 r. za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

            Deklaracja uczestnictwa w zajęciach świetlicowych – dotyczy tylko uczniów, którzy będą korzystać z zajęć opiekuńczych.

            Moje dziecko …………………………………………… uczeń klasy ………… będzie

                                             (imię i nazwisko)

            korzystać z zajęć świetlicowych w dniu 2.05.24r. od godz. ………………. do godz. ……………..

                                                                                                                                                         …………………………………………
            (podpis rodzica/ opiekuna)

        • Maraton czytelniczy
          • Maraton czytelniczy

          • Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
            jaką sobie ludzkość wymyśliła”

             

            Wisława Szymborska pięknie ujęła istotę czytania, a w tę myśl doskonale wpisał się ,,Maraton czytelniczy”, który przeprowadzony został w klasie III b z inicjatywy biblioteki szkolnej i wychowawczyni klasy – p. Wiesławy Kozik. Maraton każdemu z nas kojarzy się z biegiem na długim dystansie, i tak też trzecioklasiści również pokonali ,,długi dystans” bowiem ,,trasa czytelnicza” wiodła ich przez poszczególne miesiące nauki szkolnej, a narzędziem dokumentowania był ,,Lekturnik”. Projekt czytelniczy miał formę konkursu którego podsumowanie odbywało się co miesiąc (najlepsi uczniowie otrzymywali słodki poczęstunek), a zwieńczeniem ich wysiłku było wręczenie nagród książkowych dla zwycięzców.

            Zadaniem tego planowego, celowego działania było: popularyzowanie czytelnictwa wśród uczniów, rozwijanie umiejętności językowego ujmowania refleksji na temat przeczytanych książek w formie pisemnej, uaktywnienie uczniów w zakresie czytania i podniesienie poziomu czytelnictwa w szkole, rozwijanie zainteresowań czytelniczych i zdrowego współzawodnictwa. Po ocenie prac – przez wychowawcę i nauczyciela bibliotekarza - i podsumowaniu punktów za kilkumiesięczną pracę z Lekturnikiem przyznano następujące miejsca:

             

            I miejsce – Amelia Judasz

            II miejsce – Michalina Flaga

            III miejsce – Aleksandra Blak

             

            wyróżnienie: Anna Płonka, Lena Janeczek.

             

            Szczególne słowa uznania za ilość przeczytanych książek, wkład pracy i estetykę należą się Amelii Judasz, której Lekturnik został przekazany do biblioteki szkolnej. /B. Szczurek/

             


             

        • Szkolny Konkurs Językowo - Plastyczny
          • Szkolny Konkurs Językowo - Plastyczny

          • 4 kwietnia 2024 roku rozstrzygnięty został szkolny konkurs z języka niemieckiego dla uczniów klas VII-VIII. Zadanie uczestników polegało na przedstawieniu w formie plastycznej wybranych przez siebie życzeń wielkanocnych w języku niemieckim. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do pogłębienia wiedzy dotyczącej składania życzeń w języku niemieckim, rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej. W konkursie wzięło udział 11 uczniów. Kartki wielkanocne były wykonane w sposób niezwykle pomysłowy i estetyczny.


            Jury wyłoniło laureatów:


            I miejsce zajął Wojciech Dybaś z klasy 7A
            II miejsce zajął Mateusz Mirek z klasy 7B
            III miejsce zajęła Oliwia Biedrawa z klasy 7B
            Wyróżnione zostały także prace:
            Karola Króla z klasy 8
            Patrycji Piwowarczyk z klasy 7A
            Natalii Gędźby z klasy 7B


            Zwycięzcom oraz osobom wyróżnionym nagrody wręczył Pan Dyrektor.

            Joanna Szymska

        • Znam swoje prawa i obowiązki, ale pamiętam, że inni też je mają  - podsumowanie konkursu
          • Znam swoje prawa i obowiązki, ale pamiętam, że inni też je mają - podsumowanie konkursu

          • 25 marca 2024r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o prawach i obowiązkach dziecka pod hasłem: „Znam swoje prawa i obowiązki, ale pamiętam, że inni też je mają”. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy z zakresu praw i obowiązków dziecka oraz uświadomienie, że prawa wszystkich ludzi powinny być szanowane.

            Przed konkursem, na godzinach wychowawczych, wszyscy uczniowie zapoznali się z najważniejszymi prawami dziecka opisanymi w Konwencji o Prawach Dziecka oraz z fragmentami Statutu naszej szkoły dotyczącymi praw i obowiązków ucznia. 

            Wytypowani do udziału w konkursie uczniowie, rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: w grupie młodszej (klasy IV i V) i w grupie starszej (klasy VI - VIII). Konkurs miał charakter drużynowy – każda klasa reprezentowana była przez trzech uczniów. Uzyskane przez członków drużyny punkty, były sumowane.

            Poziom konkursu był bardzo wyrównany, a zajęte przez drużyny miejsca różniły się jedynie kilkoma  punktami.

            Wyniki konkursu:

            I miejsce, w młodszej grupie wiekowej, zajęła klasa V b w składzie: Karolina Piechota, Wiktoria Maślerz i Amelia Opryszek

            I miejsce, w starszej grupie wiekowej, zajęła klasa VII a w składzie: Magdalena Lubiecka, Nikola Kiebzak, Alisa Dyuk

            Indywidualnie najwięcej punktów zdobyły: Karolina Piechota (V b), Magdalena Lubiecka (VII a), Kamila Nędza (VI a).

            Gratulujemy zwycięzcom!!!

            Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski

            Zdjęcia w Albumie - tutaj

        • „Rodzina i szkoła wobec wyzwań współczesnego świata” - konferencja on-line
          • „Rodzina i szkoła wobec wyzwań współczesnego świata” - konferencja on-line

          • W dniu 19 bm. w godz. 10:00 – 15:00 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia im. dr. Józefa Babińskiego SP ZOZ w Krakowie organizuje konferencję on-line „Rodzina i szkoła wobec wyzwań współczesnego świata”. Obecnie zauważalny jest wzrost odczuwania negatywnych i trudnych emocji wśród dzieci i młodzieży, rośnie liczba młodych ludzi potrzebujących systematycznej opieki ze strony psychologów i psychiatrów. Depresja, samookaleczenia i samobójstwa, uzależnienia od substancji psychoaktywnych i behawioralnych wśród dzieci i młodzieży pozostają jednym z największych problemów psychologii w XXI wieku. Najważniejsze jest dostrzeżenie problemów w obszarze zdrowia psychicznego na możliwie jak najwcześniejszym etapie.
            Pierwszymi osobami, które mogą zauważyć symptomy i pomóc dzieciom i młodzieży są m.in. rodzice i nauczyciele. Stanowi to wyjątkowe wyzwanie przed nami, dorosłymi w opiece nad młodym pokoleniem. Konferencja „Rodzina i szkoła wobec wyzwań współczesnego świata?” ma na celu skierowanie uwagi uczestników na kwestie zdrowia psychicznego wśród młodych ludzi jak również dorosłych pełniących nad nimi opiekę. Eksperci będą rozmawiać o działaniach na rzecz wspierania zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Przedstawiona zostanie najnowszą wiedza w tej dziedzinie oraz zaproponowane zostaną metody wsparcia i pomocy. Link do rejestracji dla uczestników: 

            https://ankieta.wsse.krakow.pl/index.php/926382?lang=pl

        •  Prace domowe
          • Prace domowe

          • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie. W związku z wejściem w życie od dnia 1 kwietnia 2024 roku §1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji z dnia 22 marca 2024 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych, dotyczącego regulacji zadawania pisemnych prac domowych, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z treścią ww. aktu prawnego (link poniżej):

            Rozporzadzenie_ME_z_22_marca_2024_r.pdf

    • Kontakty

      • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
      • 122732018 fax: 122732018 telefony wewnętrzne: sekretariat 20 pedagog 24 kuchnia 25
      • Rudnik, ul. Szkolna 55 32-440 Sułkowice Poland
      • Dyrektor: mgr Konrad Gomulak Wicedyrektor: mgr Agnieszka Szlachetka
    • Logowanie